שאלה לגבי צורת ההגייה בלטינית.

סלוניק

New member
שאלה לגבי צורת ההגייה בלטינית.

היות והלטינית אינה שפה מדוברת, האם יש כללים מחייבים לצורת הגייה או אופן מקובל שנהוג להשתמש בו? גיתית ודן.

קרעכצער

New member
בשפות מתות באופן כללי

לא יודעים בצורה מדוייקת כיצד נהגו המילים. הוגים לפי קונבנציה מסויימת כדי שנוכל להבין זה את זה כשאנו מקריאים, הקונבציה אינה זהה ברחבי העולם ובכל מקום הוגים בצורה שנוחה לפונטיקה של שפת המקום אבל יש איזה רעיון כללי. למשל לא יהגו ביוונית עתיקה(אני לא כל כך מבין בלטינית אבל זה אותו רעיון) את האות תטא (צליל משוער TH) כ SH או G כי ברור שהיא נשמעת פחות או יותר כמו TH אבל לדובר עברית או גרמנית הצליל קשה להפקה ולכן לפעמים קןראים אותו יותר כמו T.

I T A 1 2 3

New member
שלום

אני חדש פה והייתי רוצה לדעת איך מורידים את המשחק הזה עם הילד המגניב שקופץ במדרגות סתם משעממם, דרך אגב: אולי תכנסו לפורום ג'אגלינג וחד אפוז זה אחלה פורום, ברצינות רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! נ.ב ג'אגלינג וחד אופן זה בקטגורים של ספורט ומוטוריקה. הנה סרטון קצר שיעשה לכם חשק לג'אגלינג

I T A 1 2 3

New member
אופס....

http://video.google.com/videoplay?docid=2639980997907701949&q=juggling&hl=en אני עושה את זה כדי למשוך אוד אנשים לעולם הג'אגלינג

קרעכצער

New member
הרי יש קשר הדוק

ידוע ששפות מתות וג'אגלינג הולכים ביחד. ידוע במיוחד הקשר בין חובבי יוונית עתיקה לנסיעה בחד-אופן.

yuval k

New member
יודע מה?

ת'צודק.

למעלה