איך חוזרים לדיאטה?

איך חוזרים לדיאטה?

אז ככה בשנה האחרונה השמנתי המון ( בערך 8 קילו ) היו לזה מלא סיבות שמיותר לפרט עליהם.

כל הזמן אמרתי לעצמי "ממחר דיאטה" וכמובן שזה לא באמת קרה עד שהגיעה פעם אחת שאמרתי את זה לעצמי וזה באמת קרה והצלחתי להוריד 7 קילו בחודשיים רק שבאותה תקופה הייתי טבעונית ושסיימתי עם הדיאטה עברתי לצמחונות והתחלתי לאכול הכל ובכמויות (שוקולדים מאפים עוגות וכו')ותוך חודשיים עליתי פשוט את על מה שירדתי.

אני רוצה לחזור לדיאטה ולא סתם אלא באמת לשמור ולחיות חיים בריאים כי אני אוהבת את זה וזאת גם הסיבה שהייתי טבעונית אבל אני לא יודעת איך להתחיל ולמען האמת זה נראה ככ קשה שפשוט כבר אין לי מוטיבציה.

בין היתר אני לא מפסיקה לחשוב על זה שהשמנתי וכל פעם שאני נזכרת שאני מלאה אני מתחילה לאכול מלא כי הדבר היחידי שמנחם אותי זה אוכל והמצב דפוק.

מה אני עושה? אני באמת מרגישה שאני מגזימה כבר.

אבי519

New member
מכיר כמה אנשים שהשמינו בגלל טיבעונות

הבעיה בטיבעונות שהויטמינים והמינרלים והחלבונים שישי בצומח עטופים בהרבה קלוריות - שומנים ופחממות .
למשל כדי לקבל חלבון שיש בחזה עוף הודו או בביצה או בגבינה רזה הטיבעוני צריך לאכול כמה סוגי צמחים שבכל אחד יש חלק מהחלבון למשל קטניות ודגנים כדי שישלימו אחד את השני .
הבעיה שבשניהם יש גם הרבה שומן וגם הרבה פחממות .
דוגמה שניה כדי לקבל סידן שישי בגבינה רזה הטיבעוני צריך לאכול שקדים אגוזים וגרעינים כדי לקבל את הסידן המינרלים ביחד איתם גם המון שומן שיש בדברי המאכל האלה.
ולכן אם טיבוענים רוצים לרזות הם צריכים להשתמש במוצרים מעובדים מהצומח ובתוספי תזונה.

למעלה