תחרות "צליאקים נופשים"

3 המומלצים:

3 המומלצים לצליאקי לקחת איתו לחופשה: 1. תיק מלא במוצרים של בר-אל כי זה מה שרחלי שלי הכי אוהבת: לחמניות, עוגיות וכדו' 2. סבלנות ואורך רוח לפשלות שלפעמים קורה, לאנשים שלא בדיוק מבינים מה זה צליאק... 3. חיבור לאינטרנט ואפליקציות למידע אונליין על מסעדות/מוצרים וכדו'

פומיקיז

New member
שלום, שלום, קול מן העבר

אחרי העדרות ארוכהההההההה מאוד, מציצה שוב ונהנית מהפורום המדהים הזה.. אני חושבת שאין מקום טוב יותר עבור הצליאקים (+הפורום המקביל ..
) אז גם אנחנו מתכוננים לנסיעונת קטנה ובעדיפות אצלינו הדברים הבאים: 1- מתקשרים למלון - בכל מקום שלא יהיה ומבררים על אופציות למזון נטול או "שיתוף פעולה" עם מוצרים שאנחנו יכולים להביא איתנו 2- לוקחים איתנו: לחמניות - להמבורגרים שזמינים בכל מקום ו"משרתים" את תפריטתנו נאמנה + מארז בפלות/ עוגיות שונות - כפתרון למתוק 3- מבררים בפורומים ובקהילות על מסעדות ידידותיות לצליאקים ו.....עם כל השאר זורמים ונהנים! בכל אופן חופשה בטוחה ומהנה לכלללללללל המשפחות, שירי

לילך פז

New member
שלושה דברים על פי עולמו של עידו

ציטוט של עידו סינטה כי זה טעים לי אוטו כדאי שלא יכאבו לי הרגלים והמשפחה שלי כי היא חשובה

tamidb

New member
../images/Emo71.gif../images/Emo71.gif../images/Emo71.gif

העדפה ברורה לנופש בצימרים או קלאבים לאחרונה גם בקמפינג בהם בכל מקרה צריך להכין את האוכל. 1. בשרים לנפנוף 2. אורז ,ספגטי ללא גלוטן ירקות 3. עוגיות ופירות

miris66

New member
בתי בת ה 12 מייעצת- מה כדאי לקחת איתי?!

- אוכל קפוא בציידנית - אביזרים להכנת אוכל - גזיה, מחבת, טוסטר וכמובן חוט מאריך!! - משפחה

Shnizzle

New member
לחברה שלי יש צליאק../images/Emo68.gif

ואנחנו מאלה שנוסעים להמון חופשות, גם בארץ וגם בחו"ל, כך שאני מתורגל היטב.
הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא להרים טלפון למסעדות באיזור (אם זה בארץ) ולראות אם יש להם מודעות לעניין הגלוטן. אם זה בחו"ל - אז לבדוק האם יש מסעדות שמגישות מנות ללא גלוטן באינטרנט. להפתעתי, עם השנים המודעות לעניין גברה ועכשיו כמעט כל מלצר במסעדה יודע מה זה גלוטן ואילו מנות אסורות עבורה. (בלי קשר זה קצת מצחיק לראות את המבט הנלחץ שלהם כשהיא אומרת שהיא אלרגית לגלוטן, כאילו חייה מופקדים בידיו
) הדבר השני שחשוב הוא להצטייד בכל מיני חטיפים למקרה חירום. תמיד כשאנחנו נוסעים לחו"ל אז חצי מהמזוודה שלנו מפוצצת בבמבה, אפרופו וסניקרס
הדבר השלישי הכי חשוב זה שמי שנוסע איתך, ידע מה אסור ומה מותר ויהיה רגיש לנושא, כדי שלא יהיו טעויות לא נעימות. אם צריך, אז גם להעביר לו הדרכה קצרה לפני הנסיעה. לפעמים גלוטן נמצא בדברים שהכי לא חושבים עליהם (תבלינים, רטבים וכו') והבן אדם יכול לא לדעת שהוא גורם לך נזק בדמוי סלט תמים. אז חשוב להבהיר את הנקודות האלה לפני שיוצאים לחופשה משותפת
וסתם בלי קשר - עוד שבוע פריז
. מישהו יכול להמליץ על מסעדות שוות לצליאקים?
בהצלחה לכולם!!!

ליטל 89

New member
מה לקחת לחופשה

אתמול חזרתי מחופשה ברודוס. לקחתי:
מלא אוכל לשדה תעופה. אם הטיסה מתעכבת, אם הארוחה הנטולה שהבטיחו בחברת התעופה לא ממש טעימה או לא ממש נטולה, אם יש נסיעה ארוכה מהשדה למלון, ועל כל צרה שלא תבוא.
לחמניות בר אל בצידנית קטנטנה , הכנסתי למקררון שהיה בחדר והלחם נשאר טרי וטעים! הכי מופתעת הייתה אימי, אשר מניסיון של 10 שנים עם לחמים נ"ג מכירה כי אחרי יום מחוץ למקפיא הלחם מעלה עובש, ואילו לחמניות בר אל נשארו טריות וטעימות ללא חימום, ללא מקפיא, רק קירור בסיסי! כיף שיש לחמניה לסנדוויץ', כי בין ארוחת הבוקר לארוחת הערב לא היינו באזור המלון אלא בטיולים רחוק מאזורי קניות.
פריכיות לארוחת בוקר (פשוט וטעים לי). האהובות עליי הן פריכיות מתירס. עם קצת חמאה וגבנ"צ הייתה ארוחת בוקר מצויינת.
המון חטיפים: בייגלה (של אוסם), במבה, עוגיות (של תאנה), חטיפי אנרגיה (של free)- כי בטיול לא סופרים קלוריות, וגם לא אחוזי שומן, כולסטרול, מלח ושאר ירקות.
כרטיס מסעדות. אחרי שנים של ניסיון רע עם כרטיס מסעדות (המלצרים חשבו שאני מבקשת נדבה כי אני מאוד חולה
) לקחתי כרטיס מסעדות ביוונית. הופתעתי לטובה מהמארחת במלון גראנד הוטל (רודוס) אשר קראה את הכרטיס ביוונית וסידרה אותי כל ערב עם ארוחה מצויינת ונטולה! התייעצה עם השף, הראתה לי על הבופה מה מותר ובנוסף הגישה לי דג סלמון בתנור בנייר כסף + תפו"א אפוי בנייר כסף.
אורך רוח וחך מצוחצח ומזומן למאכלים שונים ומשונים אך נטולים- למקרה בו אין מה שאני אוהבת, אך יש משהו שמותר ולכן אוכלים, אולי זה אפילו טעים.
חבר תומך ומגניב, זורם ומבין, שעודד אותי בשעות הקשות (7 שעות המתנה בשדה תעופה בחזור, קיוסק גלוטני שבו רק בורקסים וסנדוויצ'ים ולגולת הכותרת- חילקו מטעם חברת התעופה סנדוויצ'ים לכולם ואני תקועה עם בייגלה ופירות יבשים מהבוקר. לא כל כך מסכנה אך מרחמת על עצמי) שכחתי בבית:
סבלנות להסביר ו"להציק" על צליאק, על מה הרכיבים, לשאול "את בטוחה???". מזל שלקחתי חבר לא ביישן שעזר לי

שלושה דברים שלוקחים לטיול

הי, אני לא מתה על להיסחב עם תחליפים אז מה שאני חושבת שצריך זה: 1. המלצות ומידע על מסעדות/חנויות שבהן אפשר לקנות/להזמין נ"ג בסביבות הטיול. 2. גמישות מחשבתית- ביום אחד לאכול "סתם סלט" בידיעה שביום אחר ממגיעים למסעדה שווה.. 3. שיתוף פעולה של החברים לטיול- ככה אפשר להגיע למקומות שתכננו.

shiratel

New member
כותבת בשם חברתי הצליאקית האהובה../images/Emo23.gif

שהיא הדבר הכי מדהים בעולם, וסכרתית בנוסף לכל, ככה שבשבילה למצוא אוכל מתאים זה בכלל אתגר, אבל היא עומדת בזה בגבורה
שלא נדבר על זה שהצבא נתן לה פטור במהירות שיא (
) ולמרות הכל התנדבה לשירות לאומי
אז לענייננו: דבר ראשון - האמפי שלה. הבחורה חיה ונושמת מוזיקה. דבר שני - קנבס וצבעים. הילדה אמנותית, מציירת מגיל מאוד מאוד קטן, ואמנות זה בערך החיים שלה... דבר שלישי ואחרון - משקפי שמש. אם כבר חופש - אז בסטייל
תודה ובהצלחה לכולם

Sigali

New member
הדברים הכי חשובים

את הבעל
נשיקה
את ששת הילדים המהממים
ואת עוגת הגבינה ללא גלוטן המנצלחת שלי
(מי שירצה מתכון אתן באהבה ובכייף)

למעלה