לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75917,591 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'מצאתי קישור של פרופסור זרטל'
מצאתי קישור של פרופסור זרטל
24/09/2002 | 17:09
34
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'האם כבר מצא הוכחות ליציאת מצרים?'
האם כבר מצא הוכחות ליציאת מצרים?
24/09/2002 | 17:50
33
לצפיה ב-'מה בקשר לקישור לאתר של זרטל.'
מה בקשר לקישור לאתר של זרטל.
<< ההודעה הנוכחית
24/09/2002 | 17:56
32
8
והמידות לכבש. אני לא מאמין שיהיה הוכחות ליציאת מצרים ברורות. כי תתבטל הבחירה. יש רק ראיות. אולי עכשיו לפני הגאולה בורא העולם ימציא לנו הוכחות, אבל מי שחוזר בתשובה מהוכחה התשובה שלו פחות טובה ממי שחוזר בתשובה כאשר רק יש ראיות בלי הוכחות.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני מצטט אותך:'
אני מצטט אותך:
24/09/2002 | 18:10
13
1
ציטוט: "אני לא מאמין שיהיה הוכחות ליציאת מצרים... יש רק ראיות...יש ראיות בלי הוכחות..."

חזרת 3 פעמים על הודאתך: שמערכת ה"ראיות" ה"מוכיחות" את היהדות אין בה ממש והיא רק כעין "פרפראות" לתורה. שבעיני הצופה האובייקטיבי מערכת ההוכחות הנ"ל לא טובה יותר ממערכת הוכחות של אמונות אחרות.

מבחינתי הסתיים הויכוח על "הוכחת" יציאת מצרים בהודאתך שאי אפשר להוכיח את זה חד משמעית (מכאן שזה משכנע רק את מי שכבר מאמין או שלא בדק מספיק).

שאלה: אתה מודה שאין הוכחות ברורות (רק "ראיות") גם לנושאים אחרים במערכת ההוכחות, למשל: "נבואות"?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנבואה שנתפזר בגולה כבר התקיימה'
הנבואה שנתפזר בגולה כבר התקיימה
24/09/2002 | 20:37
8
1
זה ראיה שהתורה לא ניתנה על ידי אדם. איך יכול אדם לדעת שנתפזר בכל העולם. הראיה הזאת מספיקה בכדי שתסכים לבקשה שלי שתתפלל לבורא העולם שיתן לך אמונה. אם תתפלל לא תצטרך בכלל הוכחות. אתה תרגיש לבד שיש בורא לעולם ואז תזכה למצוות ותזכה ותחיה ותירש טובה וברכה לחיי העולם הבא ויהיו לך צאצאים וצאצאי צאצאים גדולים בתורה שיפצו תורה ברבים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נבואה זו אינה אפילו "ראיה"...'
נבואה זו אינה אפילו "ראיה"...
24/09/2002 | 21:22
2
1
כל שכן שלא "הוכחה".

תסכים עימי שהדבר הכי קל בעולם זה לנבא ש"עם ישראל יתפזר בכל העמים" בלי לתת תאריך יעד. הרי תמיד יהיה ניתן לטעון שעוד לא עבר התאריך ויתכן שעם ישראל עוד יתפזר בעתיד...

גם לא קיים סיכון בניבוי נבואה זו, מאחר שזאת נבואה לטווח מאוד ארוך והנביא המדובר מזמן כבר לא יהיה בין החיים.

נ.ב. (בלי קשר לנאמר)
יש לי עוד נבואה:
*בעתיד, עם ישראל יתפזר לא רק בין העמים, אלא בין הכוכבים בחלל!

נ.ב. שני:
"להתפלל" לא קשור למכלול ה"ראיות" החלשות: אני עשוי להתפלל ולהאמין מאחר שאני יהודי מאמין. אך אני לא אתפלל ואאמין בגלל מכלול ראיות חלשות. (אחרת, אני יכול להתפלל ולהאמין בכל דת שיש לה מכלול של ראיות חלשות).
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנבואה לפני בנין בית ראשון הייתה'
הנבואה לפני בנין בית ראשון הייתה
24/09/2002 | 21:28
1
1
זמן קצר לפני שהיהודים יצאו לגולה. ולא רק שנאמר להם נבואה שהם יתפזרו אלא גם נאמר להם שהם יחזרו לאחר 70 שנה. וכך קרה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כן,'
כן,
24/09/2002 | 22:06
1
עניתי מהמותן ללא בדיקת המקור.
אענה מחדש לאחר שנסגור את נושא ה"כותל" שפתחת מחדש.
למרות שהויכוח כבר חסר טעם כמו שהודית כאן.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'גם עשר "נבואות" עמומות ש"מתקימות"'
גם עשר "נבואות" עמומות ש"מתקימות"
25/09/2002 | 01:52
4
אינן ראיה. אחת שמתבדית היא הפרכה. אבל, מהיכן שתבין זאת? נשרת טרם-זמן ממערכת החנוך...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא ענית. למה שכתבתי . ולא הבאת'
לא ענית. למה שכתבתי . ולא הבאת
25/09/2002 | 04:56
1
נבואה שהופרכה. למה שלא תענה לענין. לא מספיק שאתה לא עונה אתה גם כותב דברים בלי כיסוי. לא ענית למה שכתבתי. וכתבת דבר בלי להביא הוכחה שהוא נכון וגם אתה משמיץ בלי שזה יעזור אלא רק יזיק לך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אילו "נבואות" "התקיימו"?'
אילו "נבואות" "התקיימו"?
25/09/2002 | 10:15
לצפיה ב-'אתה אומר דברים בלי להוכיח. הנבואות'
אתה אומר דברים בלי להוכיח. הנבואות
25/09/2002 | 08:47
1
לא עמומות ואף אחת לא הופרכה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כל נבואה היא עמומה. זה ה"טריק" של'
כל נבואה היא עמומה. זה ה"טריק" של
25/09/2002 | 10:17
המסיונרים. אילו "נבואות" "התקיימו"?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'יש ראיות מספיקות בכדי שיהודי ישנה'
יש ראיות מספיקות בכדי שיהודי ישנה
25/09/2002 | 08:51
3
כיוון. בנתיים קראת מאמר של הרב והוא כתב שצריך לקרוא לראיות ממש הוכחות כך שזה לא משנה מה אתה קורא לממצאים השאלה מה אתה מוכן לעשות לאחר שראיתי את הראיות או הוכחות. הראיות מספיק טובות בכדי לגרום שתסכים להתפלל לבורא העולם שיתן לך אמונה ואם תסכים לכך עברנו את הגדר.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אז שנה גם אתה כיוון!'
אז שנה גם אתה כיוון!
25/09/2002 | 20:16
2
אם צריך לקרוא לראיות ממש הוכחות (כך אמר הרב), אתה צריך להרשם עוד היום לכת המהרישי מהשיוגי. יש להם הרבה "ראיות". הרב אומר שצריך לקרוא להם "הוכחות".
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל--00000000000'
ל--00000000000
25/09/2002 | 21:41
1
אין בדתות האלה מישהו שפונה לעם ואומר לו אני בורא העולם. וגם מראה שהוא שולט על העולם . זה ראיה מוחצת שאין עליה הפרכה וברגע שאין עליה הפרכה היא הפכה להיות הוכחה מוחלטת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הוכחה ניצחת.'
הוכחה ניצחת.
26/09/2002 | 00:31
כבר הודית כאן כי סיפור יציאת מצרים (הכולל את אותו אחד שטען כי הוא בורא העולם) אינו ראיה מוחצת כלל וכלל.

בזאת סיימנו את הדיון.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני מצטט אותך (2):'
אני מצטט אותך (2):
24/09/2002 | 18:25
7
ציטוט: "אולי עכשיו לפני הגאולה בורא העולם ימציא לנו הוכחות, אבל מי שחוזר בתשובה מהוכחה התשובה שלו פחות טובה ממי שחוזר בתשובה כאשר רק יש ראיות בלי הוכחות"

*אני מסכים עמך ב-100%:
1) עכשיו לפני הגאולה כנראה בורא העולם ימציא לנו הוכחות.
2) מי שיחזור בתשובה מהוכחה (אחר כך) התשובה שלו פחות טובה ממי שחוזר בתשובה בלי הוכחות (עכשיו).
3) חילקת בין "ראיות" ל"הוכחות". באופו ש"ראיות" הן רק כעין "פרפראות לתורה" ואין בהם תועלת ל->הוכחת<- דבר.
4) ממה שאמרת "אולי עכשיו לפני הגאולה בורא העולם ימציא לנו הוכחות" אני למד שאתה רואה את כל מערכת ה"הוכחות" כראיות חלשות, לא רק את "ראיית" יציאת מצרים (אחרת היית פשוט מביא ראיה אחר במקום הראיה של יציאת מצרים)
[אז אתה יכול לוותר על לענות תשובה לפתיל "אני מצטט אותך (1)"].

שאלה: יש בעצם סיבה להמשיך את הויכוחים בפורום? הרי בכל מקרה אי אפשר "להוכיח" דבר אלא רק להביא "ראיות"?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הראיות נועדו לדחוף את האדם שיסכים'
הראיות נועדו לדחוף את האדם שיסכים
24/09/2002 | 20:30
6
להתפלל לבורא העולם שיתן לו אמונה. לאחר תפילה לבורא העולם כבר מרגישים שיש בורא ולא צריך הוכחות ולא ראיות. אם האדם לא רוצה לחזור בתשובה, לא יעזור לו אפילו אם יביאו הוכחות מוחצות. אם אתה באמת רוצה לדעת ולהרגיש את בורא העולם אתה חייב להתפלל.

ישנם יהודים האומרים שיאמינו בה´ רק אם יראו להם נס גלוי. זו אינה הדרך הנכונה. בני ישראל ראו הרבה ניסים במדבר ובכל אופן היו להם ספקות, קשיים ונסיונות. מדוע? ישנן שתי מדרגות: אמונה ובטחון. יותר קל להאמין. כולם האמינו כפי שאומר הכתוב...ראה ההמשך באתר.
מראיות גם חוזרים בתשובה, ראיות הם פרפראות בלי תועלת,
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אבל הן לא עושות את זה.'
אבל הן לא עושות את זה.
24/09/2002 | 21:46
5
כמו שאמרת: "אם האדם לא רוצה לחזור בתשובה, לא יעזור לו אפילו אם יביאו הוכחות מוחצות!"

כל שכן שאם אתה רוצה להחזיר בתשובה, לא יעזור לך להביא מכלול של "ראיות" חלשות. מי שיש לו זכות יחזור בתשובה על ידי לימוד תורה ("הלוואי אותי עזבו ותורתי שמרו"...). לא על ידי "ראיות" שאין בהן ממש (כי אחרת הוא יכול להתפתות ל"ראיות" של כל כת מסיונרית)

אתה הודית בעצמך שאי אפשר להוכיח.
עניין ה"הוכחות" עדיין חדש (חז"ל לא היו זקוקים לו!). תוך לא הרבה זמן יקום גוף חילוני כדוגמת "ערכים", ובצורה מסודרת יוציא הפרכה כוללת לכל מכלול הראיות (הודית שזה אפשרי!). כשזה יקרה, אתה וכל אלו שגרמו להרבה בעלי תשובה לחשוב שהיהדות מונחת על בסיס "מכלול הראיות" הנ"ל, תמצאו מחללי שם שמים בצורה שאין לתאר.

לידיעתך, רבנים רבים לא הביעו התנגדות לעניין ה"הוכחות", דווקא מפני שזה עניין חדש. לא אזלזל בגדולתם, אך עניין ה"הוכחות" זה נושא גדול בפני עצמו שלוקח זמן ללמוד אותו [שים לב כמה זמן לקח לפורום הזה לזקק את הלוגיקה מתוך המוץ. תקופה ארוכה של מחקר וויכוחים.] ומאחר שזה לא "תורה", וזה דבר חדש שלא ידעו אבותינו, הם לא כיסו אותו לחלוטין ולא ראו את הכשלים.

דוגמא לעניין, חלק מהרבנים כבר מזהירים שלא להתפתות אחר "דילוגי האותיות", שהרי גם הנוצריים משתמשים בזה ואפשר לעשות עם זה מה שרוצים.
לא רחוק היום והם יזהירו על כל "מערכת הראיות" הנ"ל.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-000000000000000'
ל-000000000000000
24/09/2002 | 22:04
1

"כל שכן שאם אתה רוצה להחזיר בתשובה, לא יעזור לך להביא מכלול של "ראיות" חלשות."

ת. בתורה יש ראיות חזקות מאוד.

" כדוגמת "ערכים", ובצורה מסודרת יוציא הפרכה כוללת לכל מכלול הראיות (הודית שזה "

ת. יהודי צריך לקבל תמיד עצות מרבנים וכך הוא לא יפול לעבודה לא נכונה של הבורא . וצריך גם להתפלל הרבה שכל מעשיו יהיו לשם שמים.

"אזלזל בגדולתם, אך עניין ה"הוכחות" זה נושא גדול בפני עצמו שלוקח זמן ללמוד אותו [שים"

ת. לא לוקח הרבה זמן ללמוד אותו פשוט יש כאלה שעושים את עצמם שהם לא מבינים וצריך להסביר שוב בגלל שאתה לא יודע אם הוא עושה את עצמו או באמת לא מבין.

"דוגמא לעניין, חלק מהרבנים כבר מזהירים שלא להתפתות אחר "דילוגי האותיות", שהרי גם הנוצריים משתמשים בזה ואפשר לעשות עם זה מה שרוצים."

ת. אי אפשר לעשות מה שרוצים . יש-ו יוצא בדילוגים כי גם אותו ברא אלוקים. אין זה סותר את התורה . הכל רמוז בתורה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא ענית לעניין.'
לא ענית לעניין.
24/09/2002 | 22:08
קרא את דברי שנית.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-000000000000000'
ל-000000000000000
25/09/2002 | 04:52
2

"כמו שאמרת: "אם האדם לא רוצה לחזור בתשובה, לא יעזור לו אפילו אם יביאו הוכחות מוחצות!""

ת. הראיות לא תמיד משפיעות מידית . אם יש ליהודי את הראיות בראש כשקורה לא מקרה יוצא דופן הוא נזכר בראיות וחוזר בתשובה. אני לא צריך לעשות את החשבון שאולי הראיות לא ישפיעו ולא להביא אותם אני צריך להראות את הראיות ולהראות שהתורה אמת. על נאמר אין עליך המלאכה לגמור ואין אתה רשאי להבטל ממנה. יש הרבה אנשים שהראיות האלה גרמו להם לשנות כיוון . אפילו אם גרמתי לשינוי קטן במחשבה של מישהו זה טוב להשקיע את הזמן . להביא את הראיות אין בזה ביטול תורה כי אני עוסק בתורה .

." מי שיש לו זכות יחזור בתשובה על ידי לימוד תורה ("הלוואי אותי עזבו ותורתי שמרו"...). "

ת. מי ילמד תורה? אם אתה לא מאמין בתורה איך תלמד? אתה לומד תורה? אתה צודק שאם אדם לומד תורה אפילו שלא לשמה הוא יגיע בסופו של דבר ללימוד תורה לשמה. אבל אני רוצה להביא אותך שתסכים ללמוד .

"לא על ידי "ראיות" שאין בהן ממש (כי אחרת הוא יכול להתפתות ל"ראיות" של כל כת מסיונרית)"

ת. צריך להביא את הראיות החזקות. אבל אני לא יכול לדעת מה הראיות החזקות אם אני לא משוחח איתך על כך נועד הפורום.

" יוציא הפרכה כוללת לכל מכלול הראיות (הודית שזה אפשרי!). כשזה יקרה, אתה וכל אלו תמצאו מחללי שם שמים בצורה שאין לתאר."

ת. אל תדאג . לא יהיה מצב כזה . אתה צריך להבין שמי שמקיים תורה ומצוות כראוי , בטוח שיש בורא לעולם כי הוא מרגיש את ההשגחה הפרטית בכל צעד כך שאנחנו בטוחים שהתורה אמת ולא ניתן להפריך את הראיות. התורה לא הופרכה במשך 3000 שנה וגם לא תופרך .

"לידיעתך, רבנים רבים לא הביעו התנגדות לעניין ה"הוכחות", דווקא מפני שזה עניין חדש.,"
ת. לא בגלל זה אלא בגלל שזאת שיטה טובה לחיזוק האמונה.

", חלק מהרבנים כבר מזהירים שלא להתפתות אחר "דילוגי האותיות","

ת. אין אף רב שמזהיר שלא להביא את הדילוגים בתור ראיה. הדילוגים זה ראיה מאוד חזקה לאמיתות התורה. הכמות שמוצאים בספר מלחמה ושלום קטנה מאוד יחסית למה שמוצאים בספר התורה . אם נותנים למחשב שישנה את הבדיקה של הדילוגים ויבדוק דילוג שונה בכל פעם ולא שווה לא מוצאים דילוגים בכמות שמוצאים כשנותנים למחשב לחפש דילוג שווה . אלא מוצאים מספר דילוגים רגיל כפי שיכול להיות כך בצורה אקראית .

"לא רחוק היום והם יזהירו על כל "מערכת הראיות" הנ"ל."
ת. לא יהיה מצב כזה כי התורה אמת . אני יודע על כך בפרוש . אתה לא תוכל לקבל את מה שאני אומר אם לא תתחיל להתפלל.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אין קשר'
אין קשר
25/09/2002 | 20:14
1
אין קשר בין אם "התורה היא אמת" או לא, לבין זה שבראיות הנ"ל אין ממש.
אם אתה משתמש בראיות לא חד משמעיות, אתה נותן לאנשים להבין שמותר לקבל ראיות לא חד משמעיות כהוכחה, ולכן הנצרות והכתות המסיונריות צודקות.

אכן, אפשר להשתמש בפורום על מנת לנסות למצוא ראיה כלשהי שהיא כן חותכת - אך רק אם תפסיק להשתמש ב"ראיות" לא חותכות כדרך להחזרה בתשובה, מרגע שהובהר לך שהן לא חותכות. אחרת אתה גורם לחילול שם שמים.

למשל, כפי הציטוט שלך כאן , ל"יציאת מצרים" אין ראיות ברורות, כי תתבטל הבחירה. הפסק להשתמש ב"ראיה" של יציאת מצרים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בנושא חילול שמים דבר עם'
בנושא חילול שמים דבר עם
25/09/2002 | 21:38
הרבנים הגדולים שהם המנחים להביא ראיות כאלה. אני לא ממציא מדעתי את השיטה הזאת. אם אתה רוצה להיות דתי וללמוד תורה ולהגיע למצב שתהיה כל כך גדול בתורה שתוכל לחלוק על הרבנים וגדולי התורה שנותנים ומורים להפיץ ראיות לתורה, אתה מוזמן להתחיל מרגע זה. אתה לא יכול לחלוק עליהם כל עוד לא הגעת לדרגה שלהם ביראת שמים ובידע בתורה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'זרטל, עם כל היותו qualified, בודד'
זרטל, עם כל היותו qualified, בודד
25/09/2002 | 02:00
6
להחריד במסקנותיו. את החרסים שמצא לא נתן לבדיקת neutron activation analysis שנועדה לאתר את מקורם. עצמות החיות שנמצאו באתר תואם ס"ה סוג הבהמות שמגדלים נוודים (כבשים ועזים), פלוס צבאים ארץ-ישראלים.

"בורא" זה משהו המצוי בוודאות רק בין אזני מאמיניו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ורק לאחרונה פירסם הארכיאולוג'
ורק לאחרונה פירסם הארכיאולוג
25/09/2002 | 05:00
5
ורק לאחרונה פירסם הארכיאולוג פרופ´ אדם זרטל מאונ´ חיפה הגר בקבוץ עין שמר [!], לאחר 21 שנים שחוקר וסוקר את השומרון, בעיתון "הארץ [12.11.99] את הממצא המדהים שמשלחתו גילתה בהר עיבל: מזבח של ישראל מזמן ההתנחלות שלאחר יציאת מצרים, וכפי שציוה ה´ בדבר´ כ"ז, לבנות מזבח בהר עיבל, וכפי שבוצע ביהושע ח´!! המזבח גם תואם במדויק את המדות והצורה של המזבח בביהמ"ק המתואר בחזקאל מ"ג ובמס´ מדות פ"ג. שלא כשאר המזבחות הכנעניות מאותה התקופה, כבמקדשיהם הסמוכים, לא נמצאו סביבו צלמניות [פסלונים אליליים], וגם עצמות הבע"ח שהיו שם היו של בעלי חיים שמהם מקריבים קרבנות [זכרים צעירים מהצאן והבקר וכדו´]. והחוקרים לסוגיהם לא יודעים היאך לעכל "חדשה מרעישה" זו. כמובן, לא "הודו" כל כך מהר חבריו של זרטל במשמעות ממצאיו, ויש אפילו שפרסמו דברים בוטים נגד ממצאיו המחייבים. אך באמת גם לאפיקורס ביותר מבין הארכיאולוגים, היסטוריונים ו"מבקרים", משמש מימצא זה כהוכחה ניצחת: ס´ דברים וס´ יהושע נכתבו סמוך לזמן שהם מדברים עליו, שהרי מתארים דברים שעתה גילו כמדוייקים ביותר! דברי התנ"ך הם אמת לאמיתה, גם בפרטים העובדתיים וההיסטוריים: עד לפרט הקטן ביותר! שוב המלאך הרע אומר על כורחו אמן: משה אמת ותורתו אמת- ואנחנו הבדאים!!!
עד כאן דבריו של הרב יעקב סגל
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'זרטל, עם כל היותו qualified, בודד'
זרטל, עם כל היותו qualified, בודד
25/09/2002 | 09:58
4
להחריד במסקנותיו. את החרסים שמצא לא נתן לבדיקת neutron activation analysis שנועדה לאתר את מקורם. עצמות החיות שנמצאו באתר תואם ס"ה סוג הבהמות שמגדלים נוודים (כבשים ועזים), פלוס צבאים ארץ-ישראלים.

"בורא" זה משהו המצוי בוודאות רק בין אזני מאמיניו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לאחרונה מצא פרופסור לארי'
לאחרונה מצא פרופסור לארי
25/09/2002 | 13:05
1
לאחרונה מצא פרופסור לארי הר (HERR) מאוניברסיטת טורונטו, החופר בתל-עומיירי ליד רבת עמון, חרסים זהים לאלה שנמצאו בהר עיבל, ואף כתב על כך. זוהי עדות ראשונה על נוכחות אוכלוסיה ישראלית גם בעבר הירדן המזרחי באותה תקופה. מה קרה לאחר שנתפרסמו העובדות המדעיות האלה? פשוט שקט. חבורת המכחישנים לא באו להודות על האמת. הם פשוט שותקים. רק כמה אנשי אמת משמיעים קולם.

פרופסור לארי סטייגר מאוניברסיטת הרווארד אמר: "אם עמד מזבח עולה על הר עיבל ההשפעה מהפכנית; על כולנו (ארכיאולוגים מקראיים) לחזור לגן הילדים". מאחר שהדברים שהתגלו קיימים ועומדים, יש צורך במהפכה חשיבתית ובקבלת עיקרו של המקרא כמקור היסטורי – אומר פרופסור זרטל בסיום מאמרו. בשנות המחקר הרבות בשומרון עלו ממצאים רבים נוספים, המאששים את התפיסה המקראית, ואלו יופיעו במפורט בספרו העומד לצאת לאור.

אין מילים להוסיף

נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אכן, כל מלה נוספת מיותרת. "לאחרונה'
אכן, כל מלה נוספת מיותרת. "לאחרונה
25/09/2002 | 22:28
מצא פרופסור לארי הר (HERR) מאוניברסיטת טורונטו, החופר בתל-עומיירי ליד רבת עמון, חרסים זהים לאלה שנמצאו בהר עיבל, ואף כתב על כך"
היכן כתב על כך, ואל תצטט לי את המסיונרים הפאגאנים מהידברות?

´פרופסור לארי סטייגר מאוניברסיטת הרווארד אמר: "אם עמד מזבח עולה על הר עיבל ההשפעה מהפכנית; על כולנו (ארכיאולוגים מקראיים) לחזור לגן הילדים"´
מי זה פרופ´ לארי סטייגר מהרווארד?
הוא אינו פסקני, אלא מתנה את דבריו ב"אם". יתר הדברים בפסקה זו אינם שלו. התנאי לא בהכרח התקיים...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מהיכן לקחת שהוא לא נתן לבדיקה'
מהיכן לקחת שהוא לא נתן לבדיקה
26/09/2002 | 14:03
1
את החרסים.

קרא שוב מהאתר של הידברות

בתוך הבמה וסביבה נמצאו שכבות אפר ובתוכן עצמות בעלי חיים שהועלו לקרבן. רובם של אלה היו זכרים צעירים מן הצאן והבקר, שהתאימו לדיני הקרבנות בתורה. הזהות הארכיטקטונית, התקופה (ראשית ההתנחלות), והמקום (הר עיבל), זיהו את האתר בסבירות גבוהה מאד עם המזבח הנזכר בדברים וביהושע. שיטות בנייתו, כלי החרס ושאר ממצאים, היו זהים לאתרים הרבים שמצאנו בין הירדן להר שומרון ובכל ההר המרכזי.
ואז התגלה אתר המזבח בהר עיבל.

וכך מספר לנו פרופסור אדם זרטל: גילינו על הכתף המזרחית של הר עיבל, אתר מוקף קיר - מתחם ששיטחו כ- 14 דונם. מן החרסים במקום עלה שהאתר נוסד בסוף המאה ה- 13 ונתקיים כ- 50 שנה , כרונולוגיה המתאימה לתפיסה הקלאסית של חדירת ישראל לכנען. במקום היה מבנה גדול שבמרכזו במת-אבן שעלו אליה בכבש. מבנה זה עם הכבש, מתאים בדיוק למזבחות העולה הישראליים המתוארים ביחזקאל (מג), ובמשניות מדות (ג) ואצל יוסף בן מתתיהו, וב´מגילת המקדש´ מים המלח. בתוך הבמה וסביבה נמצאו שכבות אפר ובתוכן עצמות בעלי חיים שהועלו לקרבן. רובם של אלה היו זכרים צעירים מן הצאן והבקר, שהתאימו לדיני הקרבנות בתורה. הזהות הארכיטקטונית, התקופה (ראשית ההתנחלות), והמקום (הר עיבל), זיהו את האתר בסבירות גבוהה מאד עם המזבח הנזכר בדברים וביהושע. שיטות בנייתו, כלי החרס ושאר ממצאים, היו זהים לאתרים הרבים שמצאנו בין הירדן להר שומרון ובכל ההר המרכזי.

המסקנות מהחפירה בהר עיבל מרחיקות-לכת. אם עמד מזבח עולה בהר עיבל, ונערך בו טקס גדול (מתאים למיקומו ולצורתו כמקום כינוס טבעי), מאשש הדבר את המסורת בדברים וביהושע. אם נצרף לאלה את זהות קרבנות הבהמה למצוות התורה, ואת העדרן של צלמיות אלים (שלא כבמקדשים הכנעניים הסמוכים

לאחרונה מצא פרופסור לארי הר (HERR) מאוניברסיטת טורונטו, החופר בתל-עומיירי ליד רבת עמון, חרסים זהים לאלה שנמצאו בהר עיבל, ואף כתב על כך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שאל את זרטל האם חרסיו נבדקו'
שאל את זרטל האם חרסיו נבדקו
26/09/2002 | 14:29
ב- Neutron Activation Analysis וקרא שוב את הודעתי. מה השטויות שלך בצטוט הידברות?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'גם ככה אין בחירה לפי מה שאתה אומר'
גם ככה אין בחירה לפי מה שאתה אומר
25/09/2002 | 03:18
1
אתה אומר שאם יהיו הוכחות, תתבטל הבחירה. למה ? כי אז תהיה ידיעה שקיים
בורא, ולא תהיה אמונה. עד כאן נכון. בעצם אמרת שידיעה שקיים בורא עולם
תבטל את האפשרות לבחור אם להאמין או לא (כי ידיעה מבטלת את הצורך באמונה).
עכשיו, אתה גם אומר (כמו כל החרדים לדוגמא) שיש גאולה. יש תגמול עבור
שמירת מצוות ומי שלא שומע לבורא נענש ע"י הבורא. אם אני כופר ונגזר עליי
ללכת לגיהינום או משהו, איפה הבחירה ?

יש לי בחירה בין הדרך שאלוהים רוצה, ובין הדרך שאני רוצה שתוביל אותי
ליסוריי נצח. אין פה בעצם ברירה לא ?
זה כמו שחוטפים שחטפו אותך ואת אשתך יגידו לך: אתה יכול לברוח מפה עכשיו,
אבל אשתך תישאר ותסבול כאן לנצח. כן, תכלס אתה יכול לברוח בתיאוריה.
בפעול ? אין שום סיכוי!!! אתה תישאר כדי שהיא לא תסבול!

זה אותו הדבר, אם הבחירה היא בין דרך האלוהים שמובילה לתגמול, לעומת דרך
אחרת שמובילה ליסוריי נצח, אין בחירה! האפשרות היחידה היא דרך האלוהים!
גם כן בחירה נתן לנו הא ???

עשה לי טובה בחייך... לא יהיו הוכחות כי אלוהים לא קיים. יציאת מצרים
לא התקיימה ואתה סתם מקשקש.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-voguemaster'
ל-voguemaster
25/09/2002 | 09:38
"אין בחירה! האפשרות היחידה היא דרך האלוהים! גם כן בחירה נתן לנו הא ???"

תשובה: זה מה שהוא נתן. מה שנשאר לנו לבחור. למה שלא נבחר בדרך שבא לא נלך לגינהם אלא נלך לגן עדן? אין במה שכתבת הפרכה לקיום בורא עולם. הוא ברא גם יצורים שאין להם בחירה כמו מלאכים וחיות. וגם ברא בני אדם שיש להם בחירה. האם אתה מכיר את הרמחל מה שהוא אומר: השם טוב והוא רוצה להטיב וההטבה המושלמת יכולה להיות רק אם מקבלים אותה לאחר עמל ולא בחינם? אם לא

באהבה רבה
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה שאין הוכחות שגורמות לביטול הבחיר'
זה שאין הוכחות שגורמות לביטול הבחיר
30/09/2002 | 04:39
הבחירה מראה שיש השגחה פרטית מבורא העולם וזה עוד ראיה שיש בורא לעולם.
בורא העולם נתן לאדם בחירה וגם מאפשר לו לקיים את הבחירה.
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ