לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75917,591 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'הכפירה באלוקים הולידה את הזוועות'
הכפירה באלוקים הולידה את הזוועות
08/10/2002 | 22:03
77
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם בשם האמונה באלוהים נעשו זוועות..'
גם בשם האמונה באלוהים נעשו זוועות..
09/10/2002 | 01:58
2
לצפיה ב-'כל מה שבורא העולם אומר לעשות צריך'
כל מה שבורא העולם אומר לעשות צריך
09/10/2002 | 07:38
1
לעשות. מי שמבין לא נכון את מה שהוא אומר לא עושה זאת בשמו אלא עושה זאת בגלל התאוות שלו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'סליחה, לא טענתי אף לרגע שיש בורא.'
סליחה, לא טענתי אף לרגע שיש בורא.
09/10/2002 | 09:22
מה שטענתי הוא שנעשו זוועות גם בשם האמונה...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנה מה שכן עשו בשם אלוהים'
הנה מה שכן עשו בשם אלוהים
09/10/2002 | 05:55
72
2
אינקוויזיציה (שריפת אנשים על המוקד בשם אלוהים).
מלחמת 30 השנה (1/3) מאוכלוסיית גרמניה מושמדת.

וכו´
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל--Prince of Wales2'
ל--Prince of Wales2
09/10/2002 | 07:37
71
אינקוויזיציה
זה שבכל דור ודור רוצים להשמידינו נקבע מראש. נא לקרוא באתר הזה את המאמר ניצחיות עם ישראל.

מלחמת 30 שנה תן קישור בעברית או תן קיצור המאמר בעברית
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חמוד שלי, האינקוויזיציה היא'
חמוד שלי, האינקוויזיציה היא
09/10/2002 | 09:30
70
דוגמא של פשעים של אנשים מאמינים, באותו האל שאתה מאמין.
באשר למלחמת 30 השנה, חוסר ידיעתך מראה על נשירה ממערכת החינוך בגיל צעיר מאד.
אינני מנהל פה שירות תרגומים, אתה רוצה לך לרב שלך שיתרגם לך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'האמונה של האנשים האלה לא נכונה.'
האמונה של האנשים האלה לא נכונה.
09/10/2002 | 19:02
69
מצד אחד הם האמינו במעמד הר סיני ובבורא העולם ומצד שני הם האמינו למישהו שאמר התורה הוחלפה וזאת למרות שכתוב בפרוש בתורה שהיא לא תוחלף וכתוב בפרוש שבורא העולם ישלח מישהו לנסות להחליף את התורה על ידי עשית ניסים ואסור לשמוע לו. אני לומדו ומבין ומסיק לקח שצריך להאמין בתורה וללמוד היטב כל מה שהתורה אומרת ולא חלקית. מי שבוחר לו חלקים מהתורה מגיע לעשיית פשעים מחרידים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נו, שוטה קטן במה אמונתך יותר טובה'
נו, שוטה קטן במה אמונתך יותר טובה
09/10/2002 | 19:58
68
משלהם ?
גם אתה וגם הם מאמינים במיתולוגיה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'האמונה שלי מבוססת על עדות של מישהו'
האמונה שלי מבוססת על עדות של מישהו
09/10/2002 | 20:55
67
שטוען שהוא בורא העולם ושלהם על עדות של יחיד שטוען שהתורה הוחלפה . למי צריך להאמין? למי שיש לו עדות או למי שאין. אני יודע שאתה ורדן כותב בשתי שמות.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"עדות של מישהו שטוען שהוא בורא'
"עדות של מישהו שטוען שהוא בורא
09/10/2002 | 21:07
66
העולם"
אז הוא טוען. היכן רשומה טענתו?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אין אפשרות להחדיר ספר עם טענה'
אין אפשרות להחדיר ספר עם טענה
09/10/2002 | 21:34
65
כזאת. אין.

נראה אותך מחדיר את הספר הזה לעצמך. קל וחומר שלא תצליח להחדיר אותו להיסטוריה. לא תצליח לא תצליח. רק אם תתפלל הרבה תוכל לקבל את הספר הזה כאמת. אתה לא גבר אם אתה לא מצליח להחדיר את הספר הזה לעצמך. רק אם תתפלל לבורא העולם שיעזור לך להצליח להחדיר את הספר הזה לעצמך, אתה נקרא גבר. איזהו הגיבור הכובש את יצרו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה רשאי להחדיר לחללים מוצנעים'
אתה רשאי להחדיר לחללים מוצנעים
09/10/2002 | 21:38
64
שונים בגופך כל מה שיגרום לך עונג.

מדוע אינך עונה על שאלתי "היכן רשומה טענתו"?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא חשוב היכן רשומה . השאלה האם'
לא חשוב היכן רשומה . השאלה האם
09/10/2002 | 21:57
63
רישום כזה ניתן להפיץ וניתן להחדיר. ולא משנה איפה זה יהיה רשום. אני טוען שלא ניתן. אם אתה טוען שניתן תן הסבר מדוע לא היה מישהו שעשה זאת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תשמע זה לא משנה אם יש רישום כזה'
תשמע זה לא משנה אם יש רישום כזה
09/10/2002 | 22:34
19
או אין רישום כזה. אני טוען שהספר שלך הוא אסופת שקרים, הפרך את טענתי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לורדן'
לורדן
10/10/2002 | 18:38
4
הקורא לעצמו גם בשם Prince of Wales2 . קבל הפרכה: מי ברא את החלקיק הראשון? חייבים להסיק שבורא ברא ומכאן חייבים לקבל שהוא נתן תורה והתורה היחידה שישנה בעולם זה התורה שלנו.
ועוד אם אתה טוען שזה אסופת שקרים, מדוע לא החדיר עוד אדם בעולם במשך כל הדורות ספר דומה בצורה שיקרית בכדי להפריך את התורה ולמנוע את הכפיה הדתית.
עוד איך ידע נותן התורה שאף אחד בעולם לא יתן ספר תורה דומה?
בכבוד רב ובאהבה רבה

דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני לא ורדון, כבודו במקומו מונח'
אני לא ורדון, כבודו במקומו מונח
10/10/2002 | 18:59
אבל אני לא ורדון.
מי ברא את החלקיק הראשון, למה צריך לברוא את החלקיק הראשון, שוטה קטן ?

אני אומר שנית התורה היא אסופת שקרים, הפרך זאת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"ומכאן חייבים לקבל שהוא נתן תורה"'
"ומכאן חייבים לקבל שהוא נתן תורה"
10/10/2002 | 23:26
2
מדוע?

"חייבים להסיק שבורא ברא"
מדוע?

"אם אתה טוען שזה אסופת שקרים, מדוע לא החדיר עוד אדם בעולם במשך כל הדורות ספר דומה"
אני חוזר וטוען שאם התורה ניתנה ע"י מתחזה א´, _אין_ _שום_ הכרח שיבוא מתחזה ב´ ויטען כנגד מתחזה א´. מדוע אתה טוען זאת כתקליט שבור?
_הוכח_ (תוכיח, בלשונך העילגת) שזה תנאי הכרחי.

"איך ידע נותן התורה שאף אחד בעולם לא יתן ספר תורה דומה?"
לא ידעתי. סתם נסיתי וזה הצליח וכעת כל היהודים מתפללים אלי ואני צוחק...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-Go v e r n o r'
ל-Go v e r n o r
12/10/2002 | 21:18
1

בס"ד

"אני חוזר וטוען שאם התורה ניתנה ע"י מתחזה א´, _"
ת. לפני שאתה קובע שהוא מתחזה אתה חייב להפריך את הראיה. בלי להפריך את הראיה אתה לא יכול לומר שהוא מתחזה.
לא ידעתי. סתם נסיתי וזה הצליח וכעת כל היהודים מתפללים אלי ואני צוחק...

ת. רק בורא העולם יכול לנבא נבואה כזאת כי הוא יודע שאף אחד לא יוכל בעתיד להחדיר ספר כזה. לאדם לא איכפת מה יקרה בעוד אלפי שנים. וגם לא צריך להסתכן באמירה שיכולה להפריך לא את התורה באותו דור. אין הנבואה הזאת טובה מוסיפה לאמינות התורה לאותו דור אלא רק לאחר אלפי שנים כי ניתן לבדוק אם הנבואה חזקה רק לאחר תקופה ארוכה. לכן חייבים להבין שמי שנתן את התורה היה בורא העולם.

אם ניתן להחדיר ספר כזה על ידי אדם בכפיה בלי שיהיה רשום באף מקום שזה נעשה בכפיה ולגרום לעם שישקר לדורות הבאים שהוריהם ראו את בורא העולם למרות שלא קבלו כך. היו הכופרים שבכל דור קמים עלינו להשמידנו נותנים ספר דומה וכך מפרכים את התורה. לדוגמא היוונים רצו להשכיח תורה מישראל. מדוע הם לנו הפריכו את התורה ולא נתנו ספר דומה?
בכלל זה לא שיטה לומר שהיה משהו בלי להביא שום ראיה לכך. אני יכול לומר שכל ההיסטוריה שכתובה בספרים לא נכונה ומישהו הכריח את הדורות הקודמים לשים ספרים וראיות שקריות וכתבים לא נכונים בכדי להטעות את הדורות הבאים ואם כך אין טעם ללמוד היסטוריה. זה שטות ממדרגה ראשונה.

- -
" שני לגופו - מן המפורסמות הוא שאינן צריכות ראיות. תחילה שלפת את g=(1998- _ימינו_ "

ת. נוהגים לחשב דור 30 שנה ולא 25 שנה

באהבה רבה ובכבוד רב
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'טעות. אני חוזר וטוען שאם התורה'
טעות. אני חוזר וטוען שאם התורה
12/10/2002 | 22:41
ניתנה ע"י מתחזה א´, _אין_ _שום_ הכרח שיבוא מתחזה ב´ ויטען כנגד מתחזה א´.
ליתר תוקף, _הטענה_ _הבאה_, אותה אתה תמיד מציג כ"ראיה מוחצת שאין לה הפרכה", היא טענה _מופרכת_:
זה שלא קם אף פעם מתחזה ב´ כדי לדחוק את רגלי מתחזה א´ היא הוכחה שמתחזה א´ הוא "אלוהים"!!!

מדוע אתה טוען זאת כתקליט שבור?

"זה לא שיטה לומר שהיה משהו בלי להביא שום ראיה לכך"
צודק. אז מדוע אתה טוען שמעמד הר-סיני התקיים בלי להביא ראיה?

"אני יכול לומר שכל ההיסטוריה שכתובה בספרים לא נכונה ומישהו הכריח את הדורות הקודמים לשים ספרים וראיות שקריות וכתבים לא נכונים בכדי להטעות את הדורות הבאים"
טעות. ארוע היסטורי אשר נטען כי כביכול התרחש, ואשר אין לו שום אישוש מחוץ לטענה כתובה אחת ויחידה (כגון מעמד הר סיני) - זה ענין אחד.

ארוע לו קיימים אלפי ממצאים פיסיים ומסמכי מקור תומכים, ממקורות שונים ומגוונים (שואה, עצמאות ארה"ב, רצח רבין) - זה ענין שונה לחלוטין...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בכל דור ודור קמים עלינו להשמידינו'
בכל דור ודור קמים עלינו להשמידינו
11/10/2002 | 14:03
13
אם ניתן להחדיר ספר כזה על ידי אדם בכפיה בלי שיהיה רשום באף מקום שזה נעשה בכפיה ולגרום לעם שישקר לדורות הבאים שהוריהם ראו את בורא העולם למרות שלא קבלו כך. היו הכופרים שבכל דור קמים עלינו להשמידנו נותנים ספר דומה וכך מפרכים את התורה. לדוגמא היוונים רצו להשכיח תורה מישראל. מדוע הם לנו הפריכו את התורה ולא נתנו ספר דומה?
בכלל זה לא שיטה לומר שהיה משהו בלי להביא שום ראיה לכך. אני יכול לומר שכל ההיסטוריה שכתובה בספרים לא נכונה ומישהו הכריח את הדורות הקודמים לשים ספרים וראיות שקריות וכתבים לא נכונים בכדי להטעות את הדורות הבאים ואם כך אין טעם ללמוד היסטוריה. זה שטות ממדרגה ראשונה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"בכלל זה לא שיטה לומר שהיה משהו'
"בכלל זה לא שיטה לומר שהיה משהו
11/10/2002 | 15:19
12
בלי להביא שום ראיה לכך"
צודק. ממש הוצאת מלים מפי. אז מדוע אתה טוען שמעמד הר-סיני התרחש, מבלי להביא שום ראיה לכך?

"אני יכול לומר שכל ההיסטוריה שכתובה בספרים לא נכונה ומישהו הכריח את הדורות הקודמים לשים ספרים"
ארוע היסטורי אשר נטען כי כביכול התרחש, ואשר אין לו שום אישוש מחוץ לטענה כתובה אחת ויחידה (כגון מעמד הר סיני) - זה ענין אחד.

ארוע לו קיימים אלפי ממצאים פיסיים ומסמכי מקור תומכים, ממקורות שונים ומגוונים (שואה, עצמאות ארה"ב, רצח רבין) - זה ענין שונה לחלוטין...
נטעים ומסורות חז``ל >>
ל-Go v e r n o r
12/10/2002 | 21:56
11
בס"ד

רק בורא העולם יכול לנבא נבואה כזאת כי הוא יודע שאף אחד לא יוכל בעתיד להחדיר ספר כזה. לאדם לא איכפת מה יקרה בעוד אלפי שנים. וגם לא צריך להסתכן באמירה שיכולה להפריך לו את התורה באותו דור. אין הנבואה הזאת טובה מוסיפה לאמינות התורה לאותו דור אלא רק לאחר אלפי שנים כי ניתן לבדוק אם הנבואה חזקה רק לאחר תקופה ארוכה. לכן חייבים להבין שמי שנתן את התורה היה בורא העולם.
- -

באהבה רבה וכבוד רב
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"רק בורא העולם יכול לנבא נבואה כזאת'
"רק בורא העולם יכול לנבא נבואה כזאת
12/10/2002 | 23:08
10
כי הוא יודע שאף אחד לא יוכל בעתיד להחדיר ספר כזה"

טענתך היא בעצם זאת:
זה שלא קם אף פעם מתחזה ב´ כדי לדחוק את רגלי מתחזה א´ היא הוכחה שמתחזה א´ הוא "אלוהים"!!!

הסבר לי מדוע טענתך זו, לדעתך, נכונה. אני תובע הסבר!!!
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לGo v e r n o r'
לGo v e r n o r
12/10/2002 | 23:26
9
רק בורא העולם יכול לנבא נבואה כזאת כי הוא יודע שאף אחד לא יוכל בעתיד להחדיר ספר כזה. לאדם לא איכפת מה יקרה בעוד אלפי שנים. וגם לא צריך להסתכן באמירה שיכולה להפריך לו את התורה באותו דור. אין הנבואה הזאת טובה מוסיפה לאמינות התורה לאותו דור אלא רק לאחר אלפי שנים כי ניתן לבדוק אם הנבואה חזקה רק לאחר תקופה ארוכה. לכן חייבים להבין שמי שנתן את התורה היה בורא העולם.
- -

באהבה רבה וכבוד רב
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"רק בורא העולם יכול לנבא נבואה'
"רק בורא העולם יכול לנבא נבואה
12/10/2002 | 23:51
8
כזאת כי הוא יודע שאף אחד לא יוכל בעתיד להחדיר ספר כזה"
טעות. זה שלא קם אף פעם מתחזה ב´ כדי לדחוק את רגלי מתחזה א´ _אינה_ הוכחה שמתחזה א´ הוא "אלוהים"!!!

"חייבים להבין שמי שנתן את התורה היה בורא העולם"
אין בעיה. רק תוכיח זאת והכל יהיה בסדר...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'Go v e r n o r'
Go v e r n o r
13/10/2002 | 00:15
7

בס"ד
למה שלא תנסה לחזור בתשובה ואז תראה בעצמך שיש בורא לעולם. מי שחוזר בתשובה בורא העולם מראה לו בפרוש שהוא קיים.

באהבה רבה ובכבוד רב
דוד

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"רק בורא העולם יכול לנבא נבואה'
"רק בורא העולם יכול לנבא נבואה
13/10/2002 | 01:05
6
כזאת כי הוא יודע שאף אחד לא יוכל בעתיד להחדיר ספר כזה"
טעות. זה שלא קם אף פעם מתחזה ב´ כדי לדחוק את רגלי מתחזה א´ _אינה_ הוכחה שמתחזה א´ הוא "אלוהים"!!!

"לכן חייבים להבין שמי שנתן את התורה היה בורא העולם"
מדוע?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'Go v e r n o r'
Go v e r n o r
13/10/2002 | 22:03
3
באשר לגמל הרי מה שמעניין הוא כנראה המופע המורפולוגי החיצוני. זו לכן אולי גם הסיבה בגללה יש בחז"ל שיוך לשפן (אם הוא אכן שפן הסלעים
הידוע היום
את התכונה של העלאת גירה, יען כך הוא נראה פועל
אציין שהעובדה שהקנגורו לא נמנה בתורה אינה בגדר הוכחה לכך שהיא אינה משמים. בתורה לא נאמר שאלו הם החיות היחידות המשקפות חריגה הנחשבת לחיה טמאה.
אם בעת נתינת התורה היה נאמר שגם הקנגורו אסור באשר אינו מפריס פרסה אך מעלה גרה, היה הדבר בגדר תמיהה לא מובנת ואפילו שיבוש המעמיד את התורה כחיבור משונה ולא מובן במהלך שלשת אלפים שנה ומעלה משום שהיבשת האוסטרלית אז עדיין לא היתה ידועה בקרב בני האדם.. מבחינה זו יש תקדימים רבים בתורה של לימוד הלכה על פי דוגמות כמן למשל מידת כלל ופרט וכלל או ריבוי ומיעוט וכיו"ב.

בברכה
דב
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'השאלה היא מה טוענים המסיונרים'
השאלה היא מה טוענים המסיונרים
14/10/2002 | 00:31
2
2
הפאגאנים (הרי כל המחלוקות בפורום זה מקורן בטענות של מסיונרים פאגאנים):

אם הם טוענים שספר ויקרא פרק י"א פסוקים ג´ עד ז´ מפרט את הכלל (מעלה גירה ומפריס פרסה שסועה) בתוספת ארבעה "יוצאים מן הכלל" מטעמים אלה ואחרים כגון דמיון פנימי או חצוני (שפן/ארנבת/גמל/חזיר) וזה מכסה את כל החי בעולמנו בעבר בהווה ובעתיד - אזי הופרכו, והמסקנה היא שהוגה ספר ויקרא וכותבו היה אדם, בשר ודם.

אם הם טוענים שארבעה היוצאים מן הכלל הם רק דוגמאות מן המזרח התיכון - אזי אין כאן כלל מופת.

מנוף/הידברות/נטעים/שופר/שבע-נט/cabbage170/ערכים/qwerty טענו כל הזמן שזהו מופת כלל-עולמי לעבר/הווה/עתיד, ואת זה הפרכתי.

מובן?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נחכה לעוד תשובות לאי מיילים ששלחתי'
נחכה לעוד תשובות לאי מיילים ששלחתי
14/10/2002 | 07:37
1
לצפיה ב-'זאת עשה...'
זאת עשה...
14/10/2002 | 07:53
1
לצפיה ב-'Go v e r n o r'
Go v e r n o r
14/10/2002 | 10:39
1
אתייחס לטענת הכופרים שטוענים שבמשך זמן ארוך בתהליך הדרגתי הלכה התורה
והתגבשה.

טענה זו נטענה כבר על ידי "מבקרי המקרא" היסודות ל"מדע" המכונה "ביקורת
המקרא" הונחו על ידי תיאולוגים גרמניים שהתורה לא עברה באומתם, ותורה אי
אפשר ללמוד ללא המפתחות העוברים בקבלה העוברת מדור לדור. קל מאוד להראות
עד כמה דבריהם משוללי הגיון

1.הן היום בו נחתמה התורה חייב היה להיזכר וכיצד נעלם?

2.כיצד נעלמו מהזיכרון הלאומי כל אותם "שלבי התהוות" מדומים"?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'צודק. זה כתוב. זה רק כתוב. במעשיה'
צודק. זה כתוב. זה רק כתוב. במעשיה
14/10/2002 | 14:02
מיתולוגית. זה לא התרחש במציאות וזה אומץ על ידי נוודים כמו שכל מיתולוגיה מפוארת מאומצת על ידי נוודים. באהבה ובהתרפקות.

אין שום אישוש למשהו שקדם למאה ה- 9/10 לפנה"ס, אין זכר לבית ראשון. שלמה אינו נזכר כלל ברשומות האימפריות בסביבה, למרות שלפי המעשיות המיתולוגיות התחתן במלכיהם, ובעצומה של המאה ה- 8 לפנה"ס עדיין יוצרו בירושלים כדים עם הקדשה לאשרה ולידוע בצבור שלה.

אין ספק, ההזיות שלך הן במצב טוב...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'רגע, אתה מתחמק מלומר היכן זה כתוב?'
רגע, אתה מתחמק מלומר היכן זה כתוב?
10/10/2002 | 02:05
42
3
לצפיה ב-'לורדן'
לורדן
10/10/2002 | 18:55
41
לורדן
הקורא לעצמו גם בשם Prince of Wales2 . קבל הפרכה: מי ברא את החלקיק הראשון? חייבים להסיק שבורא ברא ומכאן חייבים לקבל שהוא נתן תורה והתורה היחידה שישנה בעולם זה התורה שלנו.
ועוד אם אתה טוען שזה אסופת שקרים, מדוע לא החדיר עוד אדם בעולם במשך כל הדורות ספר דומה בצורה שיקרית בכדי להפריך את התורה ולמנוע את הכפיה הדתית.
עוד איך ידע נותן התורה שאף אחד בעולם לא יתן ספר תורה דומה?
בכבוד רב ובאהבה רבה

דוד

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני לא ורדון, כבודו במקומו מונח'
אני לא ורדון, כבודו במקומו מונח
10/10/2002 | 19:02
2
אבל אני לא ורדון.
מי ברא את החלקיק הראשון, למה צריך לברוא את החלקיק הראשון, שוטה קטן ?
לא היה חלקיק ראשון, הכל היה מרוכז בנקודה אחת במרחב ובזמן (נקרא נקודה סינגולרית).

אני אומר שנית התורה היא אסופת שקרים, הפרך זאת.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא אני צריך להפריך את הטענה שלך.'
לא אני צריך להפריך את הטענה שלך.
10/10/2002 | 22:24
1
אני הבאתי ראיה לאמיתות התורה והראיה לא הופרכה. אני חוזר וטוען שאם התורה ניתנה על ידי אדם היה צריך שעוד אחד יתן תורה דומה . כי האדם יכול בעזרת תורה כזאת לשלוט על עם וגם לקבל כספים. וחוץ מזה אתה יכול בקלות לבדוק ולראות שהתורה אמת אם תחזור בתשובה אתה כבר תראה שהתורה אמת. טעמו וראו כי טוב השם. אתה חייב להאמין אין לי כל סיבה לשקר.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"אני חוזר וטוען שאם התורה ניתנה'
"אני חוזר וטוען שאם התורה ניתנה
10/10/2002 | 23:13
על ידי אדם היה צריך שעוד אחד יתן תורה דומה"
טעות. אני חוזר וטוען שאם התורה ניתנה ע"י מתחזה א´, _אין_ _שום_ הכרח שיבוא מתחזה ב´ ויטען כנגד מתחזה א´. מדוע אתה טוען זאת כתקליט שבור?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"מי ברא את החלקיק הראשון?"'
"מי ברא את החלקיק הראשון?"
11/10/2002 | 00:07
37
מי אמר שנברא? איננו יודעים מה היה לפני ראשית המפץ הגדול. יתכן שלפני כן היה big crunch.

"חייבים להסיק שבורא ברא"
איל הגעת למסקנה אבסורדית זו?

"ומכאן חייבים לקבל שהוא נתן תורה"
מכיוון שמסקנתך הקודמת אבסורדית - לא נובעת ממנה גם מסקנה זו

"התורה היחידה שישנה בעולם זה התורה שלנו"
לא נובע מן המסקנות הקודמות.

"אם אתה טוען שזה אסופת שקרים, מדוע לא החדיר עוד אדם בעולם במשך כל הדורות ספר דומה בצורה שיקרית בכדי להפריך את התורה"
טעות. אני חוזר וטוען שאם התורה ניתנה ע"י מתחזה א´, _אין_ _שום_ הכרח שיבוא מתחזה ב´ ויטען כנגד מתחזה א´. מדוע אתה טוען זאת כתקליט שבור?

"איך ידע נותן התורה שאף אחד בעולם לא יתן ספר תורה דומה?"
לא תארתי לי שזה מה שיקרה, אולם נסיתי וזה הצליח וכעת אתה ביחד עם כל היהודים המאמינים עובדים אותי...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה בעצמך יודע שכתבת שטויות.'
אתה בעצמך יודע שכתבת שטויות.
11/10/2002 | 09:55
2
אבל אני אין לי זמן עכשיו . בלי נדר אני יענה לך בפעם אחרת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'טוב, תתחמק, הכל רואים שאין לך מענה.'
טוב, תתחמק, הכל רואים שאין לך מענה.
11/10/2002 | 11:37
1
לצפיה ב-'Go v e r n o r'
Go v e r n o r
13/10/2002 | 00:26
33
"איננו יודעים מה היה לפני ראשית המפץ הגדול"
ת. אנכם יודעים . אני כן יודע בורא העולם היה הווה ויהיה . והוא ברא את העולם .

- -

באהבה רבה וכבוד רב
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"אני כן יודע בורא העולם היה הווה'
"אני כן יודע בורא העולם היה הווה
13/10/2002 | 01:10
32
ויהיה . והוא ברא את העולם"
אינך יודע. אתה רק מאמין. אחרת, הוכח.

"מדוע הם לנו הפריכו את התורה ולא נתנו ספר דומה?"
זה שלא קם אף פעם מתחזה ב´ כדי לדחוק את רגלי מתחזה א´ _אינה_ הוכחה שמתחזה א´ הוא "אלוהים"!!!

"זה לא שיטה לומר שהיה משהו בלי להביא שום ראיה לכך"
צודק. ממש הוצאת מלים מפי. אז מדוע אתה טוען שמעמד הר-סיני התקיים מבלי להוכיח?

"אני יכול לומר שכל ההיסטוריה שכתובה בספרים לא נכונה ומישהו הכריח את הדורות הקודמים לשים ספרים וראיות שקריות וכתבים לא נכונים בכדי להטעות את הדורות הבאים"
טעות. ארוע היסטורי אשר נטען כי כביכול התרחש, ואשר אין לו שום אישוש מחוץ לטענה כתובה אחת ויחידה (כגון מעמד הר סיני) - זה ענין אחד.

"רק בורא העולם יכול לנבא נבואה כזאת כי הוא יודע שאף אחד לא יוכל בעתיד להחדיר ספר כזה"

"חייבים להבין שמי שנתן את התורה היה בורא העולם"
מדוע?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אם בעתיד יהיה מישהו שיסלק את'
אם בעתיד יהיה מישהו שיסלק את
13/10/2002 | 19:11
31
הממצאים והמסמכים התומכים באירועים הללו (שואה ורצח רבין) ואת יום השואה ורצח רבין ימשיכו לקיים האם זה לא יהיה מספיק להבין שהיה שואה והיה רצח רבין?
מצורף קובץ על אריכאולגיה.

כך כתב פרופסור זרטל בקישור זה.

"אני, לעומת זאת, אומר שעצם היומרה להכחשת התנ"ך בנחרצות גדולה
כל-כך רק על סמך האין, היא בעייתית מאוד. אבל מעבר לכך,
הממצאים שלי הם אכן היחידים המספקים הוכחה ארכיאולוגית לסיפורי
היווצרות העם. לא מדובר רק במזבח עצמו. בסקר הארכיאולוגי המקיף
שערכתי בשומרון גיליתי הוכחות לכך שכל הסיפור המקראי אודות
המסלול שעברו בני-ישראל מחציית הירדן ועד העמידה על הרי עיבל
וגריזים, מדויק לחלוטין. המסלול שאני מדבר עליו, דרך נחל תרצה,
מתאים לתיאור המקראי על ´דרך מבוא השמש´ - ממזרח למערב -
ובאותו מסלול מצאתי גם אתר שבו מחנה צבאי המוקף אבנים בצורת
מעגל, המתאים לתיאור הגלגל. כל זה מאיים בבירור על הקונספציה
של הכחשת התנ"ך, ולכן הם מוכרחים להיאבק בי".

קרא שוב:
כל זה מאיים בבירור על הקונספציה
של הכחשת התנ"ך,

של הכחשת התנ"ך,

של הכחשת התנ"ך,

נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נה נה ונה נה..'
נה נה ונה נה..
13/10/2002 | 19:29
את טיפש... נה נה ונה נה
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אם כבר אתה מדבר על רצח רבין,'
אם כבר אתה מדבר על רצח רבין,
13/10/2002 | 21:05
17
עדיין לא ענית לי על השאלה הזאת.

בנוסף, הסתיים הויכוח בנושא "בלי תורה אין דרך ארץ" (אתה צריך להפנים את ההמשך: "אם אין דרך ארץ אין תורה").

לכן תוכל לענות על השאלה הבאה: "איך נראה האדם כשיש בידו תורה".
הסבר בבקשה את הדוגמאות הבאות:
-הרב קופולוביץ´ מנתיב מאיר
-דרעי
-הרב עובדיה והתבטאויותיו האינטליגנטיות
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'קודם תודה שאם אין תורה אין דרך ארץ'
קודם תודה שאם אין תורה אין דרך ארץ
13/10/2002 | 22:01
6
לצפיה ב-'דוד'
דוד
13/10/2002 | 22:35
1
יש מיליוני אנשים שלא מאמינים בתורה ואתה מוכרח להודות שלפחות לחלק מהם יש דרך ארץ.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'עקרב מנוכר'
עקרב מנוכר
14/10/2002 | 08:21
מי שלא לומד תורה אין דרך ארץ ולא יהיה דרך ארץ ואם לא רואים זאת מיד זה בגלל שלא נמצא שהוא לא נתקל בניסיון שמגלה את חוסר הדרך ארץ שלו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תורה ודרך ארץ א´'
תורה ודרך ארץ א´
13/10/2002 | 23:03
3
לצפיה ב-'תורה ודרך ארץ ב´'
תורה ודרך ארץ ב´
13/10/2002 | 23:04
1
1
לצפיה ב-'תורה ודרך ארץ ג´'
תורה ודרך ארץ ג´
13/10/2002 | 23:06
1
לצפיה ב-'דברי הוצאו מהקשרם'
דברי הוצאו מהקשרם
14/10/2002 | 08:18
1
התורה קובעת אם אין תורה אין דרך ארץ. ואתה מראה לי אנשים שלומדים תורה ואין להם דרך ארץ זה. קודם כל אסור להאמין לידיעות כאלה כי כתוב בתורה שאסור לשמוע ולקבל לשון הרע. אבל גם אם קוראים דברים כאלה זה לא הפרכה לקביעת התורה אם אין תורה אין דרך ארץ, כי יש כאן קל וחומר אם לחלק מלומדי התורה (שהם מעטים יחסית לאלא שלא לומדים תורה) אין דרך ארץ אז קל וחומר שמי לא לומד תורה אין דרך ארץ ולא יהיה דרך ארץ ואם לא רואים זאת מיד זה בגלל שלא נמצא שהוא לא נתקל בנסיון שמגלה את חוסר הדרך ארץ שלו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'slanderer'
slanderer
14/10/2002 | 11:29
9
בס"ד

התורה קובעת אם אין תורה אין דרך ארץ. ואתה מראה לי אנשים שלומדים תורה ואין להם דרך ארץ זה. קודם כל אסור להאמין לידיעות כאלה כי כתוב בתורה שאסור לשמוע ולקבל לשון הרע. אבל גם אם קוראים דברים כאלה זה לא הפרכה לקביעת התורה אם אין תורה אין דרך ארץ, כי יש כאן קל וחומר אם לחלק מלומדי התורה (שהם מעטים יחסית לאלא שלא לומדים תורה) אין דרך ארץ אז קל וחומר שמי לא לומד תורה אין דרך ארץ ולא יהיה דרך ארץ ואם לא רואים זאת מיד זה בגלל שלא נמצא שהוא לא נתקל בנסיון שמגלה את חוסר הדרך ארץ שלו.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'התורה קובעת! '
התורה קובעת!
<< ההודעה הנוכחית
14/10/2002 | 13:09
8
4
המשך המשפט המקורי הוא: "אם אין דרך ארץ אין תורה". הרבה דתיים שוכחים את זה.

עכשיו הסבר נא כיצד הדוגמאות הבאות מסתדרות עם דבריך על "דרך ארץ", או עם אנושיות בכלל:

-הרב קופולוביץ´ מנתיב מאיר - מעשים מגונים ב- 19 קטינים והומוסקסואליות

-הרב אריה דרעי - גניבה

-הרב שלמה אבינר - מתיר לרצוח חיילי צה"ל יהודים המסרבים שירות (http://www.yesh-gvul.org/aviner-incitement-1807.htm)

-הרב עובדיה יוסף - הסתה לאלימות ולטרור (http://www2.haaretz.co.il/special/yosef/hakira/46404.asp), (http://www.irac.org/article.asp?artid=443), הסתה לרצח יוסי שריד (http://www.hofesh.org.il/articles/shas/hassata.html), לרצח רבין (http://images.maariv.co.il/cache/cachearchive/24032000/ART41160.html)

-הרב שמואל אליהו (רב צפת) - גזענות (http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2157014,00.html)

-הרב מרדכי אליהו (הראשון לציון) - גזענות (http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-1017548,00.html)

-ישיבת הרב מאיר בברוקלין - הסתה לרצח ראה"מ ברק (http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-29939,00.html)

-הרב ליאור רב ראשי של קרית ארבע - הסתה לרצח רבין

-או, פה יש הרבה... (http://www.hofesh.org.il/crime/00/crime0004.html)

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'slanderer'
slanderer
14/10/2002 | 13:18
7
אני לא קורא ולא יקרא מה שהבאת כי אסור לקרוא לשון הרע. עניתי על כך למעלה והתשובה שלי נשארה בעינה. מענין שאתה מחפש הודעות על דברים לא מוסרים שעושים כביכול הדתיים, וכאן בפורום הזה מה שעשה ורדן כל הזמן שכינה אותי בשמות לא הערת לו על כך. אם אתה מחפש שיהיה דרך ארץ נא לנסות לתקן אותו. (אם תצליח אני לא יודע אבל צריך לנסות)

באהבה רבה וכבוד רב
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'דוד יקירי,'
דוד יקירי,
14/10/2002 | 19:33
6
מה ענית למעלה?
"התורה קובעת אם אין תורה אין דרך ארץ"...
והנה הוכחתי לך כי יש תורה, ואף על פי כן אין דרך ארץ. מה זה אומר על התורה שבה המשפט הנ"ל נכתב?

יותר מזה? מהכמות הרבה של המקרים שהבאתי והאנשים שבהם מדובר (גדולי הדור!) קל להסיק כי זה דבר נפוץ בין לומדי התורה, גם אם לא רואים את זה מיד אצל כל לומד תורה - זה בגלל שהוא עדיין לא נתקל בנסיון שמגלה את חוסר הדרך ארץ שלו.

מישהו ראה את ההקדמה ל"דרכי דוד" (לא הישן, אלא ספר שנכתב בימינו)? זהו ספר חידושים שנכתב על ידי ראש ישיבה בן ימינו. בהקדמתו הוא שופך את מרירות ליבו [בכ-20 עמודים] על תחלואיה של החברה החרדית. יש שם כמה סעיפים שמדברים על ה"דרך ארץ" של האברכים תלמידי הישיבות. להביא ציטוטים?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'slanderer'
slanderer
14/10/2002 | 20:48
5
"ואף על פי כן אין דרך ארץ. מה זה אומר על התורה שבה המשפט הנ"ל נכתב?"

אני לא דברתי על אם יש תורה . דיברתי על אם אין תורה אין דרך ארץ . וזה דבר בטוח ולא ניתן לשנות. אל תיתן לי דוגמאות מאחרים. אתה רואה בפרוש מה שקורא פה בפורום איתי. אני לא מדבר לשון הרע על תלמידי חכמים ולא מקבל עליהם לשון הרע ואסור להאמין ללשון הרע. והרבה מהפרסומים האלה לא תמיד אמיתיים גם לדעת החילוניים.

כתוב בגמרא אם ראיתי תלמיד תנא דבי ר´ ישמעאל אם ראית תלמיד חכם שעבר עבירה בלילה אל תהרהר אחריו ביום שמא עשה תשובה שמא סלקא דעתך אלא ודאי עשה תשובה.

נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אז מה אתה טוען?'
אז מה אתה טוען?
15/10/2002 | 18:39
4
שהרב קופולוביץ´ אנס בלילה ילדים ובבוקר עשה תשובה?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה סוטה מהנושא . הנושא היה'
אתה סוטה מהנושא . הנושא היה
15/10/2002 | 20:03
3
אחר. אני טענתי אם אין תורה אין דרך ארץ. לא אמרתי שאם יש תורה יש דרך ארץ. ואני לא מוכן לשמוע לשון הרע וגם לא מקבל ולא קורא ולא מענין אותי מה עושים אחרים וגם לא מאמין ללשון הרע. ואסור לקבל ולהאמין ללשון הרע.
אתה ראית שלמרות כל הגידופים שהיו כנגדי אני לא החזרתי ובכך הראית שמתקיים מה כתוב בתורה אם אין תורה אין דרך ארץ.
בכבוד רב ובאהבה רבה
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנושא זה דרך ארץ?'
הנושא זה דרך ארץ?
15/10/2002 | 20:28
2
אז מ"דרך ארץ קדמה לתורה" ומ"אם אין דרך ארץ אין תורה" (שזה המשך האימרה שהבאת) תלמד שיש (וצריך שיהיה) דרך ארץ לפני שיש תורה.

לגבי "אסור לקבל ולהאמין ללשון הרע": זה כנראה מה שגרם לרבנים שידעו על מעשיו של האנס הרב קופולוביץ´, לשמור על מעשיו הרעים בסוד, כשבינתיים הוא פגע בעוד ילדים.

זה מקובל מאוד בחברה הדתית והחרדית, לא כן?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אם אתה רוצה להתחייס אלי אני ימשיך'
אם אתה רוצה להתחייס אלי אני ימשיך
15/10/2002 | 20:49
1
איתך בדיון אם אתה רוצה לדבר על אחרים תשאל אותם. אדם שרואה בעצמו מישהו שעושה עבירה אסור לו לספר זאת לאחרים אלא הוא צריך להוכיח אותו. ברור שלפני שהוא מוכיח אותו הוא צריך להיות בעצמו בסדר. אבל אם הוא שומע מאחרים אסור לו להאמין. זה לא מקובל בחברה הדתית אלא זה חובה של כל יהודי וגם חובה שלך כי כך ציווה השם.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'וזאת בדיוק הבעיה!'
וזאת בדיוק הבעיה!
16/10/2002 | 01:00
לדבריך, הדת אוסרת עליך לספר לאחרים על אדם שעבר עברה (ואינני מדבר על עברת דת. אני מדבר על אונס, סמים, הסתה, גנבה, ועוד).
לפי החוק של מדינת ישראל (או כל מדינה מתוקנת), אתה חייב לספר.

אבל כמובן... כשהחוק מתנגש בדת - אתה יורק על החוק.

ההיתר הגורף הזה לעבור על החוק, גרם לזה שאף אחד לא עצר את הרב קופולוביץ´ מלהמשיך לבצע בתלמידיו את זממו.
אותו היתר גורף, גרם ליגאל עמיר לרצוח את ראה"מ יצחק רבין.

אל תדבר איתי על דרך ארץ. יש דברים בסיסיים באנושיות, קצת יותר בסיסיים מדרך ארץ. על הדברים האלו אתם יורקים בשם הדת.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'טעות. אף אחד לא סלק את ה"מסמכים"'
טעות. אף אחד לא סלק את ה"מסמכים"
14/10/2002 | 02:40
11
המתעדים את מעמד הר-סיני. תמיד היה רק "מסמך" אחד, ללא אישוש עצמאי - המנוסקריפט המיתולוגי היהודי.
מאורעות הסטוריים כגון השואה, מלחמת העצמאות של ארה"ב, ורצח רבין הם מאורעות להם מסמכי מקור רבים וממצאים מגוונים השמורים היטב.

שים לב, גם אם לעתים אני נוקט לשון גורפת אני טוען באופן מינימליסטי כי אין אישוש עצמאי לכל מה שקדם למאה ה- 9/10 לפנה"ס. איני אומר שמעמד הר-סיני לא היה ולא נברא, כיוון שלא אוכל להוכיח זאת. מה שאני אומר הוא שהמצרים לא שמעו עלינו, אין בקדש ברנע (שם חנו למעלה מ- 35 שנה) שום שלדים, המדבר קטן מהכיל 3 מליון איש שעה שהממלכה המאוחדת בשיא הקפה מנתה כמליון ורבע איש ס"ה, אין שריד מבית ראשון, ושלמה אינו מוכר למלכי האימפריות השכנות של "תקופתו".

אתה יכול להאמין. זה לבטח מחזק.
אינך יכול להוכיח שדברים מסוימים התרחשו.

הפרופ´ זרטל ממש בודד במסקנותיו.
אין הוא יכול להצביע על ממצא עברי.
חיות הקרבן במזבחו היו עזים, כבשים (חיות משק של נוודים) וצבאים (ציד מזדמן).
אף אחד לא יכול היה להתעלם מממצא עברי ברור, לו נמצא אחד כזה. לא נמצא.

אף אחד לא נאבק בו. פשוט, עד לפני כעשרים שנה ראו את המקרא בעיני הרוח בכל אשר יפנו ופרשו ממצאים בגמישות מוגזמת. כעת השתלט סקפטיסיזם וארכיאולוגים נוכחים לדעת שכאשר בוחנים ממצאי העבר בפחות התלהבות - קשה לראות את המקרא בעיני הרוח בכל אשר יפנו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
ל-Go v e r n o r
14/10/2002 | 04:14
8
"אין בקדש ברנע (שם חנו למעלה מ- 35 שנה) שום שלדים, המדבר קטן מהכיל 3 מליון" ,

זה שקר. תגיד אני לא מצאתי ולא אין. אתה לא מצאת בגלל שאתה לא חפשת כמו שצריך. בספר התנך האבוד מפרש יהושע מדוע הארכיאולוגים לא מוצאים.

כך הוא כתב
"אם מכתבי אל עמארנה מקשרים בין ארועים במסופוטמיה לבין ארועים מצריים,
אזי נופלת טענתו של עציון שמקור הטעות של ארכיאולוגים היא הסתמכותם
הבלעדית על תארוך מצרי, ללא הצלבה עם מקור נוסף עצמאי." - אפשר לומר:
הרוצה לברוח מבעיותיו, ירחיק עדותו. השאלה העומדת לדיון אינה אמינותה של הכרונולוגיה המצרית. השאלה האמיתית עליה חייבים הארכיאולוגים לענות היא:
מדוע צריך לתארך את הממצא הארכיאולוגי בארץ לפי ההיסטוריה של מצרים (או
של ארץ זרה כלשהי) ולא לפי ההיסטוריה של ארץ ישראל?

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'צודק. חבל על זמננו היקר. לך לחפש'
צודק. חבל על זמננו היקר. לך לחפש
14/10/2002 | 05:56
4
ממצאים וחזור כאשר תמצא משהו המעיד שהיינו במצרים, יצאנו משם, עמדנו במעמד הר-סיני, כבשנו את הארץ, בנינו בית ראשון...

חזור אלינו כאשר תמצא משהו מאלה. OK?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה צריך לחפש . אני בטוח שיש בורא'
אתה צריך לחפש . אני בטוח שיש בורא
14/10/2002 | 07:34
3
כל מי שחוזר בתשובה בטוח שיש בורא. במחשבה שניה אתה גם לא צריך לחפש. תחזור בתשובה ואז תראה ניסים ותראה בעצמך שיש בורא לעולם בלי לעבוד קשה בחיפושים אחר ראיות.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חבל"ז...'
חבל"ז...
14/10/2002 | 07:50
2
1
לצפיה ב-'מה יש לך להפסיד. תנסה ותראה.'
מה יש לך להפסיד. תנסה ותראה.
14/10/2002 | 10:41
1
לצפיה ב-'שוטה/קטן170, כאשר איסטרא בלגינא'
שוטה/קטן170, כאשר איסטרא בלגינא
14/10/2002 | 21:07
כמוך, יצור מנוער מכל הבנה, חכמה וידע, מיעץ לאחרים - זה משעשע מאין כמוהו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'איך הוא אמור להוכיח שאין לו אחות?'
איך הוא אמור להוכיח שאין לו אחות?
14/10/2002 | 11:36
2
אתה זה שטענת שיש בידך ראיות מדעיות המוכיחות את אמיתות התורה בכלל ואת יציאת מצרים בפרט . המושל טוען שאין ראיות מדעיות כאלה . עליך החובה להמציא את ראיותיך ולא עליו . מה רצית? שהוא יביא כתובת מצרית עליה כתוב "לא היו יהודים במצרים"? . _אתה_ טענת שיש לך הוכחות מדעיות, ובסופו של תהליך כל שאתה מצליח לומר הוא שלמושל אין הוכחות מדעיות סותרות... מוזר מאוד....
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ראיה מוחצת לאמיתות התורה'
ראיה מוחצת לאמיתות התורה
14/10/2002 | 13:52
1

ראיה מוחצת לאמיתות התורה

http://www.manof.org.il/shb.asp?y=1819

ראיה ממעמד הר סיני

http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=f/m/object&id=6537899

קישור לנבואות מהתורה

http://www.hidabroot.org/6.htm

http://www.hidabroot.org/nevooha.htm

http://www.hidabroot.org/1.htm

להלן הסבר מפורט על ההבדל (הסטטסטי) העצום בין ממצאי הדילוגים

http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=f/m/object&id=6503549

http://www.hidabroot.org/codes/codes_main.htm

דילוגים בתורה

http://www.hidabroot.org/tzofen.htm

רצח רבין

http://www.hidabroot.org/b10.htm

קטע בגמרא שמראה שחכמי הגמרא ידעו את העתיד

http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=f/m/object&id=6498705

על מגילת אסתר
http://www.hidabroot.org/b7.htm
נצחיות עם ישראל
http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=f/m/object&id=6562590

זמן בשלות גורמי הקרישה שבדם לראשונה בחיי התינוק

http://www.hidabroot.org/a8.htm

אתרים מומלצים
http://www.hidabroot.org

http://www.hidabroot.org/torah.htm

http://www.manof.org.il/

http://www.radio10.co.il/

http://www.shofar.net/site/

http://www.hidabroot.org

http://www.hidabroot.org/a3.htm

http://www.netaim.co.il/katava.asp?id=152

http://www.shevanet.org.il/index.htm

http://www.israelfightsback.com/zoharh.html

נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נו, הצג משהו חדש, ולא את הראיות'
נו, הצג משהו חדש, ולא את הראיות
14/10/2002 | 21:09
החבוטות שנמחצו והופרכו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'Go v e r n o r'
Go v e r n o r
14/10/2002 | 11:22
1
" תמיד היה רק "מסמך" אחד, "
ת. זה שקר. בתורה כתוב שמשה רבינו כתב את התורה בכמה העתקים ומסר אותם לזקני העם.

"וממצאים מגוונים השמורים היטב."
ת. ואם עוד אלפי שנה מישהו יסלק את כל הממצאים וישאר רק יום השואה שעושים העם האם נאמר שהם משקרים? אל תענה לי שלא ניתן לסלק את הממצאים אני שואל אם יהיה מישהו שיסלק את הממצאים.

"כיוון שלא אוכל להוכיח זאת. מה שאני אומר הוא שהמצרים לא שמעו עלינו,"

ת. במשפט הזה אתה סותר את עצמך אם אתה לא יכול להוכיח זאת אתה לא יכול לומר שעם המצרי לא שמע עלינו. זה שטות לומר כך.

" אין בקדש ברנע (שם חנו למעלה מ- 35 שנה) שום שלדים,"

ת. יש הכל . זה שאתה לא רוצה לראות זה גורם לך לכתוב שאין.

חיות הקרבן במזבחו היו עזים, כבשים (חיות משק של נוודים) וצבאים (ציד מזדמן).

ת. זה לא נכון היו שם רק בעלי חיים צעירים וזה מתאים למה שכתוב בתנ"ך.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"בתורה כתוב שמשה רבינו כתב..."'
"בתורה כתוב שמשה רבינו כתב..."
14/10/2002 | 21:21
צודק. זה כתוב. זה רק כתוב. דבר מכל זה לא התרחש במציאות.

"ואם עוד אלפי שנה מישהו יסלק את כל הממצאים"
לא. הם שמורים היטב. המעשיה המיתולוגית בה אתה מאמין, לעולם לא תשווה לארועים הסטוריים מאומתים בממצאים ובמסמכי מקור, מסבה פשוטה. המעשיה לא אירעה מעולם. עצוב, אבל נכון.

"במשפט הזה אתה סותר את עצמך אם אתה לא יכול..."
טעות. זה היה משפט רטורי, אשר, כרגיל, חלף ועבר על פני אזניך הערלות מבלי להיקלט.
_אין_ מוטל עלי להציג פפירוס מצרי הטוען "בני ישראל לא היו פה אף פעם".
_עליך_ מוטל להציג ממצאים מצריים המאשרים את מעשיות המיתולוגיה היהודית.

אין בקדש ברנע _שום_ ממצא המעיד שבני ישראל במליונים שהו שם. אתה משקר ומוטב לה ללשונך שתדבק לחיכך מלפלוט שקרים פאגאניים כאלה.

באתר הפולחן של פרופ´ זרטל _לא_ נתגלה שום סמן עברי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'טוב'
טוב
15/10/2002 | 10:57
אז נמשיך לכפור בו ואולי עם קצת מזל הוא יטבח אותך...
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ