לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75937,593 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'מכתב פומבי לדוד170'
מכתב פומבי לדוד170
<< ההודעה הנוכחית
26/09/2002 | 10:33
55
6
דוד שלום,

אני קורא סמוי מזה זמן מה בפורומים בתפוז ואיני נוהג לכתוב אולם חשתי צורך עז לעשות כן בנושא זה.
אתחיל ואומר כי אני בן 43, באמתחתי שני תארים אוניברסיטים בתחומי המדע, מאמין, חובש כיפה, דתי-מסורתי.
מקריאת הודעותיך נוכחתי לדעת כי ראית את האור וחזרת בתשובה וכעת אתה רוצה לסייע בידי האחרים לחזור בתשובה.

אבל, והאבל כאן גדול, שיטתך אינה מסייעת כלל וכלל.
האמונה היא דבר שבא מהלב, מהרגש ולא מהמוח, מההיגיון.
כל הנסיונות להביא התאמות בין הדת למדע המודרני אינן רלונטיות כלל, אין להן משמעות ואין צורך בהן. נסיונות שכאלו סופם שיציגו את המנסה כנחש פתלתל.

אנשים אלו שאתה מתכתב עימם אינם מעונינים לראות את האור (כרגע), וכל שנעשה בחילופי הדברים בינך לשאר המשתתפים הוא הרחקת הנפשות המתלבטות (בין דת לאתאיסם) מהדת ! יש בכך חילול קודש בריש גלי בצורה מזעזעת.
העליתי נושא זה בפני הרב הקרוב לליבי (שמטעמים ברורים לא אפרסם את שמו בפורום) והוא הביע זעזוע עמוק מהנושא.

דוד, אחי, אני מתחנן בפניך שתפסיק את נסיונותך העקרים - יש בכל הוצאת שם רע לדת המקסימה והקסומה שלנו, רק אדם שרוצה לראות את האור יראה אותו ואין הוא צריך עזרה מבחוץ. אדם שרואה את האור בא לחפש את ההסברים בעצמו ואין היהודים הטובים צריכים את עזרתנו או בדחיפתנו. הדת היהודית אינה צריכה אנשי שיווק ומוכרים מדלת לדלת (כפי שאתה עושה ברשת) הדת המדהימה שלנו היא מעל כל זה ! .
שוב אחזור ואבקש ואתחנן כי תפסיק את חילול הקודש : מי שאינו מוכן עדיין לראות את האור ומוצגים בפניו הכתבים שאותם הבאת מתרחק מהדת כמו מאש !

אנא ממך.

שלך בכנות,
רונן
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מה הכוונה הדת המדהימה שלנו היא מעל'
מה הכוונה הדת המדהימה שלנו היא מעל
26/09/2002 | 10:37
34
הדת המדהימה שלנו היא מעל כל זה ! .
בלי לתת את שם הרב. לא אמרת כלום ולא רק זה צריך שהוא יהיה רב מוכר ואני צריך לברר אם זה נכון.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה מעורר שנאת חינם נגד הדת'
אתה מעורר שנאת חינם נגד הדת
26/09/2002 | 11:27
33
איזו מין תשובה אתה כותב למכתבי ?
מדוע אני צריך לתת את שם הרב ? מדוע התנאים המטופשים שהוא צריך להיות "רב מוכר" ? האם הסמכתו כרב לא תהיה מספיקה ?
דוד, לצערי אני רואה כי נכתבו דברים נכונים עליך על ידי האתאיסטים בפורומים, פשוט אינך מבין.
אכתוב זאת בעברית הפשוטה ביותר :
אני כאיש דתי חושב שהדברים שאתה מביא - אתה קורא להן "ראיות" אינן אלא גיבוב שטויות, את הדת לא צריך לנסות להוכיח מכיוון שמקור האמונה בלב ובנפש ולא במוח ובהיגיון.
אתה לא משכנע אף אחד, אני כאיש דתי שכבר למעלה מעשרים ומשהו שנים ארוכות מקיים מצוות לא שוכנעתי על ידי ה"ראיות" שלך - ואני כבר מאמין אלוהים.
אתה גורם לשנאת חינם בין ישראלים. אתה גורם לאתאיסטים לשנוא את הדת, מרחיק מהדת, בכך שאתה מרחיק את הלא מאמינים מהדת אתה מחלל את כל היקר והקדוש בדת היהודית.
אתה מחלל את כבוד השם, אתה מחלל את תורתו הקדושה, אתה מחלל אותנו - הציבור הדתי.

מקווה שהצלחתי להסביר עצמי הפעם.
צהרים טובים
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-ronenronen'
ל-ronenronen
26/09/2002 | 12:38
32
גם רב שיש לו הסמכה הוא טוב לא התכוונתי למשהו אחר. אבל אם אני לא שומע ממנו את מה שאתה אומר בעילום שם אני לא יכול לקבל. ככך פועלים בכל המקומות מי שחושב אחרת או שהוא תמים או שהוא לא מבין.

רון צודק בהחלט בכל מה שהוא אמר באתר חופש. אבל אני לא פועל כך בגלל שהוא צודק, אלא בגלל שרוב הרבנים פועלים בצורה שאני פועל. אני מצרף בלי נדר קובץ של אתרים שתראה שכולם פועלים בשיטה שלי. אם אני כתבתי משהו שגרם לשנאה אני מוכן שיראו לי ואם יש צורך אני מוכן לשנות. יש רק זרם אחד ביהדות שפועל על רגש בלי ראיות וזה הזרם של הרב נחמן מברסלב. אם יש מישהו שכותב לי שהוא מבין ומסכים לראיות ולא מוכן להתקרב ליהדות אני שולח לו את ספר המידות של הרב נחמן מברסל שפועל על רגש ולא על ראיות.

חשוב מאוד לא לגרום לשנאת חינם. מי שחושב שכתבתי משהו שגורם לשינאה שיתן את הקישור ובלי נדר אני מוכן לבקש ממנהל האתר שימחוק את ההודעה ואני ישים הודעה אחרת במקומה.
בכבוד רב ובאהבה רבה
דוד

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'שוטה/קטן170, אל תתפתה להפסיק את'
שוטה/קטן170, אל תתפתה להפסיק את
26/09/2002 | 15:13
31
פעילותך הברוכה. רק הודות להתקלותי בך לפני כשנה בפורום ידיעות אחרונות הפכתי להיות ספקן אמיתי. לפני כן לא הטריד אותי כלל ענין ההתאמה או אי ההתאמה בין המנוסקריפטים למציאות הנחקרת.

המטיף האלמוני טועה בזהוי הרגש שאתה מעורר. אינך מעורר שנאה. אתה שונא רק את אלה שאתה ירא מפניהם או מן האג´נדה שלהם. הודות להפיכתי לספקן ובדיקתי כל "מופת" למדתי לבוז למה שאתה מיצג ולריקנותו. לא לשנאו. וזאת אני משתדל להנחיל לאחרים אשר אולי מתלבטים.

אין מה לחשוש ממך ומבשורתך. אתם סוחבים עגלה ריקה.

זה בדוק.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני לא שונה אף אחד. אין שום הפרכה'
אני לא שונה אף אחד. אין שום הפרכה
26/09/2002 | 16:56
30
2
לתורה. יש הרבה ראיות שלא הופרכו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ברור לי שלא הבנת מה אני סח, בור/בער'
ברור לי שלא הבנת מה אני סח, בור/בער
26/09/2002 | 18:37
14
1
שכמוך, אבל העיקר הוא לא לוותר ולא להפסיק ממלאכת הקודש שלך זו.

ישר כוח, חזק וברוך, ושיהיו לך צאצאים תלמידי חכמים, לשם שנוי...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תזכה למצוות ותזכה שיהיו לך צאצאים'
תזכה למצוות ותזכה שיהיו לך צאצאים
26/09/2002 | 19:45
13
תלמידי חכמים גדולים בתורה שיפצו את התורה ברבים. דוקא בגלל שאני לא כל חכם ובכל זאת לא מצליחים להפריך את הראיות. זה מראה מה היה קורא אם מישהו חכם ממני היה מביא משוחח איתכם.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"מעשיות מיתולוגיות" אומר לך משהו?'
"מעשיות מיתולוגיות" אומר לך משהו?
29/09/2002 | 23:24
12
1
לצפיה ב-'אם אתה אומר שהתורה ניתנה בכפיה'
אם אתה אומר שהתורה ניתנה בכפיה
30/09/2002 | 17:08
11
4
וזאת הסיבה שגרמה ליהודים להתחיל בקיום המצוות. איך זה שלא היה עוד אדם שהפיץ תורה דומה בכדי להפריך את התורה הקיימת? איך ידעה התורה שלא יהיה מישהו כזה? מי שחושב שהתורה ניתנה על ידי אדם הוא צריך להראות שאדם יכול להפיץ ולהעביר ספר דומה בהיסטוריה. זה לא חכמה להצהיר הצהרות בלי להוכיח.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
30/09/2002 | 17:27
10
1
גם הנצרות והאיסלם הצליחו להפיץ תורה דומה בכפיה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הם הפיצו את התורה שלנו .'
הם הפיצו את התורה שלנו .
30/09/2002 | 20:03
9
1
ולא תורה אחרת דומה. והשינויים שעשו בתורה היו ללא אישור נותן התורה.

. איך זה שלא היה עוד אדם שהפיץ תורה דומה בכדי להפריך את התורה הקיימת? איך ידעה התורה שלא יהיה מישהו כזה? מי שחושב שהתורה ניתנה על ידי אדם הוא צריך להראות שאדם יכול להפיץ ולהעביר ספר דומה בהיסטוריה. זה לא חכמה להצהיר הצהרות בלי להוכיח.
את השאלה הזאת שואלים כל דור הדתיים את החילונים כי השאלה הזאת נמצאת בספר אלפי שנים. ואף אחד מהחילונים לא הצליח לחדיר ספר דומה. כי כך ניבא בורא העולם וגם כי לא ניתן לעשות ניסים ברמה שהיו ביציאת מצרים ובמעמד הר סיני.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"מעשיות מיתולוגיות" אומר לך משהו?'
"מעשיות מיתולוגיות" אומר לך משהו?
01/10/2002 | 00:53
4
לצפיה ב-'הפרכת את עצמך'
הפרכת את עצמך
01/10/2002 | 01:38
7
1
ציטוט: "זה לא חכמה להצהיר הצהרות בלי להוכיח".

כשתוכיח שהיה הר סיני נדבר.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני לא אומר לך להאמין שהיה מעמד ס'
אני לא אומר לך להאמין שהיה מעמד ס
01/10/2002 | 04:33
6
1
הר סיני לפני שאני מוכיח לך. זה שהספר קיים בהיסטוריה אלפי שנים כולם מסכימים. איך זה שלא היה עוד אדם שהפיץ תורה דומה בכדי להפריך את התורה הקיימת? איך ידעה התורה שלא יהיה מישהו כזה? מי שחושב שהתורה ניתנה על ידי אדם הוא צריך להראות שאדם יכול להפיץ ולהעביר ספר דומה בהיסטוריה. זה לא חכמה להצהיר הצהרות שהתורה ניתנה על ידי אדם בלי להוכיח.
את השאלה הזאת שואלים כל דור הדתיים את החילונים כי השאלה הזאת נמצאת בספר אלפי שנים. ואף אחד מהחילונים לא הצליח לחדיר ספר דומה. כי כך ניבא בורא העולם וגם כי לא ניתן לעשות ניסים ברמה שהיו ביציאת מצרים ובמעמד הר סיני.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הפרכת את עצמך.'
הפרכת את עצמך.
01/10/2002 | 17:47
5
1
ציטוט: "זה לא חכמה להצהיר הצהרות בלי להוכיח".

כשתוכיח שהיה הר סיני נדבר.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'האם אתה מסכים שספר התורה קיים'
האם אתה מסכים שספר התורה קיים
01/10/2002 | 19:27
4
2
בהיסטוריה למעלה מ-2500 שנה. אני טוען שהוא קיים למעלה משלושת אלפים שנה?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הופרך'
הופרך
02/10/2002 | 03:41
3
3
קבל קישור
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הגנת המסמך.'
הגנת המסמך.
02/10/2002 | 22:23
2
1

בס"ד

"אוסף המעשיות המיתולוגיות אשר סופר משך דורות סביב מדורת השבט,"

ת. מצורף על כך קובץ.
וקישור. בקישור להלן נא לקרוא את המאמר מתי התורה נכתבה וניתנה וכן הגנת המסמך.

קישור1
http://www.orhayahadut.co.il/msilot/index.htm

", ה"תורה" קיימת למעלה מאלפיים שנה. אז מה? תורות מסופוטמיות קיימות למעלה משלושת אלפים שנה ויותר."

ת. במשך כל הזמן הזה מופיע שם אתגר לכל מי שטוען שהתורה ניתנה על ידי אנשים והתורה אומרת שרק אם יהיה עוד פעם מישהו שיחדיר ספר כזה זה מראה שהתורה ניתנה על ידי אנשים ואם לא מוחדר עוד ספר כזה סימן שאנשים לא יכולים לעשות זאת .
צריך להבין מה לא הגיוני שלפני שלושת אלפים שנה אדם החליט לכתוב את התורה והוא סיפר לבניו שכל הסיפורים האלה קרו וכך זה הגיע אלינו במסורת?
התשובה : מה שלא הגיוני בזה שאדם כתב וסיפר זאת לבניו, (מדובר על הבנים המבוגרים) הוא, שבתורה כתוב שהיא ניתנה לעיני שש מאות אלף אנשי בקולות וברקים ולא יתכן שבניו ונכדיו של האיש היו מאמינים לו מבלי לראות עוד 599,999 איש (מלבד הנשים והטף שהיו באותו מעמד) ומעידים על אמיתותו.
ואם היה זה איש או מספר אנשים שכתבו כך והעבירו במסורת, מהר מאד היו עולים על השקר, שהרי במסורת עצמה שכתבו נאמר שהמעמד התרחש לעיני מאות אלפי אנשים.
מה עוד שלו אדם אחד היה ממציא זאת לא היה כותב שהמעמד התרחש ברבים אלא אומר שזה קרה בפני בודדים על מנת שלא ייתפס בשקר. (הועתק מאתר "כיפה" לאחר עיבוד).

"ממתי דבר מופרך טעון הפרכה חוזרת? תבן אתה מכניס לעפריים?"

ת. כאן יש לך טעות . אם אתה אומר שספר התורה הופרך כלומר הוא ניתן על ידי אנשים . חייב להיות שיהיה עוד אנשים שיחדירו תורה דומה בכדי להוכיח שהתורה הופרכה . מה שאתה כתבת:

"אוסף המעשיות המיתולוגיות אשר סופר משך דורות סביב מדורת השבט, הועלה לבסוף על הניר, קודש, ושם ניתן לו - "תורה"

זה השערה בלי ראיות. אני טוען שלא ניתן להחדיר ולשכנע כך עם להסכים להעביר ספר בצורה שאתה כתבת. ויש הסבר על כך בקובץ המצורף ובקישור. עכשיו אתה בכדי להפריך את הטענות שלי צריך לנסות להחדיר ספר דומה או למצוא ספר דומה (עם סיפור של בורא ועם שמסכים שהוא בורא וכו´) ואם אין ספר דומה לא הופרכה הטענה שלי שאין אפשרות להחדיר ספר כזה בלי שהוא נמסר לאנשים שראו את בורא העולם.

"אז מה? יש במיתולוגיות המסופוטמיות מעשיות יחודיות שאינן קיימות במיתולוגיה היהודית"

ת. אם אתה לא מוצא סיפור עם בורא . לא הפרכת את הטענה שלי שאין אפשרות להחדיר ספר כזה אלא רק למי שהיה ביציאת מצרים והיה במעמד הר סיני. כלומר הספר אמיתי וניתן על ידי בורא העולם.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בס"ד. קבל הפרכה. מצורף'
בס"ד. קבל הפרכה. מצורף
03/10/2002 | 02:09
1
1
לצפיה ב-'בס"ד. קבל'
בס"ד. קבל
03/10/2002 | 16:04
לצפיה ב-'הודעה זו נמחקה 2 פעמים ע"י נטעים!!'
הודעה זו נמחקה 2 פעמים ע"י נטעים!!
29/09/2002 | 22:15
14
->הודעה זו נמחקה 2 פעמים ע"י מרכז נטעים. כנראה שיש להם ממה לחשוש<-

קל להבין את הסיבה כשרואים שהקובץ המצורף הוא מענה לטענתו של דוד: "יש הרבה ראיות שלא הופרכו".

נ.ב.
המשך הפתיל המחוק היה כדלהלן - -

דוד: הוכחה ניצחת שהתורה היא אמת - לא יכול להיות שהרבה אנשים הסכימו לקבל תורה בכפיה, אם היא שקר.

000000000000: להפך - הרי הברית החדשה והקוראן הם שקר לפי טענתך, ובכל זאת הרבה מאוד אנשים קיבלו אותם.

למרכז נטעים סותם הפיות ושליחם של הפאנאטים מדכאי חופש המחשבה:
*בכל פעם שתמחוק הודעה זו, היא תחזור מ ש ו פ ר ת.
*טיפשות מצדך לנסות להשעות אותי מהפורום כדי לסתום לי את הפה, כי אין לך סיכוי.
*אתה לא הבעלים של הפורום. קרא את התקנון ותראה שלא הפרתי שום חוק של תפוז (כל הקישורים המצורפים הם לתוך הפורום). אתה מפר את התקנון בכך שאתה פוגע בחופש הביטוי (סעיף ראשון בתקנון).

<האלימות היא מפלטם היחיד של החלשים וחסרי היכולת!!!>
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'גדול!! איך ניתן לשמור, בפשטות, את'
גדול!! איך ניתן לשמור, בפשטות, את
29/09/2002 | 23:28
2
הצרופה (דהיינו, attachment) על קרבה ועל כרעיה?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ובכן: '
ובכן:
30/09/2002 | 00:18
1
נטעים הטיפש רק עורר תשומת לב ציבורית להודעה הזאת...
תודה נטעים!

כדי לשמור:
*קובץ, שמירה בשם... גם אם אתה שומר על הדיסק קשיח הקישורים עובדים.
*לחילופין, אפשר לגרור את זה ישר ל"מועדפים" (FAVORITES) ולשנות לזה את הכיתוב.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/09/2002 | 00:33
לצפיה ב-'ל-ֹ00000000000000'
ל-ֹ00000000000000
30/09/2002 | 04:21
בס"ד

כל מי שנותן ציונים למקרא, וקובע אם תלמיד זאולוגיה יותר טוב יותר מן הקב"ה או פחות ממנו, איני דן עמו ואיני רואה צורך להשיב לו. שיטת המיון במקרא שונה מזו של הזאולוגיה, וצורת המיון אינה דומה, לכן אין טעם בכל הדיון הזה. לגבי שפן יש הסברים כבר מאה שנה, לגבי קנגורו, אם קיבתו דומה לשפן, אין הדבר רלוונטי, כי ההסברים לגבי שפן מתייחסים לצורת הופעתו החיצונית, וקנגורו אינו נראה כאילו הוא מעלה גרה. אבל באמת איני רואה צורך בכל הדיונים האלה, כי אין השואלים רוצים באמת תשובה, אלא רק להוכיח את חכמתם
יהודה איזנברג * Yehuda Eisenberg
www.daat.ac.il
yud@daat.ac.il
----- Original

עד כאן בקשר לקנגרו.

"יש הרבה ראיות שלא הופרכו"."
ת. אם אתה (שוב אתה ולא אני) אומר יש הרבה ראיות שלא הופרכו למה אתה מציג גם את הראיות שכן הופכו?

"הרי הברית החדשה והקוראן הם שקר לפי טענתך, ובכל זאת הרבה מאוד אנשים קיבלו אותם"
ת. קודמם כל לברית החדשה ולקוראן יש ראיות שהם ניתנו בכפיה לתורה אין בכלל ראיות לכך . ולכן צריך להסביר להם שהם חיים בשקר. אבל קודם אנחנו צריכים לשמש דוגמה שאנחנו מחפשים את האמת ולא חיים בשקר. אתה מצחיק אתה מביא ראיה לחיזוק האמונה בתורה בתור הפרכה.

."למרכז נטעים סותם הפיות ושליחם "

ת. אין צורך למחוק. פשוט אתה יכול לקבל תשובות מוחצות . הראיה של מעמד סיני היא ראיה מוחצת שאין עליה הפרכה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-000000000000'
ל-000000000000
30/09/2002 | 05:03
קישורים
• הגבלת חופש המחשבה
לא שווה תגובה

• ההימור של פסקאל
כנ"ל
• הודאתו של דוד על יציאת מצרים
זה שאין הוכחות שגורמות לביטול
הבחירה מראה שיש השגחה פרטית מבורא העולם וזה עוד ראיה שיש בורא לעולם.
בורא העולם נתן לאדם בחירה וגם מאפשר לו לקיים את הבחירה.

• היום האבוד של יהושע
היה נס מעל הטבע

• הפרכה לדוד

וזאת הסיבה שגרמה ליהודים להתחיל בקיום המצוות. איך זה שלא היה עוד אדם שהפיץ תורה דומה בכדי להפריך את התורה הקיימת? איך ידעה התורה שלא יהיה מישהו כזה?

• הפרכת נבואת הכותל המערבי
ת. זה שטויות . כמה כתלים נשארו שלמים מלפני למעלה מ-2000 שנה. במיוחד שבמקום הזה היו 9 מלחמות וכל האזור נחרש.
ת. בנתיים עד שהנבואה הזאת תופרך חייב כל מי שרואה אותה לקיים תורה ומצוות. כי סביר ביותר שהנבואה לא תופרך. ועל זה נאמר : בכל עת, יהיו בגדיך לבנים; ושמן, על ראשך אל יחסר.
ת. כל הנבואות שישנם בתורה התקיימו. כך שמה שכתבת לא נכון לגבי התורה.

ת. אין באף דת או אמונה נבואות שכולם התקיימו חוץ מהנבואות שיש בתורה שהם כולם התקיימו.

אם באים שני עדים ומעדים בבית משפט על ראובן שהוא רצח את שמעון. השופט לא אומר שצריך לחכות עד אין סוף, אולי בנתיים יבואו עדים אחרים ויזימו את העדים הראשונים ויגרמו לכך שהנאשם צריך לצאת לחופשי . הוא פוסק דין אחרי שנגמרו כל הטענות של כל הצדדים ומכניס את הנאשם לכלא. אותו דבר בקשר לראיות של הנבואות. היום אתם צריכים לשפוט ולכלכל את צעדיכם בהתאם לממצאים שיש בשטח. אם אתה רואים שאף נבואה שכתובה בתורה לא הופרכה ולעומת זאת נבואות שכתובים בספרים אחרים רק חלק מהם התקיימו וחלק לא . סימן שמי שכתב את התורה לא היה אדם ומי שכתב את הספרים אחרים היה אדם. זה שטות לומר אני יחכה אולי בעתיד הנבואות יופרכו. בנתיים צריך לפעול כאילו הם לא יופרכו. כי לכם בטחון שהם יופרכו.
הנבואה שנתפזר בכל העולם כבר התקיימה. ברור שלא היה זה ניחוש.
אם מישהו מנבא ולא טוען שהוא בורא וגם הנבואות שלו לא נבדקו בתקופה מסוימת. אין בזה שום חידוש שצריך לגרום לנו לשנות את דרכינו. אבל אם מישהו שהוא טוען שהוא בורא עולם וניבא נבואות שלא הופרכו בתקופה של אלפי שנים, אנחנו חייבים לחוש למה שהוא אומר ולא לסטות מציווים שלו. כי בכדי לחזור בתשובה לא צריך הוכחה ממש, מספיק שיש ספק שיש בורא עולם בכדי להיות דתי. מה בסך הכל מבקשים מאיתנו להיות טובים . הכל מותר . מותר לא לנסוע בשבת , מותר לא לעשן בשבת, ומותר לא לראות טלוויזיה

• התחלת החיים
אני הבאתי על האבולוציה הסברים אבל לאחר שורדן הביא אתר באנגלית והוא לא רוצה להביא בעברית אין זה מראה שאתם לא רוצים לקבל הסברים בנושא.
• חזל והבנה בכוכבים
על חז"ל עניתי על הכל.
תשובה של אתר דעת
ל מי שנותן ציונים למקרא, וקובע אם תלמיד זאולוגיה יותר טוב יותר מן הקב"ה או פחות ממנו, איני דן עמו ואיני רואה צורך להשיב לו. שיטת המיון במקרא שונה מזו של הזאולוגיה, וצורת המיון אינה דומה, לכן אין טעם בכל הדיון הזה. לגבי שפן יש הסברים כבר מאה שנה, לגבי קנגורו, אם קיבתו דומה לשפן, אין הדבר רלוונטי, כי ההסברים לגבי שפן מתייחסים לצורת הופעתו החיצונית, וקנגורו אינו נראה כאילו הוא מעלה גרה. אבל באמת איני רואה צורך בכל הדיונים האלה, כי אין השואלים רוצים באמת תשובה, אלא רק להוכיח את חכמתם
www.daat.ac.il
yud@daat.ac.il
----- Original

• חיים לאחר המוות
• כשלים לוגיים
• מדענים כביכול
על מאמרים באנגלית אני לא יכול לענות אם אתה לא מביא קיצור תרגום.

• מזל וניסים באבולוציה

נא לקרוא את המאמר התבוננות בנפלאות הבריאה

http://www.orhayahadut.co.il/msilot/index.htm

ההמשך בלי נדר פעם אחרת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'קנגורו'
קנגורו
03/10/2002 | 20:37
8
קנגורו

כל מי שנותן ציונים למקרא, וקובע אם תלמיד זאולוגיה יותר טוב יותר מן הקב"ה או פחות ממנו, איני דן עמו ואיני רואה צורך להשיב לו. שיטת המיון במקרא שונה מזו של הזאולוגיה, וצורת המיון אינה דומה, לכן אין טעם בכל הדיון הזה. לגבי שפן יש הסברים כבר מאה שנה, לגבי קנגורו, אם קיבתו דומה לשפן, אין הדבר רלוונטי, כי ההסברים לגבי שפן מתייחסים לצורת הופעתו החיצונית, וקנגורו אינו נראה כאילו הוא מעלה גרה. אבל באמת איני רואה צורך בכל הדיונים האלה, כי אין השואלים רוצים באמת תשובה, אלא רק להוכיח את חכמתם
www.daat.ac.il
yud@daat.ac.il
----- Original

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אז יהודה איזנברג אומר לנו, למעשה,'
אז יהודה איזנברג אומר לנו, למעשה,
05/10/2002 | 04:51
7
1
ומודה כי קפחתי את שוקיו, וכי כותב התורה לא הכיר אלא את חיות המזרח התיכון, ואני יכול להראות שאפילו אותן לא הכיר היטב...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כל מי שנותן ציונים למקרא, וקובע'
כל מי שנותן ציונים למקרא, וקובע
05/10/2002 | 20:09
6
1
כל מי שנותן ציונים למקרא, וקובע אם תלמיד זאולוגיה יותר טוב יותר מן הקב"ה או פחות ממנו, איני דן עמו ואיני רואה צורך להשיב לו. שיטת המיון במקרא שונה מזו של הזאולוגיה, וצורת המיון אינה דומה, לכן אין טעם בכל הדיון הזה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אתה לא חייב להשיב. העיקר שברור לכל'
אתה לא חייב להשיב. העיקר שברור לכל
05/10/2002 | 22:43
5
1
כי כותב המיתולוגיה היהודית לא הכיר אלא את חיות המזרח התיכון וגם זאת בקושי...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני לא חייב להשיב כי זה לא שווה תגו'
אני לא חייב להשיב כי זה לא שווה תגו
06/10/2002 | 08:40
4
לצפיה ב-'טעות. אינך יכול להשיב כי נסתרו'
טעות. אינך יכול להשיב כי נסתרו
06/10/2002 | 08:56
3
1
טענותיך ואין ליועץ הזואולוגי שלך מענה.

הקנגרו דומה למעלי גירה אמיתיים יותר מכל בעל-חיים אחר, הן באופן החיצוני של לעיסתו והן בהיותו מעלה גירה להשלמת העכול, ובכל זאת לא הכירו כותב המיתולוגיה היהודית ולא ציינו במעשיית "ויקרא", פרק י"א, פסוקים ג´ - ז´.
משמע, הוגה המיתולוגיה היהודית וכותבה היה אדם, בשר ודם.
מ.ש.ל. (מה שרצינו להוכיח)

יקרא צאן הקדושים ויפנים...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מי שמחפש את האמת יראה אותה'
מי שמחפש את האמת יראה אותה
08/10/2002 | 20:24
2
1
ומי שלא מחפש לא יראה. בדרך שאדם רוצה לילך מוליכין אותו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'והאמת היא שהתורה נהגתה ונכתבה'
והאמת היא שהתורה נהגתה ונכתבה
09/10/2002 | 01:24
1
ביד אדם, בשר ודם, אשר גם בראה את ה"בורא"...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא שווה תגובה'
לא שווה תגובה
09/10/2002 | 07:52
3
לצפיה ב-'מחזק את ידי דוד'
מחזק את ידי דוד
26/09/2002 | 23:49
6
אני לא מסכים בכלל עם דעתך שההגעה לדת היהודית צריכה להתבסס על הארה רגשית. הכוזרי מתאר הגעה שכלתנית ליהדות, הרמב"ם מביא מופתים (הוכחות) לרעיונות התיאולוגיים היהודיים.
מצד שני, באמת אין מלמדים תורה לאפיקורס, ואין טעם לנסות ולהרביץ תורה במי שיש לו התנגדות חזקה מאוד אליה.

אבל רבים מהקוראים בפורומים אינם חילונים להכעיס, אלא אנשים שפתוחים לרעיונות דתיים, אם ישתכנעו בהם, ולכן טוב עושה דוד, שמציג את מרכולתו ופונה אל ההגיון. דווקא בתקופה שבה יש יותר מדי פניות אל דרכים של הפחדות וקמיעות, צריך לציין לטובה את הגישה השכלתנית של דוד.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"ולכן טוב עושה דוד, שמציג את'
"ולכן טוב עושה דוד, שמציג את
27/09/2002 | 02:02
מרכולתו ופונה אל ההגיון. דווקא בתקופה שבה יש יותר מדי פניות אל דרכים של הפחדות וקמיעות, צריך לציין לטובה את הגישה השכלתנית של דוד"

דוד? הגיון? גישה שכלתנית?
חה חה חה, שיחדש!

ממתי אפשר להציג ראיות מבוססות על מעשיות מיתולוגיות?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אנא ממך כתוב גם אתה כאן'
אנא ממך כתוב גם אתה כאן
27/09/2002 | 02:14
1
שנבין שדוד לא היחיד בפיגורו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא ירדת לעומק דעתם של הכוזרי והרמבם'
לא ירדת לעומק דעתם של הכוזרי והרמבם
27/09/2002 | 04:02
2
הכוזרי והרמבם [וכל הראשונים, האחרונים וחז"ל] לא הביאו את השטויות הנ"ל, אלא דברים מסוג אחר לגמרי. כל זה המצאה חדשנית של הדור האחרון הנבוך והתועה.

אין צורך גם בהארה רגשית (ראה קישור בנושא).
הדבר היחיד שצריך זה ללמוד את התורה לעומק ולהבין מה עומד מאחורי הדברים. אם תצליח בכך (ורוב לומדי התורה לא עושים זאת), תבין את העקרונות שמהם בנויה המציאות ואז לא תאמין - אלא תדע.

דרך נוספת פחות מאמצת, היא לקיים מצוות לשמם מתוך אמונה תמימה. תוכל לעשות זאת גם בלי לרדת לעומקה של תורה ולהבין את שורשי המציאות.
שוב, אין מדובר באמונה מתוך רגש.

ובודאי לא מתוך "ראיות" אינפנטיליות ו/או מלאות בשגיאות לוגיות. "מערכת הראיות" הנ"ל היא בפירוש חילול שם שמים.

נ.ב.
צר לי לומר לך זאת דוד, אך גם אם "מערכת הראיות" הנ"ל הייתה נכונה (והיא לא), אתה אינך האדם המתאים להציג אותה. אינני מודד זאת בשום מבחן חוץ ממבחן התוצאה.
התוצאה היא: אתה הופך את היהדות עצמה לקלס ושנינה בעיני רבים שלא היו מגיעים לכך לעולם. אתה יצרת את GOVERNOR.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'על הכוזרי והרמב"ם'
על הכוזרי והרמב"ם
27/09/2002 | 13:58
1
1
הכוזרי והרמב"ם לא התמודדו עם ציבור חילוני שאינו מאמין. העדר אמונה לא היה אופציה רצינית בתקופתם. אבל בכוזרי בהחלט מובאת הדעה שמעמד הר סיני וערכו ההיסטורי הוא ההוכחה לעדיפות היהדות על האיסלם והנצרות.
לא נגד דוד אתם מתווכחים, אלא כנגד רבי יהודה הלוי (שיש להניח שאילו היה כותב בפורום, היה משתמש בעברית צחה יותר).

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'המצב בתקופתם באמת היה'
המצב בתקופתם באמת היה
29/09/2002 | 19:38
1
כמו שאמרת- יותר מדי אמונה ופחות מדי ידע.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל--שי999'
ל--שי999
02/10/2002 | 03:58
1
תודה על התמיכה . תזכה למצוות ותזכה ותחיה ותירש טובה וברכה לחיי העולם הבא ותזכה שיהיו לך צאצאים תלמידי חכמים גדולים בתורה שיפיצו תורה ברבים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לדויד וכל השאר'
לדויד וכל השאר
27/09/2002 | 02:46
7
די ברור כי המכתב הנ"ל מפוברק
ונערך בידי פעיל "חופש" כלשהוא,
מציאות שחבר לפרסם את דבר קודשו לחינם
בפורום "חופש" וגם כאן בעוד יכל
לשלוח לך את המכתב אישית.

ועיין עוד לשונות מסגירים כנה"ל:
"לדת הקסומה שלנו"... "רק אדם שרוצה לראות את האור"
"הדת המדהימה"... שהרי זו מגמתם להציג את
היהדות כאיזו "אקסטזה".

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ומי זה בדיוק'
ומי זה בדיוק
27/09/2002 | 02:47
2
"הרב הקרוב ללבך"? הייתי שמח להחליף איתו כמה מילים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תודה על התמיכה. אין לי רב שהוא קרוב'
תודה על התמיכה. אין לי רב שהוא קרוב
29/09/2002 | 16:53
1
1
במיוחד. אני מתיעץ עם כל הרבנים החרדים המוסמכים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הוא לא דיבר אליך אלא אל רונןרונן'
הוא לא דיבר אליך אלא אל רונןרונן
29/09/2002 | 19:43
קצת הבנת הנקרא לא תזיק- ובכל אופן לא משנה אם ההודעה אמיתית או מזויפת- היא נכונה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תסמונת עמנואל גולדשטיין?'
תסמונת עמנואל גולדשטיין?
27/09/2002 | 10:13
2
5
לצפיה ב-'אם מישהו מהם'
אם מישהו מהם
29/09/2002 | 17:54
1
1
היה קורא את ג´ורג´ אורוול היו מעיפים אותו מהישיבה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הוא חזר בתשובה. אולי הספיק לפני.'
הוא חזר בתשובה. אולי הספיק לפני.
29/09/2002 | 18:49
לצפיה ב-'´היהדות כאיזו "אקסטזה"´. כל חוזר'
´היהדות כאיזו "אקסטזה"´. כל חוזר
27/09/2002 | 11:46
1
בתשובה מצוי במצב אקסטאטי לאחר שלב ההשלמה, לזמן-מה. אצל שוטה/קטן170 נראה שזה מצב קבוע...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'גם אני מחזק את דוד'
גם אני מחזק את דוד
29/09/2002 | 23:43
3
דוד מציג את היהדות כמו שהיא.
אני חושב שאנשים שמסתייגים מהשיטה של דוד אלה אנשים שאינם מצליחים להסביר סתירות לכאורה בין היהדות וממצאים מדעיים. לכן אנשים כאלה בוחרים לומר שה"אמונה באה מהלב".

אני גם ממש לא מסכים שיש כאן חילול הקודש.
הרי מבחינת הדת על כל אחד מוטלת החובה לנסות לשכנע את הלא מאמינים.
ובכלל, מי שמנסה לשכנע, גם אם אין מי שמקשיב - זה לפחות מראה שאכפת לו מהגורל של האחים שלו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל- uuuaaa'
ל- uuuaaa
01/10/2002 | 17:11
2

תזכה למצוות ותזכה ותחיה ותירש טובה וברכה לחיי העולם הבא. ותזכה שיהיו לך צאצאים תלמדי חכמים גדולים בתורה שיפיצו את התורה ברבים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"ותזכה שיהיו לך צאצאים תלמדי חכמים"'
"ותזכה שיהיו לך צאצאים תלמדי חכמים"
01/10/2002 | 21:20
צריך להוסיף "לשם שנוי"...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אין ברכה שורה אלא בדבר הסמוי מעין'
אין ברכה שורה אלא בדבר הסמוי מעין
30/09/2002 | 18:00
1
לפעמים עדיף להשאר סמוי.
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ