הלך על תאורית הפליאו

אבי519

New member
הלך על תאורית הפליאו

http://www.israelhayom.co.il/article/433441

ממצאים חדשים מוכיחים שתזונת האדם הקדמון התבססה על צמחים והרכב שלא היה ידוע עד כה ...
ולכן זה סותר את דייטת הפליאו וכל התאוריה שעומדת מאחוריה שהאדם הקדמון התבסס על תזונה מסויימת שעיקרה בשר ושומן ...
בכל מקרה זה מוכיח שעדיין לא יודעים ה=בדיוק מה אכלו אבותנו הקדמונים ולכן כל התאוריות שמתבססות על דיטות של האדם הקדמון והתפתחות האדם אין להם בסיס.

אבי519

New member
יש הרבה אנשים טובים שחושבים שזה בריא

אני לא לגמרי פוסל את הרעיון כי יש להם הרבה דברים נכונים בדיטה שלהם .
למשל מאד בריא לאכול אוכל טיבעי אורגני , ולא לאכול מוצרים תעשייתיים .
זה נכון שבריא לאכול פחות פחממות ושהפחחמות יבואו מפירות וירקות ולא מדגנים .
מצד שני אני לא מסכים איתם בכלל לגבי ההמלצה לאכילה מופרזת של שומן ובשר. ובטח שלא בשר על האש - עם כל החומרים המסרטנים שיש בעשן. ולא איברים פנימיים כמו כבד עם כל הרעלים שמצטברים בו. ולא מסכים לרעיון שדיטה קטוגנית זה דבר בריא.
גם לא מסכים איתם לגבי הרעיון שצריך לאכול מתי שמתחשק וכמה שמתחשק - זה טוב אולי לאנשים רזים מטיבעם, אבל למי שיש נטיות השמנה זה אסון.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
מסכים איתך שבשר הוא לא בריא

הבשר היחידי שבריא ללא הגזמה הוא דגי ים ( לא ברכות).
אבל אני לא אוכל אותו כי אני טבעוני- דרך אגב ראיתה כבר את נייר העמדה החדש ל התאחדות התזונאים והדיאטות ואמריקיות בעיניין צמחונות וטבעונות
יש יתרוןן עצום בסכרת. ויתרון בסרטן והתקפי לב וסרטן הערמונית לטבעונים. בתנאי שלא מרבים במתוקים ומלוחים ומזון מעובד. אם הזהרה לאכול מספיק סידן לטבעונים.
http://www.andjrnl.org/article/S2212-2672(16)31192-3/fulltext#sec2.5
אבל לי לוקח המון זמן למצוא תזונה טבעונית שתהיה טובה לי - צמחונית אני כבר 15 שנה צמחוני.

אבי519

New member
לא כתבתי שבשר זה לא בריא !

כתבתי שאכילה מוגזמת של בשר ושומן כמו שהפליאו ממליצים, לא בריאה.
בשר זה כן בריא כי בבשר יש אבות מזון ויטמינים ומינרלים שאין בצמחים- למשל ויטמין B12 , מינרלים חיוניים כמו ברזל זמין, ומינרלים אחרים שלא תמיד יש בצמחים, ועוד אלמנטים חשובים כמן קו אנזים קיו10 , ובעיקר חלבונים מלאים - כל חומצות האמינו החיוניות באיזון הדרוש לגוף .
דגים - דגי ים זה בריא בגלל האומגה 3 , יוד...- אבל אכילה מוגזמת של דגים לא בריאה , כי בדגים יש כספית ומתכות כבדות שמצטברות בגוף של מי שאוכל הרבה דגים.
צמחים- גם אכילה מוגזמת של צמחים מסויימים יכולה להזיק -למשל חומצה אוקסלית שיש בירקות ירוקים ובסלק וכ"ד שגורמת לחוסר בברזל ולאבנים בכליות , עודף של סוכר בפירות מסויימים מעמיס על הכבד וגם לא בריא, מי שאוכל הרבה אפרסמונים יכול לסבול מחסימת מעיים ...יותר מידי סיבים שיש בצמחים - גורם לאובדן ויטמינים ומינרלים לשילשול...
חלב - גם יותר מידי חלב יכול להזיק מסיבות רבות .
ביצים- גם לא בריא לאכול הרבה בגלל שיש בהן יותר מידי כולסטרול.
בקיצור - תזונה זה לא שחור ולבן , אין דבר כזה לא בריא בכלל ובריא ללא גבול, אין גם דבר כזה "משמין" "ומרזה"...
הכי בריא זה לאכול הכל במידה , קצת מכל דבר , ולכן כדי לקבל תזונה מלאה ונכונה צריך לאכול בצורה מאוזנת ומגוונת מכל אבות המזון. וגם לאכול טיבעי , עם הקליפה , לאללאכות דברים מתועשים ממולחים ומשומרים... (ואת זה לא המציאו חסידי תורת הפליאו אפילו הרמב"ם הבין את זה לפני שמונה מאות שנה)
http://www.heartcenter.co.il/siteArticle.asp?aid=532

למעלה