מזון נ"ג באיטליה

ירמי14

New member
מזון נ"ג באיטליה

שלום,
חברה שלי נוסעת עם משפחתה לאיטליה (אזור ונציה ופירנצה). היא תשמח להמלצות לגבי מזון נטול גלוטן (מה המגוון בסופר ובמסעדות). תודה מראש!

Ccyclist

Well-known member
Schär היא חברה מצפון מזרח איטליה. יש שם הכל !

במקביל ל Schär יש מותגים אחרים כמו Proceli (או משהו שנשמע כך) ומותגי רשת. בגדול צריך ללמוד כמה מילות מפתח באיטלקית כדי לקרוא תוויות במוצרים רגילים (המילים לחיטה, שעורה, שיפון מאלט וקמח, וכמובן Sono Celiaco/a שזה "אני צליאקי/ת".
&nbsp
בכל מסעדה חובה לדעת אם יש גלוטן (ע"ע דירקטיבת האלרגנים האירופאית) אבל צריך לשאול ואז מקבלים תשובה, זה לא תמיד מצויין בתפריט. במסעדות רבות יש פסטה ללא גלוטן, ריזוטו, פיצה ללא גלוטן וכו' והמודעות לזיהום משני גבוהה בגלל הדירקטיבה.
&nbsp
לגבי גלידריות צריך לשאול כי יש מלא טעמים ובכמה מהם יש עוגות.
&nbsp
מניסיוני אפשר לאכול באיטליה מאכלים שונים במסעדה אחרת כל ערב, הייתי פעמיים מאז הגילוי.
&nbsp
באשר לארוחת הבוקר של המלון: נראה שזו מדיניות ארצית להחזיק במוצרים ללא גלוטן ללא תשלום נוסף. בקומו המלון ממש התעקש לתת לי לחמניות לל"ג טריות שחוממו בתנור גם אם לא ביקשתי פשוט כי שאלתי ביום הראשון. ברומא ארוחת הבוקר הרגילה היתה בתשלום נוסף אך הם לא ביקשו יורו סנט אחד על הסבה לארוחה ללא גלוטן. כמובן שזה כלול בסיכון של אכילה בבופה אבל נהוג שיש אריזות אישיות לחמאה, ריבה , וכו'.

Ccyclist

Well-known member
שכחתי: Senza Glutine סנצה גלוטינה למרות שכתוב גם Gluten Free

למעלה