ארץ הבחילות

תמרירית

New member
ארץ הבחילות

אני בהריון השלישי שלי והבחילות התקיפו שוב בעוצמה שלא הכרתי, כך עברו להן 6 חודשים של קבס, בינתיים הגעתי בשעה טובה לחודש שמיני והנה שוב הבחילות האהובות. לאורך הדרך עשיתי על עצמי מחקר מעמיק של
פטנטים לכבוד הבחילות... מוקדש באהבה לכל ההריוניות פה שסובלות.
באופן כללי:
ארוחות קטנות, לא חומציות ולא לייצר תנועה שיוצרת חילוף חומרים מהיר זה כבר עוזר, חוץ מזה דיאטה נטולת גלוטן וסוכרים מקלה איכשהו (כנראה זה מפחית מהעומס על הכבד)
אבל הנה כל "תרופות הסבתא" שאספתי:
הקלאסיים והידועים:
1. גינג'ר (עדיף ביס קטן מהדבר האמיתי) וגם ג'ינג'ר מיובש ישב קבוע בתיק
2. קוביות קרח (זהירות על השיניים)
3. ביגלה/טוסטים
4. נטילת ברזל
5. פארמין (צוחקת)

באלה אני גאה:
1. טיפות אבץ (ממליצה של ביו-קר) (אלה שיש בהם גם ויטמין C
2. סודה של שוואפס (ולא של שום חברה אחרת)
3. אומגה 3 צמחית (מרווה מרושתת של מרוולס) לפני השינה... הוריד פלאים את ההקאות
4. גזר מרוסק (הפכתי להיות כתומה במשך שבוע אבל זה ממש עזר
5.קערית מים עם שמן מנטה לחדר שינה
6. קצת לבנדר ליד הנחיריים (מטשטש את הריחות מסביב שיוצרים בחילות)
7. אשכולית על הבוקר
8. שקדים קלופים
9. לברוח לאמא

דבר נוסף: לא לנסות את כולם ביחד, כל פעם להפתיע את הגוף עם יציאה חדשה!

בהצלחה

ועוד דבר: יש משהו אחד שעודד אותי (שמטפלת זרקה לי יום אחד)
בחילות זה סימן להריון חזק! תשמחי, כל פעם שיש לך בחילות תדעי שהצוציק מתפתח, המערכת עובדת...

savvysunflower

New member
תודה רבה!!!+מוסיפה משלי

אני מזמינה נשים אחרות גם לחלק טיפים בנושא, ואעלה את השרשור להודעות נבחרות כדי שנוכל להפנות אליה נשים ששואלות לגבי פתרונות לבחילות.

ומוסיפה משלי:

ברוח קוביות הקרח: קרחונים/ארטיקים, אפילו גלידה או שרברט. הקור מאד מאד עוזר, זה היה הדבר היחיד שעזר לי בתקופת הבחילות בהריון הזה...
בכלל, סוכריות למציצה יכולות לעזור, במיוחד בטעם מנטה או לימון או תפוז.
ויטמין B6. יש מחקרים שמעידים שזה מועיל. ממליצים על 10-25 מ"ג שלוש פעמים ביום.
יש טבליות מציצה בטעם ג'ינג'ר והדרים (של Tapuach (מאמילי לשעבר) ומצאתי עוד סוג בבית מרקחת) שאמורות להיות שילוב די קטלני: גם ג'ינגר, גם פרי הדר, גם משהו למציצה וגם B6! אבל כמות ה-B6 קטנה יחסית, לפחות בסוג שאני ניסיתי, אז כדאי להוסיף B6 כדי להשלים לכמות המומלצת הנ"ל.
לדאוג לשתות ולנוח המון המון המון.

אצלי

הבנתי שהבחילות למעשה נובעות מרעב,
ואם זה מתחיל צריך לאכול משהו קטן למרות הבחילה
אני השתמשתי בתמר או משמש מיובש (האורגניים הטעימים האלה)
או סתם פרוסת לחם (דווקא גיליתי שהפחות מלאים יותר טובים
)
זה הפתיע אותי כי זה היה קשה להכריח את עצמי לאכול למרות הבחילה אבל זה עבד!
ועוד דבר : לישון הרבה וטוב!!
זה היה ממש ברור שכשישנתי טוב והצלחתי להשחיל איזה שנ"צ היו פחות בחילות בערב (אצלי הן היו בערב).

שונצו

New member
אחלה רשימה!

אהבתי את מה שאמרה המטפלת, חמוד גם אם בולשיט מוחלט....

תמיד כיף לקבל עידוד כזה....

תמרירית

New member
לא בטוחה שזה כזה בולשיט

התיעצתי עם רופא שטען שבחילות זה שהמערכת ההורמונלית עובדת
וכשהיו לי דימומים בתחילת ההריון אבל סיפרתי שיש לי בחילות קשות אז הרופא נרגע ואמר מבלי לבדוק
שההריון מתקדם.
לרוב, דווקא הבנות שיש להן הריונות "לא מורגשים" הן בגבול הסכנה
אבל, תודה נת לי וולה לחקור את העניין
אותי זה מסקרן

שונצו

New member
אז איך אותו רופא רוצה להסביר

את ההריונות שלי?
שני הריונות, תקינים לחלוטין, שהפיקו שני ילדים מקסימים, ובחילה וחצי בשניהם.

אני לא הריונית עם בחילות, מה לעשות....

לא יודעת, לי, תגובה כזאת של רופא הייתה גורמת לרצות לעזוב אותו- אני מרגישה חרא ואתה בא ואומר לי שזה נורמלי ושאני אמורה להרגיש ככה? במקום לנסות לעזור לי לפתור את זה?

וזה לא שאין פתרונות.

אגב, הגישה הזאת היא חלק מהסיבה שאני די נמנעתי מפגישות עם רופאים בהריון עם עמרי.

תמרירית

New member
כל כך צודקת

באמת עזבתי אותו אחרי שאת הפתרונות היחידים שהוא נתן לי היו בצורת פראמין... פראמין במינון יותר גבוה.... תרופה על אחריותך שנותנים לכאלה שעוברים טיפולים כימותרפיים.
אני עם שני ההריונות הבנתי משהו על בחילות (ולא רק את הצד הנפשי שאי אפשר להתעלם ממנו)
אבל אימי היא אחות בי"ח המון המון שנים ויום אחד היא זרקה לי שבחילות כמו שיש לי דומות לאנשים שיש להם בעיות בכליות
ובאמת חזרתי אחרוה וגיליתי שבהריונות ה"קשים" (2 מתוך 3) השיליה השתרשה לה בדופן
חוץ מזה עוד משהו ששווה בדיקה אבל רוב חברותיי שהביאו בנים לעולם התלונו הרבה יותר על בחילות ועל בחילות ממושכות יותר מאשר החברות שהביאו בנות
אני בטוחה שיש הסבר לבחילות
מעבר לאמירה המעצבנת שאחיות קופ"ח אומרות כשהן רואות אותך מקיאה: מה את רוצה? זה חלק מההריון...
שבוע טוב

לצערי אני מכירה מישהי

שכשהעובר כבר היה בלי דופק המשיכה להרגיש בחילות קשות מאוד....
עד שהוא נפל....

מה גם שאני אישית בשני הריונות מתוך 3 לא סבלתי בכלל מבחילות.

גם אצלי

עד רגע לפני הגרידה- הקאתי את נשמתי
לעובר לא היה דופק כבר שבועיים
מה שכן יש קשר בין רמות פרוגסטרון גבוהות מאוד. וזה הגיוני כי גם אחרי שאין דופק- הגוף (או השיליה במקרה שלי שהייתי כבר בשבוע 14) ממשיך לייצר פרוגסטרון
אצלי בהריון בו היתה תמיכת פרוגסטרון חיצונית והגעתי לרמות גבוהות מאוד (יותר ממה שגוף בריא מייצר בעצמו)- הייתי מבוחלת נורא ועד שבוע 20 בערך
זו גם הסיבה שבהריון תאומים יש יותר הקאות ובחילות

הרופא טועה

נכון שמה שגורם לבחילות הם ההורמונים (כנראה פרוגסטרון בעיקר)
אבל אין לזה חוקיות.
יש הריונות תקינים ונהדרים עם הקאות בלתי פוסקות וגם בלי בחילות בכלל (וזה גם יכול להשתנות מהריון להריון אצל אוצתה אישה)
ויש הריונות עתירי בחילות והקאות שנגמרים בהפלה.
וכמו אש"ת, גם אני מכירה נשים שהמשיכו להקיא עם עובר מת בבטן.

(רוב ההפלות בשליש הראשון קורות על רקע בעיה כרומוזומלית של העובר, שלא משפיעה כהוא זה על רמות הפרוגסטרון - הן ממשיכות להיות גבוהות עד שההריון מסתיים סופית)

savvysunflower

New member
דווקא יש על זה חומר מחקרי

על פי מספר מחקרים די גדולים ומרשימים, אצל נשים שחוות בחילות בשליש הראשון, הסיכון להפלה קטנה משמעותית (משהו כמו 30%).

שוב, סטטיסטיקה זה רק סטטיסטיקה. יש סיפורים לכאן ולכאן.

...

אני יכולה להבין את ההיגיון מאחורי הממצאים האלה.
אם כמחצית מההפלות הספונטניות בשליש הראשון קורות בגלל בעיה כרומוזומלית, זה לא בלתי הגיוני ששלושים אחוז קשורות לבעיות הורמונליות.
אבל מפה ועד להגיד שאם יש הקאות זה סימן שההריון חזק, הדרך ארוכה...

savvysunflower

New member
זה סימן שיש 30% פחות סיכון להפלה.

כלומר, סבירות גבוהה יותר שההריון חזק. אני לא רואה בעייתיות באמירה הזאת.

מה שהרופא אמר (מצטטת מההודעה המקורית):

"סיפרתי שיש לי בחילות קשות אז הרופא נרגע ואמר מבלי לבדוק שההריון מתקדם."

להגיד כזה דבר רק כי יש 30% פחות סיכוי - אני הייתי אומרת שזה טיפה פזיז

אה, זה לא אני אמרתי

וגם,
זה נאמר על מה שאמרה המטפלת ("סימן שההריון חזק") - ניסוח שאין לי שום בעיה אתו, כלומר אנחנו מסכימות בעצם

מה שאני הגבתי עליו זה דברי הרופא ("אין צורך לבדוק, ההריון מתפתח" - אמירה חסרת אחריות בעיניי).

D X 9

New member
עוד מחקרים רלוונטיים:

מי שסובלת מהליקובקטר פילורי, חיידק בקיבה שעלול לגרום לכיבים, יותר נכון מי שנשאית של החיידק סובלת הרבה יותר מבחילות בהריון.

חוסר של ויטמין B6 הוא עוד גורם לבחילות. הרבה פעמים לקיחת תוסף B6 (יש בשילו ג'ינג'ר אני חושבת) יכולה להקל. ולפני שמתכננים הריון לוודא שהגוף במצב מעולה. לקחת כמה חודשים לפני חומצה פולית וBקומפלקס, לעשות בדיקות כלליות אם יש חוסרים (למשל ברזל או B12) - להשלים ואני מבטיחה שההריון יעבור בקלות רבה יותר.

ולקיחה של מולטי ויטמין במהלך ההריון תעזור להתאושש מהלידה ולחזור לשגרה בקלות רבה יותר. (וגם תזונה נכונה, פעילות גופנית מתונה ומצב רוח חיובי)

למעלה