לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2484724,847 עוקבים אודות עסקים

פורום דיאטות ואורח חיים בריא

"נפש בריאה בגוף בריא הוא תיאור קצר אך מלא של אושר בעולם הזה" 
ברוכים הבאים לבית החם, התומך והמחבק את כולם, כל הנמצאים בתהליך אישי של אהבה כבוד ודאגה לבריאות 
 למידע נוסף על הפורום וכלליו, לחצו~

הפורום פתוח באהבה גדולה לכל העוברים תהליך של ירידה/ עליה/ שמירה ועושים זאת בדרך הנכונה, האפקטיבית והבריאה לגוף ולנשמה-
באמצעות שמירה על אורח חיים בריא.
לפני הכל, אנא קראו את כללי הפורום כדי שיהיה לכולנו נעים וכיף לשהות כאן בבית.
נא לא להעלות תפריטים אישיים ולייעץ בנושא. יש לפנות ולהפנות לאיש מקצוע המוסמך לכך.

הסבר על השרשורים והפינות:
הישגים/ התקדמות אישית: מעין יומן אישי על ההצלחות הקטנות והקשיים שבדרך, התחושות והתובנות בקטגוריות שונות.
מנת השף שלי: שיתוף מנות טעימות מזינות ובריאות שחברי הפורום הכינו. עולה בכל יום שני.
ברכה בודקת: המלצות וחוות דעת אישיות על הקיים והחדש על המדף- מוצרי צריכה, ספרי בישול, מכשירי כושר. כל הקשור לנושא הפורום. 
הסיכום השבועי: סיכום הגאוות הקטנות, החוויות המשמחות ועוד. עולה בכל יום חמישי/ שישי.
מה יש בסירים לכבוד שבת: שיתוף בהכנות, במתכונים ורעיונות לבישולים. עולה ביום שישי. 
הצבת מטרות: מתחילים שבוע חדש עם מטרות קטנות הקשורות לתהליך ולכל תחומי החיים. עולה במוצ"ש/ יום ראשון.

יש לכם הצעות לפינות/ סקרים/ פעילויות מעניינות? בואו וספרו לי על כך במסר אישי!
מוזמנים לבקר במאגר פינות קודמות ובהודעות הנבחרות ולהתרשם ממגוון האירוחים עם אנשי מקצוע בתחומים שונים!  

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיאטות ואורח חיים בריא

"נפש בריאה בגוף בריא הוא תיאור קצר אך מלא של אושר בעולם הזה" 
ברוכים הבאים לבית החם, התומך והמחבק את כולם, כל הנמצאים בתהליך אישי של אהבה כבוד ודאגה לבריאות 
 למידע נוסף על הפורום וכלליו, לחצו~

הפורום פתוח באהבה גדולה לכל העוברים תהליך של ירידה/ עליה/ שמירה ועושים זאת בדרך הנכונה, האפקטיבית והבריאה לגוף ולנשמה-
באמצעות שמירה על אורח חיים בריא.
לפני הכל, אנא קראו את כללי הפורום כדי שיהיה לכולנו נעים וכיף לשהות כאן בבית.
נא לא להעלות תפריטים אישיים ולייעץ בנושא. יש לפנות ולהפנות לאיש מקצוע המוסמך לכך.

הסבר על השרשורים והפינות:
הישגים/ התקדמות אישית: מעין יומן אישי על ההצלחות הקטנות והקשיים שבדרך, התחושות והתובנות בקטגוריות שונות.
מנת השף שלי: שיתוף מנות טעימות מזינות ובריאות שחברי הפורום הכינו. עולה בכל יום שני.
ברכה בודקת: המלצות וחוות דעת אישיות על הקיים והחדש על המדף- מוצרי צריכה, ספרי בישול, מכשירי כושר. כל הקשור לנושא הפורום. 
הסיכום השבועי: סיכום הגאוות הקטנות, החוויות המשמחות ועוד. עולה בכל יום חמישי/ שישי.
מה יש בסירים לכבוד שבת: שיתוף בהכנות, במתכונים ורעיונות לבישולים. עולה ביום שישי. 
הצבת מטרות: מתחילים שבוע חדש עם מטרות קטנות הקשורות לתהליך ולכל תחומי החיים. עולה במוצ"ש/ יום ראשון.

יש לכם הצעות לפינות/ סקרים/ פעילויות מעניינות? בואו וספרו לי על כך במסר אישי!
מוזמנים לבקר במאגר פינות קודמות ובהודעות הנבחרות ולהתרשם ממגוון האירוחים עם אנשי מקצוע בתחומים שונים!  
x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לא לפרסם תפריטים אישיים!  כללי הכתיבה בפורום
ברוכים הבאים לבית החם שלנו, אנחנו כאן כדי לתמוך ולעודד אחד את השני  לטפח כבוד אהבה ודאגה לבריאותנו. למידע נוסף:

אנא הקפידו להעלות את שאלותיכם בשרשור השאלות!
 אנא שמרו על כבוד הדדי והתנהגות נאותה. 
אין בפורום אנשי מקצוע, המידע והעצות אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי.

הסבר על השרשורים והפינות בפורום:
שרשורים קבועים
שרשור השגים- דיווח יומי על ההתקדמות האישית שלנו באורח החיים הבריא והמבורך 
שאלות ועידוד- נפתח ביום א'- ד' וביום ה' לסופ"ש. נועד לשאלות התיעצויות ועידוד בנוגע לתהליך האישי
שרשור בוקר טוב ו-OFF- חברי הפורום מברכים אחד את השני בברכת "יום טוב", משתפים על התוכניות לאותו היום ועל כל רחשי הלב, שלא בהכרח בנושא הפורום. 
הפינות: יום ראשון: מואדם שבועי- בכל שבוע נבחר גולש שהכינוי שלו יודגש בצבע אדום לאות הערכה ותודה על התרומה ושיתוף הפעולה
יום שני: מנת השף שלי- חברי הפורום משתפים במנות בריאות, מזינות וטעימות אשר הכינו  
יום רביעי: ברכה בודקת- פינת המלצות על מוצרים הקשורים לאורח החיים הבריא
יום חמישי:
 סיכום שבועי- מסכמים את השבוע שחלף- החוויות, הגאוות והתוכניות לסופ"ש 
יום שישי: בישולים לכבוד שבת- משתפים על ההכנות לקראת סופ"ש
מוצ"ש: הצבת מטרות- תוכניות לשבוע חדש
פינות העולות לפי ההענות: על המוקד: גולש אשר משתף את שאר חברי הפורום על התהליך האישי שלו, ההתמודדות, הקשיים שבדרך וההצלחות הקטנות והגדולות. מתכון מצולם: הדרכה מצולמת שלב אחר שלב
המשך >>

לצפיה ב-'בואו להצביע ל"חביב הקהל"'
בואו להצביע ל"חביב הקהל"
27/11/2011 | 12:01
211
8
תודה לכל הגולשים והגולשות ששיתפו אותנו בסיפורים האישיים והמיוחדים שלהם. נוצר כאן שרשור מלא מוטיבציה, אופטימיות ואורח חיים בריא - ממש כיף לקרוא!

הגיע הזמן לבחור את "חביב הקהל", וכאן נזדקק לעזרתכם
מה-27.11 ועד ל-29.11 בשעה 14:00 תוזמנו להצביע לסיפורים שאהבתם במיוחד ע"י שרשור האייקון ישירות אליהם.

מספר דגשים:
כל ההצבעות שלא במסגרת הזמן שהוגדרה לא תספרנה.
כל גולש או גולשת יוכלו להצביע ל-3 תמונות שאהבו, אך לא יותר.
גולש לא יוכל להצביע לסיפור שהעלה בעצמו.

נזכיר שהזוכה בפרס "חביב הקהל" יזכה ב-שוברים של REST בסך 200 ₪

אתם מוזמנים להתחיל להצביע

אנא עיינו בתקנון התחרות לפרטים נוספים ולכללי התחרות המלאים:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

פרטים נוספים על "תפור עלי לגדול בריא":

תכנית הבריאות "תפור עלי לגדול בריא" מזמינה אתכם להתנסות בכלי אימוני שיסייע לכם להצליח. מדובר בתוכנית אימון אישית מקיפה, שנכתבה במיוחד ומוצגת על ידי אנאבלה שקד, פסיכותרפיסטית מוסמכת ובעלת תואר שני בתרפיה בהבעה ויצירה. התוכנית הינה חינם ורק נדרשת הרשמה מראש.

"תפור עלי – לגדול בריא" היא תוכנית הדגל של משרד החינוך והבריאות לקידום אורח חיים בריא אצל ילדים. חברת "תלמה" היא ידידת התכנית והיא פועלת בשיתוף הרשויות המקומיות והקהילה, באלפי בתי ספר וגני ילדים
לתוכנית אתר אינטרנט עשיר המכיל מאמרים, טיפים, משחקי מחשב אינטראקטיביים ועוד שפע של רעיונות והצעות לניהול אורח חיים בריא, הכולל תזונה נבונה ופעילות גופנית. כמו כן, מציעה התכנית ארגז כלים לצוותים החינוכיים ובהם מערכי שיעור, משחקי הפעלה חינוכיים ועוד.
דיאטות ואורח חיים בריא >>
לצפיה ב-' תפור עלי לגדול בריא '
תפור עלי לגדול בריא
27/11/2011 | 06:49
210
6
לצפיה ב-' תחרות- תפור עלי לגדול בריא '
תחרות- תפור עלי לגדול בריא
23/11/2011 | 19:13
209
5
לצפיה ב-' יש ריח של שינוי באויר...'
יש ריח של שינוי באויר...
<< ההודעה הנוכחית
20/11/2011 | 12:55
207
76
נכנסת להריון והפסקת מיד לעשן? החלטת לקום מהספה ולהתחיל לעשות ספורט?
החלטת לותר על חטיפים ומאפים משמינים, ולהקפיד על תזונה נבונה?

כל מסע מתחיל בצעד, ולכל אחד שעשה שינוי בחייו יש רגע מיוחד שבו הבין כיצד לבצע ולהצליח בו.
גם כדי לשנות את אורח החיים שלנו ולהפוך אותו לבריא יותר נדרש שינוי.
תוכנית "תפור עלי לגדול בריא" עוסקת בשינוי התנהגותי, תזונה נבונה ופעילות גופנית, והכל למען אורח חיים בריא ופעיל.
אורח חיים בריא - זו משאת נפשם של רבים, אבל הדרך איננה פשוטה. הלוואי שהיתה. ולכן קשה כל כך להתמיד. לעתים מה שחסר, זו דחיפה והדרכה לאורך השלבים.
תכנית תפור עלי לגדול בריא מציעה לכם כלי אימוני יחודי שיסייע בכך.

היכנסו לכלי אימון אישי בהדרכת אנאבלה שקד והתחילו בשינוי החיובי בחייכם:
http://www.tafuralay.co.il/manage-pages/coachingon...

רוצים לתת השראה לגולשים אחרים  באשר לשינוי שעבר עליכם, וכן לזכות בפרסים?

ספרו לנו על שינוי חיובי שעברתם בחיים ושהשפיע על אורח החיים והבריאות שלכם ועל הרגע המיוחד שלכם, תנו לנו טיפ מנצח שיסייע לאחרים, ואולי תוכלו לזכות...

אז איך משתתפים בתחרות?
פשוט מאוד: בין התאריכים 20-27.11 בשעה 12:00 שרשרו להודעה זו את הסיפור המיוחד שלכם.

מתוך כלל הסיפורים, ייבחרו שניים שיזכו את כותביהם ב:

מקום ראשון
שובר ליום פינוק בספא של "גולדן ספא" המזכה בעיסוי זוגי וג'קוזי זוגי.

מקום שני
שוברים של REST בסך 300 ₪

אבל זה לא הכל...
מה-27.12 בשעה 12:00 לעד ל-29.12 בשעה 14:00 תוזמנו להצביע לסיפורים האהובים עליכם. הסיפור שיקבל את מירב הקולות יזכה את כותבו בתואר "חביב הקהל", שיזכה גם הוא בפרס:
שוברים של REST בסך 200 ₪

אנא עיינו בתקנון התחרות לפרטים נוספים ולכללי התחרות המלאים:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

פרטים נוספים על "תפור עלי לגדול בריא":

תכנית הבריאות "תפור עלי לגדול בריא" מזמינה אתכם להתנסות בכלי אימוני שיסייע לכם להצליח. מדובר בתוכנית אימון אישית מקיפה, שנכתבה במיוחד ומוצגת על ידי אנאבלה שקד, פסיכותרפיסטית מוסמכת ובעלת תואר שני בתרפיה בהבעה ויצירה. התוכנית הינה חינם ורק נדרשת הרשמה מראש.

"תפור עלי – לגדול בריא" היא תוכנית הדגל של משרד החינוך והבריאות לקידום אורח חיים בריא אצל ילדים. חברת "תלמה" היא ידידת התכנית והיא פועלת בשיתוף הרשויות המקומיות והקהילה, באלפי בתי ספר וגני ילדים
לתוכנית אתר אינטרנט עשיר המכיל מאמרים, טיפים, משחקי מחשב אינטראקטיביים ועוד שפע של רעיונות והצעות לניהול אורח חיים בריא, הכולל תזונה נבונה ופעילות גופנית. כמו כן, מציעה התכנית ארגז כלים לצוותים החינוכיים ובהם מערכי שיעור, משחקי הפעלה חינוכיים ועוד.
לצפיה ב-'ללא שומן בצנרת.....'
ללא שומן בצנרת.....
20/11/2011 | 14:13
3
4

אז ככה .. אני אוהבת לאכול
הכל

ולאפות ולבשל..עם מליון מרגרינה קצפות ומוצרים עם אלף אחוזי שומן

אז החלטתי לאחר ששמעתי במקרה בערוץ הבריאות...
אל תסתמו את הצנרת בגוף שלכם עם שומן
ומאז
אין יותר מרגרינות( שהיו בכמויות ומסודרות זה לצד זה )במקרר..
אין שומנים
ואין
שומן בצנרת
העיקר הבריאות
זה שינוי קשה ולא פשוט

אבל רק בריאןת
לצפיה ב-' שומנים טובים חשוב וצריך לשלב בתפריט'
שומנים טובים חשוב וצריך לשלב בתפריט
20/11/2011 | 21:00
2
2
למעשה כ20% מהקלוריות צריכים להגיע משומן צמחי (לא טראנס)
כמו שמן זית אבוקדו אגוזים טחינה + אומגה 3 ועד10% שומן רווי מהחי
אחרת נגרום נזק ואף נפגע בתהליך ההרזיה
לצפיה ב-'צריך שומנים בריאים אבל לא צריך '
צריך שומנים בריאים אבל לא צריך
24/11/2011 | 16:59
1
2
10 אחוז שומן רווי מהחי. איזה שטויות.
לצפיה ב-'השינוי שלי '
השינוי שלי
20/11/2011 | 15:23
6
5
כן אז גם אני כמו רוב האמהות העליתי מספר לא מבוטל של ק"ג אחרי הלידה!!!
בשנה הראשונה הנקתי אז לא יכולתי לעשות דיאטה וכל הזמן הייתי רעבה !!!
אחרי שהפסקתי להניק לא ממש היו לי הכוחות לעשות שינוי - עבודה, תינוקת בבית, לילות ללא שינה ופשוט אין כוחות!!!
לפני כחצי שנה אחותי הודיעה לנו שהיא מתחתנת!!! קולולולו
ונתנה לנו חודשיים של הודעה מראש, ככה שלא היה לנו הרבה זמן לרדת במשקל!
עשיתי ספורט באותה התקופה אבל לא ממש כדי להרזות...
החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולהוריד 10 ק"ג שהיו מיותרים בהחלט!
כמובן שלא התכוונתי להוריד 10 ק"ג תוך חודשיים, אבל 5 היו מספקים בהחלט....
התחלתי לרוץ בערב ובבוקר כ-3 פעמים בשבוע לפחות (היו שבועות שהייתי רצה הרבה יותר)
ובמקביל אמא שלי אחותי השנייה (לא זו שמתחתנת) ואני החלטנו לעשות את הדיאטה של ד"ר חרמון (דיאטה מאוד מאוד קשה) שכוללת דיקור באוזן ותפריט מאוד מאוד נוקשה!
אין ספק שהדיאטה הזו עזרה לכולנו להגיע קרוב מאוד למימדים שרצינו!
הדיאטה הזו גרמה לי לשנות את אורח החיים שלי, לאכול אוכל בריא, לא לצרוך סוכר!!!
אני שותה תה כי אני לא אוהבת קפה ועד לאותה הדיאטה הייתי שותה תה עם כפית סוכר ולמדתי לצרוך סוכרזית במקום סוכר (אגב מאז אני לא יכולה לשתות עם סוכר זה מתוק לי מידי...)
אני ירדתי 4 ק"ג בחודשיים והייתי מאוד מרוצה , אחרי שהסתיימה הדיאטה וכולנו היינו מרוצות החלטתי להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא ולשמור על המצב,
כמובן ששמרתי על הכושר והמשכתי לרוץ, הצבתי לעצמי מטרה של 10 ק"מ ריצה ובמקרה חודשיים אחרי כן התקיים המירוץ של NIKE, אז נרשמתי והתאמנתי לבד כדי שאוכל לרוץ את המירוץ של 10 ק"מ!!!
בהתחלה זה היה נראה בלתי אפשרי אבל הצלחתי ואני גאה מאוד.
עכשיו אני כבר 6 ק"ג פחות וממשיכה לשמור על הכושר ועל תזונה מאוזנת!
הטיפ שלי - אל תדחו דברים, תאמינו בעצמכם ותראו שאתם יכולים לעשות הכל!!!
לשמור על אורח חיים בריא זה מאוד פשוט וקל רק צריך לרצות את זה וזה מגיע לבד,
ולכל אלה שדואגים שאין להם זמן - אל תדאגו... תמיד מוצאים את הזמן לעשות כושר: אז קמים שעה אחת קודם בבוקר, או שהולכים לישון שעה אחת יותר מאוחר...
תשמרו על אורח חיים בריא - זה שווה את זה!!!
לצפיה ב-'איך תפסתי את עצמי בידיים '
איך תפסתי את עצמי בידיים
20/11/2011 | 16:51
2
4
לפני כחצי שנה עבר עלי סופ"ש הולל במיוחד – כמויות בלתי סבירות בעליל של פחמימות, שוקולד, אלכוהול, בשר. הקדשתי כל כך הרבה זמן לאוכל, שלא היה לי זמן לפעילות גופנית או לשינה. קשה לי להצביע על רגע מיוחד אחד בסופ"ש הזה, אבל מה שבטוח, הוא שקמתי בראשון בבוקר עם הרגשה מ-מ-ש רעה. במשך כמה ימים לא השתחררתי מתחושת בחילה, ואולי זה היה פסיכולוגי, אבל הרגשתי שמנה, נפוחה ובעלת עור פנים מזוויע.
התחלתי לקרוא כל מיני כתבות וטיפים על תזונה בריאה (הפורום,בין היתר,  היה קרקע פורייה), והחלטתי שאני תופסת את עצמי בידיים. החלטתי לחתוך מהתפריט כל מה שקשור לסוכר מעובד, קמח לבן ומוצרי חלב. בחודש הראשון הקפדתי לא לגעת בשום דבר שקשור לאחד המרכיבים האלה, ואחרי זה התחלתי להרשות לעצמי לחטוא פה ושם. במקביל חזרתי לרוץ (3 פעמים בשבוע, קמה לפני העבודה כדי להתחיל את היום בתחושה טובה) ולעשות פילאטיס (כל יום עשר דקות בסה"כ, אבל זה מורגש). אני אופה לעצמי לחם ומחפשת כל הזמן מתכונים חדשים ויצירתיים. לא רק שאני מרגישה טוב יותר, זה ממש העשיר לי את תחביב האוכל, שגם ככה היה מפותח למדי 
הייתי שמחה לתת טיפ לאנשים אחרים, אבל אני חושבת שכל אחד צריך למצוא את המוטיבציה בשביל עצמו. בשבילי זה לאו דווקא היה המשקל (אם כי הרבה יותר קל לשמור עליו עם התפריט הזה), אלא יותר תחושת הכבדות, והידיעה שלטווח ארוך, אני פשוט מזיקה לגוף שלי. אולי זה העניין – תנסו לחשוב קדימה, לא רק על התחושה ברגע ספציפי. בצורה כזו, תענוג של רגע בדמות קובית שוקולד או קערת פסטה ענקית מתגמד לעומת ההבנה שמחר בבוקר אקום עם הרגשה טובה, בבטן ובלב. בהצלחה!
לצפיה ב-'טיפים לעזרה'
טיפים לעזרה
22/11/2011 | 14:49
1
5
שלום לך

מכיוון שאני בתהליך של שמירה ואורח חיים בריא אך בכלל לא הולך לי בחיים
כל נושא השליטה על האוכל
הייתי מבקשת ממך טיפים להתמדה וכח רצון כמו שלך

תודה

אלסקה2
לצפיה ב-'תבשלי לעצמך, זה מאד עוזר'
תבשלי לעצמך, זה מאד עוזר
22/11/2011 | 21:43
6
היי :) ממש מחמיא לי שמבקשים ממני טיפים.. אני לא יודעת אם זה יעבוד לכל אחד, אבל אני פשוט מתעסקת המון באוכל, וזה מאד עוזר לי לשמור על שליטה.
דבר ראשון, כשעומדים ומבשלים, איכשהו פחות רעבים בסוף. פלא שכזה.
דבר שני, כשמכינים לבד אוכל ורואים כמה זה פשוט ומשתלם (כלכלית, קלורית וקולינרית), החשק לאכול שטויות בחוץ יורד משמעותית.
וזה בעיקר עניין של הרגל, לדעתי.
אה, וטיפ חשוב - לשתות ה-מ-ו-ן. אבל לא משקאות ממותקים או דיאט - מים, או תה/חליטות עם דבש. גם קפה זה לא משהו.
מה שכן, חשוב לדעת לשחרר מדי פעם ולהתפנק. אם מרגישים אשמה בכל פעם שחוטאים, זה מקשה על ההתמדה.

מקווה שמשהו מזה יעזור..
לצפיה ב-'שינוי לאורח חיים בריא'
שינוי לאורח חיים בריא
20/11/2011 | 16:51
10
5
במקום לסוע ברכב לעבודה. התחלתי פשוט ללכת ברגל או לרכב באופניים. החלטתי יום אחד להפסיק זאת וזהו. מאז אני מתמידה. אני מרגישה שינוי בנשימה, בגוף המעוצב, בחיוניות.. כמו כן אני שותה רק מים ולא משקאות ממותקים בכלל! לא אוכלת שטויות. לעבודה לוקחת ירקות חתוכים בקופסה שאוכל לנשנש אותם כל היום בין הארוחות וכך איני מתפתה למאפים ומטוגנים עם שומן טרנס.
משתדלת לישון מינימום 7 שעות ולא מתפתה לראות סדרות ריאליטי למיניהן ולהתמכר לטלויזיה. כמו כן מקדישה לעצמי זמן שקט ללא אף אחד, אם זה לקרוא, אם זה לעשות אמבטייה טובה ופעם ב..לספא טוב.
מרגישה הרבה יותר טוב, הרבה יותר צעירה בגופי ובנפשי.
לצפיה ב-''
26/11/2011 | 11:58
לצפיה ב-'הניתוח שעברתי'
הניתוח שעברתי
20/11/2011 | 19:19
2
היום עברתי ניתוח טבעת ששמים מעל הקיבה כדי להוריד במשקל. למרות שאני עדיין בהתאוששות אני מרגישה שמהיום אוכל לחיות את חיי בצורה אותה חלמתי במשך חצי מאה. ראיתי חלק מבני משפחתי המורחבת עוברים את הניתוח והופכים רזים מיום ליום תוך שמירה על אורח חיים בריא וספורט ומקווה להיות כמותם. בעז"ה ועם הרבה אמונה בעצמי, אני חושבת שגם אני אצליח.
לצפיה ב-'+*+*אוכל או הבאת ילדים? זאת הייתה השאלה+*+*'
+*+*אוכל או הבאת ילדים? זאת הייתה השאלה+*+*
20/11/2011 | 20:00
10
5
אני ואישתי
שנינו היינו כבדי משקל,
ברמה מאוד מאוד לא בריאה.

היינו רגילים לאכול כמויות אוכל מאוד גדולות,
עתירות בשומן, המעטנו בירקות ופירות והרבנו בממתקים וחטיפים בזמן העבודה מהבית.

לצערי הרב, הלכנו ו"תפחנו" עם הזמן, עד לרמה שבה נפגעה לנו הפוריות ולא הצלחנו להיכנס להריון.
במרפאת הפיריון ציינו כי הסיבה לחוסר היכולת להיכנס להריון נובעת מההשמנה הרבה של שנינו.

החלטנו ורד ואני לקחת את עצמנו בידיים,
ולשמור על בריאותנו- וכך להיות מסוגלים להגשים את החלום הגדול של להפוך להורים.

זה לא היה קל,
הכרחנו את עצמנו לשנות תפריט,
הכרחנו את עצמנו לקום מדי יום לעשות הליכה בתחילה, וריצה בהמשך.

כיום, שנתיים אחרי, וורד עומדת ללדת את הרכה החדשה :)

תודה לכם פורום תפוז, על ההזדמנות להיזכר בכיברת הדרך שעברנו,
ולדעת כי למאמץ יש פרי- השווה כל רגע!

:)
לצפיה ב-' כל הכבוד! ללא ספק היה לכם מניע חשוב!'
כל הכבוד! ללא ספק היה לכם מניע חשוב!
27/11/2011 | 22:51
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 11:05
2
לצפיה ב-' סחטיין על שניכם'
סחטיין על שניכם
28/11/2011 | 20:10
לצפיה ב-''
29/11/2011 | 16:30
1
לצפיה ב-'מבטטה לספורטאי'
מבטטה לספורטאי
20/11/2011 | 20:18
3
תמיד הייתי השמן בכיתה זה שלא יכול לזוז שזה שתמיד משחק בתור התופס ואף פעם לא תופס תמיד היו יורדים עליי משפילים אותי וכו' ואז בכיצה ז' החלטתי לעשות את השינוי הייתי bmi 36.3 מאז גיל 3 הייתי אצל דיאטנית ואז יום אחד פשוט הגעתי אליה והיא לא זהתה אותי היא פשוט נפלה מהכסא והתעלפה ( זה גם בקיצור נמרץ ) בכיתה א' שקלתי 50
ובכיתה ח' זה הגיע ל80 וגובה 150 כיום אני בגובה 175 ושוקל 65 וממשיך לעסוק בספורט לפתח שרירים ואפילו התחלתי לאהוב את זה אותם ילדים חטפו ממני כהוגן וכיום אני מרגיש שלם עם עצמי וממשיך לשמור על אורח חיים בריא!
רק בזכות עצמי כל אחד יכול שפוט כל אחד ואני לא עושה את זה בשבהיל הפרס באמת שלא פשוט טכפתי לי מאחרים אפילו שאני רק בן 14 אני מקיים יעוץ תזונה לילדים קאוצינג ועוד כי אכפת לי מאחרים מה שאני סבלתי לא מגיע לאף אחד לסבול
כל אחד יכול כל אחד!!! :)
לצפיה ב-'התפקיד מחייב? '
התפקיד מחייב?
20/11/2011 | 22:30
3
2
אני מורה במקצועי. מורה בחינוך המיוחד.
השנה הנושא השנתי זה אורח חיים בריא, תזונה נכונה וכו'.
כמחנכת כיתת חנ"מ השאיפה היא תמיד ללמד כמה שיותר קרוב לתוכנית הרגילה ולכן לקחתי נושאים עיקריים רלוונטיים והחלטתי ללמד בכיתתי עם ההתאמות הדרושות.
אבל מה... אני מטבעי-איפה אני ואיפה בריאות. ודווקא אני צריכה ללמד זאת.. אבוי לבושה.
אני שאוכלת רק ג'אנק פוד, ממתקים ושטויות. אני שחיה על קולה ומשקאות ממותקים.
כשהכנתי את תוכנית הלימודים אמרתי לעצמי עוד: אוקי, יאלה,כולה אני צריכה להעביר וללמד אותם את זה. ולהמשיך בדרכי...
אבל אז , כבר בשיעורים הראשונים פתאום הילדים הפנימו כ"כ טוב את מה שלימדתי אותם שבאחת ההפסקות (שאנחנו איתם ,ככה זה בחנ"מ) אחד מהם אמר לי: "המורה, למה את אוכלת שוקולד לארוחת עשר? אמרת לנו שזה לא בריא" או "המורה,גם לי מותר לשתות קולה? זה בריא נכון?" ועוד כהנה וכהנה שאלות והערות שגרמו לי להבין שוואלה. כל נושא שאני מלמדת, כמחנכת, עליי קודם כל ללמוד אותו. ומה זה ללמוד אותו? במקרה הזה ללמוד אותו זה אומר ללמוד בעצמי. עם ובמקביל עם תלמידיי. כי אם לא אלמד בעצמי לאכול נכון ובריא, לא אוכל ללמד את התלמידים באמת בצורה הראויה ולא אוכל לתת להם דוגמא אישית-אחד הדברים החשובים ביותר בעיניי בהוראה ובכלל.
אז כן. זה לא קל. זה אפילו קשה. אבל אני עדיין בתהליך הזה. של הלמידה. זה לפעמים מעצבן. זה לפעמים מייאש. אבל מה טוב? שזה נעשה בהדרגה (הרי בכל פעם מלמדת את הילדים משהו אחד ואותו מתרגלים...) ושאני לא לבד... :) יש לי את כל התלמידים היקרים שלי שעוברים איתי את הדרך. את דרך הלמידה הארוכה אך השווה. אז כל אחד ומה שהוא מרוויח מתהליך הלמידה.
מה אני מרוויחה? את הבריאות שלי בחזרה. אותה הבריאות ששכחתי איפשהו בדרך.
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 11:27
הלוואי שירבו מורים כמוך
לצפיה ב-'השינוי שלי...'
השינוי שלי...
20/11/2011 | 22:32
4
2
השינוי שלי היה ממש משמעותי!
בשלוש שנות לימודיי באוניברסיטה, שמנתי כי אכלתי ללא ספירת קלוריות וגם כי לא עשיתי ספורט בכלל (חוץ מלהפוך דפים בספרייה..)

ואז, כשסיימתי את התואר, החלטתי שאני חייבת להשיל מעליי את קילוגרמי התואר (וגם את הקילוגרמים של התיכון בדרך...)

מה שעוד יותר תרם למוטיבציה שלי הייתה החתונה של אחי הבכור - שנקבעה לחצי שנה קדימה!
בקיצור - הטיפ שלי -

המון ירקות (ולא יותר מדיי פירות) -
נרשמתי לחדר כושר - והלכתי!- לשם שינוי!!

וכמובן שלא הכנסתי כל דבר לפה - - בלי בורקסים - ואם ממש היה בא לי - אז - חצי - פעם ב....

ירדתי - 13 קילו - לבד! בלי דיאטנית! רק בכח הרצון (והרצון להכנס לשמלה היה גדול..)

חשוב גם להקפיד לשמור - זה לדעתי יותר קשה!!

בהצלחה לכולם!!
לצפיה ב-'תודה חמודים וחמודות!!'
תודה חמודים וחמודות!!
30/11/2011 | 00:39
2
לצפיה ב-'שינוי חיובי שעברתם בחיים ושהשפיע על אורח חיים'
שינוי חיובי שעברתם בחיים ושהשפיע על אורח חיים
21/11/2011 | 01:20
19
5
שינוי חיובי שעברתם בחיים ושהשפיע על אורח החיים והבריאות שלכם-
בשלב מסוים בלימודי התואר השני הייתי צריך להגיש עבודה אצל מרצה שנחשב למאוד קשה בציונים, ישבתי על העבודה המון והייתי ממש היסטרי;
בסופו של דבר העבודה הייתה כ"כ היסטרית שעברה את מאה העמודים, כמו- כן הציון היה מאה, אך מה שגם היה מעל מאה היה מחוג המשקל שהביט אליי בדאגה מופגנת ומאוד לא אהבתי את איך שנראיתי ואת העובדה שאפילו במדרגות היה קשה לי לעלות...
החלטתי לעשות שינוי ולהקפיד כל יום לעשות פעילות גופנית שהוזנחה בשל העבודה ההיא, חברי הטובים החדשים היו ההליכון ואופני הכושר שעליהם עשיתי פעילות גופנית כל יום, וכדי להקל עליי עשיתי זאת בבית מול הטלוויזיה בזמן הסדרות האהובות עליי במקום לשבת ולבהות מהכורסה ולדחוף אוכל בצורה בלתי נשלטת; כמו-כן התחלתי לאכול ארוחות בזמנים קבועים תוך דגש על הרבה ירקות ושתיית מים, אך בלי לקפח את התבלינים כדי שהאוכל יהיה טעים ולא רק מזין, ואפילו הרשיתי לעצמי פעם ב.. משהו מתוק;
בסוף התקופה הסתכלתי על המחוג במשקל וראיתי שהוא מראה 44 קילו פחות, ומאז שמרתי על הקיים, ובסיום התואר השני הצלחתי לסיים את המבחן לסיום התואר עם אותו מספר - 100, רק לשמחתי אותו המינוס נישמר בתחום המשקל ולא חזר כעשור מאז [וגם לא הקושי בעלייה במדרגות ;)].
לצפיה ב-'אתה ממש מעורר השראה... '
אתה ממש מעורר השראה...
26/11/2011 | 12:59
3
1
קשה מאוד לשנות הרגלים ואתה פשוט לקחת את עצמך בידיים ונלחמת. ממש מדהים!
לצפיה ב-'שווה רק בשביל תגובה כזו..'
שווה רק בשביל תגובה כזו..
27/11/2011 | 02:39
2
1
לצפיה ב-''
27/11/2011 | 18:01
לצפיה ב-''
27/11/2011 | 20:28
2
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 11:07
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 12:18
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 17:36
1
לצפיה ב-'עצה טובה ברגע הנכון'
עצה טובה ברגע הנכון
21/11/2011 | 08:18
1
לפני כעשר שנים חליתי בדלקות מעי חוזרות ונשנות. הלכתי כמובן לרופא מומחה בתחום (גסטרו...) והוא העמיס עלי תרופות וסטרואידים.
לאחר חודש של נטילת תרופות הופיעו כאבי ראש. הרופא החליף  חלק מהתרופות והחדשות בתורן עשו בחילות... בקיצור - חוויה מרנינה.
הרופא שלח אותי לבדיקת סידן וכשהתוצאות הגיעו והצביעו על בעיה נשלחתי לאורולוג.
למזלי, האורולוג היה אדם חכם ששאל מייד- אתה עושה פעילות ספורטיבית? תתחיל בכל סוג של פעילות שתבחר, לפחות חצי שעה ביום ותחזור בעוד חודש.
התחלתי לצאת להליכה כל ערב. בהתחלה היה קשה להשריש את ההרגל החדש אבל אחרי כשבועיים היה כזה שיפור בהרגשה שממש התמכרתי...
עם הזמן התחלתי לשלב את ההליכה בריצה ולרכב מדי פעם באופניים והכי חשוב - התופעות חלפו ואין יותר תרופות וההרגשה כיפית לגמרי טפו טפו טפו....
לצפיה ב-'הסיפור שלי '
הסיפור שלי
21/11/2011 | 10:06
1
לפני כ 7 שנים חליתי בפיברומיאלגיה
כאבים וחולשות כרוניות ללא הפסקה המלווים בעוד מלא סימפטומים ועינויים לא קלים.
שינוי באורך החיים בעיקר שסובלים זו משימה מאוד מאוד קשה.
זכורני שעשיתי המון טיפולים ועוד אבל השיפור היה קטן ביותר , רק בעת שינוי תזונה , שילוב של הליכות התחלתי להרגיש שיפור איטי והדרגתי.
שילוב של מאכלים בריאים ועוד משהו קטן שענק עבורי. לאחר כ 30+ שנה שלא נגעתי כלל בבשר הבנתי שהגוף קורס הויטמינים בגוף מצומצמים והתחלתי לאכול למען הגוף ובקושי רב מעט מאוד מאכלים.
כיום במידה ואני אוכלת מזון חריג אפילו במעט אני חשב נפילה גדולה ואני מבינה כמה מזון או דלק לגוף משנה את ההרגשה.
בנוסף שילוב של מיצים טבעיים - סלק , גזר נותן לי חיות ותחושה נפלאה אפילו אם לכמה שעות עבורי זו הנאה לא קטנה :)
התמדה התמדה התמדה זו מילת המפתח מילה לא קלה אבל אפשרית
שיהיה לכולם בהצלחה
לצפיה ב-'עברתי לטבעונות'
עברתי לטבעונות
21/11/2011 | 10:13
2
2
האמת היא שזה היה מסיבות אידאולוגיות, אבל כשלאט לאט התחילו להעלם כל מיני בעיות בריאותיות גדולות יותר או פחות - מיגרנות ואלרגיות עונתיות למיניהן, הבנתי שבהמנעות ממוצרים מהחי יש גם יתרונות בריאותיים.
לצפיה ב-'שינוי באויר'
שינוי באויר
21/11/2011 | 11:39
2
3
אני אתחיל בזה ש... תמיד הייתי רזה. לאחר 3 לידות בגיל מאוחר (הראשונה בגיל 41 והשלישית בגיל 46) הצטברו אצלי קילוגרמים עודפים שפשוט התעקשו לא לרדת.  מאחר והייתי רגילה לאכול הכל ללא הגבלה ואיסורים, היה לי מאוד קשה לפצוח בדיאטה. החלטתי לקחת עצמי בידיים ונרשמתי לשומרי משקל. המהפך שאני עברתי הוא עצום. ראשית ירדתי שישה ק"ג בתוך מספר חודשים שהחזירו אותי לגיזרה שהיתה לי ברווקותי למידה 36. דבר שני, הכולסטרול שאצלי הוא תורשתי ודורש טיפול ירד פלאים!!! מלבד זאת אני חברת כבוד כבר כשנה ושומרת על זה וכל כך מרוצה!! התחלתי לחשוב בריא בכל מה שקשור לפעילות גופנית, ארוחות בריאות. אני מכינה תבשילים מאוד טעימים מקינואה, כוסמת, אורז מלא, בורגול, אוכלת המון ירקות טריים ומבושלים ומאודים, פחות ממתקים, פחות פיצוחים פשוט שוקלת דברים לפני שמכניסה לפה. שוקלת לא רק כמליצה אלא בפועל - קניתי משקל קטן וכל פרוסת עוגה אני שוקלת ויודעת כמה נקודות היא תעלה לי.... אני מאוד אוהבת את השינוי הזה בחיים שלי ומקנה אותו גם לילדי. לאכול בריא זה גם טעים וגם לא משמין....
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 12:28
1
לצפיה ב-'לא מצליח לחשוב על סיפור אישי שלי. חבל '
לא מצליח לחשוב על סיפור אישי שלי. חבל
21/11/2011 | 13:23
1
אבל רק אכתוב, שאני שואף לאורח חיים בריא. יש לי איתגור בתזונה.
ושואף לחיות חיים ארוכים, שלמים ובריאים. מלאי תשוקה, עבודה, פרנסה, זוגיות, וכסף. ועוד. חיים מלאים בעלי משמעות. (אני בדרך):)...
לצפיה ב-'אני עדיין לא מצאתי את הדבר שיגרום לי'
אני עדיין לא מצאתי את הדבר שיגרום לי
21/11/2011 | 13:48
1
להתחיל דיאטה+ספורט כדי להוריד 15-20 ק"ג עודפים.
פשוט אין לי מוטיבציה.
ניסיתי להימנע ממאכלים משמינים ולא החזקתי מספיק זמן.
לפעמים אני מתחילה להתעסק קצת בספורט אבל זורקת די מהר כי אני שונאת ספורט, לא נהנת מזה ומעדיפה להיתבטל.
הלוואי שהייתי מוצאת משהו שהיה מדרבן אותי.
ולא, סתם רצון להשיל ק"ג לא עוזר.
עדיין אין לי מוטיבציה.
והמחשבה שאחרי שמורידים את המשקל, צריך להמשיך להתמיד... זה מה ששובר את שארית המוטיבציה.
לצפיה ב-'השינוי החיובי שעברתי בחיי'
השינוי החיובי שעברתי בחיי
21/11/2011 | 14:02
1
הרבה פעמים ניסיתי לעשות ספורט ואחרי יומיים הפסקתי, כנ"ל לגבי דיאטות.
תמיד הבטחתי לעצמי שינוי שיוביל לאורח חיים בריא יותר, ואף פעם לא קיימתי...
יום אחד התגלגל לידי הספר "חשיבה חיובית" של המחברת ורה פייפר.
הוא ישב אצלי הרבה זמן במגירה והתעלמתי ממנו באלגנטיות.
ביום של שיעמום, לקחתי את הספר והתחלתי לקרוא, מאותו רגע הרבה דברים השתנו!
הבנתי ששינוי משמעותי באורחות החיים מתחיל קודם כל בראש, בחשיבה אחרת, לא להיות לוזר ולוותר לעצמך.
הספר הכניס בי הרבה חוכמת חיים ומוטיבציה, שאר הדברים הגיעו כבר מעצמם בכל תחומי החיים, אם זה בספורט, תזונה, חברה, קריירה ועוד ועוד...
אני יכולה להגיד שהמהפך בחיים צריך לבוא קודם כל מהראש! תחשבו חיובי!
לצפיה ב-' למי שחושב על שינוי ולא יודע איך:'
למי שחושב על שינוי ולא יודע איך:
21/11/2011 | 14:24
1
3
ששת השלבים של שינוי התנהגות בריאותית.

לא חייבים להתחיל בתחילת שנה. אפשר להתחיל כבר היום.
ברכות למקימי "תפור עליי" ומשתמשיה.

בהצלחה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'* ועכשיו שקראתי את הסיפורים שמעליי:'
* ועכשיו שקראתי את הסיפורים שמעליי:
21/11/2011 | 14:33
1
יש פה סיפורים מדהימים ומעוררי השראה!
ממש אפשר לראות איך אנשים עוברים את השלבים ומשפרים את הבריאות.
כל הכבוד!

לצפיה ב-'יצאתי מהארון.'
יצאתי מהארון.
21/11/2011 | 14:41
17
3
לא נשמע בריאותי במיוחד? תופתעו!

במשך השנים של הדיכוי וחוסר הקבלה העצמית (לא ברמה קריטית, רמה רגילה. לא שנאתי את עצמי אבל גם לא הייתי מאושרת) גם חוסר הביטחון שלי היה נמוך, ואיתו הרצון להשקיע ולשמור על הבריאות שלי. לא סבלתי מעודף משקל עצום אבל כן היו תוספות מיותרות פה ושם ונפיחות בפנים שתמיד רציתי להוריד.
אבל אז פגשתי את האחת, והכל השתנה. רציתי להסתכל במראה ולאהוב את מה שאני רואה, לא כי חשבתי שהיא לא תאהב אלא כי רציתי להרגיש ולהראות יותר טוב בשבילה. בנוסף רציתי להראות למשפחה הלא מקבלת שלי שבשונה ממה שהם אומרים, לא "דפקתי לעצמי את החיים" ושמהקבלה העצמית והשינוי החדש הכל ישתנה לטובה.
אז התחלתי ללכת ברגל הרבה. רבע שעה לפני העבודה, רבע שעה אחרי, פעם-פעמיים בשבוע 45 דקות מסביב לבית. לא שינוי גדול שיקשה על שגרת החיים שלי ושלא אצליח לעמוד בו, אבל שינוי. והשינוי בגוף הגיע גם הוא.
אז אולי לא הייתה לי ירידה דרסטית ופתאומית, אבל כעבור חצי שנה של אכילה רגילה בשילוב הליכה קבועה הפכתי לבנאדם שונה. פחות 7 קילו, פחות 2 מידות במכנסיים, עצמות לחיים בולטות יותר וחיוך עצום.

אז טיפ? תמצאו את הסיבה לעשות את השינוי, ותזכרו שלא תמיד צריך אמצעים דרסטיים ותוצאות מהירות. סבלנות יכולה להיות דרך יעילה בהרבה כדי לשנות את החיים לטובה.
לצפיה ב-''
23/11/2011 | 15:56
לצפיה ב-'וואו'
וואו
25/11/2011 | 17:08
1
1
דבר ראשון כול הכבוד לך על הפתיחות והסיפור המרגש
דבר שני ברגע שתאהבי את עצמך ותקבלי את עצמך הסביבה תאהב אותך! כנראה זה משהו שאנחנו מקרינים החוצה
השינוי הוא בשבילך ובשביל  ההרגשה שלך
אני חייבת לציין כי הזזת אצלי משהו - משהו שגורם לי לקום מהספה ללכת ולרצות בשינוי ושינוי בשביל עצמי שיגרום לי להרגיש טוב יותר עם עצמי!
תודה
לצפיה ב-''
26/11/2011 | 20:59
למרות שכתבתי פה במטרה אגואיסטית של לנסות לפנק את הבתזוג, לדעת שהסיפור שלי עזר במשהו למישהו(י) זה גם הישג לא קטן בכלל.
לצפיה ב-''
27/11/2011 | 20:30
1
לצפיה ב-' לבחורות יש השפעה מרזה'
לבחורות יש השפעה מרזה
28/11/2011 | 12:26
1
כנראה על שני המינים
לצפיה ב-'שינוי קטן ותוצאות קטנות'
שינוי קטן ותוצאות קטנות
21/11/2011 | 16:11
3
בעבודתי הקודמת (וגם בזו שלפניה) הייתי מאוד עמוס ולחוץ. הייתי נמצא במשרד כל יום כ-12 שעות ועוד עובד קצת מהבית.
פעמים רבות דילגתי על ארוחת צהרים - או שחטפתי במהלך היום כל מיני דברים להרגיע את הרעב (בעיקר קורנפלקס, מרק נמס בכוס ועוגיות - שהיו זמינים במשרד) או שהייתי קופץ לרבע שעה ב"הפסקת צהרים" וקונה לי בייגלה גדול בתור ארוחה. (או גם וגם)

במהלך שלוש שנים במקום העבודה ההוא השמנתי בלי שאשים לב לכך - עליתי 5-6 ק"ג וגם הרגשתי כמו בייגלה גדול...

בעקבות הצטרפותה של אשתי לשומרי משקל גיליתי פתאום את עולם הירקות - התחלתי להקפיד על ארוחת צהרים ובעיקר על אכילת סלט לארוחת צהרים. סלט גדול עם כל מיני תוספות של דגנים וקטניות (למשל בטטה, עדשים...)
זה גם השביע אותי וגם גרם לי לקצץ בחטיפים השונים.

תוך זמן קצר יחסית ירדתי כ-5 ק"ג והרגשתי הרבה יותר טוב עם עצמי.

והיום? אני עדיין לא מדלג על ארוחות צהרים, עדיין אוכל הרבה פעמים סלט לארוחת צהרים ואיכשהו הצלחתי להחזיר לעצמי את כל 5 הק"ג ההם... כעת אני מנסה לאבד אותם (כבר הצלחתי להשיל את הראשון) ע"י הקפדה על מה שאני מכניס לפה בין הארוחות. אני מאוד גאה בעצמי כשאני מצליח לא לאכול עוגות ועוגיות שמונחות מולי (אפילו כתבתי על זה בבלוג שלי) אבל מאוד מתוסכל כשלא מצליח לעמוד בפיתוי (למשל שלשום אצל ההורים של אשתי אכלתי 4 פרוסות בראוניז... זה היה כל כך טעים!)

אני מקווה לחזור למשקל שלי מלפני עשר-אחת עשרה שנים
אני מקווה לא לגלות שזה קרב אבוד
לצפיה ב-'השינוי שעברתי '
השינוי שעברתי
21/11/2011 | 16:58
1
3
בעקבות סדנא שהייתי לי במקום העבודה, החלטתי על שינוי, שלעולם לא האמנתי שיעבוד,
אבל הוא עבד בגדול
שינתי את דרך הראיה שלי על הדברים- ,ועל אנשים, התחלתי להביט על הכל ועל כולם  בצורה חיובית יותר,
לא בגישה של פוליאנה- שהכל מה שקורה הוא נפלא ומתנה משמים, אלא בגישה שגם אם זה דבר לא טוב, לא אתן על זה להשפיע עלי
דברים שפעם היו יכולים להוציא אותי מדעתי, כמו למשל, אדם שבא כועס למשרד, ומתחיל להתקיף אותי, בלי כל סיבה, התחלתי לראות את הצד שלו, להבין שהכעס נובע ממשהו שאינו קשור בי, וכך יכלתי לטפל בו בצורה אחרת.
אותו דבר בנוגע לדברים שקורים, ויכולים להיות מרגיזים מאד- למשל, אוטובוס שמאחר, נהג שמרטיב אותך בגשם, או סתם ספר שרצית לקנות ואזל מהחנות בדיוק כשהגעת...
החלטתי החלטה מושכלת שהדברים האלו לא ירגיזו אותי ולא ישפיעו עלי לרעה.
ההוכחה מבחינתי שהצלחתי היתה, מקרה בו הגעתי לשדה התעופה, והמזודה שלי, לא הגיעה, הייתי יכולה לגרום לזה להרוס לי את החופש- זוכרת, עמדתי בשדה התעופה, עצמתי עיניים ואמרתי לעצמי "נו מה קרה? לא היה במזוודה שום דבר שאינו ניתן לקנות בכסף, יש לי די כסף לקנות כמה בגדים ומשחת שיניים, אני אהנה מהחופש- ולא אחשוב על המזוודה" וכך היה
לצפיה ב-'השינוי שאני עברתי'
השינוי שאני עברתי
21/11/2011 | 17:21
3
6
לפני לידת הילד השני עבדתי בעבודה מאוד מלחיצה
תמיד הייתי חוזרת עצבנית,חולמת על משימות שלא הספקתי
קוראת לבעלי בטעות בשם של הבוס....
אחרי חופשת הלידה התפטרתי
החלטתי להגשים חלום וללמוד תמיכה אחרי לידה ועיסוי תינוקות
עזבנו את המרכז ועברנו למושב ירוק בצפון
האפטות שתמיד היו יוצאות לי מהלחץ נעלמו
הדלקות גרון החוזרות ונישנות מעולם לא חזרו
האושר מלגדל את הילדים ברוגע ולעסוק במה שאני אוהבת-אין לו תחליף..
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 12:19
1
לצפיה ב-'שינוי בריא '
שינוי בריא
21/11/2011 | 18:52
5
3
אני בת 60 חולת לב וסוכרת לחץ דם גבוה עם עבר משפחתי
אבא ואחות נפטרו מלב וסכרת ואימי אחרי 10 צנטורים וניתוח לב פתוח
הגעתי למשקל גבוה BMI 38 לפני כשנתיים לא עשיתי שום פעילות גופנית
עברתי דירה ובעקבות זה הצטרפתי לפעילות גופנית במועדון 50 +
נכנסתי למשטר דיאטה בעזרת מאמנת ודיאטנית הורדתי כ-20 קג
ממשקלי ומחצית ממינון התרופות שלי אני ממשיכה לאכול בריא וללכת
לפחות 4 פעמים ביום ובכלל מרגישה יותר צעירה ובריאה
ייצתי לקרובת משפחה שלי את דרך החיים הבריאה והיא ירדה גם כ-20
ק"ג.
אורח חיים בריא לאורך חיים
בהצלחה לכולם
פנינה
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
26/11/2011 | 11:49
1
השינוי שלך נהדר! כל הכבוד על ההתמדה! אני תמיד שנאתי פעילות גופנית והרגשתי עייפה וחלשה כל הזמן. ניסיתי ספינינג והתמכרתי! זה פשוט נהדר :) אני לא יכולה בלי עכשיו
לצפיה ב-''
27/11/2011 | 17:58
1
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 17:37
לצפיה ב-'הכל בגלל צלחת מקרוני!!!'
הכל בגלל צלחת מקרוני!!!
21/11/2011 | 20:37
3
5
מזמן מזמן רחוק רחוק (משהו כמו שנתיים) קראתי לאופנוען הוא בעלי שיחיה לבוא אל השולחן לארוחת הצהרים.
על השולחן קערת שניצלים מהבילה, הר פירה נימוח, חמוצים, חומוס, טחינה, כמה פיתות... נו ארוחה ישראלית טיפוסית .
בעוד ליבנו שמח בסנדוויץ זיפזפנו לנו בין הערוצים ונתקלנו בתוכנית ששודרה בערוץ 8 במסגרת שבוע הדיאטה - "למה אנשים רזים נשארים רזים". נו... לא היה משהו מעניין יותר נשארנו שם. הרעיון של התוכנית היה לקחת קבוצת אנשים מאוד רזים מטבעם - להשמין אותם בכוח ולראות איך יגיבו  להשמנה והאם וכמה מהר יחזרו לעצמם.
עורך הניסוי הציג ל'רזים' מה הם צריכים לאכול בכל יום - לארוחת הצהרים הוא מראה צלחת עמוקה של מקרוני עם גבינה.
תגובת האנשים שם הייתה מזועזעת - איך אפשר לאכול את זה - זה מספיק לשני אנשים - הבעות בהלה, גועל והיסטריה רבתי.
ואני מסתכלת בגבעת הפירה שלי בצלחת - מסתכלת על בעלי - ואומרת לו...מה יש להם - אנחנו אוכלים דבר כזה בלי למצמץ ועוד לוקחים תוספת.

ואז זה הכה בי - אני אוכלת יותר מידי - הרבה הרבה יותר מידי. ההשמנה אצלי היא לא פועל יוצא ממה אני אוכלת, אלאמכמה אני אוכלת.
הבטחתי לעצמי מהיום והלאה אני אוכלת מהראש ולא מהעיינים.
כל צורת הגשת הארוחות שונתה.
אין יותר סירים על השולחן. כל המנות מחולקות לצלחות. לאחר שכבר האוכל בצלחת חצי כמות מוחזרת חזרה לסיר - כי פתאם ברור לי שהעיניים הרעבות שלי רוצות הרבה יותר ממה שהגוף צריך.

ולהפתעתי הגוף הולך ומלמד את העיניים כמה לאכול, והמשקל נושר לו בקצב שלו - וגודל המנות הולך ומצטמצם בהתמדה.
בעלי שהתחיל לאכול כמוני - מתלהב מצמצום הכרס ומתחיל לעודד אותי להזיז קצת את הישבן - טוב, מי שלא הכיר אותי לא ראה בטטת כורסא מימיו. הליכה למכולת השכונתית וחזרה הייתה פרויקט שבסופו הייתי מגיעה הביתה מתנשפת ומקללת ביידיש ובערבית מדוברת. לא קלה הייתה דרכנו...הרבה סבלנות ונחישות, מצידו מצידו...אני קיטרתי ונגררתי, קיטרתי ונגררתי עד שהבנתי שאני נגררת בהליכה נמרצת של 7-8 ק"מ .
בשלב הבא ניפינו גם את מה שאוכלים והתפריט הלך והשתנה בהתמדה - הרבה יותר ירקות  ופירות, פחות פחמימות ריקות - וגולת הכותרת מבחינתי היתה אותו היום שהאופנוען זרק את קופסת הסיגריות ואמר לא עוד.
היום רזים יותר, בריאים יותר, ושלמים יותר -  אנחנו מסתכלים על אותה  צלחת מקרוני באהבה ומברכים אותה על שהצליחה לשנות את חיינו.
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 01:05
1
ממש אהבתי!
את כותבת מקסים..
לצפיה ב-'קיבלתי החלטה'
קיבלתי החלטה
21/11/2011 | 20:55
10
6
חיים שלמים חייתי ברחמים עצמים ולא האמנתי שאני מסוגלת לשנות

כשהתחלתי להבין שאהבה מביאה הצלחה התחלתי לאהוב את עצמי
בזכות השינוי הזה- התפיסתי בעיקר
הצלחתי להביא לשינוי פיזי
ירדתי 30 ק"ג
התחלתי להתייחס לעצמי ולגופי בכבוד-
והצלחתי
ניצחתי
לצפיה ב-''
23/11/2011 | 15:57
1
לצפיה ב-'כל הכבוד לך.אני גאה בך!בהצלחה בהמשך!'
כל הכבוד לך.אני גאה בך!בהצלחה בהמשך!
24/11/2011 | 12:23
לצפיה ב-'איזו יופי ! בהצלחה! תמשיכי כך'
איזו יופי ! בהצלחה! תמשיכי כך
25/11/2011 | 17:29
1
לצפיה ב-''
27/11/2011 | 18:02
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 09:16
2
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 17:37
3
לצפיה ב-'השינוי שלי'
השינוי שלי
21/11/2011 | 21:11
2
הוא שינוי מנטלי, שהשפיע עלי נפשית.

הייתי במערכת יחסים במשך כמה שנים טובות עם אהבת חיי.
הוא אומנם היה אהבת חיי, אך כשהיינו רבים הוא היה מקלל ואומר לי "מפגרת", "מטומטמת" ואני עדיין אהבתי אותו.
כשהייתי חולה הוא היה אומר לי "קומי תכיני לעצמך כוס תה ותעשי גם לי על הדרך" ועדיין אהבתי אותו, גם אם כשהייתי חולה לא היו לי הנחות.
תמיד אני הייתי מכינה את האוכל והשתיה ועל אף בקשותי שרק ביום הולדת יעשה משהו בסגנון הזה גם לי, זה לא קרה.

בקיצור, נתתי את כל כולי והייתי עיוורת. אהבתי אותו אהבה עיוורת עד שכל מיני קולות פנימיים אצלי החלו להופיע ולא לקבל את היחס שאני זוכה לו. את זה שבתור בילוי זוגי היינו הולכים לקניות. את זה שהוא היה יכול להעביר לילה שלם בסלון ואני הייתי מוצאת את עצמי במיטה הזוגית שלנו לבד ואת כל שאר הדברים שתארתי קודם.

לא ויתרתי מהר. דיברתי וניהלתי שיחות על ימין ועל שמאל וזה לא עזר לי.
ביום שבו הבנתי ששום דבר לא יעזור לי יותר (וזה לקח לי משהו כמו שנה), קמתי ועזבתי את אהבת חיי.

נפרדתי מאהבת חיי וזה לא היה סוף העולם.
חזרתי לעצמי. אחרי שביטלתי את עצמי כל כך הרבה זמן. פתאום גיליתי מה אני רוצה ולא רק מה אחרים רוצים. גיליתי מה עושה לי טוב, מה אני צריכה. הרגשתי חופשיה, משוחררת ושכל העול הנפשי שהיה מצוי בי כל כך הרבה זמן יצא החוצה. גיליתי את עצמי מחדש.
זה לא היה מיד, היה לי קשה בכל זאת עבורי זו הייתה אהבה עוצמתית ביותר אבל הזמן מרפא הכל והצלחתי להשתחרר מהכבלים שדחקו אותי האמיתית החוצה והפכו אותי לכלי שסיפק רק את רצונותיו.

מאז כבר נכנסתי לזוגיות אחרת ולמדתי שמי שאוהב ומכבד אותי משאיר לי גם מקום לעצמי בקשר. מכבד את מה שאני רוצה, מקשיב לדיעה שלי, ניגש אלי כשהוא רואה אותי עומדת על הרגלים מול הגז ומציע לי "חילוף" בלי שאני אפצה את פי.

הטיפ שלי הוא שאף אחת ואף אחד לא יאבד את עצמו ויוותר על מי שהוא לטובת פרטנר חדש בחייו שמשתלט בסופו של דבר על כל חלקה שקיימת באישיות ומעצב את האדם שמולו כחומר ביד היוצר.
מי שאוהב אותנו רוצה שנשמיע את קולנו, מתחשב בנו, קולט את המצוקות שלנו ולא מתעלם.
אז שאף אחד מכם לא יבטל את עצמו עד כדי כך שהוא הופך לכלי קיבולת הרצונות של הצד השני עד שלא נשאר ממנו כלום. פשוט אל תתנו לזה לקרות לכם.
לצפיה ב-'השינוי שלי'
השינוי שלי
21/11/2011 | 22:15
3
תמיד רקדתי והייתי רזה ואז התגייסתי...

שירתי במדור מקצועות אבל קראו לנו בבסיס "מדור אוכלות" אכלנו ה-כ-ל...מה שהיה בחדר האוכל, בשקם, משרד ובימי שלישי הרמנו קופסא של קרמבו מהמטבח...
ואכן השמנתי...וירדתי...ושוב השמנתי וכך זה התחיל...יו יו...

בגיל 23 עברתי לארה"ב ושם למרות המודעות אכלתי בגדול, עישנתי ולא עשיתי ספורט. הרגשתי רע, חליתי הרבה והייתי בסטרס מתמיד. כשסיימתי את התואר, וירד הלחץ והעומס, הסתכלתי על עצמי והחלטתי שזהועכשיו מתחילים...

קניתי נעלי ספורט
עשיתי מנוי לחדר כושר
קניתי ספרים ומגזינים על תזונה ורשמתי לעצמי הערות
זרקתי את הסיגריות ובמקום לאכול יצאתי להליכות
יצאתי לטיולים
חזרתי לרקוד

ירדתי במשקל, הרגשתי טוב, נהנתי כל כך מהספורט ש...הפכתי את זה למקצוע
...את התואר עשיתי במנהל עסקים אבל משם המשכתי ללמודי כושר ותזונה

ואני מאושרת
אז...כל אחד יכול
לצפיה ב-'השינוי שלי'
השינוי שלי
21/11/2011 | 23:03
2
בתור ילדה אהבתי מאוד פיצה.
אכלתי בכמויות לא הגיוניות -
מדובר בהרגל קבוע שנמשך כשנתיים-שלוש, שכלל אכילת 2-3 משולשי פיצה כמעט בכל יום בשבוע.
כתוצאה מכך, במשך כמה שנים היה לי כולסטרול גבוה מאוד וחורג
(שלא אופייני לבחורה רזה סביב גיל ה-20).

מאותו הרגע שראיתי את רמת הכולסטרול שלי בבדיקת הדם,
לקחתי החלטה והפסקתי לאכול פיצות ובכלל, כל דבר שכולל גבינה צהובה.
זה לקח לא מעט זמן, אבל היום הכולסטרול שלי נורמלי לחלוטין ועדיין, לא מתקרבת אפילו פעם ב... לגבינה צהובה.

הטיפ שלי, הוא שאפשר לאכול, אבל הכל במידה...
לצפיה ב-'השינוי שלי ושל בעלי '
השינוי שלי ושל בעלי
22/11/2011 | 09:17
4
4
לפני שנתיים בערך התחלתי לנסות להכנס להריון ,ידעתי שאני סובלת משחלות פוליצסטיות דבר שמקשה על כניסה להריון עקב זה שהמחזור לא סדיר בין היתר.
אחריי שקראתי המון על הנושא גיליתי שתזונה מסוימת יכולה לעזור לבעיה , הורדתי מהתפריט שלי קפה והפסקתי להשתמש בסוכר , והתחלתי לעשות פעילות גופנית,דיקור שממש עזר לי  ,ולאכול דגים שעד אז לא כל כך אהבתי (גיליתי דרכים לטשטש להם את הטעם ) במקביל בעלי ששקל אז 96 ק"ג התחיל לעשות דיאטה בשילוב פעילות גופנית כי החליט שהוא רוצה לרדת במשקל .
לאחר כשנה בעלי הגיע למשקל של 68 ק"ג שהוא שומר עליו עד היום (הסוד שלו הוא לאכול הרבה ירקות - וזה בן אדם שלא נגע בירקות 27 שנה) והמחזור שלי הפך להיות סדיר דבר שמקל עליי בטיפולים שאני עוברת .ושנינו מנסים לשמור כמה שיותר על תזונה בריאה ונבונה .
לאכול שרעבים ולא משעמום , לאכול מסודר , ושבא לנו חטיף או משהו מתוק לאכול במידה .גילנו שהכל בראש מה שנקרא וברגע שאתה משנה את המחשבה שלך על אוכל אתה מגלה שהרבה יותר קל לך לאכול דברים שעד אז הגדרת אותם שלא טעימים או כמשעממים ולהיפך .
לדוגמא :היום כוס תה עם שתי כפיות סוכר כמו שהייתי שותה פעם ממש מתוקה לי . ואנחנו גם משתדלים לאכול פחות פחממות (החולשה של שנינו)
וכמובן עוד דבר שהיה חשוב מאוד בתקופה הזאת הוא שלא נתנו אחד לשני להשבר ותמכנו אחד בשני .דבר שחיזק במידה רבה את הזוגיות שלנו .
לצפיה ב-'לפתע פתאום,'
לפתע פתאום,
22/11/2011 | 09:40
7
2
בס"ד

באמצע החיים חליתי.
לפני שחליתי, לא הקפדתי על אוכל בריא וזה היה נראה לי יותר מקום בו אנשים סוחטים כסף כדי למכור ירקות 'בריאים' יותר והייתי מאוד מזלזלת בזה.

בגיל 21 חליתי במחלת ריאות נדירה מאוד וקיבלתי-אפשר לומר- כאפה.
הגוף שלי ממש התחיל לשדר לי שהוא במצוקה ומכיוון שאני לוקחת כמות לא מבוטלת בכלל של תרופות ביום, החלטתי להקל על הגוף שלי ולהפנות את כל הכוח שלו להתמודדות עם הכימיקלים שמצילים את חיי תוך אכילה בריאה יותר.
בנוסף, הכדורים עשו לי בחילות וגרמו לי לחוש חולשה ושינויים בחילוף החומרים בגוף. עליתי במשקל, הפנים שלי התמלאו פצעונים, נאסר עלי לעשות פעילות גופנית מאומצת.
בקיצור- העולם שלי התהפך.

אז החלטתי שאני עושה מעשה. השנה התחלתי לבשל- אני נסעת כל יום שני לשוק מחנה יהודה לקנות ירקות, אני מבשל קינואה וקטניות כדי לעזור לברזל שלי לעלות <מקל על חימצון הדם שנפגע בגלל המחלה בריאות>. אני מפחיתה מוצרי חלב ומשתמשת בתה משורש ג'ינג'ר וקליפות קינמון למאבק בבחילות, אחרי ש3 חודשים של 'לוסק' <תרופה נגד אולקוס> לא עזרו ולאחר שבגרסטרוסקופיה גילתה שבכלל לא היה אולקוס.
אפילו לשיער הפסקתי להשתמש בקרמים והתחלתי להשתמש בתרסיס שאני מכינה לבדי ממעט דבש ולימון והרבה מים חמים וממלאה בשפריצר.
אני הולכת הרבה יותר ברגל למרחקים קצרים- רק אותם אני מסוגלת ללכת- אבל אני לא מוותרת לעצמי. או שאני הולכת מרחקים קצת גדולים יותר עם הפסקות באמצע ומוותרת על הסעה ברכב.
אני מכינה לעצמי סירופ המשמש כתרכיז לימונדה מלימונים טריים סחוטים וסוכר כדי לעזור לספיגת הברזל וגורמים לי לשתות יותר <לא טעים לי מים> וסוחטת לעצמי לעתים מיצים טבעיים.

בקיצור, אני נלחמת, וב"ה רואים תוצאות

שמחה ובריאות לכולם!
לצפיה ב-' וואו,זה נשמע הכי "התהפכות מקצה לקצה".'
וואו,זה נשמע הכי "התהפכות מקצה לקצה".
22/11/2011 | 11:46
3
2
לצפיה ב-''
22/11/2011 | 11:52
2
לצפיה ב-'ב"ה,'
ב"ה,
22/11/2011 | 11:58
1
בס"ד

הבריאות שלי השתפרה פלאים, ההרגשה הפיזית והנפשית הפכה לחיובית מאוד ורואים את זה על הכל- אצל הרופאים, בלימודים, במשפחה.

לצפיה ב-''
28/11/2011 | 05:45
1
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 05:48
משרשר בתאריך הנכון....
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 12:20
1
לצפיה ב-'בוקר ספורטיבי'
בוקר ספורטיבי
22/11/2011 | 11:27
6
התחלתי מהראשון בספטמבר לעבוד אצל מישהי נחמדה שאני לוקחת את בנותיה לגנים נפרדים . הם גרים במרחק של שלוש תחנות מביתי. ואני כל פעם הולכת וחוזרת רגלית במקום לעלות לאוטובוס . ואני אוהבת את השינוי הזה, הוא מאוד מנחם ומקזז את עודפי המשמנים  שמתחילים להיווצר אצלי  במיוחד בגלל התעוררות של התיאבון בעונה הזאת..
לצפיה ב-'אני לא חיכיתי למשבר כדי להתעורר'
אני לא חיכיתי למשבר כדי להתעורר
22/11/2011 | 12:28
2
פשוט יום אחד קמתי עם מחשבה שאני ורק אני הולכת לשנות את החיים שלי.
עשיתי שילוב של תזונה- גוף- נפש, משמע- החלטתי פחות לדבר ויותר לעשות- להתאים תזונה נאותה בהתאם לנתונים שלי (כמובן רק עם אוכל שאני אוהבת, בד בבד התחלתי בפעילות ספורט מתונה, ובנוסף נרשמתי לחוגים של יוגה, מודעות לגוף ולנפש.
אני חיה בשלום עם עצמי ועם הגוף שלי וזו הידיעה הכי חשובה. אני מכבדת את האוכל והוא מכבד אותי.
רק כשמודעים לאמת ולכל מה שכתבתי לעיל- אפשר באמת לשנות את המציאות.
לצפיה ב-'שינויים, שינויים '
שינויים, שינויים
22/11/2011 | 13:53
1
תמיד הייתי שמנמונת, בצבא כבר הייתי מלאה ואחרי שנה בניו יורק כבר הייתי ללא ספק "שמנה", במשקל 82 קילו על מטר ו-65 ס"מ. לא נשקלתי במשך כמה שנים, עשיתי פעם בכמה חודשים אימון והרגשתי שעשיתי את שלי, אכלתי בלי הכרה - פיצות, שוקולד, המבורגרים. הכל, חופשי.

השינוי הגיע בזכות רצף של דברים קטנים. חתונה שהייתי בה ולאחר מכן הכלה (חברה טובה באותה העת) סיפרה לי שחבר של בעלה אמר לה שאני יפה אבל שמנה וחבל, כי אם הייתי רזה יותר הוא היה מאוד מעוניין (עזבו שזה משפט גועלי להגיד, וגועלי מצידה לספר לי), מה שהוריד לי את הביטחון הגם-ככה-ירוד עוד יותר. בדיוק באותה העת התחלתי לעקוב אחרי משחקי טניס (מכורה כבדה היום). אז החלטתי שזו ההזדמנות. במקום לבלות רק בצפייה במשחקים, יצאתי ומצאתי מאמן והתחלתי ללמוד לשחק (לא החזקתי מחבט מעולם), במקביל נרשמתי לדיאטנית ומהר מאוד הקילוגרמים נעלמו. 4.5 קילו בשבועיים הראשונים בלבד, בלי הרעבה עצמית - הגוף פשוט היה בשוק מזה שהוא מקבל פתאום רק אוכל בריא וגם עושה ספורט.

אני מאמינה שההערה הזו, שהייתה אחת היותר מעליבות ששמעתי בחיי (וכבר חוויתי גם גברים שאיתם הייתי בקשרים אינטימיים שהעירו לי), הייתה הזרז. תמיד הרגשתי לא טוב עם עצמי, לבשתי בעיקר שחור וכמובן רחב, ואז החלטתי שלא-עוד. שאני רוצה להרגיש טוב עם עצמי ולדעת שכשאני מסתכלת על עצמי וכשאחרים מסתכלים עליי, הם רואים אותי, ולא את "השמנה".

שנתיים וקצת עברו מאז ואני עם 20 קילו פחות, בתוכנית שמירה עדיין אצל הדיאטנית, עושה ספורט על בסיס קבוע - טניס לפחות פעם בשבוע, הליכון בבית 3-4 פעמים, אוכלת יותר ירקות ופירות ובריא, ופחות מטוגנים ומתוקים (הם עדיין בתפריט, אבל משמעותית הרבה פחות).

לא רזיתי בגלל אותו הבחור או כדי "למצוא חתן". ההערה ההיא פשוט נתנה לי סטירה, כי אלה הדברים שתמיד חשבתי על עצמי ועד שלא שמעתי את זה בקול רם, מבחוץ, היה לי קל להדחיק. פתאום הרגשתי שזהו, שזו לא רק אני. ההחלטה התקבלה באותו הרגע. יום אחר כך כבר נפגשתי עם דיאטנית ויומיים אחריה כבר הייתי בשיעור טניס ראשון. ברגע שהחלטתי לחיות בריא ונכון, שום דבר כבר ממש לא עמד בדרך.

סליחה על החפירה, אגב
לצפיה ב-'זוגיות '
זוגיות
23/11/2011 | 15:13
1
2
כבני אדם אנחנו מתמודדים מידי יום עם החלטות קלות, קשות, ציפיות, אכזבות, הצלחות- בקריירה, בחיים האישים, עם חברים, משפחה וכו'.
לכולנו יש מורדות ולכולנו יש עליות-
אחד הדברים הקשיים ביותר לדעתי הם מציאת זוגיות ואהבה בחיים.
במהלך שנות העשרים שלי יצאתי עם גברים חלק מהיציאות נמשכו שבוע ימים וחלק נמשכו חודשיים- עד שלושה חודשיים אך להתאהב ולהגיד זה הבחור שלי-  לא קרה!
לקראת סוף שנות העשרים שלי רוב חברותיי החלו להתחתן, להתמסד במערכת יחסים רצינית וחלקן אפילו להביא ילדים.
ואז כמובן הגיעו השאלות - "מתי תתחתני?" נו את יוצאת עם מישהו? איך את לא מוצאת אף אחד וכו'
ולמען האמת - התחלתי להילחץ מהשאלות.. והכי להילחץ מעצמי - איך אני לא מוצאת אף אחד ואז הצבתי לעצמי מטרה!
את נכנסת למשרה מלאה בחיפוש אחר הבן זוג המיועד...
יצאתי למלא דייטים, אתרי אינטרנט, שידוכים וממש נכנסתי לסיפור - אך לצערי במקום להתרגש, להתלהב מהמסע החדש ולהתאהב - החיפוש הוביל למצב הפוך.
לא נהנתי מהטירוף והחיפוש אחרי האחד,הייתי בדיכאון - פגישות לא מוצלחות היו מורידות אותי ומוציאות לי את החשק מלמצוא את האחד!
ואז החלטתי שדיי - אני מורידה הילוך אוהבת את עצמי, ללא מסכות, ללא חיפוש אינסופי והכי חשוב מקבלת את עצמי בין אם יש לי בן זוג ובין אם אין לי בן זוג.
אחרי חצי שנה - מצאתי את גבר חיי במקום שהכי לא ציפיתי לו!
שינוי מחשבה, הבנה וקבלה עצמית הובילו אותי להיות בחורה שקטה, רגועה ומקבלת - מקבלת את החיים כמו שהם ובסופו של דבר מקבלת את הדברים היפים של החיים שנמצאים מתחת לאף.
לצפיה ב-'מדהים'
מדהים
26/11/2011 | 11:42
2
מחזקת את ידיך!
העיקר לעשות משהו שיעשה לך טוב!
לצפיה ב-'השינוי שלי...להתאפק '
השינוי שלי...להתאפק
23/11/2011 | 23:58
4
להתאפק לאכול ממתקים ובורקסים שאני מתה על זה וזה ניכר ברמת השומנים בגוף .....
להתאפק לצרוח ולצעוק כל היום אלא להיות רגועה ושליווה
עם הילדים הבעל העבודה הסידורים היומיומיים וזה לא תמיד פשוט
להתאפק לא להיעלב מכל שטות זה לא בריא ללב
להתאפק בשירותים ציבוריים למשל ברכבת...בגלל הריח לא משו אחר :)
ובכלל לנסות לא לשכוח את החוקים האלה..בכל זאת אנו בני אדם יו נואו?
לצפיה ב-'נרשמתי לסדנא מיוחדת במינה.'
נרשמתי לסדנא מיוחדת במינה.
24/11/2011 | 12:30
5
הרבה זמן שהרגשתי לא כל כך טוב, שאני לא מגשים את עצמי, שאני יכול יותר, ולא ידעתי כל כך איך לשנות...

לפני כמה חודשים נפגשתי עם חברה קרובה שהמליצה לי על סדנת קוד המנצח - בטענה של "אתה חייב ללכת, אין לך מה לפספס!"

הקשבתי לה. מזל שהקשבתי.

אני יכול לומר בפה מלא שהסדנא הזאת שינתה לי את תפיסת המחשבה ואת החיים.

כל מי שמרגיש שמגיע לו יותר, או צריך קצת הכוונה, צריך לדעתי ללכת לסדנא הזאת.

(אגב, מי שמעביר אותה הם ערן שטרן ואלון אולמן - והיום בערב בערוץ 2 אלון מופיע בתוכנית "איך להצליח בשישה שיעורים")

לצפיה ב-'שינוי סוף צבא'
שינוי סוף צבא
24/11/2011 | 12:52
1
3
שלום לכולם,
בתקופת הצבא העליתי 8 קילו לאור כל המאפים, שוקולדים ודברים טובים אחרים....
בכל מקרה החלטתי שככה אין מצב שאני משתחחרת, ואין מצב שאני לא מורידה הכל.
לקחתי את עצמי בידיים, אכלתי ממש מעט באותה תקופה + המון ספורט.
התוצאה - כל הקילוגרמים עפו להם ואני הייתי בשמיים :)
אין כמו התחושה של אחרי  דיאטה + המון מחמאות...
לצפיה ב-'הסיפור שלי '
הסיפור שלי
24/11/2011 | 15:34
1
1
כשהייתי ילד הייתי נעלב בקלות מכל דבר, ולכן הייתי מתנתק הרבה מהסביבה.
נהייתי בודד די מהר ומצאתי את עצמי מסוגר מפני כולם. מלבד חבר טוב אחד שתמיד היה איתי. באמצע התיכון, נהרג אחיו של אותו חבר טוב בזמן השירות הצבאי.
אפשר להגיד שהתהפך עלי עולמי והמציאות החדשה הייתה קשה ומבעיתה.
הדבר העיקרי שקרה לי היה שהכל התגמד לעומת העניין.
הבנתי פתאום עד כמה עלבונות ותחושה שכולם נגדך הם מינורים ביחס
לדברים כ"כ גדולים כמו מוות של איש קרוב.
כמובן שההשוואה חריפה אבל זה בכל זאת השפיע עלי מאוד והתחלתי להסתכל על החיים בצורה הרבה יותר פתוחה, מקבלת וחיובית.
היום אני אדם אחר. לחברים שלי יש חלק מהותי ואינטנסיבי בחיי.
הכל הרבה יותר טוב כשמסתכלים על החיים בצורה קלה ומקבלת.
לצפיה ב-'שתו מים! :)'
שתו מים! :)
24/11/2011 | 16:25
2
1
אז כל החיים שלי שתיתי רק משקאות מתוקים מכל הסוגים. לא הצלחתי לשתות מים בכלל, אפילו שבאמת ניסיתי. רק משקאות מתוקים, מוגזים, סירופים. מן הסתם הנזק היה רב - בעיות שיניים, משקל עודף ועור שמנוני ופצוע. במהלך הטיול שלי אחרי הצבא הייתי בנפאל. במשך שבוע שלם הייתה לי מיגרנה אחרי טיפוס קשה באחד הטרקים, ומצאתי את עצמי מבקרת רופאה אטלרנטיבית שמעבר לתרכובת צמחים שהכינה לי הורתה לי לשתות כל יום ליטר וחצי של מים. אתם יכולים לדמיין לעצמכם כמה היה לי קשה לבצע את המשימה. העניין הוא שכ"כ כאב לי שממש לא היה לי אכפת מה אני צריכה לעשות כדי להעביר את הכאב. תאמינו או לא, הצלחתי! במשך 10 ימים רצופים שתיתי ליטר וחצי מים ביום. המיגרנה נעלמה ולא חזרה.
אחרי 10 ימים של מים בלבד ניסיתי לחזור לשגרת המיצים האהובים עלי. ואתם יודעים מה? לא הצלחתי! כל הזמן הייתי צמאה, היה לי מתוק מידי והטעם בפה היה מגעיל.
עברתי ר-ק למים ומאז ועד היום אני שותה (כמעט) רק מים. הכי בריא, הכי טעים, הכי טוב!
ממליצה לכולם!
לצפיה ב-'רק מים! הכי בריא! '
רק מים! הכי בריא!
26/11/2011 | 22:53
2
לצפיה ב-'השינוי שלי....'
השינוי שלי....
24/11/2011 | 17:22
1
אחרי כמה שנים שבהם התעכבתי בלהביא ילדים לעולם
דברים כמו עבודה, לימודים ושלל תירוצים אחרים
החלטתי שדי, אני עושה משהו בשבילי
ונכנסתי להריון :)
לצפיה ב-'קניתי רכב חשמלי'
קניתי רכב חשמלי
24/11/2011 | 17:24
1
לפני שנה קניתי רכב היברידי לראשונה.

ההרגשה הנקיה שווה כל פרוטה...
לצפיה ב-'נקודת חן '
נקודת חן
24/11/2011 | 17:29
1
לאחרונה התחלתי לטייל יותר בארץ.
אחרי שנים שלא התחברתי וזלזלתי בכל המטיילים הרציניים החלטתי לנסות ולראות על מה כל המהומה,
התחלתי בימי שבת להכנס בבוקר על האוטו לבחור אזור אחר והתאהבתי בטיולים
היום אני בוחר את אזורי הטיול שלי על פי העונה ומזג האוויר, שיטפונות בערבה שלכת ברמת הגולן פריחה בביטרונות רוחמה.
הטיולים האלו הוסיפו המון עניין לחיי, והיום אני יודע על הארץ הרבה יותר.
ברור כי גם לילדי אנחיל את המסורת הזו ואקווה שגם הם יתחברו לעניין.

כפיר
לצפיה ב-'השינוי שעשיתי לאחרונה...'
השינוי שעשיתי לאחרונה...
24/11/2011 | 17:41
3
עד לפני כמה חודשים לא עניין אותי בכלל כל עניין המחזור של בקבוקים ופחיות...
יצא לי למצוא מאמר באינטרנט שמדבר על כל הנושא של כדור הארץ ושאנחנו חייבים למחזר כי אנחנו פוגעים בסביבה שלנו.
אז החלטתי שאני ממחזרת!
מאז אותו יום, לאחר שאני שותה פחית שתייה- אם זה בעבודה/ בבית/ בדרך, אני שומרת את הפחית ודואגת לשים אותה בפח מיחזור.
אם מדובר בבקבוקי שתייה אני אוספת אותם וכאשר הם מצטברים אני לוקחת אותם לעמדה ברחוב שלי וזורקת אותם שם.

מבחינתי מדובר בשינוי ענק עם תועלת גדולה להרגשה העצמית שלי... וכמובן לכדור הארץ!
לצפיה ב-'בקול גדול'
בקול גדול
24/11/2011 | 17:51
2
מגיל צעיר חלמתי להיות זמרת אבל תמיד אמרו לי שזה עתיד מאוד לא בטוח ושכדאי שאחשוב על כיוונים אחרים. האמנתי לזה מאוד והלכתי ללמוד משהו פרקטי. מעולם לא נרגע הלהט הזה בי ואחרי שנים של לבטים החלטתי לממש את החלום בצורה קצת יותר עדינה:
הצטרפתי למקהלה ופשוט התחלתי לשיר! החוויה נהדרת ואני לא מפספסת אף מפגש או מופע. משמח לדעת שיש כל מיני דרכים להגשים חלומות גם בגיל מאוחר יותר וגם אם זה יותר צנוע :)
המהלך הזה הוסיף לחיי המון שמחה והנאה!
לצפיה ב-'צעידה יומית בחוף הים'
צעידה יומית בחוף הים
24/11/2011 | 18:00
3
קשה לי עם פעילויות ספורט, אני לא מתחברת לזה במיוחד ותמיד מתענה להתחיל.
חברה טובה נתנה לי רעיון לנסות צעידה יומית בחוף הים (אני גרה יחסית קרוב לים).
בפעם הראשונה ממש סבלתי, קמתי מוקדם מאוד ויצאתי בבוקר חורפי להליכה בים. תוך כדי הרגשתי שאני מלאת אנרגיות, חזקה יותר והראש צלול יותר. התעוררתי באותו היום.
החלטתי להמשיך ולנסות להתמיד. מאותו היום (מלבד סופי שבוע) אני צועדת כל בוקר בים במשך 3/4 שעה. אני מרגישה יותר טוב, בריאה יותר מתמיד, מלאת אנרגיות כל היום ופשוט הרבה יותר טוב לי.
לצפיה ב-'השינוי שלי'
השינוי שלי
24/11/2011 | 18:30
1
3
אני ממש אוהבת לאכול בחוץ מגיל צעיר כי תמיד התלהבתי מלשבת בבתי קפה ומסעדות ולהרגיש מלכת העולם. אבל מה לעשות שזה ממש יקר?? ולא משתלם בתכלס... רק שכבר עברו שנים בלי שלמדתי לבשל ולא עשיתי כלום מעבר לחביתה. שברתי את הראש והלכתי לסדנת בישול אצל אמא שלי :) התחלתי לבשל דברים קטנים בהתחלה, פסטות, פתיתים, אורז, שניצלים ועם הזמן הבנתי שאני גם מבשלת טעים! התגובות שקיבלתי על בישולים הפתיעו ושימחו אותי. היום אני אוכלת בחוץ פעם בחודש וכל שאר הזמן מארגנת ארוחות עם חברים ומשפחה כל סוף שבוע.
לצפיה ב-''
26/11/2011 | 11:46
1
לאכול בחוץ זה נפלא אבל עוד יותר נפלא לאכול בבית - בריא מאוזן
לצפיה ב-'אני "מרזת החודש"!'
אני "מרזת החודש"!
24/11/2011 | 21:11
5
התחלתי להתאמן בסטודיו C לפני 8 שנים אחרי שנולד הילד הגדול שלי. לסדנאות הדיאטה של סטודיו C הצטרפתי לפני 5 שנים, כשנה וחצי אחרי שנולדה הילדה השניה שלי. הדיאטה תמיד היתה מותאמת לצרכי – לפי לוח הזמנים שלי ולפי הטעם שלי, ותמיד ידעתי מה לעשות בשביל לשמור על המשקל ועל אחוזי השומן הנכונים.

לפני כשנה ילדתי את בני השלישי. במהלך כל ההריון, לא נפגשתי עם הדיאטנית, לא הקפדתי על אכילה נכונה, ואכלתי כל מה שהתחשק לי. כשלושה חודשים אחרי הלידה, חזרתי להתעמל והגעתי לפגישה הראשונה עם הדיאטנית כשעלי עודף משקל של כ- 10 ק"ג, והחלטנו על תוכנית של שני שלבים: האחד -  לרדת למשקל של תחילת ההריון, והשני – לרדת למשקל הרצוי.

וזה עבד! תשעה חודשים אחרי הלידה, הגעתי למשקל היעד, ובחודש לאחר מכן, ירדתי אפילו עוד, עד למשקל הנכון לי, להיקפים שזכרתי מלפני ההריון ולבגדים שהיו לי אז. כל זה עם אכילה נכונה ומודעת, ללא חסך בדברים שאני אוהבת לאכול, וגם כשמתחשק לי פתאום "להתפרע", אני יודעת איך לחזור לתלם.

זוהי לא דיאטה של זבנג וגמרנו, אלא לימוד של דרך חיים חדשה, נכונה ובריאה יותר, וזה משפיע גם על הארוחות שבעלי ואני מכינים לכל המשפחה - הרבה ירקות ופירות, מעט שומנים, הרבה אוכל ביתי וכמעט ללא אוכל מוכן (לעיתים נדירות מתפנקים ומזמינים פיצה). כך גם הילדים ואפילו התינוק מתרגלים לאכול אוכל בריא ומגוון.

והחודש - אני "מרזת החודש" בסניף שלי בסטודיו C!

הטיפים שלי:
להחליט על השינוי - לרזות או לאכול בריא יותר, להתעמל או לרוץ - דבר ראשון, להחליט שרוצים לעשות שינוי. הכל מתחיל מהראש.
להעזר במישהו חיצוני - דיאטנית, מאמנת כושר, חוג התעמלות, חברה - מישהו שהצורך לדווח לו יכריח אותנו להמשיך.
לעשות שינוי איטי - רק שינוי איטי יכול להביא לשינוי הרגלים ולשמירה לאורך זמן על ההרגלים החדשים.
לעשות שינוי שמתאים לי אישית - לא לאכול דברים שלא אוהבים, רק בגלל שהם "מרזים". לא להחליט שמתחילים לרוץ כל יום חצי קילומטר, אם שונאים לרוץ.

לצפיה ב-'התנדבות'
התנדבות
25/11/2011 | 11:05
2
אני מתנדבת עם קשישים כבר 5 שנים. כשסבתא שלי עברה לבית אבות והתחלתי לבקר אותה שם ויצא לי לדבר עם אנשים אחרים שם ולאט לאט זה הפך למסורת. התרגלתי, ולפחות פעם אחת בשבוע אני הולכת לקשקש איתם. זה משמח אותם ומעודד אותם לא להתעסק כל היום בזיקנה ובמחלות. זה פתח לי את הלב.
לצפיה ב-'מילדה מתבוננת הפכתי למישהי חזקה שבטוחה בעצמה.'
מילדה מתבוננת הפכתי למישהי חזקה שבטוחה בעצמה.
25/11/2011 | 13:11
2
2
זה קרה בסוף כיתה י"א- תחילת כיתה י"ב.
ההחלטה הזאת לבצע שינוי לא הייתה פתאומית, הרי תמיד רציתי בזה ואני לא יכולה להגיד שלא רציתי מספיק כי תמיד רציתי.
לפני כשנה יצאתי לדרך חדשה- דרך שכללה בתוכה תהליך נפשי, קבלה עצמית והתבגרות.
מאז ומתמיד סבלתי מעודף משקל, עודף שמעבר להיותו משקל פיזי היווה גם משקל נפשי. בכל רגע בחיים הוא היה שם איתי- בגן, בכיתה א', בחטיבה ועד התיכון. תמיד הוא היה שם- מציק לי, גורם לי להסתגר בתוך עצמי, ולא פעם הרגשתי שהוא מהווה מכשול בחיי.
במהלך כל השנים ניסיתי להילחם בו, אך כל ניסיונותיי עלו בתוהו או שניסיתי לשכנע את עצמי לקבל אותו- אך גם זה לא ממש עבד.
גם הסביבה לא תמיד תמכה. תמיד היו לה הערות וטענות, אנשים מיהרו להביע דעה ולשפוט ולי הוא גרם לחוסר נוחות, אי נעימות, הסתגרות ולעיתים אפילו בדידות.
עד שהחלטתי שכאן זה נגמר. החלטתי לצאת למסע כשאני יודעת מראש שהוא לא יהיה פשוט בכלל ובוודאי שיהיו קשיים ואולי אפילו משברים אבל אני מוכנה להתמודד.
יצאתי למסע הזה כשאני לבד סיגלתי לעצמי את כל כוחות הנפש שבכלל לא ידעתי שקיימים בי. למדתי להכיר את עצמי מחדש, לגלות את עצמי. נחשפתי לאומץ, לתעוזה ולכוח רצון שלא האמנתי שקיימים בי.
המחמאות לא איחרו להגיע, אנשים התחילו להבחין בשינוי, להתעניין, לשאול שאלות. ולילדה מתבוננת, ביישנית ושקטה כמוני לא היה פשוט להפוך ברגע אחד למרכז העניינים. פתאום אנשים הבחינו בי. ראו שמאחורי כל השומן בסופו של דבר נמצא בן אדם עם רגשות וחיים שלמים שגם הוא נפגע ונשבר.

במהלך המסע הארוך הזה היו גם לא מעט משברים, דמעות, ייאוש ופחד.
אך תמיד הזכרתי לעצמי את הדברים שאיש חכם אחד פעם אמר לי. אותו איש גרם לי להאמין בעצמי. האיש הזה ראה אותי כמו שאני באמת, התייחס אליי כאל בן אדם רגיל. הדברים שלו מהדהדים באוזניי עד היום, מלווים אותי בכל רגע בחיים, עוזרים לי לקבל החלטות ולהמשיך הלאה.
אותו איש היה המורה שלי בתיכון. מדהים איך שמילים יכולות להשפיע וברגע אחד לשנות חיים שלמים של בן אדם.

אז כיום אני כבר לא בעודף משקל, אלא נמצאת במשקל תקין. היום אני הולכת עם חיוך על הפנים, גאה בעצמי שהצלחתי ובעיקר שמחה.
כל המשקל שסחבתי על גבי נעלם ויחד איתו גם אותו משקל נפשי.
מילדה מתבוננת וביישנית הפכתי למישהי חזקה, בטוחה בעצמה שיכולה להשיג כל דבר.
ברצוני לומר רק עוד דבר אחד- אנשים תאמינו בעצמכם ובמי שאתם, תהיו אמיתיים עם עצמכם ותעשו מה שטוב לכם. וגם כאשר המנהרה נראית חשוכה ואפלה תזכרו תמיד שבקצה שלה יש אור.
אסיים בציטוט משיר של שלמה ארצי ששיריו מלווים אותי כל חיי.
"תעשה כל יום דבר כן שמאז ומתמיד מפחיד,
היום אתה חי מחר מת ההווה זה העתיד..
שכח את הפקולטות, שכח את הפגיעות בך
תשתדל לחיות בסוטול הודו רחוקה אבל תיסע".

לצפיה ב-''
28/11/2011 | 11:06
לצפיה ב-'שפת הסימנים'
שפת הסימנים
25/11/2011 | 14:22
1
האמת שהסיפור הזה הוא של ידידה שלי, אבל היא הרשתה לי לספר אותו בשמה.
היא מספרת שמאז שהיא זוכרת את עצמה היא התלהבה נורא כשראתה אנשים מסמנים ברחוב במקום לדבר. זה נראה לה נורא מיוחד וכשהיא כבר הבינה שמדובר בפתרון לבעיה פיסית היא ממש רצתה ללמוד שפת סימנים ולתקשר עם חירשים. אז באמצע התיכון היא באמת הלכה ללמוד שפת סימנים ונהנתה מכל רגע. אני זוכר שהיא תמיד ניסתה ללמד גם את החברים סימנים חדשים שלמדה והיו מיוחדים בעיניה. באיזשהו יום שישי שיצאנו למסיבה היא ראתה בחור שמנסה לסמן לצלם במסיבה משהו שקשור לתמונות שהוא צילם אבל הצלם לא הבין אותו. היא התקרבה וראתה שהבחור מסמן בשפת הסימנים ועזרה לו להסביר לצלם מה הוא רוצה. הבחור החירש היה כ"כ מופתע שהיא מסמנת בשפת הסימנים אבל לא חירשת בעצמה. אחרי האירוע הזה היא החליטה שמעבר לעניין ולכייף  היא רוצה להתנדב עם חירשים ובאמת לוקחת חלק בפעילויות שונות עם ילדים חירשים כבר כמה שנים טובות. הסיפור שלה בכלל התחיל מעניין במשהו מאוד מסויים ואחר והוא הפך לחלק משגרת החיים שלה.
לצפיה ב-'המסע בפולין'
המסע בפולין
25/11/2011 | 16:12
1
כשכולם נסעו למסע לפולין בתיכון אני העדפתי להמנע מזה כי חשבתי שיהיה לי קשה להתמודד עם המראות והסיפורים. שמעתי על המסע מהחברים וזה נשמע לי קשה ומטורף.
היום אחרי הרבה שנים של לבטים החלטתי לצאת למסע הזה עם מקבץ חברים שהתארגנו. אני לא יודע איך זה בתור ילד אבל בתור אדם מבוגר זו חוויה מאוד חזקה ומכניסה לפרופורציות על כל הצרות של היום יום. היה מאוד קשה לחבר סיפורים ותיאורים למראות ממשיים וההסברים שמקבלים בכל האתרים היו ממוטטים. בעיקר השלב שנכנסים למקומות בהם היו אנשים שחוו את הזוועות האלו. התכוננתי למסע בכך שקראתי את "הישרדות באושוויץ" של פרימו לוי ואני חייב להודות שההכנה הייתה מאוד טובה ומרתקת. אני יודע היום הרבה יותר ממה שחשבתי שידעתי ואם פעם הייתי קשור לעניין, היום אני הרבה יותר. כנראה שיש דברים שחייבים לחוות כדי באמת להבין אותם.
לצפיה ב-'השינוי שלי '
השינוי שלי
26/11/2011 | 11:39
2
אחרי 15 שנה החלטתי בוקר אחד שדי!
אני מפסיקה לעשן
נכון היומיים הראשונים היו כה קשים וכעסתי על הפעם הראשונה שנדלקתי סיגריה והתמכרתי
אבל אני לא מעשנת כבר חודשיים, חודשיים שאני מרגישה מעולה עם עצמי!
לצפיה ב-'השינוי שלי'
השינוי שלי
26/11/2011 | 12:04
2
קראתי את השינויים של כולם וראיתי שהרבה שילבו דיאטות ופעילות גופנית (כמו שצריך בעצם)
אבל אני לא הצלחתי להתמיד בפעילות גופנית אף פעם, דווקא עם הדיאטה עצמה לא הייתה לי בעיה.
עד שגיליתי את היוגה.... משהו אחר לגמרי! הכי כייפי שיש. פעמיים בשבוע בשיעור ועוד פעמיים בשבוע לבד בבוקר אחרי שאני מתעוררת.
ממליצה בחום!
לצפיה ב-'גיליתי ששוקולד זה בריא וטוב נגד הצטננויות, '
גיליתי ששוקולד זה בריא וטוב נגד הצטננויות,
26/11/2011 | 16:06
4
אז התחלתי לאכול שוקולד כל בוקר. מה יש ?
לצפיה ב-'שמנה בנשמה'
שמנה בנשמה
26/11/2011 | 19:35
1
2
שלום שמי מיכל וכעת אני בת 44 ואמא ל3 ילדים, הספור שלי מתחיל לפני 30 שנה, גדלתי כילדה שמנה וההמשך היה ברור גם כנערה, בסביבות גיל 14 התערבתי עם בת דודתי שלמדה באותה שכבה על מי תרד יותר במשקל ומרגע שהחלטתי חל השינוי רזיתי 28 ק"ג, וגם אחרי 3 הריונות שבהם מאוד חששתי שלא אצליח להוריד את כל העודפים ולמרות שחלפו להן 30 שנה אני עדיין שומרת על המשקל, סוד קטן בראש אני עדיין שמנה אך לימדתי את עצמי מה לאכול ומה לא, כמה לאכול וזה נהדר, להגיד שזה תמיד היה קל זה לא נכון, אך היה שווה, אשתף אתכם בשני קוריוזים בכיתה י יצאנו לטיול של יומיים, וכשכולם רוקנו את מדף החטיפים אני באדיקות יתרה לקחתי צדנית קרור עם גיל ומלפפונים ירוקים חחח , כי גם בטיול צריך להמשיך, ובהתחלה כאשר הייתי נכנסת לחנות בגדים באופן אוטומטי הייתי ניגשת למדף המידות הגדולות והמוכרת היתה רצה אחרי ואומרת לי זה לא המדף שאת צריכה, ככה זה , זהו שינוי מבורך וכיום איני יודעת במדויק מה משקלי, אך הבגדים נסגרים אז הכל בסדר. טיפ קטן כל שינוי מתחיל בטיפה ולא בים . ובהצלחה לכולם וכן זה אפשרי.
לצפיה ב-'שינוי קטן שעשיתי בחיים שלי'
שינוי קטן שעשיתי בחיים שלי
26/11/2011 | 20:21
1
הוא שהתחלתי לשתות קפה עם חלב דל (1% שומן) במקום חלב 3% שומן והכי חשוב- בלי סוכר או סוכרזית.
מבחינתי אין הבדל בכלל מבחינת הטעם אך מבחינת הקלוריות זה שינוי לטובת הבריאות וכמובן הניראות
לצפיה ב-'שינוי קטן אך משמעותי עבורי...'
שינוי קטן אך משמעותי עבורי...
26/11/2011 | 20:23
1
התחלתי לעלות ולרדת במדרגות במקום במעלית!
זהו.. זה הכל...
אבל אני מרגישה יותר טוב עם עצמי וקצת יותר בריאה...
לצפיה ב-'המהפך שלי'
המהפך שלי
26/11/2011 | 20:40
2
החלטתי להפסיק עם הקיצוניות בכל מה שנכנס לי לפה ובמקום להמנע באופן מוחלט ממתוקים הרשתי לעצמי מידי פעם להתפנק עם משהו מתוק ומושחת במיוחד.
הפכתי לבן אדם רגוע יותר באופן מידי!
לצפיה ב-'שינוי חיובי בעזרת הפורום המקסים הזה'
שינוי חיובי בעזרת הפורום המקסים הזה
27/11/2011 | 12:37
4
2
תמיד הייתי ילדה/נערה חסרת ביטחון. מעולם לא אהבתי את עצמי וזה בלשון המעטה-תמיד שנאתי את עצמי.
לא משנה כמה אמרו לי שאני יפה, שאני נראת טוב, שאני מקסימה, שאני חכמה, אף פעם לא האמנתי.

ואז, הגעתי לפורום "דיאטות ואורח חיים בריא". שנים שכתבתי בו, לקחתי טיפים שונים על דיאטות/אכילה נכונה, דיווחתי על ספורט שעשיתי/נישנושים שאכלתי. אבל אף פעם לא ראיתי באמת שיפור מהותי לא במשקל ולא בהרגשה הפנימית.

לפני כחודש, הייתה לי נפילה רצינית, אני לא אספר יותר מדי פרטים אבל קיבלתי פה כל כך הרבה תמיכה שהחלטתי פעם אחת באמת להקשיב.
והקשבתי, כתבתי יום יום נקודות אור שיש לי בחיים, בהתחלה לא האמנתי שזה יכול לשפר משהו, אבל הפלא ופלא-לאט לאט אני ממש מצליחה לאהוב את עצמי.

אני לא אומרת שאני בשיאי, אבל אני בתהליך, ארוך, וסוף סוף אני מרגישה שאני בכיוון הנכון, של הפסקת הלקאה עצמית ושנאה עצמית והתחלה של אהבה נתינה ואושר גדול בחיי.

תודה לכולם
לצפיה ב-''
27/11/2011 | 14:09
והמון הצלחה בהמשך...
לצפיה ב-'מדהימה!'
מדהימה!
27/11/2011 | 13:58
חייבת לציין שב2 התמונות את פשוט יפיפייה!
לצפיה ב-''
27/11/2011 | 15:12
1
לצפיה ב-'מחזיקה ממך כל כך .. כל הכבוד ..'
מחזיקה ממך כל כך .. כל הכבוד ..
27/11/2011 | 17:02
3
אפשר את הפייסבוק שלך בפרטי ?
לצפיה ב-'את יפייפיה ברמות יוצאות דופן!!'
את יפייפיה ברמות יוצאות דופן!!
27/11/2011 | 18:49
גם לפני היית יפה. כי יש לך פנים יפות ונשיות ופרופורציות.
כל הכבוד:)
לצפיה ב-'מילה אחת!!!! '
מילה אחת!!!!
27/11/2011 | 19:39
ווווואאאאאאוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו

את מדהימה
ואת כל כך חזקה
ואיך עלייך בעולם!

קבלי ממני אין סוף פירגון כי הוא באמת מגיע לך!
כל כך מגיע לך!

לצפיה ב-''
27/11/2011 | 21:09
לצפיה ב-'וואו אין לי מילים!'
וואו אין לי מילים!
27/11/2011 | 22:45
פשוט מדהימה.. כל הכבוד לך!! הסיפור שלך ללא ספק מהווה השראה
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 11:03
2
לצפיה ב-''
28/11/2011 | 16:10
1
לצפיה ב-' מדהים!'
מדהים!
28/11/2011 | 23:36
לצפיה ב-''
29/11/2011 | 13:07
לצפיה ב-''
29/11/2011 | 21:13
היממת אותי
כל הכבוד..
לצפיה ב-'בריא זה הכי הכי'
בריא זה הכי הכי
25/11/2011 | 17:24
3
לרוב אני נכנסת לפורום כדי לקבל השראה, להתחזק, להתעדכן אבל לא כותבת
היום אחרי שעברתי על השרשורים החלטתי גם אני לשתף...
דיאטות הם חלק מחיי מאז ומעולם - שבוע בלי פחמימות, שבוע מרק כרוב, חודש בלי פחמימות מהשעה חמש וכו
לעולם לא הצלחתי להחזיק דיאטה אחת
עד שהכרתי את הדיאטנית הקלינית שלי שלימדה אותי לחיות ולאכול כמו מלכה אבל לאכול נכון! בלי הגבלות מוגזמות אבל גם בלי  הגזמות בדברים הטובים!
אני שלוש שנים אוכלת נכון וטוב! חייה חיים בריאים והתוצאות מראות זאת! ומרשה לעצמי פעם בשבוע חתיכת עוגת שוקולד ל״נשמה״

הודעות אחרונות

22:19 | 24.06.19 ady18
08:50 | 24.06.19 ady18
21:53 | 22.06.19 ady18
15:43 | 22.06.19 ady18
20:16 | 21.06.19 ady18
09:40 | 21.06.19 ady18
23:30 | 20.06.19 ady18
23:23 | 20.06.19 ady18
08:38 | 20.06.19 ady18
08:35 | 19.06.19 ady18
09:43 | 18.06.19 ady18
09:00 | 17.06.19 ady18
16:04 | 16.06.19 ady18
14:51 | 15.06.19 ady18

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ