תחרות "צליאקים נופשים"

רוצים פרסים נטולי גלוטן? ../images/Emo77.gif

רוצים פרסים נטולי גלוטן? אומרים שקשה לטייל ולנפוש עם אנשים צליאקים, בעיקר בגלל ההכנות ושפע המוצרים שצריך לקחת איתנו אל תוך החופשה. תפוז, בשיתוף יצרן הלחם "בר אל", מזמינים אתכם לתחרות "צליאקים נופשים": ספרו לנו מהם שלושת הדברים החשובים ביותר שצליאקי צריך לקחת איתו לחופשה – ואולי תזכו בחבילת מוצרים נטולי גלוטן!
אז מה עושים?
בין התאריכים 28/6-5/7, ספרו לנו מהם שלושת הדברים החשובים והמומלצים ביותר שכדאי לצליאק לעשות לקראת חופשה נטולת גלוטן. האם זה מזון מיוחד, או אולי בכלל משהו אחר. עשרה גולשים שייבחרו על ידינו יקבלו את הפרסים הבאים:
ארבעת המקומות הראשונים יקבלו את החבילה הנ"ל: · 4 X רביעיית לחמניות · 4 X שלשיית ג'בטות · 2 X לחם קל עם גרעיני צ'יה · 2 X שלשיית תחתיות לפיצה · 4 X תערובות אפייה להכנה בבית · 3 X עוגיות ממולאות · משלוח עד הבית בחברת שליחויות · סה"כ עלות החבילה: 394 ₪
ששת המקומות הבאים יקבלו את החבילה הנ"ל: · 6 X תערובות לאפייה בבית · משלוח עד הבית בחברת שליחויות · סה"כ עלות החבילה: 159 ש"ח את התשובות ניתן להעלות עד ה-05.07 ב-12:00. לאחר מכן נודיע על הזוכים. אנא עיינו בתקנון התרות המלא http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=2057659 פרטים נוספים על "בר אל" מותג בר-אל הינו יצרן הלחם ללא גלוטן היחידי בארץ המאושר ע"י משרד הבריאות ובעל רשיון יצרן לייצור מוצרים ללא גלוטן. בבראל ניתן למצוא מגוון מורחב של מוצרים ללא גלוטן וללא תוספת סוכר מבצע "קונים בשלישיות וחוסכים" בחנות המפעל. ניתן גם לבצע משלוחים הביתה. http://www.barellife.co.il/ טל. 04-6224695

לא "קשה" בכלל, רק צריך להיערך בהתאם

1. להצטייד במצברוח טוב. הרי יוצאים לחופש, זה כבר כייף 2. להיערך בהתאם - לתאם הגעה למקום הנופש, ליידע ,לעדכן ולשתף ברגישות לגלוטן 3. להביא "צידה לדרך" את הדברים מהבית שאי אפשר בלעדיהם: לחם, קרקרים וכו'. אם המקום ערוך להכנת מזון ללא גלוטן - מה טוב ! אבל שלא יהיה מתח וסיבה לדאגה בגלל האוכל. אחרי הכל, אוכל זה לא הכל. העיקר החברותא, המקום שבחרנו והמחשבה החיובית. ותמיד יש: פירות וירקות להכין סלט, להקפיץ משהו במחבט או על הגריל. האפשרויות רבות - רק לא לעשות מהצליאק "עניין". ו.. יחי החופש והחופשות שבדרך.

vered1111

New member
בטח שרוצים! ../images/Emo13.gif

אז הנה הרשימה שלי:
הכי חשוב - להביא מישהו שאיכפת לו מכם! ברצינות -שלא יגיד משפטים כמו "האוכל זה לא העיקר"...
גם חשוב - המון צ'ופרים קטנים (אכילים וגם כאלה שלא) שעושים טוב על הלב גם אם קורות תקלות...
ואחרון חביב - מחשב נייד/אייפון או להתחבר בכל נקו' אפשרית לפורום הנהדר הזה, לשאלת שאלות, קבלת המלצות ותמיכה כללית ...
ורד.

יוזמה יפה !

וזאת הרשימה שלי : * כלים חד פעמיים - כוסות, צלחות, - אתם לא רוצים לאכול על צלחת שמישהו ניקה ב2 שניות אחרי ארוחת גלוטן * מזון שנשמר לזמן ארוך גם ללא מקרר: קרקרים, עוגיות, קורנפלקס, לחמניות, * מדריך העמותה \ חיבור לאינטרנט ואפליקציות לאיתור נקודות מכירה מסעדות ומקומות קרובים שמוכרים מזון ללא גלוטן

שרית102030

New member
שלושת הדברים החשובים של מאי

אני לא יודעת אם ילדים בני שבע וחצי וקצת יכולים להשתתף, אבל בכל זאת שאלתי את הצליאקית וזו התשובה שלה: 1. אמא 2. אבא 3. אחותי ביקשתי ממנה לפרט: 1. אמא תדאג לי לאוכל... 2. אבא ינהג... 3. אחותי שאוכל לעצבן כשיהיה לי משעמם... החופשה המושלמת

שרית102030

New member
ושלושת החשובים שלי

1. שקית עם ממתקים שווים במיוחד שיכולים להתחרות בקינוח הכי שווה, רצוי כאלו שלא נמצאים בשימוש יומיומי. 2. אוכל מוכן (פנקייקס, שניצלים, פסטה מבושלת) שאפשר למקם במקרר ולחמם בשעת הצורך על טוסטר קטן. 3. המון מצב רוח טוב וסבלנות לאנשים שאין להם מושג מה זה צליאק...

ליצולה

New member
וואו , רק שלושה?

1. ספר טוב. אפילו שניים (ממליצה בחום על נוילנד של אשכול נבו), כי אוכל או לא אוכל, רק בחופשות יש לי זמן לקרוא ספרים. 2. מוזיקה טובה. כזו שעושה מצב רוח טוב ואז זה לא ממש משנה אם לא מוצאים מה לאכול 3. רשימה של מסעדות ידידותיות לצליאקים, כי למי יש זמן להתעסק עם בישולים בחופש. ליתר בטחון אפשר להביא למסעדנ קרקרים או לחמניות או לחם נ"ג מהבית. ועכשיו בא לי חופש. כמה זמן נשאר עד אוקטובר?

amihershko

New member
ממש לא בעיה

שלום כמעט כולם יאמרו אותו דבר כי אלו בעצם הדברים העיקריים בחופשה קודם כל יש לברר במקום הנופש את התנאים, היום כבר זה קלי קלות ורובם ערוכים לכן נשאר לקחת תוספות מיוחדות: 1. צחוק וכיף - אומרים שצחוק עוזר להבריא ( לא מצליאק) אבל מדברים אחרים 2. חומר מאינטרנט על מקומות "שווים" וטובים באיזור הנופש 3. הרבה כסף לרכוש את מה שרוצים כי שוב לא העבירו את החוק לצליאק בממשלה חוץ מזה רק ליהנות ובאמת היום הכל כ"כ נגיש וקל כך שלא צריכה להיות מניעה חופש נעים לכולם עמיחי

amysh

New member
3 הדברים הכי חשובים:

1.
לערוך מחקר קצר על היעד אליו נוסעים- איפה יש חנויות בהן מוכרים מוצרים לל אגלוטן, איפה יש מסעדות שמגישים בהן מנות ללא גלוטן, ולגבי בית המלון בו מתארחים- האם ערוך לארח צליאקים. במידה ומתארחים בדירת נופש- אם יש כל מה שצריך כדי לבשל בה (כלי בישול וכלי אוכל).
2.
לקחת איתכם קצת מוצרים בסיסיים במידה ונתקעים בלי אוכל נטול גלוטן זמין במקום החופשה- חבילת לחם, קרקרים, חבילת עוגיות. אם יש מטבח זמין- גם חבילת פסטה נ"ג כדאי לקחת.
3.
להצטייד בכרטיס מסעדות (ניתן למצוא באתר עמותת הצליאק) בשפת היעד אליו נוסעים.
וטיפ נוסף ואחרון (יותר "רוחני" מאשר "חומרי"- להצטייד בסבלנות ולנסות ולקבל שלא תמיד נוכל לאכול כל מה שבא לנו. אני טיילתי בקרואטיה לפני שנתיים ונורא התחשק לי גלידה אבל לא יכלתי לקנות בשום מקום- קיבלתי את זה בהבנה ולא בבאסה גדולה, בארץ פיציתי את עצמי בגלידה ענקית

טליאמתי

New member
3 הכוכבים ההכרחיים שלי:

1. את Xמן כגרוש כדי שתהיה לי אפשרות מלכתחילה לצאת לחופש:) 2. תרמיל מלא ספרים (וחובה שיהיה לפחות קומיקס אחד) וציוד ציור. 3. בחירת היעד מראש ע"פ רמת הידידותיות לצליאק ע"י טלפונים, מיילים ומה שלא יהיה כדי שאוכל פעם אחת לקחת איתי את מס' 2 בלי לוותר על משהו למען אוכל (שזה, אם נודה באמת, אבסורד כשכל מה שרוצים זה לנוח לנוח לנוח).

נויה XY

New member
אמממממ

1. מוצרים חד פעמיים כמו כלים לאוכל - וכמובן קופסאות אטומות היטב, ואסלוניות (למקרה הצורך...) 2. הכנה לטיול של - המון מצב רוח, מפה לדרך שברור שנסמן עליה את המסעדות והחנויות בדרך שמציעות מאכלים ללא גלוטן, כובע וקרם הגנה (כי צריך להיות חכמים בשמש) וחברים טובים. 3. וכמובן שאי אפשר לשרוד בלי הלחמים והעוגיות של בר-אל, כי זו איכות חיים שאין עליה! טיול מהנה לכולנווווווווו

את רועי! ../images/Emo159.gif../images/Emo212.gif../images/Emo78.gif../images/Emo21.gif

אני חייבת להודות שטיולים אצלי זה הדבר הכי לא ספונטני שקיים. אז מה אני צריכה לקחת איתי לחופשה? 1. את רועי, כדי שירגיע אותי כל פעם שאני שומעת את המשפט "אנחנו מעדיפים לא לקחת סיכון עם צליאק, אין לך כאן מה לאכול...". 2. iphone שמתחבר ל"בלי גלוטן" בלי הפסקה, וכמובן ל"פורום צליאק" 3. מזוודה מלאה באוכל- אני לא צוחקת, נסענו לעשרה ימים לרומניה, בדקנו מראש, שיחסית יש שם מה לאכול אבל בכל זאת אימא שלי הביאה שתי מזוודות, אחת עם בגדים+נעליים+כלי רחצה והשניה עם אוכל לשני (20 ק"ג בערך) שכשפתחנו אותה הבנו שאנחנו יכולים להתקע כולנו שבוע במדבר ולצאת עם עודף משקל.
(איזה מזל שיש אימא!!!). אגב, כמעט כל האוכל חזר הביתה איתנו מרומניה, אחרי שעליתי איזה 3-4 ק"ג כראוי לחופשה, ואימא שלי אומרת לי: "אבל לא אכלת כלום!..."

העצות של צליאקי בן 11../images/Emo66.gif

הנה שלושת הדברים החשובים ביותר לדברי הצליאקי שלי בלשונו ולא עריכה
1. מרכיב בסיסי לכל טיול - לחמניות. ההסבר: כולם אוכלים לחמניות אז חשוב שגם לצליאקי תהיה לחמנייה. 2. את הפורום כדי שיהיה אפשר לשאול אם יש משהו שלא יודעים
3. בשר
ההסבר: כי זה טעים!

Tami661

New member
ישששששששש... אז בחופשה הבאה אני באה איתכם?

זה הוא אמר... "לוקחים את הפורום..."

למעלה