שלום!יש יומולדת למכרה צליאקית.תוכלו בבקשל תף מתכונים לעוגות?

שלום!יש יומולדת למכרה צליאקית.תוכלו בבקשל תף מתכונים לעוגות?

רק השבת גיליתי שהמכרה ובנה הם צליאקים (אחרי שבאתי אליהם להתארח בערב שבת עם עוגה רגילה....)
הייתי רוצה לשמח אותם בעוגה נהדרת בטעם "רגיל", כי היא סיםרה שהיא מאותגרת אפיה והבן שלה לא מסכים לאכול את מאפה ידיה ואם כן., אז בתנאים מגבילים כמו: מיד כשיוצא מהתנור, ועוד..
האם אפשר להכין עוגה כזו עם חומרים שיש בבית או שצריך לקפוץ לסופר לקנות קמח מיוחד?
תודה רבה רבה!!

טוב, בנתיים מצאתי מתכון- אנא אשרו שזה עובר כל צליאקי:

עוגה נהדרת שאני מכינה הרבה בבית, וחשבתי ל"צליאק" אותה:

עוגת קוקוס ושוקולד מגורד

המצרכים
6 ביצים מופרדות
100 גרם קוקוס
במקום- 3 כפות קמח מצה בפסח, או קמח רגיל בשאר השנה - חשבתי לשים 3 כפות קורנפלור
4 כפות שמן
1 כוס סוכר
100 גרם שוקולד מריר מגורד גס

לקרם:
3 כפות מים
3 כפות קקאו
3 כפות סוכר/חלב

מה דעתכן??
הקורנפלור יהיה תחליף מספיק טוב לקמח? זו כמות ממש קטנה ולכן אני מקווה שהשינוי זניח

בבקשה תענו! אני רוצה להכין אותה ממש עכשיו..
תודה רבה מראש!

net the jet

New member
מצוין! רק כמובן לדאוג שהכלים בנם את

מערבבת והאזור, נקי משיירי גלוטן.

Ccyclist

Well-known member
תבדוק במרכיבים ובאזהרה זיהום משני או מרכיב נסתר זה החלק הקשה

על פניו אפשר להניח שוקולד ואבקת קקאו או אבקת שוקולד יהיו ללא גלוטן, אבל תמיד צריך לבדוק מרכיבים ומידע אלרגני כי יש חברות עם "חוש הומור" שגורם להן לכלול גלוטן (חיטה, שעורה, שיפון) במרכיבים או לייצר ללא הפרדה מספיקה ואז מופיעות אזהרות כמו "עלול להכיל שרידי גלוטן, אגוזים, ... "
&nbsp
אז אסור להניח שהכל בסדר, תמיד לקרוא. מה גם שלפעמים מוצר של חברה א' עונה לכל הקריטריונים ומוצר של חברה ב' כולל או מרכיב המכיל גלוטן או אזהרת זיהום משני.
&nbsp
ובגלל שבארץ זה עדיין תלוי בנדיבותן של החברות עדיף שתפרט פה בפורום שמות מוצר ספציפיים לאבקת הקקאו ולשוקולד המריר ויגידו לך אם המוצרים המסויימים האלו בטוחים או לא.
&nbsp
נשמע מלחיץ אבל הרמה הבטוחה היא 20 חלקים למיליון ולכן עדיף לברר.

למעלה