לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75937,593 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'הפרכת נבואת הכותל.'
הפרכת נבואת הכותל.
<< ההודעה הנוכחית
23/09/2002 | 17:57
66
111
"נבואת" הכותל:
"הנה זה עומד אחר כתלנו" (שיר השירים ב´( - מדרש: "אחר כותל מערבי של בית המקדש שנשבע
לו הקב"ה שאינו חרב לעולם"

הפרכת "נבואת" הכותל:

*המדרש: "שנשבע לו הקב"ה ש->אינו חרב לעולם<-". הכותל כבר נחרב בעבר בחלקו.
אפשר לתרץ שהוא לא נחרב לחלוטין, אבל אפשר גם לומר שה"נבואה" לא התקיימה. זה נתון לפרשנויות אישיות.

*למעשה, מהרבה מאוד כתלים וחומות של מקומות מפורסמים נשארים היסודות. נניח שהיו נשארים רק היסודות של הכותל, כמו שעכשיו תרצנו שהוא לא נחרב לחלוטין, גם אז אפשר היה לתרץ שהוא לא נחרב לחלוטין.
זה לא גורם סיכון גבוה מאוד "לנבא" שיסודות או חורבות תמיד ישארו. (בנוסף, למרות שיש עונש מוות על נביא שקר, לא סביר שעוד בזמנו יהרס הכותל כולל היסודות).

* הכותל עוד עשוי ליפול בעתיד.
-בזמנו, ניבא נביא נוצרי שהיהודים לא יחזרו לארץ ישראל. במשך זמן רב הם באמת לא חזרו ונבואתו היתה תקפה ועומדת, אך לפני חמישים שנה היא התבדתה.
כנ"ל לגבי נבואת הכותל. היא יכולה להתבדאות בכל רגע נתון. גם אם במשך זמן רב הנבואה התקיימה, היא עשויה להתבדאות בעוד חמישים שנה.
לכן "נבואה" זו דומה להפליא לראיות הנוצרים.
כמובן שהדבר נתון לפרשנות אישית. רק מי שכבר מאמין בנבואות, מאמין ב"נבואה" הזאת.

*הרמב"ם בהקדמתו לזרעים מבאר כי נבואה יכולות גם שלא להתגשם, ואז זה סימן שישראל חטאו ולא היו ראויים לנבואה. לכן גם אם הכותל יהרס כליל, ימשיכו המאמינים להאמין.
זה לא גורם סיכון בכלל "לנבא" שהכותל תמיד ישאר. הרי אם הוא יחרב יהיה אפשר לטעון שישראל לא היו ראויים לנבואה.
(למעשה, נבואות רבות לא התגשמו, ונטען שישראל לא היו ראויים).
לכן הנבואת הכותל לא יכולה להוכיח לבוא בתור ראיה לדבר.
[לגבי נבואות בכלל, גם על נבואות שנראות ניטרליות אפשר לתרץ שהן לא התקיימו כי ישראל לא היו ראויים שתתקיים הנבואה ויתגלה יקרם בין האומות, או שהנבואה לא התקיימה כי הנביא לא היה ראוי, וכדומה. זה בדוחק כמובן, אבל זה כל העניין...זה נתון לפרשנויות אישיות]

כל ה"ראיות" האלו ניתנות לפרשנויות לכאן או לכאן.
כדי להשתמש בראיות המפוקפקות הללו, טוענים מחב"תים רבים כי ראיה זו בלבד אינה מספיקה כמובן,
ישנם נבואות רבות אחרות, ובכלל, מערכת ההוכחות מורכבת מסוגי הוכחה שונים (שבכללם עניין הנבואות) וכדי להשתכנע כליל יש צורך לראות את כולה בפרספקטיבה מתאימה.

מעניין, שהרבה כתות, אמונות ודתות טוענים כך...
מה ההבדל בין מערכת ה"הוכחות" של היהדות לבין מערכת ה"הוכחות" של שאר האמונות?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל--000000000000000'
ל--000000000000000
23/09/2002 | 21:51
45
11

"נבואת" הכותל:
"הנה זה עומד אחר כתלנו" (שיר השירים ב´( - מדרש: "אחר כותל מערבי של בית המקדש שנשבע
לו הקב"ה שאינו חרב לעולם"

"זה לא גורם סיכון גבוה מאוד "לנבא" שיסודות או חורבות תמיד ישארו."

ת. זה שטויות . כמה כתלים נשארו שלמים מלפני למעלה מ-2000 שנה. במיוחד שבמקום הזה היו 9 מלחמות וכל האזור נחרש.

*"הכותל עוד עשוי ליפול בעתיד."
ת. הוא לא יפול אני יודע את העתיד עד סוף הדורות. (כמו שלך מותר להגיד דברים בלי להביא ראיות גם לי מותר)

"ונבואתו היתה תקפה ועומדת, אך לפני חמישים שנה היא התבדתה."

ת. בנתיים עד שהנבואה הזאת תופרך חייב כל מי שרואה אותה לקיים תורה ומצוות. כי סביר ביותר שהנבואה לא תופרך. ועל זה נאמר : בכל עת, יהיו בגדיך לבנים; ושמן, על ראשך אל יחסר.

"זה לא גורם סיכון בכלל "לנבא" "

ת. מה זה משנה אם זה סיכון או לא לגבי נבואה שמתקיימת אלפי שנים. לא מדובר פה על סיכון .

"לגבי נבואות בכלל, גם על נבואות שנראות ניטרליות אפשר לתרץ שהן לא התקיימו כי ישראל לא היו ראויים שתתקיים"

ת. כל הנבואות שישנם בתורה התקיימו. כך שמה שכתבת לא נכון לגבי התורה.

"היהדות לבין מערכת ה"הוכחות" של שאר האמונות?"

ת. אין באף דת או אמונה נבואות שכולם התקיימו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא ענית לדברי. קרא שנית.'
לא ענית לדברי. קרא שנית.
24/09/2002 | 00:07
22
6
לצפיה ב-'אם באים שני עדים'
אם באים שני עדים
24/09/2002 | 12:14
21
9
בס"ד
אם באים שני עדים ומעדים בבית משפט על ראובן שהוא רצח את שמעון. השופט לא אומר שצריך לחכות עד אין סוף, אולי בנתיים יבואו עדים אחרים ויזימו את העדים הראשונים ויגרמו לכך שהנאשם צריך לצאת לחופשי . הוא פוסק דין אחרי שנגמרו כל הטענות של כל הצדדים ומכניס את הנאשם לכלא. אותו דבר בקשר לראיות של הנבואות. היום אתם צריכים לשפוט ולכלכל את צעדיכם בהתאם לממצאים שיש בשטח. אם אתה רואים שאף נבואה שכתובה בתורה לא הופרכה ולעומת זאת נבואות שכתובים בספרים אחרים רק חלק מהם התקיימו וחלק לא . סימן שמי שכתב את התורה לא היה אדם ומי שכתב את הספרים אחרים היה אדם. זה שטות לומר אני יחכה אולי בעתיד הנבואות יופרכו. בנתיים צריך לפעול כאילו הם לא יופרכו. כי לכם בטחון שהם יופרכו.
הנבואה שנתפזר בכל העולם כבר התקיימה. ברור שלא היה זה ניחוש.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חזור בך מדבריך.'
חזור בך מדבריך.
24/09/2002 | 12:36
20
8
אתה בעצם אומר שכל מי שמנבא כמה נבואות, ואף אחת מהן לא הופרכה עדיין - הוא לא יכול להיות אדם אלא חייב להיות כל יכול.

אתה מתכוון להודות שאמרת שטות ולחזור בך מדבריך?

נ.ב.

ללא קשר לנאמר, אנצל בינתיים את הבמה שניתנה לי כדי לנבא מספר דברים:
א. חומת סין לא תהרס לחלוטין כל עוד הכותל קיים.
ב. בין שאר המלחמות, 5 מלחמות גדולות יהיו בעשור הקרוב.
ג. העם הערבי ישרוד כל עוד העם היהודי ישרוד.
ד. היהודים לא יצליחו לעולם להפריח את בוסניה.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנבואות שאתה נתת לא דומים לנבואות'
הנבואות שאתה נתת לא דומים לנבואות
24/09/2002 | 13:08
19
9
של התורה. א. לא ענית לי על הנבואה שכבר התקיימה שנתפזר בכל העולם. ב. מי שניבא את הנבואות גם טען שהוא בורא העולם והוא מעניש את מי שלא שומע לו. ואין עוד מישהו שטוען שהוא בורא העולם שניבא מספר נבואות וכל הנבואות שלו לא הופרכו. אם מישהו מנבא ולא טוען שהוא בורא וגם הנבואות שלו לא נבדקו בתקופה מסוימת. אין בזה שום חידוש שצריך לגרום לנו לשנות את דרכינו. אבל אם מישהו שהוא טוען שהוא בורא עולם וניבא נבואות שלא הופרכו בתקופה של אלפי שנים, אנחנו חייבים לחוש למה שהוא אומר ולא לסטות מציווים שלו. כי בכדי לחזור בתשובה לא צריך הוכחה ממש, מספיק שיש ספק שיש בורא עולם בכדי להיות דתי. מה בסך הכל מבקשים מאיתנו להיות טובים . הכל מותר . מותר לא לנסוע בשבת , מותר לא לעשן בשבת, ומותר לא לראות טלוויזיה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הכל אותו דבר.'
הכל אותו דבר.
24/09/2002 | 14:21
6
א.)
לא עניתי על נבואות אחרות מאחר שברצוני לדון בראיה הספציפית הזאת העומדת בפני עצמה.

ניתן "להתחמק" מ"ראיה" זו בכמה דרכים שהבאתי.
אתה מודה שהיא אינה עומדת בפני עצמה? אתה מודה שאין לך ראיה שעומדת בפני עצמה אלא יש לך הרבה "ראיות" שקבלתם תלויה בכך שנראה אותם ב"פרספקטיבה" מתאימה?
כפי שכבר אמרתי ואחזור: זאת הדרך בה עובדות כתות מסיונריות רבות.

הראיות האלו נועדו לשכנע רק את חסרי הדעת או מי שכבר משוכנע.

אתה מודה שאם תסתכל על הראיה הספציפית הזאת מה"פרספקטיבה" של לא מאמין, היא לא תשכנע אותך.
כנ"ל לגבי ההסתכלות על מכלול הראיות השלם שאף ראיה אינה עומדת בה בפני עצמה.

ברור שהראיה הזאת לא עומדת בפני עצמה? עכשיו אפשר לעבור אחת אחת על ה"נבואות" הבאות.

(מסיבה זאת גם לא אדון עמך כעת על ראיות אחרות מכל סוג. קודם תאשר שהבנת שראיה זו אינה עומדת בפני עצמה).

נ.ב. ראשון:
בלי קשר לנאמר, ברצוני לנצל את המקום כדי לומר דבר חשוב:
אני טוען שאני בורא העולם, וניבאתי דברים (בהודעתי הקודמת) שלא הופרכו, ואני מצווה את דוד ללבוש חולצות אדומות במשך 3 שנים מעכשיו.

נ.ב. שני:
אני מצטט אותך: "מספיק ש->יש ספק<- שיש בורא עולם בכדי להיות דתי".
בכך הודית שאינך יכול להוכיח חד משמעית את מציאות בורא עולם.
אתה מאשר או חוזר בך מדבריך?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא ענית לי על הנבואה'
לא ענית לי על הנבואה
24/09/2002 | 16:05
17
3
לא ענית לי על הנבואה שכבר התקיימה שנתפזר בכל העולם והנבואה הזאת כבר התקיימה. ואין צורך לחכות עד בכדי לבדוק שהיא תתקיים.

"אני טוען שאני בורא העולם, וניבאתי דברים (בהודעתי הקודמת) שלא הופרכו, ואני מצווה את דוד ללבוש חולצות אדומות במשך 3 שנים מעכשיו."
ת. עכשיו כבר מאוחר מדי בכדי להגיד סתם אני בורא העולם. כי לפניך היה מישהו שאמר שהוא בורא העולם והוא אמר שמי שרוצה להפריך את מה שהוא אמר הוא צריך בנוסף להכרזה שלו אני בורא העולם גם לעשות ניסים ברמה שהייתה במצרים. אם אתה היית אומר זאת לפני מתן תורה אני הייתי עושה מיד מה שאתה אומר בגלל שההיגיון מחייב שצריך להיות בורא לעולם ואם רק אתה הוא שמכריז על כך ואין מישהו יותר גדול ממך אני חייב לקבל את מה שאתה אומר אבל היום שכבר יש ספר שבו כתוב שהופיע (וזה לא משנה בשלב זה אם הוא אמיתי) מישהו שאמר לפני עם שלא יהיה כמוהו אין ההודעה שלך שווה כלום.
נ.ב. שני:

"בכך הודית שאינך יכול להוכיח חד משמעית את מציאות בורא עולם."
אתה מאשר או חוזר בך מדבריך?"

ת. אני בטוח שיש בורא לעולם. אבל לשיטתך ובשבילך זה מספיק בכדי לא לשתות מים שספק מורעלים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נכון. וגם הסברתי.'
נכון. וגם הסברתי.
24/09/2002 | 16:31
16
4
*הסברתי למה אני לא עונה על נבואות אחרות. תדבר על הנבואה הזאת.

*אין הוכחה מוצקה שהיה לפני מישהו שעשה ניסים במצרים.
*ההיגיון אינו מחייב שיהיה בורא לעולם. לפני המפץ הגדול לא היה זמן (זמן=מרחב) ולכן לא היה דבר שקדם לחור השחור הראשוני. החור השחור עשוי להיות "קיים וזהו" בדיוק כמו שאלוהים נחשב "קיים וזהו" בלי שמישהו ברא אותו.
*הספר שהזכרת עשוי להיות זיוף. אם הוא אינו מהבורא אין ערך למה שכתוב שם (שלא יהיה עוד כמוהו).
*אם בשבילי מספיקה מערכת ראיות לא אמיתיות כדי להאמין ב"בורא עולם", תספיק לי מערכת דומה כדי להאמין בכת של דיויד כורש.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא הסברת לי מדוע אתה לא עונה לי'
לא הסברת לי מדוע אתה לא עונה לי
24/09/2002 | 16:56
15
2
על הנבואה שנתפזר בכל העמים. יש עדות של מעמד הר סיני ויציאת מצרים.
בקשר לאבולוציה קבל קישורים.

על האבולוציה

http://www.hidabroot.org/monky_man.htm

http://www.hidabroot.org/bereshit.htm#evolution

http://www.arachim.co.il/ArticlePrivets.asp?word=אבולוציה&page=1

http://www.shofar.net/site/SearchArticle.asp?KEY=%E0%E1%E5%EC%E5%F6%E9%E4

באתר שלהלן אתה מקיש אבולוציה בחלון חיפוש ומקיש חפש ומקבל עוד בנושא זה.
http://www.manof.org.il/

נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הסברתי.'
הסברתי.
24/09/2002 | 17:33
14
3
בתחילת השרשור הסברתי למה לא אענה לך. עשה מה שביקשתי ממך שם, ונמשיך לראיות נוספות.

קראתי את שני הצדדים בהקשר של אבולוציה. הצד האתאיסטי יותר אמין.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא כתוב שם על הנבואה שנתפזר'
לא כתוב שם על הנבואה שנתפזר
24/09/2002 | 17:46
13
2
לא ענית על האבולוציה מדוע המאמרים לא נראים לך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אענה כש:'
אענה כש:
24/09/2002 | 18:02
6
4
קודם תודה ש"נבואת הכותל" לא עומדת בפני עצמה ואי אפשר להשתמש בה כהוכחה (אלא אם כן אתה מסכים להשתמש ב"הוכחות" דומות של הדת הנוצרית).

תרצה להודות - נמשיך. לא תרצה, הסתיים הויכוח הזה בנוק אאוט.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנבואה של הכותל עומדת בפני עצמה.'
הנבואה של הכותל עומדת בפני עצמה.
24/09/2002 | 21:47
5
3
כי היה הכותל עומד הרבה זמן, מספיק זמן בכדי לראות שהנבואה לא ניתנה על ידי אדם. צריך לקחת בחשבון שכל יתר הכתלים נחרבו ושהיו במקום הזה 9 מלחמות שחרשו את הסביבה .
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'היא לא.'
היא לא.
24/09/2002 | 22:02
3
3
מהסיבות שמניתי פה.

לכתלים התייחסתי בכוכבית השניה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני יענה לך בלי נדר פעם אחרת'
אני יענה לך בלי נדר פעם אחרת
24/09/2002 | 22:14
2
לצפיה ב-'הנבואה לפני בנין בית ראשון הייתה'
הנבואה לפני בנין בית ראשון הייתה
25/09/2002 | 13:07
3
הנבואה לפני בנין בית ראשון הייתה

זמן קצר לפני שהיהודים יצאו לגולה. ולא רק שנאמר להם נבואה שהם יתפזרו אלא גם נאמר להם שהם יחזרו לאחר 70 שנה. וכך קרה.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנבואות המדהימות שהתקיימו'
הנבואות המדהימות שהתקיימו
25/09/2002 | 13:09
3
הנבואות המדהימות שהתקיימו ומתקיימות [מלבד נבואות הגאולה הסופית שיתקיימו בעזהית"ש במהרה בימינו], כגון ידיעת התורה שיִגלו העם מאדמתם ויתפזרו בכל האומות, ויעברו צרות נוראות אך יישמרו מלהכחד, ובאחרית הימים ישובו מכל קצווי עולם לארץ ישראל ויחזרו בתשובה ויקרו להם שם שוב ניסים גדולים (מלחמת ששת הימים? מלחמת המפרץ?) [דברים פרק ד´ מפסוק כ"ה עד ל´, דברים כ"ח פס´ ס"ד ופרק ל´ מפסוק א´ עד י´ ויקרא כ"ו מ"ד], מה שמתקיים בצורה מדהימה לנגד עינינו בימינו אנו!
המוני הבטחות ניסיות שקוימו במלואן כגון ברכה בשמיטה וביובל [תחילת פרשת בהר], שמירת הארץ כשיעלו לרגל [שמות ל"ד כ"ד], שהגויים לא יצליחו להפריח את שממת הארץ [ויקרא כ"ו ל"ב], שבני ישראל לא יתכלו למרות צרותיהם [ויקרא כ"ו מ"ד] ושלא ישכחו את התורה הקדושה [דבר´ ל"א כ"א] וכו´ וכו´, מלבד הבטחת הברכה שתשרה עם שמירת התורה והקללה שתהיה ח"ו באי שמירתה [בחקותי, כי תבא, נצבים ובהרבה מקומות בתורה ובנביאים].

ברוך אלוקינו שבראנו לכבודו והבדילנו מן התועים,
ונתן לנו תורת אמת וחיי עולם נטע בתוכנו!
גל עיני ואביטה נפלאות מתורתך!
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חבל"ז. "נבואת" הכותל לא התקיימה אלא'
חבל"ז. "נבואת" הכותל לא התקיימה אלא
24/09/2002 | 22:03
4
חלק אפס מן הזמן שחלף והילכך - הטענה שניתן להסיק ממנה משהו, לא תצלח לדבר, זולת לצור בה על פי צלוחית.

וכללית, כל "נבואה" מספיק עמומה - "מתקיימת" לדעת פאגאן זה או אחר...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ס"ה הצבעת על אתרי מסיון פאגאנים'
ס"ה הצבעת על אתרי מסיון פאגאנים
25/09/2002 | 02:13
5
4
יהודיים הנזונים מידם הפתוחה והמשביעה לכל חי של אתרי מסיון פאגאנים נוצריים.

אתה רואה שאפילו Nobody מקבל את תורת האבולוציה (אלא טוען שהיא מעשה ידי ה"בורא", "טריק" שאפשר להפעיל תמיד)...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ל-ורדן'
ל-ורדן
25/09/2002 | 05:10
4
1
מי שחי על נדבות לא עושה עבירה ולא עשה דבר לא מוסרי. לא ברור לי מה פרוש המשפט.

של אתרי מסיון פאגאנים נוצריים

לא ענית לי על הקישורים והמאמרים שהבאתי על האבולוציה מה לא ניראה לך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'פאגאן זה עובד אלילים'
פאגאן זה עובד אלילים
25/09/2002 | 07:25
נוצרי זה מאמין בישו, מיסיונר הוא מי שמנסה להפיץ דת להמונים.
עכשיו ברור לך המשפט ?
כמה שנות לימוד יש לך 6 ?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ממש הוצאת מלים מפי, כי לא ענית'
ממש הוצאת מלים מפי, כי לא ענית
25/09/2002 | 10:02
2
3
על ההצבעות תומכות האבולוציה שהצגתי.
מדוע אתה מתעלם מראיות כה מוחצות?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אם אתה רוצה שאני יעזור לך תרגם קיצו'
אם אתה רוצה שאני יעזור לך תרגם קיצו
25/09/2002 | 11:51
1
1
קיצור המאמר. אם לא תתרגם אני לא יכול לעזור לך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בעיה שלך, אלא שבמקרה זה הבורות היא'
בעיה שלך, אלא שבמקרה זה הבורות היא
25/09/2002 | 15:46
1
לצפיה ב-'אתה כמו מופע סטנד-אפ!!'
אתה כמו מופע סטנד-אפ!!
24/09/2002 | 10:51
8
3
"הוא לא יפול אני יודע את העתיד עד סוף הדורות"
LOL
הרגת אותי עכשיו. אתה יכול להגיד לי בבקשה מה יקרה מחר ? יכלת לחזות את
אסון התאומים ? וואו חזק אתה. חזק ומפגר כמו חתיכת בטון.
בוא ואני אגיד לך משהו, יש לי נבואה: הכותל ייפול, עוד בתקופת חיינו.
איך זה ??? ייפול גם יפול, ואם לא ייפול, אני אדאג להפיל אותו בתור הדבר
האחרון שאני אעשה בחיים האלו. ואתה יודע מה ? כמו ש-0000000 טען, זה לא
ישנה כהוא זה את האמונה של אידיוטים כמוך. שטיפת המוח כבר עמוקה מדי.

"בנתיים עד שהנבואה הזאת תופרך חייב כל מי שרואה אותה לקיים תורה ומצוות"
למה ? מי קבע שבגלל שאיזשהו קיר החזיק 2000 שנה מעמד אני צריך לקיים תורה
ומצוות ? ואם לא בא לי ??

"כל הנבואות שישנם בתורה התקיימו"
שוב אתה חוזר לסורך ?? אל תהיה טיפש דוד, בחייך. נבואות לא מתקיימות אם
הן נבואות שמחזיקות לנצח. כי יידרש נצח נצחים כדי לראות האם הנבואה התקיימה,
ואין דבר כזה נצח נצחים, אי אפשר לחכות את כמות הזמן הזו, היא אינסופית.

"אין באף דת או אמונה נבואות שכולם התקיימו"
אתה צודק מאה אחוז!!!!!!!!! באף דת אין דבר כזה, וגם לא בתורה!!!
צודק!
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני יודע שהתורה אמת'
אני יודע שהתורה אמת
24/09/2002 | 11:54
7
3
"יש לי נבואה: הכותל ייפול, עוד בתקופת חיינו."

ת. אני יודע שהתורה אמת. לכן אני בטוח שלא יפול.

"איך זה ??? ייפול גם יפול, ואם לא ייפול, אני אדאג להפיל אותו בתור הדבר"
ת. לא תצליח.

"למה ? מי קבע שבגלל שאיזשהו קיר החזיק 2000 שנה מעמד אני צריך לקיים תורה"

ת. כל עוד הראיה לא הופרכה לא כדאי לך לעשות עבירות כי אתה שותה משקה מורעל.

"ומצוות ? ואם לא בא לי ??"

ת. אני מתחנן לפניך זה לטובתך.

"ואין דבר כזה נצח נצחים, אי אפשר לחכות את כמות הזמן הזו, היא אינסופית.´
ת. כל עוד לא הופרכו הראיות לא כדאי לעשות עבירות כי אין לך בטחון שאין בורא לעולם.
הנבואה שנתפזר בגולה התקיימה וזה מראה שמי שנתן את התורה לא יכול להיות אדם. וכן הידע שיש בגמרא שלעשות ברית מילה ביום השמיני הוא היום המתאים ביותר בגלל שהדם נקרש. ויש גם דילוגים ומעמד הר סיני וכו´
" באף דת אין דבר כזה, וגם לא בתורה!!!"
ת. ביהדות אין נבואה שהופרכה.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בוא נראה'
בוא נראה
25/09/2002 | 02:57
6
2
"ת. לא תצליח"
מבטיח לך שכן, אבל עזוב..

"כל עוד לא הופרכו הראיות לא כדאי לעשות עבירות כי אין לך בטחון שאין בורא לעולם"
נכון, אין ביטחון כזה. אבל גם אין ביטחון שיש בורא עולם. זאת רק האמונה
שלך. מה שכן יש זה את התורה ואת המקרא ואת הדת היהודית שנכתבה ע"י בני
אדם וזה צפוי ומובן. זה כ"כ מובן לי ואני כ"כ בטוח בזה עד כדי כך שאני
יודע בוודאות. איך זה בשבילך ? כמו שאתה בטוח, גם אני בטוח רק במשהו אחר.
וכל עוד התורה מייצגת רצונות של בני-תמותה אין שום סיכוי שאני אקיים
מצוות. ויודע מה, גם אם היא נכתבה ע"י ישות בת אלמוות, זה לאו דווקא אומר
שאני צריך להיות כפוף לישות הזו. אין שום חוק שאומר שאני צריך. אם האלוהים
שלך מעניש על אי קיום מצוות (איך אמרת ? משקה מורעל ??), אין פה בחירה
חופשית, בסתירה גמורה למה שהתורה טוענת (שיש בחירה חופשית, אדם רשאי לבחור
בדרך הטוב או הרע). כן, ראינו איזה היגיון יש בתורה..... עשה לי טובה...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-voguemaster'
ל-voguemaster
25/09/2002 | 09:20
5
1

"כל עוד לא הופרכו הראיות לא כדאי לעשות עבירות כי אין לך בטחון שאין בורא לעולם"
"נכון, אין ביטחון כזה. "

ת. כתבת אין ביטחון שאין בורא לעולם. אם כך אתה לא בטוח שאתה לא תקבל עונש על העבירות שאתה עושה . אתה דומה למי שאמרו לו שבחוט מסוים יש סיכויים שיש זרם חשמלי במתח 1000 וולט והוא אומר כל עוד לא בטוחים שיש זרם אני הולך ונוגע בחוט . למה לך ? התורה לא מצווה עליך לעשות דברים שאתה לא יכול לעשות. תעשה רק מה שאתה יכול. להתפלל לבורא העולם (אפילו אם אתה לא בטוח שהוא קיים) זה לא קשה . קח ספר תהילים וקרא בכוונה פרק קיט´ . במקום לעשות דברים שבטוח שיגרמו לך נזק. הריצה אחרי התאוות רק גורמות נזק ולא תורמות לך כלום.
באהבה רבה
דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תנסה להבין'
תנסה להבין
26/09/2002 | 00:25
4
2
"אם כך אתה לא בטוח שאתה לא תקבל עונש על העבירות שאתה עושה"
זאת הטעיה. אני טענתי מאז ומעולם (כלומר אחרי שהפסקתי להיות מאמין) שאני
לא יודע אם יש אלוהים או אין, אני גם לא יודע אם אפשר לענות על השאלה
ולכן זה לא מעניין אותי. מהראיות שקיימות בעולם שלנו, אני נוטה להאמין שאין
אלוהים. ההקבלה שעשית לא נכונה. המשפט שלך שציטטתי אותו מניח שהדברים
שאני עושה הן עבירות. מי אמר שזה כך בכלל ???

"אתה דומה למי שאמרו לו שבחוט מסוים יש סיכויים שיש זרם חשמלי במתח 1000 וולט והוא אומר כל עוד לא בטוחים שיש זרם אני הולך ונוגע בחוט"
אתה אידיוט דוד, זה אפילו לא דומה!! אתה משווה בין סיכון ממשי לבין סיכון
לא קיים. אם אומרים לי שיש סיכוי מסוים שיש 1000 וולט בחוט, אני לא אגע
בחוט. אני יודע מה תהיה התוצאה במידה ואני אגע בחוט ויש בו זרם חשמלי.
לעומת זאת, אם אומרים לי שיש סיכוי שאני אקבל עונש על דברים שאני עושה
כרגע, אבל אני לא רואה שום ראיה לכך שיהיה לי עונש, כלומר אני לא יודע
מה תהיה התוצאה של אי קיום מצוות ואין לי דרך לדעת (בניגוד לדוגמת החוט),
אני פשוט לא ארגיש מחויב לקיים מצוות. ההבדל הוא שבמקרה החוט אני יודע
מה תהיה התוצאה, ויש לי ראיות לכך. במקרה של אלוהים והמצוות, אין לי ראיה
לכך ואני לא יודע מה תהיה התוצאה.
הראיות שלך לא שוות, אז אל תנסה אפילו להביא אותן שוב.

"למה לך ? התורה לא מצווה עליך לעשות דברים שאתה לא יכול לעשות"
טעות בידיך. הוכחה: חרדים הם לקוחות קבועים אצל זונות. היצר המיני חזק
מדי מכדי שנתעלם ממנו. זו רק דוגמא אחת למשהו שאי אפשר לקיים.

"במקום לעשות דברים שבטוח שיגרמו לך נזק"
הצחקת אותי, דברים שיעשו לי נזק...

"במקום לעשות דברים שבטוח שיגרמו לך נזק. הריצה אחרי התאוות רק גורמות נזק ולא תורמות לך כלום"
אתה לא יודע את זה, אתה רק מאמין בזה. אני מאמין שאתה מזבל ואין לתאוות
שום השפעה ושום נזק.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל--voguemaster'
ל--voguemaster
26/09/2002 | 02:22
3
1
"שאני לא יודע אם יש אלוהים או אין,"
ת. אני שוב נותן לך אותו משל אם אתה לא יודע אם יש בחוט מסוים חשמל . ואני אומר לך שיש שם חשמל אתה תלך ותיגע בחוט? אני בטוח שיש בורא לעולם וכל מי שמאמין ומקיים תורה ומצוות מרגיש זאת יותר מכל הראיות הכי חזקות. ואתה הולך ונוגע בחוט כזה שהוא גורם נזק חמור שאותו לא מרגישים היום אלא יותר מאוחר.

"אני גם לא יודע אם אפשר לענות על השאלה"
ת. אני יודע . אם תתפלל פרק קיט בתהילים הרבה פעמים בכוונה גם אתה תדע.

" מהראיות שקיימות בעולם שלנו, אני נוטה להאמין שאין"
ת. איזה ראיות?

"אותו מניח שהדברים שאני עושה הן עבירות. מי אמר שזה כך בכלל ???"
ת. מה שנוגד את ההלכה . זה עבירה .
"....אתה משווה בין סיכון ממשי לבין סיכון לא קיים.,
ת. אתה סותר את עצמך כאן אמרת סיכון לא קיים . וכאן : שאני לא יודע אם יש אלוקים או אין"
" אם אומרים לי שיש סיכוי מסוים שיש 1000 וולט בחוט, אני לא אגע"

ת. אני אומר לך ועוד רבים כמוני .

"היצר המיני חזק מדי מכדי שנתעלם ממנו. "
ת. אם קוראים הרבה תהילים ולומדים הרבה תורה . אין יצר רע למין. אני הייתי חילוני עד גיל 39 בערך והיה לי יצר חזק למין. וחשבתי כמוך . אבל לאחר שלמדתי הרבה תורה היצר יורד ויהודי יכול לשלוט על היצרים בעזרת תורה ותפילה. אין דרך אחרת לשלוט על היצרים וזה טוב לשלוט עליהם ולא שהם ישלטו בך. קישור , קישור2
"הצחקת אותי, דברים שיעשו לי נזק"...
הקנאה והתאווה והכבוד מוצאים את האדם מין העולם קישור3
"ואין לתאוות שום השפעה ושום נזק."

ת. אדם שמאמין בשם לא כועס לא עצוב ולא דואג . מי שלא מאמין כועס . ואם הוא לא מצליח לקבל את מה שהוא ציפה הוא עצוב וכועס . ואם הוא חסר כסף הוא דואג. אתה רואה שהתאוות גורמות נזקים. והאמונה נותנת חיים מאושרים.

נא לראות בקישור של אתר מנוף.

נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'LOL '
LOL
26/09/2002 | 04:37
2
1
כבר נוכחתי לדעת שהיגיון והבנה הם ממך והלאה. לא נורא..

"ת. אני שוב נותן לך אותו משל אם אתה לא יודע אם יש בחוט מסוים חשמל.."
תקרא שוב את מה שכתבתי. במקרה של החוט יש לי הוכחות שזרם חשמלי חזק יהרוג
אותי. במקרה של שמירת מצוות, אין ולו ראיה אחת ובטח שלא הוכחה על העונש
הצפוי לי אם אני לא אקיים מצוות. גאביש או שאני צריך לצייר לך ציור ?

"לעולם וכל מי שמאמין ומקיים תורה ומצוות מרגיש זאת יותר מכל הראיות הכי חזקות"
אל תפיל את עצמך. "הרגשה" זה דבר סובייקטיבי, מאוד!!
יש אנשים שמרגישים חובה לרצוח אחרים, וזה גם לא מזיז להם כשהם עושים את
זה. זה כמעט כמו הנאה בשבילם. הם נקראים פסיכופאתים. גם הם מרגישים דברים
שהם מאמינים שהם נכונים. מה זה אומר לך על הרגשה ?
כשטייסים נכנסים לורטיגו הם "מרגישים" שהם מטיסים מטוס כשורה, כשבפועל
הם ממש ממש לא ועלולים למצוא את עצמם מרוסקים. גם הם מרגישים.
גם חולי נפש מרגישים כל מיני דברים. הם יכולים לדמיין כל דבר כמעט ולהרגיש
שאלו הדברים הכי מציאותיים שקיימים.
אם לא הבנת עד עכשיו, הנקודה היא שהאמונה הסובייקטיבית שלנו והרצון שלנו
משפיעים מאוד על ההרגשה שלנו וזו גורמת למוח שלנו לחשוב שמה שאנחנו מאמינים
בו הוא כ"כ נכון! אתה לדוגמא מאמין במה שאתה אומר כ"כ שלא יווצר מצב
שבעינייך זה לא נכון. אל תשכח, אנחנו המהפנטים הכי טובים של עצמנו.
אם אתה מאמין במשהו כ"כ חזק, הוא ייראה לך אמיתי. אתה בעצם חי באשליה
ולא יודע להתעורר ממנה. הדת היא כלא מתוחכם, כלא למוח שלך. כמעט כמו
המטריקס
המשפט שציטטתי שלך מראה על הטיפשות שלך. אם תשאל אותי למה אני מדבר לא יפה
התשובה שתקבל היא שגם לסבלנות שלי יש גבול.

"ת. אני יודע . אם תתפלל פרק קיט בתהילים הרבה פעמים בכוונה גם אתה תדע"
אתה לא יודע מימינך ומשמאלך. אל תתנשא מעליי, זה לא יעזור לך. אתה לא
יודע כלום, ואי אפשר לדעת כלום מקריאה בתורה.

"ת. איזה ראיות?"
הראיות ? הראיות וההוכחות שאני מכיר מעולם המדע. כן, אלו שמתנגשות עם
התורה. חוסר הראיות וההוכחות של התורה ונכונותה. תבחר לך, יש הרבה.

"ת. מה שנוגד את ההלכה . זה עבירה"
מי קבע ? אני אומר שזה לא.

"אתה סותר את עצמך"
לא ממש. אני טוען שאין לי דרך לענות על השאלה. בנוסף אני טוען שאין שום
השלכה לקיום או אי-קיום בורא עולם בחיים שלי. הוא לא משפיע עליי כהוא
זה ואין שום סיכון לאי-קיום מצוות. לא כזה שאנחנו יודעים עליו, לא כזה
שאפשר לראות. אין ראיות ולא הוכחות לסיכון כזה. אתה מבין סוף סוף ??

"אני אומר לך ועוד רבים כמוני"
וואו!!! אתה אומר!! וזה אמור להספיק לי ?? אתה אדם עיוור.

"ת. אם קוראים הרבה תהילים ולומדים הרבה תורה . אין יצר רע למין"
תמשיך להאמין. גדולים ממך נפלו.

"וזה טוב לשלוט עליהם ולא שהם ישלטו בך"
מי אמר שהם שולטים בי ? חלקם הקטן כן, זה בלתי נמנע. אבל חלקם מרוסנים
ביותר. הבעיה זה אם מנסים לדכא אותם לחלוטין כמו את יצר המין. זה גורם
נזק גדול. כן, תתפלא. בכל מקרה, את יצר ההישרדות אין אפשרות לדכא, לדוגמא.
הוא שולט עליך, כן כן, עליך!

"הקנאה והתאווה והכבוד מוצאים את האדם מין העולם"
אתה מוכן להסביר ?
אני לא אדם קנאי, אני יודע לרסן את עצמי ואני נותן כבוד לאלו שמגיע
להם (אתה לא ביניהם ד"א). מה הנקודה שלך ?

"מי שלא מאמין כועס"
הממ, בגלל זה אני הולך רוב הזמן עם חיוך על הפנים הא ? בגלל זה יש לי
גישה חיובית לכמעט כל דבר בחיים הא ? נדמה לי שהתבלבלת ידידי.

"ואם הוא חסר כסף הוא דואג"
אה נכון. ולך אין בעיה כזו, עלוקה.

את הקישורים שלך, תשמור לעצמך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-voguemaster'
ל-voguemaster
26/09/2002 | 09:13
1
1
"במקרה של החוט יש לי הוכחות שזרם חשמלי חזק יהרוג,

ת. אתה לא קורא בעיון. לא כתבתי שיש בטוח חשמל רק ספק שיש . ובהודעה הקודמת כתבת כך: "לא יודע אם יש אלוהים או אין". בשני המקרים מדובר על ספק . אם כך המצב שווה . נשאלת השאלה מדוע שתפסיק לעשות עבירות אם אתה דומה לאחד שעומד לנגוע בחוט שיש בו ספק זרם .

" הראיות וההוכחות שאני מכיר מעולם המדע. כן, אלו שמתנגשות עם"
ת. מצורף קובץ על האבולוציה. אך זה שיש בערך מאה יסודות שיתפתחו מיסוד אחד.
איך לאדם יש יותר ריח זיעה מהחיות . ליהדות יש לזה סיבה לאבולוציה אין.

"אתה סותר את עצמך"
"לא ממש. אין ראיות ולא הוכחות לסיכון כזה. "

ממש כך אתה סותר את עצמך. ולא הבנתי איך אתה לא מרגיש בכך.

"תמשיך להאמין. גדולים ממך נפלו."

לא להתייאש נפלת תקום שוב. כל עוד הנר דולק. (כלומר כל עוד היהודי חי ) הוא יכול לתקן . אפילו אם הוא עשה הרבה עבירות . אם הוא חוזר בתשובה כל העבירות נמחקות . ואם הוא חוזר מאהבה כל העבירות הופכות למוות.

http://www.breslov.com/international/asher_benachal/asher11.html

" ביותר. הבעיה זה אם מנסים לדכא אותם לחלוטין כמו את יצר המין. זה גורם
נזק גדול. "
ת. מי שעושה כל מעשיו לשם שמים לא יינזק מקיום מצווה.

אתה מוכן להסביר ?

הריצה אחרי התאווה גורמת לאדם לעשות עבירות ולהידרדר עד למצבים שהוא לא חשב עליהם בכלל.

"אה נכון. ולך אין בעיה כזו, עלוקה."
אני לא יהיה עצוב בגלל זה.
"את הקישורים שלך, תשמור לעצמך."

ת. חשוב שתכנס לקישורים אחרת לא תבין את כל הנושא.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'למה אתה מעוות את מה שאני כותב ?'
למה אתה מעוות את מה שאני כותב ?
26/09/2002 | 15:09
אתה זה שלא קורא בעיון.

"לא כתבתי שיש בטוח חשמל רק ספק שיש"
זה לא משנה. אני יודע מה יקרה אם כן יש זרם. זה דבר מוחשי ומוכח. זרם
חשמלי חזק הורג. ההבדל, שוב פעם, הוא שאין שום ראיה והוכחה מוחשית לנזק
שנגרם מאי-קיום מצוות. המצב לא שווה ואין קשר לאם אני לא יודע אם יש אלוהים
או לא.
דבר נוסף, גם אם אני לא יכול לענות על השאלה הזו (אם יש אלוהים), אני
מוכרח לציין דבר נוסף: גם אם יש אלוהים אני לא מאמין שהוא האלוהים של
היהדות. לדעתי הוא משהו אחר לגמרי. אז תפריד טוב טוב בין שני הדברים:
1. אי ידיעה האם יש אלוהים ונטיה לחשוב שלא קיים.
2. ראיות והוכחות מוחשיות להשפעה של זרם חשמלי (במידה ויש) או אי-קיום
מצוות (אין כאלו ראיות והוכחות).

"אם כך המצב שווה"
המצב לא שווה, אם לא הבנת תקרא שוב את ההסבר בבקשה.

"לא להתייאש נפלת תקום שוב"
אני מדבר עליך, לא עליי

"מי שעושה כל מעשיו לשם שמים לא יינזק מקיום מצווה"
מה זאת השטות הזאת ? מה עם החרדי שרצח 4 זונות ?? גם זה לשם שמיים ??

"הריצה אחרי התאווה גורמת לאדם לעשות עבירות"
שטויות, אין קשר ישיר. תוכיח!
אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר.

"חשוב שתכנס לקישורים אחרת לא תבין את כל הנושא"
כבר נכנסתי מספיק פעמים עוד מזמן. מתישהו זה נמאס.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נשארו גם נשארו על אפסותך וחמתך'
נשארו גם נשארו על אפסותך וחמתך
25/09/2002 | 07:24
12
3
הפירמידות במצריים, החומה הסינית בסין, חומת אדריאנוס בבריטניה.
כך שה"נבואה" שלך לא שווה כלום.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'איזה שטויות . אתה יודע כמה בתים נהר'
איזה שטויות . אתה יודע כמה בתים נהר
25/09/2002 | 08:37
11
2
נהרסו מאז ועד היום? אחוז הבתים שנהרסו לעומת אלה שנשארו גדול מאוד ועוד צריך לקחת בחשבון שהנבואה אומרת איזה כותל מתוך ארבעה כתלים לא יחרב. זה עוד מגדיל את הראיה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא הכתוב אומר זאת. המדרש אומר זאת'
לא הכתוב אומר זאת. המדרש אומר זאת
25/09/2002 | 10:08
9
4
ומי לכפי יתקע כי זה הפרוש הנכון?

בין כל שלוש נקודות עובר קו ישר אחד (בתנאי שהוא מספיק עבה). כך גם ה"נבואות" שלך. הן "מתקימות" (בתנאי שהן מספיק עמומות)...

אילו נבואות התקימו, בכלל?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנבואות המדהימות'
הנבואות המדהימות
25/09/2002 | 12:54
3
3
• הנבואות המדהימות שהתקיימו ומתקיימות [מלבד נבואות הגאולה הסופית שיתקיימו בעזהית"ש במהרה בימינו], כגון ידיעת התורה שיִגלו העם מאדמתם ויתפזרו בכל האומות, ויעברו צרות נוראות אך יישמרו מלהכחד, ובאחרית הימים ישובו מכל קצווי עולם לארץ ישראל ויחזרו בתשובה ויקרו להם שם שוב ניסים גדולים (מלחמת ששת הימים? מלחמת המפרץ?) [דברים פרק ד´ מפסוק כ"ה עד ל´, דברים כ"ח פס´ ס"ד ופרק ל´ מפסוק א´ עד י´ ויקרא כ"ו מ"ד], מה שמתקיים בצורה מדהימה לנגד עינינו בימינו אנו!
• המוני הבטחות ניסיות שקוימו במלואן כגון ברכה בשמיטה וביובל [תחילת פרשת בהר], שמירת הארץ כשיעלו לרגל [שמות ל"ד כ"ד], שהגויים לא יצליחו להפריח את שממת הארץ [ויקרא כ"ו ל"ב], שבני ישראל לא יתכלו למרות צרותיהם [ויקרא כ"ו מ"ד] ושלא ישכחו את התורה הקדושה [דבר´ ל"א כ"א] וכו´ וכו´, מלבד הבטחת הברכה שתשרה עם שמירת התורה והקללה שתהיה ח"ו באי שמירתה [בחקותי, כי תבא, נצבים ובהרבה מקומות בתורה ובנביאים].

ברוך אלוקינו שבראנו לכבודו והבדילנו מן התועים,
ונתן לנו תורת אמת וחיי עולם נטע בתוכנו!
גל עיני ואביטה נפלאות מתורתך!
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'איני רואה כאן שום דבר מדהים. מה'
איני רואה כאן שום דבר מדהים. מה
25/09/2002 | 15:50
2
5
לצפיה ב-'לא תוכל לראות אם לא תפלל.'
לא תוכל לראות אם לא תפלל.
25/09/2002 | 17:06
1
2
פעם בחיים תנסה את העצה שלי. אנא ממך . פתח פתח קטן כחודו של מחט. רק קרא תהילים פרק קיט בכוונה.
באהבה רבה

דוד
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כבר אמרתי לך כי אחוש מושפל עמוקות'
כבר אמרתי לך כי אחוש מושפל עמוקות
25/09/2002 | 21:48
4
אם ימצא משהו משותף לשנינו(*)...

(*) עובדת היותך בן מין נפרד, Homo Imbecilus, ולא Homo Sapiens Sapiens, עוזרת לי מאד, מבחינה זו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא עוזר לך כל האי קיו ולא כל הידע'
לא עוזר לך כל האי קיו ולא כל הידע
25/09/2002 | 17:35
4
1
שלך. אתה לא מבין שבתורה כתוב שכל מה שאומרים גדולי התורה נחשב כאילו התורה אמרה. כל מה שכתוב בספרי הקודש שקיבלו הסכמה מגדולי התורה נחשב כאילו התורה אמרה. הדבר כתוב בפרוש שלא צריך יום לימודים ארוך בשביל להבין.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'היכן זה כתוב?'
היכן זה כתוב?
25/09/2002 | 21:50
3
1
לצפיה ב-'הראתי לך כבר'
הראתי לך כבר
26/09/2002 | 11:54
2
1
לצפיה ב-'לא הראית דבר...'
לא הראית דבר...
26/09/2002 | 12:05
1
1
לצפיה ב-'דברים פרק יז פסוק ט'
דברים פרק יז פסוק ט
29/09/2002 | 22:34
1
דברים פרק יז פסוק ט

ובאת, אל-הכהנים הלוים, ואל-השפט, אשר יהיה בימים ההם; ודרשת והגידו לך, את דבר המשפט. י ועשית, על-פי הדבר אשר יגידו לך, מן-המקום ההוא, אשר יבחר ה´ושמרת לעשות, ככל אשר יורוך. יא על-פי התורה אשר יורוך, ועל-המשפט אשר-יאמרו לך--תעשה: לא תסור, מן-הדבר אשר-יגידו לך--ימין ושמאל. יב והאיש אשר-יעשה בזדון, לבלתי שמע אל-הכהן העמד לשרת שם את-יהוה אלהיך, או, אל-השפט--ומת האיש ההוא, ובערת הרע מישראל.
פרוש רש"י
ואל השופט אשר יהיה בימים ההם – אפילו אינו כשאר שופטים שהיו לפניו אתה צריך לשמוע לו . אין לך אלא שופט שבימיך.(פסוק יא) ימין ושמאל – אפילו אומר לך על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין ,וכל שכן שאומר לך על ימין ימין ועל שמאל שמאל.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'שטויות מפגר למבנים שהבאתי אין'
שטויות מפגר למבנים שהבאתי אין
27/09/2002 | 01:57
2
"נבואה" מאחוריהם, מה יש לך להגיד על כך ?
וטען לעניין לשם שינוי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מה?'
מה?
24/09/2002 | 05:43
17
2
אם למבנה נשארים רק היסודות הוא "לא נחרב"...? שמעת על הביטוי
"נחרב עד היסוד"?

שאר הכתלים חרבו עד היסוד, היחיד ששרד הוא הכותל. זה שחלקים
ממנו נחרבו לא אומר כלום מלבד שחלק מן הכותל הקיים לחלוטין, נשבר.

בעניין ההשוואה שלך עם "נבואת" כריסטוסמוס שהיהודים לא יחזרו
לירושלים לעולם. החילוק הוא פשוט: הנבואה של כריסטוסמוס הגיונית
מאוד וחסרת כל ריזיקה, מצב היהודים היה אז במגמת כליה והתבוללות
מוחלט ובארץ שלטו עמים אחרים. גם אילו הייתה הנבואה מתגשמת לנצח,
זה לא היה מצביע על כלום. אך נבואת הכותל היא כנגד כל הסיכויים! -
שקיר אבנים לא יחרב 2000 שנה בשעה שהאחרים יחרבו כליל וירושלים
תחרש.

ומה זו ההתחמקות מראיות אחרות? ברור שניתן להתחמק מההוכחה הזו
ע"י טיעון למקריות, ולכן יש באמתחתנו נבואות רבות נוספות...

תעלה לאיי סי מדי פעם.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'והבהרב בנושא הנבואות שלא חייבות'
והבהרב בנושא הנבואות שלא חייבות
24/09/2002 | 05:51
3
2
בהכרח להתגשם ומדוע אין נבואת הכותל בכללם.

לפני שנדון על קיום או אי קיום נבואות נביא לקט נבואות שהתקיימו שהרי ליד
מסורת
קיומן אין שום מסורת סותרת יש מהן שידוע התקיימותן ללא ספק. יתירה מזאת
מדובר ברבות
מהן על שגרת חיים ארוכת טווח. כל נבואה כזאת קיומה נראה בלתי סביר בעליל
כשנאמרה:

ויקרא כ"ה א-כי בעניין יבולי ערבי שנות שמיטה שאין שום מסורת במכחישתן
(שמתקיימים בעצם עד ימינו אלו כפי שהעידו אנשי הכפר קוממיות ששמרו שמיטה
למרות אי הביטחון ההלכתי בתיארוכה וזכו ליבולים עצומים בשונה מכל שכניהם
מסביב שלא שמרו שמיטה).

דברי הימים ב לו כי בעניין החזרה מן הגלות הראשונה לארצנו.
ויקרא כן יד-לד (5 נבואות):
1 ) חורבן הארץ
2 ) חורבן המקדש
3 ) אויבינו לא יפריחוה
4 ) נתפזר באומות
5 ) לא נמצא מנוחה
ויקרא כן (בהמשך) עם ישראל לא יכלה.
שמות ל"ד לד בעניין הביטחון שהארץ לא תחמוד בעתותינו לרגל.
ירמיה ל"א ה-ח (ומעויין שם בפירוש מלבים על "רנו ליעקב שמחה")
בעניין שיבת ציון העתידית שמתקיימת לכאורה מול עינינו.

שאלתם ישנם נבואות שלא התקיימו.

נבואה רעה יכולה שלא תתקיים כאשר נעשתה תשובה ונבואה טובה יכול שלא תתקיים
מחמת החטא. הכלל התורני הוא כזה: כל נבואה שנאמרה לרעה, תלוי הדבר אם
תתקיים, שכן ישנה תמיד אפשרות לעם לשפר את מעשיו, וכן נבואה טובה יכולה
שלא תתקיים אם העם יעשה את הרע.

שאלתם - לא ניתן לזהות נביא באשר תמיד יכולים לתרץ שהנבואה נכזבה עקב מעשי
בני אדם.

היינו אם הנביא ניבא לרעה ולא התקיימו דבריו אזי יתורץ הדבר בכך ששינו
דרכיהם
לטובה, ואם ניבא לטובה ולא התקיימו דבריו הרי זה אולי מחמת שהרעו דרכיהם.
טענה זו מנסה לבסס רעיון שעשוי להשתמע כגניבת דעת (נניח שזו נעשתה בתום
לב) היינו
יש שני סוגי נבואות טובות או רעות בלבד. אילו היה מדובר באלגברה בוליאנית,
היינו
נביא לטובה או לרעה זהו מבחן הנבואה, אזי היה הדבר פשוט, היינו הייתה
לכאורה נשללת
האפשרות לבדיקת הנבואה בישראל כפי שרוצה להסיק בעל ד"א. אולם נבואתו של
נביא יכול
שתהיה לפחות ב 5 דרכים ולא ב 2 כפי שהונח:

.1 נבואה לדבר רע. כמו נבואת יונה ליושבי נינוה.
.2 נבואה לדבר טוב. כמו נבואת משה לרדת המן (לחם שמים).
.3 נבואה לדבר רע בתנאי בל יעבור. כמו נבואת משה לבליעת האדמה את קרח
ועדתו.
ששם אמר משה מפורשות: "ויאמר משה בזאת תדעון כי ד` שלחני לעשות את כל
המעשים
האלה כי לא מלבי, אם כמות כל האדם ימתון אלה ופקדת כל האדם יפקד עליהם
לא ד`
שלחני".
.4 נבואה לדבר טוב כתנאי בל יעבור. בקל וחומר מ-3 .
.5 נבואה לדבר בעל ערך נויטרלי. כמו פריחת מטה אהרן - במדבר ט"ז כ או
גיזת הצמר
אצל גדעון - שופטים ו` או הצל במעלות אחז - מלכים ב` כ` ט-י.

אכן נבואות מסוג 1 ואולי גם מסוג 2 ייתכן שלא תתקיימנה. אולם, בד"כ בחינת
תוקף
הנבואה נעשה במקרא על ידי מעשים אחרים מן הטיפוסים .3-5 גם לפי טיפוסים 1
2 תיתכן
בחינת נבואה, שהרי, אם יבוא נביא וינבא דבר שאין לו שחר על פי הסברה, לטוב
או לרע,
כמו נבואת יונה לאנשי נינוה, ותתקיים נבואתו הרי התחזק גם כן לנביא. אם כי
אם לא
תתהפך נינוה נוכל לומר שעשו תשובה כפי שמצויין במקרא. אשר על כן כלל וכלל
לא נשללה
האפשרות לבחון נביא. יתירה מזאת, הנבואה בסתם נעשית כאשר יש ברקע סנהדרין.
אין אנו
חוששים שאדם ייקח על עצמו לנבא דברים שעשויים שלא להתקיים. הסנהדרין עשויה
להגיע
למסקנה שמדובר בבדאי ואז יהיה דינו, במוקדם או במאוחר, מוות. ולהפך כמובן,
אם
יתקיימו דבריו חיה יחיה (ח פתוחה).
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הו, חילוק פשוט יותר!!'
הו, חילוק פשוט יותר!!
24/09/2002 | 05:57
1
1
"נבואת הכותל" אינה נבואה ככל הנבואות, הרי שם כתוב "שנשבע לו
על כותל מערבי שלא יחרב לעולם" היינו ה´ נשבע שלא יחרב
לעולם בשום מצב, לא כמו נבואות התנאי האחרות (ללא שבועה שאכן
כך יקרה)
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נבואת הכותל אינה "נתקיימה", פאגאן'
נבואת הכותל אינה "נתקיימה", פאגאן
24/09/2002 | 10:47
4
משוקץ. כמה צריך להסביר לך?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מה אתה מקשקש שטויות ?'
מה אתה מקשקש שטויות ?
24/09/2002 | 20:42
2
כל ה-so called נבואות שלך נכתבו הרבה אחרי שהארועים התרחשו.
מלהג לו המחב"ת שטויות אין ספור.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ראה'
ראה
24/09/2002 | 10:56
2
אמרת שנבואת הכותל היא כנגד כל הסיכויים. טוב ויפה. תנסה לגרום לכך שיפסיקו
לטפל בכותל ולדאוג למצב שלו. כמו שידוע לך יש ארגון שדואג לזה, כי זה
אתר היסטורי חשוב (לפחות בעיניי הרוב). תמנע מהם את ביצוע העבודה שלהם ואז
תראה את הכותל מתפורר. יודע מה ? אולי לא אתה, אולי הילדים שלך או הנכדים
שלך....

ואולי תראה במלחמה ההולכת וקרבה שטיל יפגע בכותל ויפרק אותו. הלוואי, אבל
זה לא יקרה... ירושלים חשובה מדי לכולם משום מה..
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'פשוט.'
פשוט.
24/09/2002 | 14:08
11
2
1. בירושלים ->כל<- מקום שתחפור בו תמצא כתלים ששרדו מהתקופות העתיקות. (במיוחד מקומות היסטוריים חשובים).

2. ניתן "להתחמק" מ"ראיה" זו בכמה דרכים שהבאתי.
אתה מודה שהיא אינה עומדת בפני עצמה. אתה מודה שאין לך ראיה שעומדת בפני עצמה אלא יש לך הרבה "ראיות" שקבלתם תלויה בכך שנראה אותם ב"פרספקטיבה" מתאימה.
כפי שכבר אמרתי ואחזור: זאת הדרך בה עובדות כתות מסיונריות רבות.

הראיות האלו נועדו לשכנע רק את חסרי הדעת או מי שכבר משוכנע.

אתה מודה שאם תסתכל על הראיה הספציפית הזאת מה"פרספקטיבה" של לא מאמין, היא לא תשכנע אותך.
כנ"ל לגבי ההסתכלות על מכלול הראיות השלם שאף ראיה אינה עומדת בה בפני עצמה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נכון, אתה צודק'
נכון, אתה צודק
24/09/2002 | 19:09
10
2
1. בכל מקום, וכולם בבחינת "חרבו", כי נשארו רק היסודות.

2. לא ניתן כמו שהראיתי, ומה רע בלומר שיש עוד ראיות נוספות?
זו הדרך המקובלת בכל מחקר מדעי כלשהו. כריבוי הראיות כך
הוא חוזק התיאוריה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני אכן צודק '
אני אכן צודק
24/09/2002 | 19:34
9
2
1) התייחסתי לזה כאן (הכוכבית השניה מלמעלה).

2) במחקרים מדעיים לא ריבוי ה"ראיות" ->מוכיח<- את התיאוריה. התיאוריה מוכחת כשיש ->הוכחה<- אחת חותכת.

...וכפי שאמרתי, נבואת הכתל אינה הוכחה חותכת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אם גם אתה מתכוון'
אם גם אתה מתכוון
25/09/2002 | 01:22
8
2
לדון בסגנון "גוברנור" אז חבל על הזמן.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני דן בסיגנוני שלי.'
אני דן בסיגנוני שלי.
25/09/2002 | 02:14
7
2
צר לי, אך איני מתכוון לעזוב את דרך הלוגיקה ההגיונית רק מפני שהיא אינה נעימה לאזנים של אחדים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'טוב, אם זה הסגנון'
טוב, אם זה הסגנון
25/09/2002 | 14:55
6
3
אז עניתי כאן ובשתי ההודעות שאחריו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אז הנה בפירוט:'
אז הנה בפירוט:
25/09/2002 | 21:26
5
5
הבאת את דעתך ש"אם נשארו רק יסודות, הקיר נחשב הרוס. אם נשארו שרידים מעל הקרקע הקיר לא נחשב הרוס".

מה שאמרתי בהודעותי זה שאם הכותל היה נהרס לחלוטין והיו נשארים רק יסודות, עדיין היית אומר שהנבואה תקפה, והיית אומר ש "אם נשארו רק יסודות, הקיר לא נחשב הרוס".

*מאחר שסביר ביותר שהיסודות ישארו, אין רבותא בנבואה מאין זו.

*בנוסף, השרידים הרבים של קירות בכל רחבי ירושלים, אינם יסודות אלא חצאי קירות הרוסים (בדיוק כמו הכותל עצמו!) שהתכסו בעפר. הכותל המערבי עצמו לא מכוסה כיום לחלוטין בעפר (אלא רק עד חציו) מאחר שהוא גבוה יותר.

*בנוסף, אם הכותל היה נהרס לחלוטין היה אפשר לומר שישראל לא היו ראויים לכותל בנוי שישגר את תפילותיהם ישר השמימה.

*בנוסף, הכותל עשוי בעתיד ליפול, בדיוק כמו שנבואתו של הנביא הנוצרי הופרה (אין יותר ריזיקה ב"נבואת" הכותל, מאחר שכן סביר שישארו שרידים קבורים).
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'פליאה'
פליאה
26/09/2002 | 02:27
4
2
הבאת את דעתך ש"אם נשארו רק יסודות, הקיר נחשב הרוס. אם נשארו שרידים מעל הקרקע הקיר לא נחשב הרוס". מה שאמרתי בהודעותי זה שאם הכותל היה נהרס לחלוטין והיו נשארים רק יסודות, עדיין היית אומר שהנבואה תקפה, והיית אומר ש "אם נשארו רק יסודות, הקיר לא נחשב הרוס".

- מה פתאום??? ממתי קיר שנשארו ממנו רק היסודות לא נקרא
קיר ש"חרב"??? (תמיד חרב הכוונה היא שאותו הדבר כבר אינו משמש
לעניינו והוא "חרב")
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הסבר,'
הסבר,
26/09/2002 | 02:48
3
2
נכון שקיר שנשארו ממנו רק היסודות יקרא: "קיר שחרב". אך גם קיר שנהרס חלקית נקרא "קיר שחרב". טענתי היא, שגם עם הכותל היה נהרס לחלוטין אך היו נשארים יסודות, הנבואה עדיין היתה יכולה להיות מוסברת. לכן קל לנבאות דבר מעין זה (בפרט שהיה מדובר בקיר מאסיבי ביותר העשוי מאבני ענק).

בנוסף, הסברתי שכמו שהכותל עצמו חרב חלקית וכוסה בחול, כך גם כל שאר הקירות ברחבי ירושלים חרבו חלקית (לא עד היסודות) וכוסו לחלוטין בחול. הסיבה שהכותל לא כוסה לחלוטין, היא מפני שהוא גבוה יותר (אך בתוך האדמה יש את שאר מחצית הכותל, עמוק כאורכו מהאדמה לשמים).
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'איך בדיוק קיר שנשארו ממנו'
איך בדיוק קיר שנשארו ממנו
26/09/2002 | 04:52
2
2
רק היסודות לא נקרא "חרב"?? תמוה מאוד.

זה שהוא היה עשוי מאבני ענק, לא מעלה כלום
שהרי הנבואה השניה אומרת "ציון שדה תחרש
וירושלם לעיים תהיה והר הבית לבמות יער..." (מיכה ג´)

שתי הנבואות הללו יוצרות מצב עדין, שכן יש לדאוג
כי הכותל ישרד גם בשמן שכל הר הבית יחרש... למרות
זאת שניהן התגשמו כלשונן, ציון, מקום המקדש, והר הבית
נחרשו מספר פעמים וכותל מערבי נשאר עומד
על עמדו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אגב'
אגב
26/09/2002 | 04:54
2
הכיסוי בחול של הכותל נעשה רק בכמה
מאות שינם האחרונות, לפי מיטב ידיעתי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'באמת תמוה,'
באמת תמוה,
26/09/2002 | 05:02
3
בדיוק כפי שתמוה איך קיר שחרב ורק חלק ממנו שרד לא נקרא "חרב".

אם אתה מוכן ליישב את הנבואה בדוחק, לא היה מונע ממך דבר לעשות זאת בצורה קצת יותר קיצונית, אם הכותל היה נחרב עד יסודותיו.

בנוסף, כמו שהכותל לא חרב עד יסודותיו, כך בכל רחבי ירושלים לא חרבו הכתלים עד יסודותיהם. אין בשרידת הכותל שום רבותא (במיוחד שהוא מסיבי יותר מהם).
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ל-000000000000000'
ל-000000000000000
25/09/2002 | 08:33
1
2
"הכותל כבר נחרב בעבר בחלקו. אפשר לתרץ שהוא לא נחרב לחלוטין, אבל אפשר גם לומר שה"נבואה" לא התקיימה."

לא ידוע לי נא לתת קישור או הוכחה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'דוד170, שאלה'
דוד170, שאלה
26/09/2002 | 20:44
3
אם הכותל יחרב, אתה תחזור בשאלה?
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ