מה שמותר...
מה שאסור...שאלות ותשובות לגבי מוצרים שונים

net the jet

New member
ב CMC לא אמור להיות גלוטן. אישית לא סובלת את המוצר
והכנתי מאות עוגות בלי להשתמש בו. יש מוצר מקביל טבעי ( גואר גאם ) שעדיף לטעמי, אם כי גם לא אהבתי את התחושה שהוא נותן לבצק. ( יש בצקים שה CMC כבר בפנים אגב... והם נטולי גלוטן )

טל1492

New member
איפה את גרה?
אם רלוונטי תגיעי לכפר סבא ואתן לך שפורפרת קולגייט לגילאים האלה

איך את יודעת שטום וג'רי נקי?
בדקנו לא מזמן ולא מצאנו שום מידע עליה (ואולי אפילו מצאנו שלא נקייה.. לא לגמרי זוכרת)

ooochy

New member
גם משחות שיניים של אקווהפרש טובות
ונדמה לי שיש להם כאלה המיועדות לטווח הגילאים שציינת.

d a p h n a

New member
כן. אין דרך להפריד את עשב החיטה מהגלוטן שנמצא בגרעיני החיטה.

טל1492

New member
לא! בעשב חיטה אין גלוטן
גלוטן קיים רק בגרעיני החיטה וזה כאשר החיטה בשלה, עשב החיטה שנקטף הרבה לפני שזה קורה לא מכיל גלוטן
כמובן שאם מדובר על אבקה של עשב חיטה זהו מוצר תעשייתי וצריך לגביו הצהרה של היצרן אבל אם רוצים לשלב בשייק שמכינים עשב חיטה טרי אין בעיה כלל
כדאי לזכור שזה לא טעים בכלל וגם שלמרות שבוצעו מחקרים שהראו שעשב חיטה טוב לבעלי חיים אין הרבה מחקרים על התועלת לאדם

net the jet

New member
יש מידע במדריך של העמותה על כמעט כל סוגי משחות
השיניים שיש בארץ.
&nbsp

האם אילו שמרים שבפירוש כתוב בהם: "ללא גלוטן" ?

לפי מה שאני יודע כתוב על שמרית - "עלול להכיל גלוטן"

טליאמתי

New member
אתה טועה. לא כתוב עליהם שהם מכילים או עלולים להכיל גלוטן

לא רק מוצרים שכתוב עליו במפורש 'ללא גלוטן' הם ללא גלוטן.
אם זה היה המצב, המגוון שלנו היה יורד בצורה דרסטית.
&nbsp
שקית שמרית+קוביית שמרים הם ללא גלוטן
שקית שמרית עם תוספת שקית משפר האפיה הצמודה אליה- מכילה גלוטן ולכן אסורה.

goolo123

New member
התייעצוב לגבי גלידות פלדמן ושינוי המדיניות של החברה...

גלידות פלדמן ברובן ללא גלוטן..יש גם פירוט נרחב במדריך ללא גלוטן של עמותת הצליאק.
השבוע הלכתי עם הילדה לקנות את הארטיק כוכב שלהם בטעם פונטש בננה..כל השנים היא אוכלת את זה ובמידע לאלרגנים תמיד היה כתוב שזה ללא גלוטן.לא יצא לנו לאכול מהקיץ הקודם וכשהיא לקחה אוטומטית את הארטיק מהמקרר..אני אוטומטית אמרתי לה שתבדוק שוב במידע.. ומה רבה הייתה האכזבה לקרוא שרשום "עלול להכיל גלוטן".התקשרתי לחברה והם טוענים שלא עשו כל שינוי בקו הייצור אבל תקנות משרד הבריאות הוקשחו והם לא רוצים לקחת אחריות.פניתי בשאלה גם לעמותת הצליאק ואני עדיין מחכה לתשובה.אבל האם לכם כאן יש איזה מידע בעניין?

טליאמתי

New member
מפתיע ומאכזב. אני סומכת מאוד על הכיתוב שלהם וזאת אחת הסיבות

שאני קונה בד"כ את הגלידות שלהם. אני תמיד בודקת גם אם קניתי בשבוע שעבר את אותה הגלידה ועד כה לא נתקלתי בשינוי בכיתוב.
נראה מה תהיה התגובה הרשמית
&nbsp

למעלה