לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75887,588 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'על גראס, עישון, ותובנות אחרות.'
על גראס, עישון, ותובנות אחרות.
<< ההודעה הנוכחית
29/10/2002 | 23:19
21
27
כתוב בירושלמי מסכת יומא דף ד
(ואומר) בר קפרא: אלו היה נותן בתוכה קורטוב של דבש אין אדם יכול לעמוד מפני ריחו.
זאת נאמר על קטורת הסמים שהיה בבית המקדש.
קטורת הסמים שהיו מקטירים בבית המקדש היתה קטורת מיוחדת במינה, עם מינון מדוייק להפליא שאסור היה לזייף ולו במשקל אחד מן המרכיבים ואפילו נאמר מה עונשו של המזייף בייצור: אם חיסר אחת מסממניה – חייב מיתה.
במסכת כריתות פרק ו מסופר בדיוק רב כיצד נעשה הקטורת ומינוניה, המעוניין מוזמן לקרא זאת לבד. אולם לא על כך אני רוצה להרחיב אלא על דברים אחרים:

ברצוני ראשית להסביר את ההבדל בין "ניסים" ל"נפלאות" והדבר חשוב על מנת שלא אחשב חס וחלילה בעיני אחדים ככופר.
נס פירושו דבר שנעשה מתוך הטבעיות של הדברים ועצם היותו בזמן ובמקום הנכון הוא הנס.
נפלאות פירושו דבר שנעשה מעל הטבע כדרך פלא. כמו שנאמר על קריעת ים סוף: נורא תהילות עושה פלא.

נאמר במסכת אבות (ובעוד מס´ מקורות) על 10 ניסים שנעשו בבית המקדש. אולם ברצוני להתעכב רק על אחדים מהם.
אחד הניסים שמצויינים: מעולם לא נראה זבוב בבית המטבחיים. ידוע שבבית המקדש הקריבו יומם וליל קורבנות מסוגים שונים. ומי מאיתנו לא עשה מנגל בחייו ויודע כמה זבובים מתכנסים שם....
האם זה נס או פלא שלא נראה זבוב בבית המקדש? כשלמדתי ארומטרפיה, גיליתי להפתעתי כי ציפורן, לבונה ומור מרחיקים ברחשים וזבובים... ובאורח נס גם בקטורת בבית המקדש מרכיבים אלו מופיעים.
ובכן לא פלא (נפלאות) שלא היו זבובים בבית המקדש – רק נס שידעו בדיוק רב את הכמות המדוייקת של המרכיבים על מנת להרחיק זבובים מבית המקדש.

ונמשיך בניסים מבית המקדש: מעולם לא התליע (נעשה תולעים) בשר הקודש במקדש ושוב באורח נס ממרכיבי הקטורת:
מור: אנטי פטרייתי, קוטל נגיפים, מונע ריקבון.
קינמון: מחטא חזק במיוחד.
ציפורן: מחטא, אנטיספטי, קוטל נגיפים.
ושוב לא פלא הוא אלא נס בתוך הטבע.

וכעת לפסוק שהתחלתי ממנו את מאמרי: בר קפרא אומר: : אלו היה נותן בתוכה קורטוב של דבש אין אדם יכול לעמוד מפני ריחו... כלומר שאם לכל תערובת הקטורת המדוייקת היו מוסיפים מעט דבש... אדם לא היה מסוגל לעמוד על רגליו אלא מתמוטט ו/או מאבד את הכרתו. ושוב אני חוזר ללימודיי בארומטרפיה:
ציפורן – מאלחש, מרגיע שרירים ומתחים, בשימוש אצל רופאי השיניים כחומר הרדמה מקומי, משרה ביטחון, עמידות בפני לחץ, חופש מדאגות.
לבונה - מרגיע, מאלחש, מרומם נפשית, משרה שלווה עמוקה, שחרור מחרדות, ראיה רוחנית, עד היום בשימוש בכנסיות במהלך טקסי תפילה.
מור – איחוד שכלי,ריגשי ורוחני, משרה הרמוניה כחווית חיים.
קינמון – מאזן חוסר יציבות.
נרד – משחרר מאנוכיות ואשליות, יציבות באמונה, קבלה ושינוי.

ואללה? האומנם קטורת הסמים היתה למעשה שיטה למסטל את האנשים על מנת להגיע לרוחניות גבוהה? ואולי זאת הסיבה שהזהירו בכמויות שלא יפגעו ממנת יתר? ואולי זה גם ההסבר לעוד מניסי בית המקדש: מעולם לא אמר אדם - צר לי המקום, אנשים עמדו צפופים והשתחוו מרווחים...

ספר שמות פרק ל פסוק י"ד: ויאמר יה-וה אל משה, קח לך סמים... ועשית אותה קטורת רוקח מעשה רוקח... ונתתה מימנה לפני העדות באוהל מועד אשר אוועד לך שמה....

משה, תדליק קטורת זו באוהל, במקום סגור בזמן שאני מדבר איתך.
אז מה ההבדל בין קטורת דאז לגראס של היום על מנת להגיע להתעלות רוחנית?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
31/10/2002 | 19:20
20
4
בענייני ניסים.
הכל ניסים, אלא שיש גלויים ויש ניסתרים.

בענייני כפירה,
לא שאני בא להגיד שאתה כופר חס וחלילה, אבל גם מי שמלגלג על דברי חכמים נענש.

ובנושא של הקטורת,
מי אמר שהסממנים נשארו בעלי אותם שמות עד היום ?
אולי מדובר בחומרים שונים לגמרי.

ומי אמר שהציווי של ה´ למשה על עשיית הקטורת מטרתה לגרום לעלייה רוחנית ?
אנו מקיימים את ציוויי ה´ כי כך הוא ציווה, ולא בגלל שאנו מבינים למה ואיך קיום המצוות משפיע על משהו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'וחכם שמלגלג סתם כה על אנשים מה דינו'
וחכם שמלגלג סתם כה על אנשים מה דינו
31/10/2002 | 19:32
1
1
לצפיה ב-'על מי ליגלגתי ?'
על מי ליגלגתי ?
31/10/2002 | 19:48
2
כתבתי את דבריי ברצינות גמורה.
פשוט לא הבנתי למה אתה מתעניין בספר של מלאך ולא מתעניין בספר של מלך המלכי המלכים ?
ולמה אתה משתמש בתאריכים נוצריים ?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הללויה !!!!!!!!!!!'
הללויה !!!!!!!!!!!
31/10/2002 | 19:42
12
2
"אנו מקיימים את ציוויי ה´ כי כך הוא ציווה, ולא בגלל שאנו מבינים למה ואיך קיום המצוות משפיע על משהו. "

אז אולי כבר תפסיקו לפרשן אותו?
ולטעון זה בגלל זה וההוא בגלל היא
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מה לא בסדר'
מה לא בסדר
31/10/2002 | 19:51
1
אף אחד לא מפרשן.

כל מה שנטען כתוב במפורש, או שמדובר באנשים שהגיעו לרמות רוחניות גבוהות והם יודעים דברים שאנשים רגילים לא יודעים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הוא ציווה גם שעכשיו תשב ותלמד ד ף'
הוא ציווה גם שעכשיו תשב ותלמד ד ף
31/10/2002 | 19:53
10
1
גמרא או פרק במשניות או פרק תהילים קטן ומה עושה הרב ייד יושב פה ולא שם על ריבונו של עולם אז לך תחפש את החברים שלך
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'באתי לכאן לחפש מישהו ללמוד איתו'
באתי לכאן לחפש מישהו ללמוד איתו
31/10/2002 | 20:02
9
1
וכן אמרו חכמינו - איזהו חכם הלומד מכל אדם. אז באתי ללמוד ממך. כי אם לא פה אז איפה ? בפאב ? באצטדיון בלומפילד ?
או שאולי אתה רוצה לבוא אלי הביתה ללמוד גמרא.
היום למדתי כבר הרבה, וחוץ מהציווי ללמוד תורה יש עוד ציווים כמו הוכח תוכיח את עמיתך.
וחוץ מזה, יש הרבה תינוקות שנשבו שרק צריך להדליק אצלם את הנקודה היהודית וכך כל העולם ירוויח מזה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
31/10/2002 | 20:17
3
לפעמים צריך להפסיק ללמוד תורה ולהתרענן כדי שהלימוד אח"כ יהיה רענן צלול ואיכותי יותר.
גם אתה מתרענן מדי פעם מרביצה מול הטלוויזיה ואתה הולך לפאב או לראות אנשים רצים אחרי כדור (ועד שהם סוף סוף מגיעים אליו הם בועטים בו).
אז כך גם אני.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מעניין שהריענון שלך ארוך אוד מאוד מאוד'
מעניין שהריענון שלך ארוך אוד מאוד מאוד
31/10/2002 | 21:01
1
לצפיה ב-'עוד מעט תשאל כמה כמה ם הפועל תא צבוע'
עוד מעט תשאל כמה כמה ם הפועל תא צבוע
31/10/2002 | 21:05
2
לצפיה ב-'עוד לא שאלת כמה מכבי אתה מת לראות'
עוד לא שאלת כמה מכבי אתה מת לראות
31/10/2002 | 21:06
לצפיה ב-'תלוי מי החכם שסיפר לך סיפורים מהסוג'
תלוי מי החכם שסיפר לך סיפורים מהסוג
31/10/2002 | 21:00
4
2
הזה מעניין שלכל אחד יש את הרב שלו שאמר לו שמותר והרב השני אוסר חוזר חלילה אתה קשקשן מלא תירוצים הוכח תוכיח מה אתה מבלבל את השכל ואני לא תינו ק שנישבה אני ההפך הגמור מזה ראיתי כלכך הרבה פלספנים כמוך שבא לי להקיא מה רע בלומפילד אתה מת להיות שם ולא יכול ובמקום לשתות יין מגעיל בקידש אני שותה וסקי ובקום הגעקטא הרינג וגאלא אני אוכל שוסי מדהים הבנת
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מה אתה מבין'
מה אתה מבין
03/11/2002 | 00:10
3
הייתי פעם במשחק כדורגל והרגשתי כל-כך מטומטם. כשההתקפה מתקרבת לשער כולם עומדים ואז כשבועטים לשער כולם צועקים ווווווווואו. ואני הייתי חייב גם כן לעמוד כדי לא להתבלט. אבל לפחות לא צעקתי כמו מפגר.
ואז כשחזרתי למקום בו אני לומד הסתערתי על הגמרא והייתי כל-כך מאושר שאני לומד גמרא. מבטיח לך.
לפעמים כשהשגרה שוחקת ומתישה, אני שוקל שוב ללכת למשחק כדורגל.
זה וודאי ימלא אותי שמחה מחודשת.
אולי זה מהנה לשחק. אני משחק כדורסל ואני נהנה, אבל להסתכל על אנשים אחרים שמשחקים, ועוד לשלם על זה כסף זה כל-כך דבילי.

לגבי אוכל, אתה יודע מה זה כיף אמיתי ? כיף אמיתי זה להתגבר על היצר הבהמי שיש בנו לאכול. למשל אני רואה במקרר בקבוק קולה קר ולמרות שנורא בא לי, אני מתגבר על עצמי ושותה מים.
מעין עולם הבא.
זה גורם לי להרגיש שאני שונה מסתם פרה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה באמת דומה לפרה שניכם שחור לבן'
אתה באמת דומה לפרה שניכם שחור לבן
03/11/2002 | 16:40
2
4
לצפיה ב-'שיואו אתה שנון'
שיואו אתה שנון
03/11/2002 | 18:09
1
הברמן בפאב גם מספר לך בדיחות ?
ואיך אתה עובד כל-כך מהר בין הכינויים שלך (חויבא, COCOL, עמלק...) ?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הלו אנ זה ולא זה אז לך תחפש את החברים שלך'
הלו אנ זה ולא זה אז לך תחפש את החברים שלך
03/11/2002 | 20:16
2
לצפיה ב-'שלום לך ובוקר טוב.'
שלום לך ובוקר טוב.
01/11/2002 | 07:30
4
1
ראשית אינני מלגלג על דברי חכמים ואינני יודע מה הביא אותך לאמר דבר כזה.

בנושא הקטורת ושאלתך: מי אמר שהסממנים בעלי אותם שמות עד היום, אולי מדובר בחומרים שונים?

אתרוג שאנו לוקחים בסוכות. מהיכן אנו יודעים שזה אותו אתרוג שכתוב בתורה? אולי מדובר בחומר אחר? מאז קבלת התורה ועד היום כולם הצביעו על אתרוג ואמרו זהו אתרוג ולכן לא יכול להיות שמדובר בחומר אחר. מאז ועד היום מצביעים על קינמון ואומרים זה קינמון כנ"ל לגבי לבונה, מור, ציפורן וכן הלאה לכן אין אפשרות ששם אחד "פנה" פתאום לעבר חומר אחר.

מי אמר שציווי ה´ למשה על עשיית הקטורת מטרתה לגרום לעלייה רוחנית?

אני. אני הוא שהעלתי סברה המבוססת על הכתוב בתורה, על הידוע בתכונות המרכיבים וזה מה שעשיתי במאמרי. לאורך כל ההסטוריה והתרבויות נהוג היה להשתמש בקטורת, עישון, אכילת מרקחים שונים וצמחים שונים על מנת לנטרל מעט את הגוף ולאפשר לנשמה להתעלות ברוחניות. האם ביהדות זה שונה? אינני יודע, רק העלתי סברה.

אנו מקיימים את ציווי ה´ כי כך הוא ציווה - נכון. בעומדנו בהר סיני אמרנו: נעשה. לכן אנו משתדלים לעשות. אולם גם אמרנו: נשמע. ואתו נשמע הוא חקירה, דרישה ולימוד, העלאת קושיות וחיפוש תשובות.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'סתם סקרנות, מי אלה שליחי טמי"ר?'
סתם סקרנות, מי אלה שליחי טמי"ר?
01/11/2002 | 10:11
2
1
ועוד שאלה, האם אתה חושב שעישון סמים גורם לעליה רוחנית? מה נקרא אצלך עליה רוחנית?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'שואל 98אתה יכול להיות רגוע, הבו אדם'
שואל 98אתה יכול להיות רגוע, הבו אדם
01/11/2002 | 10:22
1
1
לא מבין מהי רוחניות.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בניגוד אליך, כמובן'
בניגוד אליך, כמובן
01/11/2002 | 14:28
3
לצפיה ב-'שלום שלום לרחוק ולקרוב'
שלום שלום לרחוק ולקרוב
03/11/2002 | 00:26
1
בנושא הקטורת, שים לב שמאז שחרב בית המקדש לא עשו יותר קטורת, ואפילו בתקופת בית-המקדש היה אנשים מומחים שהיו ממונים על הכנת הקטורת, ואשר סירבו לגלות סודות לאחרים. שכחתי איפה זה מופיע.
אך האתרוג זוהי מצווה שאנו מקיימים כל שנה גם בעת חורבן בית-המקדש. לכן כל ילד ראה איזה פרי אבא שלו לקח וכך גם הוא נהג, וגם בנו שלו ראה איזה פרי אבא שלו לקח, אז ברור שלא יהיו כאן טעויות.

ועוד משהו בעניין הקטורת, אם אני לא טועה אז יש היום הרבה אנשים שחוקרים את הנושא ואשר חלוקים לעניין זיהויו של כל פרט ופרט.

איפה כתוב בתורה שעשיית קטורת גורמת לעלייה רוחנית ?
אמנם אני מסכים שמשה זכה לעלייה רוחנית אך לא בגלל הקטורת אלא בגלל שה´ גרם לו להתעלות בגלל שהוא עשה מה שנצטווה.

באותה מידה אתה גם יכול לטעון שמשה נצטווה להכות במטהו על ים-סוף כדי שהים יבקע. אך ברור שלא המטה בקע את הים, אלא ה´.
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ