התפקדות המועדון היוקרתי ונטול הגלוטן

ראיינתי את הצליאקי ואלה התשובות:

בן/בת כמה את/ה?- בן 8.5 מהו איזור המגורים?- חיפה לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני כ-4 חדשים לפני כמה זמן התחלת לשמור על דיאטה נטולת גלוטן?- למחרת הביופסיה מה היתרון הכי גדול של הצליאק?- שגיליתי מאכלים טעימים יותר מקודם (ואמא מוסיפה: הפסקנו כמעט לגמרי לאכול ג'אנק בחוץ) מה החסרון הכי גדול של הצליאק?- שיש הרבה ממתקים שאפשר לקנות רק בפסח (ואמא מוסיפה: הספונטניות...) מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?- גבהתי (ואמא מוסיפה שיש לי יותר אנרגיות) כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?- אקח בשמחה פורום צליאק ב- הוא עבורי......- לא יודע, רק אמא שלי קוראת ומדי פעם משתתפת...

גם אני, גם אני

בת 24 (ממש אוטוטו) גרה בר"ג גילו לי את הצליאק לפני 9 שנים (מתנה ליומולדת 15) התחלתי לשמור מיד, אבל לקח לי זמן להבין שאסור לי לאכול "גלוטן" ולא רק "קמח", אני זוכרת שביום הראשון או השני קניתי חטיף צ'יקס שעשוי מתפוחי אדמה והייתי בטוחה שזה בסדר (זה עוד קיים??) ורק באמצע השקית טרחתי להסתכל על הרכיבים ולגלות שזה אסור יתרון?? מממממ, קשה לי לחשוב על יתרונות, אולי שאני אופה (אבל גם בגיל 15 הייתי מכינה עוגות לימי הולדת אז לא יודעת אם זה נחשב), אולי שככה אני יודעת למי באמת אכפת ממני ודואג לי ואולי שהכרתי אנשים מקסימים דרך הפורום הזה חסרונות יש לא מעט, אני חושבת שבעיקר ההתעסקות עם האוכל (מעבר למה שאסור), שצריך כל הזמן להסביר (לסביבה, במסעדות וכו') וכל ישיבה במסעדה שהיא לא מראש "מיועדת לצליאקים" הופכת להיות טקס, מעבר לזה אובדן הספונטניות, זה שאי אפשר סתם לאכול ג'אנק בחוץ וגם זה שלא תמיד יש מה לאכול (כן, גם זה קורה) ואז מתחילים המבטים המרחמים, אוי הרחמים... כ"כ שונאת את זה השינוי המשמעותי הוא שהתחלתי להיות מודעת מה נכנס לי לפה, ואולי גם נהייתי רגישה יותר שימציאו תרופה אני דיי בטוחה שאקח אותה, למרות שהנ"ג נהיה כבר הרגל וחלק ממני, מוזר לחשוב על לאכול רגיל פורום צליאק בשבילי זה מקום שאפשר להרגיש בו בבית, להזדהות, לדעת שיש עוד כמוני, ורק כאן יכולים להבין איזה תסכול "חסר חשיבות" שחוויתי.

niki50

New member
גם אני מתפקדת ../images/Emo13.gif

בן/בת כמה את/ה? עוד רגע 28. מהו איזור המגורים? יבנה. לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? כמעט שנה וחצי. לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מרגע הגילוי. מה היתרון הכי גדול של הצליאק? מודעות לאכילה בריאה יותר ומודעות גבוהה יותר למצבי הבריאותי. מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר הספונטניות, העובדה שקשה למצוא מקומות בחוץ שמרגישים נוח לאכול בהם והכל דורש תכנון מוקדם. מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? כל היחס שלי לאוכל השתנה, "הרגשת" הטעמים השתנתה, דברים שלא אהבתי פעם, פתאום טעימים יותר ובגדול נראה לי שאני יותר נהנת מהאוכל. כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? ברגע שיהיה ודאי שזה בטוח לשימוש- כמובן שאקח
פורום צליאק ב- הוא עבורי...... מקום שבו יש אוזן קשבת, מקום שבו מרגישים שאת לא לבד ומקור מידע להמון ידע שמאוד מאוד עוזר להתמודדות. אני יכולה לומר שהרבה בזכות הפורום היתה לי "נחיתה רכה" לעולם הצליאק

גם אני מתפקדת

וכן גם אני מתפקדת - וזה למעשה מצהיר שהשלמתי עם זה שיש לי צליאק. אז ככה: בן/בת כמה את/ה? בת 43 מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) גבעת זאב לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? שנה וקצת לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? שנה וקצת מה היתרון הכי גדול של הצליאק? עדיין לאמצאתי - אולי שאני לא יכולה לאכול שטיות בעבודה אלא רק דברים שאני מביאה. אולי תמי שתמיד חושבת איך לעשות לנו חיים קלים יותר. מה החסרון הכי גדול של הצליאק? הרעב התמידי שיש לי.... מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? שאני אוכלת יותר מסודר ומקפידה לקרוא את כל הכתוביות על האריזות. אבל זה גם מבאס כי מגלים שיש גלוטן בדברים שבחיים לא הייתי חושבת עליהם. כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אני אהיה הראשונה בתור ומיד אחרי זה אני אקח פרוסת לחם טרי שרק יצא מהתנור אם הריח המשכר עם חמאה - בקצור עכשיו רק עשיתי לעצמי חשק.... פורום צליאק ב- הוא עבורי...... מקום שאפשר לשאול שאלות ולראות שיש אנשים שמתמודדים בדיוק כמוני. בית לצליאק.

מתי11

New member
אחרי שחזרתי הביתה גם אני מתפקדת בשם הילדה

אצלנו הצליאקית כבר בת 6.5 ואני אמא שלה בת 45.5. מגורים -הרצליה גילנו את הצליאק לפני בדיוק 3 שנים - סוף יוני 2007 התחלנו את הדיאטה בסוף יוני 2007 יתרון בצליאק - אין כאבי בטן,אין שלשולים,הילדה גבוה,בריאה,פעלתנית - כמו כל הילדים חסרון בצליאק - העדר ספונטניות מלאה.עם השנים לומדת לתפקד בספונטניות יחסית וזה כבר טוב. תרופה - אני מניחה שהיא כן תרצה לקחת וכמובן שאני אתמוך בה אבל אחרי אישור מרופא. הפורום - בשבילי זה בית חם,משפחה,חברים,כתף לבכות,תמיכה אין סופית. מתי

חברים יקרים, יש לכולנו במה להתגאות../images/Emo106.gif

אני קוראת את ההתפקדות ורואה את המגוון גילאים, רקעים, סגננונות והעדפות. יחד, כולנו יוצרים קהילה נטולת גלוטן, תומכת וייחודית. התאורים מרגשים, עצובים, משמחים, מעצבנים ומצחיקים. אך בעיקר מלאי שיתוף ותחושת שייכות לפורום היקר שלנו. מי שעדיין לא הספיק להתפקד, כמובן שמוזמן להצטרף. משפחת הצליאק מקבלת את כולם ולא הולכת לשום מקום....
אמא של הבנים

שירוני3

New member
אמנם סמויה אך מתפקדת

בן/בת כמה את/ה? בתי בת 8.5. מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)- תל אביב לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? בדיקות דם - לפני כשלושה חודשים, ביופסיה - לפני כחודש. יצויין כי הצליאק התגלה במקרה, ללא סימפטומים כלל (למעט כמובן בדיקות הדם). לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? יום לאחר הביופסיה. מה היתרון הכי גדול של הצליאק? מעבר לאורח חיים בריא יותר, שליטה על התזונה בבית ובחוץ. מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חברתי - העדר הספונטניות ביציאה למסעדות, חופשות, חו"ל, מסיבות, חברים - הכל צריך להיות מתוכנן מראש והדבר מנוגד לדרך החיים שהיתה נהוגה אצלנו עד כה. מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? היתרון והחסרון שצויינו מעלה. לגבי מצב גופני - לא היו כל סימפטומים כך שאין שינוי. כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? לאחר הבדיקות המתאימות - בוודאי שתרוץ לקבל את התרופה/חיסון. פורום צליאק ב- הוא עבורי......- מקור מידע בלתי נדלה!.

שלום שירוני3 וברוכים הבאים לפורום צליאק ../images/Emo140.gif

שמחה שהצטרפת להתפקדות, נשמח להכיר אותך כאן בפורום
אמא של הבנים

july14

New member
מתפקדת בשם ביתי-

בת 12 . מאיזור המרכז. גילינו את הצליאק לפני שנה ושמונה חודשים- בבדיקות דם שגרתיות. הפסקנו עם הגלוטן מרגע קבלת תוצאות הביופסיה. לקח שנה עד שכאבי הבטן פסקו. החיסרון- היעדר הספונטניות, במיוחד עכשיו בחופש הגדול כשנמצאים הרבה מחוץ לבית. "הפתעות" של כיבוד לא מתוכנן בביה"ס. הצורך להיות תמיד מוכנים ולאגור בפריזר אוכל למקרה שלא אהיה בבית להכין לה או סתם כשאין חשק להתחיל לאפות. היתרון- הצמיחה לגובה- גבהה ב-18 ס"מ בשנה וחצי מאז הגילוי, השיער יותר בריא, אין גירודים על העור. אוכלים יותר בריא. אבל עדיין לא אוכלת ירקות ופירות לצערי. אם תימצא תרופה- כמובן שניקח אם תוכח כבטוחה וללא תופעות לוואי. הפורום עבורי כאמא- מקור לתמיכה, ייעוץ והבנה ללא צורך במתן הסברים. תמיד ניתן למצוא תשובה לשאלות להתייעץ ולהרגיש שאנחנו לא לבד בעסק. עבור שיר- מקור למתכונים טעימים ולידיעה שיש עוד הרבה כמוה. וכמובן שהיא גם נהנית המפגשים ומהפיקניקים.

גמאני גמאני

בן/בת כמה את/ה? 36 מהו איזור המגורים? ירושלים לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 35 שנים לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? 35 שנים (לפעמים גונבת משהו שאסור, יש תקופות) מה היתרון הכי גדול של הצליאק? קוראת תוייות מזון היטב היטב. מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר ספונטניות, פוביות מאוכל. מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? קשה לי לומר כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אהיה השלישית שתיקח את החיסון. וישר למאפיה. פורום צליאק ב- הוא עבורי.. מקום שכיף להיות בו

leale1

New member
תשובה משפחתית

שמי לאה ואני בת 52 אמא לחני (הצליאקית שלי - בת 23) גילו לה צליאק בגיל 19 במהלך קורס בצבא - מיד אחרי הטירונות. חני לא פעילה מאד בפורום - ואני פעילה לסרוגין - בעיקר בקריאת הודעות. אני חברה בקבוצת התמיכה המדהימה של האימהות ומשתתפת בארועים של קבוצה זו. חני החלה לשמור על אורח חיים נטול גלוטן מיד עם קבלת תשובות הביופסיה, למעשה כל הבית שלי נטול גלוטן מאז. היתרון הכי גדול של הצליאק - פחות גרגרנות ואכילת ג'אנק-פוד בחוץ. (חני היתה בת בית במקדונלדס - בכל שעות היממה). החסרון: יש כל כך הרבה ...... בעיקר הקושי להסתדר בחוץ: קניות, מסעדות, בתי מלון וחופשות כל ההתארגנות, השאלות המקדימות, והשאלות בזמן אמיתי במקום ......... החלום הכי גדול כמובן מציאת כמוסה שתאפשר לאכול הכל ועד אז - החלום היותר קטן הוא שאפשר יהיה לקנות מוצרים ללא גלוטן בכל מקום. אני אשקלונית, ואת הקניות שלי אני עורכת בפתח תיקוה פעם או יותר בחודש - לא קל ....... המודעות והאפשרויות באזור שלנו מאד מוגבלים לצערי. נקודת אור מיוחדת ואמיתית - הפורום הזה, הנותן תמיכה ואוזן קשבת בכל שלב. לעולם לא אשכח את התקופה הראשונה של הכניסה לצליאק - הדבר היחידי שאיפס אותי היה הפורום. וגם היום, אפילו רק מקריאת הודעות לאני לומדת ומתחזקת כל יום מחדש.

צליאקית - עדיין לא ברור לחלוטין

אז כן, רק בנובמבר אדע האם אני צליאקית או לא. צפוייה לי בדיקה גסטרוקופיה נוספת משום שהתשובות אצלי לא היו חד משמעיות. אני נטולת גלוטן כ - 8 חודשים. לקח כמה ימים (פלוס...) להתרגל לטעמים החדשים ועכשיו (כבר מזמן...) לחם נטול גלוטן הינו מעדן עבורי ולא בצחוק. אני בת 40, והרופא חושד שיש לי צליאק. היתרונות: 8 וחצי ק"ג פחות. האמת שאני אופה רק לחם ולחמניות בינתיים (כל המשפחה אוהבת...), הצרבות שהיו פסקו. כאבי הבטן - עוד לא ממש. אני כנראה תיבלתי את האוכל בתבלינים עם גלוטן (שלא בידיעתי) אני ממעטת לאכול פסטה - שזה שינוי אדיר עבורי. הפסטה הזולה טעימה לי אבל כשאני אוכלת תוספת ממנה - הבטן כואבת. והפסטה היקרה - טעימה מאוד - אך יקרה עבורי. ובאמת גם מודעות - מודעות - לדברים שאוכלים... אוכלת גם יותר ירקות... הבטחתי לעצמי שאם יש לי צליאק באמת - או אז - אתחיל לאפות מתכונים ללא גלוטן (שיש כאן בשפע ורק מלראות את התמונות בבלוג של תמי ואיימי - אני משמינה...) החסרונות: כמו שכמעט כולם כתבו חוסר ספונטניות... אבל מתרגלים ונערכים בהתאם. לא סיפור גדול. לפעמים בא לי מאפה טרי - אך הראש נכנס לפעולה - אומר שאסור לי ויש תחליפים נהדרים וחוץ מזה עדיף שארד במשקל. חברה טובה שלי (ללא צליאק) מעבירה את מטבחה לתזונה נטולת גלוטן (טרנד כזה) כך שאני יכולה לאכול אצלה... הפורום עבורי הוא מקום למידע חדיש, זמין, אפשרות להכיר אנשים מקסימים (תמי למשל שענתה לי מיידית והציעה עזרה... ) אני לא כותבת הרבה ואני עדיין לא באופן רשמי צליאקית, אך אני באמת מבלה פה הרבה, בעיקר בלילות. אז שוב, תודה על הפורום התומך והאוהב שמקבל כל אחד ואחת בברכה!

בישולה1

New member
מתפקדת-לפי תשובותיה של ליאור

אני בת 7 וגרה ברמת גן. גילו לי את הציליאק ליפני 5 שנים בספטמבר 2005. ביום של הביופסיה הרופא אמר שאפשר להתחיל בדיאטה. היתרון של המחלה שזו לא באמת מחלה כי לא צריכים לקחת תרופות.וזו המחלה הכי קלה שאם צריך ליבחור אז עדיף ציליאק. החיסרון הכי כדול שיש המון דברים שאני לא יכולה לאכול כמו כולם ןלפעמים אני קצת מקנאה. השינוי המשמעותי שחל מאז שהתחלתי לאכול ללא גלוטן- העצירויות וכאבי הבטן פסקו. כשימציאו את התרופה לציליאק בודאי שאקח אותה רק אם זה לא יהיה כואב-כמו זריקה. אך אמשיך לאכול גם ללא גלוטן. פורום ציליאק בישבילי הוא חברה,אנשים וכיף במיוחד בפיקניקים של הילדים. ובישבילי-אמא שלה -למרות שבזמן האחרון אני לא פעילה מחוסר זמן כשאני מגיעה כבר למחשב דבר ראשון אני ניכנסת לפורום שזה דף הבית שלי ומתעדכנת.עוד יגיעו ימים רגועים יותר ונחזור לפעילות סדירה.

shavririt

New member
סליחה על ההתפרצות, כיפה אדומה

אני מקווה שאת יודעת שאת חייבת לחזור לאכול עם גלוטן בכמות רגילה כדי שהגסטרוסקופיה שתעשי בנובמבר, תצא נכונה ומדוייקת. ברור שבזמן שאת בדיאטה נטולת גלוטן, ואפילו לא מלאה, הבדיקות משתבשות. חזרי לאכול רגיל עד הבדיקה (כולל בבדיקות דם).

שברירית יקרה! תודה והסבר

ראשית, תודה על תשומת הלב, כל הכבוד לך! אך,אולי לא הסברתי את עצמי נכון, ולהלן ההסבר: בדיקות הדם שעשיתי באוקטובר האחרון לנוגדנים לצליאק היו שליליות. רופא הגסטרו ורופא המשפחה החליטו, גם בגלל אנמיה רצינית, שאני אעשה גם בדיקת קולונוסקופיה וגם גסטרוקופיה. ואכן עברתי את הבדיקות. בדיקת הקולונוסקופיה - תקינה - תודה לאל. בדיקת הגסטרוקופיה היתה גבולית. רופא הגסטרו חושד שיש לי צליאק ולכן ביקש כי לאחר תקופה בה לא אוכל גלוטן יעשה לי בדיקה חוזרת. אם המדדים ירדו - יש צליאק. כך הסביר לי הרופא. וטען, שאין זה נדיר, שבדיקת הנוגדנים בדם שלילית ויש צליאק. מקווה שהסברתי בצורה מובנת, בגלל זה אני כותבת שאני עדיין לא מוגדרת רשמית ובגלל זה עדיין לא רכשתי את המדריך. ושוב כל הכבוד לך על תשומת ליבך! לילה טוב!

../images/Emo92.gif תשאירו שרשור זה להתפקדות בלבד

הרחבות, דיונים, שאלות, עצות
בבקשה לפתוח שרשור
תודה, אמא של הבנים

למעלה