בוקר טוב ומצוטט

Ferma

New member
../images/Emo42.gifבוקר טוב ומצוטט../images/Emo63.gif

פינת ההשכלה היומית (בתקווה שתצא לפועל
) תכיל השבוע, ציטוט יווני, ציטוט לטיני (אם מישהו ירים את הכפפה), ומשחק - מי היה האיש שהיה? (כן, כן כמו זה בהארץ). וככה זה ילך. את הציטוט אתן ללא שם הדובר בהמשך אכין סיכום קצר על חיוו של הדובר, מסיכום זה (המלא בפרטים מזהים) עליכם לנחש מיהו הדובר. מי שניחש נכונה יקבל
והוא יהיה האחראי להכנת המשחק הבא (בתווח של נגיד שבוע?). כמובן, אין חובה על המנצח להכין את המשחק הבא ואם הוא איננו מעוניין שיגיד ואני או מתנדב אחר יכין. מה דעתכם? נשמע כיף, אה?
בשעות הבוקר המאוחרות (לפני הצהריים) יועלה הציטוט והפסקה.

רעיון מצויין, אבל התזמון, התזמון...

פרמה, מאוד מוצא חן בעיני הרעיון שלך עם הציטוטים, אבל אתה פוגש אותי בתקופה מאוד מאוד מאוד לחוצה ומלחיצה, תקופת הבחינות האחרונה שלי בתואר הראשון, הכוללת בנוסף למבחנים, כתיבת עבודות סמינריוניות... כמו שבטח שמת לב, מדי פעם אני צץ כאן בפורום, אבל אלו רק ביקורים של לבדוק שהכל בסדר, ואז חוזרים לכל מאגרי המידע האלקטרונים... אבל אם אני כבר פה, אז קבלו בבקשה ציטוט שאהוב עלי במיוחד מאת קווינטוס אניוס (Quintus Ennius), משורר שחי במפנה המאות השלישית והשנייה לפנה"ס, נפטר בשנת 170 לפנה"ס (או בשנת 169, אני לא ממש זוכר). הציטוט הוא מעיין שבח על המדיניות שנקט קווינטוס פאביוס מאקסימוס וורוקוסוס "קונקטאטור" (Quintus Fabius Maximus Veruccosus) בימי המלחמה הפונית השנייה, מדיניות של אי- תקיפת חניבעל באופן ישיר. להלן הציטוט: Unus homo nobis cunctando restituit rem. תהנו! דאנטה

רגע, עוד משהו שלא כל כך הבנתי:

זה אומר שאני אמור עכשיו להציג בפני חברי הפורום את קווינטוס אניוס? או שאולי אפנה את כולם ל-Oxford Classical Dictionary?

Ferma

New member
על-פי הכללים...

שעוד לא כל-כך כללים; אתה אמור להציג בקצרה את קווינטוס אניוס בפני חברי הפורום. אין בעיה שתעתיק קטעים רלוונטיים מאנציקלופדיה, אתרי אינטרנט או מאיפה שבא-לך בתנאי שתשמור על זכויות היוצרים כמובן... כמיטב המסורת, מכיוון שהשפה הרשמית של הפורום היא עברית, רצוי שההצגה תהיה בעברית (אולי נכנס למאמרים וכל שאר הסיבות האלה...). אבל כמו שאמרת, אם אתה בתקופה לחוצה ואין לך כ"כ זמן לעשות את זה - תגיד ומישהו אחר ירים את הכפפה
עם כל המבחנים!

felicitas

New member
ואל נזניח את היוונית -

Αρχεσθαι μαθων αρχειν επιστηση​
תגיד פרמה, איך אתה כותב את האקסנטים? הוספתי יוונית לאופיס, אבל לא הצלחתי לפצח את הנקודה הזו... אקסנטים - ספיריטוס לניס ואקוטוס על האלפא הראשונה במילה הראשונה גרביס על האומגה במילה השניה לניס ואקוטוס על האלפא בשלישית לניס על האפסילון, אקוטוס על האטה הראשונה ואלפא סובסקריטום על השניה. וסליחה על הסרבול....(ספרתי הברות מתחילת המילה!)

Ferma

New member
אז ככה...

ב-Word אתה יכול לכתוב יוונית (כן, עם אקסנטים).
Insert-->Special Character-->Basic Greek​
נ.ב. עליך לציין מאיפה הציטוט ואת הפירוש או לחילופין להתחיל את המשחק "מי היה האיש שהיה
" ולאחר שנגלה מי היה, לכתוב את הפירוש לציטוט

לא מצאתי משהו טוב על אניוס ברשת...

אז כנראה שתצטרכו לעשות כמוני, פשוט מאוד, ללכת לספר בגרסאת "הארד קופי", ולהתחיל לדפדף... מה גם, כמו שציינתי עוד קודם, עם כל הכבוד לאניוס, הראש שלי עכשיו בתיאודור מומזן, אוטו הירשפלד ואלפרד פון דומאשבסקי, עורכי ה- קורפוס אינסקריפטיאונום לאטינארום (CIL), נושא הסמינר שעליו אני שוקד יומם וליל.

למעלה