לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75917,591 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'מישהו מוכן להעביר תפילה נגד פיגועים'
מישהו מוכן להעביר תפילה נגד פיגועים
12/11/2002 | 10:28
37
כאדם חילוני ברשותי תפילה שנכתבה ע"י אדם צדיק וצנוע.
תפילה כנגד פיגועים ומחבלים - מצ"ב כקובץ.
לדעתי בשעה קשה שכזו וכיהודים - יש לפרסמה + אופצייה להורדה ושתיקרא ע"י כמה שיותר יהודים - הדבר יכול למנוע פיגועים.
אני אדם חילוני ואינני פנאטי ולקחתי על עצמי להפיץ את התפילה ללא כל תמורה.
אנא מכם , צוות המערכת - פרסמו אותה ותזכו לברכה ולהצלחה.
כמו כן בכל אתר אפשרי.
אודה באם תיידעו אותי בנדון.
בברכה,
אודי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אין ספק שהתפילה תעזור'
אין ספק שהתפילה תעזור
12/11/2002 | 10:55
31
אלוהים ישמור עלינו בפני פיגועים כמו שהוא שמר עלינו בשואה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אין ספק שאתה עוור.'
אין ספק שאתה עוור.
12/11/2002 | 14:58
30
3
מי שמר עליך במלחמת מפרץ? צה"ל הגדול? פטריוט האפס? מי?
אפס מאופס. פקח עיניך. מה שהיה בשואה קרה בגלל שעם ישראל הגדיש את הסאה. ואחרי 100 שנות השכלה ועזיבת דת המונית החל מאמצע המאה ה 18 באה המכה. שנאמר: הקב"ה מאריך אפיה(מאריך אף) וגבי דיליה (וגובה את המחיר). כאשר ניתנת למלאך (המוות) להשחית הוא לא מבחין בין צדיק לרשע (אחרת מייד כל הרשעים יחזרו בתשובה ותיגמר יסוד הבחירה החופשית).
הקב"ה זועק אלינו כבר שנים וכל יום מתגברות הצרות. אם לא יחזור עם ישראל בתשובה מי מבטיח לנו שלא תהיה שואה נוספת? מי???????????
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הוא אולי עיוור אבל אתה פשוט בור.'
הוא אולי עיוור אבל אתה פשוט בור.
12/11/2002 | 15:57
3
במלחמת המפרץ מ ששמר עלי היה צבא ארה"ב, הטילים של צבא ארצות הברית והנחיתות הצבאית של צבא עיראק.

ושוב אתה יוצא בהצהרות מפגרות, האם טילי הפטריוט הם "אפס" ? נתחיל בשאלה איך סוללת טילים יכולה להיות אפס ? האם היא קבוצה ריקה ? האם אתה מסוגל לתכנן ו/או לבנות סוללה מוצלחת יותר ?

האם תפילה עזרה לכל אותם רבנים ובחורי ישיבות מפולין שלא היו קשורים כלל וכלל לתנועת ההשכלה ? או שמא כולם הפכו לאפר ? אולי תאמר לי, מר עלה-שחושב-עצמו-ליודע-כל-זית-בעין כמה אחוזים מתוך חללי השואה היו חברים בתנועת ההשכלה, או שמא תוכל לומר לי מה היו אשמים כל אותם לא-יהודים שנהרגו (הומואים, חולים, צוענים, רוסים וכו´) האם כולם מתו גם בגלל החילונים של התקופה ?

מי מבטיח שלא תהיה שואה נוספת !? צבא ההגנה לישראל מבטיח את זה.

ומה עם תשובות למה שרשמתי לך על גל השטויות הקודם שלך ?!
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'טיפש עם דיפלומה'
טיפש עם דיפלומה
12/11/2002 | 16:37
2
צבא ארה"ב מנע 39 טילים ליפול כאן?
צבא ארה"ב מנע שבתים שלמים ברמת גן נהרסו ואיש לא נהרג?
צבא ארה"ב מנע ש50 חילים שלו נהרגו מטיל בודד שנפל עליהם בסעודיה מיד אחרי הטיל ה39 שלנו? (ואיפה היה הפטריוט האפס שלהם, שהןכח אחרי המלחמה שלא שווה לכפרות?)

ובאשר למותם של צדיקים בשואה. מה לעשות ? עם ישראל ערבים זה לזה וכבר נאמר בגמרא שצדיקים מתים בעוון הדור.
ואכן דור השואה היו בו הרבה רשעים שעזבו את הלימוד התורני לטובת ההליניזם האירופאי ועל כך נענש כל העם.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'גם אנחנו נענש על זה שטפשים ורשעים'
גם אנחנו נענש על זה שטפשים ורשעים
12/11/2002 | 19:06
כמוך מייצגים את היהדות.
אני לא יודע מה גרוע אצלך יותר הפיגור השכלי או הרשעות.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני אוהב שטיפשים אומרים שאני טיפש'
אני אוהב שטיפשים אומרים שאני טיפש
12/11/2002 | 20:06
כי זה אומר שאני לא כמוהם...

צבא ארה"ב דאג שייפלו כאן רק 39 (אם זה המספר בכלל) ולא 390.
צבא ארה"ב דאג שהרבה ישראלים ימשכו לחיות חיים נורמליים.
הפטריוט "האפס" שלהם, לידיעתך, הוצב שוב בארץ ועוד סוללות יגיעו לקראת המתקפה... ומי הוכיח שהוא לא שווה כלום - אתה ?!
ואני עדיין מחכה למספרים בנוגע לכמה אחוזים היו לא דתיים בשואה כדי שנוכל להשוות עם המצב הנוכחי.

וכמה חובות שלך :
1. מהי השכלתך שאתה קורא לארכיאולוגים "בורים" ?
2. איך מפרים זרעים ?
3. כמה חיי אדם היו אובדים ללא הכימיה המודרנית ?
4. תגובות לעוד אין ספור שטויות שלך שהפרכנו.

שתיקתך היא הודאתך בבורתך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אם אכן האל שלך'
אם אכן האל שלך
12/11/2002 | 16:19
מתכנן התקפה נוספת עלינו כמו שאתה אומר, במקום לנסות להתחנף לו אולי עדיף לחפש דרך להשמיד אותו וזהו?
אתה באמת מעדיף שהחיים שלך יהיו תלויים על העצבים של מישהו?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אם אכן האל שלך'
אם אכן האל שלך
12/11/2002 | 16:20
1
מתכנן התקפה נוספת עלינו כמו שאתה אומר, במקום לנסות להתחנף לו אולי עדיף לחפש דרך להשמיד אותו וזהו?
אתה באמת מעדיף שהחיים שלך יהיו תלויים על העצבים של מישהו?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה צריך אשפוז, ללא ספק'
אתה צריך אשפוז, ללא ספק
12/11/2002 | 16:39
לצפיה ב-'כמעט תמיד כשמזכירים את עניין'
כמעט תמיד כשמזכירים את עניין
12/11/2002 | 17:37
4
השואה בפני אדם מאמין, יש את אותה התגובה: כעס גדול, צעקות רמות, התלהמות, קללות וגידופים.

זה לא מפליא אותי. הדתיים עדיין לא יודעים איך לעקל את העניין הזה.

יש דתיים הגונים שפשוט אומרים "אני לא יודע, אין לי תשובה לאסון הנורא הזה, אבל בכל זאת אני ממשיך להאמין באלוהים". אבל אנשים כאלה הם מיעוט.

לעומתם, יש את כל אלה בעלי תסביך הגדלות, שהחליטו שהם לא פחות מאשר הדוברים הראשיים של אלוהים. הם יודעים בדיוק למה אלוהים עושה כל דבר. (מעניין שבנושא השואה, לכל אחד מהדוברים יש הסבר שונה מעמיתו...).

מעניין שרוב הנספים בשואה היו יהודי מזרח אירופה, שהיו דתיים ברובם. לעומת זאת, דוקא היהודים הציונים והחילונים, שהחליטו לעלות לארץ ישראל (למרות ההתנגדות הנחרצת של היהדות באותה תקופה), דוקא להם לא נפלה שערה משיער ראשם.
ואם היהודים הדתיים נרצחו בגלל שכל ישראל ערבים (כדבריך), אז אני מעדיף להיות חילוני...

עלה זית יקר, אני לא עוור. להיפך- אני רואה היטב את המציאות. אני לא תולה תקוות שווא באיזו-שהיא ישות עלומה, שבניגוד למה שהיא הבטיחה, היא מעולם לא שמרה עלינו מפני אסונות. לאורך כל ההיסטוריה כמעט ולא היה עם שסבל יותר מהעם היהודי. אתה ועמיתך יכולים להמשיך ולהמציא לעצמכם סיבות מהתחת, אבל זה לא משכנע אף אחד.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לאורך כל ההסטוריה'
לאורך כל ההסטוריה
12/11/2002 | 20:38
3
לא היה עם ששרד כמו עם ישראל. את זה תסביר לעצמך מכל הפלפול המפולפל שלך. מי הגן עלינו וגרם שנשרוד כל שנות הגלות ומאז שחר ההסטוריה ? צה"ל הגדול? הפטריוט? איפה האמפריה המצרית, הרומית, הבבלית, היוונית, חועד רשימה נכבדה? איפה העמים הללו שהיה להם כל הכוח וה"פטריוטים" של כל תקופה ותקופה?
לא , ידידי. מדינת ישראל הבטיחה בטחון ליהודים. היום המקום הכי פחות בטוח ליהודי הוא במדינת ישראל. את זה תסביר לעצמך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'איפה הן הבחורות ההן עם הקוקו...'
איפה הן הבחורות ההן עם הקוקו...
12/11/2002 | 21:40
2
האימפריה המצרית ממוקמת מדרום למדינת ישראל במקום שנקרא מצרים,
האימפריה הרומית ממוקמת בדרום אירופה במקום שנקרא איטליה (שבירתה רומא),
האימפריה הבבלית ממוקמת ממזרח לנו ויורה עלינו סקאדים אחת לכמה שנים,
האימפריה היוונית ממוקמת ממזרח לאימפריה הרומית - יוון,

והנה הוכחת כי אנחנו לא יחידי סגולה ויש עוד עמים רבים ששרדו - כל אחד בדרכו. העם היהודי אהב את שיטת האנדר-דוג, זה הכל, כי היהודי אוהב להיות מסכן.

בקיצור, הוכחת לנו שוב את בורותך.... אפילו מעט היסטוריה אינך יודע.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אכן החינוך החילוני לא רק'
אכן החינוך החילוני לא רק
12/11/2002 | 23:02
1
שלא מלמד יהדות אלא גם הסטוריה. לפחות חשבתי שמשהו יש בראש כרוב שלך. המצרים של היום הם רחוקים מזרח ממערב מתושבי מצרים העתיקה. יש אומרים בסברה כי הקופטים, כת נוצרית קטנה מאד, היא זכר(קמצוץ) לאימפריה המצרית. כך הדבר לגבי אמפריות עמי אירופה שנכבשו רובם ככולם על ידי שבטי פראים הוטנטוטיים שבאו מן המזרח ונפוצו ופוזרו לכל עבר ולא נשאר שריד ופליט למציאותם השלטונית והתרבותית.
חוץ מזה לקרוא לאיטליה או יוון אמפריה? שנאת היהדות מעבירה אותך על דתך.
היהודי אוהב להיות מסכן? באמת שאתה בור גם בהסטוריה כללית לא רק ביהדות.
תבדוק הסטוריה ותראה שבכל מקום שהיו היהודים הם בלטו בכל שטחי המסחר והכלכלה , לכל אורך ההסטוריה, עד ימינו אילו. בדוק איזה מיעוט בולט כיום בתעשית הבדור והכספים באמריקה? היהודים. מי היה דון יצחק אבאבנל בספרד, ומי הציל את מצרים העתיקה אם לא יוסף הצדיק? (חוזה רק מעט מאד דוגמאות)
בדוק , לפני השואה באירופה בכמה בתים שרתו גויות אצל בעלי בתים יהודים. ובדוק הפוך ולא תמצא יהודיה אחת נורמלית שהלכה לשרת גוי מרצונה , לפרנסתה. לא תמצא. עם ישראל ידע לשמור על עצמו ועל כבודו.
בדוק יותר מזה ותגלה. איפה שהיו יהודים היתה ברכה כלכלית. עזבו היהודים , הלכה הברכה. ראה ספרד, לפני ואחרי הגירוש. וראה אמריקה של היום. (רק דוגמאות ספורות יש עוד רבות).
אין עם שנרדף יותר מהעם היהודי. ואין עם ששרד כמונו למרות כל הרדיפות והשמדות. וכל זה מובטח בתורתנו הקדושה. שנאמר מחד: והיית למשל ולשנינה בעיני העמים.(דהיינו שכולם ידברו עליך וכולם ישנאו אותך) ומאידך: " ובך יאמינו לעולם" (הבטחה למשה שעם ישראל יהיה קיים לנצח , לאורך כל ההסטוריה וכן האמונה היהודית והיהדות השורשית והאוטנטית תהיה קיימת לנצח).
כבר אמר פרעה הרשע: פו ירבה וקם גם הוא על שונאינו.
ואמר הקב"ה: לא פן אלא -כן ירבה.
כל מה שקרה עימנו בכל מהלך ההסטוריה כתוב ומנובא בתורתנו הקדושה . בפרשת בחוקותי ובפרשת האזינו.
מי שרוצה ויש לו שכל בריא רואה שיש שתי הסטוריות. ההסטוריה של העולם וההסטוריה של עם ישראל.
וכפי שכבר טבע הסופר הרוסי המפורסם לב טולסטוי את הבטוי המפורסם: "היהודי הנצחי". ראה הכל חזה הכל והוא חי וקיים.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אויי ויי זמיר...'
אויי ויי זמיר...
12/11/2002 | 23:40
לפני שנחזור לבורות המגוחכת שלך מהשרשורים הקודמים :

מצד אחד אתה כותב "היהודי אוהב להיות מסכן?" וכמה שורות אח"כ : "אין עם שנרדף יותר מהעם היהודי" --- אז כן, היהודי אוהב להיות המסכן והאנדר-דוג.

"המצרים של היום" = הם המצרים.

"חוץ מזה לקרוא לאיטליה או יוון אמפריה?" = אוי, טיפשון, אתה טענת שהם אינם יותר... והנה בורותך הוצגה לעיני כל... ועכשיו אתה מנסה להתפתל...

ועכשיו נחזור קצת להיסטוריה של הדיון :
1. יתוש הוא מהיצורים הקטנים בעולם ?!
2. מפרים זרעים ?!
3. הכימיה "טיפשית" ?!
4. הארכיאולוגים "בורים" ?!
5. הפטריוט "אפס" ?!
שאני אמשיך ואציג לעיני כל את חוסר האינטילגנציה וההתלהמות המגוכחת שלך כנגד כל נושא החוכמה וההשכלה ? ואתה עוד מעיז לומר על אחרים שהם טיפשים ? הצחקתני...

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הסבר נא לי, איזה נס, בדיוק, התרחש'
הסבר נא לי, איזה נס, בדיוק, התרחש
12/11/2002 | 20:39
17
במלחמת המפרץ?
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בבקשה. נתחיל.'
בבקשה. נתחיל.
12/11/2002 | 23:05
16
תסביר לנו מדוע הטילים שפגעו בבתים מרכז הארץ, ובהם מאות תושבים, פגיעה ישירה, לא הרגו אף אחד.
טיל 5 פגע בשיכון ותיקים.
טיל 8 באיזור הבורסה.
טיל 9 בגבעת שמואל.
באזור הבורסה הבתים נהרסו כליל ולא היתה אבדה אחת בנפש כאשר כל יושבי הבתים בתוכם.
בבקשה.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אוי אוי אוי'
אוי אוי אוי
12/11/2002 | 23:43
7
האם זה "נס" שהבבלים אינם מצוידים בטילים מדויקים ? - לא, זה צירוף נסיבות.

האם זה "נס" שהטילים היו מצוידים בראשי נפץ קטנים ? - לא, זה בגלל שהאמריקאים שאתה כל כך שונא לא איפשרו למלך הבבלים להצטייד ביותר.

האם זה "נס" שארה"ב לא מכרה להם ציוד אלא ברית המועצות ? - לא, זו פוליטיקה עולמית.

==== בקיצור, אתה מדבר כמו האספסוף שאתה ואינך מבין בין אוזנך לרגלך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'פוי פוי פוי'
פוי פוי פוי
13/11/2002 | 16:53
1
האם זה "מקרה" שטיל הרס מחנה צבא אמריקאי (גאה כמובן) בסעודיה?
האם זה "מקרה"ש מתו שם 50! חיילים אמריקאים בבת אחת?
האם זה "מקרה" שהטיל פגע בול?
האם זה "מקרה" שכל זה קרה 24 שעות אחרי הטיל ה39 שהרס בתים שלמים(לזה יש לו כוח) אך לא פגע בחיי אדם (שהם לשיטת הטפש המלהג חזקים יותר מבתים רבי קומות)?

רק טיפש ,דל גאה, יכול לחשוב שסקאד לא הורג ולא פוגע.
רק אפס בסטטיסטיקה מאמין שמתוך 39 מכות אף אחת לא פגעה ומי שפגעה לא הרגה.
מי שיש לו קצת ישרות מודה שנס גדול היה פה. הכל משמים ,בלי צה"ל הגדול ובלי אמצעי עזר גשמיים.
ישנים עורו משנתכם ונרדמים מתרדמתכם כי קרוב יום השם, גדול ונורא הוא.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הטיפשות ממשיכה,'
הטיפשות ממשיכה,
13/11/2002 | 21:22
1
אתה מדבר על סטטיסטיקה ? אין בעיה, חשב כמה אחוזים משטח מדינת ישראל מכוסה בניינים, בכמה מהם יושבים אנשים בכל שעה ושעה ביום, הוסף לכך את שעות שיגור הטילים והסיכוי לשיגורם באותה השעה בדגש על המצאות הכוחות האמריקאים, חשב כמה טון חומר נפץ יש בכל טיל, תוסיף לזה את ההתגוננות הישראלית, את מערכות ההתראה... אתה רוצה אני אמשיך ? אני יכול למנות לך אלפי גורמים המשפיעים באופן ישיר על סיכויי הפגיעה של הטיל...

לא מומחה ובטח ובטח לא אדם ממוצע - יכול לחשב את הסיכויים, אז אנא מר עלה שמעצב גינות, אל תדבר איתי על סיכויים ובטח אל תשים תגיות "אפס" על אנשים שאינך מכיר ובטח על אנשים שאינך מגיע לקרסוליהם האקדמאי...
(לא איני מדבר על עצמי, אלא על אותם ארכיאולוגים שאתה כינית "בורים").

"כי קרוב יום השם, גדול ונורא הוא."
= כל אמונתך הדתית היא אוסף של פחדים ילדותיים...

לסיכום, ניתן בהחלט לראות כי אתה בור לחלוטין בכל תחום שאתה מדבר עליו... אינך יודע סטטיסטיקה מהי, אינך מבין דבר בלוחמה, אין לך שמץ של מושג בהיטורית העמים, אינך יודע כי לא מפרים זרעים, ועוד ועוד ועוד...

בור ועם הארץ.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'עמלק'
עמלק
13/11/2002 | 21:20
4
בס"ד

להלן הניסים שהיו במלחמת המפרץ.
אפרים: בכתב-העת, סידלינק (Seedlink), גליון מס´ 21, נמנים אחדים מנסי מלחמת המפרץ. אך תחילה נביט בסטטיסטיקה:
• • שוגרו נגד ישראל 39 טילי "סקאד".
• • בסך-הכל נפלו על ישראל יותר מעשרה טון חומרי נפץ.
• • לפי "סידלינק", בסך הכל ניזוקו 15,000 נכסים: 10,992 דירות, 235 בתים, 3773 מבנים אחרים
• • מתו 13 אנשים – שנים מפגיעה ישירה של טיל, ואחד-עשר בעקיפין, או מהתקף לב או משימוש לא-נכון במסכה נגד גזים
פרץ: אינני מומחה לעניינים צבאיים כדי לדעת אם הסטטיסטיקה שלך מחדשת לי משהו.
אפרים: ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין [שהפקיד את נציגי מפלגת מרצ על החינוך הציבורי] צוטט כך: "אין כלי נשק נגד טיל. וגרוע מכך, אין מערכת התראה סבירה נגד טיל קרקע-קרקע."
האלוף (מיל´) הישראלי משה בר-כוכבא אמר: "צריך רק להרהר בתוצאות התקפות הטילים. מנקודת ראות צבאית, לא היתה להם כמעט כל השפעה. אמנם הם גרמו לנזקים רבים ביותר, אבל כמעט שלא היו נפגעים, וצריך לסכם ולומר, שגם זה היה חלק מתהליך המלחמה הבלתי ניתן להבנה והנסי."
פרץ: אצטרך עוד לראות את הקשרן של האמירות המובאות ב"סידלינק" כדי להתרשם. ככלות הכל, התעמולה הסובייטית, למשל, שטפה את מוחם של רבים על-ידי הוצאת עובדות מהקשרן.
אפרים: יופי! תמשיך לפקפק, כל עוד אתה מבטיח לי שלא להתעצל, ולברר את העובדות ואת הקשרן בכוחות עצמך. בינתיים, נביט באחדות מן המובאות מתוך העתונות הישראלית ש"סידלינק" סיפק.
"אחרי שדעך הרשע ושכך האבק, החלו האנשים שקפאו מזועזעים על מקומם להביט סביבם. הם נדהמו לחלוטין לגלות שלא נפגע אפילו אחד מתוך 200 האנשים. כל הבנין התמוטט סביבם, אפילו שלושה מקירות המקלט נעלמו, ורק קיר המזרח נותר עומד [המקלט שימש גם כבית-כנסת, כך שאפילו המדפים שעליהם עמדו הסידורים והחומשים לא ניזוקו].
"כאשר סיירו באתר ראש הממשלה וראש העיר, שאל ראש הממשלה אם היו במקום אנשים? "בהחלט," השיב ראש העיר. "היו כאן מאתיים בני אדם ובנס כולם ניצלו!" [משפחה, ירחון, 2 לפברואר 1991].
"שלום וז´קלין ח´, אעפ"י שלא היו אדוקים בדתם, נהגו לכבד תלמידי חכמים, ולאחרונה נרמז להם שכדאי לבדוק את המזוזות שלהם (קטעי קלף שעליהם רשומים פסוקים מהתורה, הנקבעים במזוזות הדלתות). למרות ההוצאה הכרוכה בכך, החליפו בני הזוג הצעיר את כל המזוזות הישנות במזוזות כשרות. כאשר פגע ה"סקאד" בשכונתם, נעקרה כל דירתם על-ידי ההתפוצצות. ארונות, חלונות ורהיטים נהרסו כליל. דלתות עפו, ומסגרותיהם נעקרו ממקומן. מתכולת הדירה, כל מה שנשאר היו המזוזות. למרות ההרס מסביב, משפחת ח´ לא נפגעה [יתד נאמן, 2 לפברואר 1991].
"תוך שניה נהפך קטע מרחוב לאי לשממה. נכחתי במספר מקומות שנפגעו על-ידי טילים, וכל פעם לא הצלחתי להבין כיצד יצאו אנשים חיים מהרס שכזה. מישהו שם למעלה שומר עליהם,
אחרת – אין הסבר למה שקרה כאן הלילה.
[כתב-עת חדשות לקציני הג"א].
עשרת הטילים הראשונים – 17 נפצעו קל
במקרה אחד, הוצאה ישישה מדירתה על-ידי שכנתה שהעירה אותה, ממש דקות לפני שנפגעה הדירה על-ידי טיל… אופה, המכין חלות לשבת, יצא מהמאפיה שלו ביום חמישי בערב, אחרי שלא הצליח למצוא קמח, דקות אחדות לפני שהמאפיה קרסה מפגיעת טיל… במקרה אחר נהרס כליל על-ידי טיל מקלט שהיה בוודאי מלא בחמישים בני-אדם, אילו התכוננה האוכלוסייה למתקפה קונבנציונלית (אך בפועל היה ריק מאדם, כיון שהאנשים היו בחדרים האטומים תוך ציפייה למתקפה כימית שלא באה)… וטיל שנחת בעורק תל-אביבי ראשי ביום שבת בבוקר – לא התפוצץ.
[יתד נאמן, 25 לינואר 1991].
הטיל נחת באמצעו של רחוב בשכונת מגורים. הבית שמעברו האחד של הרחוב התפורר כולו, אך דיירו הישיש נמשך ללא פגע מתוך ההריסות. ואילו הבית ממול גם הוא נהרס כליל, אך איש לא היה בבית בעת ההתפוצצות.
איש אחר נלכד תחת הריסות הווילה בת-ארבעת החדרים שלו. בעוד צוותי הצלה סורקים את ההריסות, הם שמעו אותו מתחנן לעזרה; רק ראשו בלט מבין הקורות, אך למעשה הוא לא נפגע.
שני כלביו שעמדו בשני עבריו בעת המתקפה – נהרגו במקום.
[יתד נאמן, 22 לפברואר 1991].
כשבאה ההתפוצצות אמרו "שמע ישראל" (אחת התפילות הנאמרות לפי המסורת דווקא כשמצפים למוות מידי). לא היה לנו זמן מספיק להיכנס לחדר האטום שלנו. הריסת החדר האטום היתה מלאה; היינו מחוררים כולנו על-ידי שברי הזכוכית המתעופפים לכל עבר שהרסו כל חפץ שבחדר.
[משפחה].
אסיים בסקירת תוצאות הפגיעה של סקאד מס´ 31.
העיתונות הראתה שבארבעה מקרים כשהחדרים האטומים בדירות שונות נפגעו מעט או קשה, דייריהם התגודדו ליד גרם המדרגות ולא תפסו מחסה בחדרים האטומים. בששה מקרים נוספים,
לא היו הדיירים בביתם בכלל, ובכך נצלו מגורל חדריהם האטומים.
לעומת זאת, היו דירות שנפגעו קשה באמת, שדייריהן תפסו מחסה דווקא בחדרים האטומים.
במקרהו של אדם בשם נסים, הוא נמלט מחדרו האטום בעוד תוכן דירתו עלה באש.
בשלושה מקרים נוספים, לכל הפחות, לא נפגעו במיוחד החדרים האטומים בעוד חלקים אחרים של הדירות נהרסו כליל.

http://600000men.com/hebrew/miracles.htm
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה פשוט'
אתה פשוט
13/11/2002 | 21:23
1
לא מבין את המושג "נס", אין לך שמץ של מושג מה קרה ולמה, ועל כן אתה נגרר כמו אספסוף להסברים בידיוניים.

תנסה לקרוא את ההודעות שלי ולך ובקש מהרב שלך שיתרגם לך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'או שמא'
או שמא
13/11/2002 | 21:24
תרצה לנסות לדבר שוב עם החיזר שלך...

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?id=570&msgid=8973731
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דלעת170 ידידי, אני מציג הפרכה'
דלעת170 ידידי, אני מציג הפרכה
14/11/2002 | 01:19
מפורטת שהעלאתה תמשך זמן מה. כתר נא זעיר...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אין ניסים ואין נפלאות אסור לסמוך על'
אין ניסים ואין נפלאות אסור לסמוך על
14/11/2002 | 19:46
הנס
מי אתה שתחליט על ניסים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'למה חרדים רוצים מסיכה עם מפוח?'
למה חרדים רוצים מסיכה עם מפוח?
13/11/2002 | 15:54
2
בשביל מה צריך את זה? הרי אלוהים השפוט שלהם (יודע שלא אכלו שרימפס) צריך לשמור עליהם
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הסיסמה'
הסיסמה
14/11/2002 | 18:30
1
אחי תקשיב לי טוב הסיסמה היא "השתדלות" בא נחשוב רגע אם כל אדם שהיה עושה עבירה למשל היה אוכל שרימס היה השרימס מתעורר לחיים ועוקץ אותו בגרון אז נראה לך שהיה אחד שלא מאמין או אחד שלא מקיים מצוות בכל העולם אענה בשבילך, בודאי ובודאי שלא.
על כן הקב"ה אומר לנו כדאי לכם לעשות מצוות אני רוצה לתת לכם שכר שיהיה לכם טוב אך אם תראו שאם לא עושים מצוות מקבלים עונשים על מה אתן לכם שכר והרי עשיתם המצוות מפחד ולא לכבודי.
זהו כל מטרת הקב"ה שהבאנו לעולם זה ועיין עוד בספר ´מסילת ישרים´ תמצא אותו בכל חנויות הספרים בבני ברק
אהיה שלום אחי ואקוה שנפגש שוב עלי פורופ נטעים
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ולהתגייס זה לא להשתדל?'
ולהתגייס זה לא להשתדל?
18/11/2002 | 15:53
או שלהשתדל זה רק למה שנוח?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אכן, חבל על הזמן. בוא נתחיל:'
אכן, חבל על הזמן. בוא נתחיל:
<< ההודעה הנוכחית
14/11/2002 | 00:47
4
5
טענתי: קיים הסבר הגיוני ומציאותי למעוט הפגיעות בישראל במלחמת המפרץ ו_אינו_ כולל את הפרמטר "אלהים".
קרדיט: רוב החמר אינו שלי אלא של אדם שניהל לפני כשנתיים קבוצת דיון באמצעות e-mails, השיג איכשהו את ה- e-mail address שלי, וצרף אותי ללא הסכמתי למעגל התפוצה. בדיעבד - אין אני מצטער על כך ואף מודה לו.

ראשית, ה- SCUD הנו טיל פרימיטיבי בעל מערכת נווט מבוססת על פלאטה אינרציאלית ו- timer. הדיוק שלו תלוי בטווח הירי והוא חלש מאד בטווחים המכסימליים. הטווח תלוי בגדל ה- warhead. לטווחים בינוניים ניתן להשתמש ב- warhead של 600 ק"ג. ערי ישראל מצויות על גבול הטווח וזה חייב את העיראקים להסתפק ב- warhead של 300 ק"ג. עם זאת, חרף הפרימיטיביות שלו, הוא קשה לנטרול, בין היתר, משום שמהירותו ב- final approach עולה על חמשה מאך. המודיפיקציות שעשו העיראקים החלישו את מעטפת הטיל במקרים רבים וגרמו להתחלת התפרקותה בשלב ה- final approach, בו כפופה המעטפת למאמצים אדירים.

אדון בשלוש זירות בהן נעשה שמוש בטילים, לונדון - 1944, טהרן - 1988, ערי ישראל - 1991, ואשווה את פרמטריהן משבע בחינות.

1. "זוית הראיה" (לונדון-גדולה מאד, טהרן-בינונית, תל אביב-קטנה)
2. מספר הטילים (לונדון-1000, טהרן-189, ישראל-39 מהם 2 עם ראש בטון)
3. התראה (רק ישראל נהנתה מהתראה של 5-6 דקות)
4. סכוני אש נגדית לתוקפים בזירת השגור (רק במלחמת המפרץ נשקף סיכון למשגרים באתר השגור)
5. משקל ה- warhead (לונדון-1000 ק"ג, טהרן-650 ק"ג, ישראל-300 ק"ג, שני מטעני בטון 275 ק"ג)
6. פנוי הערים לקראת חשכה (התרחש במידה מסוימת בכולם, רק ישראל לא הותקפה בשעות היום)
7. הגנה בזירה המותקפת (רק במלחמת המפרץ עמדו לרשות המותקפים אמצעי-נגד)

אוכיח כי בכל אחד משבעה הפרמטרים - היה מצבה של ישראל טוב יותר...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חבל"ז, אפס מאופס, שוב נכשלת'
חבל"ז, אפס מאופס, שוב נכשלת
14/11/2002 | 18:46
3
1
תסביר איך טיל עם טון חומר נפץ, פוגע פגיעה ישירה בבניין הורס אותו כליל (רמת גן כופר הישוב) ואיש לא נהרג.
תכפיל זאת ב 39 ותן לבו הסבר לוגי אחר חוץ מנס השגחה פרטית ברור של הקב"ה על כל יהודי שחי בראץ ישראל.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בזזזז.... אתה החוליה החלשה !'
בזזזז.... אתה החוליה החלשה !
14/11/2002 | 20:52
לצפיה ב-'אני מבין את חרון אין-האונים שלך.'
אני מבין את חרון אין-האונים שלך.
15/11/2002 | 04:36
אתה מביט בעיניים קמות איך אני עומד לרסק לאבק את מופת "נס מלחמת המפרץ" ואתה מתפלץ. אין זו פעם ראשונה שאני רואה הבעת זו על פני יריבי.

"תסביר איך טיל עם טון חומר נפץ"
שים לב לנקודה מס. 5 במאמרי:
5. משקל ה- warhead (לונדון-1000 ק"ג, טהרן-650 ק"ג, ישראל-300 ק"ג, שני מטעני בטון 275 ק"ג)

הנה נתוני ה- SCUD

האם לא נצדק אם נאמר שאתה הוא האפס המאופס?

אי"ה, בשבת, בסיעתא דשמיא, כשיהיה לי יותר פנאי, ארחיב על סעיפים (1) ו- (2) לעיל.
אתה תשאר עד הסוף ותתפלץ. זו הבטחה!
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'Gulf War - SCUD'
Gulf War - SCUD
16/11/2002 | 04:43
3
זהו מאמר בסדרת תשובות לטענת עלה-תאנה (הזריז לכנות את בני-פלוגתו "אפס מאופס", כינוי אשר כל כך הולם אותו עצמו, כפי שנראה בהמשך) כי רק אלהים שמר עלינו במלחמת המפרץ.

ה- SCUD הוא צאצא ישיר של ה- V2. כידוע, הגרמנים הם אבות ההתנעה הרקטית, באשמת בעלות הברית וחוזה ורסאי 1918. ארה"ב וברה"מ השיגו את הטכנולוגיה עם התמוטטות גרמניה ב- 1945, ע"י חטיפת מדענים, תרשימים, וחלקים. מדעני ארה"ב וברה"מ היו המומים מן החומר שנפל לידיהם. מעולם לא ראו טכנולוגיה כזו.

מדוע אשמת מנצחי 1918? משום שנאסר על גרמניה המובסת ליצר תותחים מעל קוטר מסוים. עם עלות היטלר לשלטון הורה למדעניו לפתח מערכת להטלת תחמושת (ordnance delivery system) אשר לא תפר את מגבלות 1918. כך פותחה ההתנעה הרקטית. מאוחר יותר בעטה גרמניה במגבלות 1918 ופיתחה גם תותחי ענק. תותח כזה (קליבר 800מ"מ) גרם בפגיעה מוצלחת אחת לנפילת סבסטופול, המבצר האדיר בעולם. הפגז הממוזל חדר דרך תקרה משורינת בעובי 30 מטרים של בונקר התחמושת של סבסטופול וההתפוצצות מחקה מחצית העיר והכניעה בתוך כמה שבועות את המגינים.

אולם, חזרה לטילים.
ה- SCUD המקורי שהגיע בכמויות אל העיראקים היה טיל מדויק ומצוין, אלא שהטווח שלו היה 180 ק"מ בלבד(!) וה- warhead היה בן 600 ק"ג. הטווח לא הספיק להכות אפילו את טהרן, שלא לדבר על ישראל.

עיראק פתחה מיד במאמצים להגדיל את טווח הטיל ועשתה זאת במספר אפנים, אשר התוצאה המשותפת לכולם היתה ירידה בדיוק ונטיה להתפוררות בזמן גישה סופית (final approach) אל זירת הפגיעה, מחמת המאמצים האדירים שהתפתחו על המעטפת בזמן הירידה מן הסטרטוספירה במהירות חמשה מאך. המאמצים האדירים גרמו לטיל לאבד סינכרון מעוף בזמן גישה סופית (מעוף מסונכרן הוא מעוף בו ציר הסמטריה האורכית של הטיל הוא בכיוון המעוף) עקב כך, גם אם לא התפורר הטיל באויר - הרי התפתל בשלב זה באופן כה חזק עד כי הקשה על ירוטו מאוחר יותר כאשר תוכנן לירטו בעזרת הפטריוט.

השנויים שיזמו העיראקים, בסיוע מומחים, כדי להגדיל את הטווח היו הקטנת משקל ה- warhead ושנוי המנוע כך שישרוף את כל הדלק בשלב העליה לסטרטוספירה במקום לכלותו ברציפות לאורך כל המעוף. לא היתה דרך אחרת להגדיל את הטווח. שנוי זה גרם לכך שזמן קצר לאחר השגור היה הטיל בבחינת סיגר מתכת אשר בחרטומו warhead, בזנבו מנוע, וכל החלק המרכזי, מקום מיכלי הדלק, ריק - מרשם גרוע ביותר ליציבות ולמעוף מסונכרן.

בדגם שנועד להגיע לטווח 600 ק"מ (ישראל) הוקטן ה- warhead ל- 300 ק"ג, זה שנועד ל- 650 ק"מ נשא 250 ק"ג וזה שנועד ל- 800 ק"מ נשא 125 ק"ג בלבד.

כאמור, דיוק כל הדגמים, מלבד המקורי המצוין, סבל קשות עקב המודיפיקציות העיראקיות וחלק לא מבוטל של הטילים התפורר מעל המטרה.

אראה כי בהרבה מקרים של פגיעות בישראל - נבע הנזק מחלקי מעטפת ושברי מנוע נופלים, אשר מסוגלים עדיין לגרום לנזק מכאני כאשר הם מתעופפים במהירות חמשה מאך. זה מסביר מצוין מדוע במקרים רבים דווחו אנשים כי החדר הסמוך נהרס בעוד הם יצאו ללא פגע. כאשר פוגע רסיס מעטפת או מנוע בחדר סמוך - נבקעת רק התקרה של אותו חדר. אילו פגע באותו חדר סמוך warhead של 300 ק"ג חנ"מ - היה כל הבנין מתאייד, על יושביו.

מידע על הטיל:
http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/gulf/weapons/scud.html

ולסכום פרק ה- SCUD, בקשה לי אליך, עלה-תאנה:
אני רואה שכנית אותי אפס מאופס. זה סתם redundant overkill. מספיק אפס, כיוון שהוא תמיד מאופס. שיהיה. הרשה נא, לעומת זאת, לי לכנותך ערווה (אתה יודע, עלה-תאנה-על-ערוות-החנוך-התורני, זה ארוך מדי וקשה לי להקלידו אפילו בראשי-תיבות עתעעח"ת. ערווה הרבה יותר קל).
?OK

אם אתה מתנגד - רק אמור זאת ואציע משהו אחר...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איך הגדרת עצמך כחילוני?'
איך הגדרת עצמך כחילוני?
13/11/2002 | 17:18
1
אתאיסט לא מאמין בקיום האל לכן לשם מה להתפלל?

ואדם אשר כן מאמין באלוהים איננו מאמין שיש איזושהי תפילה מיוחדת שאלוהים יזדרז לקיים אותה מהר יותר מתפילה אחרת בגלל שנחרזה יפה, או שנכתבה באור לבנה מלא בדיו מהמים הקדושים של הבאבא התורן ובעזרת נוצה מזנבו של תרנגול תמים שלא ראה חמץ ג´ חודשים, אלא הכל תלוי בכוונה של המתפלל.

לעומת זאת חרדי מאמין שיש לחשים מיוחדים עם סגולות מיוחדות (ובמקרה הזה זו התפילה שלך) והלחש שאתה מנסה להפיץ כל כך מופלא שלא רק יועיל נגד פיגועים אלא גם מבטיח למפרסם ברכה והצלחה.

תגדיר בבקשה עוד פעם מה אתה....
אה, וסליחה - מכיוון שאתה מפיץ "ללא תמורה" שתהיה לך ברכה והצלחה

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'פלסטיק אומלל - שתהיה בריא'
פלסטיק אומלל - שתהיה בריא
13/11/2002 | 17:43
לצפיה ב-'אני לא מאמין שאתה חילוני '
אני לא מאמין שאתה חילוני
14/11/2002 | 19:43
2
לצפיה ב-'לכל המתנגדים - הצלחתם לשמח אותי....'
לכל המתנגדים - הצלחתם לשמח אותי....
15/11/2002 | 01:48
1
ולהעלות חיוך על דל שפתיי
כל הרעיון הנו שהתפילה מוצלחת.
באם לא הייתה התנגדות שכזו הייתי דואג.
הדבר בדוק ונאמר ע"י חכמים וע"י הרבי מלובביץ - "שלכל דבר טוב וחשוב" חייבת להיות התנגדות שכן באם לא תהיה התנגדות הדבר נחשב ללא מספיק חשוב.
ולכן עתה אנו בטוחים כי ה"תפילה כנגד האוייב והפיגועים" שנכתבה ע"י יהודי חכם מאוד - הינה תפילה טובה מאוד שצריך באמת לקרוא.
עוד נתון:
כאשר אני מעביר את התפילה הנ"ל לאתרים שונים אני זוכה להרבה "תודה" ואנשים טוענים ש"ישמחו לקרוא אותה".
לכן:
תודה על הכל והמשיכו לשמח אותי בהתנגדותכם.
בברכת ערב טוב,
אודי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בוא ואשמח אותך עוד קצת'
בוא ואשמח אותך עוד קצת
18/11/2002 | 16:06
לא מתנגדים לך, פשוט לא משתפים פעולה
אף אחד לא חוסם אותך או משהו בסגנון, פשוט אנשים הסבירו לך מדוע יסרבו לבקשתך.

וגם קיבלת איזושהי הערה על זה ששיקרת (פעם אחרונה שבדקתי ביהדות זה אסור אבל אולי היה עדכון ולא שמתי לב)
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ