לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75887,588 עוקבים אודות עסקים

פורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.

אודות הפורום נטעים ומסורות חז``ל

זרם הגולף שבאוקינוס האטלנטי הוא תופעה מדהימה של זרם מים חמים הזורם לאורך אלפי קילומטרים בתוך מימי האוקינוס הקפואים. מהו סוד קיומו של זרם הגולף? גם בהסטוריה האנושית יש זרם אחד שזורם, אלפי שנים, בתוך אוקינוס העמים . שונה , ונפרד. הזרם הזה הוא חלק מן ההסטוריה, הוא נושק לה , משקיף עליה מן הצד. קוראים לו עם ישראל. מהו סוד קיומו?*חשיפת האנרגיות הרוחניות שטמונות בעם ישראל: דינמיקה זורמת עכשווית של קיום חיים יהודיים המחוברים אל מקורותיו הרוחניים של העם היהודי. *פילוסופיה והגות יהודית.*פסיכולוגיה , יחסי אנוש, וחינוך ברוח היהדות.*מתן יעוץ והפניה לארגוני חסד יהודיים .*מענה לשאלות בעניני זוגיות לפי רוח היהדות.(פסיכולוגים,אנשי חינוך ורוח)*אומנות ויצירה יהודית* שירה , מוסיקה* מדע ותורה* רפואה על פי ההלכה* זכות הציבור לדעת *חיסול הבערות שקיימת בנושא מצוות ויהדות* הכרת השורשים ומקורות רוחניים של העם היהודי כבסיס לאיחוד כל שדרות העם.ובקיצור-להכיר את עצמנו טוב יותר,נעים יותר,ביחד יותרע``י אהבה ונתינה אמיתית ללא גבולות,ללא כפיה,ללא משוא פנים.בברכה-מינהלת הפורום, מרכז נטעים להסברה יהודית.
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא דיון ומידע הקשור לשורשיו של עמינו כפי שהם מופיעים בתנ``ך, ובספרות חז``ל לדורותיהם, ולהרחיב את ידיעות הגולשים בתחומי המקרא, ההלכה והמנהגים. אנא המנעו מדיון בסוגיות פוליטיות.
אנא העבירו דיונים פוליטיים לפורום דתיים וחילוניים. למעבר ליחצו על קישור זה
המשך >>

לצפיה ב-'נטעים-מדוע לא התייחסת לפתיל הכוכבים'
נטעים-מדוע לא התייחסת לפתיל הכוכבים
29/08/2002 | 12:00
22
1
,
הרי כתבתי לך שתעיין בכתבי חידושי מהר"י מפרשסבורג,ושם יאורו עיניך בסוגיית חז"ל שהעלת.
מדוע לא ענית עניינית לחומר?,
מדוע אתה מוליך שולל את הציבור תחת הפרשנויות האישיות שלך,
ולו בכדי להוכיח את ידיעת חז"ל את גרמי השמיים?.

תעיין ותמצא שאכן שגית בפירושך לסוגיית הכוכבים שאינם מאירים.
אבל אולי חפץ אתה כ"כ בקירוב עם ישראל שיש לך היתר לשקר?.

(כמו שכתב הרב אליהו דסלר בסיפרו-שהאמת הינה רצון האל,ובמידה ושומר מצוות נעמד מול פורק עול והמטרה להחזירו "למוטב" מן הראוי שישקר לו בראיות ויחזירו למוטב וזוהי האמת! (כך יש היתר לשקר לחילוני על מנת לעשות את רצון האל)
[שיעורי מחשבת ישראל]
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'למה אתה כל כך מסתבך?'
למה אתה כל כך מסתבך?
31/08/2002 | 23:59
21
חז"ל נחלקו ביניהם אם כוכבים שאינם מאירים (כוכבים כבויים) יכולים לשבח או לא והחליטו שכל כוכב גם אלו שאינם מאירים יכולים לשבח. זאת המחלוקת. נטעים לא המציא את זה, זה כתוב בגמרא.

יש לך הסבר כיצד ידעו שיש כוכבים לא מאירים? בבקשה - תביא הסבר הגיוני ואפשר יהיה לדון בו. זה שתשמיץ את מרכז נטעים לא משנה את הכתוב בגמרא במאה השניה לספירה.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'שטויות, חז"ל לא ידעו בכלל מה זה'
שטויות, חז"ל לא ידעו בכלל מה זה
01/09/2002 | 01:16
1
לצפיה ב-'אוי, הכזב/כחש/מרמה/הטעיה הפכו'
אוי, הכזב/כחש/מרמה/הטעיה הפכו
01/09/2002 | 01:44
13
לטבע שני.

שימי לב: תהילים קמ"ח ג´ אומר "הללוהו שמש וירח, הללוהו כל כוכבי אור"

חז"ל, מתוך אמונה (ללא הוכחה, כמובן) שאין אות או מלה מיותרת במנוסקריפטים, תהו על המלה "אור" הצמודה ל- "כוכבי", ועל סמך הנחתם, אשר מחייבת רק אותם, הקשו מדוע היה צורך במלה "אור". אין זאת אלא שיש גם כוכבים שאינם מאירים.

הם _לא_ ידעו.
הם רק _הניחו_, על סמך האמונה שאין מלה מיותרת. אף אחד אינו מחויב לאמונה זו.

כך נולד הכזב שחז"ל _ידעו_ על קיום חורים שחורים.
חמוד!

האמת היא שחז"ל לא כל כך הבחינו בין מרפקם לישבנם (באנגלית זה נשמע יותר טוב)
נטעים ומסורות חז``ל >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ואתה הצלחת להבין מה כתוב בגמרא?'
ואתה הצלחת להבין מה כתוב בגמרא?
01/09/2002 | 09:18
12
2
בוא נקרא אותה ביחד ונראה אם הבנת נכון. אדגיש את הנקודה הרלוונטית למקרה הנ"ל ואתעלם מאי יכולת להבין משפט אחד בגמרא והאי המנעותך מהכפשת מה שאינך מבין:

"הללוהו כל כוכבי אור" אלמא אור אורתא הוא הכי קאמר הללוהו כל כוכבים המאירים. הכי קאמר(כך אמר): הללוהו כל כוכבים המאירים. אלא מעתה כוכבים המאירים , הוא דבעו שבוחי(שצריכים לשבח), שאינן מאירים לא בעו שבוחי(לא צריכים לשבח) והא כתיב הללוהו כל צבאיו אלא הא קא משמע לן דאור דכוכבים נמי אור הוא.

אגב, אם אתה מנסה לטעון שאתה מבין במה מדובר, אנא הסבר גמרא זו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הפתעת אותי. ציפיתי ששאלתך הבאה'
הפתעת אותי. ציפיתי ששאלתך הבאה
01/09/2002 | 09:57
3
2
תהיה "ואתה מסוגל להוכיח זאת? אשמח לקבל תשובה ענינית". אולם, לא. את מטה כעת את הדיון לידיעת גמרא. אני מעריך את הנחישות שלך לנהל מלחמת מאסף בכל מקרה, ללא התחשבות בסכויים.

זה ההסבר שלי.
מהו ההסבר שלך, מומחית גמרא שלי? (תשובתך תיבדק)

בשוליים:
המרתק בכל המקרים בעבר ובהווה של הטית הדיון לידיעת גמרא שלי, כצעד נואש של מלחמת מאסף שבו חייל מתנדב להשאר מאחור ולעכב התקדמות אויב עד מותו, הנקוט כשגרה אצל ידידתנו הוא, שלמרות שסביר להניח כי בין המשתתפים מצויים יודעי גמרא שהיו יכולים בנקל לקום ולהפריך טענותי - אף אחד לא קם לעשות כן. גם לא ידידתנו. היא פשוט מנסה להטות את הדיון לסוגית בקיאותי בגמרא.

אני מלא הערכה. בכנות.

בואו נאמץ את הטענה שהצגתי עד אשר תקום ידידתנו או מישהו מן המחנה שלה ובמקום להקשות על ידיעתי בגמרא - יציג הפרכה מן הגמרא.

טענתה הבאה תהיה, איך לא, "אז אתה מדבר בלי לדעת, או בלי להיות בטוח בעצם מה כתוב שם"
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'והתשובה לשאלתי היא....????????'
והתשובה לשאלתי היא....????????
01/09/2002 | 10:18
2
4
שכחת להתיחס לעיקר
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כתבתי: "מהו ההסבר שלך, מומחית'
כתבתי: "מהו ההסבר שלך, מומחית
01/09/2002 | 13:44
1
גמרא שלי? (תשובתך תיבדק)"
אני רואה שאת מתחמקת ממענה לשאלתי. וודאי שיש לך סיבות טובות לכך.
האין זאת?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'הפניה להודעתו של'
הפניה להודעתו של
01/09/2002 | 20:51
1
אתאיסט עם ציציות.

נו, מישהו שיודע, נחלץ וענה.

מה כעת?
איזה טריק נותר באשפתך (תרתי משמע)?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'חז"ל ידעו שהירח אינו מאיר'
חז"ל ידעו שהירח אינו מאיר
01/09/2002 | 10:25
7
2
לצפיה ב-'אולי, אבל אין זה קשור'
אולי, אבל אין זה קשור
01/09/2002 | 10:33
6
3
כי לא מדובר על ירח, אחרת היו אומרים שבוחי של הלבנה, ומדברים בפירוש על כוכבים. חז"ל לא מחשיבים את הירח ככוכב עד כמה שידוע לי.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ההבחנות המודרניות'
ההבחנות המודרניות
01/09/2002 | 10:43
5
2
בין כוכב לכוכב לכת לירח לא היו קיימות בזמני קדם.

אבל ג´ינג´ית, עכשיו ברצינות, לא ברור לך שחז"ל לא ידעו כל חורים שחורים? ?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'תגיד לי שואל, יש לך ספק'
תגיד לי שואל, יש לך ספק
01/09/2002 | 13:15
4
1
שמי שיודע שיש כוכבים שאינם מאירים ללא טלסקופ ואמצעי הטכנולוגיה המתקדמים של היום, ומי שיודע את מספרם המדויק של כוכבי השמיים, שלא תהיה לו בעיה בהבנת מהות חורים שחורים? למה את זה לדעתך הם לא יכולים להבין, וזה שיש כוכבים שאינם מאירים כן יכולים להבין?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'"ומי שיודע את מספרם המדויק של כוכבי'
"ומי שיודע את מספרם המדויק של כוכבי
01/09/2002 | 13:31
1
השמיים"
--- האם כיום עם טלסקופים יודעים את מספר כוכבי השמיים ?

"וזה שיש כוכבים שאינם מאירים כן יכולים להבין?"
--- תוספת ספרותית שהפכה לתיאוריה מנופחת.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אין לי שום רצון לגרוע מכבודם של'
אין לי שום רצון לגרוע מכבודם של
01/09/2002 | 14:09
2
חכמינו ז"ל, אבל האמת חזקה יותר מהרצונות שלי.
הסיבה שאני לא חושב שחז"ל ידעו על חורים שחורים היא משום שלפני שמגיעים לתובנות על חורים שחורים ראוי להגיע קודם כל לתובנות על כל שהארץ סובבת סביב השמש, על כך שהרקיע אינו שכבה אטומה, שמסלולי הכוכבים בשמיים אינם מסילות קבועות בשמיים והשמש אינה מרעישה כשהיא מסתובבת סביב כדוה"א.

ואין בכך כלום וקראי את דבריו היפים של הרב קפאח זצ"ל מתוך אחת הערותיו למורה הנבוכים אשר מתייחסת לתפיסה אסטרונומית שגוייה של הרמב"ם:
"...ורוחות חדשים לבקרים משבות בחלל העולם, והלכתא כבתרא בעניינים האלה שלא נמסרה בהם מסורת נבואית. כי התפתחות המדעים הללו החלו ממטה למעלה ולכן אחרון אחרון חביב. מה שאין כן ההשקפות התורתיות ומסורת הנביאים שנמסרו מלמעלה למטה קמאי קמאי עדיפי וכל הקרוב הקרוב אל הנביאים והתנאים הוא הצודק, ואין הלכה כתלמיד במקום הרב, ולכן לא ראיתי להביא את הדעות הרווחות בימנו בעניינים הללו כי לא יוסיפו מאומה."

וכיצד אנו יודעים שלחז"ל לא הייתה מסורת אסטרונומית קדומה?:
הלכות קידוש החודש פרק יז הלכה כד: "וטעם כל אלו החשבונות, ומפני מה מוסיפים מניין זה, ומפני מה גורעין, והיאך נודע כל דבר ודבר מאלו הדברים, והראיה על כל דבר ודבר--היא חכמת התקופות והגימטרייות, שחיברו בה חכמי יוון ספרים הרבה, והם, המצויים עכשיו ביד החכמים; אבל הספרים שחיברו חכמי ישראל שהיו בימי הנביאים מבני יששכר, לא הגיעו אלינו. ומאחר שכל אלו הדברים, בראיות ברורות הם, שאין בהם דופי, ואי אפשר לאדם להרהר אחריהם--אין חוששין למחבר, בין שחיברו אותם נביאים בין שחיברו אותם גויים: שכל דבר שנתגלה טעמו, ונודעה אמיתתו בראיות שאין בהם דופי--אין סומכין על זה האיש שאמרו, או שלימדו; אלא על הראיה שנתגלתה, והטעם שנודע."

כלומר מסורות קדומות אכן היו קיימות אבל לא הגיעו לידי חז"ל אלא נאבדו.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אוי, איך שאת כזאת מטומטמת'
אוי, איך שאת כזאת מטומטמת
01/09/2002 | 14:32
1
לכי ללמוד 3 שנים פיסיקה לפני שאת פולטת כאלו שטויות.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'לא רק שיש לי ספק'
לא רק שיש לי ספק
03/09/2002 | 18:50
1
אני בטוח לחלוטין שהם לא מבינים מימינם ומשמאלם!
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'אין אני מסתבך כלל,אתם המסתבכים.'
אין אני מסתבך כלל,אתם המסתבכים.
01/09/2002 | 08:54
5
כשפניתי ל-"נטעים" (אגב-אפילו באגודת "ערכים" לא שמעו עליו ו\או על פעילותו).
בבקשה לעיין בחידושי המהר"י משום מה לא קיבלתי תגובה,
מאחר ואני רואה כאן מגמה דמגוגית המסלפת נתונים על מנת להחזיר בתשובה את האנשים הפחות מתמצאים באסטרונומיה וגרמי השמיים יש לקום ולעשות מעשה,
ולחשוף את שיטתו השקרית של הלה.

הבעייה היא שאין הוא חפץ לפרסם את חידושי המהר"י כלל מאחר וההמר"י שופך אור שונה לחלוטין מהפרשנויות הזולות שהצעתם לגמרא במסכת מכות.

בעייה שניה היא שהוא משתמש בדברי חז"ל כקרדום לחפור בה,עושה בגמרא כבשלו ומציג "נתונים" שקריים לחלוטין שאינם בראי חז"ל באופן ודאי.

זה שהאדם מגדיר עצמו "אורתודוכס" לא הופך אותו למבין יותר.
הבנה היא נגזרת של האינטלקט ותו לא.
העובדות מציגות שהאדם "נטעים" אינו מבין מאומה או עושה עצמו הדיוט.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'למה שלא תביא בעצמך את הציטוט'
למה שלא תביא בעצמך את הציטוט
01/09/2002 | 09:28
4
1
הרלוונטי? נראה במה מדובר. לשלוח אותנו לקרוא ספר שלם בשביל משהו שנדמה לך שהבנת משם זה לא לענין. תן ציטוט, או מראה מקום מדוייק (פרק ומס´ עמוד) ואברר במה מדובר ואחזור אליך.

בפעם האחרונה שביררתי מה משמעות הגמרא הנ"ל נטעים צדקו בפרשנותם.

מה אומר רש"י במקום? קראת?
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'נטעים צדקו?,חורים שחורים?....'
נטעים צדקו?,חורים שחורים?....
01/09/2002 | 11:36
1
אין טעם בויכוח הנ"ל.
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'כלומר, אין לך את הציטוט ואתה מתחמק?'
כלומר, אין לך את הציטוט ואתה מתחמק?
01/09/2002 | 13:55
2
לצפיה ב-'יו, לא שמתי לב לשטויות האלה קודם'
יו, לא שמתי לב לשטויות האלה קודם
01/09/2002 | 20:40
1
2

הנה מה שרש"י אומר:
והנה מה שמפרש רש"י:
הא קא משמע לן דאור כוכבים נמי אור הוא - לעולם כוכבים המאירים קאמר, ודקא קשיא לך הא שאינן מאירין לא הא דנקט כוכבי אור לאו למעוטי כוכבים שאינן מאירין, דכל כוכבים יש להם אור, וליכא למעוטי מידי, וקרא אשמעינן דאור כוכבים קרוי אור, ונפקא מינה לנודר הנאה מן האור שיאסר באורן של כוכבים:
ובעברית:
זה הוא בא ללמדנו, שאור הכוכבים נקרא אור - הפסוק כוכבי אור אינו ממעט כוכבים שאין להם אור שכן לכל הכוכבים יש אור, ולכן אין לפסוק מה למעט במלה אור אלא הוא כותב את המלה אור כדי ללמדנו שאור הכוכבים נקרא אור.

ההבדל בינינו שאני יודע ללמוד רש"י
(לא שיש הרבה מה ללמוד)
נטעים ומסורות חז``ל >>
לצפיה ב-'ומה שרש"י אומר - זה מדעי!!!'
ומה שרש"י אומר - זה מדעי!!!
<< ההודעה הנוכחית
01/09/2002 | 20:45
6

אני מוכרח להביא לכם ציטוט מרש"י כאיש מדע העורך ניסוי אמיתי !!!!!!!

(1) רש"י על שמות פרק טז פסוק יד
(יד) ותעל שכבת הטל וגו´ - כשהחמה זורחת עולה הטל שעל המן לקראת החמה כדרך טל עולה לקראת החמה אף אם תמלא שפופרת של ביצה טל ותסתום את פיה ותניחה בחמה היא עולה מאליה באויר.

>אתאיסט יש לו מה להגיד בנושא, אבל הוא שומר זאל לשעת הצורך<
נטעים ומסורות חז``ל >>

הודעות אחרונות

16:31 | 19.02.10 אניאתההוא
16:51 | 29.04.06 ר רכ רכב רכבת ישראל
01:35 | 13.03.04 rmizrahi
17:02 | 05.01.04 vizini
09:36 | 05.01.04 vizini
03:02 | 05.08.03 הנהנה
01:03 | 05.08.03 ניק כושל
17:17 | 04.08.03 דוד1000
23:09 | 03.08.03 ניק כושל
17:19 | 03.08.03 שומר החiמות הראשון
23:07 | 02.08.03 ניק כושל
21:46 | 02.08.03 יוחנן כהן גדול2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ