המלצות ושאלות לגבי מסעדות עם תפריט לצליאקים

קצח ושומשום "כשרים " ? וגם....

הי לכולם ,

התחלתי לקנות לחמים , קרקרים ופיתות אצל עקיבא פומרנץ המעולה בפלורנטין . טעים מאוד !!! השאלה היא - חומרי הגלם שלו ( הדגנים , הקצח השומשום ) מגיעים מתפזורת שלמיטב ידיעתי אסור !!! הוא אומר ואני מאמינה לו וגם ראיתי במו עיניי שהוא משרה אותם , מנקה ובורר היטב . מספיק טוב לפי דעתכם ? הקצח והשומשום גם מתפזורת......

יש לציין שהמאפייה שלו נקייה מגלוטן ( ונקייה מאוד באופן כללי ) אבל אין אישורים רשמיים.

רונה1122

New member
מזון מהיר ללא גלוטן בירושלים ?

היי
בני נוסע עם הכיתה לסמינר בירושלים.
אשמח ממקומיים להמלצות למזון מהיר....(פלאפל פיצות ) שאפשר להזמין עבורו

תודה מראש שרון

מסעדה אתיופית משגעת בבאר שבע

היי פורום,
רק מניח את זה בפינה וממליץ בשמחה:

אכלתי במסעדה אתיופית משגעת בבאר שבע היום. האינג'ירה ללא גלוטן, התוספות ללא אבקת מרק או קמח: קוביות בקר ברוטב פיקנטי, ירקות שורש בקדירה, תרד מאודה ומחית בטטה עם רוטב חריף חמצמץ בצד. למהדרין באמהרית, היו אלה: סאגא קיי ווט, אתיקליט אליצ'ה, גונם, [מחית בטטה איך אומרים?], ורוטב מיטמיטה.

לא נרשמו תסמיני צליאק לאחר מכן, כך שלמי שסיכון מחושב הוא שיקול דעת מכריע בכניעה לתאווה המאאאמממתת הזו, אז המסעדה ברחוב בני אשל 37, ושמה: צלאל. כשרה.

הוי כמה טעים.

טליאמתי

New member
מצטערת, אני לא מכירה את המקום אבל אם מדובר

במקום נטול גלוטן לחלוטין, הייתי חוקרת אותו לעומק ואם הוא נראה לי רציני ומבין עניין, לוקחת סיכון מחושב.
ברור שכשמדובר במאפיה מקצועית הרכישה של חומרי הגלם תהיה בכמות ולא בשקיות בודדות שהן אלה המסומנות באישור רשמי. מצד שני יכול מאוד להיות שעל השק עצמו יש איזה שהוא סימון או את שם היבואן/יצרן ואפשר לפנות אליו. זה אמנם תהליך קצת...מרגיז אבל אם את לא מספיק בטוחה שווה לבדוק.
&nbsp
קצח ושומשום 'כשרים' לצליאק אם הם נקיים מגלוטן באותה רמה של הדגנים ממנו הוא אופה. כלומר, שוב, יש לבדוק את המקור שלהם מחשד לזיהום משני.

d a p h n a

New member
יש פיצה האט ללא גלוטן בירושלים

יש כמה מקומות שיש בהם פלאפל ללא גלוטן, אבל לא יודעת אם אפשר "להזמין".
רשת צ'וקה (אוכל סיני מהיר) יודעת להכין כמה מנות ללא גלוטן.
&nbsp

למעלה