לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75887,588 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'מסורתי, דלוק-על-קרח ידידי, מכיוון'
מסורתי, דלוק-על-קרח ידידי, מכיוון
<< ההודעה הנוכחית
10/09/2002 | 14:13
92
34
שאיני מומחה לגנטיקה, נטלתי פסק-זמן ולמדתי נוספות על ענין זה.

דבריך (דלוק על קרח) _אינם_ מבוססים על הנחות עבודה הנהוגות ב- Human Genetics, ואף _אינם_ נובעים מדברי החוקרים.
החוקרים תומאס, גודלשטין סקורסקי ועמיתים החליטו לבדוק השערה, על סמך מידע היסטורי של עם ישראל, שה- MRCA של הכהנים אינו מאוחר מתקופת המקדש הראשון, כיוון שלאחריו נתפזר עם ישראל והכהנים בכללם.
הם הצליחו לבסס את השערתם.

בשום מקום במאמרי גנטיקה לא כתוב שאוכלוסיה הנותרת במיקום גיאוגרפי אחד לאורך שנים, ואשר אחרי השתלשלות ה- Y-Chromosome שלה אנו מתחקים - לא תפתח מוטציות ב- genetic markers שלה. היא תפתח מוטציות כאלה לאורך השנים, על פי אותו הקצב שביסוד הנחות העבודה, בהתאמה עם תוצאות מחקרים שכבר נערכו. זאת מכיוון ש- Y-Chromosome אינו מחליף DNA עם chromosome תאום, אלא מעביר מידע לא מעורב, כפוף למוטציות, לאורך שרשרת patrilineal בלתי שבורה.

היינו אמורים למצוא שה- MRCA הוא בן המאה ה- 13 או 14 לפנה"ס.

אז, לא נכון לומר שאין הפרכה למקרא מן המחקר, מחד.
אבל, אולי גם הטענה שהמחקר מפריך את ספורי המקרא היא חזקה מדי, מאידך.

מכל מקום, טענתך "אין הפרכה למקרא מן המחקר" אינה נכונה.

אשר לנסיונותיך, מסורתי, ל"שחק" עם שנות הדור:
אילו לא ידעת באיזה תקופה חי "אהרון" - לא היית יודע לאיזה אורך דור "לשאוף". אני מקווה שזה ברור לכל. משמע, "בחירתך" היא מונחית-תכלית, ללא הסוואה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תוכל לשוב ולדקלם את דבריך...'
תוכל לשוב ולדקלם את דבריך...
10/09/2002 | 14:27
86
3
ולדבר על "לשחק" ככל שתרצה.

אני הבאתי לך מודל מנומק מדוע משך דור הינו מעט מעל 30 שנה, ואילו אתה נכשלת בהנמקת המודל של 25 שנה לדור.
הטענה "כי זה נהוג הגנטיקה" שקול לטענה "כי זה כתוב בתורה".

וכל זמן שלא תנמק מדוע דור הינו 25 שנה, המודל היחיד ש"מחזיק מים" הוא המודל המנומק שלי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אמנם התחקות אחר שרשרת patrilineal'
אמנם התחקות אחר שרשרת patrilineal
10/09/2002 | 18:25
85
3
או matrilineal הוא תחום מחקר צעיר, אולם, לחוקרים היה סט-הנחות עבודה מועדף (וגם ציינו סט-הנחות נוסף, פחות מועדף), ומסקנתם המועדפת היתה כבמשפט הסכום.

נחה דעתנו שאילו לא ידעת באיזה תקופה חי "אהרון" - לא היית יודע לאיזה אורך דור "לשאוף". אני מקווה שזה ברור לכל.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תוכל להמשיך ולשרשר אותו מסמך..'
תוכל להמשיך ולשרשר אותו מסמך..
10/09/2002 | 18:40
84
כל כמה שתרצה, אך כל זמן שלא תנמק את הבחירה ב-25 שנה לדור, המודל היחיד ש"יחזיק מים" יהיה המודל המנומק שלי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נו טוב, החוקרים אמרו את'
נו טוב, החוקרים אמרו את
10/09/2002 | 18:57
83
2
שלהם ואתה, להבדיל, את שלך.

נחה דעתנו שאילו לא ידעת באיזה תקופה חי "אהרון" - לא היית יודע לאיזה אורך דור "לשאוף". זה ברור לכל.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נו טוב...'
נו טוב...
10/09/2002 | 19:02
82
3
אתה הבאת מאמר המבוסס על מודל לא מנומק, ואילו אני הבאתי מודל מנומק.

נחה דעתנו שאין בידך שום נימוק לחישוב שהבאת.

יחליטו הקוראים מי הביא חישוב אובייקטיבי מנומק ומי "תפר" את התוצאות לצרכיו ללא שום נימוק.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חה חה חה, החוקרים עשו שמוש בהנחות'
חה חה חה, החוקרים עשו שמוש בהנחות
10/09/2002 | 21:32
81
1
עבודה חסרות-בסיס וידידנו, המומחה חולק עליהם. "המודל המנומק" שלך אינו אלא שאיפה להתכנסות אל נקודה מבוקשת ידועה מראש. אילו לא ידעת מתי חי "אהרון" - לא היית יודע לאיזה אורך דור לשאוף. אילו חי "אהרון" מאתיים שנה מוקדם יותר (1540 לפנה"ס, במקום 1340 לפנה"ס), היית עומד על כך, ואף "מנמק" מדוע שנות דור צריכות להיות 33.415094 שנים. איך לא?
אני משער שאינך מספיק הגון להכיר בכך.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חה חה חה...'
חה חה חה...
10/09/2002 | 21:40
78
1
ה"נימוק" היחיד שלך להנחה של 25 שנה הוא "זה מקובל בגנטיקה".
אין לך אף בדל של נימוק להנחה הזו.
שמא מישהו הכניס זאת שרירותית בעבר והחוקרים משתמשים בכך בלי להבין את טעותם (או בזדון כדי "לתפור" תוצאות רצויות)?

כל זמן שלא הבאת נימוק למודל של 25 שנה לדור, המודל היחיד ש"מחזיק מים" הוא המודל המנומק שלי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הנוסחא שלך פשוטה:'
הנוסחא שלך פשוטה:
10/09/2002 | 21:59
77
1
g=(2002+Aaron)/106
g- שנות דור
Aaron- השנה, לפנה"ס, בה הוקדש "אהרון" לכהונה.
אני מסכים שזה מודל _מנומק_!
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'טעות בידך...'
טעות בידך...
10/09/2002 | 22:12
76
הנוסחה שלי היא: g = mean age of male fertility = (20+42)/2 = 31

הוא שאמרתי: מודל מנומק.

המודל שלך הוא:
g=(2002+9th_century_bc)/106

בקיצור: "תפירה" של שנות הדור כדי להכחיש את התנ"ך.

---

מה לעשות?
רק המודל שלי "מחזיק מים", כי הוא מנומק.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'וכדי שלא תתחכם...'
וכדי שלא תתחכם...
10/09/2002 | 22:15
75
fertility אינו הגיל בו מתחילה/פוסקת היכולת הטכנית להביא ילדים, אלא הגיל בו גברים מולידים בפועל ילדים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'g=(1998+Aaron)/106'
g=(1998+Aaron)/106
10/09/2002 | 23:16
74
הדין עמך, המודל אכן מנומק היטב...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'g=(2002+9th_century_bc)/106 '
g=(2002+9th_century_bc)/106
10/09/2002 | 23:29
73
3
לצפיה ב-'אופס.. g=(1998+9th_century_bc)/106'
אופס.. g=(1998+9th_century_bc)/106
10/09/2002 | 23:30
1
לצפיה ב-'אופס.. g=(1998+9th_century_bc)/106'
אופס.. g=(1998+9th_century_bc)/106
10/09/2002 | 23:31
71
4
לצפיה ב-'והנה הנוסחה ה**מנומקת**...'
והנה הנוסחה ה**מנומקת**...
10/09/2002 | 23:49
70
1
משך דור = גיל הולדה ממוצע
g = mean begetting age = mean procreation age

נניח שזכר ממוצע מוליד מגיל 20 (...18 בשבילך) ועד גיל 46 (..48 בשבילך). בגילים צעירים ומבוגרים מאלה נדיר שיש ילדים.

יוצא מכך שהפרש השנים נטו (=משך דור) בין אב לבנו מתפלג אקראית בין 20 ל-46. אי לכך: משך הדור הממוצע הוא: 33.

הוא שאמרתי: מודל מנומק.

---

נניח שרוצים משך גיל 25 שנה.
אזי הגיל המכסימלי של ההולדה צריך להיות 30 ואף פחות.

חה.. חה... חה...
גברים הולידו רק עד גיל 30.
חה.. חה.. D-:

נטעים ומסורות חז``ל >>
g=(1998+Aaron)/106
11/09/2002 | 00:15
69
אכן, אני מחרה מחזיק אחריך. המודל מנומק היטב, ומתביית להפליא על היעד
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אין מה לעשות, הטיעון שלו יותר חזק'
אין מה לעשות, הטיעון שלו יותר חזק
11/09/2002 | 08:57
68
והגיוני.
הנוסחה שלו מבוססת על השכל הישר, ואילו שלך תפור בעליל לתוצאות הרצויות
מבחינתך.

"משך דור = גיל הולדה ממוצע
g = mean begetting age = mean procreation age

נניח שזכר ממוצע מוליד מגיל 20 (...18 בשבילך) ועד גיל 46 (..48 בשבילך). בגילים צעירים ומבוגרים מאלה נדיר שיש ילדים.

יוצא מכך שהפרש השנים נטו (=משך דור) בין אב לבנו מתפלג אקראית בין 20 ל-46. אי לכך: משך הדור הממוצע הוא: 33."

ולשיטתך..
"נניח שרוצים משך גיל 25 שנה.
אזי הגיל המכסימלי של ההולדה צריך להיות 30 ואף פחות."

חבל על הזמן שלכם, תודה ב´תבוסתך´ והמשך הלאה, עקשנותך לא תועיל....
לא. מניותך לא יפגעו מכך.

נטעים ומסורות חז``ל >>
g=(1998+Aaron)/106
11/09/2002 | 09:24
22
צודק, הפתרון שלו שהוא למעשה זה שבשורת הנושא לעיל, מיטיב להתכנס, תחת כל תנאי התחלה (אינו "רגיש" לתנאי התחלה) לערך המבוקש מראש.

עם הצלחה, איני נוטה להתווכח...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אולי תהיה הגון ותודה שהובסת?'
אולי תהיה הגון ותודה שהובסת?
11/09/2002 | 11:38
21
1
לצפיה ב-'ברכותי, אני מניח שנועצת במילון'
ברכותי, אני מניח שנועצת במילון
11/09/2002 | 13:15
20
לפני שעשית שמוש במלה הלא-מוכרת "הגון".

כידוע, אין שום אישוש חוץ-מקראי לכל מה שקדם למאה התשיעית לפנה"ס. על קושי חמור זה ניסה הכנר יהושע עציון להתגבר באמצעות הצעת מערכת תיארוך שונה המזיזה הכל 600 שנה מאוחר יותר. זה פותר להלכה את הבעיה החמורה של אלה השואפים לשווא ל"מצוא" את המקרא בכל חפירה ארכיאולוגית, אולם, אין תמוכין להצעה זו שכן ארועים מצריים מקושרים היטב לארועים במסופוטמיה באמצעות אגרות "אל עמארנה".

אולם, נניח שימצאו ממצאים התומכים דווקא ברעיונו של עציון.
באיזה אור מגוחך זה יעמיד אותך?
הרי בנסיונך הנואש להסוות את השמוש בנוסחה המוצלחת g=(1998+Aaron)/106 המרת אותה בקביעה פסקנית שקולה של אורך הדור מחושב על פי זמנו של "אהרון" לפי ה- timeline המקראי המקובל, ובכך איבדת את חופש הפעולה.

איך תיראה אם יתברר כי "אהרון" בכל זאת חי במאה התשיעית לפנה"ס והחשוב _שלך_ משאיר אותו מחוץ לאינטרבל 95 האחוזים?

איזה עלה-תאנה, גדול ככל שיהיה, יוכל לכסות את ערוותך?
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תמשיך להסתיר את קלונך בערפל הלהג...'
תמשיך להסתיר את קלונך בערפל הלהג...
11/09/2002 | 15:38
19
העובדה היא שהבאתי מודל מנומק לכך שדור הינו מעל ל-30 שנה, וכל הנחות היסוד של המאמר שהבאת קרסו כמגדל קלפים.

תמשיך ללהג בבל"ת ככל רצונך ולשרשר אותו מקור כאוות נפשך.

אתה הובסת ללא תנאי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
g=(1998+Aaron)/106
11/09/2002 | 16:31
18
חה חה חה, הנחת דעתנו באשר ליכלתך לצרף חלקי דיבר ליחידות סינטקטיות תקינות לכאורה.
נקווה שלא תיאלץ לבלוע את חישוביך. אני שומר הצבעות אליהן.
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הובסת והוכית שוק על ירך...'
הובסת והוכית שוק על ירך...
11/09/2002 | 17:02
17
הבאתי לך מודל מנומק, ואילו לך אין בדל של הסבר מדוע דור הינו 25 שנה.

תמשיך לדקלם כתוכי את המחקר ההוא.
אתה רק מתבזה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'האין "בזיון" שמך האמצעי?'
האין "בזיון" שמך האמצעי?
11/09/2002 | 19:38
16
1
לצפיה ב-'הובסת שוק על ירך. התבזית בפומבי.'
הובסת שוק על ירך. התבזית בפומבי.
11/09/2002 | 19:46
15
1
לצפיה ב-'אינך מכחיש ש"בזיון" הוא שמך האמצעי?'
אינך מכחיש ש"בזיון" הוא שמך האמצעי?
11/09/2002 | 20:20
14
1
לצפיה ב-'הובסת בגדול. התבזית בפומבי. '
הובסת בגדול. התבזית בפומבי.
11/09/2002 | 20:27
13
לצפיה ב-'טוף, יקרא נא שמך מעתה "מונחה-תכלית'
טוף, יקרא נא שמך מעתה "מונחה-תכלית
11/09/2002 | 20:47
12
מסורתי", "also known as "Disgrace to the Human Race
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מעתה הינך "המובס והמבוזה".'
מעתה הינך "המובס והמבוזה".
11/09/2002 | 20:51
11
4
לצפיה ב-'ידידי מונחה-התכלית, לא אוכל להכתיב'
ידידי מונחה-התכלית, לא אוכל להכתיב
11/09/2002 | 21:11
10
לך איך לפנות אלי, אולם נחה דעתי מיכלתך לחבר חלקי דיבר ליחידות סינטקטיות תקינות לכאורה...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ידידי המובס והמבוזה...'
ידידי המובס והמבוזה...
11/09/2002 | 21:18
7
אנא חדל מלהעמיק את תבוסתך.
ממש צער בע"ח.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ידידי מונחה-התכלית, עד שאתה אומר'
ידידי מונחה-התכלית, עד שאתה אומר
11/09/2002 | 22:14
6
טול קיסם, שמא תיטול קורה?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ידידי המובס... חדל לבזות את עצמך.'
ידידי המובס... חדל לבזות את עצמך.
11/09/2002 | 22:17
5
1
לצפיה ב-'למה לך לקפוץ ולהתחיב, ידידי מונחה-'
למה לך לקפוץ ולהתחיב, ידידי מונחה-
11/09/2002 | 22:54
4
התכלית, אובד העשתונות? הרי שולחנות עלולים להתהפך. נהג כמוני והשתמש רק בבטויים מינימליסטיים...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ידידי המובס...'
ידידי המובס...
11/09/2002 | 23:06
3
הדבר המינימליסטי היחיד שלך בדיון הזה הוא רמת הטיעונים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ממש הוצאת מלים מפי והקדמתני בשבר'
ממש הוצאת מלים מפי והקדמתני בשבר
11/09/2002 | 23:33
2
שניה, ידידי מונחה-התכלית אובד העשתונות. אמנם שבר שניה, אבל בכל זאת ראשון. אולי זה משום שאתה כה מיטיב לפסול במומך...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חבל שתתבזה... הובסת!!!'
חבל שתתבזה... הובסת!!!
11/09/2002 | 23:35
1
1
לצפיה ב-'דומה כי יבש קולמוסך, ידידי מונחה-'
דומה כי יבש קולמוסך, ידידי מונחה-
11/09/2002 | 23:59
התכלית אובד העשתונות. טבול אותו בקסת הדיו וקרא דרור לחרצובות לשונך הלעה...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ורדן למה שלא תלך למכור דורא'
ורדן למה שלא תלך למכור דורא
12/09/2002 | 20:13
1
1
לצפיה ב-'כן, שוטה/קטן170, יש לך "מופת" חדש?'
כן, שוטה/קטן170, יש לך "מופת" חדש?
12/09/2002 | 21:21
1
לצפיה ב-'תודה על התמיכה.'
תודה על התמיכה.
11/09/2002 | 11:37
44
1
לצפיה ב-'לא לחנם הלך זרזיר אצל עורב...'
לא לחנם הלך זרזיר אצל עורב...
11/09/2002 | 13:16
43
2
לצפיה ב-'יקירי ,'
יקירי ,
11/09/2002 | 14:11
41
שמא תוכל להסביר לי היכן החישוב של מסורתי משתמש , ולו במובלע , בתוצאה שלדעתך היא המבוקשת ? אני יגעתי ולא מצאתי .
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני מקווה שאתה מתבדח, ואם כן - אזי'
אני מקווה שאתה מתבדח, ואם כן - אזי
11/09/2002 | 16:20
40
הצלחת ל"מתוח" אותי.

אילו נסתר מעיני מסורתי התאריך בו, על פי המסורת, נמשח אהרון לכהן, איך היה קובע את אורך הדור?

היש לך ספקות כי "שאף" לערך מונחה-תכלית?

אני, להבדיל, איני שואף לשום ערך מונחה-תכלית. אחת היא לי מתי נמשח, ובהיותי חסר ידע פורמלי בגנטיקה של האדם, אני מצטט חוקרים, ואם יש מחלוקת בין החוקרים - אזי את דעת ה- mainstream.

אם יתברר מחר כי הנחות עבודתה בגנטיקה אנושית טעונות תיקון - לא יחרב עולמי, בעוד מסורתי יתבזה קשות. אצפה בעבודת החוקרים ואמתין לתקון. אני מאמין כי לא ניתן לקשור קשר להסתיר אמת ואני מאמין כי אף חוקר אינו שואף להכחיש מקרא או לאששו, ויניח לשאיפה זו להשפיע ולכוון את מחקרו לתוצאות מונחות-תכלית.

מסורתי מנמק את "חישוביו" בכך שאדם מוליד בתחום הגילאים 18 עד, נניח, 46 ומחשב הממוצע כ- 32.
זה אינו הממוצע.
אם לכהן, נניח, שבעה ילדים, וחמשה הראשונים נולדים בהפרשים של שנה, ושני האחרונים מאוחר יותר, אזי ממוצע אורך דור אינו אמצע האינטרבל 18 עד 46. הרי הפוריות אצל צעירים גבוהה הרבה יותר מאשר אצל מבוגרים.

עוד אמר בתגובה לטענתי כי תוחלת החיים בעולם העתיק לא היתה "מי יודע מה", כי הכהנים היו "אצילים" שחיו ברמת חיים גבוהה מיתר ה- commoners וזכו ל"סל בריאות" משופר.
אולי. איני יודע אם נמצאו ג´ובים לכל הכהנים, לפני בית ראשון ובתקופת בית ראשון, אולם משחרב בית ראשון במאה הששית לפנה"ס, אבדו הכהנים את הג´ובים שלהם ונאלצו לעשות הכרות עם מצוקות היומיום, נחלת ה- commoners מאז ומעולם.

כית המקדש השני עמד על מכונו רק כמאה שנים, ושוב אבדו הכהנים אם הג´ובים שלהם לכאלפיים שנים, וטעמו מקשיי החיים. ובל נשכח כי לאורך כל השנים היו מחוסרי רכוש, ואם לא היו מושחתים - לא יכלו לצבור הון. אנו יכולים רק להניח כי אותם כהנים שנמצאו להם משרות - לא רעבו וניזונו היטב.

אז, לא קשה להבחין כי חשובו של מסורתי מונחה-תכלית.
אני, כאמור, מצטט מחקרים. אם תפנה שימת לבי למחקר שנעלם מעיני והמוכיח כי שנות דור היו 32 שנים, ואשתכנע כי הוא פרי עטם של חוקרים במכון מחקר נחשב (הידברות/מנוף/שופר/שבע-נט אינם ממין זה) - אצטט אותו גם כן...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חה חה... נימוקים מגוחכים הבאת...'
חה חה... נימוקים מגוחכים הבאת...
11/09/2002 | 17:16
39
נתחיל מה"נימוק" שלך לקבלת 25 שנה: "אני מצטט חוקרים".
נימוק משכנע והוכחה ניצחת.
בפרט שלא מוסבר (אפילו בציטוט) מדוע החוקרים חושבים כך.
חה חה....

"הרי הפוריות אצל צעירים גבוהה הרבה יותר מאשר אצל מבוגרים"...
שוב שטויות במיץ עגבניות.
אצל הגבר אין בעיה להוליד עד גילים גבוהים יחסית.
המודל של הולדת עיקר הילדים בגיל צעיר מתאים לחיים המונוגמיים של היום, בהם פוריותה של האשה יורדת כשבעלה צעיר יחסית.
לכהנים בני ה-40 לא היתה שום בעייה לשאת אשה נוספת בת 20 ולהוליד ילדים כל שנה. נהפוך הוא, זה היה כבוד להיות אשת כהן.

כית המקדש השני עמד על מכונו רק כמאה שנים....
שטויות במיץ.
בית המקדש השני עמד מ-440 לפנה"ס בערך ועד ל-70 לספירה.
כלומר: פרט להפסקה בת כ-100 שנה במאה ה-6 לפנה"ס, הכהנים היוו את אצולת הארץ במשך כ-1200 שנה.

לסיכום:
ברור שהנימוקים שהובאו נגד המודל שלי הינם מגוחכים עד חסרי ערך, והמודל שלי בעינו עומד.
כמו כן, ברור שלגוברנור אין קצה ירוק של מושג מדוע החוקרים נקבו ב-25 שנה כאורך דור, והוא מדקלם את מאמרם כתוכי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"בית המקדש השני עמד על מכונו רק'
"בית המקדש השני עמד על מכונו רק
11/09/2002 | 18:06
38
כמאה שנים....שטויות במיץ. בית המקדש השני עמד מ-440 לפנה"ס בערך ועד ל-70 לספירה"
נכון, כאן טעיתי. בית שני נשלם ב- 515 לפנה"ס בפורמט לא ידוע, אולם נבנה מחדש בפורמט מפואר ע"י הורדוס בערך ב- 60 לפנה"ס, ובשיא הקפו ספק ג´ובים לכמאה כהנים בס"ה. מה עשו כל _יתר_ הכהנים?

"ברור שהנימוקים שהובאו נגד המודל שלי הינם מגוחכים עד חסרי ערך"
הדעות חלוקות. מה שהנחה אותך היא הנוסחה:
g=(1998+Aaron)/106
אלא ש"הולבש" לה מעיל פסאודו-רציונלי. לא היית מסוגל לחבר הסבר פסאודו-רציונלי זה אלמלא ידעת מה מועד המשחו המשוער של "אהרון", ובכל מקרה, כבר נעלת עצמך לתאריך משיחה מסוים.
נקווה שלא תתבזה. אני שומר קישורים לחישוביך המלומדים...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'התבזית בענין משך קיומו של בית המקדש'
התבזית בענין משך קיומו של בית המקדש
11/09/2002 | 18:16
37
וכך גם בקשר לכל המודל המגוחך שלך.

לגבי כמות הג´ובים...
א. בוא ונקרא את הקטע הרלוונטי במקור (ימי הורדוס):
Second Temple rebuilt and enlarged, 10,000 workers, 100 priests, 1000 wagons.
מי לדעתך היו 10,000 העובדים? תיאלנדים? פועלים משבט זבולון?
להזכירך שלחלקים מהמקדש מותר רק לכהנים (ואולי ללווים) להיכנס.
ב. מה עם "כוהני הערים"?
הרבה מאוד ג´ובים לכהנים בערים השונות.
תקרא קצת בתנ"ך ותראה שאנשים הקריבו קורבנות בסמכות וברשות גם במזבחות מקומיים.

ואני לא יודע לגבי "פסאודו-רציונלי".
אבל ברור לי שלך אין אפילו שמץ של מושג מדוע "דור" = 25 שנה, וכל מה שביכולתך לעשות הוא לדלקם כמו תוכי את "כתבי הקודש" של Thomas et al .
נטעים ומסורות חז``ל >>
g=(1998+Aaron)/106
11/09/2002 | 19:34
36
מה לא ברור ב"מאה כהנים"? המקדש של הורדוס, שהיה גדול מכל קודמיו, העסיק מאה כהנים.
האם בכל עיר היו משרות כהנים? היש סמוכין לכך?

מכל מקום, אבדן העשתונות, וההסטריה שאתה מפגין נוכח חוסר הצלחתך להסתיר את החישוב מונחה-התכלית, מובן. לא נעשה מזה ענין. עגום לראות בוגר משתטה באופן כה מביך והצעתי למשתתפים להסב עיניהם ממך בחמלה. אתה עוד תרצה שהענין יפרח מזכרוננו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בור ועם הארץ. בוא ונעיין בתנ"ך...'
בור ועם הארץ. בוא ונעיין בתנ"ך...
11/09/2002 | 20:26
33
בספר מלכים ב´, כ"ג, ח´-ט´:
"ויבא את כל הכהנים מערי יהודה, ויטמא את הבמות אשר קיטרו שמה הכוהנים - מגבע עד באר שבע.... אך לא יעלו כוהני הבמות אל מזבח ה´ בירושלים כי אם אכלו מצות בתוך אחיהם."

כלומר:
היו כוהנים בערים השונות שניהלו עבודת קורבנות.
וברור לנו שהיו יהודים כי נאמר "בתוך אחיהם".
אמנם במקרה זה מדובר על כהנים שחטאו ועברו להקרבה לבעל, אבל לענייננו זה לא משנה... היו ג´ובים להרבה אנשים שהיו ממשפחות כהנים.

תוכל גם למצוא בכמה מקומות בספר עזרא ובספר נחמיה איזכורים על כך שהכהנים גרו בערים שונות ברחבי יהודה.

---

למה שלא תודה שהוסבת בגדול?
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בשולי הדברים'
בשולי הדברים
11/09/2002 | 20:35
32
השאלה כמה ג´ובים היו לכהנים אינה כ"כ חשובה , שכן גם הכהנים נטולי הג´ובים מעולם לא היו מדלת הארץ , שכן גם הם זכו למתנות כהונה (תרומה ותרומת המעשר ועוד) , בדיוק כמו אחיהם שהיו בשירות בפועל . כ"כ גם אם רק מאה שירתו במקדש בו זמנית (דבר שאני מטיל בו ספק גדול בין השאר בגלל משניות מפורשות במסכת יומא המספרות על ההגרלות בין הכהנים הרבים לגבי עבודות המקדש השונות "חדשים לקטורת בואו והפיסו וכו´") הרי שמדובר במאה איש ברגע נתון . אולם הכהנים היו מחולקים ל 24 "משמרות" , כשכל משמרת שירתה בפועל כשבועיים בשנה , בעוד השאר היו בשל"ת , כך שבחישוב פשוט מדובר על לפחות 2400 איש ששירתו בבהמ"ק על משפחותיהם וחמולותיהם.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'זה גם מה שאני ידעתי...'
זה גם מה שאני ידעתי...
11/09/2002 | 20:39
31
שהיתה רוטציה של כוהנים בשירות במקדש.

וזה לא "בשולי הדברים" אלא עיקר הענין.
הדיון הוא האם הכהנים היו עניים או מסודרים כלכלית.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הידעת, מונחה-תכלית, ידידי, כי מעולם'
הידעת, מונחה-תכלית, ידידי, כי מעולם
11/09/2002 | 21:06
30
לא נמצאה ראיה חוץ-מקראית לקיומו של שלמה? לבית המקדש הראשון?
אמנם, Absence of Evidence is not necessarily evidence for absence, אולם כדאי לזכור זאת תמיד, כל עוד לא נמצא דבר...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הידעת מבוזה ומובס, ידידי...'
הידעת מבוזה ומובס, ידידי...
11/09/2002 | 21:15
18
שמוסכם שבסוף ימי בית ראשון התיעוד המקראי הוא אמין?
ואי לכך, גם התיאור של כהני ערים בתקופת יאשיהו (מלכים ב´, כ"ג) מציין מציאות אמינה.

אני מניח שהיות ולא היה מעולם בית המקדש הראשון, מסתמא גם לא היה מעמד של כהנים המשרתים בקודש.
מעניין איך זה שהחוקרים החכמים שאת "כתבי הקודש" שלהם אתה מדקלם גילו מוטציה משותפת אצל אותם אנשים שמסורת בידם שהם מזרע כוהנים.
ממש ממש במקרה, כל אלה שטוענים שמוצאם ממשפחה דמיונית אחת (של כהונה שלא התקיימה) מוכחים ביולוגית כצאצאי אותו אב קדום.

חה חה חה...
הובסת שוב בגדול והתבזית בפומבי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'איני רואה בעיה, ידידי מונחה-התכלית.'
איני רואה בעיה, ידידי מונחה-התכלית.
11/09/2002 | 22:09
17
"שמוסכם שבסוף ימי בית ראשון התיעוד המקראי הוא אמין?"
התנסחת נכון, ידידי מונחה-התכלית. נדגיש שאין מדובר בבית ראשון אלא על תקופה על פי ה- timeline המיתולוגי המסתיימת במאה הששית לפנה"ס ורק מכונה "סוף ימי בית ראשון", לסבור האזן. טרם נמצא שבב מן המבנה הזה. גם לא נמצאו רשומות אדמיניסטרטיביות כלשהן אודות ה- housekeeping של הקומפלכס ה"עצום" הזה. כמו כן לא נמצאו כל רשומות מס, תעודות, כתובות, עיטורי כדים המאזכרים את שלמה.

החוקרים קובעים שה- MRCA של הכהנים שנדגמו בימינו, חי אי-שם בראשית ימי בית-ראשון, אולם, שוב, מדובר בציון תקופה על פי ה- timeline המיתולוגי המתחילה באמצע המאה העשירית לפנה"ס ותו לא.

המחקר עומד ואין בכוונתי לערער עליו, בעיקר משום שאני סומך על מקצועיות החוקרים. אם עמיתיהם יחשבו שהתרשלו או טעו בהסקת מסקנות - לא יהססו לערער. איני יכול לערער ואין לי ענין לעשות כן. אני שווה-נפש בכל הנוגע למיתולוגיה היהודית ויהיה דווקא נחמד אם תוכח. זה ישמח כל כך הרבה אנשים.

ההסבר האפשרי לקיום כהנים?
בוודאי שהיו כהנים. בכל תרבות היו כהנים. אלה היו אנשים שהשתלטו על עמדות כוח, אולי בזכות הידע שלהם באסטרונומיה והבנתם תופעות טבע שהטילו חתיתם על ה- commoners וסידרו שפרנסתם תהיה על הצבור. כך היה בבבל, כך היה במצרים וכך, יתכן, היה אצל העברים.

לא מן הנמנע כי רועה-צאן אשר בילה לילות רבים תחת כפת השמים רכש ידע מסוים באסטרונומיה, השתמש בו כמנוף לתפישת משרה משתלמת יותר, הכריז שהמשרה משורינת לו ולצאצאיו הזכרים, וכי על הצבור לכלכלם, ומרגע שהיה פטור מטרדות פרנסה יכול היה להעצים עוד יותר את הידע שלו באסטרונומיה ולבסס את מעמדו. בעולם של עיוורים - בעל עין אחת הוא מלך, והבורות של הכלל שיחקה לידיו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תמשיך ללהג כאוות נפשך...'
תמשיך ללהג כאוות נפשך...
11/09/2002 | 22:22
16
ככל שתרבה בלהג כן יהיה ברור כי את ערוות תבוסתך אתה מבקש להסתיר.

נ.ב.
MRCA בתחת שלי.
כל ההנחות המספריות של המחקר (לא רק משך הדור) הן קשקוש בלבוש חסר יסוד.
ולך אין שמץ של מושג מנין הוגרלו המספרים האקראיים הללו.

תמשיך לדקלם את כתבי-הקודש שלך בנימוק האולטימטיבי... "המחקר עומד ואין בכוונתי לערער עליו, בעיקר משום שאני סומך על מקצועיות החוקרים".

חה חה חה
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'רגע אחד ידידי מונחה-התכלית אולם'
רגע אחד ידידי מונחה-התכלית אולם
11/09/2002 | 22:43
15
אובד העשתונות. אם המחקר כולו כעפרא דארעא בעיניך, הכיצד הסתמכת על מסקנת החוקרים בענין 106 הדורות? הכיצד אמצת את כל מסקנותיהם וחלקת עליהם רק בענין משך הדור (טוב, לא ממש מחלוקת, כיוון שהציעו, על סמך הנחות מרוככות יותר, גם את המספר 30)?

אינך במעמד לחלוק עליהם. אתה יכול להעמיד מולם צוות מומחים מטעמך אשר יערער על ממצאיהם, ובלבד שיהיו בעלי מומחיות ומוניטין שאינם נופלים מאלה של צוות המחקר. אתה אינך במעמד לערער.

מה זאת, ידידי מונחה-התכלית, אובד העשתונות? האם גאה ועלה לו מפלס האוריאה אצלך עד כי הציף את הקורטקס הסרבראלי?
נטעים ומסורות חז``ל >>
ידידי המובס והמבוזה...
11/09/2002 | 22:52
14
ההסתמכות על 106 דורות היתה טקטית בעיקרה.
בחרתי פרמטר אחד של החוקרים (משך הדור) שברור על פניו שהוא קישקוש, ועשיתי ממסקנות המחקר חוכא ואיטלולא.

יכולתי לבחור עוד פרמטרים ולהראות שהחוקרים אינם יודעים בין ימינם ושמאלם.

ומצידי גם ה-106 אינו מספר קדוש.

אם כי..
אני מניח שה-106 יותר אמין משום שהוא מביע תוצאה של חישוב בעזרת נוסחה.
ה-"25 שנה" הינו קבוע שהוצב בנוסחה ונבחר שרירותית.
ואת אמינות הבחירה של ערכו של הקבוע הזה כבר ראינו.

ולסיום:
הייתי מציע לך לבדוק את הקורטקס שלך.
נראה לי שתאוות הביזוי העצמי שלך מצביעה על בעייה רפואית הולכת ומחמירה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ידידי מונחה-התכלית אובד העשתונות,'
ידידי מונחה-התכלית אובד העשתונות,
11/09/2002 | 23:04
13
"יכולתי לבחור עוד פרמטרים ולהראות שהחוקרים אינם יודעים בין ימינם ושמאלם"
תודה, תודה! אניח לדבריך להדהד. הם בהחלט מדברים בעד עצמם.
אכן השערתי בענין הצפת הקורטקס אינה תלושה מן המציאות (אולם, אני מודה כי איני מנתח-מוח).

"נראה לי שתאוות הביזוי העצמי שלך מצביעה על בעייה רפואית הולכת ומחמירה"
האם הוסמכת לרפואה?
אם לא, אזי חוות דעתך לא תצלח לדבר זולת קינוח עכוז לא נקי של תינוק...
נטעים ומסורות חז``ל >>
ידידי המובס והמבוזה...
11/09/2002 | 23:09
12
הוכחתי לך שערכו של פרמטר חשוב במחקר פשוט נמצץ מן האצבע.
אז היה סמוך ובטוח שגם יתר המסקנות הכמותיות של המחקר שוות לקינוח עכוז לא נקי של תינוק.

חדל להתבזות.
ליבי דואב לעשותך כאסקופה הנדרסת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'g=(1998-Aaron)/106'
g=(1998-Aaron)/106
11/09/2002 | 23:41
לא הוכחת דבר, ידידי מונחה-התכלית אובד העשתונות ואל תנהג פזרנות בדאבון לבך. בזבוז מוליד מחסור.
אכן מישהו כאן ראוי לחמלה, ואתה מתיחס אליו בגוף ראשון...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נראה לי שלכינוי החדש שלו יתאים'
נראה לי שלכינוי החדש שלו יתאים
12/09/2002 | 04:06
10
מאד אם יתלווה הסמיילי הזה >> או זה >>
"תמונה שווה אלף מילים" LOL
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ברוך השב, עצמאי-מחשבים בן 39...'
ברוך השב, עצמאי-מחשבים בן 39...
12/09/2002 | 10:49
9
ככל שזכרוני מגיע, לא הברקת במיוחד בדיון על האוטיזם לפני כמה שבועות, וגם לא בכלל.

התנהגותך בדיון ביני לבין g=(1998-Aaron)/106 מזכירה לי תרועות של נערת-עידוד מיוחמת המריעה למתמודדים, בתקווה לזכות ב- quickie אחרי ההתמודדות, באחד ה- WCs הצפופים בחדר-ההלבשה...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
12/09/2002 | 14:42
8
יש לי חיבה יתרה למסורתי שלחתי לו מסר ל´חפוז´ (quickie)...
אמממ... זרזיר ועורב יכולים &^&^%$#@..?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אל דאגה'
אל דאגה
12/09/2002 | 19:00
6
אין בדברי ממש. רק בכדי לרצות אותו לספק לו מעין נחמה קלה.
להיות מובס זאת הרגשה לא נוחה כל כך..

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כן, הוא אבד את עשתונותיו לבסוף ושלח'
כן, הוא אבד את עשתונותיו לבסוף ושלח
12/09/2002 | 21:16
4
את צוות חוקרי "גן הכהנים" לכל הרוחות.

אני מניח שהכרותך עם המונח "מובס" היא עמוקה ואישית מאד ואתה ממלמל אותה כמאנטרה...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני קורא אותך, g=(1998-Aaron)/106'
אני קורא אותך, g=(1998-Aaron)/106
13/09/2002 | 01:49
2
ידידי, כספר פתוח, מסתבר...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הובסת והתבזית בפומבי.'
הובסת והתבזית בפומבי.
13/09/2002 | 16:39
1
1
לצפיה ב-'ditto'
ditto
14/09/2002 | 12:09
1
לצפיה ב-'נמצא'
נמצא
11/09/2002 | 21:52
10
חפש pomegranate. ואם הערבים לא היו עושים ככל יכולתם בהשמדת ראיות לנוכחותינו ההיסטורית בהר הבית כנראה שהיינו מוצאים עוד.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'שכחתי את הקישור'
שכחתי את הקישור
11/09/2002 | 21:55
9
לצפיה ב-'האם ידוע מי גילה את הרימון ומתי?'
האם ידוע מי גילה את הרימון ומתי?
11/09/2002 | 22:25
8
17
לצפיה ב-'אולי Thomas מהמחקר שלך?'
אולי Thomas מהמחקר שלך?
11/09/2002 | 22:33
2
לצפיה ב-'לא הצלחתי למצוא.'
לא הצלחתי למצוא.
11/09/2002 | 22:56
6
אבל בגלל שאני מחשיב את עצמי פחות או יותר כאדם הגון אני אציין את הקטע הזה שמצאתי: This is a small clay pomegranate which would probably have ornated the staff of one of the priests in the Temple. It bears an inscription in Biblical Hebrew script which reads,"Holy to the priests in the house of the Lord" Unfortunately, this inscription is incomplete. The first two words which mention the priests are intact but the letters of the words ´the House of the Lord´ are not all present and the reading is therefore ambiguous. Moreover since it was not found "in situ" but in a market stall the reliability of the discovery itself is doubtful. It is none the less a remarakable find which is on display today in the Israel museum in Jerusalem.

אני מניח אבל שלא סתם הוסיפו את המילים "בית ה´". ואגב, מה זה "in situ"?
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אל תבלבל אותו עם עובדות.'
אל תבלבל אותו עם עובדות.
11/09/2002 | 23:11
1
2
לצפיה ב-'בכל מקרה אני מציע לא להטיל ספק'
בכל מקרה אני מציע לא להטיל ספק
11/09/2002 | 23:27
במקצועיות החוקרים אשר השלימו את הכתובת כפי שהשלימו...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'in situ פרושו במקומו המקורי,'
in situ פרושו במקומו המקורי,
11/09/2002 | 23:17
3
או הטבעי. הרמון (אני מוכן להשבע כי עיני שזפה היכן שהוא את המלה שנהב, בעוד אתה אומר clay) לא נמצא בחפירות בהר הבית, על ידי ארכיאולוג, אלא נרכש מסוחר עתיקות בדוכן בשוק, על כל המשתמע מכך...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'גם מגילות קומראן..'
גם מגילות קומראן..
11/09/2002 | 23:24
1
לא נמצאו במקומן הטבעי, אלא נרכשו מסוחר עתיקות ע"י פרופ. סוקניק.

אז זה אומר שהן זיוף?

אופס, שכחתי... כל מה שתומך בגרסת המקרא הריהו שקר וזיוף by definition .
ומתירין אף להציב קבועים מצוצים מן האצבע במחקרים כדי למנוע אישוש גרסת המקרא.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חבל על הכחש/כזב/מרמה/הטעיה שלך'
חבל על הכחש/כזב/מרמה/הטעיה שלך
11/09/2002 | 23:55
ידידי מונחה-התכלית אובד העשתונות. המגילות הראשונות אכן נרכשו מידי רועים בדואים, אולם רבות אחרות נמצאו במקומן הטבעי בלמעלה מעשר מערות, וכולן יחד נותנות תמונה קוהרנטית, כך שאין סיבה לחשוד בפבריקציה מצד הרועים. מצב הרימון, כממצא יחיד, המיוחס לכלי בית ראשון ולא לחלקי מבנה - איתן מעט פחות.

כבר אמרתי כי אני ספקן בכל הנוגע למעשיות המיתולוגיה היהודית, אולם אין שמחה כהתרת ספקות. לא אתעצב כלל אם ימצאו ממצאים המאששים את המיתולוגיה המקראית...
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הרימון המקורי עשוי שנהב. באתר שאליו'
הרימון המקורי עשוי שנהב. באתר שאליו
11/09/2002 | 23:26
הבאתי קישור מציעים למכור דגם שלו עשוי חימר. באותו אתר מופיעים עוד מספר ממצאים מעניינים מימי בית ראשון.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אני רואה שהצעתי לך כבר לא רלבנטית'
אני רואה שהצעתי לך כבר לא רלבנטית
11/09/2002 | 20:51
1
אם היית מרים ידיים ופורש בכבוד אז כבודך היה נשאר במקומו.
אך מה לעשות ובחרת בדרך של המשך ויכוח המתאימה לרמת גנון.
אכן, מניותיך נפגעו בשלב זה, אך אם תמשיך כך הם יקרסו מבלי שוב...

אממ.. חבל...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אה, כן.. שכחתי'
אה, כן.. שכחתי
11/09/2002 | 20:53
עורב.. זרזיר.. אמממ.. מדוע מלווה אותי ההרגשה שמישהו מרגיש
פגוע כל כך עד שנאלץ לחלק ´מחמאות´?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כמה אופייני לורדון....'
כמה אופייני לורדון....
11/09/2002 | 16:53
2
לצפיה ב-'תראה אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל'
תראה אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל
12/09/2002 | 10:59
1
הזמן. גם הסיפור שאתה מביא בתורה הפרכה הברית החדשה הוא לא הפרכה ואתה בכל זאת מביא שוב ושוב. כלומר לא איכפת לך לרמות את עצמך ואת אחרים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'למה כוונתך, שוטה/קטן170?'
למה כוונתך, שוטה/קטן170?
12/09/2002 | 13:37
לצפיה ב-'לזכותך ייאמר שמשפט אחד בדבריך..'
לזכותך ייאמר שמשפט אחד בדבריך..
10/09/2002 | 14:28
4
מכה על חטא: "אולי גם הטענה שהמחקר מפריך את ספורי המקרא היא חזקה מדי".
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ברור. אין טעם לטעון טענות חזקות מדי'
ברור. אין טעם לטעון טענות חזקות מדי
10/09/2002 | 18:20
3
עדיף לטעון רק את המינימום הנדרש להשיג את היעד...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'את דברי הרהב הללו שמענו כבר מזמן...'
את דברי הרהב הללו שמענו כבר מזמן...
10/09/2002 | 19:03
2
והתברר שהוא יכול להחזיק מעמד לפחות עד שנת 2017.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אופס.. לא שייך לכאן.'
אופס.. לא שייך לכאן.
10/09/2002 | 19:03
1
1
לצפיה ב-'?Trigger happy, eh'
?Trigger happy, eh
10/09/2002 | 21:00
2

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ