התייעצות על ביצוע בדיקת גסטרוסקופיה

oriami

New member
התייעצות על ביצוע בדיקת גסטרוסקופיה

שלום! ותודה לתפוז שיש פורום כמעט בכל תחום אפשרי...
בני בן 5 במעקב גסטרו כבר שלוש שנים בשל מה שהתחיל כזיהום חריף בבטן בגיל שנתיים.
ביצענו בדיקות רבות והחשד העיקרי שהתגלה היה חשד לצליאק בעקבות בדיקת גסטרו שעבר לפני שלוש שנים שהראתה דלקת קלה ובדיקת גנים חיובית לצליאק. בדיקת סרולוגיה לצליאק הייתה שלילית ובשקלול של הכל הוחלט המשך מעקב ללא אבחון סופי או שינוי תזונה.
השבוע הילד עבר בדיקת דם נוספת מאחר ובשנה האחרונה עלה מעט מאוד במשקל וניכר תאבון ירוד.
הפעם הבדיקה הראתה תוצאה חיובית- Anti ttg - 48 יח'.
אתמול חזרנו לפרופסור שאול שאבחן בזמנו את הילד והוא המליץ על בדיקת גסטרוסקופיה חוזרת..
השאלה שלי היא- יש לנו ביטוח בריאות פרטי וחשבתי לעשות את הבדיקה באופן פרטי (דרך אסותא או אלישע) מה שיקצר את זמן ההמתנה לבדיקה באופן משמעותי וגם יתן לי שקט נפשי.
כשהתייעצתי עם פרופ' שאול בנוגע לכך הוא טען שהוא ממליץ לבצע את הבדיקה ברמב"ם בגלל גיל הילד ולא בבי"ח פרטי.
אני יודעת שבבתי חולים פרטיים מעסיקים את טובי המומחים אז אם כך למה לבצע את הבדיקה בבי"ח ולחכות כל כך הרבה זמן לתור?
למישהו/י יש תובנה, דעה, ניסיון בנושא?
המון תודה מראש לעונים!!!

טליאמתי

New member
אני מאמינה שלהורים לילדים קטנים יהיה מה לתרום לך מנסיון

(שלי אין:) אצלנו כל הצליאקיות אובחנו בגיל מבוגר)מה שאני יכולה להמליץ הוא שאם פרופ' שאול המליץ לך על רמב"ם, אולי תוכלי לבקש ממנו להתערב עבורכם בביה"ח כדי לקצר את זמן ההמתנה לתור.
ובינתיים, לא להעביר את הילד לתזונה נטולת גלוטן עד לאחר הגסטרוסקופיה

oriami

New member
ציינתי בפניו שהתור בבי"ח הוא מאוד ארוך

אז הוא רשם על ההפניה שלו "בהקדם".
עכשיו אני צריכה להיות תלויה בהם ובמתי יתחשק להם לחזור אליי כדי לקבוע תור כי את ההפניה הוא ביקש לשלוח בפקס, מה גם שמאוד קשה להשיג את המחלקה טלפונית.. כבר עדיף לנסוע לשם ולתת את ההפניה ואולי במקום לנסות ולקבוע תור...
כל הטרטור הזה גורם לי לשקול פשוט לבצע את הבדיקה באופן פרטי...

טל1492

New member
בתי עשתה באסותא בגיל 4.5

הכל היה בסדר הרופא היה ד"ר וסרמן
אחד השיקולים של למה לא לעשות בבית חולים פרטי בלי קשר לגיל או סוג הניתוח הוא כמובן שבבית חולים אם משהו מסתבך ברצינות יש הרבה אפשרויות של טיפול נמרץ וחדרי ניתוח. לדעתי באסותא קיים חדר טיפול נמרץ אבל צריך לבדוק
מניח שקיימים עוד שיקולים נגד פרטי
מאידך - תור קצר, רופא מנוסה וצוות, כולל רופאה מרדימה שאולי ישן קצת יותר בלילה

oriami

New member
אפשר לדעת מתי זה היה

ובאיזה אזור?
אתה יודע אם דר' וסרמן עדיין מבצע שם את הבדיקות האלו?
הסיבות שרשמת אלו בדיוק הסיבות שבגללן אני מעדיפה לבצע את הבדיקה באופן פרטי.

אמאגנות

New member
הבת שלי עשתה באסותא רמת החייל

בגיל שנתיים, אצל ד"ר וסרמן. באפריל האחרון. וסרמן מדהים והכל עבר בשלום ובקלות. אנחנו נרשמנו במקביל להמתנה באיכילוב (דנה) וחזרו אלינו ביוני שהתפנה מקום (כשלושה חודשים המתנה במקום חמישה שהיה במקור)

טל1492

New member
סליחה על העיכוב בתשובה חזרתי מתקופת האבן

באדיבות ועד עובדי חברת החשמל...
הבדיקה היתה לפני כמעט שנתיים באסותא רמת החייל - באותה תקופה ד"ר וסרמן גם היה סגן מנהל בית החולים בתפקידו העיקרי - כמובן שאצל סגן מנהל בית החולים לא היה שום עיכוב כל הצוות חיכה לו והכל היה מסודר ומתוקתק..
אני לא יודע מה קורה שם היום אבל נראה לי שממש פשוט לבדוק..
בהצלחה

טליאמתי

New member

למעלה