לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1196311,963 עוקבים אודות עסקים

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'נוסעים...ונערכים לתזונה נ"ג...'
נוסעים...ונערכים לתזונה נ"ג...
<< ההודעה הנוכחית
08/07/2013 | 14:00
56
389
לצפיה ב-'נסיעה לתאילנד, צליאק וביטוח נסיעות'
נסיעה לתאילנד, צליאק וביטוח נסיעות
08/07/2013 | 07:54
17
173
יש המלצות על ביטוח נסיעות?
להפתעתי ביטוח נסיעות של חברת "דייויד שילד" דורשים 2.40 דולר ליום תוספת בגין צליאק (!!!). בAIG לא נדרש תשלום נוסף אלא אם כן רוצים ביטוח ספציפי ל"החרפת מצב" של הצליאק מה שנשמע לי מיותר.
צליאק >>
לצפיה ב-'לגבי ביטוח'
לגבי ביטוח
08/07/2013 | 08:30
1
137
לגבי תאילנד - לא יכולה לעזור...
לגבי הביטוח - האמת שזה נראה הזוי "החרפת מצב" בגלל צליאק, אבל קחי בחשבון שחברות הביטוח מנסות לכסות את עצמן ומן הסתם להציל את העצמן מתביעות גדולות. דמייני סיטואציה של סתם וירוס בטן או הרעלת קיבה שמצריכים ביקור בחדר מיון (שיכול להגיע כמו כלות למאות אם לא אלפי דולרים). כמובן שזה לא קשור לצליאק, אבל ברור שחברות הביטוח ינסו לקשור כל דבר בבטן עם צליאק ולהגדיר זאת ה"החרפת מצב"... לכן אני לא לוקחת סיכונים ואומרת שבמילא מוציאים כל כך הרבה כסף על הנסיעה, אז נוציא עוד כמה עשרות דולרים על הביטוח הרפואי... לא נחמד, אבל לדעתי השקט הנפשי שהכל מכוסה שווה את זה.
נסיעה טובה!!
צליאק >>
לצפיה ב-'המ... נראה לי שאת צודקת'
המ... נראה לי שאת צודקת
08/07/2013 | 08:36
89
תודה על הפרספקטיבה. במיוחד שבמזרח יש יותר סיכוי לענייני בטן
צליאק >>
לצפיה ב-'מעולם לא שילמתי יותר בגלל הצליאק. '
מעולם לא שילמתי יותר בגלל הצליאק.
08/07/2013 | 09:10
1
102
והייתי במקומות ניחדים  ביותר.. כולל ביקור עם ילדה במיון "עממי" בסין ( שעלה פרוטות , אפילו לא תבעתי את חברת הביטוח על הביקור והתרופות ההזויות שהבת קיבלה שם )

אנחנו תמיד עושים את הביטוח של ישראכרט, כולל כל מיני תסריטים של הטסה\חלוץ ושאר ירקות... פעם אחרונה שנסענו נדמה לי שהיה פחות מ 2 דולר ליום
צליאק >>
לצפיה ב-'טיסה ראשונה לחו"ל מאז הצליאק וזו שאלה מעניינת'
טיסה ראשונה לחו"ל מאז הצליאק וזו שאלה מעניינת
08/07/2013 | 11:02
102
יהיה מעניין לשמוע מעוד אנשים מה עושים עם ביטוח הנסיעות והצליאק. תודה!
צליאק >>
לצפיה ב-'אנחנו עושים לה את הביטוח הרגיל'
אנחנו עושים לה את הביטוח הרגיל
08/07/2013 | 11:47
1
75
של קופ"ח מכבי. באף ביטוח אף פעם שאלו אותנו לגבי הצליאק ולא עשינו החרגה, ומן הסתם לשאול מראש שאלות לגבי הצליאק נראות לי קצת כמו "שאלות קיטבג" (אולי תקחו ממני יותר כסף רק כי אני חולת צליאק?).

צליאק >>
לצפיה ב-'בתור מתחילה החלטתי ללכת על הצד הבטוח'
בתור מתחילה החלטתי ללכת על הצד הבטוח
08/07/2013 | 12:25
75
ועשיתי ביטוח ב"למטייל" עם תשלום לא קטן לצליאק, בעיקר כדי לחסוך לעצמי חששות... בעתיד בטח אתחספס...
צליאק >>
לצפיה ב-'ביטוח ותאילנד'
ביטוח ותאילנד
08/07/2013 | 13:20
9
62
היי
תמיד שואלים אותי בשאלות של הפוליסה אם "יש לי מצב רפואי חריג נוסף", או משהו בניסוח מכובס יותר, ואז אני אומרת על הצליאק ואומרים לי על התוספת. אני מוותרת עליה. אני יודעת מה צליאק עושה לי מיידית (כאב בטן, שלשולים) והחלטתי שאני לא צריכה לבטח את זה. זה באמת עניין של בטחון, בטוחה שפעם הבאה תרגישי יותר בנוח לא לקחת תוספת או שלא....זה מאוד אישי :)

הייתי בתאילנד עם צליאק, היה כיף למצוא בקלות מזון רגיל ללא גלוטן (לא מיוחד לצליאקים).
צליאק >>
לצפיה ב-'ואם תשברי רגל חוח?'
ואם תשברי רגל חוח?
08/07/2013 | 13:44
3
54
הרי ידוע שזה בגלל אוסטאופורוזיס שקשור בצליאק
כל מחלה אפשר בעקיפין לקשר וכשאת לא מדווחת את בעצם מאפשרת החרגה של כל המקרים כמעט.
וחובת ההוכחה היא עליך...
צליאק >>
לצפיה ב-'זה עניין יחסי אוסטאופורוזיס'
זה עניין יחסי אוסטאופורוזיס
08/07/2013 | 16:32
2
40
כל דבר אפשר לקשר לצליאק...אבל כל דבר חברת ביטוח יכולה לטעון שזו אשמתך גם באופן כללי. כפי שאמרתי זה עניין אישי, אין לי אוסטאופורוזיס, וזה מעבר לספק סביר לדעתי (!) לקשר את זה לשבירת יד או רגל...טפו טפו :)
צליאק >>
לצפיה ב-'לדעתך ודאי'
לדעתך ודאי
08/07/2013 | 19:23
1
35
אבל חברת ביטוח עם עוד חכם יכולה לטעון להסתרת מידע חיוני וביטול התביעה כולה.

צליאק >>
לצפיה ב-'לדעתי כדאי'
לדעתי כדאי
09/07/2013 | 11:40
27
לחשוב על ספק סביר. עו"ד טוב גם יכול למצוא סיבות למה אני אשמה במיליון דברים...
צליאק >>
לצפיה ב-'החששות לא היו מתופעות של הצליאק '
החששות לא היו מתופעות של הצליאק
08/07/2013 | 15:56
4
64
אלא מבעיות עם חברת ביטוח אם יהיה משהו רפואי אחר ש"ילבישו" על הצליאק.  
אני שמחה לשמוע שהיה קל למצוא אוכל בתאילנד. אני מבינה שאין כ"כ מודעות ואוכל מוצהר ללא גלוטן אבל שבבסיס האוכל הוא לא מבוסס חיטה.
יש לך טיפים?
צליאק >>
לצפיה ב-'אוכל בתאילנד'
אוכל בתאילנד
08/07/2013 | 16:46
3
85
עניין של "הלבשה" על הצליאק יכול להיות תקף לכל דבר, אז זה לא חוכמה. בגדול - אם את מאוזנת זמן רב אין סיבה שתהיה השפעה, אבל שוב, זו החלטה אישית כמובן...

לעניין המעניין: אין ממש מודעות, ומכיוון שהייתי בעיקר באיים ורק יומיים בבנקוק, לא הייתי ממש באזור מערבי עם סופרים גדולים אז לא נתקלתי במוצרים נ"ג.

אני לקחתי כרטיס מסעדות והוא עבד ב-70% מהמסעדות (בדוכנים אין טעם), ביתר המקרים עשיתי קצת פנטומימה ובאחרים למדתי - לדוגמה, הכרתי את סוגי הנודלס בדוכני הרחוב וידעתי לזהות מה נ"ג, וידעתי איפה הרוטב סויה ומה הרטבים האחרים (רוטב הדגים נגיד שהוא נפוץ בדוכנים) ושאין בהם גלוטן.
חשוב לציין שאף אחד בתאילנד לא מתחייב...על כלום כי גם לא תמיד מבינים אותך עד הסוף.

בכללי - אכלתי מלא נודלס, וזה נכון שמרבית האטריות הם שעועית או אורז, אבל בהחלט יש שם איטריות ביצים (שבארץ מכילות גלוטן אז הנחתי שגם שם), ואז צריך לאלתר - איך תבקשי מנה בדוכן ברחוב מהאיטריות שלא נגעו באיטריות ביצים כשיש מיליון אנשים בתור? - זה אפשרי, וזה שווה....כה טעים :)

תהנו!!
צליאק >>
לצפיה ב-'בקיצור להצטייד בתושיה וחוצפה ישראלית...'
בקיצור להצטייד בתושיה וחוצפה ישראלית...
08/07/2013 | 18:43
2
53
תודה על העצות!
הציעו לי לקחת בקבוק סויה נ"ג מהארץ בשביל פנטומימה של החלפה. ולגבי זיהום משני כנראה שנצטרך קצת לעגל פינות.
בינתיים מצאתי קורס בישול ללא גלוטן וחברת טרקים שמבטיחים לארגן אוכל ללא גלוטן. נחיה ונראה בשטח...
צליאק >>
לצפיה ב-'אגב, לחמית'
אגב, לחמית
09/07/2013 | 11:43
1
41

בקבוק סויה יכול באמת להיות יעיל. נזכרתי שהסתובבתי מלא עם קופסת פלסטיק קטנה עם לחמית וזה סידר אותי לאותם פעמים שלא רציתי להסתכן (בעיקר בא. בוקר).

נשמע שאתם מאורגנים :) תהנו!
צליאק >>
לצפיה ב-'לחמית זה גם רעיון! הבת שלי מזלזלת בלחמית בארץ'
לחמית זה גם רעיון! הבת שלי מזלזלת בלחמית בארץ
09/07/2013 | 14:32
36
אבל בתאילנד לא יהיה לחם יניב צמח וטוסטים נ"ג אז הלחמית יכולה להיות פחמימה משמחת...
צליאק >>
לצפיה ב-'בביטוח של כלל וגם של מכבי '
בביטוח של כלל וגם של מכבי
09/07/2013 | 12:06
65
אין תוספת על צליאק, אבל הוספתי על אסתמה. מעטים הם אלה שמשלמים את הבסיס, כמו כל דבר בחיים לכל אחד יש את הבעיה שלו, החשיבה צריכה להיות: יאללה עוד כמה שקלים ושנהנה בלי דאגות מיותרות (:
תהני בתאילנד איזה כיף לך!
צליאק >>
לצפיה ב-'טיול לקפריסין ללא גלוטן'
טיול לקפריסין ללא גלוטן
06/07/2013 | 17:51
265
הי,
אנחנו מתכננים שבועיים בקפריסין עם ילד רגיש לגלוטן. יש לנו אפשרות לבשל בחדר, אשמח לקבל המלצות למסעדות וחנויות טבע עם מוצרים נטולי גלוטן כדי לא לסחוב כמויות מהארץ,
תודה רבה!
צליאק >>
לצפיה ב-'נוסעים לKOS -עזרה בהתארגנות '
נוסעים לKOS -עזרה בהתארגנות
02/07/2013 | 23:38
2
122
הי חברים
באוגוסט אנו נוסעים עם המשפחה לשבוע למלון 5 כוכבים בקוס.לבני בן ה-7 יש צליאק.מעבר להצטיידות של אוכל יבש...
האם מישהו כבר בילה במלון blue lagoon resort?
האם יש למישהו רשימת משימות שתעזור לי להתארגן לטיול בהיבט של הצליאק...(להזמין ארוחה נ"ג במטוס..למשל,לדבר עם השף..)
האם יש אתר עולמי שבו ניתן למצוא מסעדות /חנויות נ"ג?
חברתי נסעה בשנה שעברה לרודוס וחברם הצליאקי זכה ליחס של מלכים במלון-השף פינק אותו ואף נסע לקנות לו מצרכים שהיו חסרים (וזה לא היה מלון מפואר).
תודה מקרב לב
עירית
צליאק >>
לצפיה ב-'לא הייתי אבל'
לא הייתי אבל
03/07/2013 | 11:31
1
110
מצאתי כמה קישורים - אומנם באנגלית אבל נראה לי שיחסית קלילים.
תהנו!

כרטיס מסעדה
חיפוש כללי
מבלוג של מישהי

תוכלי למצוא עוד הרבה אם תערכי חיפוש ברשת
צליאק >>
לצפיה ב-'תודה רבה -הבעיה היא שמדובר בילד בן 7'
תודה רבה -הבעיה היא שמדובר בילד בן 7
09/07/2013 | 15:36
16
ורב העצות באו ממבוגרים שאוכלים דברים מגוונים מאשר ילדים.אני אתקשר למלון ואשאל את השף מה מידת הנכונות והגמישות שלהם בנושא.לצערי הבן שלי אוהב את השליש בגט של  GREEN LITE ולא את הלחמניות של בראל כי הן מאוד יבשות בעיקר לאחרונה...נכון שאין להן טעם דומיננטי אבל נורא יבשות...מה אני אעשה שם ...???
נקווה לטוב
ושוב תודה על התגובה
צליאק >>
לצפיה ב-' צליאק בטיול לחוף המערבי של ארה"ב + ניו-יורק'
צליאק בטיול לחוף המערבי של ארה"ב + ניו-יורק
03/07/2013 | 22:57
14
343
שלום לפורום המכובד

אני מתכנן לנסוע עם חבר לחודש לארה"ב לחוף המערבי (לוס אנג'לס, סן-פרנסיסקו, סן-דייגו, גרנד קניון, לאס וגאס) + כמה ימים בניו-יורק ורציתי לבקש מידע בנוגע למסעדות ורשתות שיש בהם אוכל ללא גלוטן.

עד כמה העניין נפוץ ואפשר להסתדר? האם יש רשתות נפוצות שיש בהן מודעות לצליאק וכדומה..

מודעות במלונות בארוחות בוקר ללא גלוטן?

מידע על אפליקציות שיכולות לעזור, אתר מסוים וכדומה ממש יועילו.

תודה רבה מראש :)
צליאק >>
לצפיה ב-'לא צריכה להיות בעיה מיוחדת להסתדר '
לא צריכה להיות בעיה מיוחדת להסתדר
04/07/2013 | 01:00
203
יש המון הודעות שלי מהשנים האחרונות על מקומות בארה"ב בכלל וגם בניו יורק ספציפית.

יש לא מעט רשתות בארה"ב עם תפריטים ללא גלוטן, וגם בהרבה מסעדות שאינן רשתות אפשר למצוא אופציות. אם תחפש בגוגל gluten free dining ואת שם העיר, תמצא תמיד רשימה של מקומות, בודאי לערים גדולות כמו שאתה מתאר.

כאמור, על ניו יורק ספציפית יש המון מקומות שהזכרתי כאן בעבר, כמו הריזוטריה, S'mac, lili and loo, lili 57 ועוד רבים וטובים אחרים.

מה שכן חשוב לדעת לגבי ארה"ב זה שחברות אמריקאיות לא מחוייבות לכתוב במידע על אלרגנים על המוצרים שלהן מידע על גלוטן. הן מחוייבות לכתוב על חיטה (אם כי רק אם המוצר מכיל, לא אם הוא עלול להכיל) אבל לא מחוייבות לכתוב על גלוטן. לכן, אם אתה קונה מוצרים בסופר/מכולת וכו', חשוב לבדוק קודם אם המוצר בסדר. יש חברות שמקפידות על רישום של גלוטן, כמו kraft, למשל. אבל יש גם חברות שלא מתחייבות (כמו הרשיז, למשל).
צליאק >>
לצפיה ב-'תפריט ללא גלוטן מאוד נפוץ אבל'
תפריט ללא גלוטן מאוד נפוץ אבל
04/07/2013 | 09:37
204
אני חושבת שיותר מהכיוון של הדיאטות השונות ללא גלוטן ולכן במסעדות כשנכנסים - חשוב לוודא את מידת הניקיון - מה שכן ברוב המקומות בארה"ב הלקוח הוא במקום הראשון ולכן ברוב המקומות יקשיבו לצרכיך.

מוצרים ללא גלוטן יש ברוב הסופרים הרגילים. אנחנו אומנם היינו בעיקר בצד המזרחי של ארה"ב אבל בטיול אחד בצד המערבי, זה היה נראה אותו הדבר.
שתי רשתות שמחזיקות יותר אפשרויות ללא גלוטן בד"כ הן רשת Trader Joe's ורשת WholeFoods

חשוב לשים לב להערה של דפנה על אופן הכיתוב בארה"ב. אבל כשיש מוצר שכתוב עליו ללא גלוטן זה כמובן ללא גלוטן.

לחם מצויין שיש בארה"ב ללא גלוטן ולפחות בצד המזרחי נמצא כמעט בכל סופר הוא הלחם שנקרא Udi's bread
תהנה!
צליאק >>
לצפיה ב-'לנוסע לארה"ב'
לנוסע לארה"ב
04/07/2013 | 10:30
6
216
אין כלל בעיה להתמצא בארה"ב בייחוד לאיזורים בהם אתה מבקר.
תכנס ל www.celiac.org לקבלת פרטים נוספים.מסעדות כדוגמת UNO שיש לה מגוון מנות ובייחוד פיצה מדהימה ללא גלוטן, PF CHANG זוהי רשת לאוכל מדהים אסיאתי עם מגוון מנות ללא כלוטן, ממוקמת גם בסן פרנסיסקו, THE FLYING APRON בסן פרנסיסקו-מאפייה ללא גלוטן וטבעונית מדהימה.
ועוד ועוד ועוד...תכנס גם ל WHOLE FOODS בשביל לחמים, חטיפים ועוגיות ארוזות...כיףףף אדיר!
אגב, בכל מסעדה שמכבדת עצמה יש לה גם תתפריט ללא גלוטן.אם תהיה בניו יורק, מנהטן אתה חייב לבקר ב מסעדה איטלקית בשם RISSOTERIA שמגישה פיצות, ריזוטו ועוד מטעמים ללא גלוטן- נמצא ברחוב .BLEEKER ST מספר 217.אי אפשר להזמין מקום, צריך לחכות אבל שווה כל רגע!!
תהנה ותבלה!
צליאק >>
לצפיה ב-'תוספת חשובה ביותר'
תוספת חשובה ביותר
04/07/2013 | 10:34
5
255
בארה"ב ניתן למצוא בסופר מרקטים רגילים מוצרים ללא גלוטן- כל!!המוצרים הנקיים מגלוטן יסומנו בצמד האותיות GF- GLUTEN FREE.

צליאק >>
לצפיה ב-'למה את שוב מטעה? '
למה את שוב מטעה?
04/07/2013 | 18:44
4
220
אכן, כל המוצרים שמסומנים ב-GF הם נטולי גלוטן.

אבל, לא כל המוצרים שהם נטלי גלוטן מסומנים ב-GF. יש הרבה מאוד מוצרים שנמכרים בסופרים בארה"ב שהם לגמרי נטולי גלוטן, ואין עליהם שום סימון.
צליאק >>
לצפיה ב-'לדפנה ..כדאי שנשמור על צורת תקשורת נקייה'
לדפנה ..כדאי שנשמור על צורת תקשורת נקייה
05/07/2013 | 08:16
3
183
אני לא מטעה ואני יודעת דבר אחד או שניים. אם לא הייתי יודעת לא הייתי כותבת. חבל שאת מנסה שוב ושוב להתנגח וזה לא יצליח לך. אין לי מושג מי את כיוון שאין עלייך( כמובן) שום פרט מזהה . אני גלויה ואין לי מה להסתיר.מה שאת אומרת ומה שאני אומרת לא עומדים בסתירה וכעת החוקים החדשים בארהב מעוניינים בהסדרת המוצרים באופן שהם יסומנו ב GF . אני לא אמרתי שום דבר שעומד בסתירה לדברייך ... ייתכנו גם מוצרים שלא יהיו מסומנים. שוב, כדאי באמת להנמיך טונים זה ממש לא לעניין
צליאק >>
לצפיה ב-'עינת מזור צודקת!!'
עינת מזור צודקת!!
05/07/2013 | 09:37
1
180
אפילו על דגני הבוקר של ENVIROKIDZ ,AMAZON FLAKES
שמיובאים לארץ מארה"ב יש סימון מצד ימין CERTIFIED GF GLUTEN FREE....וראיתי שזה חוזר על עצמו...אז למה ללכלך?כשאת מטעה?!D A P H NA?
צליאק >>
לצפיה ב-'לוגיקה בסיסית: '
לוגיקה בסיסית:
05/07/2013 | 10:04
159
זה שקיימים מוצרים  נטולי גלוטן שמסומנים ב-GF, לא אומר ש*כל* המוצרים שהם נטולי גלוטן יסומנו ב-GF.

דגני הבוקר של Amazon Flakes ו-Envirokids  הם מוצרים ייעודיים לקהל הנטול גלוטן. אלה מוצרים שמיוצרים עבור אנשים שמחפשים משהו נטול גלוטן בתחום שבו רוב המוצרים אינם נטולי גלוטן, ולכן כמובן שיש עליהם סימון GF ברור.

המשפט שכתבת בהודעה שלך מקביל ללהגיד "הנה, על הפיתות של בראל והלחם של גרין לייט יש סימון ברור של נטול גלוטן, אז זה אומר שכל המוצרים שמוכרים בסופר בארץ שאין בהם גלוטן יופיעו עם סימון נטול גלוטן." ברור לך, כמובן, שזה לא נכון. הרי על חלב של תנובה לא מופיע סימון "נטול גלוטן", ובכל זאת הוא נטול גלוטן. על חומוס צבר לא מופיע סימון "נטול גלוטן" ובכל זאת הוא נטול גלוטן.

אותו הדבר נכון בארה"ב - ישנם מוצרים שהם מוצרים ייחודיים ויעודיים לקהל הצליאקים שעליהם מופיע סימון ברור של GF (כמו דגני הבוקר שהזכרת). ישנם גם מוצרים שאינם ייחודיים לקהל הצליאקים, אבל שהחברה שיצרה אותם מגדילה ראש וקיבלה אישור לשים את הסימון הזה. אבל, ישנם מאות מוצרים שהם נטולי גלוטן לחלוטין, אבל שאין עליהם שום סימון ושום כיתוב על גלוטן.

אם אדם הולך לסופר בארה"ב וחושב שהוא חייב לחפש *רק* מוצרים שכתוב עליהם GF, והשאר הוא לא יכול לאכול, הוא ימצא את עצמו מאוד רעב.

צליאק >>
לצפיה ב-'עינת, את כתבת בהודעה שלך '
עינת, את כתבת בהודעה שלך
05/07/2013 | 09:59
142
ואני מצטטת:
"כל!!המוצרים הנקיים מגלוטן יסומנו בצמד האותיות GF- GLUTEN FREE"

ושוב, אני מדגישה, את אומרת שכל המוצרים נטולי הגלוטן בארה"ב יסומנו בסימון GF.

אבל זה פשוט ובפירוש לא נכון.
יש עשרות מוצרים רגילים לגמרי בסופרים אמריקאיים שהם נטולי גלוטן לחלוטין, ושאין עליהם שום סימון שהוא. נניח, גבינות של Kraft. נניח, בשרים של boar's head. למשל M&Ms.

כך שבהחלט "ייתכנו גם מוצרים שלא יהיו מסומנים", שזה *לא* מה שאמרת בהודעתך הראשונה (כי אם *כל* המוצרים מסומנים, אז אין מוצרים שאינם מסומנים).
מן ההודעה הראשונה שלך ניתן היה להבין שאם הולכים בסופר אמריקאי, מרימים מוצר, ולא כתוב עליו GF, זה אומר שאסור לצליאקים לצרוך אותו. וזה, כמובן, לא נכון. יש המון מוצרים שלא כתוב עליהם GF ומותר לצרוך אותם.

ואגב, מצחיק שאת אומרת שאין עלי סימנים מזהים. אני כותבת בתפוז כבר עשר שנים, בשמי האמיתי, וכולל הרבה מאוד מידע אמיתי עליי. כל מי שרוצה לדעת מי אני יכול לדעת זאת מיד, ויש כאן הרבה אנשים שיודעים בדיוק מי אני, פגשו אותי בחיים האמיתיים, וכו'.

כפי שכבר אמרתי לך, עד לפני חודשים בודדים, חייתי בארה"ב במשך 6.5 שנים רצופות, רובן כשהצליאק כבר היה חלק מחיינו. כך שזה יפה שאת "מהתחום" אבל זה לא אומר שאת יודעת הכל על חוויית הקנייה בסופר בארה"ב.
צליאק >>
לצפיה ב-'תודה לכולם על התגובות! עוד שאלה קטנה..'
תודה לכולם על התגובות! עוד שאלה קטנה..
05/07/2013 | 12:39
2
124
יש למישהו מושג מה עושים בעיירות הקטנות שבדרך לכל הערים הגדולות והאם יש סוג של מודעות לצליאק גם שם? כי טיול בחוף המערבי הוא טיול רווי נסיעות ואתה לא תמיד נמצא בעיר גדולה... (למשל בדרך מלוס אנג'לס ללאס וגאס או גרנד קניון).

תודה מראש :)
צליאק >>
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי, וקשה להגיד לך'
זה מאוד תלוי, וקשה להגיד לך
05/07/2013 | 23:26
82
כשאנחנו טיילנו בצד המערבי (קצת יותר צפונה בוויומינג) היה לנו מסלול משוער ובדקתי באינטרנט על חנויות וסופרים ומלונות וכדו' בחיפוש בגוגל.

למשל, אם ידעתי שאנחנו עתידים לעבור דרך עיירה שנקראת X
עשיתי חיפוש בגוגל
X gluten free US
או ספציפית למלונות או מסעדות או סופרים ספציפים.

למשל אני הרצתי חיפוש
gluten free food grand canyon

וקיבלתי כל מיני רשומות הנה אחד מהם:
http://celiaccorner.com/celiac-gluten-free-blog/a-...

ויש הרבה אפשרויות שונות של חיפוש ולכל אפשרות תקבל המון תוצאות שייתנו מידע.

חשוב לשים לב שחלק מתוצאות החיפוש יהיו ישנות ולכן חשוב לוודא לפני שהדברים עדיין קיימים.
לרוב המקומות יש אפשרות להתקשר או לשלוח אי מייל
צליאק >>
לצפיה ב-'אפליקציה חינמית ששוה להוריד GluTown'
אפליקציה חינמית ששוה להוריד GluTown
06/07/2013 | 06:32
107
אפליקציה נחמדה שאומרת איפה לאכול ולקנות מוצרים ללא גלוטן בהרבה מקומות
צליאק >>
לצפיה ב-'שאלה על אוכל נ"ג בטיסות...'
שאלה על אוכל נ"ג בטיסות...
09/07/2013 | 14:25
1
41
מישהו יודע איך האוכל נ"ג באייר ברלין ובבריטיש? כי אם הוא גרוע יש סיכוי שאני אביא משהו מהארץ...
צליאק >>
לצפיה ב-'פעם אחרונה שטסתי בריטיש היה מעולה'
פעם אחרונה שטסתי בריטיש היה מעולה
09/07/2013 | 16:32
33
יותר טוב מאל על
צליאק >>
לצפיה ב-'צליאק בדרום אמריקה. מי היה לאחרונה? '
צליאק בדרום אמריקה. מי היה לאחרונה?
03/07/2013 | 18:54
5
117
אני אחרי שחרור ומתכוונת לטוס בקרוב לטיול הגדול בדרום אמריקה :)

כבר עשיתי חיפוש בפורום בנושא אבל רוב ההודעות די ישנות ואשמח לשמוע משהו יותר עדכני ורלוונטי. מישהו היה לאחרונה / מכיר צליאקי שהיה ויודע לתת לי מידע?

איזה מדינות יותר ידידותיות לצליאקים ולאיזה מדינות עדיף לא להתקרב? איפה יש מבחר של מזון גם בסופרים וגם במסעדות? (מסלול הטיול שלי עוד לא תוכנן, והתיכנון שלו בין השאר יהיה תלוי בזה..)

אם למישהו יש טיפים איך להסתדר? כולל באכסניות? כל עצה או מידע בנושא אשמח לשמוע!

תודה רבה והמשך שבוע מצוין לכולם! :)
צליאק >>
לצפיה ב-'יש מדינות שזה קל.יש יותר קשות'
יש מדינות שזה קל.יש יותר קשות
03/07/2013 | 19:36
2
123
דבר ראשון רצוי ללמוד ספרדית.תתחילי בלשנן דברים שקשורים לצליאק.
הייתי בפעם האחרונה ב2011.
בארגנטינה יש מודעות גבוהה. כאשר שאלתי בספרדית,לרוב ידעו מה זה צליאק. מעבר לגבול בצ'ילה לא ממש הכירו את זה.

בקולומביה יש דברים.מהובסים טורז.
פרו ובוליביה זה הרבה עוף.

לאן  את טסה?
צליאק >>
לצפיה ב-'היי'
היי
03/07/2013 | 20:53
1
70
קודם כל תודה

המסלול עדיין לא סגור אבל אני מתכננת בעיקר לארגנטינה, ברזיל ומקסיקו. כפי שאמרתי התיכנון של המדינות יהיה גם תלוי באיפה יהיה לי מה לאכול... :)

אשמח לשמוע עוד פרטים.. האם יש מוצרים לקנות בסופרים? במסעדות יש מבחר של מאכלים? באילו מדינות?
צליאק >>
לצפיה ב-'אנסה לעזור'
אנסה לעזור
04/07/2013 | 04:12
82
ארגנטינה:
יש הרבה מודעות. בברילוצה למשל היו כמה חניויות עם מוצרים( פסטות,בירות,חטיפים) . יש נראה לי אגודה שם. לא יודע איך הספרדית שלך,תנסה לברר.
ארוחות.בוקר בארגנטינה קצת בעיתיות. הם אוכלים לחם עם ריבה ומרגרינה. לא ביצים,לא פירות.
צהריים וערב - בשר! זאת  מדינת בשר.
אם אתה אוהב בשר אז אתה מסודר.

ברזיל:הייתי לפני צליאק. לא יודע לגבי מודעות.
לא.צריכה להיות בעיה בארוחות בוקר. יש מלא פירות.אפשר להתפוצץ מאננס,אבטיח,מנגו וגם ביצים.

מקסיקו לא הייתי. ממה שאני יודע יש שם המום שימוש בתירס. טורטיות מתירס הן בסיס למלא מאכלים שם. צריך לברר רק שהם רק מתירס.ויש כאלו. צריך.ללמוד קצת ספרדית וזאת שפה מאד מאד קלה.
טיילתי בסין חודש  וזה גהנום. בכל דבר יש רוטב,יש אפס מודעות ואפס אנגלית, אז דרום אמריקה זה בין המקומות הכי קלים לצליאקים.
אשמח לענות על עוד שאלות אם יש
צליאק >>
לצפיה ב-'יש הודעה בנושא מלפני יומיים'
יש הודעה בנושא מלפני יומיים
03/07/2013 | 22:18
1
43
לצפיה ב-'נכון, כנראה פספסתי, תודה'
נכון, כנראה פספסתי, תודה
03/07/2013 | 23:15
51
עם זאת קראתי את ההודעה והיא מדברת בעיקר על מסעדות וסופרים ספציפים

חשוב לי לדעת באופן כללי באיזה מדינות קל להסתדר ובאיזה לא.
צליאק >>
לצפיה ב-'ברצלונה ללא גלוטן'
ברצלונה ללא גלוטן
04/07/2013 | 00:23
1
451
אז לפני חודש היינו בברצלונה (רק אני והצליאקי המבוגר... ) והנה סוף סוף קובץ ההמלצות... (מזל שנועית7 שאלה, אחרת מי יודע מתי זה היה קורה - תודה נועית7 )

חוץ מההמלצות ללא גלוטן אני ממליצה בחום: לכל אתר שאתם בטוחים שתרצו להיכנס נסו להזמין מראש כרטיסים באינטרנט. משום מה עשיתי את זה רק ב Palau dela Musica  (שמדהים ביופיו אגב עם הסברים מאוד מעניינים) והצטערתי מאוד שלא עשיתי את זה גם ב Segrada Familia, כי עמדנו 50 דקות בתור ואח"כ חיכינו עוד שעה וחצי כדי עלות במעלית לתצפית מלמעלה. אם היינו מזמינים כרטיסים מראש היינו חוסכים המון זמן.

שיהיו לכולם נסיעות טובות וחופש מקסים!
צליאק >>
לצפיה ב-'איזו מעולה את תודה רבה!'
איזו מעולה את תודה רבה!
04/07/2013 | 23:07
31
לצפיה ב-' המלצות מאיטליה'
המלצות מאיטליה
30/06/2013 | 13:02
6
444
חזרנו עכשיו מאיטליה. היינו באזור הצפון.
רציתי להמליץ על האפליקציה של עמותת הצליאק האיטלקית (AiC).
האפליקציה לסלולר (אנדרואיד) פשוט מעולה. היא מחשבת (ע"י GPS) את המיקום שלך על המפה ומראה איפה יש מסעדות קרובות ללא גלוטן. המסעדות באפליקציה הזו מאושרות ע"י העמותה שם, כך שהן עם מודעות גבוהה ותפריט נפרד עם המוצרים ללא גלוטן. בנוסף, האפליקציה מראה את המסעדות לפי הסוג שלהן (פיצריה, גלידריה, מסעדה וכו') וכוללת קישור לאתר האינטרנט של כל מסעדה, טלפון והערכת מחיר לסועד.
כדי להפעיל אותה בפעם הראשונה, יש להרשם ודף הרישום כולו באיטלקית, אבל די ברור. אח"כ האפליקציה כולה באנגלית.
נעזרנו הרבה מאוד באפליקציה בכל עיר ובכל מקום שהיינו. ברוב המקרים, היא הובילה אותנו למסעדה מקומית, באזורי המגורים של הערים ולא באיזורים התיירותים. מבחינתי זה היה יתרון כי המסעדות יותר עממיות, טעימות, זולות ומעניינות.

ואם כבר המלצה, אז מסעדה מאוד נחמדה ומאוד טעימה בוורונה:
Ai Glicini  
נמצאת ב Via Centro 235, Verona. תפריט נפרד ללא גלוטן, אוכל טעים, שירות אדיב ומחירים סבירים בהחלט. אנחנו חזרנו לשם פעמיים
צליאק >>
לצפיה ב-'איזה כיף!!!'
איזה כיף!!!
30/06/2013 | 21:44
76
ככה להתחיל את הקיץ

תודה
צליאק >>
לצפיה ב-'טוב לשמוע וברוכים השבים'
טוב לשמוע וברוכים השבים
01/07/2013 | 07:28
63
ואיך היה הטיול עצמו?(:
צליאק >>
לצפיה ב-'כיף לשמוע שנהנתם.'
כיף לשמוע שנהנתם.
01/07/2013 | 12:58
1
54
תודה על ההמלצה. גם אנחנו אמורים לבקר בצפון איטליה בסוכות וכבר מתחילים להערך.
ניסיתי להרשם לאפליקציה ונתקלתי בבעיה כאשר הייתי צריכנ להזין מחוז מיקוד וכתובת.
איך התגברתם על הבעיה?
צליאק >>
לצפיה ב-'+++'
+++
01/07/2013 | 14:43
83
אני זוכר שגם לקח לי כמה דקות עד שהכנסתי את כל הנתונים נכון. אני לא מצליח לאחזר מה הכנסתי במיקוד.
מקסימום, קחו כתובת קיימת של משהו באיטליה.
לדומה, המסעדה שהזכרתי:
via Centro, 235 - 37135 Verona, Verona (המחוז של ורונה זה VR).
צליאק >>
לצפיה ב-'תודה רבה רבה '
תודה רבה רבה
01/07/2013 | 13:44
71
אנחנו נוסעים לאיטליה (רומא / טוסקנה) בתחילת אוגוסט ואשתמש בהמלצות...
ממש נרגשת לטעום פיצה איטלקית ללא גלוטן...
צליאק >>
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
02/07/2013 | 11:43
76
מתכננת קפיצה לאיטליה באוגוסט.מודה לך על המידע החשוב.
צליאק >>
לצפיה ב-'דרום ומרכז אמריקה וצליאק'
דרום ומרכז אמריקה וצליאק
01/07/2013 | 13:04
2
274
שלום!
אחרי טיול ארוך בדרום ובמרכז אמריקה, אספתי לא מעט מקומות ביבשת שאפשר לאכול בהם ללא גלוטן
ורציתי לחלוק ולעזור לכל מי שמתכנן לנסוע
אז ככה:

ארגנטינה:
#בואנוס איירס: בהמון בתי מרקחת ישנן מחלקות עם מזון ללא גלוטן, כמו פסטה, עוגיות וכו'.

#אל קלפטה: ישנו בית טבע שנקרא "diatetico" שבו מוכרים פסטות, עוגיות, חטיפים

#אל צ'אלטן: במאפייה בסוף העיירה, ממש לפני תחילת הטיפוס לפיץ רוי, מוכרים פאן דה קז'ו, לחמניות גבינה ברזילאיות ללא גלוטן! ובכלל בעלי המקום מקסימים ויעזרו בכל מה שצריך:)
בנוסף באל צ'אלטן ישנה מסעדה בשם "la cerveceria" שמוכרים בה פיצות, פנקייקים, בירה, סנדוויצים, פסטות והכל ללא גלוטן Av.San Martin 564 El Chalten

#מנדוסה: חנות טבע- nutricia: מוכרים בה כמעט הכל ללא גלוטן- פיצות, רביולי, אלפחורס, אמפנדס, לחם Paso de los andes 748 Ciudad

#איגווסו: באיגוואסו בעיירה הארגנטינאית יש מאפייה שפועלת 24/7 ומוכרת פאן דה קז'ו.
בנוסף ישנה מסעדה אסייתית בשם Wok&Grill שניתן לאכול בה נודלס עם סויה ללא גלוטן Av.Misiones 125, Puerto Iguazu

ברזיל:
כמעט בכל מקום במדינה מוכרים פאן דה קז'ו, חשוב רק לבדוק שהוא מיוצר מקמח מאנדיוקה ולא מחיטה
# מורו דה סאו פאולו- באי מוכרים בכמה דוכנים קרפ מטפיוקה
#פיפה- מסעדה אסייתית עם נודלס בסויה ללא גלוטן OBA- Rua da Albacora, 01

פנמה:
#פנמה סיטי- בסופר Rey אפשר למצוא את הקורנפלקס Cocoa Pebles
בסופר 99 יש מחלקה עם עוגיות, פסטות וקורנפלקס ללא גלוטן

מקסיקו:
# איסלה מוחרס- מסעדה בבעלות של איטלקיה ויש בה פסטה ללא גלוטן Sardinian Smile- Avenida Hidalgo 103, Isla mujeres

מקווה שהצלחתי לעזור, טיול מהנה!
צליאק >>
לצפיה ב-'בכל סופר בארגנטינה יש מחלקה ללא גלוטן '
בכל סופר בארגנטינה יש מחלקה ללא גלוטן
01/07/2013 | 14:49
123
והכל מסומן בצורה ברורה ופשוטה. יש מודעות טובה.
צליאק >>
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע המפורטאני בטוחה שזה'
תודה רבה על המידע המפורטאני בטוחה שזה
01/07/2013 | 21:01
77
יעזור מאוד לאלה שיסעו לשם.
אתייק את זה בהודעות נבחרות.
צליאק >>
לצפיה ב-'השרשור תוייק בהודעות נבחרות'
השרשור תוייק בהודעות נבחרות
08/07/2013 | 14:14
40
לשימוש עתידי
צליאק >>

הודעות אחרונות

20:49 | 10.12.19 אורחים בפורום
07:06 | 30.11.19 אורחים בפורום
15:54 | 29.11.19 אורחים בפורום
12:21 | 21.11.19 אורחים בפורום
21:01 | 20.11.19 mothermotherworg
09:46 | 13.11.19 טובה744
14:47 | 10.11.19 אורחים בפורום
18:27 | 25.10.19 טובה744
13:14 | 20.10.19 אורחים בפורום
12:18 | 17.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 27.09.19 אורחים בפורום
01:07 | 18.09.19 אורחים בפורום
20:47 | 24.08.19 אורחים בפורום
07:43 | 02.08.19 אורחים בפורום
09:17 | 01.08.19 אמא של הבנים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ