צליאק ברחבי הגלובוס
שאלות, תשובות ודיווחים נ"ג

Ccyclist

Well-known member
באותו ההקשר - האם בקרפור סיטי מוכרים "במבה" או "אפרופו"

בסופרים הגדולים של קארפור בספרד יש שני מוצרים מקבילים מתירס, והם מאד שימושיים לתייר כצידה לדרך. אני עומד לטייל בצרפת בקרוב, ואם הלינקים באים מהיכרות עם צרפת ולא מתוך חיפוש ברשת - הייתי רוצה לדעת אם המוצרים המקבילים קיימים שם ואיך קוראים להם. בשוויץ היתה "במבה". היתרון של המוצרים האלו הוא שניתן לעשות נסיעות ארוכות, לא לדאוג לשימור האוכל, ולא להגיע רעבים.

שאילת

New member
נסיעה לקפריסין עם הילד הצליאקי-בבקשה עזרה!

שלום לכולם, אנחנו נוסעים בפעם הראשונה עם הצליאקי בן ה7 לחו"ל, נוסעים לקפריסין. ערכתי קצת בירורים ולא מצאתי מקומות שמגישים מנות ללא גלוטן. מישהו היה? מישהו מכיר? עזרתכם בבקשה...

טליאמתי

New member
לא ידוע לי אבל את יכולה לחפש באתר העמותה, או להריץ חיפוש

בגוגל. בחיפש שטחי גיליתי שיש בפייסבוק משהו על מנות ללא גלוטן בניקוסיה.
יכול להיות שתמצאי מידע על מקומות נוספים בקפריסין.

noa mcm

New member
קפריסין

נסענו לקפריסין בקיץ שעבר. אני עם צליאק, וגם בני שהיה אז בן חמש.
לקחנו מקום עם מטבח כך שיכולתי להכין אוכל עם דברים שהבאתי איתי, ועם אורז ומוצרים בסיסיים שקניתי במכולת של הכפר הקטן בו התגוררנו.
כשאכלנו במסעדות בכפרים, השתדלתי לוודא שה"סופלאקי" / שיפוד עוף (שהוא מאוד אהב) יהיה מתובל רק בשמן זית. כך גם לגבי הירקות.. שנינו לא סימפטומטים, אבל נראה לי שעבר בשלום.
ניסינו לבקש אורז נקי-נקי אבל תמיד הגיע עם תיבול כלשהו, אבקת מרק נראה לי.. אז צריך להמנע או לנסות להסביר טוב יותר.
רק לקראת סוף הביקור הגעתי לסופרמרקט, שבו היה אגף ללא גלוטן , עם מוצרים בריטיים בעיקר. מבחר לא רע בכלל.
בסיכומו של דבר, זה לא כמו לנסוע ללונדון או עיר גדולה אחרת, אבל דווקא בגלל שהאוכל בסיסי ופשוט זה לגמרי אפשרי.

שאילת

New member
קפריסין

אנחנו נוסעים למלון בלימיסול, ללא מטבחון, רק עם ארוחת בוקר. אשמח למוע המלצות נוספות אם יש לך למסעדות.
אגב מה לגבי שדה התעופה בן גוריון? יש משהו ללא גלוטן?

noa mcm

New member
קפריסין

אני לא יכולה להמליץ על מסעדות ספציפיות, אבל אני זוכרת שבדקתי באינטרנט (חיפוש באנגלית) ומצאתי המלצות על מאפיות ללא גלוטן וסופר-מרקטים שמחזיקים אוכל ללא גלוטן.
לא זוכרת שצויינו מסעדות ייעודיות לצליאק אבל אפשר להסתדר בקפריסין עם אנגלית ולהסביר במסעדות מה מותר ומה אסור.
דאגתי תמיד להסתובב עם אוכל שידעתי שנוכל לאכול גם אם לא יימצא משהו מתאים במסעדה.
כך גם לגבי שדה התעופה ... לא הייתי בונה על ארוחה נטולת גלוטן בשדה אלא מביאה משהו קטן איתי.

למעלה