לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75917,591 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'המלך ליר השני, מה עם הציטוט'
המלך ליר השני, מה עם הציטוט
01/09/2002 | 13:58
19
13
שהבטחת לנו שנותן פרשנות שונה לגמרא המדוברת על כוכבים שאינם מאירים? מוכן להביא בבקשה?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'פרשנות לגמרא? הנה!'
פרשנות לגמרא? הנה!
01/09/2002 | 20:34
18
4

לשון הגמרא:
(19-20) תלמוד בבלי מסכת פסחים דף ב/א
הכי קאמר הללוהו כל כוכבים המאירים אלא מעתה כוכבים המאירים הוא דבעו שבוחי שאינן מאירין לא בעו שבוחי והא כתיב הללוהו כל צבאיו אלא הא קא משמע לן דאור דכוכבים נמי אור הוא למאי נפקא מינה לנודר מן האור.
ובעברית:
כך הוא אומר: הללוהו כל הכוכבים המאירים, אם כך רק כוכבים מאירים צריכים להלל ואלו שאינם מאירים לא צריכים לשבח? והלא כתוב הללוהו כל צבאיו? אלא זה הוא בא ללמדנו, שאור הכוכבים נקרא אור, ומה זה משנה? למי שנודר שלא יהנה מאור.

והנה מה שמפרש רש"י:
הא קא משמע לן דאור כוכבים נמי אור הוא - לעולם כוכבים המאירים קאמר, ודקא קשיא לך הא שאינן מאירין לא הא דנקט כוכבי אור לאו למעוטי כוכבים שאינן מאירין, דכל כוכבים יש להם אור, וליכא למעוטי מידי, וקרא אשמעינן דאור כוכבים קרוי אור, ונפקא מינה לנודר הנאה מן האור שיאסר באורן של כוכבים:
ובעברית:
זה הוא בא ללמדנו, שאור הכוכבים נקרא אור - הפסוק כוכבי אור אינו ממעט כוכבים שאין להם אור שכן לכל הכוכבים יש אור, אלא הוא כותב את המלה אור כדי ללמדנו שאור הכוכבים נקרא אור.

נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אמן'
אמן
01/09/2002 | 23:25
3
לצפיה ב-'לא מדובר על הפרשנות הזו'
לא מדובר על הפרשנות הזו
02/09/2002 | 09:21
16
3
מדובר על מה שליר הבטיח ולא קיים המהר"י, ובכל מקרה רבינו חחנאל מסביר על "הללוהו כל כוכבי אור" בא הכתוב להודיע דאפילו זוהר הכוכבים נקרא אור..."

וזה מסביר את כוונתו של רש"י כשהוא כותב שלכל הכוכבים יש אור, גם לאלו שאינם מאירים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'את לא מבינה את רש"י ???'
את לא מבינה את רש"י ???
02/09/2002 | 10:19
5
5

רש"י כתב: אין כוכבים שלא מאירים.

ובקשר לרבנו חננאל, תקראי מה שאת כותבת: "זהר הכוכבים נקרא אור", והרי לחורים שחורים אין אור?! אלא שרבנו חננאל כמו מוריו ורבותיו חז"ל, פשוט לא ידעו על קיומם של גופים שאינם מאירים.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ליתר ביטחון שלחתי שאילתה למישהו'
ליתר ביטחון שלחתי שאילתה למישהו
02/09/2002 | 12:56
4
3
שמכיר גמרא זו ולהלן תשובתו:

הפירוש הוא כך, הגמ´ הבינה שהביאור בפסוק הוא שכוכבי אור פירושו, כוכבים המאירים בלילה, וזה דוחה הגמ´ שא"א לפרש כך, ומשום שאף הכוכבים שאינם מאירים צריכים לשבח, אלא הפירוש בפסוק מתפרש באופן אחר וכמבואר שם, הוסיף רש"י שאין כוכבים שאינם מאירים, ואפי´ אם במציאות אכן כך, הכוונה של רש"י, שאינם מאירים ממש, אלא בעצמותם יש להם אור, וההכרח של רש"י לפרש ככך, יש לי ביאור בזה אך שאין כאן המקום,

יש מדרש על כך שמידות רעות משכיחות תורה והמבין יבין
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא הבנתי כלום'
לא הבנתי כלום
02/09/2002 | 18:57
3
3
מה הם כוכבים "שאינם מאירים ממש, אלא בעצמותם יש להם אור"? ואיזה סוג של אור הם פולטים?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא, מה קרה לך, זה לא אור פרופר!'
לא, מה קרה לך, זה לא אור פרופר!
02/09/2002 | 19:26
4
כמו שזה לא יום פרופר (דוד170 טען) וזה לא תמותו אלא תחויבו במיתה (כרובי170 טען)..
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תאכל רק כשר!!'
תאכל רק כשר!!
02/09/2002 | 23:11
1
2
לצפיה ב-'גם עליך מתחילים סימני המאכלים'
גם עליך מתחילים סימני המאכלים
04/09/2002 | 17:23
3
האסורים לתת אותותיהן! המדרש על מידות רעות שמשכיחות מהאדם את תורתו מוכר לך אני מקווה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'בקיצור, מדובר באור מסוג אחר למי'
בקיצור, מדובר באור מסוג אחר למי
02/09/2002 | 10:26
9
2
שלא הבין, כמתיחסים לכך שגם כוכבים שאינם מאירים יש להם אור. כמו שאומרים "לאורו של יום" או הגמרא בעצם מתחילה בביטוי "לאורו של ה 14 בחודש". זה אותו "אורו".
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'את מוכנה להסביר ?'
את מוכנה להסביר ?
02/09/2002 | 19:29
8
1
אני קצת מבולבל. עכשיו את טוענת שלא מדובר על אור ?

כמו שכרובי170 טען שלא מדובר על יום ועל מוות כשהבאתי לו את השקר האלוהי
מתוך סיפור בראשית ???
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'יש כמה משמעויות לאור בתורה'
יש כמה משמעויות לאור בתורה
04/09/2002 | 10:34
7
2
יש את האור הגנוז, יש את האור הפיזי (הרגיל, שכולנו מכירים) ויש אור מהסוג שקיים בביטוי "לאורו של ה- 14 לחודש" (שזה המשפט הפותח את הגמרא המדוברת) שהוא אור של מועדים וחגים ושנים. השמש והלבנה נבראו ביום הרביעי אולם האור נברא קודם לכן. ונאמר שם [בראשית א´] והיו לאותות ולמועדים ולימים ושנים, והיו למאורות ברקיע השמיים, להאיר על הארץ". איך מועדים ושנים יכולים להאיר על הארץ? אלא הכוונה היא לאור מסוג אחר, אור רוחני, שקיים בכל גרמי השמיים. ואם אינני טועה, לאור הזה התכוון רש"י בפרשנותו.

בכלל, כל מעשה בראשית הוא מאד מיוחד ויוצא דופן ולא ניתן להתיחס אליו פשוטו כמקראו. למשל הייתי מציעה לך לקרוא את הרמב"ן על בראשית א´, הוא בפירוש נותן שם הסבר די דומה למה שכיום מוכר כתיאורית המפץ הגדול, וזה הרבה לפני שהתיאוריה פותחה. אם תרצה פירוט על כך, תודיע לי ואפרט בפורום באוהלה של יהדות, לא פה.

שנה טובה לך ורדון

בברכה
תמנה
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'מי זה ורדון ??'
מי זה ורדון ??
04/09/2002 | 11:51
6
2
אני מציע לך לפתח שכל דחוף, סורי, לא מצאתי משהו עדין יותר.

שימי לב לדברים שהמלך ליר הביא בפניך: ציטוט מהגמרא ופירוש רשי.
אנחנו לא מדברים על אור מהתורה. ברור שלמילה כמו אור יכולות להיות שלל
משמעויות, כולן תלויות מההקשר.
לא על זה מדובר. ההקשר פה הוא כוכבים שמאירים וכוכבים שלא מאירים. עכשיו
לבוא לטעון שזה אור אחר ? זאת פשוט התחמקות נטו!

זה כמו השקר האלוהי בסיפור בראשית, רוצה לשמוע ? אם כן, אני אציג לך
ראיה לכך שהדבר הראשון שאלוהים אומר לבני האדם הוא שקר. כל עניין השקר
האלוהי נועד להראות איך הדתיים מתחמקים שוב ושוב ע"י הפשטה של כל דבר
שמוכיחים להם שהוא שגוי.
דוגמאות אם תרצי, תגידי. עד אז, בהצלחה...
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ורדון == גוברנור'
ורדון == גוברנור
04/09/2002 | 12:25
2
לצפיה ב-'סליחה, אני מתנצלת בפני ורדון'
סליחה, אני מתנצלת בפני ורדון
04/09/2002 | 14:30
3
אני חושבת שהוא עדין לידך.

המלך ליר לא הביא שום פרשנות. הוא דיבר על פרשנות ולא טרח להביא מראה מקום, שלא לדבר על ציטוט, אז אין זה רלוונטי. הפרשנות שאתה מדבר עליה היא הפרשנות שהביא אתאיסט והיא מטעה. אני מציעה לך לפני שתפדח את עצמך, לפתוח את הגמרא הנ"ל ולראות באיזה מילים היא בכלל מתחילה. אחר כך, תנסה להבין למה יש בכלל מחלוקת פה ועל מה ולמה המחלוקת. לאחר שתסיים לחשוב על זה, תנסה להבין מה אומר פה רש"י וכשתגלה שבעצם אינך מסוגל להבין את המדובר שם, אזי תדע שאתה בדרך הנכונה ותבקש עזרה (רצוי לא מכופרים).

אתן לך פתיח. הגמרא מתחילה בביטוי "אור לארבעה עשר...". (דף א) וממשיכה בדף ב´ ב"מאי אור..." עכשיו בוא נראה איך אתה מצליח לקשר בין זה לבין "הללוהו כל כוכבי אור...".

בהצלחה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לכל ה"ידענים"'
לכל ה"ידענים"
04/09/2002 | 16:39
3
3
תיאורית החורים השחוריםמסבירה כי לכוכב מסיבי ודחוס די הצורך, יש שדה כבידה (כוח משיכה) חזק עד כדי כך שהאור לא יוכל להמלט ממנו. כל אור שיפלאט מן הכוכב או שיגיע אליו יימשך לכוכב חזרה על ידי כוח הכבידה של הכוכב. בשונה משאר הכוכבים שם כוח המשיכה קטן יותר, האור יכול לצאת מתחומם ולהגיע למרחקים גדולים. אין כן בחורים השחורים,ששם כוח המשיכה חזק כל כך שאיננו מאפשר לאור לצאת , שכן לפי תורת היחסות של איינשטיין גם על האור פועל כוח המשיכה. לכן, אותם כוכבים קיימים בחלל ואורם לא מגיע אלינו, איננו יכולים לראותם בתצפיותינו, לעולם...!!!!!!
גרמי שמים אילו נקראים:"חורים שחורים". (דהעענו פערים שחורים במרחב). לדעת מדענים מספרים מסתכם ב כ-100 מליארד בגלקסיה שלנו בלבד. לכן, רש"י כותב נכון שלכל הכוכבים יש אור רק שלא כל כוכב ניתן לצפיה.

לחכמים יש ידיעה שישנם כוכבים לא מאירים חומר כבוי בחלל.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תודה על השיעור המאלף, אך שכחת..'
תודה על השיעור המאלף, אך שכחת..
04/09/2002 | 17:48
2
לציין שחור שחור דווקא כן מסוגל לפלוט חומר (ומסתמא גם קרינה).

אבקשך להשלים את ההרצאה החשובה ולתאר את תרומתו של הוקינג לנושא.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אוי אתה מטומטם'
אוי אתה מטומטם
04/09/2002 | 20:19
2
באופן בלתי יאומן.
הלכת לרב אחרי שהמושל ואני נתנו לך בראש והתחננת "תציל אותי הם טוחנים אותי שם".
תגיד לי, אתה בכלל יודע מה ההגדרה של כוכב ?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אויל משריש המנסה להחלץ בכל כוחו מן'
אויל משריש המנסה להחלץ בכל כוחו מן
<< ההודעה הנוכחית
04/09/2002 | 22:33
21
הבור שכרה לעצמו, אך מסתבך והולך ביתר שאת.
"לחכמים יש ידיעה שישנם כוכבים לא מאירים חומר כבוי בחלל"
מה הסלט האומלל הזה?
יש חורים שחורים ויש (כך משערים) dark matter, ולבטח לא תוכל להסביר לנו שוב מהו חור שחור ללא פתק חבוי בשרוולך.

חז"ל לא ידעו מהו נרתיק חמה.
חז"ל לא הבינו מה טיבם של כוכבי כימה בפרט וכוכבים בכלל.
חז"ל לא ידעו מהם חורים שחורים. כל הענין המגוחך צמח מן הפרשנות לבטוי "כוכבי אור", על רקע אמונתם חסרת-הכסוי שאין מלה מיותרת במנוסקריפטים.

דבריך כל כך אידיוטיים עד כי אפילו בני מחנך זעים במבוכה ובחוסר-נוחות על מושבם למשמעם.
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ