אמממ...הסבר איך אוכלים?

אמממ...הסבר איך אוכלים?

שלום... השאלה שלי אולי מוזרה... ביום יום הנורמלי אני אוכלת צהריים מלא וערב חלבי, ובבוקר לא אוכלת או מנשנשת בקטנה. כיום, אני בהריון, כרגע שבוע 26 , האוכל לא שונה יותר מידי, אבל אוכלת ארוחת בוקר מלאה כי אני מתעוררת ממש רעבה. אבל, אתמול קיבלתי טלפון מהרופא אומר שהדם שלי נמוך שאני צריכה לאכול ברמה של כל 3 שעות איך אוכלים קצת , וגם כל 3 שעות ?? אשמח לדעת מה כדאי לעשות, כי אני מאד בעייתית עם אוכל בנוגע למשקל שלי- 1.72 , 62 וכיום בהריון, עכשיו אני 71 תודה לעוזרים

אבי519

New member
לדעתי בהריון צריך לדאוג לעובר ולא לגיזרה

איכלי כמה שהגוף שלך דורש בלי להגביל את עצמך.
אבל,איכלי רק דברים בריאים , רצוי אורגנים, טיבעיים בלי חומרי הדברה וכימקלים צבעי מאכל וחומרים משמרים.
חשוב לאכול מכל אבות המזון:
לחם חי מלא
ירקות ופירות
ביצים, בשר, ודגים
גבינות ומוצרי חלב
אל תקצצי באוכל מסיבות של דייטה וגיזרה.
אחרי שתלדי תדאגי לזה.
איכלי בצורה מסודרת בשעות קבועות
ארוחת בוקר עשר צהריים אחרה"צ וערב
אל תנשנשי ואיכלי ארוחות מלאות ,כי נישנושים מעבירים את התאבון
התיעצי עם תזונאי \רופא נוסף שמומחה להריון - יכול להיות שאת זקוקה גם לתוספי תזונה למשל פוליקאסיד- חומצה פולית (מונע מומים בעוברים) , תוסף אומגה 3 (עוזר להתפתחות המוח של העובר)... אלה תוספים שממליצים לנשים בהריון לקבל , אבל הכל רק באישור רופא .

אז ככה...

אף פעם לא אכלתי לפי דיאטה או גיזרה. שוב, אני אוכלת "קצת" כי זו אני. אני אוכלת מה שבא לי,ולא סופרת לפי כמות האוכל או אוכל ספציפי. הבעייה הראשי .... מה אוכלים..?? בבוקר סנדוויץ' למשל עם גבינה/חביתה צהריים למשל פסטה עוף ערב זה פחות או יותר כמו הבוקר ( כמובן הכל זה דוגמאות...) וזה משביע אותי, מאז ומתמיד אני ככה. כמובן שאני מאלה שאוכלים גם פיצות, פלאפל, המבורגר וכו.... השאלה הגדולה שלי מה אוכלים גם בין לבין?? איך אפשר לאכול כל 3 שעות ?

אבי519

New member
כל שלוש שעות זה אומר לאכול כמו היקים :

ארוחת בוקר - בבוקר כשקמים - 7-8. - קפה - ביצה - טוסט ...
ארוחת עשר בשעה עשר - פרי ירק ...שוקו ... גבינה סלט ...
ארוחת צהריים - בשעה 13 - ארוחה מלאה עם בשר וסלט ופרי לקינוח (אפשר המבוגר וסלט ופרי בסוף... )
ארוחת מנחה - בשעה 16 (שוקו\ תה\ עוגה או פרי ...וכ"ד)
אחרות ערב - שעה 19 -20 ( בדרך כלל אוכלים ארוחה חלבית פיצה , סלט, ביצה וכ"ד.)
ארוחת לילה שעה --- לפני שהולכים לישון - טוסט, שוקו וכ"ד.
אבל זה לא כזה קריטי לאכות את כלה הארוחות .
מה שחשוב זה שאת אוכלת מספיק בשבילך ובשביל העובר .
את צריכה לאכול מכל אבות המזון - המבורגר ופיצה זה בסדר אם זה בא גם עם סלט ועם פרי ...
ארוחות ביניים לא חייבות להיות מלאות .
אם בבדיקות דם מצאו שחסר לך משהו - קודם כל בררי מה חסר , ואז תדעי מה את צריכה לאכול יותר.
למשל אם חסר לך ברזל - את צריכה לאכול יותר בשר ( המבורגרים) וכן הלאה.
אם יש לך קצת אנמיה - חסר כדוריות אדומות - אז חסר לך חומצה פולית ואולי גם ויטמין B12 את יכולה לקחת תוסף כזה או לאכול יותר המבורגרים (יותר חשוב הבשר לא הלחמניה) .
נשים בהריון מקבלות גם תוסף חומצה פולית שזה ויטמין 9 B (גם אם אין להם חוסר כי זה מונע מומים בעובר) ורצוי לקחת גם אומגה 3 (אלספה ) כי זה טוב להתפתחות המוח של התינוק. (גם לאמהות שמניקות זה מומלץ)

רצוי מאד להמנע מכימיקלים ולאכול דברים בריאים ולעדיף אוכל אורגני וכ"ד בזמן ההריון וגם בזמן ההנקה.
כמיקלים משפיעים על העובר פי מאה מאשר על אדם מבוגר בעיקר בגלל ההבדל במשקל הגוף- ההשפעה המזיקה של חומר כימי זה יחסי למשקל .
לכן אסור לך לגעת באלכהול בכלל .
כמובן מאד רצוי לא לעשן ולא לנשום עשן של אחרים ( עישון פסיבי) .
אם תשתי הרבה קפאין - קפה קולה וכ"ד... תרגישי את זה כי יהיה לך תינוק עצבני ופעיל יותר בבטן וזה בגלל שהקפאין יפריע לו להרדם. (כוס אחת שאת שותה בשבילו זה כמו הרבה כוסות) - לא יודע אם זה מזיק , מן הסתם זה לא טוב לו, אבל זה בטוח לא טיבעי ולכן גם לא רצוי.

תהיו בריאים ובהצלחה.

ווואאאוווו תודה רבה!!

מבחינתי אחריי שהבנתי שארוחה בין לבין זה פירות זה מעולה. חשבתי ממש אוכל בנוגע בקפיאין ,אני לא שותה קפה בלי קשר להריון, וקולה אני שותה פעם ב... ולכן להריון ממש אני מסתדרת בכיף בלי זה. בנוגע לפיצות והמבורגר זה היה בשביל הבנה, אבל גם את זה אני אוכלת אולי פעם בחודש . למזלי אני שונאת שוקולדים והממתקים שלי זה רק במבה. המצב מעולה בחלק הזה חחחחח בכללי האוכל שלי לא רב, אני בסגנון הילדים, פסטה, אורז, קוסקוס, עוף, בשר, שניצל פחות או יותר זה הצד הכללי שלי... לסלט זה רק מלפפון חחחח והכל באמת שבבדיקת דם תקין , טפו טפו אבל ממש ממש תודה על העזרה !! עכשיו הבנתי בידיוק מה מו מי... תודהההה

למעלה