Ring of Hell: פרק אחרון

שי מילר

New member
מנהל
Ring of Hell: פרק אחרון

חלק אחרון בפרויקט, אמנם באיחור של 5 שנים אך שמח שהשלמתי את המשימה. בפרק הקודם כריס בנואה זכה באליפות WWE.
ניתן לקרוא את הפרק הקודם בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/13/113761/בידור/היאבקות_WWE

אז במה עוסק הספר Ring of Hell? (נלקח מחלקו הפנימי והאחורי של הספר)

הסופר מתיו רנדזו מגיע במקור מניו אורלינס, והוא נצר לאחת מהמשפחות הסיציליאניות הותיקות באיזור. הוא כתב לנושאי פשע עם רקע בשחיתות פוליטית ופשע מאורגן. בנוסף לכך, רנדזו משמש כיועץ משפטי לחברת עורכי דין בכירה בניו אורלינס. בספר "Ring of Hell" שנכתב בשנת 2008, מתיו חוקר את האירועים שהובילו למותו האכזרי של כוכב WWE כריס בנואה. באופן לא צפוי (אך בדיעבד לא לחלוטין מפתיע), ביוני 2007 בנואה חנק את רעייתו ובנו בן ה-7 לפני שתלה את עצמו ממתקן המשקולות שלו.

מעבר לסיפורו המזעזע של בנואה, מסע החשיפות של רנדזו חופר לתוך השערוריות בתעשיית הפרו רסלינג, היכן שמקרים של שימוש בסמים, מתאבקים סוציופתים ומשפחות הרוסות זוכים להתעלמות שכיחה למדי. הסופר מצייר תמונה הכוללת סיפורים על גזענות, סמים, התנהגות מינית בלתי הולמת וקשרים לפשע מאורגן. בהחלט ניתן לומר שרנדזו מגלה עבורנו את הסודות של תעשיית הרסלינג, אותם סודות שטרפו לבסוף את כריס בנואה.

להלן רשימת הנושאים המופיעים בספר:
תיעוד מפורט להתנהגותו הברברית של כריס בנואה בעבר, וראיות שאולי יכלו לחזות מראש את הרצח האכזרי.
מבט עמוק לתוך הסיבות שהובילו להתמוטטות הפסיכולוגית של בנואה, כולל זעזועי המוח מהשנים הרבות בזירה והשימוש באמפטמין, סטרואידים, אלכוהול, משככי כאבים ותרופות פסיכיאטריות.
הסיבות שמתאבקים סובלים משיעור מוות מוגבר, המתאים יותר לסוחרי סמים מאשר לידוענים.
מבט פנימי על תעשיית ההיאבקות ביפן, הנחשבת לשנייה בגודלה בעולם, וחלקים ממנה מנוהלים ע"י מאפיית היאקוזה.
חשיפה מאחורי הקלעים של משפחת מקמהון, השושלת שמהלכיה העסקיים עזרו להעצים את מטחנת הבשר שנקראת "פרו רסלינג".
לבסוף רנדזו שואל את השאלה החשובה מכל: האם תעשיית הרסלינג תצליח אי פעם באמת להשתקם?

ניתן לקרוא את כל הפרקים בסדר כרונולוגי ובצורה נוחה גם בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/subsubcategory/13/636/3698/1013

שי מילר

New member
מנהל
והפעם ב- Ring of Hell

הפרק האחרון עוסק במותו של גררו והרצח המזעזע של משפחת בנואה. חלקו הראשון של הפרק יספר לגבי סיום חייו של אדי גררו, כולל תגובתו של בנואה למוות. ממליץ במיוחד לקרוא פוסט שכתב בלוגר בתגובה לאנגל המוות של וינס מקמהון, אשר מתייחס לכל תוכניות המחווה לזכר מתאבקים. החלק השני של הפרק יספק מידע רב לגבי סיום חייו של כריס בנואה, כולל פירוט נרחב לגבי הרצח של ננסי ודניאל. הסופר יורד לפרטים הקטנים כולל הודעות SMS שנשלחו בימיו האחרונים וממצאים מזירת הרצח. נגלה גם לגבי כמות הכדורים המדהימה שבני הזוג נטלו לפני הרצח. אמנם רוב המידע כבר פורסם בעבר בפורום, אך עדיין מדובר בתמונה מצמררת שמספקת מידע די מטורף לגבי אדם שהיה גיבור הפורום בעבר.

בינתיים הנה כמה קישורים לשימושכם במהלך הקריאה:

כריס בנואה נפרד מאדי גררו
https://www.youtube.com/watch?v=T7PlWHisvyk

טריפל אייץ' נגד כריס בנואה לזכרו של אדי
https://www.dailymotion.com/video/x4k2d4

אדג' נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=3BZGD9idw8g

טריפל אייץ' נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=w7imaUvnqyQ

ג'ון סינה נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=VPpp2kr0hxU

סטון קולד נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=4-VU0TmqrAc

פאנק נפרד מבנואה
https://www.youtube.com/watch?v=45aYeTaI3P0

צ'אבו נפרד מכריס בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=sj4ffqmU0EU

המחווה לזכרו של אדי גררו
https://www.youtube.com/watch?v=IOHgpmNj0Zw

קליפים לזכרו של בנואה
https://www.youtube.com/watch?v=s5CWp-ovUlQ
https://www.youtube.com/watch?v=qtHx7n0LgPA

מקמהון נפרד מבנואה, לפני שפורסם כי מדובר ברצח
https://www.youtube.com/watch?v=X4QrEfpBKnY

מקמהון מתייחס לרצח למחרת ב-ECW
https://www.youtube.com/watch?v=eh0Vfn4dxOc

הקליפ האהוב עליי לזכרו של אדי
https://www.youtube.com/watch?v=MfzpWE2n8ZY

פיצוץ הלימוזינה של מקמהון
https://www.youtube.com/watch?v=6iCFrgU0HDA

שי מילר

New member
מנהל
פרק 13: השיחה

"ברסלינג יש מונח שנקרא "השיחה", בקרב מתאבקים ותיקים שנמצאים בהיאבקות למשך שנים רבות. זה מישהו שאתה מכיר, קולו נחנק מדמעות. בדרך כלל הוא ממלמל שטויות לפני שאומר משהו, ואתה יודע שזאת "השיחה". מתאבק מוכר בתעשייה, ובדרך כלל אדם שאתה מכיר באופן אישי, כרגע נפטר".
(דייב מלצר, רסלינג אובזרזר ניוזלטר, 9 למאי 2005)

גן העדן קיבל לואוריידר

6 שנים חלפו מאז מותו של אוון הארט. לפחות תריסר מתאבקים נפטרו בטרם עת עקב סיבוכים הנובעים משימוש ממושך בקוקטייל המורכב מסמים וסטרואידים. גם אם נתמקד רק במתאבקים "מוכרים" שעבדו בארגונים המובילים, ניתן למנות 14 קורבנות של עולם ההיאבקות: גארי אולברייט (בן 37), בובי דאנקם ג'וניור (34), טרי גורדי (40), ראס האס (27), ביג דיק דאדלי (36), דייבי בוי סמית (39), רוקו רוק (49), קורט הניג (44), פיטבול #2 (38), רוד ווריור הוק (46), קראש הולי (32), דה וול (37), הרקולס הרננדז (46) וביג בוסמן (41). רשימת המתאבקים לא כוללת את המתאבקים שמתו בין השנים 1985-1999, וכמובן שאינה מכילה את המשותקים; נקבנו בשמותיהם של 14 קולגות וחברים אשר נפטרו ב-6 השנים האלה. בנואה ככל הנראה חש פרנויה עקב העובדה שחבריו נפטרו בקצב שהזכיר את שדה הקרב במלחמת העולם השנייה.

בחודשים שקדמו למותו, אדי גררו שקע בדיכאון. הסיבות לכך היו דומות לעומס הרב שהשפיע על בנואה: אדי סיים את הקדנציה הראשונה שלו עם התואר, והתקשה לשאת בנטל המנהיגות של הארגון. אדי איבד את התואר וחש צורך לעבוד על דמותו וגופו כדי לקבל הזדמנות נוספת. שני מקורות שונים בארגון טוענים שראו את אדי מקבל משככי כאבים מדין וג'ו מלנקו, במטרה להמשיך לעבוד למרות שגופו החל לקרוס.

מקור שלישי טוען שהסיפור הנ"ל סביר לחלוטין: "כולם ידעו שג'ו מלנקו סיפק וייקודין וקסנקס לבוקרים היפניים. הוא היה רוקח בטמפה. דין מלנקו צחק בכל פעם שנשאל מדוע ביפן אוהבים את אחיו יותר ממנו. אני לא אופתע אם הסיפור ששמעת נכון לגמרי". דומיניק פגליארו עבד עם אדי לעיתים תכופות, ולטענתו רק אנשי היאבקות מסוגלים לפספס קריסה גופנית כמו של גררו. "בחלק מהזמן אדי נראה כמו גופה מהלכת. הוא נראה נורא, חולה ושבור. מבט חטוף באדי ויכולת להבחין שהוא לא במצב טוב. אדי היה מפורק לחתיכות".

בסוף שנת 2005 דמותו הקומית והכריזמטית של גררו גרמה לכך שיהפוך למתאבק מוביל ב-WWE, סוג של סטון קולד הלטיני. כולם ידעו שמסוכן לסמוך על אדי לאור חוסר אמינותו בעבר, ובכל זאת ב-12 לנובמבר צוות הבוקינג החליט לתת לו את התואר בפעם השנייה. הקדנציה השנייה של אדי תהיה ארוכה ואחת מהמבדרות בכל הזמנים. למחרת בבוקר צ'אבו גררו התקשר למאבטחי המלון משום שאדי לא פתח את הדלת בחדרו. הוא גם לא ענה לשיחות הטלפון של צ'אבו. ב-WWE תמיד היה חשש שביום מן הימים גופתו של אדי תימצא באיזשהו בית מלון. לאחר שהדלת נפתחה, אדי היה שרוע על הרצפה ליד המקלחת. משחת השיניים שלו עדיין נמצאה על המברשת. צ'אבו התקשר מיד לבנואה. כריס הגיע למקום ואחז בגופתו של אדי. הוא נישק אותו בעדינות, ונפרד ממנו כשהפרמדיקים פינו את גופתו מהמלון.

אדי שוב הפתיע את כולם; הוא לא מת ממנת יתר בגיל 30. הוא שרד עד גיל 38, ואז נפטר כתוצאה מדום לב לאחר שימוש ממושך בסטרואידים. רעייתו ויקי סיפרה שכלי הדם בליבו היו שחוקים וצרים, עדות למאמץ הרב שאדי השקיע במהלך חייו. ליבו גדל וגדל בזמן שהעורקים וכלי הדם נהיו קטנים. זאת הייתה הסיבה לכך שליבו חדל לפעום. בניגוד לדבריה, מאמץ רב לא גורם ללב להתרחב ברמות האלה, בעוד שסטרואידים בהחלט יגרמו לכך. שנים של סטרואידים גרמו לכך שליבו של אדי פרש בשיא הקריירה, ובזמן שהוא צחצח את שיניו.

"אדי היה האדם הנחמד ביותר ביקום", כך סיפר דן מדיגן. "מדובר באדם המדהים ביותר שהכרתי בביזנס. לאחר שאשתי עברה הפלה ואביה נפטר, אדי ניגש אליי בחדר ההלבשה. הוא אמר לי: "דן, ישו אוהב אותך. גם אני אוהב אותך. אם אתה צריך אותי, אני כאן בשבילך". הוא פנה אליי בכל יום ושאל אם הכל בסדר. אדי הפגין כנות ואמפתיה. כולם סיפרו לי שהוא פשוט היה כזה; אדי היה החבר הטוב ביותר של כולם. למרבה הצער לא הופתעתי כשהוא נפטר. המתאבקים לא עושים סייקלים עם הפסקה, אלא צורכים סטרואידים כל הזמן עד לסיום הקריירה. זה הורס את הלב שלהם, אני מעולם לא הופתעתי כשעוד מתאבק נפטר".
לאחר מותו של אדי, דייב מלצר ראיין אלוף WWE לשעבר: "ציפינו שזה יהיה בכל מהדורות החדשות, ואף אחד לא עסק במותו. הם לא דיברו על כך משום שכולם ידעו שמדובר בסטרואידים והורמון גדילה. אדי היה בשיאו כמתאבק וכדמות, ובכל זאת אף אחד לא התעניין. הגעתי למסקנה שגם אם ימותו עוד 200 מתאבקים, אף אחד לא יעשה מזה סיפור. אני לא מאמין שעוד מתאבק מפורסם ברמתו של אדי ימות עקב שימוש בסטרואידים. זה לא יקרה שוב". מלצר סיקר את מהדורת סמקדאון לזכרו של אדי, וכתב: "זאת הייתה תוכנית ההיאבקות הזכורה בכל הזמנים, והרגע החשוב ביותר היה כשכריס בנואה פרץ בבכי ונפרד מחברו הטוב ביותר. השניים חיו בעולם של פנטזיות, אך זה היה הרגע האמיתי ביותר בהיסטוריה של הביזנס".

שי מילר

New member
מנהל
חלק ב'

כריס בנואה קרס פעמיים בתוכניות לזכרו של אדי. ב-15 לנובמבר 2005, מהדורת רו החלה עם מחוות צלצולי הפעמונים לזכרו של גררו. המצלמות התמקדו בדמעותיו של בנואה. בהמשך התוכנית כריס התראיין מאחורי הקלעים. הוא התרסק מבחינה רגשית במהלך הסגמנט:

"אדי גררו היה החבר הטוב ביותר שלי. אני בטוח שאנשים רבים
יכולים לומר שהוא היה חברם הטוב ביותר. הוא היה אדם יפהפה.
היה לו לב אדיב. לא הצלחתי למצוא את המילים הנכונות -
אין לי מילים שיכולות לתאר איזה אדם הוא היה. הכרתי את אדי
לפני 15 שנה, והייתי לצידו במשך רוב הזמן הזה. הוא היה החבר
היחיד שיכולתי להיפתח בפניו. פניתי אליו בזמן המשברים שלי,
וכשהיו לי בעיות אישיות תמיד יכולתי להתקשר אליו. ידעתי שהוא
יבין אותי, וידעתי שהוא יצליח לשכנע אותי לרדת מהרעיון.
תמיד נפרדנו זה מזה ואמרנו שאוהבים אחד את השני. אני
באמת ובתמים אוהב את אדי גררו. הוא אדם שאני אוהב, ואני אוהב
את משפחתו. ליבי, מחשבותיי ותפילותיי מופנים לעבר משפחתו.
קשה לי לדמיין כמה שהם סובלים כרגע... ואדי, אני יודע שאתה
נמצא במקום טוב יותר, ואני יודע שאתה מסתכל עליי מלמעלה,
ואתה יודע שאני אוהב אותך, ומתגעגע אליך".

בשלב זה כריס בנואה הקשוח והפוקר פייס פרץ בבכי והתייפח כמו ילד קטן. הוא המשיך וסיים את המונולוג העצוב:

"אדי אתה הותרת, אתה הותרת רושם אדיר בחיי,
ואני רוצה להודות לך. אני אוהב אותך בכל ליבי
ולעולם לא אשכח אותך. אנחנו נתראה שוב,
ואני אוהב אותך אדי".

בנואה קם ויצא מהחדר, הוא נראה כמו אדם שאיבד את משפחתו. "גבירותיי ורבותיי, המילה אהבה מקבלת שימוש יתר לעיתים תכופות, אך לא במקרה הזה", כך אמר מייקל קול כשהציג את כריס בנואה במיין איבנט של סמקדאון מ-18 לנובמבר. "כריס בנואה אהב את אדי גררו, הוא היה חברו הטוב ביותר. בנואה היה לצד אדי ברגעי השיא והשפל. כריס בנואה הכיר אותו יותר מכל אדם אחר". טאז הוסיף ששניהם היו יחדיו בכל העולם. הם התאמנו, נסעו וטסו ביחד לכל מקום בעולם. בנואה וגררו היו בלתי ניתנים להפרדה. "ניסיתי לדבר עם כריס בנואה", טאז סיפר בטון שהבהיר עד כמה קשה לדבר עם כריס בימים אלו. "כריס בנואה התאמן בזירה הריקה. כך הוא מתעל את התסכול, הכעס והרגשות".

כבר מכניסתו לזירה, ניתן לשים לב להבדל בין הקרב הזה לקרב שנערך לפני 6 שנים לזכר אוון. ניתן לראות שפניו של כריס מלאות ביגון. כריס בנואה של 2005 נראה מבוגר ב-15 שנה ונמוך בסולם האבולוציוני ביחס לבנואה של 1999: פניו שחוקות, עיניו אדומות מבכי וכואבות, שיערו הרטוב נסוג ופיו נושף אוויר במטרה לשלוט ברגשותיו. (הערת המתרגם: צירפתי קישור לקרב הזה, מומלץ לצפות לפחות בכניסה של בנואה לזירה. הוא נראה על סף התאבדות) בנואה מצווארו ומעלה נראה איום ונורא, אך מצווארו ומטה הוא בנוי היטב ונראה חזק מתמיד. בנואה עבד עם טריפל אייץ' ונתן הופעה טכנית ראויה. הוא כמעט ולא אמר דבר, למעט צרחות NO כשהאנטר הכאיב לו או TAP כשרצה שפול ייכנע.

בנואה ניצח לאחר רול אפ. מיד לאחר מכן הוא שוב קרס מבחינה רגשית. הוא ירד על ברכיו והביט לשמיים. בנואה קם וחבט בליבו. הקהל קרא בשמו של אדי. כריס נפל לזרועותיו של טריפל אייץ' הגבוה. האנטר אחז בכריס כאילו שמדובר בבנו, בעוד שהקהל הניף שלטי "גן עדן לטיני", "גן העדן קיבל לואוריידר" ו-" vaya con dios, אדי". סקוט הול לא התרשם במיוחד משתי התוכניות לזכרו של אדי: "זה היה זול וגרוע. אני מכיר את השדרנים. מייקל קול ו-JR אומרים רק מה שצועקים להם באוזניה, לא הייתה מילה אותנטית אחת בשתי התוכניות. ג'רי לולר אומר בתוכנית שזה קרב שאדי היה אוהב. אני צופה בזה ולא יודע אם לצחוק או לבכות. על מה אתם מדברים? אדי היה מעדיף לחיות ולשבת כרגע בבית עם בנותיו. נפלתם על הראש?"

בהתחשב בכך שאדי מת עקב שימוש בסטרואידים, קשה להתעלם מהפעמים הרבות שדיברו בתוכנית על מסירותו לרסלינג. דייב בטיסטה נשמע כמו כומר טלוויזיוני כשאמר: "אדי גררו אהב את הביזנס. הוא חי, אכל, נשם, ישן ודימם את הביזנס. גם כשסבל מכאבים, הכל נעלם כשיצא לזירה". האוהדים החכמים ישבו בביתם ואמרו לעצמם: "זאת בדיוק הבעיה... הרסלינג הרג את כל המתאבקים שיצאו לזירה ושכחו את הכאב שלהם". וינס מקמהון פיטר את אדי ב-2002 לאחר שלא הצליח להיגמל מסמים, אך הוא גם החזיר אותו לארגון למרות שהמשיך עם הסטרואידים. וינס החזיר אותו לדרכים למרות שידע שיתקשה לשלב בין היאבקות לאורח חיים בריא. מקמהון החליט לתת לו קדנציה שנייה למרות שגופו קרס בעקבות הקדנציה הראשונה. כל העובדות הנ"ל גרמו לכך שדמעותיו של מקמהון בשידור נראו לא אמינות במיוחד.

כולם ידעו שאם מקמהון באמת רצה לעזור למתאבקיו, הוא היה יכול לתקן את הביזנס בעזרת 4 צעדים פשוטים אשר יגבו ממנו מחיר כלכלי סביר:

1) פגרה בלו"ז אשר תאפשר למתאבקים להחלים. מתן דגש על בריאות המתאבקים לטווח הארוך, תוך כדי איסור לעבוד בזמן פציעות.
2) בדיקות סמים מקיפות, כולל ניסיון אמיתי לגילוי סטרואידים ללא פרצות.
3) מדיניות האוסרת לשכור מתאבקים בעלי גזרה שאינה טבעית, אשר הושגה באמצעות כימיקלים.
4) פנסיה וביטוח בריאות עבור כלל המתאבקים, כך שלא יצטרכו להתאבק עד גיל 60 כדי לשרוד מבחינה כלכלית.

מומחים רבים הציעו את 4 השלבים הנ"ל, ולא רק כעת אלא במשך 20 השנה האחרונות. מקמהון תמיד התעלם מהצעותיהם. הוא הפקיר את חיי המתאבקים, על מנת שהונו יגדל במעט ושליטתו בבינס תמשיך להיות איתנה. אדי הרוויח מיליונים עבור משפחת מקמהון, אך הם לא ניסו לשמור עליו.

מקמהון הקים את תוכנית הוולנס, אשר מטרתה למנוע מקרים דומים. הפרצה בתוכנית הייתה ונשארה שאם יש לך מרשם, מותר לך להשתמש בכל תרופה אפשרית. מקמהון שכר את ויקי גררו. מצד אחד הוא דאג לכך שמשפחת גררו תמשיך להתפרנס בכבוד, אך בו בעת הציג את אלמנתו כתאבת בצע אשר ניצלה את מותו. על פי אחד מהסיפורים ששמעתי, אחיו של גררו ניסה לקבל תפקיד ב-WWE. הוא עשה זאת בזמן ההלוויה של אדי, והתנצל על המבוכה שנגרמה לוינס עקב מותו של אחיו. וינס היה יכול לתמוך במשפחת גררו מבלי ללגלג על מותו ורעייתו. נסו לדמיין את מבוכתו של בנואה כשנכנס לפיוד עם ויקי וצ'אבו, אשר במהלכו צ'אבו אמר לכריס שאדי לא אהב אותו. הוא הוסיף שכריס מפריע לויקי בניסיונותיה להתגבר על המוות. בנואה מחה בפני וינס על כך שאורטון אמר לויקי שאדי "נמצא בגיהינום".

שי מילר

New member
מנהל
חלק ג'

צעדים קטנים

ב-28 לינואר 2006, חברו האחרון של בנואה בעולם ההיאבקות הלך לעולמו. ויקטור "בלאק קאט" מאר נפטר מהתקף לב. ניו ג'פאן ידעו שבנואה ומאר היו חברים טובים. חברי הנהלת ניו ג'פאן ביקשו מסקוט נורטון לעדכן את בנואה. נורטון סירב בתחילה, אך לבסוף הוא נעתר לבקשתם. גם נורטון היה חבר של מאר, והוא ידע שבנואה ייקח ללב את המוות של חברם. "התקשרתי אליו והוא היה במצב גרוע מאוד", סיפר נורטון. "אף פעם לא שמעתי אותו במצב כזה. כריס התוודה בפניי שהוא מתקשה להתמודד עם מותו של אדי, וכעת גם מאר נפטר. הוא אמר שחייב לדבר איתי. בנואה ציין שהוא חייב לעבוד הערב, אולם לאחר מכן ידבר איתי. חיכיתי לו כל הלילה, והוא לא התקשר. ויתרתי עליו לתמיד, לא הגיע לו לקבל עוד הזדמנויות".

לאחר 3 שבועות ג'וני גראנג' נפטר מהתקף לב. הוא היה שכנו וחברו של בנואה. גראנג' הותיר מאחוריו אלמנה ושני ילדים קטנים. למעשה כל חבריו של בנואה נפטרו בתוך מספר חודשים. הוא חש בדידות השמורה בדרך כלל לקשישים בני 70-80. בנואה התמלא בחרדה ובפרנויה. כריס הפנים שמתישהו גם תורו יגיע. מוחו המנוכר החל להתמלא במחשבות מפחידות.

העצב של בנואה היה כה חד ומכאיב, עד שננסי קנתה לו יומן על מנת שיוכל לבטא את רגשותיו. עטיפת היומן הכילה מילים מתוך הפואמה הנוצרית שנקראת "צעדים קטנים". זאת הייתה דרכה של ננסי להזכיר לכריס את אמונתו של אדי. בנואה התקרב לדת בעקבות מותו של אדי. ביומן הזה קיימים מכתבים שכריס כתב לאדי ב-11 הימים שלאחר מותו.

"או, אדי. שכחתי לספר לך על החלום שלי מליל אמש. חלמתי שהוריי נלקחו, נפטרו. ננסי ואני ניסינו להגיע להוריה בדייטונה כדי להצילם. חששנו שהם ימותו בקרוב. אנשים חזקים רדפו אחריהם, אנשים בכירים ועוצמתיים. כשהגענו לדייטונה, כבר היה מאוחר מדי; גם הוריה נלקחו, נפטרו".

בנואה סיפר לאדי שחשש מאויביו האלמוניים שארבו לו. כריס ניבא שמותו מתקרב מאוד. "אני אצטרף אליך בקרוב", כך בנואה הבטיח לאדי. בנואה הוסיף ציטוטים מהתנ"ך, והשווה את אדי לאיוב אשר סבלו נגרם בידי אלוהים. מייקל בנואה התראיין לטלוויזיה וסיפר: "כריס היה פרנואיד לגמרי. הנהג שלו סיפר לי שאסף אותו משדה התעופה וכריס ביקש שייסע בנתיב אחר. כריס לא רצה שיעקבו אחריו. כריס דאג שבנו ילמד בבית ספר מאובטח, מחשש שיחטפו אותו. הם עברו לבית המוקף בגדרות, וקנו כלבים מסוג רועה גרמני על מנת שיגנו עליהם מאויביהם".

מכתביו של בנואה היו מלאים בסימני סכיזופרניה, למעט החלקים שכתב על ננסי ודניאל. הוא דיבר עליהם בצורה עדינה ונעימה. ננסי הייתה "חברתו הטובה ביותר", כשכולנו יודעים מה קורה לחבריו הטובים ביותר. אביו של כריס סיפר: "כריס אהב את דניאל. הוא לא אהב את דניאל, הוא העריץ אותו, פשוט העריץ אותו. דיברתי איתו והוא נראה מדוכדך, אך פניו התמלאו באור כששאלתי לגבי דניאל. הוא פשוט אהב כל כך את בנו". חבריו של בנואה מספרים שהיה אב חם, קשוב ואכפתי. דומיניק קוטר סיפר: "אני זוכר שהוא הביא את בנו לאחת מהנסיעות. כריס נראה מאוהב בו. הוא היה מאושר, אב מתוק שנתן נשיקות לבנו". דן מדיגן נזכר ברסלמניה 20: "בנואה ובנו היו מאחורי הקלעים, וראיתי שהמתאבק הקשוח נהיה כל כך חם ואוהב". גם דומיניק פגליארו שותף לפרגונים: "הוא היה אדם אומלל, אך לצד משפחתו בנואה הפך למאושר, קליל וגאה".

בניגוד לדבריה של לינדה מקמהון ב-Good Morning America, לא נמצאה שום הוכחה לכך שדניאל סבל מפיגור שכלי או לקות למידה. הארגון ניסה לטעון שדניאל סבל מהפרעות, במטרה להפחית ממידת אחריותם למעשיו המחרידים של כריס. הם היו מוכנים לומר הכל כדי שלא יואשמו בהתנהגותו של בנואה. דניאל היה ילד קטן, אך אנרגטי ומאושר. הוא קיבל חינוך מצוין ותמיד היה מנומס בפומבי. ננסי ודניאל הלבישו את דניאל בחליפות עבור אירועי WWE. דניאל העריץ את אביו, וחיקה את המתיחות של כריס לפני הקרבות. בשאר הזמן דניאל נצמד לאמו ברמה שבני משפחתו התלוצצו ואמרו שביום מן הימים הוא יזמין אותה לנשף בתיכון.

סופרסטאר בילי גרהאם נזכר שפגש את ננסי ודניאל באחד מאירועי WWE. הוא דיבר עם ננסי, היא סיפרה לו שנהנתה מחייה כעקרת בית, ובמיוחד אהבה להכין אריזות שי. דניאל השובב החל להתרוצץ בחדר, עד שכריס נכנס. הוא שלח לעברה מבט עוין, ואמר בטון תוקפני: "שימי לב שאת שומרת על הילד שלי". גרהאם אומר שבנואה היה מאוד אגרסיבי כלפיה. הנישואים של ננסי וכריס התרסקו לאחר מותו של אדי, בעקבות הנסיגה הפסיכולוגית שלהם. במהלך החודשים האחרונים של חייהם, הנושא המרכזי בבית משפחת בנואה היה סטרואידים. ננסי האשימה את כריס שהוא אימפוטנט ועצבני בעקבות השימוש בסטרואידים. ננסי חששה לחייה ודרשה ממנו שיפחית את המינונים. היא אפילו החביאה את הכדורים בזמן שנסע להתאבק. זה הוביל לעימותים אלימים בין השניים.

חבריהם מספרים שננסי הייתה חבולה ומוכה, הם מעולם לא הבחינו בכך בעבר. כמו כן, כריס נעל אותה בביתם בניגוד לרצונה. ננסי כתבה SMS לכריס: "האם כך נראו חייך כנער מתבגר? האם ראית שאביך מעליב את אמך וגורם לה לבכות? לא, אז באיזו זכות אתה מעז לעשות לי דברים כאלה?" בנואה עינה את ננסי עם שמועות שיש לו רומן עם דיווה ב-WWE. (הערת הסופר רנדזו: הגורמים שלי טוענים בתוקף שלא היה לו שום רומן) בנואה דיבר בטלפון עם הדיווה בנוכחותה של ננסי, במטרה לגרום לה לקנא. "אני לא מוכנה לספוג את ההתעללות הזאת, זאת רכבת הרים רגשית שנגרמת מהסטרואידים שלך", כך כתבה ננסי ב-SMS מ-9 למאי 2007. "זה לא יעזור אם תתעלם מהבעיה. אתה זקוק לעזרה מקצועית, ותהיה חייב לנהוג בכנות מוחלטת". בהמשך היום היא כתבה לו: "כולם יודעים שאתה משתמש בסטרואידים. תוכנית הוולנס של WWE ממש לא רצינית, זאת בדיחה". ננסי גם האשימה את כריס שהתמכרותו לסמים גרמה לה להתמכר לאלכוהול ולכדורים.

ננסי חששה לחייה (ולחייו של דניאל) ב-20 החודשים האחרונים שלפני הרצח. לעולם לא נדע אם היא נשארה איתו מתוך פחד או אהבה. באפריל 2007 כריס עבר בהצלחה את בדיקת הוולנס שלו. הוא הזמין את ננסי להצטרף אליו במסע הופעות לאנגליה. כריס קיווה שיצליח להציל את הנישואים שלהם. הנאמנות של ננסי לכריס ככל הנראה נבעה מכך שרצתה להגן על דניאל. בתחילת יוני 2007 ננסי עוד קנתה לכריס שרשרת עם צלב בצבע כסף, כדי לציין את התקרבותו לדת. בנואה ידע שהוא חייב לבקש עזרה, אך חיפש את העזרה בתעשיית הרסלינג שגרמה מלכתחילה לבעיותיו. מתאבקים רבים סיפרו לאחר הרצח שבנואה ניסה להתקרב אליהם. הוא סיפר להם על בדידותו ורצה לצאת איתם לארוחת ערב. כריס פנה לסופרסטאר בילי גרהאם, אך גם לאיירון שיק. "זה עצוב מאוד שאתה מחפש תמיכה נפשית ופונה לאיירון שיק", כך סיפר אחד מהכותבים. "צריך להיות דפוק לגמרי כדי לחשוב שמתאבק פרסי מסומם יכול לעזור לך יותר מפסיכיאטר".

שי מילר

New member
מנהל
חלק ד'

מעט לפני התאבדותו, כריס בנואה דיבר עם רוב ואן דאם. ככל הנראה הוא פנה אליו משום ש-RVD עזב את הארגון כדי להיות עם משפחתו. (הערת המתרגם: מתיו, שום מילה על הפדיחות שהוא עשה ב-2006?) "בנואה אמר שאהב לראות אותי בזירה, אך בעיקר הדגיש שהעריך אותי על כך שעזבתי. הוא אמר שרבים מאיתנו לא יודעים לפרוש בשיא. זה נשמע לי שהוא רוצה לפרוש כאן ועכשיו". בזמן שבנואה חלם על פרישתו, גם ביף וולינגטון הלך לעולמו; וזאת הייתה רק ההתחלה: באם באם ביגלו ושרי מארטל מתו ממנת יתר. מייק אוסום התאבד. גם בד ניוז אלן נפטר. בדומה לסקוט נורטון, גם אלן התנתק מבנואה לאחר שהפסיק לענות לשיחות הטלפון שלו.

הכתובת הפיזית שלי

ב-11 ליוני 2007, וינס מקמהון מת. הכוונה כמובן לדמותו הטלוויזיונית אשר התפוצצה בשידור חי. זה היה סטוריליין מביש שהעז להתגרות בגורל. מקמהון שנאלץ לחזות בעשרות מקרי מוות של עובדיו, החליט לכתוב סטוריליין של התנקשות בחייו. זה נראה כמו פארודיה אשר לגלגה על עובדיו שהלכו לעולמם. מקמהון שיחק דמות של זקן סנילי ופגוע מוח, והקריא הודעה שלפיה "אנשים טענו שאליפות העולם של ECW השפיעה על מצבי המנטלי. אני מתחייב בפניכם ששולט לגמרי במעשיי". המצב נראה הפוך; בסוף רו הוא חיקה סצנה שכאילו נלקחה מהסופרנוס כשנכנס ללימוזינה הלבנה שלו והתפוצץ לרסיסים.

וינס מקמהון הורה ל-WWE להציג את ההתנקשות כמקרה אמיתי. הדגלים במשרדי WWE הורדו לחצי התורן. האתר הרשמי העלה עדכונים בנוגע לחקירת הרצח ומתאבקים נפרדו ממנו. הם טענו שההתנקשות נחקרת על ידי ה-FBI; עורך הדין ג'רי מקדוויט ערך מסיבת עיתונאים וביקש מהתקשורת לכבד את פרטיות המשפחה בתקופה קשה שכזאת. הארגון אף זייף מידע עסקי לגבי מצב החברה, אשר התקבל בגיחוך קל ע"י הוול סטריט ג'ורנל: "לאחרונה התקבלה ידיעה אשר הועברה לכלל אתרי החדשות. על פי הדיווח וינס מקמהון התפוצץ בלימוזינה שלו. לדברי הארגון וינס מקמהון ככל הנראה נהרג. כרגע נערכת בדיקה של המקרה בידי הגורמים הרלוונטיים".

הארגון קיבל את החשיפה הנדרשת; המשטרה המקומית הוצפה בשיחות טלפון מגורמים אשר טענו כי מעוניינים למסור מידע בנוגע לרצח. אוהדים הדליקו נרות בסטמפורד לזכרו של מקמהון. שדרן CNBC דארן רובל טען כי מדובר בסטוריליין מגוחך, ו-WWE גרסו בתגובה כי הוא אחד מהחשודים ברצח. גורמים מסוימים דווקא הבינו את ההומור שבסטוריליין ההזוי הזה. להלן קטעים מתוך מכתב שפורסם ברסלינג אובזרבר, אשר נשלח ע"י אנדרו ג'יי וולאס: "מעולם לא ראיתי סטוריליין כזה מגניב. הערב הרסלינג הפך לאמנות". פורומי ההיאבקות השונים עסקו בהרחבה בסטוריליין. חברי הפורומים תהו כמה זמן ייקח עד שמתאבק ימות במציאות, ומקמהון ייאלץ לשים קץ לסטוריליין.

לאחר 4 ימים שרי מארטל נפטרה כתוצאה ממנת יתר. היא הייתה בת 49 במותה, אך לא נחשבה לשם גדול מספיק כדי להפסיק את האנגל המביש. הידיעה לגבי מותה תפסה משבצת קטנה באתר הרשמי, מתחת לידיעות של מקמהון. במהדורות ECW של 12.6 וסמקדאון של 15.6, מקמהון חפר לעצמו קבר עמוק במיוחד. התוכניות נראו כמו פארודיה על המחווה לזכר אוון וגררו. הם אשכרה העזו לעשות מחוות צלצול בפעמונים לזכרו של מקמהון. הפרשן JBL שבר שיאים כשאמר: "זה מעורר רחמים שחלק מהאוהדים שורקים בוז. מדובר באב ל-2 וסבא ל-3. כל העניין מביך עבור פילדלפיה".

השדרנים המשיכו את התוכנית באותו טון ש-JR בישר על מותו של אוון הארט. זה נועד כדי שיתייחסו למוות של מקמהון ברצינות הראויה. האוהדים לא אהבו שדיברו בקול כזה כשהתייחסו למקמהון, כולם ידעו שהוא חי. המבוכה הייתה רבה במיוחד כשצ'אבו גררו הספיד את מקמהון: "הוא בנה את העסק הזה במו ידיו. אין ספק שהוא היה חלאה, אך זאת הסיבה שהביזנס הצליח. אם אתם אוהבים את הביזנס כמוני, עליכם להודות למקמהון". הקהל בפילדלפיה לא ידע איך להסוות את הבושה כשטדי לונג השווה את מקמהון למרטין לותר קינג: "במשרד שלי יש 2 תמונות חשובות – אחת של מרטין לותר קינג והשנייה של מקמהון. וינס גרם לזה לקרות, ולותר קינג גרם לזה להיות אפשרי".

חלק מאוהדי האינטרנט הגיבו בצורה נאיבית, אולם רובם היו מאוד ביקורתיים כלפי האנגל. התגובה החריפה ביותר נכתבה ע"י טום קארו גסנר מהבלוג סגונדה קאידה:

"המחוות של אוון, פילמן ואדי לא היו אמיתיות. זה היה וורק. וורק אפקטיבי,
אך רגע שאמור לגרום לאוהדים לבחון מחדש אם הם מעריצים את הענף הנכון.
במקום לחשוב על כך שהביזנס הרג את אוון, גררו ופילמן... כולם חושבים
על כמות האהבה שהורעפה עליהם בתוכניות האלה. איזה יופי.. תראו כמה
ש-WWE דואגים למשפחות ועוזרים להן.. הכל נועד כדי להסתיר את
מידת האחריות של WWE למקרי המוות. האנגל של רצח מקמהון חשף
את העובדה הזאת. כולם ראו כמה שזה קל להפיק "תוכנית לזכר מתאבק"
ולעורר אמפתיה מזויפת. ייתכן שהם מאמינים בוולנס פוליסי, אני בכל זאת
חושב שמתאבקים ימשיכו למות. אולי אנדרטייקר ייקח יותר מדי משככי
כאבים בזמן שירכב על האופנוע שלו. אולי ליבו של בטיסטה יפסיק לפעום
ויתפוצץ.. כל המחוות לזכר התאבקים? וורק ענק. לא בטוח שהיה כדאי
מבחינתם לחשוף את הוורק הזה".

שי מילר

New member
מנהל
חלק ה'

בשבוע שקדם למקרי הרצח, ננסי גילתה שבנואה רכש ביטוח חיים. הוא רשם את אשתו לשעבר וילדיהם בתור המוטבים. ננסי דרשה שישנה זאת, לדבריה הוא חייב לרשום אותה ואת דניאל. כריס סירב לשנות את הפוליסה, והתפתח ביניהם ויכוח ענק. ננסי סיפרה לחברתה פאם קלארק (אלמנתו של בריאן הילדרברנד) ששמרה תיעוד מדויק בנוגע ליחסו של בנואה כלפיה. היא החביאה את המידע בכספת, למקרה שתבחר לברוח ולהתגרש. ננסי השביעה את פאם שבמידה ויקרה לה משהו, עליה לעדכן את המשטרה שכריס אחראי למעשים. יחד עם זאת, השוטרים פתחו את הכספת ומצאו שם תמונות התעללות מפלילות מהתקופה שלפני יחסיה עם בנואה.

ביום חמישי ה-21 ליוני, בנואה התקשר לחברו והזמין מקום אצלו באחוזה על מנת לצפות בזיקוקים של ה-4 ביולי. הוא ביקש להגיע עם ננסי ודניאל. כבר באותו היום ננסי התקשרה בפאניקה לאחד מחבריה ואמרה: "אם משהו יקרה לי, תדע שכריס עשה את זה". ביום שישי ה-22 ליוני, כריס הגיע לרופאו פיל אסטין. הרופא חסר האחריות נתן לכריס מדי חודש מרשמים לסטרואידים אשר אמורים להספיק ל-10 (!) חודשים. כמו כן, הוא סיפק עבורו משככי כאבים שחלקם ניתנו לננסי. על פי הרשות למלחמה בסמים (DEA), אסטין כתב מרשמים של מיליון מנות רפואיות בשנים 2006-2007. המשמעות הייתה שהפציינטים של רופא אחד ממרפאה קטנה בקארולטון, וירג'יניה, צרכו 1370 מנות מדי יום. למעשה ניתן לומר שלפני הרצח בנואה נפגש עם סוחר הסמים שלו, אין דרך אחרת לתאר את אסטין המארק שמעולם לא סירב למתאבק האהוב.

בין התאריכים 30 למאי ו-19 ליוני, אסטין נתן לננסי מרשמים עבור 360 כדורים של משכך הכאבים הידרוקודון (אשר משווק תחת השמות ויקודין ולורסט). במהלך 24 הימים האחרונים בחייה, ננסי צרכה 278 מתוך 360 הכדורים. מדובר בממוצע של 11 כדורים ביום. בשבועיים שקדמו לרצח, כריס בנואה צרך 120 כדורי לורסט. כמו כן, הוא לקח 35 כדורים נוספים ביומיים האחרונים בחייו, הודות למרשם הנדיב שקיבל ב-22 לחודש. אם ניזכר לרגע בנזק המוחי של כריס לצד כמות הכדורים האדירה והאלכוהוליזם של השניים, הרי שהשעות האחרונות בחייהם של השניים נראו כמו הזייה מעורפלת.

לאחר שחזר מפגישתו המוצלחת עם ד"ר אסטין, כריס נצפה ע"י שכניו כשהוא מכין אוכל בחצר לצד דניאל. באותו ערב ננסי לא הסתפקה בלורסט ואלכוהול. היא צרכה גם הידרומורפון ואלפרזולם (קסנקס), אלו למעשה כדורים נגד חרדה. אין בידינו מידע האם היא עשתה זאת מרצונה או שמא אולצה לקחת את הגלולות; גם בנואה לקח לורסט וקסנקס. בשעה 21:25 אחד מדיירי הבית (ככל הנראה ננסי) התקשר למודיעין וביקש את המספר של המשטרה המקומית; בשעה 21:32 ו-21:33 ננסי השאירה 2 הודעות רגילות לגמרי במשיבון של שכניהם. זאת הייתה הפעם האחרונה שננסי השמיעה את קולה.

לאחר מספר דקות כריס קשר את ידיה בעזרת נייר דבק. זה קרה בקומה העליונה, ובחדר שנמצא במרחק הרב ביותר מחדרו של דניאל. אין בידינו מידע עד כמה ננסי התנגדה למעשיו של כריס, ובכל מקרה נשאלת השאלה האם הייתה בכלל מסוגלת לגבור עליו במאבק פיזי? ננסי לא הייתה מסוגלת לזוז. כריס הצמיד אותה לרצפה ונשען עם ברכו על עמוד השדרה שלה. הוא חנק אותה למוות באמצעות כבל טלוויזיה. ננסי ניסתה להשתחרר, אך כריס הטיח את ראשה ברצפה. כריס הניח מגבת על גופתה של ננסי, הוא שם לידה ספר תורה והשאיר אותה להירקב בחדר.

על פי מספר דיווחים, למחרת בנואה לקח את דניאל לשחייה בבריכה שבחצר הבית, כל זאת בזמן שגופתה של ננסי ממשיכה להירקב בחדר השינה. זה ככל הנראה היה זמן איכות אחרון בזמן שבנואה ידע מה עומד לקרות. קשה להצביע על רגע המוות המדויק של דניאל, אולם מתישהו בין שבת בבוקר לשבת אחר הצהריים, כריס נכנס לחדרו וסימם אותו עם כדורי קסנקס. הוא חנק אותו למוות. בנתיחת גופתו של דניאל נמצאו חבלות בפניו ובאחת מזרועותיו, אולם לא נמצאו חבלות בגרונו. נתון זה מצביע על כך שבנואה הרג את בנו באמצעות שימוש באחיזת הקריפלר קרוספייס. בחדרו של דניאל היו תמונות רבות שבנואה מבצע את המהלך המסוכן, והוא ככל הנראה נעל את דניאל הקטן בקרוספייס למשך זמן מה. בגופו של דניאל נמצאו סימני זריקות. על פי החשד כריס הזריק לדניאל הורמון גדילה למשך תקופה ארוכה. בנואה הניח ספר תורה לצד גופתו של דניאל, אשר היה בן 7 במותו.

לאחר הרצח השני כריס חיפש באינטרנט מידע לגבי אליהו הנביא. על פי הברית החדשה, אליהו הצליח לשכנע את אלוהים לבצע תחייה מחדש לילד שנפטר. לאחר מספר שעות כריס עדיין היה בחיים. למה? בגלל שהוא היה אמור להגיע להאוס שואו של WWE! לא מפתיע שאדם כה מבולבל ומכור להיאבקות אשר רצח את בנו בעזרת קרוספייס, ישקול לחזור לזירה כדי לרומם את מצב רוחו. האם כשדניאל נרצח, בנואה שמע את קולו של JR ברקע? האם ג'ים רוס צרח "TAP! TAP!"? האם בהזיות של בנואה הקהל הריע או שרק בוז? אין שום ספק שבנואה היה מסוגל לעבוד בזירה תוך כדי התעלמות מהטרגדיה, כפי שעשה בעבר. השאלה הרלוונטית הייתה כמה זמן הוא יוכל להעמיד פנים שלא יודע מה קרה בביתו. האם הוא יכול למשוך את הסיפור עד שהוריה יחשדו?

על פי דיווחי המשטרה, בנואה שינה את מועד הטיסה שלו על מנת שיגיע להופעתו הבאה במוצ"ש אשר נערכה בביומונט, טקסס. ייתכן שבנואה התכוון להגיע להופעה, אך ידע שלא יספיק לפגוש את צ'אבו בשדה התעופה. בנואה השאיר הודעה במשיבון של צ'אבו, שיאחר להופעה אך בכל זאת יגיע לשם. צ'אבו חזר לבנואה, אשר חזר על הדברים. בדיעבד בנואה שיקר לצ'אבו שיגיע למופע, ולפני סיום השיחה אמר לו שהוא אוהב אותו. צ'אבו הרגיש שבנואה מסתיר משהו, ולכן התקשר אליו בשנית. בנואה אמר לצ'אבו שננסי ודניאל חולים. יש להם קלקול קיבה, אך הכל בסדר. הוא עדיין מתכנן להגיע למופע.

בשלב זה בנואה המבולבל יצא מביתו, נתון אשר מצביע שהוא טרם החליט להתאבד. בני משפחתו מתו כבר לפני 12 שעות. האם הוא ישן לאחר מכן? האם הוא שקל לברוח? האם הוא שקל להתאבק עד שיגלו את מקרי הרצח? האם הוא היה עובד בקרב נוסף? אין לנו דרך לדעת מה חלף בראשו, ויחד עם זאת כל אחד מהתסריטים הנ"ל אפשרי לגמרי בהתחשב במצבו הנפשי באותם ימים. שכנתו של כריס סיפרה שראתה אותו מחוץ לביתו, ובאופן מוזר הוא סיפר לה על מחלתם של ננסי ודניאל. בנואה לא בכה או החצין את האבל שלו. בנואה חשש מתקשורת עם בני אדם, וחזר לביתו. השכנה של ננסי קיבלה את הודעותיה מליל אמש, והתקשרה אליה. כריס ענה לטלפון ודבק בגרסתו לגבי קלקול הקיבה של אשתו ובנו המתים.

שי מילר

New member
מנהל
חלק ו'

כתב ההיאבקות הקנדי גרג אוליבר שלח מייל לכריס, הוא רצה לקבל את תגובתו לגבי מותו של ביף וולינגטון. גם הוא שמע שננסי ודניאל חולים, אז איחל להם החלמה מהירה. כריס לא הגיב למייל, הוא היה טרוד בשני מקרי הרצח והתאבדותו העתידית. בלילה שבין שבת לראשון, ולאחר שכבר פספס את ההאוס שואו בטקסס, צ'אבו קיבל הודעת SMS מבנואה:

"הכתובת הפיזית שלי: גרין מדו ליין 130, פאייטוויל, ג'ורג'יה, 30215".

לאחר שתי דקות הוא קיבל הודעה נוספת:

"הכלבים נמצאים באיזור הבריכה. דלת המחסן פתוחה".

לאחר מספר דקות צ'אבו קיבל את ההודעה הראשונה (עם הכתובת) מהנייד של ננסי. ההודעה הזאת הגיעה 3 פעמים ברצף. בנואה ירד לחדר הכושר שלו ולקח חצי בקבוק יין. הוא הניח את היין לידו וכרך מגבת סביב צווארו. בנואה קשר את כבל המתכת של המכונה מסביב למגבת. הוא התאים את המשקל כך שהמכשיר יוכל להניפו באוויר ולשאת את משקל גופו. הוא שחרר את הכבל כלפי מעלה וחנק את עצמו. שרירי הצוואר של בנואה היו חזקים, כך שסביר להניח שמותו היה איטי ומכאיב. יחד עם זאת, הוא לא התנגד ולו לרגע אחד. בנואה תלה את עצמו עד שנשמתו יצאה מגופו.

כשמייקל בנואה שמע על מותם של השלושה, הוא לא חשב לרגע שכריס גרם לכך. הוא האמין כי ייתכן שכריס יפגע בננסי, אולם לא שיער בנפשו שהוא מסוגל לפגוע בדניאל. בדומה לאדי גררו, ביום מותו כריס היה אמור לזכות באליפות עולם כלשהי של WWE. הוא לא הגיע להאוס שואו בשבת או ל-PPV ונג'נס בראשון, שבו היה אמור לזכות באליפות ECW. 14 שעות לפני שהשוטרים גילו את גופתה של ננסי, אידיוט כלשהו כתב בויקיפדיה שבנואה לא הגיע למופעים עקב "מותה של רעייתו ננסי". זאת הייתה מתיחה אומללה, או שמא ניחוש מושכל. יחד עם זאת, מלצר כתב בהמשך שאם בנואה פספס שני מופעים ברצף, סביר להניח שמישהו מת.

הארגון הגיע לקורפוס קריסטי בטקסס, כדי להיערך לקראת מהדורת רו של 25 ביוני. כולם הכינו תפאורת בית קברות, באותו ערב הייתה אמורה להיערך הלוויתו של מקמהון. נסו לדמיין את האירוניה בכך שאנשי WWE שמעו על המוות של משפחת בנואה כשהם לבושים בחליפות לפני הלוויה מבוימת ועומדים ליד ארון קבורה. כריס בנואה לא היה שרי מארטל; מותו והמוות של משפחתו הספיקו כדי לבטל את הסטוריליין המגוחך של ההתנקשות בוינס. משפחת מקמהון נקלעה לתסבוכת: במשך השבועיים האחרונים הם עשו צחוק מכל נושא המוות ברסלינג, וכעת עליהם לערוך מחווה אמיתית לזכרו של מתאבק מוביל בארגון. ייתכן שהקהל לא יבין ולא יקבל את העובדה שמדובר במוות אמיתי. וינס מקמהון נאלץ לבטל את החלק הבידורי של המופע. מאחורי הקלעים צצו סימני שאלה לגבי הרצח – מי למעשה מסוגל לפרוץ לביתו של כריס ולרצוח אותו? האם ייתכן שלא מדובר בפריצה?

האופציה השפויה וההגיונית שניצבה בידי מקמהון: ביטול התוכנית מתוך כבוד למשפחת בנואה, ספיגת הנזק הכלכלי ושידור חוזר של תוכנית מהעבר. וינס מקמהון לא מבטל תוכניות, ולא משנה מהן הנסיבות. לאחר הבושה בעת מותו של אוון הארט, הוא דבק במנטרה של "ההצגה חייבת להימשך" ולא הרפה מכך בשום אופן. במידה ויבטל את התוכנית, המשמעות תהיה שהוא מודה בטעותו לגבי מותו של אוון. מקמהון סירב בכל תוקף; הוא מוכן לנהל ארגון שהורג את מתאבקיו, אך לא יודה שטעה בשום נושא.

מקמהון שידר את תוכנית המחווה לנרקומן רוצח התינוקות. בכך הוא סיפק תחמושת לכלי התקשורת; מגישי חדשות כמו ביל אוריילי, גלן בק וננסי גרייס קפצו על המציאה. הקרנבל התקשורתי הוביל לחקירה פדרלית בנושא הסטרואידים והסמים בפרו רסלינג. מתאבקים רבים נתפסו, ומדיניות הוולנס נחשפה כתרמית. מתאבקי WWE ספדו לבנואה. אדג' סיפר שכריס היה כועס עליו במידה וידע שהוא בוכה כרגע. ג'ון סינה אמר שכריס בנואה חי עבור הביזנס.

כריס בנואה מת עבור הביזנס. הוא גרם לעצמו נזק רב כדי להגשים את חלום ילדותו. בנואה ידע שמטרה זו עלולה לדרוש ממנו הקרבה פיזית ומנטלית. כריס היה האשם היחיד והבלעדי בכך שהאמין לתרמית הרסלינג, והקריב מעצמו יותר מדי. כריס בנואה אמר בעבר: "העולם (עולם ההיאבקות) לא דוחף אותך למעמקי החשיכה. אתה עושה זאת. זה משגע אותי... זה לא העולם שמושך מתאבקים לאלכוהול או לסמים, אתם עושים זאת לעצמכם". הוא צדק, אך אין הדבר מזכה אנשים כמו וינס מקמהון אשר הצלחתו חייבה את המתאבקים לחלוף במעמקי החשיכה.

וינס מקמהון מעולם לא הכריח את מתאבקיו לחלוף בדרך הזאת, אך הוא סלל עבורם את המסלול לשם והעניק להם תהילה לצד עושר רב. לא ניתן לטעון שוינס נקי מאחריות, כשהוא מחלק פרסים לאנשים בעלי התנהגות אובדנית – הוא משתמש באפשרות הבחירה שלהם כסוג של שעיר לעזאזל. באותה מידה היה ניתן לטעון שאדם המשלם לרוצח שכיר אינו אחראי למקרי הרצח.

השטן לא מכריח אף אחד למכור את נשמתו. הוא פשוט יציב בפניך הצעה אטרקטיבית, מהסוג שלא תוכל לסרב לה. הנואשים והטיפשים נעתרים להצעתו מרצונם המלא. למיטב ידיעתי וינס מקמהון מעולם לא הרג אף אחד, אולם הוא פיתה מאות מתאבקים חסרי עמוד שדרה לצאת למסע מוות עמוס בהרס עצמי, והכל לטובת הרווח הכלכלי שלו.

שי מילר

New member
מנהל
תודות

אני מעוניין להודות לסוכן שלי אנדרו לאוני, וגם להנרייטה טיפנטלר מהוצאת ספרי פניקס, אשר האמינה בפרויקט. היא הייתה מאוד סבלנית איתי. אלפי תודות לעורכת שלי ג'ולי מקקארון, אשר הצילה אותי מפשעיי כנגד השפה האנגלית. במידה ומצאתם שגיאות כתיב, זה על אף מאבקה ההירואי בי. המון תודה לאלינה פוניווז וסוניה פיורה מאותה חברה, אשר הכינו את העותק הסופי שקראתם.

אני מודה לאמי, ג'ני מוריס, ולרעייתי מליסה, על סבלנותן הרבה גם כשהתנהגתי כמו זבל. גם הן עזרו מאוד בעריכת הספר. אני מריע לכל אנשי ההיאבקות שהסכימו להיחשף בעילום שם. אני מודה לכם שסמכתם עליי שלא אחשוף את זהותכם. אני חב תודה לידידי ד"ר רנג'ן שיבר, אשר השיג מידע רב והפנה אותי למקורות רבים. דייויד ביקסנספאן וזאק ארנולד סיפקו מידע רב. תודה לפול היימן הדייקן, למייק פונטרלי וקני גאלו, דן מדיגן, דומיניק קוטר, צ'אד דמיאני, סקוט נורטון, שלדון גולדברג, דייויד מרקז, הווארד ברודי, קורי מורגן, אוסמו נישימורה, סיימון אינוקי, קורט בראון, אדי אדוורדס, סטיב סימס, חוזה פרננדז, בוב ברנט, סטן גורדון, דניאל ליטלטון, סטיוארט מקס, גלן טסונקאווה. במידה ושכחתי מישהו, אני מתנצל ומודה לכם מקרב לב.

לא יכולתי לכתוב את הספר הזה מבלי לקבל את עזרתו של דייב מלצר מהרסלינג אובזרבר ובריאן אלוורז. עבודתם המשותפת הייתה מלאת ערך עבורי. הם גם ענו על שאלות רבות שעלו במהלך המחקר שלי. וייד קלר וברוס מיטשל מהפרו רסלינג טורץ' סיפקו מידע רב לגבי עולם הרסלינג בשני העשורים האחרונים. קיבלתי גם המון עדויות מראיונות השוט של RF VIDEO והייספוטס.קום. לסיום אני רוצה להודות לצלמים דייב ליין, בוב לאונרד, אדריאן גאי קריק, קולין וויליאמסון, טרנס קלי ודנילו אס נוסטרו.

שי מילר

New member
מנהל
כמה מילים שלי לסיכום

תם לו פרויקט קשה, ארוך ומתיש. מודה ומתוודה שמרוב המורכבות שבו, התייאשתי מהפרויקט באמצע ופשוט הנחתי את זה בצד למשך 5 שנים. למרבה הפלא היה לי הרבה זמן פנוי אחרי בערך 10 שנים עמוסות, והחלטתי לסיים את זה בכל מחיר. אני די מרוצה מאחר והיו לי 2 מטרות שלדעתי גם הושגו:
הראשונה הייתה לתת נקודת מבט חיצונית על הפרשה, בשפת הקודש שלנו.
המטרה השנייה הייתה לנסות ולשפוך מעט אור על המקרה שהכאיב כמעט לכולנו באופן אישי. לפעמים אני מרגיש שקשה לחלקנו בתור מעריצי היאבקות לקלוט שיש צדדים קשים ואפלים בביזנס האהוב עלינו. אני חושב שלאחר הספר הזה כבר די מסתדר לי בראש מה עבר על בנואה, ואני מבין שהוא אשם בכך שלא ידע לעצור בזמן. הוא גם לא ידע לבקש עזרה, עד שהתפוצץ לבסוף והתוצאות מוכרות לכולם. אני חייב לומר שכעת אני לא ממש מופתע מהרצח, אלא רק חכם בדיעבד שחייב לתהות איך לא שמו לב לזה...

רוצה להודות לכל מי שקרא את הספר, על אף שלעיתים היה חופר בטירוף וגם היו מקרים שבטח רציתם לדפוק לסופר אינזיגורי (אני לפחות אחת לפרק חלמתי על זה..). ובינינו, אפשר לומר שבפרק האחרון הוא לא ממש גילה לנו את אמריקה, על אף שסיפק כמה פרטים מעניינים. בתכלס הספר נכתב לפני כמעט עשור, כשהפרטים המוצגים כאן היו טריים ורעננים, כך שאני האשם העיקרי שהגיעו אלינו רק באמצע 2017. מצד שני, באופן אישי אהבתי לאללה את הכתיבה של הסופר, הוא סוג של בוקי נאה בעולם הרסלינג. בסך הכל הוא לא ריחם על אף בנאדם שאי פעם חשב על רסלינג, ומגיע לו קרדיט על האומץ.

במידה ומישהו קרא רק את הפרק הזה ומעוניין להשלים, שאר הפרקים נמצאים בסקשן של הספר במאמרים. נתתי קישור בהודעה הראשית אבל ליתר ביטחון הנה עוד אחד
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/subsubcategory/13/636/3698/1013
אז שוב תודה על תשומת הלב והפידבקים, נהניתי מאוד מהעבודה על הספר.
יש לי כבר בראש כמה רעיונות לפרויקטים נוספים, פרטים בהמשך......

dannygoosh

New member
משתחווה ושאלה

המון תודה על זה שהחלטת לסיים את התרגום (ולהתחיל אותו
). אני חושב שזה ספר ממש חשוב ותרגום ממש חשוב. במקומך, הייתי גם מפרסם את זה בפייסבוק, או לפחות לינק לתרגום פה. לטובת מעריצי הרסלינג שלא נמצאים בתפוז, שזה רובם לדעתי.
&nbsp
מאחר והספר באמת יצא יחסית מהר אחרי הרצח, האם פורסמו מאז פרטים חדשים, שסותרים או שופכים עוד אור על המקרה?

שי מילר

New member
מנהל
משתחווה בחזרה

לגבי הפייסבוק אני מתלבט, אולי אשים קישור בעמוד שלי אך בסך הכל אני אוהב את זה שהספר בלעדי לכאן. לגבי פרטים חדשים אני בהחלט מאוד מעוניין לגלות. הבנתי שאמור לצאת (או יצא) סרט שמבוסס על הספר. לדעתי גם לא היו עובדות חדשות או שונות לגבי המקרה, בכל מקרה אני אשוטט ואבדוק.

שי מילר

New member
מנהל
אגב

בעקבות שאלתך ראיתי המון חומרים בנושא. כמעט כל הקטעים שראיתי תומכים בדברי הסופר. ממליץ במיוחד על ראיון שסנדרה אחותה של ננסי התראיינה אצל ג'ריקו. היא סיפרה שלאחר המוות של ננסי וכריס כביכול דניאל עבר לחזקתה. היא קיבלה את התיק הרפואי שלו ולדבריה לא היה לו fragile x או כל הפרעה אחרת. בנואה הרג ילד בריא לחלוטין. יש גם המון סרטוני קנוניות שמדברים על רצח שנראה כמו התאבדות, אבל זה לא רציני בשיט.

ועוד דבר: היא טוענת שבנואה היה פורש בקרוב ופותח בית ספר להיאבקות בשם "בנואה אקדמי". ננסי אפילו כבר הזמינה 500 חולצות עם הכיתוב הזה.

dannygoosh

New member
וואלה. מעניין.

לדעתי לא ממש משנה אם דניאל היה "בריא" או לא, ואני גם לא חושב שזה משהו שהיה משנה את התוצאה של הסיפור העגום הזה. כנראה שבאמת פשוט מדובר באי-שפיות זמנית, אבל צפויה מראש.

למעלה