התפקדות המועדון היוקרתי ונטול הגלוטן

שרית 33

New member
גם אנחנו מתפקדים

אמא בת 39, הבן שלי, בן 9 (כמעט..) גרים במודיעין. לי גילו לפני למעלה מ - 10 שנים. ליהונתן - לפני 5 שנים. התחלנו לשמור - שנינו - מיום האבחנה. היתרון - אנחנו בריאים.. אין שלשולים, אין כאבי בטן, אין הקאות, אין ירידה במשקל, אין עירויים להשלמת חוסרים, מלחים וכו'. החיסרון - אצלי זה הגעגוע המתמיד לטעם המוכר, אני מריחה חלה או לחמניה טרייה ומתמסטלת.. לפעמים מתוסכלת, לפעמים נמאס להסביר למה אני לא יכולה לאכול את העוגה שכל כך טרחו בהכנתה... אצל הבן שלי החיסרון הוא שאם הוא סיים את הפיתה / לחמנייה שלו - ולא הבאנו עוד.. אז אין... הוא לא יכול לבצוע עוד ביס כמו כולם..ושיהיה בריא הוא אוהב לאכול .. אם ימצאו תרופה או חיסון לצליאק, שתהיה אמינה ותקבל את כל האישורים - אני אהיה הראשונה לאכול! מצטערת.. פורום הצליאק עבורי הוא המקום המושלם בשבילי לחדשנות, התעדכנות, מקור לעידוד ושאיבת תמיכה. אני נכנסת לפורום כל יום, מספר פעמים ביום ומנסה כמעט כל דבר שמפורסם פה.

מתפקדת בשם בנותי

יש לי שתי בנות עם צליאק, זו בת ה 17 לא רצתה לענות על השאלון . בת כמה את? 14 מהו איזור המגורים? תל אביב לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 6 שנים לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? 6 שנים ושבוע מה היתרון הכי גדול של הצליאק? שמשקיעים בי יותר מבאחרים מה החסרון הכי גדול של הצליאק? יציאות עם חברים מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? הבטן הנפוחה ירדה כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשונה לקחת פורום צליאק ב- הוא עבורי......לא פעילה. אני כאמא שלה פעילה מדי פעם בפורום, שמחה לתת ולתמוך מנסיוני ולהעזר ולשאול שאלות כשאני צריכה.

shaniko2

New member
התפקדות....רעיון מצוין :)

שמי שני, בת 25 מפלמחים (לא במקור). גילו לי את הצליאק לפני 9 שנים כמעט, יום אחרי הגילוי לאחר מסיבת פרידה מגולטן התחלתי אורח חיים נטול גלוטן ומאז אנחנו חיים באושר ובעושר. היתרון הכי גדול של צליאק מבחינתי הינו שהוא פתר לי בעיות בריאותיות מעיקות, וגם היום זה מהווה חלק בלתי נפרד מהחיים הבריאים יותר שאני חייה ומרגישה טוב איתם. החסרון זה הרחמים שעדיין קיימים מידי פעם מאחרים, וכמובן שאתה כל הזמן צריך לדאוג לעצמך ולא יכוול להסתמך על כך שבכל מקום יהיה לך מה לאכול. השינוי המשמעותי שחל אצלי זה כמובן בבריאות, שינוי נעים ומשמעותי. כשיום אחד ימציאו תרופה לצליאק אני ממש לא (בלשון המעטה) אמהר לקחת אותה. פורום צליאק עדיין מלמד אותי דברים חדשים, עוזר לי להקפיד ברמת הקפדה מאוד גבוהה, ומהווה עבורי מקור מידע אמין נעים וזמין. אין עליכם....תודה :)

טלי 116

New member
ועכשיו תורי להתפקד...

עונה כפול - בשמי ובשם בני. אז ככה: בן/בת כמה את/ה? בני בן שש. מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) אזור המרכז. לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? אצלי - לפני כתשע שנים, אצל בני - לפני שלוש שנים. לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מיד מההתחלה. מה היתרון הכי גדול של הצליאק? לצליאק עצמו אין יתרונות (היה הרבה יותר פשוט בלעדיו). מה שנלווה אליו זה הרחבת המעגל החברתי הכולל הכרות עם אנשים בעלי עניין משותף, מפגשי האמהות וכן פורום זה. מה החסרון הכי גדול של הצליאק? בעיקר חוסר הספונטניות בנסיעות לבתי מלון ובארועים (אז בעיקר עולה התחושה של טרחה בשל העדר הספונטניות). מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? גיליתי שיש לי הרבה כוח רצון ויכולת איפוק. כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? מקווה מאוד שאכן זה יתרחש בשנים הקרובות. בוודאי שאהיה מעוניינת בכך
פורום צליאק ב- הוא עבורי מקור למידע אמין, מקום בו אני יכולה לשתף אחרים בחוויות טובות ופחות טובות, את הפורום אני פוקדת לפחות פעם ביום.

keren143

New member
גם אני מתפקדת

בת 24 (כבר שבוע...:)) מאיזור ירושלים גילו לפני כמה חודשים...מי סופר... התחלתי ברגע שגילו לי.. חחח היתרון...הלוואי שאני ימצא יתרון.. מי שמצא שיעדכן אותי בבקשה... החסרון...זה שיש לך צליאק... השינוי שחל- הבנתי שהחיים הם מתנה..:) והתחלתי לאפות עוגות ועוגיות.. כי אם אין אני תמי לי... כשיום אחד ימצאו תרופה ... קודם שימצאו ואז נראה....

galitg11

New member
מתפקדים

דקל מתפקד בן/בת כמה את/ה? בן שבע מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) מושב ליד כפר סבא לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 8 חודשים לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? אחרי חנוכה - דצמבר 2009 מה היתרון הכי גדול של הצליאק? מדברי דקל: שאני מקבל יותר ממתקים כשנותנים אוכל שאני לא יכול לאכול מה החסרון הכי גדול של הצליאק? מדברי דקל: שכשיש עוגת יום הולדת יפה אני לא יכול לאכול ממנה. מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? גבהתי ב- 5 ס"מ כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? לא יודע, תלוי אם זה זריקה או כדור... פורום צליאק ב- הוא עבורי...... עבור אמא - מקום שאני נהנית לקרוא, לכתוב להיות שותפה.

יושי1906

New member
מתפקדת בשם עדן

אני בת 13
גרים ברחובות
גילו את הצליאק לפני כ 3 וחצי שנים
מיום הביופסיה לפני כ 3 וחצי שנים
היתרון הכי גדול, אני כבר לא עייפה כל הזמן, גבהתי ומרגישה טוב
החסרון,חוסר הספונטניות (זה אני אומרת)
מרגישה הרבה יותר טוב
אחרי שנבדוק טוב את המוצר נקבל החלטה
פורום צליאק ב
הוא
ומשפחה , וכמו בכל משפחה יש תקופות שיותר קרובים ונפגשים ויש תקופות שרק ב"קשר רחוק" ורק קוראים, אך כמו בכל משפחה תמיד נשארת הדלת פתוחה לחזור, ותמיד כייף לחזור

Yafau

New member
מתפקדת סמויה חדשה

אני עונה בשם ביתי
גיל - 7.5
איזור המגורים - מזכרת בתיה
גילוי הצליאק - אבחנה סופית לפני חודש וחצי
התחלת הדיאטה נ"ג - מרגע הגילוי, אך היום היינו אצל הגסטרואנטרולוגית שאמרה שצריך להקפיד שהכל יהיה ללא גלוטן ולא "עלול להכיל..."
כך שצריכה להערך מחדש בתשומת לב רבה יותר
היתרון הגדול - חסל תלונות על כאבי בטן חזקים, הבטן פחות נפוחה וזוהי רק ההתחלה לה לה...
החיסרון - היא מתה לביסלי ושאר האוכל האהוב עליה
השינוי המשמעותי - ראה ערך יתרונות + אני גיליתי את הבייגלה המדהים שקראתי שייתכן ויהיו בעיות למצוא אותו... חבל!!!
כשיום אחד ימציאו - נחכה ונחליט אז
הפורום עבורי - מקום חדש שמקווה להתוודע אליו בזמן הקרוב 3>

Yafau ברוכה הבאה לפורום../images/Emo140.gif

ולמשפחת הצליאק. נשמח להכיר אותך כאן בפרדס
אמא של הבנים

Yafau

New member
תודה יקירתי על הקבלת פנים הלבבית ../images/Emo140.gif../images/Emo142.gif

סיגל S

New member
וגם אני שייכת

בת 46 כמעט, מאובחנת מגיל 45, כלומר כבר 10 חודשים (למרות שמרגיש כאילו הרבה יותר). גרה בתל אביב, היחידה הידועה בינתים במשפחה . השמירה ההדוקה והיסודית החלה מיד עם האבחנה, ולא הופרה בינתים אף לא לרגע. היתרונות? אפשר בקלות להמנע ממתוקים במקומות שיש בהם כיבוד או במפגשים חברתיים, בחסות הצליאק (בתנאי שאף אחד לא הכין במיוחד בשבילך משהו נטול...) וכך לשמור גם על הקלוריות. וגם - מקשיבה לעצמי (יותר נכון לבטן שלי...), בודקת מה טוב בשבילי, ומרשה לעצמי מידי פעם לשים את עצמי ראשונה בסדר העדיפויות. אוכלת מסודר יותר, נכון יותר , אם כי היעדרו של לחם כמו שצריך, ובייחוד לחם קל- מורגש בחסרונו מאד. החסרונות- מרגישה מסכנה לפעמים מול כאלה שאוכלים הכל ואני לא, מרגישה קצת מוזנחת כשאין אופציות במסעדות, בחו"ל, כשמתארחים, והאפשרויות, למרות שאיך שלא ידאגו לי- תמיד יותר מצומצמות. אבל בסיכום נטו- אם לבחור מחלה- זו הבחירה, כמעט הכל יותר מסובך ובעייתי מזה. השינוי הוא שהנפיחות בבטן ירדה, הבטן בכלל- הפכה להיות שקטה יותר. אם ימציאו תרופה- בודאות לא אהיה הראשונה, אולי כי אני מהתחום- כל דבר צריך לעבור בקרה ובדיקה, והתבוננות ארוכת טווח בתוצאות לפני השמוש. ומהו פורום צליאק בשבילי? תגידו אתם, איך קוראים למקום שלא מחמיצים שום הזדמנות להכנס אליו, שלמרות שהאנשים מכונים בשם בדוי- הם כ"כ מוכרים, שמצטטים ממנו את מה שקורה, שמתייעצים ושופכים את הלב, ומרגישים אח"כ פתאום יותר טוב? קוריאם לזה משפחה?.....

זאתאני1

New member
מתפקדת

בן/בת כמה את/ה? בת 35 מהו איזור המגורים? קרית אונו, עוברים בסוף החודש לכפר סבא לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 3 חודשים לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מהרגע שיצאתי מהביופסיה.. מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אמור לפתור את בעיות העיכול שסובלת כל החיים. מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר הספונטניות (אי אפשר לחטוף סנדוויץ או משהו על הדרך) וגם אם חו"ח יגלו לאחד מ-2 הילדים שלי גם צליאק חוששת מאוד מהפן החברתי- להגיד לילד בן 3 לא לאכול עוגות ביומולדת זה קצת בעייתי.. מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? בינתיים חל שיפור אבל עדיין מחכה לשיפור חד משמעי שמקווה שיגיע עם הזמן (בלי עצירויות+גזים+נפיחות) כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אם יוכיחו שהתרופה עובדת, למה לא, אקח אותה בכיף ואוכל כרגיל פורום צליאק ב- הוא עבורי...... חדש ומהווה מקור לתמיכה

ברוכה הבאה גם לעיר הירוקה../images/Emo146.gif

זקוקה לטיפים ייחודיים נטולי גלוטן לכפר סבאים? את במקום הנכון! אמא של הבנים (הכפר סבאית)

H T S

New member
יפה שלא שכחת אותי

אז ככה, למרות אני לא כ"כ פעילה -שאבתי המון מידע מהפורום המקסים והתומך הזה. 1) 39 נושקת ל-40 2) רחובות 3) אפריל 2007 4) כנ"ל 5) שדיאטה ללא גלוטן = אורח חיים בריא יותר. 6) יש הרבה: שבתור תמניה אני "חולת" בצקים - וזה חסר לי....ושמסובך יותר להתארח/לצאת למסעדה/חו"ל, חסרון נוסף זה המחירים האסטרונומים של אוכל בססי....והכי הכי הכי זה שעדין לא מצאו תרופה... 7) תשומת לב מרבית לתזונה שלי ושל בני משפחתי למרות שברוך השם אין להם צליאק. 8) אהיה הראשונה שאעשה אותו - יש משהו שאני לא יודעת? - כ"כ אמשיך לנהל אורח חיים בריא. 9) מצוין שיש את הפורום הזה בפרט לחדשים שלא יודעים כלום בנושא.

niritk13

New member
מוטב מאוחר מאשר אף פעם../images/Emo195.gif

בן/בת כמה את/ה? 30 מהו איזור המגורים? מרכז לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 30 שנה +- לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? 30+- מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אפשר לומר "לא תודה, אסור לי למאכלים חשודים" מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין כמו הדבר האמיתי = קמח מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? לא ממש מכירה מציאות אחרת, רב חיי השתדלתי לשמור על נ"ג כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אקח למאכלים ספציפיים שאני ממש אוהבת. פורום צליאק ב- הוא עבורי בית חם, למרות שאני לא כותבת הרבה ולמרות שאיני נעזרת ממש במידע - אין תחליף לאווירה החמימה של הבית שקיימת בפורום

E l i a n

New member
מצטרפת ... כנראה שאחרונה? מקווה שלא ..

1. אני אהיה בת 25 ביום שני הקרוב 2. אני גרה באזור רחובות 3. בזמן הצבא, לקראת גיל 20. 4. בערך באותו זמן שכאבה לי הבטן כל פעם אחרי מאפים ופסטות, החלטתי לבדוק מה זה - וכך הפסקתי לאכול גלוטן. חזרתי לאכול גלוטן בשביל הבדיקה ועכשיו אני אוכלת רק נטול גלוטן. 5. היתרון הכי גדול - יחס מיוחד בארוחות :) והכיף כל פעם כשמגלים על משהו שהוא נטול גלוטן - למשל - שיש פעם בשנה לאכול קרפ צרפתי :) זה הופך את זה לאירוע חגיגי של ממש :) 6. החסרון הכי גדול - המחסור בספונטניות. אי אפשר להחליט שבא לי פתאום להזמין פיצה, כי לא בכל מקום יש פיצה ללא גלוטן. 7. השינוי הכי גדול? כאמור, הספונטניות. אי אפשר לאכול בכל מקום שמתחשק או בכל זמן, כי רוב המזון המהיר - אסור. 8. אשמח לחזור לאכול גלוטן, אך יש דברים שאשאיר בתחום הנטול. 9. הפורום כאן הוא בעיקר מקום לקרוא, לקבל רעיונות למתכונים, לדעת שאני לא לבד .. מתפקדת :) נעים מאוד - אליאן

טלאת

New member
בתי הצליאקית עונה למפקד

ואלה תשובותיה לשאלותיכם: בת 12.5. גרה במרכז הארץ בעיר. לפני יותר מחמישה חודשים. לפני יותר מחמישה חודשים. היתרון הוא שהרבה פעמים יש לי הרבה אוכל מתוק ללא גלוטן שנשאר מפסח או ממקומות אחרים ושתמיד ההורים מפנקים אותי. החיסרון הוא שלפעמים אני עם חברות,ומאוד קשה לי לראות אותן אוכלות ממתקים או שאני יושבת במסעדה יחד איתן ואני לא יכולה לאכול כלום. השינו המשמעותי שהתחלתי לגדול בקצב מהיר ביותר, זאת אומרת שגבהתי המון, השמנתי,הפסיקו לי כאבי הבטן הלא מוסברים,כאבי הראש, וכל זאת בתוך חודשים ספורים. אני חושבת שעדיין הייתי ממשיכה באורח חיים ללא גלוטן,עד שאני אהיה בטוחה שהתרופה/חיסון באמת לא מזיק, ויכול לפתור את המחלה. רק אמא שלי נכנסת לפורום צליאק

אשמח להתפקד ../images/Emo13.gif

אז ככה: אני בת 26 מדרום הארץ, באר שבע בירת הנגב. גילו לי ציליאק לפני כ4 חודשים. אורח החיים שלי ושל משפחתי הקרובה השתנה ברגע שאשרו סופית את הציליאק. השינוי הוא גדול ומשמעותי והשפיע לטובה על החיים שלי, אני ערנית יותר, פעילה, יצירתית מתמיד...אני חושבת שאני די מסתדרת עם אורח החיים החדש שלי והמטרה שלי כרגע היא לעלות במשקל כיוון שירדתי המון. אני אוהבת לאכול המון ולנסות דברים חדשים, אני בעיקר אוהבת לאכול בחוץ ולצערי בדרום אין מסעדות שיש להן תפריט ללא גלוטן. יחש מסעדה אחת בעיר שאני פוקדת אותה אחת לחודש כמעט (אולי מהפחד שבסוף גם היא תוריד את התפריט המיוחד). במשפחה שלי אני היחידה עם ציליאק אבל כולם נהנים מהאוכל שלי...זה טעים להם ואינם מרגישים כל כך הבדל. לפעמים אני מתעצבנת כיון שזה שלי ובסוף לי לא נשאר מה לאכול ולהם תמיד יהיה...אבל בסוף אני נרגעת מחייכת ומכינה עוד. זה נותן תחושה טובה לדעת שאת לא אוכלת לבד ואחרים לא רואים בזה דבר מוזר או לא טעים אלא להיפך. אני חושבת שאם ימצאו תרופה לציליאק אני אקח אותה רק כדי שאוכל לאכול את המאכלים שבלתי אפשרי (כרגע לפחות) להכין ללא גלוטן אבל אני אמשיך לאכול את שאר המאכלים ללא גלוטן. אני לא כל כך פעילה בפורום ואני הייתי רוצה להיות יותר, עכשיו שאני בחופשת סמסטר אשתדל להיות פעילה יותר. אני ואמא שלי מידי פעם נכנסות משאילות מתכונים מתעדכנות מה חדש. ואני חייבת לציין שלמדנו מהפורום הזה המון!! כיף לראות את כל העזרה והתמיכה שאתם מעניקים אחד לשני זה לא מובן מאליו. זה מאוד חשוב לנו המתחילים לדעת שיש למי לפנות. תודה רבה!!

למעלה