לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1196311,963 עוקבים אודות עסקים

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'תחרות "צליאקים נופשים"'
תחרות "צליאקים נופשים"
<< ההודעה הנוכחית
01/07/2011 | 14:07
69
79
לצפיה ב-'רוצים פרסים נטולי גלוטן? '
רוצים פרסים נטולי גלוטן?
28/06/2011 | 12:04
63
53
רוצים פרסים נטולי גלוטן?

אומרים שקשה לטייל ולנפוש עם אנשים צליאקים, בעיקר בגלל ההכנות ושפע המוצרים שצריך לקחת איתנו אל תוך החופשה.

תפוז, בשיתוף יצרן הלחם "בר אל", מזמינים אתכם לתחרות "צליאקים נופשים": ספרו לנו מהם שלושת הדברים החשובים ביותר שצליאקי צריך לקחת איתו לחופשה – ואולי תזכו בחבילת מוצרים נטולי גלוטן!

אז מה עושים?

בין התאריכים 28/6-5/7, ספרו לנו מהם שלושת הדברים החשובים והמומלצים ביותר שכדאי לצליאק לעשות לקראת חופשה נטולת גלוטן. האם זה מזון מיוחד, או אולי בכלל משהו אחר.

עשרה גולשים שייבחרו על ידינו יקבלו את הפרסים הבאים:

ארבעת המקומות הראשונים יקבלו את החבילה הנ"ל:

·         4 X רביעיית לחמניות

·         4 X שלשיית ג'בטות

·         2 X לחם קל עם גרעיני צ'יה

·         2 X שלשיית תחתיות לפיצה

·         4 X תערובות אפייה להכנה בבית

·         3 X עוגיות ממולאות

·         משלוח עד הבית בחברת שליחויות

·         סה"כ עלות החבילה: 394 ₪

ששת המקומות הבאים יקבלו את החבילה הנ"ל:

·         6 X תערובות לאפייה בבית

·         משלוח עד הבית בחברת שליחויות

·         סה"כ עלות החבילה: 159 ש"ח      

את התשובות ניתן להעלות עד ה-05.07 ב-12:00. לאחר מכן נודיע על הזוכים.

אנא עיינו בתקנון התרות המלא
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...

פרטים נוספים על "בר אל"

מותג בר-אל הינו יצרן הלחם ללא גלוטן היחידי בארץ המאושר ע"י משרד הבריאות ובעל רשיון יצרן לייצור מוצרים ללא גלוטן. בבראל ניתן למצוא מגוון מורחב של מוצרים ללא גלוטן וללא תוספת סוכר

מבצע "קונים בשלישיות וחוסכים" בחנות המפעל. ניתן גם לבצע משלוחים הביתה.
http://www.barellife.co.il/

טל. 04-6224695
צליאק >>
לצפיה ב-'לא "קשה" בכלל, רק צריך להיערך בהתאם'
לא "קשה" בכלל, רק צריך להיערך בהתאם
28/06/2011 | 12:10
32
1. להצטייד במצברוח טוב. הרי יוצאים לחופש, זה כבר כייף
2. להיערך בהתאם - לתאם הגעה למקום הנופש, ליידע ,לעדכן ולשתף ברגישות לגלוטן
3. להביא "צידה לדרך" את הדברים מהבית שאי אפשר בלעדיהם: לחם, קרקרים וכו'.  אם המקום ערוך להכנת מזון ללא גלוטן - מה טוב ! אבל שלא יהיה מתח וסיבה לדאגה בגלל האוכל. אחרי הכל, אוכל זה לא הכל.  העיקר החברותא, המקום שבחרנו והמחשבה החיובית.
ותמיד יש: פירות וירקות להכין סלט, להקפיץ משהו במחבט  או על הגריל. האפשרויות רבות - רק לא לעשות מהצליאק "עניין".
ו..
יחי החופש והחופשות שבדרך.
צליאק >>
לצפיה ב-'בטח שרוצים! '
בטח שרוצים!
28/06/2011 | 12:58
1
14
אז הנה הרשימה שלי:
הכי חשוב - להביא מישהו שאיכפת לו מכם! ברצינות -שלא יגיד משפטים כמו "האוכל זה לא העיקר"...
גם חשוב - המון צ'ופרים קטנים (אכילים וגם כאלה שלא) שעושים טוב על הלב גם אם קורות תקלות...
ואחרון חביב - מחשב נייד/אייפון או להתחבר בכל נקו' אפשרית לפורום הנהדר הזה, לשאלת שאלות, קבלת המלצות ותמיכה כללית ...

ורד.
צליאק >>
לצפיה ב-'יוזמה יפה ! '
יוזמה יפה !
28/06/2011 | 13:33
13

וזאת הרשימה שלי :

* כלים חד פעמיים - כוסות, צלחות, - אתם לא רוצים לאכול על צלחת שמישהו ניקה
ב2 שניות אחרי ארוחת גלוטן
* מזון שנשמר לזמן ארוך גם ללא מקרר: קרקרים, עוגיות, קורנפלקס, לחמניות,
* מדריך העמותה \ חיבור לאינטרנט ואפליקציות לאיתור נקודות מכירה מסעדות
ומקומות קרובים שמוכרים מזון ללא גלוטן
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושת הדברים החשובים של מאי'
שלושת הדברים החשובים של מאי
28/06/2011 | 14:50
4
35
אני לא יודעת אם ילדים בני שבע וחצי וקצת יכולים להשתתף,
אבל בכל זאת שאלתי את הצליאקית וזו התשובה שלה:

1. אמא
2. אבא
3. אחותי

ביקשתי ממנה לפרט:

1. אמא תדאג לי לאוכל...
2. אבא ינהג...
3. אחותי שאוכל לעצבן כשיהיה לי משעמם...

החופשה המושלמת
צליאק >>
לצפיה ב-'גביע| גדולה הילדה הוז שלך '
גביע| גדולה הילדה הוז שלך
28/06/2011 | 15:19
15
לצפיה ב-' מקסימה(:'
מקסימה(:
28/06/2011 | 17:14
7
לצפיה ב-'גאוני '
גאוני
29/06/2011 | 11:44
6
לצפיה ב-'אין אין אליה '
אין אין אליה
04/07/2011 | 00:15
4
לצפיה ב-'ושלושת החשובים שלי'
ושלושת החשובים שלי
28/06/2011 | 15:03
22
1. שקית עם ממתקים שווים במיוחד שיכולים להתחרות בקינוח הכי שווה, רצוי כאלו שלא נמצאים בשימוש יומיומי.
2. אוכל מוכן (פנקייקס, שניצלים, פסטה מבושלת) שאפשר למקם במקרר ולחמם בשעת הצורך על טוסטר קטן.
3. המון מצב רוח טוב וסבלנות לאנשים שאין להם מושג מה זה צליאק...
צליאק >>
לצפיה ב-'וואו , רק שלושה?'
וואו , רק שלושה?
28/06/2011 | 15:42
12
1. ספר טוב. אפילו שניים (ממליצה בחום על נוילנד של אשכול נבו), כי אוכל או לא אוכל, רק בחופשות יש לי זמן לקרוא ספרים.
2. מוזיקה טובה. כזו שעושה מצב רוח טוב ואז זה לא ממש משנה אם לא מוצאים מה לאכול
3. רשימה של מסעדות ידידותיות לצליאקים, כי למי יש זמן להתעסק עם בישולים בחופש. ליתר בטחון אפשר להביא למסעדנ קרקרים או לחמניות או לחם נ"ג מהבית.

ועכשיו בא לי חופש. כמה זמן נשאר עד אוקטובר?
צליאק >>
לצפיה ב-'ממש לא בעיה'
ממש לא בעיה
28/06/2011 | 15:44
12
שלום

כמעט כולם יאמרו אותו דבר כי אלו בעצם הדברים העיקריים בחופשה

קודם כל יש לברר במקום הנופש את התנאים, היום כבר זה קלי קלות ורובם ערוכים לכן נשאר לקחת תוספות מיוחדות:

1. צחוק וכיף - אומרים שצחוק עוזר להבריא ( לא מצליאק) אבל מדברים אחרים
2. חומר מאינטרנט על מקומות "שווים" וטובים באיזור הנופש
3. הרבה כסף לרכוש את מה שרוצים כי שוב לא העבירו את החוק לצליאק בממשלה

חוץ מזה רק ליהנות ובאמת היום הכל כ"כ נגיש וקל כך שלא צריכה להיות מניעה

חופש נעים לכולם
עמיחי
צליאק >>
לצפיה ב-'3 הדברים הכי חשובים:'
3 הדברים הכי חשובים:
28/06/2011 | 16:14
31
1. לערוך מחקר קצר על היעד אליו נוסעים- איפה יש חנויות בהן מוכרים מוצרים לל אגלוטן, איפה יש מסעדות שמגישים בהן מנות ללא גלוטן, ולגבי בית המלון בו מתארחים- האם ערוך לארח צליאקים. במידה ומתארחים בדירת נופש- אם יש כל מה שצריך כדי לבשל בה (כלי בישול וכלי אוכל).

2. לקחת איתכם קצת מוצרים בסיסיים במידה ונתקעים בלי אוכל נטול גלוטן זמין במקום החופשה- חבילת לחם, קרקרים, חבילת עוגיות. אם יש מטבח זמין- גם חבילת פסטה נ"ג כדאי לקחת.

3. להצטייד בכרטיס מסעדות (ניתן למצוא באתר עמותת הצליאק) בשפת היעד אליו נוסעים.

וטיפ נוסף ואחרון (יותר "רוחני" מאשר "חומרי"-  להצטייד בסבלנות ולנסות ולקבל שלא תמיד נוכל לאכול כל מה שבא לנו. אני טיילתי בקרואטיה לפני שנתיים ונורא התחשק לי גלידה אבל לא יכלתי לקנות בשום מקום- קיבלתי את זה בהבנה ולא בבאסה גדולה, בארץ פיציתי את עצמי בגלידה ענקית
צליאק >>
לצפיה ב-'3 הכוכבים ההכרחיים שלי:'
3 הכוכבים ההכרחיים שלי:
28/06/2011 | 17:13
19
1. את Xמן כגרוש כדי שתהיה לי אפשרות מלכתחילה לצאת לחופש(:
2. תרמיל מלא ספרים (וחובה שיהיה לפחות קומיקס אחד) וציוד ציור.
3. בחירת היעד מראש ע"פ רמת הידידותיות לצליאק ע"י טלפונים, מיילים ומה שלא יהיה כדי שאוכל פעם אחת לקחת איתי את מס' 2 בלי לוותר על משהו למען אוכל (שזה, אם נודה באמת, אבסורד כשכל מה שרוצים זה לנוח לנוח לנוח).

צליאק >>
לצפיה ב-'אמממממ'
אמממממ
28/06/2011 | 18:06
6
1. מוצרים חד פעמיים כמו כלים לאוכל - וכמובן קופסאות אטומות היטב, ואסלוניות (למקרה הצורך...)
2. הכנה לטיול של - המון מצב רוח, מפה לדרך שברור שנסמן עליה את המסעדות והחנויות בדרך
שמציעות מאכלים ללא גלוטן, כובע וקרם הגנה (כי צריך להיות חכמים בשמש) וחברים טובים.
3. וכמובן שאי אפשר לשרוד בלי הלחמים והעוגיות של בר-אל, כי זו איכות חיים שאין עליה!

טיול מהנה לכולנווווווווו
צליאק >>
לצפיה ב-'את רועי! '
את רועי!
28/06/2011 | 19:17
1
17
אני חייבת להודות שטיולים אצלי זה הדבר הכי לא ספונטני שקיים.
אז מה אני צריכה לקחת איתי לחופשה?

1. את רועי, כדי שירגיע אותי כל פעם שאני שומעת את המשפט "אנחנו מעדיפים לא לקחת סיכון עם צליאק, אין לך כאן מה לאכול...".
2. iphone שמתחבר ל"בלי גלוטן" בלי הפסקה, וכמובן ל"פורום צליאק"
3. מזוודה מלאה באוכל- אני לא צוחקת, נסענו לעשרה ימים לרומניה, בדקנו מראש, שיחסית יש שם מה לאכול אבל בכל זאת אימא שלי הביאה שתי מזוודות, אחת עם בגדים+נעליים+כלי רחצה והשניה עם אוכל לשני (20 ק"ג בערך) שכשפתחנו אותה הבנו שאנחנו יכולים להתקע כולנו שבוע במדבר ולצאת עם עודף משקל.   (איזה מזל שיש אימא!!!).

אגב, כמעט כל האוכל חזר הביתה איתנו מרומניה, אחרי שעליתי איזה 3-4 ק"ג כראוי לחופשה, ואימא שלי אומרת לי: "אבל לא אכלת כלום!..."
צליאק >>
לצפיה ב-'מבינה אותך בקשר לרועי'
מבינה אותך בקשר לרועי
29/06/2011 | 10:57
6
לצפיה ב-'יופי של רעיונות המשיכו לשרשר עוד '
יופי של רעיונות המשיכו לשרשר עוד
28/06/2011 | 19:17
7
לצפיה ב-'העצות של צליאקי בן 11'
העצות של צליאקי בן 11
28/06/2011 | 19:25
1
25
הנה שלושת הדברים החשובים ביותר לדברי הצליאקי שלי בלשונו ולא עריכה

1. מרכיב בסיסי לכל טיול - לחמניות. ההסבר: כולם אוכלים לחמניות אז חשוב שגם לצליאקי תהיה לחמנייה.
2. את הפורום כדי שיהיה אפשר לשאול אם יש משהו שלא יודעים
3. בשר ההסבר: כי זה טעים!
צליאק >>
לצפיה ב-'ישששששששש... אז בחופשה הבאה אני באה איתכם?'
ישששששששש... אז בחופשה הבאה אני באה איתכם?
30/06/2011 | 13:30
9
זה הוא אמר... "לוקחים את הפורום..."
צליאק >>
לצפיה ב-'אצלי זה מתחלק ל 2... בארץ ובחו"ל'
אצלי זה מתחלק ל 2... בארץ ובחו"ל
28/06/2011 | 19:39
14
בארץ:
-עוגיות
-אוכל ( ירקות, אוכל מבושל, וכ"ו )
-עוד עוגיות

בחו"ל:
-דף עם כמה שיותר מדיע שאספתי דרך האינטרנט על היעד
-כרטיס מסעדות
-סבלנות רבה והכנה נפשית ל"נאכס" מדי פעם
צליאק >>
לצפיה ב-'3 הדברים החשובים לנופשים חולי צליאק'
3 הדברים החשובים לנופשים חולי צליאק
28/06/2011 | 19:48
18
לו הייתי נוסעת לחו"ל עם חברתי שהיא חולת צליאק הייתי לוקחת איתנו לטיול כמה דברים חשובים לנשנש ושיחזיקו אותה בכיף:
1. חטיף צ'יפס בטעם צ'דר ללא גלוטן
2. חלבה ללא גלוטן
3. לחמית ללא גלוטן
ניתן היה להוסיף גם חטיפי בריאות בטעמים שונים, כמו משמש ושוקולד ללא גלוטן
צליאק >>
לצפיה ב-'השלישיה שלנו'
השלישיה שלנו
28/06/2011 | 20:58
13

1. נופשים עם משפחה או חברים שאוהבים אותנו מספיק על מנת להתאים עצמם לתזונה שלנו בבחירת המסעדות. (כמובן גם לעיתים נופשים רק הקן הפרטי שלנו).

2. עבודת שטח מדוקדקת שלא מביישת אף חמ"ל צה"לי..ממפים את האיזור לפי המסעדות..לפי זה בוחרים מקומות לינה ברדיוס סביר שיאפשר נסיעה נעימה למסעדה. החמ"ל כולל אמא טלפנית שמבררת בצימר או במלון מה יש ואין ומה יכול להיות..טלפנית? רמטכל!
כמובן שמבררים כתובות של חנויות טבע ומתקשרים לוודא מראש שיש את הלחמניות האהובות על הילדון..

3.לוקחים צידה לדרך בדמות לחמניות, ממרחים וירקות ופירות בצידנית. עוגה של תמי או אחר גם הולך (-:

והכי חשוב מבחינתי, שמחה, בריאות וכייף בנסיעה ובכלל.
שהרי האוכל הוא לא העיקר.
חשוב שנאכל טעים ובריא ומפנק אבל כדי למלא את הנפש לא צריך מזון (-:

צליאק >>
לצפיה ב-'מנסיוני האישי, שלושת הדברים שאני מקפידה לקחת:'
מנסיוני האישי, שלושת הדברים שאני מקפידה לקחת:
28/06/2011 | 21:31
34
1. פיתות או לחמניות שנשארות טריות לאורך זמן (לאור נסיוני גיליתי שבאמת הפיתות של בראל נשארו טריות לאחר הפשרה למשך מס' ימים).
2. נשנושים כגון פריכיות צ'ילי-מתוק, פירות, בייגלה נ"ג - כדי להעביר את הנסיעות בכיף.
3. ממרחים שאינם דורשים קירור כגון טחינה ושימורים שונים - אי אפשר לדעת האם מגיעים למקום שערוך (שלא לדבר על מודעות) לצליאק, אז שתהיה אופציה לארוחה מזינה.

צליאק >>
לצפיה ב-'שלושת הדברים שלי : '
שלושת הדברים שלי :
28/06/2011 | 21:49
18
1. לקחת מוצרים בסיסיים כמו לחמניות / פיתות (כמובן שרצוי לשמור בצידנית) + כלים חד פעמיים במקרה שמתוכנן פיקניק.

2. נשנושים / עוגה שווה כדי שאף אחד לא ייתקע בך מבטים כאילו חסר לך משהו

3. לרכז רשימה של מקומות שניתן להזמין בהם אוכל ללא גלוטן בקירבת מקום. (או לחילופין לקחת אייפון / אייפד/ מחשב נייד כדי להתעדכן און ליין)
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
28/06/2011 | 22:12
9
לדעתי הדברים הכי חשובים הם:

המחקר - לפני כל טיול אני נוהגת לעשות "מחקר" על מנת לגלות היכן יש מסעדות ידידותיות לצליאק, איפה ניתן לרכוש מזון נטול גלוטן והאם יש דברים מיוחדים שצריכים לדעת .

הצטיידות- לכל טיול חשוב לקחת מזון שלא מתקלקל, אוכל שישלים אתה שמקבלים בטיסות ובמקרה ששוהים בהוסטלים עם מטבח משותף כלי בישול בסיסיים למניעת זיהום משני.

ראש יצירתי ולב פתוח :

ראש פתוח - כשיוצאים לטיול צריך ראש יצירתי כדי למצוא אוכל שמותר במקומות לא שגרתיים (אנחנו קינינו בננות בגובה 6000 מטר בפסגת הר הרחק מכל מקום ישוב), כדי להסביר מה מותר ומה אסור לנו לאכול (אפשר להשתמש בשפת גוף ותנועות ידיים גם, זה גם ממחיש וגם מצחיק) ובעיקר כדי למצוא פתרון למצבים מביכים ולא נעימים.

לב רחב- כשתפגשו בטיול אנשים שיקבלו אתכם כמו שאתם, תעשו להם מקום בלב, זו מתנה יקרה מפז.

טיול  נעים!

מריאלה
צליאק >>
לצפיה ב-'הצליאקית אמרה:'
הצליאקית אמרה:
28/06/2011 | 22:43
1
19
לפני שראתה תשובות של אחרים, וואני לא ערכתי:

1. לחם בראל מרוסס.

2. כרטיס מסעדות בשפה המתאימה.

3. ספונטניות/ראש פתוח: לשעת לשאול "מה מכיל האורז?" ולא להסתפק רק במידע שקוראים מראש ביאנטרנט, לדעת שאפשר לאקנות אוכל גם בדוכן ברחוב, כל עוד המוכר/ת בדוכן מבין/ה באמת מה רוצים ולמה מתכוונים (מה מותר ומה אסור).
צליאק >>
לצפיה ב-'* לשעת = לדעת; לאקנות = לקנות'
* לשעת = לדעת; לאקנות = לקנות
28/06/2011 | 22:46
5
וסליחה על השגיאות - ניסיתי להקליד בקצב בו דיברה וזו התוצאה...
צליאק >>
לצפיה ב-'החיים שלונו טובים!'
החיים שלונו טובים!
29/06/2011 | 07:26
1
7
מה צריך לקחת איתנו לחופשה?

1. שקית לחם פרוס - כדי שתמיד נאכל לארגן לנו איזה סנדביץ' נחמד.

2. בן זוג תומך או חברים טובים טובים, שמבינים שאסור לטמא קופסאות ולא מנגבים מהקערות הכלליות.

3. רשימה מדודקדת של מקומות עם מסעדות או סופרים עם מוצרים נטולים - בן אם זה בארץ או בחו"ל, בבחינת הגולן אינו פתח תקווה, ולא בכל מקום יש מודעות.

והרבה הרבה סבלנות ושמחה.

חופשה זה כיף, נכון?

צליאק >>
לצפיה ב-'הרשימה שלנו'
הרשימה שלנו
29/06/2011 | 09:23
14
1  לקבל הדרכה מתמי הגדולה מכולם מה לקחת
2 התנ"ך הירוק ולהראות אותו לשף במידת הצורך
3 עוגיות או עוגות שוות כי עם אוכל תמיד אפשר להסתדר מקסימום אוכלים תפו"א ואורז כמו בפסח אבל על קינוחים לילדים בכל אופן קשה לוותר
חוץ מזה חופשה זה תמיד כיף להשתדל לא להתרכז בנושא של האוכל כי תמיד אפשר להסתדר...
צליאק >>
לצפיה ב-'מה אנחנו לוקחים איתנו?'
מה אנחנו לוקחים איתנו?
29/06/2011 | 09:30
9
אופטימיות
סבלנות
והכי חשוב: אמא שתדאג לכל השאר...
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושת הדברים החשובים'
שלושת הדברים החשובים
29/06/2011 | 14:56
8
בגלל ששאלו מה"לקחת" ולא מה לעשות, אז:

1. מס' טלפון סלולרי של השף במלון, עמו דיברנו עוד קודם, כדי לעדכן אותו שמגיעים לאוחה ולהתעדכן בשינויים אם ישנם.
2. לחמית/לחם, ביסקויטים נ"ג, מעט חטיפים נ"ג ומוצרים יבשים שלא מתקלקלים
3. אורך רוח וסבלנות....והבנה שלא תמיד הרצוי מצוי, אבל זה לא יהרוס חופשה נפלאה.
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושת הדברים החשובים'
שלושת הדברים החשובים
29/06/2011 | 16:04
12
היות שמדובר בדברים שצריך לקחת ולא בדברים שצריך לעשות... אלך על מה שעשיתי בחופשתי האחרונה:

1. לקחת צידנית רכה עם מוצרי בסיס כולל דברים שווים: לחמניות, בורקסים/קלצונה ועוגיות (וחלב סויה אם אתם מאלו שהתמזל מזלם להיות גם מאותגרי לקטוז בנוסף). בנוסף לקחת בתיק הצמוד "מנת קרב" בשביל הנסיעה/טיסה, למקרה שחברת התעופה תתרשל ותשכח את המנה המיוחדת/היא לא תהיה טעימה (הסעיף הראשון קרה לי והיות שצפיתי אותו לחלוטין היה לי הרבה יותר קל).  
2. לקחת דף הנחיות מפורט של מקומות לקניית מוצרים מותאמים/מסעדות אפשריות, כשאפשריות אומר גם בר סלטים או מסעדת סטייקים - לא חייבים תמיד לחפש לחם ופסטה...
3. להצטייד בהרבה סבלנות ובמינימום ציפיות, לזכור שגם בימים רגילים בארץ לא תמיד קל, אנשים לא תמיד מבינים ומתחשבים, לא תמיד יש שפע - אז על אחת כמה וכמה בחו"ל. להתכונן מראש כדי שאם השף במלון יאכזב ויכין בטעות מנה מחיטה מלאה כי הוא לא יודע מה זה גלוטן, עדיין לא תישארו רעבים. אם יש לכם שותפים לחופשה שלא מכירים אתכם מספיק טוב להכין אותם מראש כדי שלא יארגנו משהו כמו ביקור מיוחד במוזיאון הפיצה שכולל טעימות או טיול פעיל במאפייה.

יש גם סעיף חלופי כקוריוז - הציעו לפני לקחת את תמי לחופשה, אפשר גם לתכנן את החופשה בפתח תקווה, תמי כבר תדאג לשאר...

צליאק >>
לצפיה ב-'שלושת הדברים שכדאי לקחת לחופשה'
שלושת הדברים שכדאי לקחת לחופשה
29/06/2011 | 15:50
14
לחופשה בארץ:
1. אוכל מוכן לאותו יום שאפשר לאכול במידי אם לא נמצא מקום נטול גלוטן ומלאי חטיפים.
2. מלאי מזון שאפשר לשים במקרר ולהכין (תמיד נופשים בדירת נופש- גם זול וגם תמיד בטוח שהאוכל נטול גלוטן)
3. שמות של מקומות שבהם מגישים אוכל נטול גלוטן באיזור שבו אנו נופשים- רצוי גלידריות.

לחופשה בחול:
1. אוכל מוכן ליום הטיסה+ חטיפים. +אישור רפואי
2. מלאי מזון ליומיים הראשונים אם לא נמצא מקום קרוב שבו מוכרים מזון ללא גלוטן.
3. רשימה של ספורמרקטים שבהם מוכרים מזון נטול גלוטן +מוצרים ללא גלוטן שאפשר למצוא בחול ולא בארץ.
צליאק >>
לצפיה ב-'3 הדברים:'
3 הדברים:
29/06/2011 | 16:59
11
1. את הבעל...הרי מי יכין לי לאכול אם ניסע לכמה ימים?
2. אוכל מוכן [שכמובן הבעלול הכין] שאפשר לאכול אותו גם קר ובלי בעיות לדרך- פשטידות למינהם, לי אין בעיה גם לאכול שניצל קר וכו' וכמובן ירקות ופירות.
3. את הילדים, שכל פעם שיבוא לי חשק לאכול משהו עם גלוטן אני אוכל לחפור להם שיאכלו ושזה טעים....כי ככה פסיכולוגית אני "שובעת" ממה שאסור לי
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושת הדברים החשובים לשרון היוצאת לטיול'
שלושת הדברים החשובים לשרון היוצאת לטיול
29/06/2011 | 18:07
9
איפון
פסק זמן
פסטה בלי גלוטן
צליאק >>
לצפיה ב-'3 דברים הכי חשובים לצליאקי בחופשה: '
3 דברים הכי חשובים לצליאקי בחופשה:
29/06/2011 | 21:14
11
1.הדבר החשוב מכל, הוא להכין צידנית מהודרת ובה מוצרי בסיס שווים: לחמניות,בורקסים,עוגיות מיוחדות גם בטעם וגם המראה,וכמובן שאימא תדע לבשל ותפנק אותכם בכיסונים,קציצות, ועוד כל מיני דברים קטנים וטעימים.

2.להכין רשימה של מקומות שבהם אפשר לרכוש מצרכים מותאמים, וכמובן להתפנק במסעדות של סלטים ובשרים + מרק זה דבר לא רע בכלל, שיהיה בתאבון!

3.ולא פחות חשוב מצב רוח טוב, יוצאים לחופש בפנאן, מתנתקים מהכל, מריצים בדיחות, וכמובן מצטיידים בספרים העוסקים בצליאק, בכדאי להעשיר את הידע ובין היתר ספר מתכונים שתוכלו להכין יותר מאכלים טעימים המותאמים במיוחד לחולי הצליאק שאין ספק ישפרו עוד יותר את מצב הרוח שלכם !
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושה דברים להורה לילד צליאקי שיוצא לחופשה'
שלושה דברים להורה לילד צליאקי שיוצא לחופשה
29/06/2011 | 21:57
16
מכשיר טלפון סלולרי עם חיבור לאינטרנט שמאפשר לחפש מסעדות ללא גלוטן.

לא חייבים לאכול במסעדה! אפשר לקחת טייק אווי מהמסעדה ולאכול על הדשא, על החוף (למשל מהג'ירף באילת).

שיחה עם צוות המלון בערב לגבי ארוחת הבוקר... שלא תתאכזב מול בופה שאי אפשר לגעת בו.

קרם הגנה :)

צליאק >>
לצפיה ב-'אחותי חולת צליאק '
אחותי חולת צליאק
29/06/2011 | 22:59
12
היינו בטיול באיטליה והיא לקחה
1 לחם והמון לחם..[
2 שקיות אורז[למקרה שנתקע,או אם חלילה תאכל משהו שיעשה לה קלקול קיבה]
3 קופסאות שימורים
עלינו למטוס עם המון אוכל...
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושה דברים צליאקים'
שלושה דברים צליאקים
30/06/2011 | 10:01
1
24
מה להביא?
1. מארז מעורב של החטיפים הקטנים: בוטנים, שומשום, קוקוס. נורא זול לא מתפרק, משביע ובריא.נא לקחת מספיק בשביל כולם, כי פתאום כולם רוצים..
2. פרות שלא מתרסקים כמו תפוחים ואגסים. משביע בריא טעים- בעיקר באויר הפתוח. ושוב להביא כפול! כולם מתחננים...
3. עוגיות קשות שעשיתם בבית... עם ריח נעים כזה. (קמח חומוס שעושה מרקם קשה וכמעט אמיתי..) עם שוקו ציפס או בלי. והפעם להביא באמת הרבה כי לכולם נוזל ריר...
ומה לא להביא?
1. פרוסות מסכנות של מכונת לחם, שנהפכו לערמת פרורים לציפורים בתוך השקית הדביקה בטילטולי הדרך..
2. וופלה מצופה כשר לפסח, שהבאתם אותו כי הוא נורא טעים, וגם אתם רוצים וופלא. ... לא! אל תביאו. ישאר לכם רק וופלא בלי שוקולד. זה טוב רק ישירות מהמקרר.
3. עוגה כושית טעימה שנשארה משבת, תוסיפו אותה לפירורים ההם של הלחם. הציפורים יהנו מאוד וירוויחו  גם הם דיאטה נטולת גלוטן..
בהצלחה. אבל אל תשכחו לצאת, זה טוב! וטעים.. :)
צליאק >>
לצפיה ב-'3 דברים חשובים -'
3 דברים חשובים -
30/06/2011 | 10:30
8
דבר ראשון להביא איתך את הרשימה -
4  X רביעיית לחמניות
4 X שלשיית ג'בטות
2 X לחם קל עם גרעיני צ'יה
2 X שלישיית תחתיות לפיצה
4 X תערובות אפייה להכנה בבית
3 X עוגיות ממולאות
דבר שני - עוגת גבינה עם פירורים ( 5% שלא משמינה ) כשהתחתית עשוייה מפתי בר נטול גלוטן.
דבר שלישי ואחרון - הרבה הרבה מצב רוח .
בברכת חופשה נעימה לכל הילדים.
צליאק >>
לצפיה ב-'חופש.....'
חופש.....
30/06/2011 | 10:40
3
מישהו שדואג ואוהב באמת, שאני והצליאק שלי לא יהיה עול בשבילו ( הבעל כמובן...)
הרבה הרבה מצב רוח וזרימה
פיתות של בר-אל- כדי שלא יהיה מצב של 'נתקעתי'

ואם הילדים נשארים בית אז כמובן סלולרי- לשמוע שהם עדין חיים (ועדיף חיים טוב)
ומספיק דלק לחזור הביתה (או כרטיס טיסה חזרה)
צליאק >>
לצפיה ב-'אנחנו חזרנו מטיול גדול לתאילנד '
אנחנו חזרנו מטיול גדול לתאילנד
30/06/2011 | 11:19
47
עם צליאקית בת 3.5 ואלו הטיפים שלנו לתכנון הטיול, וגם קצת על מהלך הטיול עצמו

קודם כל לעלות על האינטרנט ולעשות מחקר על המקום אליו נוסעים, כדי להכיר את מנהגי האכילה ביעד על מנת להתארגן בהתאם. יש מקומות שנהוג לאכול לחם בארוחת בוקר, למשל אירופה וארה"ב ויש מקומות בהם יש תחליפים לארוחת בוקר כמו בתאילנד, שם נהוג לאכול יוגרטים, קערת אורז ופירות אקזוטים.

אחרי שמכירים קצת את מנהגי המקום, להכין רשימת שאלות, ואז לחפש באינטרנט אנשים שהיו שם ויש להם צליאק, כדי לקבל מהם טיפים על הביקור. איפה יש אוכל נ"ג, מה נהוג להגיד למלצר במסעדה, האם יש מאכלים מסויימים שכדי להמנע מהם כי לא ידוע עם יש בהם גלוטן, אילו ממתקים מותר, וכו'.  

במחקר שלנו  גילנו שיש כרטיס מיוחד לכל ארץ לבריאי צלאיק, שכתוב בשפת המקום, ובו הסבר על צאליק ומה מותר. הדפסנו אותו ב 4 העתקים וניילנו, עותק לאימא, לאבא, לרומי, ולסבתא. הכרטיס היה איתנו כל הטיול, והתפלאנו לגלות שזה לא רק אינפורמטיבי למלצרים אלא גם מתחיל שיחות נהדר בין אנשים נוספים שמטיילים, וככה יצרנו קשרים לא צפויים אך מהנים  ויעלים מאוד (למשל זוג אוסטרלי הסביר לנו שלפעמים מוסיפים סויה לכל מיני רטבים, ולא אומרים את זה ללקוחות, ולפי הידיעות שלנו על צפון תאילנד לא נהוג לבשל עם רוטב סויה)

כדי ללמוד מילים חשובות בשפה המקומית: צלאיק, אסור, קמח, גלוטן. מאוד עוזר במסעדות

כל הזמן לדבר ולשתף את הילד בתכנון ולהרגיע חששות שאולי יש לו. אנחנו שיתפנו את רומי בהכנות לטיול שלנו, הסברנו לה שאולי לא נכיר חלק מהמאכלים, שתמיד יהיה לה אוכל, שגם אם לא יהיה אוכל שהיא מכירה, נטעם ביחד ונגלה מאכלים חדשים

אח"כ ישבנו ביחד איתה ותכננו תפריט צלאיקי למסע. האוכל יכול להמעך / להתקלקל עד שמגיעים ליעד, ושימורים מאוד כבדים בתיק, וגם לא כדי לקנות הכל מהכל, ובסוף הרוב לא יאכל. אנחנו בדקנו את הרגלי האכילה של רומי, וגילנו שהיא אוהבת לאכול פרוסת לחם עם גבינה בבוקר ובערב, ולכן החלטנו שלמשך שלושה שבועות בתאילנד, נקח איתנו 3 כיכרות של לחם נ"ג של בראל (ואנחנו מצטערים שלא לקחנו גם ביסקוויטים נ"ג לנשנושים)

אם אתם מטיילים עם חברים / משפחה, לשאול אותם אם הם מוכנים לשים במזוודה שלהם אוכל נ"ג עבורכם. במקרה שימערך, יפתח, ישפך, תאבד המזוודה, יהיה לכם לפחות חלק מהאוכל שהכנתם מראש.

בטיול עצמו - להכנס לסופר / מכולת מקומית, ולבדוק אילו מאכלים אפשר לקנות ולאכול במלון ובנסיעות. גילנו למשל שבתאילנד יש 7/11 שזו רשת של פיצוציות/כולבו/סופר שכונתי, ומוכרים שם גם אורז לבן מאודה טרי. אנחנו אכלנו כל יום ארוחת צהריים במלון שלנו, שהורכבה מטונה, ירקות טריים, אורז לבן מאודה ופירות. נהנו מאוד גם מחטיף דמוי ביסלי שעשוי מתירס.

בטיול עצמו לזרום. הלחם נמעך, הילד לא אהב את המנה, הוא טעם בטעות משהו לא מוכר..... לא לעשות עיניין, לא לכעוס או להכנס ללחץ. תמיד יהיה מה לאכול, תמיד יהיה משהו שישמח לעזור לתיירים, ואם חס וחלילה יש גם תופעות לוואי, אז עושים יום הפסקה ונחים, כי זה גם חלק מאורך החיים הצליאקי, ולפעמים זה גם משפר את הטיול

הכי חשוב - לא לתת לצלאיק (או כל אלרגייה או בעיה אחרת עם אוכל) למנוע מכם לנסוע ולטייל בעולם הנפלא שלנו. יש כל כך הרבה מקומות מעניינים ומאכלים שאין בהם אפילו טיפת גלוטן, שחבל לתת לפחד ולחששות למנוע מכם לנסוע ולהכיר מקומות נפלאים.
צליאק >>
לצפיה ב-'3 דברים חשובים לפני יציאה לחופשה:'
3 דברים חשובים לפני יציאה לחופשה:
30/06/2011 | 16:05
21
1.) מומלץ  להצטייד  מהבית  במוצרים  ללא  גלוטן, שאינם  מתקלקלים כגון : קרקרים, פריכונים  מאורז, שימורים- זיתים ,תירס, טונה וכד',
עוגיות  ועוגות  יבשות , חטיפים  שונים – במבה , בייגלה  וכד'.
למה  כדאי  לקחת  מהבית  מוצרים  ללא  גלוטן ?  קיימות  מספר  סיבות :
א.מרגע  היציאה  מהארץ  ועד  ההגעה  למקום  היעד  חולפות  מספר  שעות.
  בזמן  הזה  אין  אפשרות  להגיע  למסעדות  , מזנונים  או  חנויות  שמוכרות  מזון  ללא  גלוטן.
ב.המקומיים  אינם  מתאימים  לתקציב  או  לטעם  האישי.
ג.קיימת  בעיה  של  חוסר  זמן  למצוא  מוצרים  ללא  גלוטן.
ד.במקומות  מסוימים  אין  מבחר  של  מוצרים  ללא  גלוטן.
ה.אנשים   שהנם  שומרי  כשרות .

2.) כרטיסי  מסעדות  הן  כלי  עזר  שימושי  מאוד  לחולי  צליאק , שמטיילים  בעולם, ואינם  שולטים  בשפה  המקומית. בכרטיס  ישנו  הסבר  קצר  בנוגע  למחלת  הצליאק  ולמגבלות  המזון. חשוב  ומומלץ  להציג  כרטיס  כזה  בבתי-מלון , במסעדות  ובחנויות  לממכר  מוצרים  ללא  גלוטן.

3.) מזון  ללא  גלוטן  מומלץ  מאוד  לארוז  בתיק  יד , ולא  לשלוח  במטוס, כדי  למנוע  אי  נעימויות  הכרוכות  בעיכוב  הגעת  המטען   מסיבות  שונות . זה  מאוד  לא  נעים  להישאר  בלי  מזון  ללא  גלוטן !
בהזמנת כרטיס טיסה בחברות  מסוימות  ניתן  להזמין  ארוחות  מיוחדות  עד  48  שעות  לפני  הטיסה. הקוד  של  ארוחה  ללא  גלוטן  הוא  GLUTEN  FREE  MEAL) GFML בחברת  אל-על  למשל  מתחשבים  באנשים  בעלי  צרכים  מיוחדים.
צליאק >>
לצפיה ב-'3 דברים שאנחנו תמיד לוקחים'
3 דברים שאנחנו תמיד לוקחים
01/07/2011 | 11:37
11
1. טוסטר לחיץ+מתאם לחשמל- כך שבכל מקום שאנחנו מתארחים בו, אנחנו יכולים להכין טוסטים עם או בלי תוספות. מדובר בטוסטר שקנינו בכמה עשרות שקלים והוא בהחלט משרת אותנו היטב בארץ ובעולם.
2. אנחנו תמיד מצטיידים במספר לחמים פרוסים של בראל שמגיעים במשלוח ולבקשתנו נארזים באריזת ואקום מיוחדת. האריזה הזאת מאד חשובה כיון שניתן לקחת את הלחמים ללא הקפאה! והם מחזיקים מעמד לפחות שבועיים (כל עוד לא נפתחו). אחרי הפתיחה- למקרר. ולא אין לי אחוזים בבראל...
3. מארז גדול ובו שקיות קטנות של במבה שמהווה 'פיצוי' בדיוק ברגעים הקריטיים כשעוברים ליד חנות קרואסונים, כשהאח הלא צליאקי אוכל משהו מנקר עיניים וכו'.
4. את כל רשימת המסעדות/ חנויות נ''ג שהורדנו מהאינטרנט לפני הנסיעה ליעד x
5. חבילת פסטה נטולת גלוטן למקרים שמגיעים למסעדות שאין בהן שום מנה נטולת גלוטן. מבקשים ולרוב מסכימים ומכינים לבת שלנו את ה'פסטה שלה'. למקרה הצורך יש לנו תמיד גם מאגר שקיות קטנות של קטשופ....
צליאק >>
לצפיה ב-'לקראת חופשה אצלינו'
לקראת חופשה אצלינו
01/07/2011 | 11:53
5
אנחנו מתכונים לחופשה הראשונה שלנו (גילינו את הצליאק לפני שלושה חודשים).
אצלינו חופשה היא תמיד בארץ ולמספר ימים מועט (3-4 ימים) כך שההתארגנות לא כבדה מידי ב"ה.
אנחנו קודם כל ביררנו עם המשגיח במטבח מה התפריט ומה הרכיבים בכל מאכל. גילינו שיש לה אוכל בשפע בערב אבל בבוקר כמעט שום דבר. ולכן ניקח איתנו מגשים ונשמור מהאוכל של הערב ונחמם לה אותו בבוקר.
נוסיף לה שניצל נ"ג קפוא שנכין מראש בבית.
כמובן שלא נשכח להביא גוגיות/ עוגות ונשנושים בכמות שתספיק לכולם (הכי נחמד לאכול כולם אותו הדבר ושיש אופציה לכבד...)
ואולי הכי חשוב- לחם + לחמניות קנויוית (אצלינו זה פינוק של שבת, שאר השבוע אני אופה לה...)
המון מצב רוח, שמחה,זרימה וספונטניות

תודה על השרשור!
מחכים ונעים (0:
צליאק >>
לצפיה ב-'3 הדברים הקבועים בתיק לכל מקרה!'
3 הדברים הקבועים בתיק לכל מקרה!
01/07/2011 | 13:59
7
פריכיות.
לחמית אוסם ללא גלוטן.
שקדי מרק או שקדים רגילים לנשנוש עד שמוצאים אוכל מתאים.
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושה דברים לצליאקים שכמונו....'
שלושה דברים לצליאקים שכמונו....
01/07/2011 | 18:33
4
18
אז ככה:

1. אמא שלי המדהימה - שלא משנה מה יש או אין בביית - היא תמיד מרימה לי ארוחות פצץ...

2. טוסטר אובן קטן-בשביל לחמם או לאפות את מה שאמא יקרה מכינה...

3. קרקרים שאני קונה בחבילות של קילו - ותמיד אפשר למרוח עליהם המון דברים (גבינה, נוטלה, פסטו וכו)

זהו - - חופשה נעימה!!!

נ.ב. - את אמא שלי אפשר להשכיר - אם אתם יוצאים לחופשה - - כתבו לי מסר פרטי....
צליאק >>
לצפיה ב-''
01/07/2011 | 18:39
3
2
וד.א. באיזה קרקרים מדובר?
צליאק >>
לצפיה ב-''
03/07/2011 | 00:35
2
2
קרקרים של אוסם! קילו - אבל בפנים ארוזים בנפרד! מעולה!!

בתאבון!!
צליאק >>
לצפיה ב-'אם כך, את מדברת על לחמית?'
אם כך, את מדברת על לחמית?
04/07/2011 | 20:52
1
4
לצפיה ב-'נכון!!!'
נכון!!!
04/07/2011 | 21:44
6
מאד טעים!! ומציל!
צליאק >>
לצפיה ב-'הדבר הראשון הוא מזוודה אחת מלאה במוצרי בר-אל'
הדבר הראשון הוא מזוודה אחת מלאה במוצרי בר-אל
01/07/2011 | 21:33
8
ואז השאר בדיוק כמו כל אדם רגיל מה אנחנו כבר צריכים?
2. הדיסק החדש של שרית חדד
3. כסף לביזבוזים (וקניות למשפחה וחברים)
צליאק >>
לצפיה ב-'השלושה שלנו...'
השלושה שלנו...
03/07/2011 | 08:17
8

1.  פלטה חשמלית שאיתה עושים הכל...
2. ציידנית עם כרית סיליקון לחימום במיקרוגל - שישאר חם כל היום
3. הכל מהבית - בחופש אנחנו נחים, לא מחפשים...
צליאק >>
לצפיה ב-'3 המומלצים:'
3 המומלצים:
03/07/2011 | 12:20
7
3 המומלצים לצליאקי לקחת איתו לחופשה:
1. תיק מלא במוצרים של בר-אל כי זה מה שרחלי שלי הכי אוהבת: לחמניות, עוגיות וכדו'
2. סבלנות ואורך רוח לפשלות שלפעמים קורה, לאנשים שלא בדיוק מבינים מה זה צליאק...
3. חיבור לאינטרנט ואפליקציות למידע אונליין על מסעדות/מוצרים וכדו'

צליאק >>
לצפיה ב-'שלום, שלום, קול מן העבר'
שלום, שלום, קול מן העבר
03/07/2011 | 13:15
5
אחרי העדרות ארוכהההההההה מאוד, מציצה שוב ונהנית מהפורום המדהים הזה.. אני חושבת שאין מקום טוב יותר עבור הצליאקים (+הפורום המקביל .. )
אז גם אנחנו מתכוננים לנסיעונת קטנה ובעדיפות אצלינו הדברים הבאים:
1- מתקשרים למלון - בכל מקום שלא יהיה ומבררים על אופציות למזון נטול או "שיתוף פעולה" עם מוצרים שאנחנו יכולים להביא  איתנו
2- לוקחים איתנו: לחמניות - להמבורגרים שזמינים בכל מקום ו"משרתים" את תפריטתנו נאמנה + מארז בפלות/ עוגיות שונות - כפתרון  למתוק
3-  מבררים בפורומים ובקהילות על מסעדות ידידותיות לצליאקים
ו.....עם כל השאר זורמים ונהנים!
בכל אופן חופשה בטוחה ומהנה לכלללללללל המשפחות,
שירי
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושה דברים על פי עולמו של עידו'
שלושה דברים על פי עולמו של עידו
03/07/2011 | 20:54
9
ציטוט של עידו
סינטה כי זה טעים לי
אוטו כדאי שלא יכאבו לי הרגלים
והמשפחה  שלי כי היא חשובה
צליאק >>
לצפיה ב-' '
04/07/2011 | 13:59
2
העדפה ברורה לנופש בצימרים או קלאבים לאחרונה גם בקמפינג  בהם בכל מקרה צריך להכין את האוכל.
1. בשרים לנפנוף
2. אורז ,ספגטי ללא גלוטן ירקות
3. עוגיות ופירות

צליאק >>
לצפיה ב-'בתי בת ה 12 מייעצת- מה כדאי לקחת איתי?!'
בתי בת ה 12 מייעצת- מה כדאי לקחת איתי?!
04/07/2011 | 21:01
10
- אוכל קפוא בציידנית
- אביזרים להכנת אוכל - גזיה, מחבת, טוסטר וכמובן חוט מאריך!!
- משפחה
צליאק >>
לצפיה ב-'לחברה שלי יש צליאק'
לחברה שלי יש צליאק
04/07/2011 | 21:55
10
ואנחנו מאלה שנוסעים להמון חופשות, גם בארץ וגם בחו"ל, כך שאני מתורגל היטב.

הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא להרים טלפון למסעדות באיזור (אם זה בארץ) ולראות אם יש להם מודעות לעניין הגלוטן. אם זה בחו"ל - אז לבדוק האם יש מסעדות שמגישות מנות ללא גלוטן באינטרנט. להפתעתי, עם השנים המודעות לעניין גברה ועכשיו כמעט כל מלצר במסעדה יודע מה זה גלוטן ואילו מנות אסורות עבורה. (בלי קשר זה קצת מצחיק לראות את המבט הנלחץ שלהם כשהיא אומרת שהיא אלרגית לגלוטן, כאילו חייה מופקדים בידיו)

הדבר השני שחשוב הוא להצטייד בכל מיני חטיפים למקרה חירום. תמיד כשאנחנו נוסעים לחו"ל אז חצי מהמזוודה שלנו מפוצצת בבמבה, אפרופו וסניקרס

הדבר השלישי הכי חשוב זה שמי שנוסע איתך, ידע מה אסור ומה מותר ויהיה רגיש לנושא, כדי שלא יהיו טעויות לא נעימות. אם צריך, אז גם להעביר לו הדרכה קצרה לפני הנסיעה. לפעמים גלוטן נמצא בדברים שהכי לא חושבים עליהם (תבלינים, רטבים וכו') והבן אדם יכול לא לדעת שהוא גורם לך נזק בדמוי סלט תמים. אז חשוב להבהיר את הנקודות האלה לפני שיוצאים לחופשה משותפת

וסתם בלי קשר - עוד שבוע פריז. מישהו יכול להמליץ על מסעדות שוות לצליאקים?

בהצלחה לכולם!!!
צליאק >>
לצפיה ב-'מה לקחת לחופשה'
מה לקחת לחופשה
05/07/2011 | 08:45
8
אתמול חזרתי מחופשה ברודוס. לקחתי:

מלא אוכל לשדה תעופה. אם הטיסה מתעכבת, אם הארוחה הנטולה שהבטיחו בחברת התעופה לא ממש טעימה או לא ממש נטולה, אם יש נסיעה ארוכה מהשדה למלון, ועל כל צרה שלא תבוא.

לחמניות בר אל בצידנית קטנטנה , הכנסתי למקררון שהיה בחדר והלחם נשאר טרי וטעים! הכי מופתעת הייתה אימי, אשר מניסיון של 10 שנים עם לחמים נ"ג מכירה כי אחרי יום מחוץ למקפיא הלחם מעלה עובש, ואילו לחמניות בר אל נשארו טריות וטעימות ללא חימום, ללא מקפיא, רק קירור בסיסי! כיף שיש לחמניה לסנדוויץ', כי בין ארוחת הבוקר לארוחת הערב לא היינו באזור המלון אלא בטיולים רחוק מאזורי קניות.

פריכיות לארוחת בוקר (פשוט וטעים לי). האהובות עליי הן פריכיות מתירס. עם קצת חמאה וגבנ"צ הייתה ארוחת בוקר מצויינת.

המון חטיפים: בייגלה (של אוסם), במבה, עוגיות (של תאנה), חטיפי אנרגיה (של free)- כי בטיול לא סופרים קלוריות, וגם לא אחוזי שומן, כולסטרול, מלח ושאר ירקות.

כרטיס מסעדות. אחרי שנים של ניסיון רע עם כרטיס מסעדות (המלצרים חשבו שאני מבקשת נדבה כי אני מאוד חולה ) לקחתי כרטיס מסעדות ביוונית. הופתעתי לטובה מהמארחת במלון גראנד הוטל (רודוס) אשר קראה את הכרטיס ביוונית וסידרה אותי כל ערב עם ארוחה מצויינת ונטולה! התייעצה עם השף, הראתה לי על הבופה מה מותר ובנוסף הגישה לי דג סלמון בתנור בנייר כסף + תפו"א אפוי בנייר כסף.

אורך רוח וחך מצוחצח ומזומן למאכלים שונים ומשונים אך נטולים- למקרה בו אין מה שאני אוהבת, אך יש משהו שמותר ולכן אוכלים, אולי זה אפילו טעים.

חבר תומך ומגניב, זורם ומבין, שעודד אותי בשעות הקשות (7 שעות המתנה בשדה תעופה בחזור, קיוסק גלוטני שבו רק בורקסים וסנדוויצ'ים ולגולת הכותרת- חילקו מטעם חברת התעופה סנדוויצ'ים לכולם ואני תקועה עם בייגלה ופירות יבשים מהבוקר. לא כל כך מסכנה אך מרחמת על עצמי)

שכחתי בבית:
סבלנות להסביר ו"להציק" על צליאק, על מה הרכיבים, לשאול "את בטוחה???". מזל שלקחתי חבר לא ביישן שעזר לי
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושה דברים שלוקחים לטיול'
שלושה דברים שלוקחים לטיול
05/07/2011 | 09:44
36
הי,
אני לא מתה על להיסחב עם תחליפים אז מה שאני חושבת שצריך זה:
1. המלצות ומידע על מסעדות/חנויות שבהן אפשר לקנות/להזמין  נ"ג בסביבות הטיול.
2. גמישות מחשבתית- ביום אחד לאכול "סתם סלט" בידיעה שביום אחר ממגיעים למסעדה שווה..
3. שיתוף פעולה של החברים לטיול- ככה אפשר להגיע למקומות שתכננו.
צליאק >>
לצפיה ב-'כותבת בשם חברתי הצליאקית האהובה'
כותבת בשם חברתי הצליאקית האהובה
05/07/2011 | 12:58
7
שהיא הדבר הכי מדהים בעולם, וסכרתית בנוסף לכל, ככה שבשבילה למצוא אוכל מתאים זה בכלל אתגר, אבל היא עומדת בזה בגבורה

שלא נדבר על זה שהצבא נתן לה פטור במהירות שיא () ולמרות הכל התנדבה לשירות לאומי

אז לענייננו:

דבר ראשון - האמפי שלה. הבחורה חיה ונושמת מוזיקה.

דבר שני - קנבס וצבעים. הילדה אמנותית, מציירת מגיל מאוד מאוד קטן, ואמנות זה בערך החיים שלה...

דבר שלישי ואחרון - משקפי שמש. אם כבר חופש - אז בסטייל

תודה ובהצלחה לכולם
צליאק >>
לצפיה ב-'הדברים הכי חשובים'
הדברים הכי חשובים
05/07/2011 | 20:10
6
את הבעלנשיקה

את ששת הילדים המהממים

ואת עוגת הגבינה ללא גלוטן המנצלחת שלי(מי שירצה מתכון אתן באהבה ובכייף)
צליאק >>
לצפיה ב-'איזה יופי לראות משתתפים חדשים, המשיכו לשרשר'
איזה יופי לראות משתתפים חדשים, המשיכו לשרשר
02/07/2011 | 00:38
1
3
לצפיה ב-'אנחנו בכלל לא יוצאים לחופש '
אנחנו בכלל לא יוצאים לחופש
02/07/2011 | 10:30
6
אנחנו חיים בצימר כל השנה
ולכן מה שצריך זה:
1. מקרר מלא כל טוב (במקרה שלנו בעיקר מוצרי בראל כי זה מה שאנחנו אוהבים, זה טעים לנו, אנחנו נוסעים לקנות טרי בחנות המפעל למרות המרחק ואין לנו בעיה עם סויה).
2. מטבח נקי בלי פרורי לחם.
3. ואהבה של אמא שמכינה לצליאקי כל מה שהוא חולם עליו.

ובאמת - אם יוצאים זה רק לנסיעות קצרות טיול של יום.
1. באמת לוקחים סדוויצי'ים ממוצרי בר-אל כי הם הכי טעימים ומחזיקים יפה מעמד.
2. אמא מכינה אוכל חם טעים מראש, לא אוכלים כמעט במסעדות.
3. אבא מארגן הכל סטרילי ונקי ונח לאכילה.  
ולדרך.  
צליאק >>
לצפיה ב-'שלושת הגורמים המשפיעים:'
שלושת הגורמים המשפיעים:
03/07/2011 | 09:26
5
1. הורים
2. מארחים (צימר, מלון, מסעדה)
3. ילדה
אם כל הנוגעים בדבר מגוייסים, משתדלים, חיוביים ובעלי רצון טוב ולא מרגישים "מסכנים" אלא ברי-מזל- הכל מסתדר על הצד הטוב ביותר וההנאה מובטחת...הרי זו חופשה!
צליאק >>
לצפיה ב-'יש עוד הזדמנות להוסיף רעיונות - עד מחר'
יש עוד הזדמנות להוסיף רעיונות - עד מחר
04/07/2011 | 08:21
1
10
התחרות ממשיכה ותסתיים מחר.
שרשרו עוד עצות ואולי אתם תהיו בין הזוכים.

יום טוב,

אמא של הבנים
צליאק >>
לצפיה ב-'ואני נוהגת לקחת'
ואני נוהגת לקחת
04/07/2011 | 22:31
8
1. את חצי הכוס המלאה
2. את המשקפיים הורודים
3. את הפרופורציות הנכונות בחיים

ושוכחת בכוונה לקחת את הכעסים, התסכולים, ההשוואה המיותרת למה שאינו מושג
צליאק >>

הודעות אחרונות

20:49 | 10.12.19 אורחים בפורום
07:06 | 30.11.19 אורחים בפורום
15:54 | 29.11.19 אורחים בפורום
12:21 | 21.11.19 אורחים בפורום
21:01 | 20.11.19 mothermotherworg
09:46 | 13.11.19 טובה744
14:47 | 10.11.19 אורחים בפורום
18:27 | 25.10.19 טובה744
13:14 | 20.10.19 אורחים בפורום
12:18 | 17.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 27.09.19 אורחים בפורום
01:07 | 18.09.19 אורחים בפורום
20:47 | 24.08.19 אורחים בפורום
07:43 | 02.08.19 אורחים בפורום
09:17 | 01.08.19 אמא של הבנים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ