נוסעים...ונערכים לתזונה נ"ג...

המלצות מאיטליה

חזרנו עכשיו מאיטליה. היינו באזור הצפון.
רציתי להמליץ על האפליקציה של עמותת הצליאק האיטלקית (AiC).
האפליקציה לסלולר (אנדרואיד) פשוט מעולה. היא מחשבת (ע"י GPS) את המיקום שלך על המפה ומראה איפה יש מסעדות קרובות ללא גלוטן. המסעדות באפליקציה הזו מאושרות ע"י העמותה שם, כך שהן עם מודעות גבוהה ותפריט נפרד עם המוצרים ללא גלוטן. בנוסף, האפליקציה מראה את המסעדות לפי הסוג שלהן (פיצריה, גלידריה, מסעדה וכו') וכוללת קישור לאתר האינטרנט של כל מסעדה, טלפון והערכת מחיר לסועד.
כדי להפעיל אותה בפעם הראשונה, יש להרשם ודף הרישום כולו באיטלקית, אבל די ברור. אח"כ האפליקציה כולה באנגלית.
נעזרנו הרבה מאוד באפליקציה בכל עיר ובכל מקום שהיינו. ברוב המקרים, היא הובילה אותנו למסעדה מקומית, באזורי המגורים של הערים ולא באיזורים התיירותים. מבחינתי זה היה יתרון כי המסעדות יותר עממיות, טעימות, זולות ומעניינות.

ואם כבר המלצה, אז מסעדה מאוד נחמדה ומאוד טעימה בוורונה:
Ai Glicini

נמצאת ב Via Centro 235, Verona. תפריט נפרד ללא גלוטן, אוכל טעים, שירות אדיב ומחירים סבירים בהחלט. אנחנו חזרנו לשם פעמיים

OrBar4

New member
דרום ומרכז אמריקה וצליאק

שלום!
אחרי טיול ארוך בדרום ובמרכז אמריקה, אספתי לא מעט מקומות ביבשת שאפשר לאכול בהם ללא גלוטן
ורציתי לחלוק ולעזור לכל מי שמתכנן לנסוע
אז ככה:

ארגנטינה:
#בואנוס איירס: בהמון בתי מרקחת ישנן מחלקות עם מזון ללא גלוטן, כמו פסטה, עוגיות וכו'.

#אל קלפטה: ישנו בית טבע שנקרא "diatetico" שבו מוכרים פסטות, עוגיות, חטיפים

#אל צ'אלטן: במאפייה בסוף העיירה, ממש לפני תחילת הטיפוס לפיץ רוי, מוכרים פאן דה קז'ו, לחמניות גבינה ברזילאיות ללא גלוטן! ובכלל בעלי המקום מקסימים ויעזרו בכל מה שצריך:)
בנוסף באל צ'אלטן ישנה מסעדה בשם "la cerveceria" שמוכרים בה פיצות, פנקייקים, בירה, סנדוויצים, פסטות והכל ללא גלוטן Av.San Martin 564 El Chalten

#מנדוסה: חנות טבע- nutricia: מוכרים בה כמעט הכל ללא גלוטן- פיצות, רביולי, אלפחורס, אמפנדס, לחם Paso de los andes 748 Ciudad

#איגווסו: באיגוואסו בעיירה הארגנטינאית יש מאפייה שפועלת 24/7 ומוכרת פאן דה קז'ו.
בנוסף ישנה מסעדה אסייתית בשם Wok&Grill שניתן לאכול בה נודלס עם סויה ללא גלוטן Av.Misiones 125, Puerto Iguazu

ברזיל:
כמעט בכל מקום במדינה מוכרים פאן דה קז'ו, חשוב רק לבדוק שהוא מיוצר מקמח מאנדיוקה ולא מחיטה
# מורו דה סאו פאולו- באי מוכרים בכמה דוכנים קרפ מטפיוקה
#פיפה- מסעדה אסייתית עם נודלס בסויה ללא גלוטן OBA- Rua da Albacora, 01

פנמה:
#פנמה סיטי- בסופר Rey אפשר למצוא את הקורנפלקס Cocoa Pebles
בסופר 99 יש מחלקה עם עוגיות, פסטות וקורנפלקס ללא גלוטן

מקסיקו:
# איסלה מוחרס- מסעדה בבעלות של איטלקיה ויש בה פסטה ללא גלוטן Sardinian Smile- Avenida Hidalgo 103, Isla mujeres

מקווה שהצלחתי לעזור, טיול מהנה!

עירית1971

New member
נוסעים לKOS -עזרה בהתארגנות

הי חברים
באוגוסט אנו נוסעים עם המשפחה לשבוע למלון 5 כוכבים בקוס.לבני בן ה-7 יש צליאק.מעבר להצטיידות של אוכל יבש...
האם מישהו כבר בילה במלון blue lagoon resort?
האם יש למישהו רשימת משימות שתעזור לי להתארגן לטיול בהיבט של הצליאק...(להזמין ארוחה נ"ג במטוס..למשל,לדבר עם השף..)
האם יש אתר עולמי שבו ניתן למצוא מסעדות /חנויות נ"ג?
חברתי נסעה בשנה שעברה לרודוס וחברם הצליאקי זכה ליחס של מלכים במלון-השף פינק אותו ואף נסע לקנות לו מצרכים שהיו חסרים (וזה לא היה מלון מפואר).
תודה מקרב לב
עירית

1992hk

New member
צליאק בדרום אמריקה. מי היה לאחרונה?

אני אחרי שחרור ומתכוונת לטוס בקרוב לטיול הגדול בדרום אמריקה :)

כבר עשיתי חיפוש בפורום בנושא אבל רוב ההודעות די ישנות ואשמח לשמוע משהו יותר עדכני ורלוונטי. מישהו היה לאחרונה / מכיר צליאקי שהיה ויודע לתת לי מידע?

איזה מדינות יותר ידידותיות לצליאקים ולאיזה מדינות עדיף לא להתקרב? איפה יש מבחר של מזון גם בסופרים וגם במסעדות? (מסלול הטיול שלי עוד לא תוכנן, והתיכנון שלו בין השאר יהיה תלוי בזה..)

אם למישהו יש טיפים איך להסתדר? כולל באכסניות? כל עצה או מידע בנושא אשמח לשמוע!

תודה רבה והמשך שבוע מצוין לכולם! :)

צליאק בטיול לחוף המערבי של ארה"ב + ניו-יורק

שלום לפורום המכובד

אני מתכנן לנסוע עם חבר לחודש לארה"ב לחוף המערבי (לוס אנג'לס, סן-פרנסיסקו, סן-דייגו, גרנד קניון, לאס וגאס) + כמה ימים בניו-יורק ורציתי לבקש מידע בנוגע למסעדות ורשתות שיש בהם אוכל ללא גלוטן.

עד כמה העניין נפוץ ואפשר להסתדר? האם יש רשתות נפוצות שיש בהן מודעות לצליאק וכדומה..

מודעות במלונות בארוחות בוקר ללא גלוטן?

מידע על אפליקציות שיכולות לעזור, אתר מסוים וכדומה ממש יועילו.

תודה רבה מראש :)

יעלונעה

New member
ברצלונה ללא גלוטן

אז לפני חודש היינו בברצלונה (רק אני והצליאקי המבוגר...
) והנה סוף סוף קובץ ההמלצות... (מזל שנועית7 שאלה, אחרת מי יודע מתי זה היה קורה
- תודה נועית7 )

חוץ מההמלצות ללא גלוטן אני ממליצה בחום: לכל אתר שאתם בטוחים שתרצו להיכנס נסו להזמין מראש כרטיסים באינטרנט. משום מה עשיתי את זה רק ב Palau dela Musica (שמדהים ביופיו אגב עם הסברים מאוד מעניינים) והצטערתי מאוד שלא עשיתי את זה גם ב Segrada Familia, כי עמדנו 50 דקות בתור ואח"כ חיכינו עוד שעה וחצי כדי עלות במעלית לתצפית מלמעלה. אם היינו מזמינים כרטיסים מראש היינו חוסכים המון זמן.

שיהיו לכולם נסיעות טובות
וחופש מקסים!

תמר 77

New member
טיול לקפריסין ללא גלוטן

הי,
אנחנו מתכננים שבועיים בקפריסין עם ילד רגיש לגלוטן. יש לנו אפשרות לבשל בחדר, אשמח לקבל המלצות למסעדות וחנויות טבע עם מוצרים נטולי גלוטן כדי לא לסחוב כמויות מהארץ,
תודה רבה!

ליגילי

New member
נסיעה לתאילנד, צליאק וביטוח נסיעות

יש המלצות על ביטוח נסיעות?
להפתעתי ביטוח נסיעות של חברת "דייויד שילד" דורשים 2.40 דולר ליום תוספת בגין צליאק (!!!). בAIG לא נדרש תשלום נוסף אלא אם כן רוצים ביטוח ספציפי ל"החרפת מצב" של הצליאק מה שנשמע לי מיותר.

KYT1

New member
בכל סופר בארגנטינה יש מחלקה ללא גלוטן

והכל מסומן בצורה ברורה ופשוטה. יש מודעות טובה.

chopo

New member
יש מדינות שזה קל.יש יותר קשות

דבר ראשון רצוי ללמוד ספרדית.תתחילי בלשנן דברים שקשורים לצליאק.
הייתי בפעם האחרונה ב2011.
בארגנטינה יש מודעות גבוהה. כאשר שאלתי בספרדית,לרוב ידעו מה זה צליאק. מעבר לגבול בצ'ילה לא ממש הכירו את זה.

בקולומביה יש דברים.מהובסים טורז.
פרו ובוליביה זה הרבה עוף.

לאן את טסה?

d a p h n a

New member
לא צריכה להיות בעיה מיוחדת להסתדר

יש המון הודעות שלי מהשנים האחרונות על מקומות בארה"ב בכלל וגם בניו יורק ספציפית.

יש לא מעט רשתות בארה"ב עם תפריטים ללא גלוטן, וגם בהרבה מסעדות שאינן רשתות אפשר למצוא אופציות. אם תחפש בגוגל gluten free dining ואת שם העיר, תמצא תמיד רשימה של מקומות, בודאי לערים גדולות כמו שאתה מתאר.

כאמור, על ניו יורק ספציפית יש המון מקומות שהזכרתי כאן בעבר, כמו הריזוטריה, S'mac, lili and loo, lili 57 ועוד רבים וטובים אחרים.

מה שכן חשוב לדעת לגבי ארה"ב זה שחברות אמריקאיות לא מחוייבות לכתוב במידע על אלרגנים על המוצרים שלהן מידע על גלוטן. הן מחוייבות לכתוב על חיטה (אם כי רק אם המוצר מכיל, לא אם הוא עלול להכיל) אבל לא מחוייבות לכתוב על גלוטן. לכן, אם אתה קונה מוצרים בסופר/מכולת וכו', חשוב לבדוק קודם אם המוצר בסדר. יש חברות שמקפידות על רישום של גלוטן, כמו kraft, למשל. אבל יש גם חברות שלא מתחייבות (כמו הרשיז, למשל).

יעלונעה

New member
לגבי ביטוח

לגבי תאילנד - לא יכולה לעזור...
לגבי הביטוח - האמת שזה נראה הזוי "החרפת מצב" בגלל צליאק, אבל קחי בחשבון שחברות הביטוח מנסות לכסות את עצמן ומן הסתם להציל את העצמן מתביעות גדולות. דמייני סיטואציה של סתם וירוס בטן או הרעלת קיבה שמצריכים ביקור בחדר מיון (שיכול להגיע כמו כלות למאות אם לא אלפי דולרים). כמובן שזה לא קשור לצליאק, אבל ברור שחברות הביטוח ינסו לקשור כל דבר בבטן עם צליאק ולהגדיר זאת ה"החרפת מצב"... לכן אני לא לוקחת סיכונים ואומרת שבמילא מוציאים כל כך הרבה כסף על הנסיעה, אז נוציא עוד כמה עשרות דולרים על הביטוח הרפואי... לא נחמד, אבל לדעתי השקט הנפשי שהכל מכוסה שווה את זה.
נסיעה טובה!!

ליגילי

New member
המ... נראה לי שאת צודקת

תודה על הפרספקטיבה. במיוחד שבמזרח יש יותר סיכוי לענייני בטן

net the jet

New member
מעולם לא שילמתי יותר בגלל הצליאק.

והייתי במקומות ניחדים ביותר.. כולל ביקור עם ילדה במיון "עממי" בסין ( שעלה פרוטות , אפילו לא תבעתי את חברת הביטוח על הביקור והתרופות ההזויות שהבת קיבלה שם )

אנחנו תמיד עושים את הביטוח של ישראכרט, כולל כל מיני תסריטים של הטסה\חלוץ ושאר ירקות... פעם אחרונה שנסענו נדמה לי שהיה פחות מ 2 דולר ליום

ליגילי

New member
טיסה ראשונה לחו"ל מאז הצליאק וזו שאלה מעניינת

יהיה מעניין לשמוע מעוד אנשים מה עושים עם ביטוח הנסיעות והצליאק. תודה!

נטלי22

New member
אנחנו עושים לה את הביטוח הרגיל

של קופ"ח מכבי. באף ביטוח אף פעם שאלו אותנו לגבי הצליאק ולא עשינו החרגה, ומן הסתם לשאול מראש שאלות לגבי הצליאק נראות לי קצת כמו "שאלות קיטבג" (אולי תקחו ממני יותר כסף רק כי אני חולת צליאק?).

ליגילי

New member
בתור מתחילה החלטתי ללכת על הצד הבטוח

ועשיתי ביטוח ב"למטייל" עם תשלום לא קטן לצליאק, בעיקר כדי לחסוך לעצמי חששות... בעתיד בטח אתחספס...

מאיה1001

New member
ביטוח ותאילנד

היי
תמיד שואלים אותי בשאלות של הפוליסה אם "יש לי מצב רפואי חריג נוסף", או משהו בניסוח מכובס יותר, ואז אני אומרת על הצליאק ואומרים לי על התוספת. אני מוותרת עליה. אני יודעת מה צליאק עושה לי מיידית (כאב בטן, שלשולים) והחלטתי שאני לא צריכה לבטח את זה. זה באמת עניין של בטחון, בטוחה שפעם הבאה תרגישי יותר בנוח לא לקחת תוספת או שלא....זה מאוד אישי :)

הייתי בתאילנד עם צליאק, היה כיף למצוא בקלות מזון רגיל ללא גלוטן (לא מיוחד לצליאקים).

למעלה