הכנה ללידה רביעית

אתי77

New member
הכנה ללידה רביעית

ילדתי 3 לידות טבעיות.
לראשונה הגענו מוכנים היטב מתואמים, והיתה לידה מדהימה.
השניה היתה כל כך מהירה שקשה לי להגדיר אותה.
לשלישית, הגענו עייפים שנינו, והיתה לידה ארוכה, כואבת והייתי מותשת (נשארתי כמה שעות טובות תקועה בפתיחה של 9 עם כאבים מטורפים)
כעת, אחרי כמעט שמונה שנים, מתכוננת ללידה הרביעית שאמורה להתרחש עוד 3 וחצי חודשים.
לאור החוויה של הלידה הקודמת, חשוב לנו להתכונן היטב ללידה הזו. ומצד שני, לעשות קורס הכנה ללידה שלם, נראה ארוך, ומיותר.
אשמח לשמוע המלצות, איך כדאי להתכונן ללידה רביעית, בהתחשב שהקורס האחרון שלנו היה לפני 13 שנים

jerusalemdoula

New member
אם את מאיזור ירושלים

אני מעבירה פגישות הכנה וריענון לזוגות שזו לא הלידה הראשונה שלהם...מספר הפגישות לפי הצורך הספציפי שלך.
לפי דעתי הכנה במקרה שלך היא הכרחית.
שמרית כהן-הולי דולה
0542010414
https://www.facebook.com/holydoula

"ריענון לידה"!

יש מפגשים שנקראים ככה, הם לא בדיוק הכנה ללידה, אלא ריענון לזוגות שכבר עברו הכנה ללידה ויילדו.
בדרך כלל מעבירות אותם דולות או מדריכות הכנה ללידה.
משהו חשוב - כתבת שהגעתם עייפים ללידה. נקודת מפתח..! להגיע ללידה עייפה זו התחלה לא טובה. מה אפשר לעשות הפעם כדי שזה לא יחזור על עצמו?
1. קודם כל - להוריד הילוך בחודש התשיעי. ככל שהלידה מתקרבת - לעבוד פחות ולנוח יותר. מנוחות צהרים ולילה טובות.לקחת עזרה בבית אם צריך.
2. לטפל בעצמך טוב - לאכול בריא כל שעתיים ארוחה קטנה - הרבה חלבונים וירקות להוריד סוכריםן!! סוכר מעייף ומחליש מערכות . לשתות הרבה במהלך כל היום.
3. טיפולים - אם את אוהבת - טיפולי מים / שיאצו / רפלקסולוגיה ועוד, מה שנעים לך וטוב לך. זה לאמ פינוק! זו דאגה לך ולתינוק ולכל המשפחה התלוייה בך.
4. בזמן הלידה - כמה שיותר לנוח, אם אפשר בין הצירים.
5. לחיזוק כללי - ממליצה על החליטה המשולבת של סירפד, פטל ועוד עשבים, הנה פירוט.
6. בדקי האם את אנמית? מה עם ההמוגלובין שלך? B12? אנמיה תורמת לעייפות וללידות ארוכות עם צירים לא אפקטיביים. בדקי.
בהצלחה!

אתי77

New member
תודה על התשובה המפורטת!

האמת היא שההריון הזה קשה במיוחד, כך שאין צורך להוריד הילוך... אני בלי הילוכים בכלל...
דווקא בגלל ההריון הלא פשוט, אני חוששת מהלידה, וגם, לא ממש פנויה להתכונן אליה רגשית...
שלחתי את רשימת המצרכים לחליטה לבעלי
מוכנה לנסות כל דבר כדי להתחזק שלא דורש יציאה מהבית

תודה רבה רבה!
&nbsp

צטרפת להמלצה לעשות ריענון לידה וגם ממליצה

לשוב ולקרוא את לידה פעילה של ג'אנט בלאסקס, אם יש לך זמן לתרגל
יוגה להריון. ובאופן כללי להוריד את הרגל מהגז כמה שבועות לפניי הלידה, להתחבר לעובר ולעצמך,
להכין את עצמך מנטאלית בעזרת הרפיות, דמיון מודרך ומשפטים מחזקים.
בהצלחה.

אתי77

New member
תודה על הטיפים!

הספר נמצא ליד המיטה, אתחיל לקרא אותו שוב...
בקשר ליוגה, אמנם מתקיים שיעור לא רחוק מהבית שלי, בגלל הבחילות והסחרחורות שלא עברו, קשה לי מאד לתרגל, וכל פעם שהלכתי, חזרתי הביתה ולא יצאתי מהמיטה שעות רבות...
תודה רבה!
&nbsp

אתי77

New member
תודה על הדאגה

עשיתי בדיקות דם לפני שבוע.
אמנם אנילא אנמית (hb 11,5 ) אבל כל הערכים הקשורים לברזל שלי מאד ירדו בחודשים האחרונים (היה לי HB של 14 לפני כניסה להריון).
אני לא חושבת שבדקנו בלוטת תריס. איך בודקים?
שוב. תודה רבה רבה!
אגב,
גם האחיות וגם הרופאת נשים לא מתרגשות יותר מידי כשאני מספרת להן שאני ממש חלשה ולא מתפקדת. הן אומרות שזה קשור לגיל שלי (בת 38) ושזה הריון רביעי...
&nbsp

חנית 6

New member
מתיחסת למשפט האחרון שלך

אני לא רחוקה ממך בגיל
זה לא מחייב שתרגישי "סמרטוט" את יכולה מאד לעזור לעצמך עם תזונה טובה וחליטות מתאימות - את צריכה ייעוץ מה מתאים להריון.
חוץ מזה אמנם ההמוגלובין שלך לא כל כך נמוך, אבל את כן מאד בירידה ולכן חשוב לך לקחת ברזל כדי שתגיעי ללידה במצב תקין.
חוץ מזה - כמה ה B12 שלך?

אתי77

New member
בדיוק עכשיו בעלי בחנות טבע...

שלחתי אותו עם רשימת המצרכים שהמליצו לי כאן

ואני לוקחת גם ברזל.
ה12B שלי הוא תקין (294).
עד לא מזמן הקאתי כל פעם שאכלתי ירק חי או מבושל...
המאכלים היחידים שלא הקאתי היו חלבונים ופחמימות, זה בטח לא עזר להרגשתי עכשיו...
לפחות בחודש האחרון חזרתי לאכול ירקות, וכל עוד אני לא מתפרעת על סלט גדול אלא בנגיעות, אני לא מקיאה יותר

פזית66

New member
294 זה כבר מתחיל להיות גבולי, עדיף לקחת תוסף

והכי טוב זה תוסף שמתמוסס מתחת ללשון ולא כזה שמיועד סתם לבליעה, כי אלו נספגים הרבה יותר טוב.

כמו שכתבו לך, יחסית לעצמך את בירידה,

וגם אם האחיות לא מתרגשות, שיהיו בריאות, את לא אמורה להרגיש כל כך רע !
תריס - בודקים בבדיקת דם פשוטה T3 ו T4, אולי עשו לך בלי שידעת, תבדקי.
מנסה לחשוב מה עוד יכול להיות.
נסי לעבור קצת לתזונת חלבונים - בכל ארוחה בעיקר חלבונים וקצת ירקות. תראי אם זה קצת משפיע על הבחילות. ארוחה קטנה כל שעתיים.
סוכר בדקת?
לחץ דם נמוך?

אתי77

New member
בדיקות דם

עברתי על כל התיק שלי, ואין בדיקות של T3 וT4.
הסוכר תקין,עשיתי העמסה לפני שבוע (85 גר)
הלחץ דם ממש נמוך מתחילת ההריון, וזה מה שכנראה מסביר את הסחרחורות (80/50 בערך). אבל שוב, אף אחד לא מתרגש.
מהדליות והבצקות האחיות דווקא התרגשו, אמרו לי לשים גרביונים ולהרים רגליים, וזה יחסית עוזר.

תודה על הניסיון לעזור! אני כבר השלמתי עם המצב. רק מקווה שישארו לי כוחות ללידה פעילה ולשנות הנקה אחר כך...

תראי אני לא בטוחה שהן צודקות. אני בת 42 ולא ספורטיבית במיוחד

ואמנם אני חודשיים אחרייך בגיל ההריון, אבל לא מרגישה סמרטוט. נשמע לי משהו שכדאי לבדוק.

shelshi

New member
וואו! אצלי היה בדיוק אותו הדבר.

לידה ראשונה טובה ( אם כי לא ידעתי כל מה שאני יודעת היום. וגם הייתה עם אפידורל ). לידה שניה מאוד מהירה. ושלישית שנתקעה ונתקעה... בעייפות מטורפת. לפני הלידה הזו עברנו ( שנינו) הכנה של ימימה (דבש מסלע). הייתה לידה כואבת (פעם ראשונה שעברה לי המחשבה למה אף פעם לא רציתי אפידורל. אפילו בלידה שקיבלתי, נבע מלחץ של המיילדת ולא מצורך אובייקטיבי שלי) ומהירה. אבל מהירה טובה. בזכות ההכנה. היא עזרה לי למקד את המחשבות לשמחה על בא האוצר הקטן,ולא בכאב, שבאמת היה חזק ואינטנסיבי מאוד הפעם. אז ממליצה. בהצלחה!!

למעלה