לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2481324,813 עוקבים אודות עסקים

פורום דיאטות ואורח חיים בריא

"נפש בריאה בגוף בריא הוא תיאור קצר אך מלא של אושר בעולם הזה" 
ברוכים הבאים לבית החם, התומך והמחבק את כולם, כל הנמצאים בתהליך אישי של אהבה כבוד ודאגה לבריאות 
 למידע נוסף על הפורום וכלליו, לחצו~

הפורום פתוח באהבה גדולה לכל העוברים תהליך של ירידה/ עליה/ שמירה ועושים זאת בדרך הנכונה, האפקטיבית והבריאה לגוף ולנשמה-
באמצעות שמירה על אורח חיים בריא.
לפני הכל, אנא קראו את כללי הפורום כדי שיהיה לכולנו נעים וכיף לשהות כאן בבית.
נא לא להעלות תפריטים אישיים ולייעץ בנושא. יש לפנות ולהפנות לאיש מקצוע המוסמך לכך.

הסבר על השרשורים והפינות:
הישגים/ התקדמות אישית: מעין יומן אישי על ההצלחות הקטנות והקשיים שבדרך, התחושות והתובנות בקטגוריות שונות.
מנת השף שלי: שיתוף מנות טעימות מזינות ובריאות שחברי הפורום הכינו. עולה בכל יום שני.
ברכה בודקת: המלצות וחוות דעת אישיות על הקיים והחדש על המדף- מוצרי צריכה, ספרי בישול, מכשירי כושר. כל הקשור לנושא הפורום. 
הסיכום השבועי: סיכום הגאוות הקטנות, החוויות המשמחות ועוד. עולה בכל יום חמישי/ שישי.
מה יש בסירים לכבוד שבת: שיתוף בהכנות, במתכונים ורעיונות לבישולים. עולה ביום שישי. 
הצבת מטרות: מתחילים שבוע חדש עם מטרות קטנות הקשורות לתהליך ולכל תחומי החיים. עולה במוצ"ש/ יום ראשון.

יש לכם הצעות לפינות/ סקרים/ פעילויות מעניינות? בואו וספרו לי על כך במסר אישי!
מוזמנים לבקר במאגר פינות קודמות ובהודעות הנבחרות ולהתרשם ממגוון האירוחים עם אנשי מקצוע בתחומים שונים!  

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיאטות ואורח חיים בריא

"נפש בריאה בגוף בריא הוא תיאור קצר אך מלא של אושר בעולם הזה" 
ברוכים הבאים לבית החם, התומך והמחבק את כולם, כל הנמצאים בתהליך אישי של אהבה כבוד ודאגה לבריאות 
 למידע נוסף על הפורום וכלליו, לחצו~

הפורום פתוח באהבה גדולה לכל העוברים תהליך של ירידה/ עליה/ שמירה ועושים זאת בדרך הנכונה, האפקטיבית והבריאה לגוף ולנשמה-
באמצעות שמירה על אורח חיים בריא.
לפני הכל, אנא קראו את כללי הפורום כדי שיהיה לכולנו נעים וכיף לשהות כאן בבית.
נא לא להעלות תפריטים אישיים ולייעץ בנושא. יש לפנות ולהפנות לאיש מקצוע המוסמך לכך.

הסבר על השרשורים והפינות:
הישגים/ התקדמות אישית: מעין יומן אישי על ההצלחות הקטנות והקשיים שבדרך, התחושות והתובנות בקטגוריות שונות.
מנת השף שלי: שיתוף מנות טעימות מזינות ובריאות שחברי הפורום הכינו. עולה בכל יום שני.
ברכה בודקת: המלצות וחוות דעת אישיות על הקיים והחדש על המדף- מוצרי צריכה, ספרי בישול, מכשירי כושר. כל הקשור לנושא הפורום. 
הסיכום השבועי: סיכום הגאוות הקטנות, החוויות המשמחות ועוד. עולה בכל יום חמישי/ שישי.
מה יש בסירים לכבוד שבת: שיתוף בהכנות, במתכונים ורעיונות לבישולים. עולה ביום שישי. 
הצבת מטרות: מתחילים שבוע חדש עם מטרות קטנות הקשורות לתהליך ולכל תחומי החיים. עולה במוצ"ש/ יום ראשון.

יש לכם הצעות לפינות/ סקרים/ פעילויות מעניינות? בואו וספרו לי על כך במסר אישי!
מוזמנים לבקר במאגר פינות קודמות ובהודעות הנבחרות ולהתרשם ממגוון האירוחים עם אנשי מקצוע בתחומים שונים!  
x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לא לפרסם תפריטים אישיים!  כללי הכתיבה בפורום
ברוכים הבאים לבית החם שלנו, אנחנו כאן כדי לתמוך ולעודד אחד את השני  לטפח כבוד אהבה ודאגה לבריאותנו. למידע נוסף:

אנא הקפידו להעלות את שאלותיכם בשרשור השאלות!
 אנא שמרו על כבוד הדדי והתנהגות נאותה. 
אין בפורום אנשי מקצוע, המידע והעצות אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי.

הסבר על השרשורים והפינות בפורום:
שרשורים קבועים
שרשור השגים- דיווח יומי על ההתקדמות האישית שלנו באורח החיים הבריא והמבורך 
שאלות ועידוד- נפתח ביום א'- ד' וביום ה' לסופ"ש. נועד לשאלות התיעצויות ועידוד בנוגע לתהליך האישי
שרשור בוקר טוב ו-OFF- חברי הפורום מברכים אחד את השני בברכת "יום טוב", משתפים על התוכניות לאותו היום ועל כל רחשי הלב, שלא בהכרח בנושא הפורום. 
הפינות: יום ראשון: מואדם שבועי- בכל שבוע נבחר גולש שהכינוי שלו יודגש בצבע אדום לאות הערכה ותודה על התרומה ושיתוף הפעולה
יום שני: מנת השף שלי- חברי הפורום משתפים במנות בריאות, מזינות וטעימות אשר הכינו  
יום רביעי: ברכה בודקת- פינת המלצות על מוצרים הקשורים לאורח החיים הבריא
יום חמישי:
 סיכום שבועי- מסכמים את השבוע שחלף- החוויות, הגאוות והתוכניות לסופ"ש 
יום שישי: בישולים לכבוד שבת- משתפים על ההכנות לקראת סופ"ש
מוצ"ש: הצבת מטרות- תוכניות לשבוע חדש
פינות העולות לפי ההענות: על המוקד: גולש אשר משתף את שאר חברי הפורום על התהליך האישי שלו, ההתמודדות, הקשיים שבדרך וההצלחות הקטנות והגדולות. מתכון מצולם: הדרכה מצולמת שלב אחר שלב
המשך >>

לצפיה ב-'דיאטת פחמימות'
דיאטת פחמימות
<< ההודעה הנוכחית
05/05/2009 | 22:54
33
320
מה אתם חושבים על דיאטת פחמימות שלא אוכלים בה פחמימות בכלל? האם מותר פירות וירקות חופשי ?
האם ניתן לשלב אותה עם פיתוח הגוף והשרירים?
דיאטות ואורח חיים בריא >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/05/2009 | 07:30
25
48
דיאטת פחממות שבה לא אוכלים פחממות בכלל זו צרה צרורה ונזק אדיר לגוף, בעיקר כי זה אומר שאת לא אוכלת שום דבר חוץ מבשר גבינה ושומן.

עם זאת, דיאטת אטקינס היא שנויה במחלוקת. מתחילים מקצת פחממות, כאשר רובן מוקדש לירקות. עם הזמן אוכלים יותר ויותר ובסופו של דבר אפשר אפילו לאכול לחם ושוקולד ודברים אחרים שנחשבים ל"אסורים".

בכל דיאטת פחממות יש הגבלה רצינית על הפירות, לפחות בהתחלה, וזאת בשל הסוכר שבהם. ירקות הם חלק חובה מכל תפריט דיאטה, אך יש בכל זאת "הגבלה כלשהי" - כאשר אם כבר "חורגים", אז כמובן עדיף שהחריגה תהיה על חשבון הירקות ולא ממתקים.

לגבי פיתוח הגוף - נהוג לחשוב שפחממות נחוצות לפיתוח הגוף, אבל החלבון חשוב לא פחות. בדיאטה שמוקדשת לפחממות, לא יהיה שום פיתוח גוף אם לא תהיה נוכחות של חלבון. לגבי דיאטה דלת פחממות, פה אני לא כ"כ יודעת. לפי אטקינס אומרים שזה הרבה יותר טוב לפיתוח הגוף כי התפריט ביסודו עשיר בחלבונים והגוף עובד על שריפת אנרגיה משומן ולא מפחממות. אבל את זה אני לא באמת יודעת.
לצפיה ב-'בקשר לפיתוח גוף-'
בקשר לפיתוח גוף-
06/05/2009 | 16:44
21
אין עלייה במסה בתפריט גרעון=דיאטה. יכול להיות שינוי באחוזים והרכב גוף בנטרלי אבל מן הסתם הגוף לא יבנה שריר נוסף אם הוא בחוסר וצריך לפרק שריר לאנרגיה (וגם שומן). ופחמימות דיי נחוצות לפיתוח גוף ועלייה במסה.
לצפיה ב-'לגבי שוקולד זה לא מדוייק'
לגבי שוקולד זה לא מדוייק
06/05/2009 | 23:50
23
אטקינס כותב בספר שלו שמפחמימות של סוכר וקמח לבן צריך להמשיך להמנע כל החיים.
בשלב הראשון מותר עד 20 גרם פחמימות (טובות) ליום ובתפריט הקבוע לכל החיים - בין 40 ל60 גרם קלוריות.
אכילת יותר קלוריות מזה תגרום לעליה במשקל. (לפי אטקינס)
לצפיה ב-'מאיפה הקביעה שדיאטה כזו היא צרה צרורה'
מאיפה הקביעה שדיאטה כזו היא צרה צרורה
08/05/2009 | 14:03
22
29
ונזק אדיר לגוף?:/

לפני אלפי שנים אבות אבותינו הקדמוניים ניזונו בעיקר מחלבונים ושומנים(ציד) וחיו יפה מאוד..

הפחמימות דרושות באופן בלעדי אך ורק לצורך פעילות המוח,והכמות הנדרשת היא כ30 גרם ביום,שאותה אגב,ניתן לקבל גם מסינטזת חלבונים.(כן ,גם חלבונים יכולים לתרום פחמימות בתהליך כלשהו מסובך..).

הבעיה העיקרית באטקינס היתה שאנשים התפרעו על שומן רווי,הם חשבו שמותר להם לאכול הכול העיקר שלא יכלול פחמימות-וחיו על בשר שמן,גבינות שמנות,שכמובן מקורות לשומנים הלא טובים.גם כל עניין השלבים הוא בולשיט.אם אתה מתחיל אורח חיים,זה לכל החיים.לא לפי שלבים מטומטמים שמישהו המציא.יש כאן ריח של מסחור כבד.

אני אוכלת דל פחמימות כבר די הרבה זמן ,לא אוכלת רק בשר גבינה ושומן,ויכולה להעיד שבדיקות הדם שלי השתפרו פלאים,ואגב-גם כמות הכולסטרול ירדה באופן מפתיע.

ואגב,חלבונים הם קריטים במיוחד בדיאטה הזו,קודם כל,כדי למנוע איבוד מסת שריר,על חשבון השומן.יש מינימום של חלבון שחייבים לאכול מדי יום.
לצפיה ב-'את מצוטטת יפה את משה:)'
את מצוטטת יפה את משה:)
08/05/2009 | 15:23
19
17
אטקינס פשוט אי אפשר לעשות לאורך זמן,אני גם לא מאמינה שמי שעשה את אטקינס בהכרח ישמור על המשקל יותר ממי שעשה את "דיאטת הלחם" של אולגה רז.
יש יתרונות וחסרונות לכול דיאטה,כמו כן גם עניין הזמן והשמירה לאחר מכן(לאחר סוף הדיאטה)הם פקטור חשוב מאוד אם לא הכי חשוב.
לצפיה ב-'האמת היא שבעיקר למדתי מאדם בשם לייל והוא בכלל'
האמת היא שבעיקר למדתי מאדם בשם לייל והוא בכלל
08/05/2009 | 16:09
18
23
אמריקני...בהמלצת מוש אגב

בכל מקרה,אטקינס או לא אטקינס,זוהי ההסתכלות על הנושא.
אני לא רואה בתפריט שלי דיאטה,משהו שאני עושה לזמן מוגבל ואז אצטרך לשמור על התוצאות.מבחינתי זה אורח חיים,ומבחינתי אני ממשיכה איתו עד סוף ימיי.אין לי כל כך מה להוריד,אולי איזה ק"ג,ואני גם ככה על BMI 19 ומשהו,והתזונה הזו מספקת אותי לגמרי.
כאחת שחיה על תזונה מאוזנת מה שנקרא במשך שנים,הרבה יותר קל,כיף וטעים לי להיות על דל פחמימות.
הקביעה שלך שאי אפשר להיות על אטקינס במשך זמן היא לא נכונה.אפשר לשייך אותה לכל דיאטה ולכל תפריט תזונה.
אם אדם מתמיד,הוא יתמיד בהכל.וההפך כמובן.וזה לא קשה יותר בדל פחמימות ,מניסיון.+ עצם זה שעושים העמסת פחמימות פעם בשבוע ,שבוע וחצי,אז בכלל נהנים מכל העולמות.
לצפיה ב-'כן אני מכירה את המקדונלד המדובר אישית'
כן אני מכירה את המקדונלד המדובר אישית
08/05/2009 | 17:30
17
19
טוב העמסת פחמימות במשך שבוע לאורך כול הדיאטה זה "שבירת שגרה" כמו כול ש"ש בדיאטה אחרת.
לא מדובר אם זה טוב לך או לא,אלא אם זה טוב למרבית האנשים שרוצים להוריד את הBMI ולחיות טוב,בלי לעשות ויתורים ב100 אחוז.
את בBMI תקין,אבל לאדם עם BMI קצת יותר גבוה,ועם משקל שיש לו להוריד יכול להיות שהדיאטה הדלה בפחממות לא תחזיק לאורך זמן,וצריך לחשוב גם מה יהיה טוב בעת שמירת המשקל ולא רק בתהליך ההורדה.

גם פירות נחשבים למאכלים פחמימתיים בעיקר בגלל כמות הסוכר,ולא נראה לי שיש לוותר עליהם.
ואני לא מדברת כאן על יתרונות\חסרונות של האטקינס,אלא באופן כללי על אספקט השמירה המדויק בדיאטה מסוג זה(אם רוצים להצליח..אם רוצים לנסות זה לא בעיה להשתדל מאוד).

מה זה "מנסיון+"?
את מכירה עוד הרבה אנשים שצלחו את הדיאטה,ומקפידים "להעמיס פחממות"  כול כמה זמן,וצלחו במשך שנים בשמירה על המשקל אחרי שירדו ק"ג?
לצפיה ב-'תראי,יכול להיות שלא התנסת בתזונה הזו ולכן'
תראי,יכול להיות שלא התנסת בתזונה הזו ולכן
08/05/2009 | 19:30
2
15
קשה לך להבין מה זה לא לאכול פחמימות כלל..כן זה לא פשוט בהתחלה,ישנה סוג של תקופת הסתגלות,אפילו קשה מבחינה פיזית-כאבי ראש,חוסר שינה...אבל באמת שהרבה יותר קל עם התפריט שלה מאשר עם המאוזן הרגיל.
אין שום סיבה לא להמשיך להיות בתזונה הזו גם אחרי שמורידים משקל עודף רב,בשילוב עם ההעמסות לא מרגישים שום חסכים.
זה לא קשור לזה שיש לי BMI תקין ולמישהו אחר לא.
דווקא בדל פחממות הרבה יותר קל להתמיד כי הפיתויים הם סוג של מחוץ לתחום,ויש פחות מבחר מאכלים.מצד אחד זה נראה קשה יותר,אבל כשמסתכלים על זה מצד אחר-הרבה פחות התלבטויות ונשנושים.מה שגם האוכל הוא משביע יותר ללא שום ספק-חלבונים ושומן לעומת פחממות.אנשים לא מבינים אך זה יכול להיות שלפני דקה הם אכלו קערה שלמה של דגנים עם חלב והם עדיין רעבים.אין את זה כאן.
והעמסה-לא עושים שבוע,אלה יום אחד ל10 ימים בערך
יש כאלה שעושים פעם ב5 ימים אפילו.ואז אוכלים את כל הפירות שרוצים:)זוהי לא דיאטת אטקינס טהורה,אלה יותר סייקלים של דילול פחמימות והעמסה.

שורה תחתונה-זו לא דיאטה שקשה להתמיד בה.ואני מדברת כאן מנקודה שבאמת שהייתי כל כך הרבה זמן בתזונה רגילה מה שנקרא,וההבדל הוא עצום.קשה להבין את זה מהצד,גם לי היה מאוד קשה.אבל עד שלא מנסים-לא מבינים

בכל מקרה,אני חושבת שזה טוב בעיקר כנשק אחרון-למלחמה בק"ג האחרונים.אם עד אז יורדים בקצב טוב בדיאטה הרגילה-אין סיבה לפי דעתי לעבור לדל פחמימות.למרות ששוב,כל מקרה לגופו.אצלי זה עבד מעולה.
וכן,ישנם המון אנשים ברשת שיוכלו לספר שכבר שנים חיים על אטקינס ובהחלט לא סובלים.השיטה של הסייקלים היא בכלל השיטה המועדפת על הבודיבילדרים כבר שנים בזמן החיטוב,זה לא משהו חדש.

לצפיה ב-'יש לי דה-ז'ה וו לנושא'
יש לי דה-ז'ה וו לנושא
09/05/2009 | 22:57
1
10
כי למיטב זכרוני פעם השתתפתי כבר בדיון על הדיאטה,ולדעתי גם אז השתתפת בדיון ביחד איתי ועם משה,ואם זו לא היתה את-איתך הסליחה:)
אני מכירה את הדיאטה,ניסיתי אותה במשך 3 שבועות בעבר ,ולא התחברתי...נו מה לעשות-הייתי רוצה לחזור מספינינג חזק ועמוס,ולא לרצות לאכול אח"כ פרוסת לחם(אפילו אם קל..זה או זה או לחם מחיטה מלאה),ביחד עם גבינה וירקות ובסוף גם איזה פרי.
כמו כן בדיאטה הזו נאלצת לוותר על תמרים ועל חטיפי אנרגיה שטובים לי לפני אימון קשה,ולא חושבת שאוכל לעמוד בזה *לאורך זמן*,שזה מה שאנחנו רוצים ,ולא רק למשך חודש.

לי יש איזה 5 קילו סוררים שמפריעים תמיד אז אני מודעת לקושי של הק"ג האלו לרדת בקלות..וכמו שאמרתי-קשה לי בלי פחמימות מלאות להצליח,אז כול אחד והשיטה שמתאימה לו לרדת במשקל,וגם לשמור על מה שנעשה.

אני רואה את עצמי כאחת שלא מתפתה בקלות,בבית קפה אין מצב שאני מזמינה בורקסים\קרואסונים ושלל קינוחים מקמח לבן,וזה מה שכולם אוכלים-אני יודעת לשלוט במה שאני אוכלת.
אבל יש המון דברים שאני לא רואה אותם כ"פיתוי" אלא כמשהו מתוק שבא לי עליו,ושמסתדר לי במאמן הקלורי היומי-ואני אוכלת אותו..אז אני אולי לא הדוגמה הקלאסית להצליח בדיאטה שלייל הצליח בה:)

מה שכן,לא הייתי רוצה לזנוח את הרעיון הזה *עליי*,אלא לחשוב איך אפשר לאכול יותר פחמימות ביותר ימים בדיאטה,כשהיא מוגדרת למעשה דלת פחמימה..
קראתי רבות על הנושא,וגם מהשרשור הזה השתכנעתי שאולי כדאי לי לתת צ'אנס נוסף לתזונה דלת הפחמימות.

לצפיה ב-'חחח יש מצב,אני תמיד נגררת לשרשורים של '
חחח יש מצב,אני תמיד נגררת לשרשורים של
10/05/2009 | 02:43
5
דל פחממות

אני מאוד מזדהה איתך,זו הדיאטה שהכי קשה להסתגל אליה!!
לקח לי חודש וחצי לפחות!3 שבועות בתחילתה בכלל הייתי כמו איזה http://www.timg.co.il/tapuzforum/images/Emo9.gifינ... הגוף שלי התחרפן,לא הצלחתי להירדם בלילות,הייתי כמו סוללת אנרג'ייזר קטנה!האמת שזה גם התבטא בכמה שינויים הורמונלים מינוריים...
ככה שזה באמת לא פשוט בכלל,אבל זה באמת נראה לי סוג של REHAB שכזה,בכל מקרה זה הכי קרוב לגמילה שעברתי בחיי..
אבל באותו הזמן זה נורא מרתק,כל השינוי הזה,וגם זה די עושה פלאים במובן של הרכב הגוףאין,מאז שאני על דל פחממות אני מרגישה חטובה יותר,מוצקה יותר,ואף פעם לא נפוחה ולא מלאה בנוזלים,וזה תמיד כל כך הפריע לי,מה גם שאני לוקחת גלולות שזה גם מוסיף לעניין...

תנסי לתת לזה עוד צ'אנס קטן,מקסימום,שווה לנסות,לא?מה גם שזה די מגוון וש"ש מהדיאטה המאוזנת והיחסית דלת השומן,לי אישית זה היה מדהים פתאום לאכול איזה 80 גרם שומן ביום,כשפעם בנס אכלתי 15....
לצפיה ב-'אין צורך "להעמיס" וכו' כל הזמן'
אין צורך "להעמיס" וכו' כל הזמן
08/05/2009 | 19:41
13
12
אלא בזמן הירידה במשקל.

לאחר שיורדים במשקל, אני חושב שדיאטה יחסית דלה בפחמימות (100 גרם ליום ומטה) דווקא יכולה להיות מאוד יעילה ונוחה בשמירה על המשקל.  ב100 גרם פחמימות יש מקום ל2-3 פירות והמון ירקות, אבל אין מקום ליותר מדי לחם ופסטה למשל. לעניות דעתי, מאכלים עשירים בפחמימות מהווים "מכשול" עבור רבים שמנסים לשמור או שעושים דיאטה כי יחסית לערך הקלורי שלהם הם לא משביעים במיוחד ובד"כ אנשים קצת "גונבים" במנות. זו כמובן רק דעתי ושכל אחד יעשה מה שנוח לו, אבל אני לא רואה שום בעיה בשמירה על תפריט עם כ100 גרם פחמימות לאורך זמן.
לצפיה ב-'100 זה דל מאוד לא?'
100 זה דל מאוד לא?
08/05/2009 | 22:14
1
12
כלומר לא הכי קיצוני בארץ, אבל בשמירה על 100 גרם פחמימות כן צריך העמסה, אחת ל 10-14 ימים לערך, לא?
ודווקא ב 100 פחמימות אפשר להכניס אחלה פחמימות, הרבה מאוד ירקות, קצת פירות וכמה פרוסות לחם.
מספיק לעניות דעתי..
לצפיה ב-'אם אתה לא בגרעון קלורי אז לא'
אם אתה לא בגרעון קלורי אז לא
09/05/2009 | 00:20
8
לצפיה ב-'מאוד מסכימה איתך'
מאוד מסכימה איתך
09/05/2009 | 08:26
10
5
אין ספק שבשלב של הירידה כשיותר הסתכלתי על כמות הפחמימות שלי הייתי הרבה יותר שבעה, לא הייתי צריכה גם להתחשבן עם עצמי על פחמימות בירקות ופירות כי הפחמימות שלי באו בעיקר ממקורות דלים יחסית בפחמימות (כן גם מלחם והוא לא כזה מפוצץ בפחמימות כי לחם זה דבר שקל לכמת ומנת פסטה זה דבר שקצת יותר קשה להעריך) וגם לא היה לי קרייבינג לפחמימות.
משום מה כשאני אוכלת פחמימות מסויימות עכשיו כמו מאפים או קורנפלקס אז אני גם לא ממש שובעת מזה אלא אם כן זה בכמות גדולה, וגם זה כל הזמן עושה חשק.
עכשיו בתקופה האחרונה שבה התפריט שלי התבסס הרבה על פחמימות  אני באמת רואה לחזור להקפיד על כמות פחמימות, ו100 גרם באמת נראה לי מספיק מאוד ליום. הבעיה היחידה שלי שזה עלול להוביל אותי למגמת ירידה במשקל, מצד שני הרבה פחמימות מובילות אותי לעלייה..
לצפיה ב-'את לא חייבת לרדת במשקל'
את לא חייבת לרדת במשקל
09/05/2009 | 10:53
9
5
עם מספיק חלבון ושומן את תוכלי לשמור על המשקל. יש מקורות טובים מאוד לשומן, בריאים ועשירים בקלוריות, כמו טחינה, שמנים, אגוזים וכו' - אז יכולה להוסיף מעט מהם במידה ואת נכנסת למגמת ירידה וזה יעצור אותה.
לצפיה ב-'אבל'
אבל
09/05/2009 | 12:45
8
3
אם מה שקובע זה סה"כ קל' בסוף היום\שבוע מה זה  משנה אם יגיע מפחמ' או שומן?
ומבחינתי 100 גר פח' ליום זה דל וגורם לי לרדת, 150 זה קל
לצפיה ב-'זה לא משנה מתמטית'
זה לא משנה מתמטית
09/05/2009 | 12:57
7
6
אבל כמו שאמרתי, הבעיה עם פחמימות היא שבאמת קשה להגביל את הצריכה שלהן. מה זה כוס פסטה? זה לא משביע אף אחד שעבר את כיתה ב', אבל בכל זאת יש בזה למעלה מ300 קלוריות. מי שמסתדר ואין לו בעיה, מעולה, אבל עד כמה שאני רואה - לרוב האנשים יש בעיה להגביל את העניין הזה.

אם זה דל לך אז אל תאכלי 100 גרם ביום. אני מדבר באופן כללי על זה ש100 זה יחסית סביר ורוב האנשים יכולים להסתדר עם זה ולדעתי זה גם יעזור להם לשמור.
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
09/05/2009 | 13:24
4
3
וכוס ח"פ פסטה זה לא 130? אותי כוס פסטה מקמח מלא\בטטה שלמה\תירס\[אפונה וקטניות סותמת ל4 שעות אבל צודק שזה משהו שבאמת גונבים בו עוד קצת בקלות ופחות כימות.
לצפיה ב-'200 גרם פסטה זה צלחת עמוקה בכלל לא גדושה'
200 גרם פסטה זה צלחת עמוקה בכלל לא גדושה
09/05/2009 | 17:47
3
12
וזה מעל 300 קלוריות. רוב האנשים שלא מקפידים ממלאים צלחת בהרבה יותר מזה, פשוט כי זה לא משביע, וזה מגיע בכיף גם ל500 ומעלה.
לצפיה ב-'חשבתי כוס זה 100ג'
חשבתי כוס זה 100ג
09/05/2009 | 17:54
2
7
לצפיה ב-'אולי כוס חד פעמית,'
אולי כוס חד פעמית,
09/05/2009 | 18:01
1
4
בכל אופן אם נדבר על צלחות אז זה יוצא כמו שאמרתי..
לצפיה ב-'צודק'
צודק
09/05/2009 | 18:11
2
אז עדיף קטניות, ולחם
לצפיה ב-'ומה עם?'
ומה עם?
09/05/2009 | 15:14
1
3
אתה יודע כמה יוצא מ 140 גרם אורז לפני בישול שמערבבים אותו עם אפונה וגזר לדוגמא?
משביע מאוד מאוד להרבה מנות טובות.
לחם קל זה לא כזה פחמימתי ומשביע סבבה ואפשר להתאים בקלות, פלוס ירקות באלף גיוונים ותיבולים ויש גם פירות כמו תותים\אבטיח\אפרסק שיחסית דלים בפחמימות..
לצפיה ב-'אז תאכל את זה, מה אתה רוצה ממני?'
אז תאכל את זה, מה אתה רוצה ממני?
09/05/2009 | 17:46
3
לא אמרתי לא לאכול לחם קל, לא אמרתי לא לאכול שום דבר. אמרתי שלפי דעתי עדיף להפחית את הפחמימות לאיזור ה100 גרם ואת השאר לאכול מחלבון ושומן. רוצה תיקח, לא רוצה אל תיקח.
לצפיה ב-'המח לא חייב פחמימות'
המח לא חייב פחמימות
08/05/2009 | 16:38
1
8
הוא יכול להשתמש גם בגופי קטון. כדוריות דם אדומות לעומת זאת חייבות פחמימות.. אבל הגוף מסתדר גם בלי צריכה תזונתית שלהן.
לא מקבלים פחמימות מסינתזת חלבונים, להיפך - אפשר לקבל פחמימות מפירוק של חומצות אמינו מסויימות. חוץ מזה אפשר גם מגליצרול שמקבלים כשמפרקים טריגליצרידים ומלקטט ופירובט.
לצפיה ב-'טוב אני לא האדם של דיוקים רפואיים..'
טוב אני לא האדם של דיוקים רפואיים..
08/05/2009 | 17:13
4
אבל העיקר העיקרון..אפשר לקבל פחמימות מחלבונים בכל אופן..
לצפיה ב-'דיאטת פחמימות בלי פחמימות?'
דיאטת פחמימות בלי פחמימות?
06/05/2009 | 07:56
19
אני באופן אישי לא בעד הדיאטות שמקצינות לכאן או לשם, מאמינה באיזון, באכילה של כול אבות המזון ואף באכילת "חטאים" מפעם לפעם.

כול הדיאטות של רק כזה או אחר לא נראות לי בכלל.
אבל כמובן שאני לא אשת מקצוע ולכן יש להתייעץ עם תזונאית.

בהצלחה!
לצפיה ב-' דעתי היא'
דעתי היא
06/05/2009 | 16:42
1
26
שאם את עושה דיאטה ללא פחמימות בכלל, יהיה לך קצת קשה לאכול פירות וירקות חופשי, שהם פחמימות...
לצפיה ב-'דווקא'
דווקא
06/05/2009 | 18:01
8
בדיאטה דלת פחמימות ברוב הסוגים ובדיאטה קטוגנית (KETO), יש הרבה ירקות שמותר לאכול יחסית וכמעט ללא הגבלה.(לא 200 מלפפונים)..
לצפיה ב-'דיאטת פחמימות אמורה להכיל פחמימות?'
דיאטת פחמימות אמורה להכיל פחמימות?
07/05/2009 | 00:12
2
14
נראה לי שהתבלבלת בהגדרה של הדיאטה.
בכול אופן,אפשר לאכול ירקות חופשי(תפו"א,תירס ושאר ירקות עמילניים נדרשים למעקב ולשמירה,כול השאר+\- אפשר חופשי-מלפפון,חסה,גמבה וכו').
פירות-יש להגביל.
אני יודעת על הדיאטה נטולת הפחמימות באופן כללי,אטקינס נכללת בהגדרה הנ"ל,אך נדרש כאן דיוק רציני במה שאוכלים.לא קל להרגיל את הגוף לוותר לגמרי על פחמימות,אך אפשרי בהחלט.

ניתן לשלב עם אנאירובי,כאמור-נדרש דיוק וגם מעקב של דיאטן\מאמן כושר שמבין בתזונה ויכול לעזור בתהליך.

לצפיה ב-'טיפה לא מדוייק..כל ירק,אפילו יחסית'
טיפה לא מדוייק..כל ירק,אפילו יחסית
08/05/2009 | 13:52
1
11
דל פחמימות,הוא קריטי.כמובן תלוי למי.מי שעושה דיאטה קטוג'נית,ואוכל 20 גרם פחמימות ביום,כל מלפפון ששוה 3 גרם פחמימות אגב,נחשב.לכן חייבת להיות הגבלה כאן על הירקות גם כן.
מי שעושה דיאטה דלת פחמימות פחות אקסטרימית,יחסית יכול לאכול בלי הגבלה.פירות זה די NO NO.
כאחת שסופרת כל גמבה קטנה...
לצפיה ב-'אני יודעת זאת..אבל אני מדברת על רוב האוכלוסיה'
אני יודעת זאת..אבל אני מדברת על רוב האוכלוסיה
08/05/2009 | 15:20
9
ולא על אלה שסופרים כול מלפפון.
אם גמבה גדולה נאכלת אחת ליום בתוספת קוטג'-אז כן זה ארוחה ומחשיבים את זה.
אבל כשרבע גמבה+מללפון+חסה נאכלים בסלט-אני ממש לא רואה צורך לספור אותם.וזה בעיני בלי הגבלה(כאמור-לא כול ירק,ותלוי בכמות שלו).

פירות-כן מגבילים..אם רוצים לרדת במשקל כמובן.
לצפיה ב-'כיוון שהגוף שלך זקוק לפחמימות'
כיוון שהגוף שלך זקוק לפחמימות
08/05/2009 | 16:43
16
אין שום סיבה בעולם לא לאכול פחמימות.

הודעות אחרונות

15:27 | 25.05.19 ady18
20:55 | 24.05.19 ady18
12:05 | 24.05.19 ady18
23:34 | 23.05.19 ady18
23:04 | 23.05.19 ady18
20:26 | 22.05.19 ady18
10:52 | 22.05.19 ady18
20:40 | 20.05.19 ady18
21:29 | 19.05.19 ady18
20:40 | 18.05.19 ady18
15:26 | 18.05.19 ady18
21:44 | 17.05.19 ady18
09:51 | 17.05.19 ady18
20:56 | 16.05.19 ady18

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ