פיצה ללא גלוטן - התייעצות

sofiya

New member
פיצה ללא גלוטן - התייעצות

פורום יקר,
החלטתי להתייעץ עימכם בנושא קניית פיצה ללא גלוטן.
יש לי הרגשה לא טובה מהפיצה שמוכרים בפיצה האט, והם גם אומרים בעצמם שהם עובדים בסביבה ללא נקייה מגלוטן ובאותו תנור. וגם אני חושבת שזה קצת השפיע על הבן שלי אחרי שהוא אכל את זה (הוא הרגיש במשפחה).
שבוע הבא יש לנו חופשה משפחתית בצפון באזור מעלות ומתכננים להזמין פיצות. למישהו יש רעיון לפיצה ללא גלוטן שאפשר לקנות באזור? חוץ מפיצה האט.
וגם אם יש למישהו מחשבות על הנושא של הפיצה בפיצה האט, אשמח מאד לשמוע.
סתם ככה בבית אפשר להכין פיצה, זה לא נורא.
תודה רבה לכם
צופיה

d a p h n a

New member
אני חושבת שזה תלוי בסניף

ושכדאי לדבר איתם ולהבין מה הנהלים שלהם.
אצלנו להבנתי הם די מקפידים, אבל זה לא בהכרח אומר שזה כך בכל סניף.

tamamitt

New member
סביר להניח שזה תלוי סניף

האמת היא שבכלל לא שקלתי להזמין משם עד ששמעתי ממישהי בירושלים, שמגדירה את עצמה כגלאי גלוטן בגלל שהיא מאוד סימפטומטית, שהיא מזמינה משם ושתמיד זה עובר בשלום.
אנחנו מחיפה. התקשרתי לסניף וביררתי. אמרו שמכינים באיזור נפרד ושאופים על תבנית מיוחדת בתנור. הזמנתי פעם אחת. עבר בשלום, אבל אצלנו זה לא אומר הרבה. בכל מקרה לי זה היה טעים אבל לילדים פחות אז לא הזמנו שוב. אחרי מה שרשמת כאן, ספק אם אזמין.

Ccyclist

Well-known member
מי שגלאי גלוטן הוא אכן כזה.

אצלי למשל תוך חצי שעה עד שעתיים מהחשיפה יש רשימה שלמה של סימפטומים קבועים- כבדות בבליעה, צרבת, גזים, רעב חזק שקורים אך ורק בגלל גלוטן, וסף החשיפה נמוך מאד - פירורים ואפילו "עלול להכיל".
&nbsp
כשמודעים לעיכוב אז זה מאד קל לזיהוי אצל מי שסימפטומטי ולכן כאשר החברה שלך מגדירה את עצמה גלאי גלוטן אנושי זו אינה הגזמה אלא עובדה. אם את אחת האמהות לצליאקים בפורום תנסי ליצור מודעות לעיכוב הזה שבין החשיפה לזיהום בגלוטן לבין הסימפטומים כי איננו בעולם מושלם, תמיד יש סכנה לטעויות, ואם יש כלי לזיהוי מאכלים מזוהמים או טעויות זה עוזר לשלול אותם בעתיד.
&nbsp
כמו כן - במסעדות כששואלים אותי אם הכל היה בסדר אני מקפיד להסביר שבגלל שגלוטן זה עניין של עיכול ולכן אי אפשר לדעת עד חצי שעה עד שעתיים מהארוחה עצמה. המסעדנים רוצים אישור שהכל בסדר אבל אי אפשר לספק להם אותו עד שאנחנו יודעים שזה המצב.
&nbsp
&nbsp

sofiya

New member
עדכון פיצה האט מעלות

תודה למגיבים.
אז היינו בפיצה האט במעלות והם אמרו שהם ממש מקפידים שם.
קנינו פיצה משפחתית לגלוטן שהיתה ממש טעימה!
ולא היו סמפטומים אחר כך, והבן שלי מגיב מייד בד"כ כשיש גלוטן.
אז מהניסיון שהיה לנו אני ממליצה.
באופן כללי, הרגשתי שהשנה הרבה יותר פשוט ליסוע לחופשה, כמעט בכל סופר אפשר לקנות לחם/לחמניות/טבעול ללא גלוטן וזה מאד עוזר.
לקחנו איתנו מהבית טוסטר והיה ממש מוצלח.
חופשה נעימה לכולם.

tamamitt

New member
תחקרתי אתמול את סניף מרכז הכרמל בחיפה

כמעט כל התשובות הניחו את דעתי.
עד שהגענו לסוגיית הרוטב.
משתמשים באותו כלי של רוטב לפיצות עם גלוטן ולפיצות ללא גלוטן,
כלומר כף עם רוטב מורחת פעם את הפיצה הזו ופעם את הפיצה הזו.

בשלב הזה כבר עצרתי ולא שאלתי על מרכיבי הרוטב - תבלינים וכו...

חבל

למעלה