לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1196611,966 עוקבים אודות עסקים

פורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צליאק

שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין. כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.השתתפות נעימה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך >>

לצפיה ב-'התפקדות המועדון היוקרתי ונטול הגלוטן'
התפקדות המועדון היוקרתי ונטול הגלוטן
07/08/2010 | 21:31
142
13
לצפיה ב-'התפקדות פורום צליאק 2010 יוצאת לדרך'
התפקדות פורום צליאק 2010 יוצאת לדרך
<< ההודעה הנוכחית
04/08/2010 | 16:31
120
50
עברה מעל שנה מאז ערכנו התפקדות בפורום היקר ונטול הגלוטן שלנו .
משפחת הצליאק הולכת ומתרחבת משבוע לשבוע. המודעות גוברת, כמות המאובחנים גדלה ופורום צליאק זוכה להכיר ולצרף לשורותיו עוד ועוד בני משפחה חדשים
ישנם חברי פורום רבים שהצטרפו במהלך השנה האחרונה ולא התפקדו בפעם הקודמת, ישנם חברי פורום קבועים יותר וקבועים פחות וקוראים סמויים. כולם מוזמנים להשתתף כדי להכיר קצת יותר את המשפוחה
אז, קדימה צליאקים והורים לצליאקים, תתחילו להתפקד.
הורים של....מוזמנים לענות בשם ילדיהם. ממליצה לשתף את הילדים ולרשום את תשובותיהם.
מי שאינו מעוניין לענות על כל השאלות....אפשר גם לענות באופן חלקי.

אז ככה:
בן/בת כמה את/ה?
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?
פורום צליאק ב- הוא עבורי......

פורום צליאק, נא להתפקד!
צליאק >>
לצפיה ב-'אמא של הבנים שלום !'
אמא של הבנים שלום !
04/08/2010 | 16:50
1
13
מיעל 50
ירושלים
לא אצלי אצל אישתו של גיסי
לא שמרתי כי אין לי צורך
אפשרות להרזיה
מוגבלות בתחומי המזון המותרים
לא יודע האחרים יגידו
אני חושב שכדי לנסות כל תרופה תלוי מה הם תופעות הלוואי
לא
צליאק >>
לצפיה ב-'מיפקד'
מיפקד
04/08/2010 | 21:52
11

בני כמה -  41,12,6   (אבא,ילדה וילד)
איזור המגורים - דרום ,ליד שדרות
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?-שלוש שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן- שלוש ושנה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?-אוכלים נכון
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?אין ספונטניות לאכילה בחוץ
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? -בעל-אין שינוי משמעותי, ילדים -חטיפים וכדומה שנאלצים לוותר במיוחד בסלי
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? -כן
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......בית (אני שאין לה צליאק)
שיהיה סוף שבוע טוב ושהחום ירד קצת
חם ןלח ....
אמיר הצמר

צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת למרות שלא ממש פעילה פה'
מתפקדת למרות שלא ממש פעילה פה
04/08/2010 | 17:01
1
10
בן/בת כמה את/ה? - 40
מהו איזור המגורים? - מודיעין
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? - שנתיים וחצי
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? - שנתיים וחצי
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? - גיליתי כמה אנשים מקסימים, גיליתי שלאנשים איכפת ממני
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? - הכי גדול - חוסר הספונטניות שבאכילה, הצורך לבדוק כל דבר, המגבלות הקשות על אכילה מחוץ לבית. וגם ההופכי של היתרון - כל אי האיכפתיות, הטמטום, הבורות וההערות המפגרות שהולכות עם הצליאק.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? - שאני לא אוכלת המון דברים טעימים וגם - שאין לי בלגן בבטן.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? - בטח שלא אהיה הראשונה. אקרא מחקרים ואנתח אותם ואז אחליט אם זה מספיק טוב בשביל לנסות. מה שכן, לא סביר שזה יהיה בגלגול הנוכחי.
פורום צליאק בתפוז  הוא עבורי...... - מקום שיש לי לגביו רגשות מעורבים. מקום שלעיתים קיבלתי בו המון תמיכה ולעיתים - ההיפך הגמור.
צליאק >>
לצפיה ב-'אין צורך להתנצל על "רמת פעילות" בפורום'
אין צורך להתנצל על "רמת פעילות" בפורום
04/08/2010 | 17:28
7
כולם מוזמנים להתפקד בדיוק באותה מידה.

שהתפקדת

צליאק >>
לצפיה ב-'נועה שלי'
נועה שלי
04/08/2010 | 17:48
9
היא הצליאקית - בת שנתיים ו-9 חודשים, מהקריות, שנה בדיאטה נטולת גלוטן.
היתרון הגדול - בריאות תקינה + העדר השלשולים.
החיסרון - חברתי, אבל היא מסתגלת מהר ומקבלת בבגרות ובהבנה ברמה ממש גבוהה לגילה.
יש מספר שינויים משמעותיים - יציאות מוצקות (שלא היו 7 חודשים לפני הדיאטה),
לא אנמית ולא צריכה תוספת ברזל בטיפות, גבהה ב-10 ס"מ והעלתה יפה מאוד במשקל.
כאשר ימציאו חיסון/תרופה אני מניחה שתרצה להתייצב לקבל אבל יהיו דברים שננצור (כמו העוגיות של אורנים למשל..)
פורום צליאק הוא עבורי הנחמה הכי עצומה בכל הסיפור הזה.
משפחה מדהימה, מעניקה, תומכת ומקבלת בכל מצב.
גרמתם לי להרגשה טובה בכל כניסה.
כולכם פשוט מדהימים/ות.
תודה.
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אנחנו כאן'
גם אנחנו כאן
04/08/2010 | 18:13
12
אנחנו גאים להיות חלק ממשפחת צליאק!
הנה התשובות של אביה:
בן/בת כמה את/ה? בת 11
מהו איזור המגורים? בית שמש
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני 7 חודשים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? לפני 7 חודשים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? (קצת קשה לה לחשוב על יתרון כרגע)
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? שיש הרבה דברים טעימים שחסרים לי
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? שאני טועמת דברים חדשים ושאין לי כ"כ הרבה כאבי בטן
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? תלוי בטעם של התרופה!! אבל נראה לי שאמשיך ללא גלוטן
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......תמיכה לאמא - שתשאל את כל השאלות שיש לה!

צליאק >>
לצפיה ב-'תשובה משפחתית וגם אישית'
תשובה משפחתית וגם אישית
04/08/2010 | 18:32
8
אצלנו התגלו יחד 2 צליאקים, בעלי מיכאל התגלה בגיל 41, לפני שנה וחצי, וכך גם בתי יערה שהיא כיום בת 12 וחצי.
אנו גרים בכפר סבא
לפני שנה וחצי התחילו שניהם לשמור על דיאטה נטולת גלוטן
היתרון הכי גדול של צליאק עפ"י יערה: שכולם מקנאים בי כי תמיד האוכל שלי יותר טעים ונראה יותר מגרה
החיסרון הכי גדול של הצליאק עפ"י יערה: שלפעמים האוכל של האחרים יותר מגרה ואני לא יכולה לאכול אותו, ולפעמים חברות מציעות לי דברים שאני לא יכולה לאכול
השינוי המשמעותי ביותר מאז התחלתי לאכול נ"ג: גבהתי ב15 ס"מ.
לגבי חיסון או תרופה, מפי יערה: זה תלוי מה תהיה התרופה. אם זה יהיה חיסון - אז לא. אם זה יהיה כדור לא גדול אז זה בסדר, תלוי גם בטעם של הכדור.
פורום צליאק עבורי ועבור בעלי הוא מקור חשוב לתמיכה, לעדכונים ולמתכונים הכי טעימים והכי מצליחים שיש.
יערה גלשה קצת בפורום לנוער אך העניין לא החזיק הרבה זמן מעמד כי הוא לא מעודכן לעיתים קרובות.
תודה לכולכם, אתם מקסימים!
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני מתפקדת.....'
גם אני מתפקדת.....
04/08/2010 | 18:40
4
בן/בת כמה את/ה?  אני בת 43
מהו איזור המגורים?  מאיזור הדרום בעיר איל)
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?----------------
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? לפני 9 חודשים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אפשרות להרזיה אין נפיחות בבטן  יותר ערנות
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?--------------------
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? ירדתי במשקל.... מרגישה הרגשה יותר נינוחה בקיבה.....
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?-------------
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......אני לא שותפה פעילה קשה לי לומר כרגע.....

צליאק >>
לצפיה ב-'התפקדות'
התפקדות
04/08/2010 | 18:43
10
אני כותבת בשם לוטן שהוא צליאקי + סכרתי וכרגע הוא במחנה סכרת עם העמותה- חבל שאין גם מחנה של צליאקים.
לוטן בן 15 וחצי אנו גרים ברעננה, 28.8.2007 גילו לנו את הסכרת, באותו יום עשינו גם בדיקה לצליאק אך רק לאחר חודש בסכרת גילו לנו שיש חשש לצליאק, לאחר עוד חודש עשינו את הביופסה בבית חולים דנה ומאז אנו שומרים בקפדנות על דיאטה. היתרון שתמיד יש אוכל בשביל לוטן ועוגות ועוגיות שאבא של לוטן אופה בשבילו, כמו כן אנו יוצאים לטיולים בצימרים ללא ארוחות והדבר מוזיל משמעותית את הנופש כך שאפשר לנפוש פעמיים בשנה ואנו נהנים יותר משנהנו כשבילינו בבתי מלון. החיסרון הכי גדול של הצליאק הוא שכאשר אנו מוזמנים לאירוע משפחתי תמיד צריך לברר עם יש אוכל בשביל לוטן,הבעיה זה באירועים באולמות שלא תמיד ערוכים, אנחנו תמיד מביאים אוכל איתנו, ולטיול שכבתי של בית הספר שבו הם הכינו אוכל לבד הוא היה צריך להסחב עם תיק של אוכל.
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת '
מתפקדת
04/08/2010 | 18:44
8
למרות את הרשמיות לצליאק נקבל עוד שבועיים בערך....
עונה בשם רומי, אבל גם כותבת קצת על עצמי, כי אני הפעילה פה....

בן/בת כמה את/ה? אני בת 31 (וואו) אימא של רומי בת 3 וחודש

מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) עוד שבועיים עוברים לב"ש

לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לרומי גילו לפני 3 שבועות בבדיקת דם שיש לה צליאק. לפני יומיים עשינו לה ביופסה כדי לקבל תשובות רשמיות

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? עוד לא התחלנו

מה היתרון הכי גדול של הצליאק? עוד לא ידוע. אני מקווה שהיתרון הגדול יהיה שרומי תצמח ותגדל, ואולי המשפחה שלנו תהיה בריאה יותר.

מה החסרון הכי גדול של הצליאק? בנתיים, להתרגל, לוותר על הספונטיות, ולהסביר למשפחה

כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אני מעדיפה שהיא תקבל את התרופה

פורום צליאק ב- הוא עבורי...... מקום חדש, עם המון תמיכה ותשובות
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת בשם הילדה'
מתפקדת בשם הילדה
04/08/2010 | 18:51
6
שלום לכולם ,
אנחנו מתחילים באמת להיות  הרבה אנשים .
אני מרי אמא לילדה עם צליאק כל שאר הפרטים למטה - אז ככה:
בן/בת כמה את/ה? 10 וחצי
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)אזור השרון
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?9 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?9 שנים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?אוכל בריא
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? להיות שונה מאחרים וגם האכילה בחוץ
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? יש הרבה מאד מחלות שכבר לא קימות יותר אצלי
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? ברורר שאקח את התרופה אני מחכה לזה כבר 9 שנים
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......לא משמעותי בכלל אמא שלי שם לא אני
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
04/08/2010 | 19:33
2
4
בן/בת כמה את/ה- 25

מהו איזור המגורים- בדיוק עוברת מבאר שבע למושב ליד מודיעין

לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק- 4 שנים +

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן- יום אחריי שהודיעו לי, 4 שנים

מה היתרון הכי גדול של הצליאק- פשוט אפשר לסרב לכל הצעת אוכל שלא בא לך באמת לאכול.. לא יודעת איפה הכינו, פס ייצור, את יודעת באיזה X השתמשת? לא?? אי אפשר לאכול

מה החסרון הכי גדול של הצליאק? נסיעה לחו"ל, מוריד קצת את הספונטניות

מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? הפכתי להיות אדם בריא יותר, הפסיקו המיגרנות, האפטות בפה.. דברים שלא חשבתי שקשורים לזה בכלל

כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? לא אהיה הראשונה לקחת אבל בהחלט התשיעית או העשירית אחריי שאראה שכולם בסדר כי אני בטח אפחד בהתחלה . פתאום אחרי 4 שנים נראה ממש מוזר להכניס בכלל לפה גלוטן.

פורום צליאק ב-  הוא עבורי הדף השני שנפתח כל בוקר (אחריי החדשות)
צליאק >>
לצפיה ב-'היי'
היי
09/08/2010 | 15:08
1
2
אני במקור מאזור מודיעין, אם את צריכה טיפים בכיף!!!
בהצלחה
צליאק >>
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
09/08/2010 | 21:43
1
איזה כיף
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני בשם הבן '
גם אני בשם הבן
04/08/2010 | 19:51
35
בן 5.5
כרגע גר בברוקליין, מסצוסטס, ארה"ב
גילינו לפני 9 חודשים
התחלנו לשמור דיאטה לפני 9 חודשים
היתרון : ילד אנרגטי, שמח , קופצני ובריא
החיסרון: חוסר הספונטניות וההכרח שכשעושים דברים עם חברים זה יהיה תמיד לפי המגבלות שלנו - חיסרון מבחינתי כאמא - ההכרח להיות תמיד בשליטה על מה אוכלים ואיפה - אני כבר לא יכולה להגיד לחברים "תחליטו אתם, אנחנו נגיע"
השינוי המשמעותי - קיבלנו ילד חדש וכייפי
תרופה - אני לא ממש בעד אבל אני גם לא זו שצריכה לאכול נטול גלוטן.....
פורום צליאק - הוא מקור אדיר למידע - כללי וגם לראות שאנחנו לא לבד - והמון תודה לכולם
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדות-פעם ראשונה'
מתפקדות-פעם ראשונה
04/08/2010 | 20:13
3
בן/בת כמה את/ה? -כמעט 7
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)-בקריות
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?-לפני 4.5 חודשים בדיקת דם+ביופסיה
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? -לפני 4 חודשים (3 ימים לפני פסח)
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? - אינני סובלת מכאבי בטן וכאבי ראש ויש לי יותר מרץ.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?- אין חיסרון משמעותי רק קצת חוסר בחטיפים שאסור לי,אבל זה לא נורא.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? - עליתי במשקל כ-4 ק"ג וגבהתי כ-5 ס"מ ומרגישה טוב.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?
         אני מעדיפה להמשיך לאכול אוכל נ"ג
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... -
לירון:אמא עושה לי מאכלים טעימים.לדוגמא:החלה של גליה,שמאוד טעימה לי.
ליאת:עבורי זה ה מקום שלמדתי על הצליאק הכי הרבה וקיבלתי תמיכה ענקית, כאשר יש מצטרפים חדשים אני תמיד שמחה לשתף בידע שכבר צברתי.אני אומנם 4 חודשים חיה את זה אבל זה מרגיש כאילו זה היה ככה תמיד.
צליאק >>
לצפיה ב-'לרשימה'
לרשימה
04/08/2010 | 20:24
1
5

בן/בת כמה את/ה? אני 34, מאיה 5.5
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) קרית אונו
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? אני 7 שנים, מאיה 2.3
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מאז הביופסיה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? -
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין חלה מתוקה לשבת
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? עליתי במשקל והכבד שלי בסדר
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אחכה לסטטיסטיקות של שנים בודדות עבורי, מאיה תחליט לבד כי היא תהיה גדולה ...
פורום צליאק ב- הוא עבורי......בית
צליאק >>
לצפיה ב-'יש חלה מתוקה לשבת!'
יש חלה מתוקה לשבת!
06/08/2010 | 21:17
7
החלה המתוקה של גרין לייט היא ממש הדבר האמיתי, כדאי לך לנסות אם את עוד לא מכירה
צליאק >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
04/08/2010 | 21:33
2
בשמה של בתי.
פעם הייתי יותר פעילה, אך לאחרונה רק קוראת מדי פעם. כנראה ההתעסקות הדחוסה והשוטפת סביב נושא הצליאק מאז הגילוי הביא לעייפות החומר בכל מה שקשור לנושא.

הילדונת הצליאקית בת חמש וחצי מאזור השפלה. את הצליאק גילו לה כשהיתה בת שלוש, כלומר לפני כשנתיים וחצי. עברנו גיהנום לא קטן בהתחלה. ילדה שסובלת מכאבי בטן ללא הפסקה, ללא הרף, 24 שעות ביממה ללא הפוגה, מתעוררת בלילה מתקפלת מכאבים. סיוט. גם אחרי הגילוי ואחרי שהפסיקה לאכול גלוטן - הכאבים נמשכו עוד כמעט שנה. זה הזמן שלקח לגוף הקטן שלה להתאושש ולהתרפא.

היום החיים ללא כאבים. טפו! רק פעם אחת מאז הגילוי היא אכלה בטעות גלוטן (בטיול שנתי מהגן, עד היום אינני יודעת איך בדיוק זה קרה) ואז עברנו לילה לבן של הקאות וכאבים.

החסרון (חסרונות!) זה חוסר הספונטיות, שכל הזמן צריך להסביר לאנשים חדשים את המצב, לחזור על ההסבר והאזהרות שוב ושוב. מעייף. רק בקיץ הזה הסברתי כבר לשני צוותים בשתי קייטנות (וגם לחוּד לרכזת, למטפלת האחראית, לקייטרינג...) ואצטרך להסביר שוב לשתי בייביסיטריות שונות. וגם לאלה שכבר הסברתי - אני צריכה להזכיר ולרענן ולהתפלל שלא "יתפלק" להם...מתיש.

ולדאוג לתחליפים...נו...דווקא פה נכנס יתרון כלשהו...למדתי לעשות דברים טעימים-טעימים. בעיקר בתחום האפייה. לפחות בנותיי מרוויחות מזה ובגדול!

כשימציאו תרופה - תלוי בת כמה היא תהיה. אני מניחה שהיא תנסה את התרופה.

צליאק >>
לצפיה ב-'התפקדות'
התפקדות
04/08/2010 | 22:03
2
‫ תשובות הצליאקי:

בן כמה את/ה? 10 וחצי
מהו איזור המגורים? כפר סבא
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? שלוש שנים ועוד קצת, מאי 2007
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? ביום של הביופסיה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? יש דברים טעימים לאכול
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? שאני לא יכול לאכול גלוטן!
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? גבהתי!
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אני אהיה הראשון שלוקח. אני אפילו מוכן לחכות 10 שעות מחוץ לחנות עד שתפתח ואני אתן לו לעמוד מחוץ לחנות רק אחרי שאקרא, אלמד, אקבל המלצה רפואית מגורם מקצועי עליו אני סומכת ואהיה בטוחה שהתרופה בטוחה (בעצם סביר להניח שאם יקרה, הוא כבר יהיה בוגר ולא ישאל את אמא שלו מתי והיכן לעמוד.....)
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... אני לא יודע, אני לא משתמש בכלל בפורום.  אבל פורום צליאק בשבילי, אמא שלו, הוא בית חם שהכי מבין בעולם, תמיד נמצא שם ומהווה עבורי מקור לכוחות   

צליאק >>
לצפיה ב-'התפקדות בשם האם, הבת ואולי עוד בת ובשמי שלי'
התפקדות בשם האם, הבת ואולי עוד בת ובשמי שלי
04/08/2010 | 22:25
3
ובכל זאת, לגבי הדברים האישיים אענה רק בשם עצמי(:

1. בן/בת כמה את/ה?
אמא שלי: בקרוב 77
הבת הגדולה: 26
אני: בקרוב 54
הבת הצעירה שעדיין לא קבלה את תוצאות הנוגדנים אבל כל הסימנים שם וכך גם כל יום שעובר: 18 (אשמח אם תחזיקו אצבעות שהיא לא כי אם היא כן זה אומר שעם הבן הסוכרתי, נשאר רק עוד אחד פנוי להובלה וזה ל א  פ י י ר ).

2. מהו איזור המגורים? : אשקלון

3. לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?
* אני: לפני שנה+חודש
* הבת הגדולה: 3 חודשים אחרי- במסגרת בדיקות לילדי לאחר האבחון שלי.
* אמא שלי: לפני חודש וקצת- במסגרת בדיקות כלליות, הוכנסה בדיקת צליאק, על פי האמרה הידועה: 'שיהיה'. אז היה.

4. לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? ביום בו הגיעה תוצאת הביופסיה (וזה נכון לגבי כולנו).

5. מה היתרון הכי גדול של הצליאק?
* יתרון בולט (תרתי משמע): אמממ... לאחר שכל חיי הייתי סביב המשקל העגול בן 3 הספרות ובמאבק תמידי של התלת מול הדו ספרתי, מצאתי את עצמי פחות 30 ק"ג ושומרת על זה ללא קושי. מי היה מאמין??
* יתרון סמוי: אוכל בריא.

6. מה החסרון הכי גדול של הצליאק?
בעיקר שלושה ולפי סדר החשיבות:
* החיים עם הידיעה ש'הענקתי' לילדי מתנה בלי פתק החזרה.
* העובדה שעם הצליאק קבלתי עוד 2 מתנות ימפתיעות': דלקת פרקים אוטואימונית ואי סבילות ללקטוז. יחד עם הצמחונות המתנות האלה מיותרות לי. הבעיה היא שאין מישהו שאני מעוניינת להעביר לו אותן(:
*האוכל הצליאקי לא מהווה בעיה בשבילי אבל אי היכולת לאכול בביטחון מוחלט מחוץ לבית והחשש מתופעות הלוואי המיידיות, גורמים לי בד"כ לוותר ופשוט לא לאכול. לא תמיד יש לי כוחות 'להתארגן' מראש (כלומר בד"כ אין לי(:).

7. מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?
אני נשקלת רק כשאני מרגישה לא טוב
וברצינות: אני מרגישה טוב.
מזה שנה לא הייתה שום התפרצות של אלרגיה עונתית שליוותה אותי משך רוב חיי. נגמרה סגאת השעורה בעיניים שסבלתי ממנה משך שנה, כמעט ברצף, לפני האבחון (עד כדי הגעה למיון ופעמיים התערבות כירורגית).
כנ"ל לגבי דלקות גרון ועוד כמה דברים מהסוג התחלואתי שחיים אתם משך תקופה, מקללים אותם בכל פעם מחדש, אבל שמים לב אליהם בעיקר אחרי שהם נעלמים(:

8. כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?
אם יבטיחו לי שאכילת גלוטן לאחר לקיחת חיסון/כדור לא תגרום להתקף צליאקי מיידי- כן! אני לוקחת(:

9. פורום צליאק ב-  הוא עבורי......
המקום שהכיר לי את הצליאק, את העובדות הרפואיות ואת דרך ההתמודדות (בעיקר של ההורים לילדים צעירים. מעריצה אתכם ואת ילדיכם). אנשים שתמכו לכל אורך השנה הקשה הזאת כשלהם בעצמם לא היה קל.
הבנה של הניואנסים כשמישהו אומר 'קשה לי' ואפילו כשמדובר בדבר הכי מטופש כמו סתם... לאכול ארטיק וה'קשה לי' הזה כל כך ברור כי הוא חלק ממני.
מקום נהדר

צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
04/08/2010 | 22:43
5
בן/בת כמה את/ה? חסוי
מהו איזור המגורים? מרכז, ר"ג למי שמתעקש
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? אצלי זה מורכב: מגיל צעיר ידעתי שיש לי בעיה עם קמח אבל לא בדקו את זה כמו שצריך, נזכרו לבדוק בצבא אבל אני התחלתי להקשיב לגוף שלי לפני כן ככה שבזמן הבדיקה הייתי נ"ג ואף אחד לא אמר לי שאני צריכה לחזור לאכול כרגיל. לפני 5 שנים גיליתי שהבדיקה שעשיתי לא הייתה מהימנה וההמשך ידוע.
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? כעיקרון 5 שנים, אבל הייתה לי תקופה שכללה את רוב תקופת השירות הצבאי שלי וקצת לפני, ששמרתי על דיאטה נ"ג בלי לדעת שזה נ"ג (ידעתי שקמח ונלווים עושים לי בעיות אז נמנעתי). גם לאחר מכן הייתי בדיאטה דלת גלוטן ביותר.
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? הייתי אומרת שאוכלים יותר בריא אבל זה לא תמיד נכון
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר ספונטניות, מצבים לא סימפטיים שאדם רגיל לא זוכה להיתקל בהם בדרך כלל ובשבילנו הם שגרה.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?  גיליתי שבטן נפוחה זו לא גזרת גורל.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? האמת? לפעמים אני משתעשעת ברעיון שזה יעלם ואז מחשבה אחת על קמח רגיל גורמת לי לשכוח מזה. גלוטן דוחה אותי, עם כמה שזה נשמע מוזר.
פורום צליאק ב- הוא עבורי: בית שני/משפחה שניה
צליאק >>
לצפיה ב-'אחרי שקראתי קצת נלחצתי..'
אחרי שקראתי קצת נלחצתי..
04/08/2010 | 23:11
1
6
כנראה שאני לא כזו גיבורה כמו שחשבתי ..בכל זאת כולו חודש בצליאק..

אז ככה:
בן/בת כמה את/ה?
אני מיכל בת 32 ,אמא לבן 5 וחצי צליאקי ובת 2 ללא צליאק.

גרים בנס ציונה

הביופסיה היתה לפני חודש וכמה ימים. בדיקות הדם החיוביות -חודש וחצי מהיום בערך.

מיד לאחר הביופסיה.

טרם נמצא. אכלנו בריא מאוד לפני. הבן גבוה. בחודש שקדם לגילוי התונן על כאבי בטן אבל לא כמו שמתוארים פה.
הרגשנו שהוא עייף יותר, כעוס/עצוב והתיאבון לא היה מדהים.

שוני ואכילה בחוץ. חובבי מסעדות ובילויים, גם עם הילדים. הרבה מזה סביב אוכל.
חוששת איך יהיה בגן חדש עם התמודדות חדשה אחרי שמעולם לא היה לנו כל אישיו ..תגובה של ילדים..תגובה של בני לממתקים ועוגות שלא יתאימו לו בגן ומסיבות..

הבטן עדיין כואבת, קצת פחות מקודם. חושבים ששמח יותר ולא כועס. תיאבון משתפר.

מאמינה שלאחר מחקר מעמיק שיאושר ע"י מדעני הבית, בודאי שניתן את התרופה..

חייבת להוסיף-
פורום צליאק ונטלי22 הוא עבורי עוגן.
המקום שהרגיע אותי כשחשבתי שחרב עלינו העולם. המקום שמלמד אותי המון ותומך.
המקום שגרם לי לחייך שוב ולהרגיש בטוחה.

תודה על השרשור ובכלל
נראה לי שגם מגיע לתמי מקולינריא איזו מילה טובה
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת - אני גם ה"כיכושית" - תלוי במחשב.'
מתפקדת - אני גם ה"כיכושית" - תלוי במחשב.
05/08/2010 | 00:35
2
גרים צפונה בסוף העולם ימינה. אפילו פה חם עכשיו.
צליאק - אחד בן 8 ואמא שלו. וכל הזמן עירניים לגבי השאר.
הגילוי של הצליאקי הקטן היה בגיל 5 בבדיקות מעקב של קופ"ח - מאז אנחנו שומרים על דיאטה, ורוב הבעיות נפתרו (שיניים, אפטות, חוסר צמיחה ושגשוג, מורל). לפני כשנה אחרי בדיקות עם תשובות לא ברורות, גם אני החלטתי להצטרף לדיאטה - והגוף אמר את דברו - במקום להפגש לדייט עם הרופא בממוצע כל שבועיים. כבר לא הייתי אצלו שנה (לדעתי הוא חושב שאני כועסת עליו). הפסיקו כל בעיות מערכת העיכול שהטריפו אותי כל החיים (במשך החיים הצלחתי לעבור כמעט את כל התופעות ואף אחד לא עלה על המחלה, בצבא אפילו אחרי חצי שנה של שלשולים הגעתי ל-40 ק"ג וזה לא הטריד את אף אחד). הפסיקו כל בעיות האלרגיה והעור. וכל מיני סיפטומים הזוים נוספים שהיו לי. ולכן זה השינוי הכי משמעותי בחיי, הפסקתי להסתובב סביב הבריאות שלי. לא חושבת שאחזור לאכול גלוטן גם אם ימצאו תרופה, לא שווה לי, יש לי חיים עכשיו.
הקושי - בעיקר עם הילד. לי יש תמיד מה לאכול (גם ירקות ופירות זה אוכל). אבל איתו קשה לי מאוד. נגמרה הספונטניות. אולי כשיגדל יהיה יותר קל ? עוד קושי - בני המשפחה שלא מצליחים לקבל את המחלה, וחושבים שאנחנו פנאטים (נורא מעליב). אם כי למזלי הם משתפים פעולה.
היתרון - תזונה הרבה יותר נכונה ומאוזנת לשנינו ולכל המשפחה (ולכן שנינו עולים עכשיו במשקל - אצלי זה פחות משמח).
הפורום - מקום שכייף להכנס אליו - תמיד יש פה משהו חדש, ואנשים מקסימים - והכי כייף - לשמוע מתמי.
הלוואי - והיינו גרים יותר קרוב למרכז והיינו יכולים להשתתף במפגשים שלכם. חלמתי - לארגן פה בצפון - גליל ועמקים מפגשי צליאקים - אבל לא מצליחה להניע את עצמי לעשות זאת מחוסר זמן. (דווקא יש אצלנו הרבה צליאקים באזור, כי יש רופא עירני).
ולחדשים - תוך כמה חודשים לא תזכרו איך חייתם קודם. אני לא מתגעגעת לכלום מאז שתמי התחילה עם המתכונים המדהימים שלה.
צליאק >>
לצפיה ב-'וזה הסיפור שלנו '
וזה הסיפור שלנו
05/08/2010 | 01:14
5
הצליאקי המאובחן : יניב , בן 6
בפוטנציאל : אחיו בן ה- 3.5 ואולי גם אני ... הבדיקות שליליות אבל הסימנים "זועקים " (כולם אומרים שזה פסיכולוגי ... גם כאבי הבטן של יניב , ההקאות וכל שאר הסימפטומים היו "פסיכולוגיים " בעיני כולם ...חוץ ממני !)
איזור המגורים? חולון
זמן הגילוי : ביום הולדתו ה- 5 , במאי 2009 - כדי שכל שנה נחגוג גם לצליאק יום הולדת ...
תחילת השמירה על אורח חיים נטול גלוטן : ביום הביופסיה
היתרונות של הצליאק?  
ליניב :
אוכל בריא , טרי וביתי (לא קייטרינג של הצהרון ולא ג'אנק בקניון...)
עבורי :
קשרי ידידות עם המטבח שהיה שייך לפני כן רק לבעל ...
זכיתי להכיר אנשים מקסימים שכנראה לא הייתי מכירה  ללא "החבר החדש"

החסרון הכי גדול של הצליאק?
תחושת השוני פגעה ליניב שלי בביטחון העצמי וגורמת לתסכולים "עקיפים" אבל שייכים...
השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת הדיאטה  : תוספת של 5 ק"ג , ילד אנרגטי ופעיל ש"נולד" מחדש "  במקום ילד כחוש עם כאבי בטן 24 שעות ביממה / 7 ימים בשבוע , הקאות אינסופיות ,חולשה , עצבנות ועוד ...
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אם זה יקרה בתקופה שהוא יהיה עדיין תחת שליטתי , לא אהיה הראשונה שתיתן אלא רק אחרי בדיקות ומחקר מעמיק

פורום צליאק בתפוז  הוא עבורי :
המשפחה התומכת והמבינה (שאין לי בבית...)
מאגר ידע עצום שרכשתי בו מידע רלוונטי יותר מבכל תואר אקדמי (ובלעדיו לא היינו מתמודדים ...)
רגעי השפיות שלי במהלך היום (והלילה...)

וזו היזדמנות לומר לכולם
צליאק >>
לצפיה ב-'גם הבנות שלי מתפקדות'
גם הבנות שלי מתפקדות
05/08/2010 | 08:18
4
ואני כותבת בשמן:

בת כמה את? - בת שנתיים ושלושה חודשים
                      ובת 5
מהו איזור המגורים? שרון
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? שנה וחודשיים אצל הקטנה, שנה וחודש אצל הגדולה
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? הקטנה יומיים לפני הביופסיה הראשונה, הגדולה ביום הביופסיה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? שתיהן אוכלות אוכל בריא, טרי ומבושל. אין ג'אנק פוד או אוכל תעשייתי
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין ג'אנק פוד... סתם. שלפני כל יציאה מהבית צריך להתארגן עם אוכל, בעיקר כשמתארחים אצל אחרים ולא רוצים להעיק. אין ספונטניות ותמיד צריך לתכנן מראש את כל הארוחות
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? הקטנה פשוט הפכה לבריאה, בלי הקאות שילשולים חוסר אנרגיה וירידה במשקל. מבחינתי האיבחון של הצליאק היה הדבר הכי טוב שקרה לה בחיים וגם היה סוג של הקלה שהיא סובלת רק מזה ולא דברים חמורים יותר. הגדולה צמחה בשנה האחרונה והעלתה במשקל
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? בטוח שאתן להן תרופה אם תהיה כזו. במקביל נמשיך לשמור על אורח חיים בריא יותר
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......מקור לידע
צליאק >>
לצפיה ב-'הסיפור שלי'
הסיפור שלי
05/08/2010 | 08:35
3
בת 61 (הכי זקנה פה)
מקום מגורים-ארה"ב אזור שיקגו.
אובחנתי לפני כ-7 שנים
.התחלתי לשמור-עם האיבחון.
היתרון של הציליאק-הופסקו כאבי הראש, תחושת העירפול וכמובן השילשולים.
החסרון-הוספת הקילוגרמים שממש מיותרת עבורי , אבל זה בעיקר באשמתי,מנסה לפצות את עצמי.
           חוץ מזה נוספו עוד תופעות של המערכת החיסונית(בלוטת התריס,אלרגיה לחלב,תירס ועוד)
השינוי המשמעותי-מודעות לכל דבר שנכנס לפה. קצת קשה ללכת לכל מקום, נסיעות נעשו קצת יותר מסובכות, למרות  שבעצם בכל מקום אפשר כיום להסתדר.
אם ימציאו תרופה- נראה לי שאשתמש בזה רק לאכילה בחוץ,אני מתיחסת לגלוטן כאל רעל ועד שלא יוכיחו שזה באמת מונע נזק ולא רק תופעות ,יהיה לי קשה להאמין בזה.
פורום הציליאק הוא מקור למידע בלתי נדלה, אוצר של מתכונים ,ממש תענוג לקרוא על הפירגון  ,התמיכה והעזרה שניתנת לכולם..
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אנחנו עונות:'
גם אנחנו עונות:
05/08/2010 | 08:36
3
והנה התשובות שלנו:
בן/בת כמה את/ה?   גל בת 6, אמא ורד בת 35 ומחכים גם לתוצאות בדיקות הדם של יעל בת שנה ועשרה חודשים, שכנראה הולכת בעקבות אחותה
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)| הדגש| פתח -תקוה
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני שבעה חודשים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מיד אחרי שקיבלנו תשובות מהביופסיה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? גל עונה: שיש אוכל טעים! אמא ורד עונה:נעלמו כאבי הבטן, היציאות שלה סדירות, פחות עייפה וגם... אין יותר כינים!!
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? גל עונה:שאסור לי לאכול חלה בשבת. אמא ורד עונה:ההתארגנות האין סופית עם אוכל לכל מקום שהולכים. המחירים הגבוהים של התחליפים
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? אמא ורד עונה: גל הרבה יותר בריאה!
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? גל עונה: לא אוהבת תרופות אז אמשיך לאכול נ"ג, אלא אם כן התרופה תהיה מאד טעימה.. אמא ורד עונה:לא אהיה הראשונה, אבל גם לא האחרונה...
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... מקום נפלא ללמוד להחכים ולדעת שאנחנו לא לבד...
זה האייקון שגל רוצה לשים...
יום נפלא!
ורד
צליאק >>
לצפיה ב-'התפקדות. ותודה סוניה על כל פעילותך המבורכת!'
התפקדות. ותודה סוניה על כל פעילותך המבורכת!
05/08/2010 | 10:12
3
בן/בת כמה את/ה? 47
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)מרכז
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?10 חודשים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?מהגילוי
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?מודעות לאוכל בריא
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אכילה בחוץ
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? שוב, הבעיה של אכילה בחוץ
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אהיה השניה
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......בית חם עם אנשים מקסימים.היה לי שווה הצליאק..
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדים '
מתפקדים
05/08/2010 | 11:18
2
מאי בת 6.5
גרה ברמת השרון
גילו לי את הצליאק לפני חודש (אמא של מאי: שנה ושלושה חודשים - איך הזמן עובר מהר כשנהנים)
התחלתי דיאטה נטולת גלוטן כשהרופא אמר לי (אחרי הביופסיה)
היתרון הכי גדול של הצליאק שאני מיוחדת ושיש לי אוכל יותר טעים מלאחרים ושאני טועמת כל מיני דברים חדשים.
החסרון הכי גדול של הצליאק כשילדים אוכלים מולי דברים שאסור לי וזה מגרה אותי.
השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלתי לאכול נ"ג הוא שלא כואבת לי הבטן ויש לי אוכל יותר טעים ושכייף לי.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק אני לא יודעת אם ארצה לקחת או לא. מצד אחד אני רוצה לאכול כמו כולם ומצד שני אני רוצה להמשיך להיות מיוחדת. (אמא של מאי אומרת שהיא תמיד תהיה מיוחדת אם או בלי גלוטן. לפי הציחקוק של ד"ר רוזנבך השבוע כששאלנו אותו מתי תהיה תרופה, יש לנו עוד הרבה זמן לחשוב על זה)
פורום צליאק הוא עבורי (כאן אמא של מאי עונה) המקום היחיד בעולם בו אני מרגישה שמבינים אותי...
צליאק >>
לצפיה ב-'הנה גם אנחנו מתפקדים'
הנה גם אנחנו מתפקדים
05/08/2010 | 11:22
2
בן/בת כמה את/ה? אני בת 41, לא צליאקית אורי uri  שלי בן ארבע וחצי
מהו איזור המגורים? אנחנו מקיבוץ ליד עכו
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? גילינו את הצליאק כשאורי היה בן שנתיים , כאשר מגיל שנה וחצי הוא שילשל כמעט רצוף וכל הזמן הרופאה טענה שזה וירוס עד שהתחלנו לצעוק.
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? לפני שנתיים וחצי - מיד לאחר הגילוי
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אוכל הרבה יותר בריא ואין כמעט גאנק פוד וגם כמובן תשומת הלב של אמא והמטפלות
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר ספונטניות וגם לפעמים בגלל שאני קצת מרחמת אורי מקבל ממתקים שבמצב אחר לא היה מקבל
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? אורי היה אסטמי קשה לפני הגילוי ובאורח פלא עם תחילת הדיאטה נגמרו ההתקפות כמו גם השילשולים כמובן
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? נראה לי שאורי קטן מידי לדעת מה יעשה
פורום צליאק ב- הוא עבורי...... אורי לא ממש מכיר את הפורום, אני אפילו לא ממש מספרת על הפורום, אבל בשבילי זו הצלה, תמיכה, לפעמים אפילו אוויר לנשימה.
צליאק >>
לצפיה ב-'שלום '
שלום
05/08/2010 | 11:24
3
בן/בת כמה את/ה?

אני בת 26

מרכז

כ-5 חודשים

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה
נטולת גלוטן?

כ-5 חודשים

מודעות לתזונה ולכאבים בבטן

חוסר ספונטניות בכל הקשור לאוכל, בעיקר אכילה בחוץ

רזיתי,שמנתי, רזיתי וחושדים שיש לי קרוהן ואני מקווה שלא.

אקח את התרופה אם אין לה תופעות לוואי והיא באמת מונעת את הדלקת ואחזור לגלוטן.

מקום חם, מבין וקהילה תומכת ואפילו אוהבת .
צליאק >>
לצפיה ב-'מתעוררת ו... מתפקדת!'
מתעוררת ו... מתפקדת!
05/08/2010 | 11:33
1
6
בן/בת כמה את/ה?
בת 27. הזמן טס

מהו איזור המגורים?
העיר הגדולה תל אביב

בגיל 22, אחרי הצבא. כבר 5 שנים - לא יאמן

לפני 5 שנים

שגילינו שיש לתמי כזה כישרון
וברצינות... המממ. אני מניחה שהיתרון הוא שאני לא אוכלת שטויות מחוץ לבית - רוגעלכים בעבודה, חברים מזמינים פיצה, כל מיני דברים כאלה...

אני מאוד אוהבת לאכול בחוץ ולא מוותרת על זה - ולעתים קרובות מבלה בעקבות זה בשירותים ונענשת על ההרפתקנות...

הבטן כבר לא נפוחה כל הזמן!

שאלה טובה. והאמת היא שאני לא בטוחה. כשנגיע לגשר נקפוץ ממנו

פורום צליאק ב-  הוא עבורי......
הבייבי שלי
כשפתחתי אותו, זה היה מתוך אגואיזם מוחלט. ניהלתי פורום אחר בתפוז, וכשאובחנתי עם צליאק באופן טבעי חיפשתי את הפורום המתאים - ונדהמתי לגלות שאין!
מיד כתבתי למי שצריך, ונפתח הפורום, עם מנהלת טריה בתחום שלא מבינה שום דבר בצליאק, וכל מטרתה כאמור - אגואיסטית. שיהיה פורום שיעזור לי להבין מה נפל עליי.

ומה"אגואיזם" הזה, צמח אחד המקום הכי תומכים ונותנים שיש ברשת. קבוצות תמיכה שנפגשות, חברויות, עצות חינם אין כסף, הבלוג המדהים של תמי שכולו נתינה ואהבה - ואני כל הזמן מופתעת מחדש מעוצמת הנדיבות שיש פה בקהילה הקטנה שלנו (שהולכת וגדלה ).

למרות שעם השנים הזמן הפנוי פחת, ומחיילת משוחררת טריה ומתבטלת נהפכתי לעובדת עסוקה וסטודנטית חרוצה, אבל עדיין - הפורום זה הבייבי שלי. ואני שמחה שהוא גדל מספיק להסתדר עם אמא אחת שהיא קצת עסוקה ואמא אחת שמטפלת בו כמו שצריך
ילד שמסתדר בעצמו - זו השאיפה של כל הורה, לא?
צליאק >>
לצפיה ב-' הורות משותפת עם שאיפה משותפת לעצמאות'
הורות משותפת עם שאיפה משותפת לעצמאות
05/08/2010 | 16:36
3
של הילדים
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת וכותבת '
מתפקדת וכותבת
05/08/2010 | 11:51
3
נועה מעפולה, בת 47 (ב-13/8) , קונדיטורית בעבר עד גילוי הצליאק בגיל 30 ובשנים האחרונות מטפלת קוסמטית ופדיקוריסטית.
אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שכתבתי בקפה דה מרקר
  http://cafe.themarker.com/post/1473847/

צליאק >>
לצפיה ב-'עונה בשם בני.'
עונה בשם בני.
05/08/2010 | 12:30
2
בן/בת כמה את/ה?בן 9.
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)-מושב אודים בשרון.
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?-לפני שלוש וחצי שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?-שלוש וחצי שנים.
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?-שאימא התחילה לבשל ולאפות.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?-לא יודע.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? התחלתי להיות יותר ספורטאי.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? ממשיך באורח חיים טול.
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......- עבור אימא שלי, הזדמנות לשבת מול המחשב.
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת '
מתפקדת
05/08/2010 | 12:38
1
2
בן/בת כמה את/ה?שבוע הבא מעין תהיה בת 5
מהו איזור המגורים?קיבוץ ליד קריית אתא
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?מעין היתה בת שנתיים . ובזכות אינטואיציה אמהית ורופא ילדים מדהים.
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?ביום  הביופסיה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? התעצמות הנתינה, ועוצמת האמהות
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?להביא אוכל לכל מקום ,ובמיוחד לחד"א של הקיבוץ.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?מעין נהפכה מילדה עייפה לילדה נמרצת עם המון אנרגיות ובנוסף סוף סוף התחיל לצמוח לה השיער
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אחשוב טוב טוב ואבדוק מה ההשלכות של התרופה .
פורום צליאק בשבילי למרות שאנני פעילה הוא  הכוח להמשיך  הלאה ושאני לא לבד .
דרך הפורום הנפלא  הכרתי אנשים מדהימים  . הכרתי את דבי סגל הנפלאה שהיום היא כבר חלק גדול ממני .תודה לכולכם  גלית  
צליאק >>
לצפיה ב-'שלום לך גלית יקרה '
שלום לך גלית יקרה
05/08/2010 | 16:55
2
לצפיה ב-'בשם ביתי בת ה4'
בשם ביתי בת ה4
05/08/2010 | 13:31
2

אז ככה:
בן/בת כמה את/ה? - 4
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) - עמק חפר
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? - שנה בדיוק
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? - שנה בדיוק
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? - דאגה ותשומת לב????? - לא ממש
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? - חוסר ספונטנית ביציאות מהבית, הרבה תכנון מראש. לשאול הרבה "מותר לי לאכול את זה", ימי הולדת של חברים בהם אני לא יכולה לאכול כל מה שמגישים
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? - גבהתי לפחות ב6-7 ס"מ, והפריטין שלי סוף סוף חזר לנורמה
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? - נראה לי שאנסה את התרופה
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......- משענת, מקור אינפורמציה

צליאק >>
לצפיה ב-'מנסה...'
מנסה...
05/08/2010 | 13:56
2
בת 39 וחצי
גרה בירושלים
לפני שלולש נים (עקב הפלות חוזרות!!!)
לפני שלוש שנים
בריאות בריאות בריאות בעיקר בענייני פחמימות משמינות
כנ"ל
שאלה טובה
הצצות מדי פעם...

בהצלחה לכולם!
צליאק >>
לצפיה ב-'שנה עברה'
שנה עברה
05/08/2010 | 13:58
8
בן/בת כמה את/ה? - 31
מהו איזור המגורים? - מרכז
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? - כ10 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? - כנ"ל
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? - שיכול להיות הרבה יותר גרוע
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? - מגבלות באכילה בחוץ
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? - הפכתי לבריא יותר ביותר ממובן אחד
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? - אחזור לגלוטן תוך שניה וחצי

אמיר
צליאק >>
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
05/08/2010 | 14:45
2
בת 25 עוד רגע
שוכרת דירה בירושלים, במקור (ואחזור בסיום התואר) מנס ציונה
גילו את הצליאק לפני 14 שנים בערך
התחלתי שמור מיד
היתרון- תכלס היום אין לי מושג אם יש יתרון
החסרון- אובדן הספונטניות
השינוי המשמעותי- יצאתי מתת משקל
אם ימציאו תרופה אין לי מושג מה אני אעשה, גלוטן מבחינתי הפך להיות רעל עכברים. אני רק חושבת על זה יש לי בחילה. לא יודעת מה להגיד לכם, עם כל כמה שאין לצליאק יתרונות יש מצב שאני לא חוזרת לגלוטן.
פורום צליאק בשבילי הוא מקום שמאוד עוזר להתמודד עם המחלה הזו.
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני... (אמרת פורום צליאק )'
גם אני... (אמרת פורום צליאק )
05/08/2010 | 15:16
10
אז ככה, מראש אני מודיעה שמכיוון שאני קצת 'שונה' בנוף הצליאקי, אבל כחברת פורום גם אני רוצה להתפקד, התייחסו לתשובות שלי הנוגעות לאבחון ודיאטה:
בן/בת כמה את/ה? 46 (על מי אני עובדת? עוד חודשיים... 47)
מהו איזור המגורים? פתח-תקוה
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לא גילו לי... אני גיליתי אותו/אתכם... לפני כ-5 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? לא שומרת, כי אני לא צליאקית, אבל יוצרת נ"ג בצורה אינטנסיבית כשנתיים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? היתרון שלו...
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? החסרון שלו...
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? קיצצתי באופן משמעותי בתחביב האחר שלי (ספורט) ועליתי 8 ק"ג, אבל אלו תופעות הלוואי השוליות... השיוני המשמעותי הוא תחושת הסיפוק האדירה עם כל הגשמת משאלה של צליאקי (ילד, מבוגר או אמא/אבא)
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? כשימציאו תרופה לצליאק... אמצא כבר איך לשלב אותה במתכונים
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... כל מה שמתקשר חיובית עם לב ואהבה
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת '
מתפקדת
05/08/2010 | 15:57
1
8
בן/בת כמה את/ה?בת 30

מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) פתח תקווה - בירת הצליאק!

לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני 12 שנה, בגיל 18, בתום בירור של 3 שנים...

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מיד עם קבלת תשובות הביופסיה

מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אוכלים בריא יותר, למרות שעם הופעתן של לחמניות המבורגר נטולות גלוטן בכל הרשתות, זה כבר מוטל בספק

מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר הספונטניות באוכל, מסעדות שאין בהן טיפת מוכנות ונכונות לצליאק, לבדוק מה אפשר לאכול בכל אירוע שמוזמנים אליו

מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? השינוי לא אצלי, אלא אצל יצרני ויבואני המזון, שבשנים האחרונות, המבחר גדל והפך לטעים וזמין יותר

כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? הראשונה לקחת!! ואז ארוץ לאכול משהו שלא אכלתי כבר הרבה מאוד זמן...

פורום צליאק ב-  הוא עבורי אחלה אנשים, בית חם!

וכבר "הדבקתי" שני אנשים בצליאק בעשור האחרון !!!
צליאק >>
לצפיה ב-'אחת הנדבקות '
אחת הנדבקות
05/08/2010 | 16:43
4
"נדבקתי" בצליאק לפני שנה וארבעה חודשים.
מאז אני שומרת על דיאטה נטולת גלוטן לחלוטין.
גרה במרכז.
בת 30.
היתרון הוא שאוכלים פחות שטויות, יותר בריא ואפילו השלתי כמה קילוגרמים כתוצאה מכך...
החיסרון הוא באכילה בחוץ, אצל אנשים אחרים - בין אם אין מה לאכול או בין אם מכינים במיוחד בשבילי, לא אוהבת את תשומת הלב שזה מסב אליי ואת ההתעסקות סביב זה.
השינוי המשמעותי הוא הפסקת כאבי הבטן ובעיות העיכול שסבלתי מהם
אני רק מחכה לרגע שימצאו תרופה ואוכל לאכול את כל הדברים שאני מתגעגעת אליהם: בורגר ראנץ' (למה הפסיקו עם הלחמניות???), ופל בלגי פריך ואמיתי עם כל התוספות, ג'חנון, לאפה... כבר פתחתי לכם את התיאבון?
צליאק >>
לצפיה ב-'וואו כמה כבר התפקדו, אך הדרך עוד ארוכה ארוכה!'
וואו כמה כבר התפקדו, אך הדרך עוד ארוכה ארוכה!
05/08/2010 | 16:16
2
חברים יקרים, המשיכו להתפקד. מרגש לראות את עץ המשפחה שלנו

כל חברי הפורום מוזמנים, כותבים יותר, כותבים פחות, לא כותבים בכלל.....גדולים, קטנים, צליאקים, קרובים של...עוזרים של....

המשך התפקדות נעימה,

אמא של הבנים
צליאק >>
לצפיה ב-'התפקדות'
התפקדות
05/08/2010 | 18:21
2
קדימה:

בן/בת כמה את/ה? 26
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) מודיעין
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?6 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?6 שנים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? תשומת לב למה נכנס לפה ומה לא..
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אותה תשומת לב מטרידה לפעמים
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? פסקתי לשתות בירה
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? רק בשביל בירה.... את הלחם שאני מכינה אני לא אחליף לעולם בלחם רגיל...
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... אני בעיקר צופה מהצד, אבל אתם עונים לי על הרבה שאלות -מזל שיש את אופציית החיפוש...

צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני פה'
גם אני פה
05/08/2010 | 18:42
1
2
*בן 26.
*מרכז.
*לא גילו עדיין בוודאות - מחכה לביופסיה אבל יודע בבירור שאכילת גלוטן עושה לי כאבי בטן איומים.
*כבר מה20/7 אבל מי סופר?
*מצאתי דברים יותר טעימים לאכול, עליה ברמת חיים - לא אוכל יותר "זבל"
*בד"כ חוסר אפשרות לאכול פיצה או בורקס בכל פעם שאני עובר ליד ריח נפלא מהם.
*הדיכאון נעלם והיפראקטיביות של הADHD החמירה(אבל בזה כבר אני מתורגל שנים)-במילים אחרות-הרגשת חיוניות בלתי ניתנת לשליטה.
בנוסף, תיאבון בריא.
*אם זה יעבור את שלב הניסויים ויוכח כללא תופעות לוואי ויאושר ע"י הFDA - אני מודה שאני אקח - יש עדיין מחיר לפריוולגיות שציינתי...

שיהיה בתיאבון ובכבוד לכולנו.
צליאק >>
לצפיה ב-'לא עניתי לשאלות כל השאלות'
לא עניתי לשאלות כל השאלות
05/08/2010 | 18:44
3
*פורום צליאק - מקום טוב לבקר בו שבו אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד
צליאק >>
לצפיה ב-'אמא של טל'
אמא של טל
05/08/2010 | 19:20
3
בן/בת כמה את/ה?  בן 7
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)    חולון
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?  שנה
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? שנה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אוכלים לרוב אוכל בריא יותר
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?   הלכה לה לעולמים ה- ספונטניות-.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?  השינוי ככ גדול אז מאיפה מתחילים?!  גם חיצונית (עלייה במשקל ואנרגטיות) וגם נפשית הרבה יותר פתוח רגוע חברותי.....
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? לוקחים לוקחים לוקחים
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......   בית חם שנותן הרבה מידע, עם אנשים במצבי שבו אף לא צריך להתנצל על כלום
צליאק >>
לצפיה ב-'ואנחנו...'
ואנחנו...
05/08/2010 | 21:49
1
3
עונה בשם עידו....
בן/בת כמה את/ה? -  - בן 5 ו-3 חודשים
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)-רמת גן
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?-3 חודשים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?-3 חודשים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?- האסטמה כמעט נעלמה ואני אוכל יותר ממתקים...
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?-שאני שונה בבית ובגן....מיוחד...
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? -האסטמה נעלמה...
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? - ארצה מאוד....
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......- מקור למידע ולתמיכה.

צליאק >>
לצפיה ב-'ואולי גם אחי צליאקי אז יהיה לי נחמד...(-:'
ואולי גם אחי צליאקי אז יהיה לי נחמד...(-:
05/08/2010 | 21:50
4
אנחנו בבירורים עם עומר בן השנתיים...
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקד'
מתפקד
05/08/2010 | 22:02
3
4
אני בן 19
גר במרכז הארץ
גילו לי את הצליאק לפני כ-4 שנים
ישר איך שאמרו לי את זה (זה היה ערב ראש השנה ><)
יתרונות - ההטבות בצבא (אין שבתות, שמירות וכד')
חסרונות - אוכל לא הכי טעים בעולם, אין ספונטניות והיום בא לי שווארמה ואני לא יכול סתם לצאת ולקנות לי מנה..
כשימצאו תרופה אני אחכה לראות תגובות של אנשים מגיבים על התרופה ובהתאם לזאת אנסה על עצמי.
הפורום הזה בשבילי זה אחלה מקום על מנת לדבר עם אנשים שמכירים את המחלה מכל כיוון ולא כמו אנשים בצבא ששואלים אותי לגבי מה שאני אוכל "תגיד, אין בזה צליאק?"
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת '
מתפקדת
06/08/2010 | 13:37
1
5
פה בזכות בני הקטן. חברת פורום פעילה, נשואה לבעל מתוק במיוחד אמא לשלושה בוגרים, שניים נטולי צליאק ואחד צליאקי.
סוגרת חמישה עשורים
חולון
21 ספטמבר 2006 - לראש השנה
כנדרש מיד עם האבחון
ירידה של בורקס ומלוואח מהתפריט הקבוע
להיות חולה במחלה כרונית. חוסר הספונטניות באוכל. הוצאות על קניית מזון. בדיקת רכיבים בקניות. "זיהום מישני / סמוי". אפייה.
פסח הפך לכריסמס. האוכל בריא ומפוקח יותר.
אשמח שתימצא תרופה. אלמד את הנושא ונתייעץ יחד. ההחלטה אם ליטול תהיה בידיו.
בית שני לתת ולקבל מלא אהבה והבנה.

המון בריאות
צליאק >>
לצפיה ב-'פסח הפך לכריסמס גדול!!'
פסח הפך לכריסמס גדול!!
06/08/2010 | 15:54
2
לצפיה ב-'אולי באמת יש באוכל צליאק?? '
אולי באמת יש באוכל צליאק??
06/08/2010 | 15:55
5
לצפיה ב-'תשובות לשאלות: גיל הצליאקי- 6 וחצי. '
תשובות לשאלות: גיל הצליאקי- 6 וחצי.
05/08/2010 | 22:42
4
- גרים במושב ליד חדרה.
-גילוי הצליאק: לפני שנה ותשעה חודשים.
-התחיל לשמור על אורח חיים נטול גלוטן מיום הביופסיה - שנה ותשעה חודשים.
-היתרון הגדול של הצליאק - הילד גדל ועולה במשקל ו-אין כאבי בטן.
-החיסרון הכי גדול - שאסור לאכול המון דברים שהוא אוהב.
-השינוי המשמעותי - צמח לגובה ועלה במשקל.
-כשתהיה תרופה, ייקח אם יגידו שהיא בטוחה לשימוש, כמובן.
-פורום צליאק עבורי , בתור האמא, מדהים. נותן הרבה תמיכה, אפשר לשאול הכל, להתייעץ.

|אין כמוכן, אמא של הבנים וגם מתי המקסימה, שיוזמות את המפגשים. ישר כח.
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת פעם ראשונה!'
מתפקדת פעם ראשונה!
05/08/2010 | 22:59
1
2
אני בת 28, גרה במרכז.
גילו לי את הצליאק לפני כחודשיים (טרי טרי...)
התחלתי לשמור לפני חודשיים... בערך
היתרון הכי גדול הוא ללא ספק שהרבה יותר קל להתאפק לא לאכול דברים משמינים בכל מני ארועים. העובדה שאני יודעת כמה רע זה יעשה לי (בניגוד לסתם משמין) מרחיקה אותי מהדברים האלה כמו מאש (פעם זה היה: נו, לא נורא)
החסרון הכי גדול הוא חוסר המגוון של אוכל. קשה קשה קשה להתרגל.
השינוי המשמעותי ביותר הוא כמובן ההרגשה הבריאותית. לא ניתן לתאר את השיפור בהרגשה.
לא אהיה הראשונה לקחת חיסון, מי יודע אם החיסון בטוח, אבל בהחלט אשקול לחיוב את הנושא. בסך הכול, עדיף שיהיו אופציות... אח"כ תמיד אפשר לחזור לאכול נ"ג, לא?

הפורום הוא בשבילי מקום להתייעץ. מקום שבו אנשים מבינים מה עובר עלי. שבו אף אחד לא יגיד לי: "אז תאכלי קצת גלוטן, מה כבר יקרה לך"...

תודה פורום!
צליאק >>
לצפיה ב-'יאלה גם אני:)'
יאלה גם אני:)
05/08/2010 | 23:30
1
בן/בת כמה את/ה   בת 16 וחצי

מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) השרון

לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק  אממ לא זוכרת בידיוק בערך שנה וחצי+- משהו כזה חח

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן אחרי שהגיעו התוצאות של הביופסיה.

מה היתרון הכי גדול של הצליאקשאני יכולה עכשיו להשמין וזהווו! אין עוד יתרון חח.

מה החסרון הכי גדול של הצליאק1.שאני יכולה להשמין אבלל לא מצליחה כי כמה שאוכלים האוכל לא משמין.
                                                2.רוב הדברים לא טעימים
                                                3. שצריך להכין הרבה דברים בימקום ליקנות . נגיד אין עוגיות טעימות אז כדי שיהיה, צריך   להכין וזה מעצבןןן .
                                               4. ויש עוד מלא אבל אינלי כוח ליכתוב חח.

מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג שקלתי 38 בכיתה ט על 1.65 וזה ממש קצת (הייתי תת מישקל) ואז עליתי ל-43 . אבל עכשיו אני שוקלת 40 אז לא ממש יתרון .אבל בכל מיקרה יותר מפעם . וחוץ מיזה אין שינויים תמיד הרגשתי טוב גם ליפני שגילו לי וגם עכשיו.

כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? ברור שאנ ייקח אבל לא ראשונה אני לא עושה על עצמי ניסויים חח אנשים ינסו לפני(גם לאחים שלי אני יביא לפניי חחחחחחח) ואז אני יראה ביכלל אם זה עובד ושאוכלים גלוטן והכול טוב.

פורום צליאק ב-  הוא עבורי......הפורום היחיד שאני נימצאת בו חח והוא ממש עוזר לי לדעת כל מיני דברים שאם לא הייתי קוראת פה לא הייתי יודעת. ובטח הייתי אוכלת הרבה דברים שהייתי חושבת שמותר.
צליאק >>
לצפיה ב-'לא מגיב הרבה אבל מתפקד'
לא מגיב הרבה אבל מתפקד
06/08/2010 | 00:21
4
10
בן/בת כמה את/ה? -  30
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) - דרום
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 7-8 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? - 7-8 שנים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? - שאפשר להפחיד אנשים ששואלים "מה כבר יקרה אם תאכל קצת קמח? - כלום לא הרבה, סרטן, פירקוסים, קצף מהפה, אבל בקטנה."
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? - אין לאפה....
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? כולם אוכלים את האוכל שליץץץץ
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?  - קונה 30 ארגזים והולך לסבב ג'אנק פוד.
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... מקום לפרוק. להתייעץ, ולראות שיותר טוב ביחד מלבד.
צליאק >>
לצפיה ב-' קורע!!'
קורע!!
06/08/2010 | 11:09
3
לצפיה ב-''
06/08/2010 | 12:24
5
הבנתי שיש משהו שקרוב ללאפה בבלוג של תמי, לא ניסיתי (אישית לא חובבת לאפות) אבל בימינו להכל יש תחליף!

צליאק >>
לצפיה ב-'אני איתך בסבב ג'אנק. לאפה לאפה!!'
אני איתך בסבב ג'אנק. לאפה לאפה!!
06/08/2010 | 15:58
6
לצפיה ב-'הכנתי אחלה לאפות'
הכנתי אחלה לאפות
07/08/2010 | 10:58
2
מהבצק הרב שימושי של תמי
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אנחנו'
גם אנחנו
06/08/2010 | 01:25
2
1
בן/בת כמה את/ה? 37 ו גיל 6. ( הבעל והבן)
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)מודיעין
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?כמעט שנה
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?כמעט שנה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?סוף סוף עלינו במשקל ונגמרו כאבי הבטן
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?המבחר המצומצם של המסעדות שאפשר לאכול בהם ובעיקר חוסר המודעות
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? הבית סובב סביב אוכל, לפני כן זה בכלל לא היה נושא ..אפילו החלפנו מטבח לכבוד הצליאק.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? עונה כאמא וכאשה, לא הייתי סומכת על זה כבר בהתחלה, נותנת לתרופה לחיות כמה שנים ואז ..
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... מציל חיים
צליאק >>
לצפיה ב-'בהקשר של מבחר המסעדות המצומצם -'
בהקשר של מבחר המסעדות המצומצם -
06/08/2010 | 21:15
1
2
כמו שכתבתי, אני והחבר מאוד אוהבים לצאת לאכול, ומדי פעם אני אכן "נענשת" ומבלה כמה ימים בשירותים...

ומכיוון שכך, מקום שעובר בהצלחה הופך כמעט אוטומטית למקום קבוע, והאמת היא שיש בזה גם יתרונות -
במסעדות הקבועות ביותר שלנו כבר מכירים אותנו כולם, כל הצוות כמעט אומר שלום כשאנחנו מגיעים, נותנים לנו צ'ופרים חינם, שומרים לנו מקומות באירועים מיוחדים... ממש אורחים VIP

קשה לי להאמין שזה היה קורה אם לא הצליאק...
צליאק >>
לצפיה ב-'צודקת. האמת שרק בהדסון אני מרגישה בזה'
צודקת. האמת שרק בהדסון אני מרגישה בזה
08/08/2010 | 23:11
2
אולי לא עושים לנו את הכבוד שעושים לך , אבל מהחלט הרגשה טובה.
האם יש לך המלצות על מסעדות עם אוכל לילדים חוץ מהמבורגר?
צליאק >>
לצפיה ב-'שחר'
שחר
06/08/2010 | 08:33
2
ואני עונה בשמו:
בן/בת כמה את/ה?
4
מרכז. איפשהו בין אישה מרציפן לתמיש
קרוב לשנה
קרוב לשנה
שחר גדל. לא רק במשקל ובגובה, אלא בדיבור, באישיות שפתאום פורצת החוצה, ובכל היבט אחר
חוסר הספונטניות, והעובדה שאני כאמא לא יכולה אף פעם לרדת מהמשמר.
הכל. קיבלנו ילד חדש
לא הראשון, אבל ברגע שיוכיחו שהתרופה יעילה בלי תופעות לואי - בטוח
הפורום הוא עבורי כ"כ הרבה. מקור למידע ולתמיכה, ומקום שבו גיליתי כ"כ הרבה אנשים טובים
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
06/08/2010 | 12:28
3
אמנם לא אני הצליאקית אלא החבר אבל זה גם הולך...

בן/בת כמה את/ה? 23
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) באר שבע
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? עדיין לא גילו...למרות שאני בטוחה שיגלו מתישהו...
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? שנתיים בערך אבל אני עוד אוכלת מדי פעם גלוטן.בבית משתדלת שלא יהיה בכלל גלוטן.
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אוכלים יותר מסודר ופחות יוצאים למסעדות והזמנות וכל מיני ג'אנק שאני בטוחה שהיינו אוכלים אם לא הצליאק
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? שאי אפשר ללכת לכל מסעדה ולאכול מה שרוצים ושכל ערב אני חייבת להכין/לוודא שיש לו אוכל מוכן לעבודה למחרת
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? מרגישה פחות רע אחרי שאני אוכלת 2 לחמניות ברצף (למרות שזה ממש לא אומר שלא עליתי במשקל)
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אני חושבת שהיינו מחכים קצת לראות שזה עובד על אנשים אחרים וכשמגלים שהכל בסדר יוצאים לסבב ג'אנק ענק ובקבוקי בירה ליד...
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......ה-מקום
צליאק >>
לצפיה ב-'עונה בשמו של עומר'
עונה בשמו של עומר
06/08/2010 | 16:27
2
בן 7.5
גרים בכפר סבא
גילו לפני שנה וחצי ומאז ללא גלוטן
היתרון= שיש דברים לא בריאים שאסור לאכול (ציטוט של עומר...)
החיסרון= שיש ממתקים שמגרים וזה קשה לילד לראות.
השינוי המשמעותי מאז שגילו לי את הצליאק= שיש חמוציות ללא גלוטן... (ואמא שלו אומרת שהתחיל לגדול קצת).
כשימציאו תרופה/חיסון - עומר אומר שירצה לקחת כדי שיוכל לאכול כל מיני דברים שחסרים לו כמו כריות...
ואמא שלו אומרת- נראה ונבדוק.
פורום צליאק בשבילי - אמא של עומר- הוא בית ומשפחה ובית ספר ללימוד הצליאק על משמעויותיו השונות. כשאני מבשלת או אופה משהו טעים אז הילדים אומרים לי שאפרסם את זה כאן.
פגשתי אנשים מדהימים סביב הצליאק ובמיוחד כאן בפורום. הנתינה הרגשית וגם הקונקרטית (תבואי לקחת, כבר הכנתי...) מדהימה אותי כל פעם מחדש. תודה לסוניה ומתי וכל האחרים פה בפורום שנתנו ותמכו כשהייתי זקוקה לזה כמו אויר לנשימה.
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
06/08/2010 | 16:54
1
בן/בת כמה את/ה? בת 33
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) מושב בצפון
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?כ3 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?כ3 שנים
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?אתה מודע יותר למה שאתה  אוכל
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? קשה להיות ספונטני ביציאות וצריך לתכנן הרבה מראש
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? חזרתי לחיים, קודם היתי בת 30 עם כאבים וכושר גופני של בת70, עכשיו אני עובדת במשרה מאלה, יש לי מרץ ואפילו עשיתי 4 טיולים ברמת מטיבי לכת הקיץ.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?קודם שיבנו את הגשר...ואחר כך נחצה אותו
פורום צליאק ב- הוא עבורי......מקום להתעדכן, לשאול, לעזור לאחרים ולשתף
צליאק >>
לצפיה ב-'מיכל אמא של גל . היא עונה אני כותבת'
מיכל אמא של גל . היא עונה אני כותבת
06/08/2010 | 17:42
2
אני בת 4.5
אני גרה ברעננה
לפני שנה וחצי
לפני שנה וחצי
היתרון(במילים שלה הדבר הטוב) שיש לי אוכל אחר.
מפריע לי שאני צריכה להבדיל מה עם גלוטן ומה בלי גלוטן.
היה לי כאב ענקי בבטן ועכשיו איןלי וכיף לי
אני אקח אותו בכל מקרה גםאם זה חיסון וגם אם זה לא טעים.
פורום צליאק הוא בשבילי (ופה זה כבר אני, מיכל בינתיים...) מקום מדהים לקבל המון מידע חשוב חום והבנה.
צליאק >>
לצפיה ב-'הריני.'
הריני.
06/08/2010 | 17:45
7
- או טו טו בן 43.
- גר ירושלים
- אובחנתי לפני כ-10 שנים
- יומיים אחרי האבחון הבנתי שאין ברירה וצריך להתחיל להפסיק עם הגלוטן לחלוטין.
- החסרון הגדול ביותר של הצליאק הוא רגישות היתר שלי לחוסר התחשבות הסביבה בהקשרי צליאק, ערכים גליקמיים יחסית גבוהים של קמחים - דבר שמביא לנפילות סוכר במהלך ההקפדה על משטר ספורט וריקוד.
-  עליתי סוף סוף 20 קילו, חיוניות החלה להרים ראש בחיי, נהייתי בריא כמו שור, והסביבה שלי הבינה שאוכל ללא גלוטן - הוא לא מלה גסה.
- ביום של המצאת התרופה... אקנה המבורגר במקדונלדס, אוכל סופגניה זוועתית במאפיה בחנוכה, אקנה לחם שחור טרי טרי בבוקר במכולת עם חמאה מעל ופרוסות מלפפונים ופלפל שחור, ואחזור מהר לחיים נטולי גלוטן, כי גלוטן הן כן מלה גסה.
- פורום צליאק מאפשר לי לשתף ולהיות שותף
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אנחנו'
גם אנחנו
06/08/2010 | 18:55
4
דריה, בת 6 באוקטובר
גרים כרגע בקליפורניה
אובחנה לפני קצת יותר משלוש שנים
התחלנו לשמור על אורח חיים נטול גלוטן מרגע האבחנה
היתרון הגדול הוא אוכל טעים
החיסרון הגדול הוא שאי אפשר לאכול את האוכל השונה
השינוי המשמעותי שחל מאז תחילת הדיאטה, לפי אחותה של דריה, שדריה השמינה
ביום שימציאו תרופה דריה אומרת שתברח (היא כנראה חושבת על דקירת מחט)
פורום צליאק הוא ה-מקום לשמוע, לשתף, ללמוד, לקבל ולעבור את המשברים יותר בקלות.

שבת שלום
צליאק >>
לצפיה ב-'מי עדיין לא התפקד? קדימה'
מי עדיין לא התפקד? קדימה
06/08/2010 | 19:24
1
לצפיה ב-'גם אני אתפקד '
גם אני אתפקד
06/08/2010 | 20:35
2
בן/בת כמה את/ה? 24
מהו איזור המגורים? רמת גן
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? יולי 10
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן? יולי 10 ובאפריל אחרי הבדיקת דם
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? מקווה שאמצע אותו בקרוב
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? בא לי לאכול כל דבר שמכיל גלוטן, ובעיקר חוסר הספונטניות של להסתובב בחוץ ולאכול מה שבא בלי לחפש מקומות ספציפים, או ללכת לארוחה בבית של מישהו אחר ולגלות שאין לך מה לאכול אפילו לא אורז כי הכל עם אבקת מרק.... ולהסתכל על כולם עם דמעות בעיניים...
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? פחות עייפות, ובעיקר מודעות לכל מה שנכנס לפה  
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשונה לקחת!!! וללכת לטרוף כל מה שבא לי עכשיו
פורום צליאק בתפוז הוא עבורי...... אחד הדברים הכי טובים שעשיתי! אחרי שהקשבתי לחברה שלי (לא מהפורום הזה ספציפית) שהמליצה לי להכנס לפורום הזה. לא כ"כ רציתי בהתחלה אבל אחרי שנרשמתי ראיתי שזה ממש עוזר ושיש פה אנשים מקסימים שמדהימים אותי על כל העזרה והתמיכה! לכל האנשים המקסימים האלה!
מקווה שבקרוב הצליאק יהפוך לפרט שולי בחיי.
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת בשם בני'
מתפקדת בשם בני
07/08/2010 | 09:03
2

בן שלש וחודשיים
תל אביב
גילנו לפני שנה וחצי
שומרים בסביבות שנה וחצי
היתרון הגדול שהוא יודע מה זה מי זה למה זה והתנהלות החיים בהתאם
החסרון וזה יותר מבחינתי שאי אפשר לעצור בפיצה השכונתית אחרי הגן שעשועים
השינויי המשמעותי שאין בטן נפוחה ואין שילשולים ויש הרבה הרבה יותר כח
כשימציאו את התרפה נתמודד
פורום צליאק בשבילי הוא ללא ספק בית ומשפחה קשובה ותומכת ת ו ד ה
צליאק >>
לצפיה ב-'חדשים בפורום'
חדשים בפורום
07/08/2010 | 09:05
1
3
שלום התחברתי בשם משתמש של בני ואענה על השאלות במקומו מאחר והוא קטן לזה:
1. אני בן 5.8 שנים.
2. באר שבע.
3. לפני כשבועיים.
4. שבועיים לפני התשובה הסופית של הביופסיה. ז"א לאחר הביופסיה שבוצעה לפני כחודש.
5. אין יתרון הכול חיסרון כל הדברים שאהבתי לאכול אי אפשר לאכול אותם.
6. תשובה בסעיף 5.
7. שאני כמאט ולא אוכל כלום, לא שהייתי אכלן גדול אבל עכשיו יש לי סיבה טובה לא לאכול.
8. אהיה הראשון לקחת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9. הפורום הראשון שאני מצטרף אליו ומקווה שבו אמצא תפריטים והמלצה למקומות, מסעדות,וכן אורח חיים אשר אחרים סיגלו לעצמם ואוכל לסגל גם לי בהמלצתם ובתמיכתם.
תודה
צליאק >>
לצפיה ב-'שלום chepupu1 וברוכים הבאים לפורום צליאק '
שלום chepupu1 וברוכים הבאים לפורום צליאק
07/08/2010 | 21:50
1
ברוכים הבאים למשפחת הצליאק.
נשמח להכיר אתכם כאן בפורום

אנחנו כאן לכל שאלה.

שבוע טוב,

אמא של הבנים
צליאק >>
לצפיה ב-'ראיינתי את הצליאקי ואלה התשובות:'
ראיינתי את הצליאקי ואלה התשובות:
07/08/2010 | 10:37
2

בן/בת כמה את/ה?- בן 8.5
מהו איזור המגורים?- חיפה
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני כ-4 חדשים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על דיאטה נטולת גלוטן?- למחרת הביופסיה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק?- שגיליתי מאכלים טעימים יותר מקודם (ואמא מוסיפה: הפסקנו כמעט לגמרי לאכול ג'אנק בחוץ)
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?- שיש הרבה ממתקים שאפשר לקנות רק בפסח (ואמא מוסיפה: הספונטניות...)
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?- גבהתי (ואמא מוסיפה שיש לי יותר אנרגיות)
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?- אקח בשמחה
פורום צליאק ב- הוא עבורי......- לא יודע, רק אמא שלי קוראת ומדי פעם משתתפת...
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני, גם אני'
גם אני, גם אני
07/08/2010 | 11:06
3
בת 24 (ממש אוטוטו)

גרה בר"ג

גילו לי את הצליאק לפני 9 שנים (מתנה ליומולדת 15)

התחלתי לשמור מיד, אבל לקח לי זמן להבין שאסור לי לאכול "גלוטן" ולא רק "קמח", אני זוכרת שביום הראשון או השני קניתי חטיף צ'יקס שעשוי מתפוחי אדמה והייתי בטוחה שזה בסדר (זה עוד קיים??) ורק באמצע השקית טרחתי להסתכל על הרכיבים ולגלות שזה אסור

יתרון?? מממממ, קשה לי לחשוב על יתרונות, אולי שאני אופה (אבל גם בגיל 15 הייתי מכינה עוגות לימי הולדת אז לא יודעת אם זה נחשב), אולי שככה אני יודעת למי באמת אכפת ממני ודואג לי ואולי שהכרתי אנשים מקסימים דרך הפורום הזה

חסרונות יש לא מעט, אני חושבת שבעיקר ההתעסקות עם האוכל (מעבר למה שאסור), שצריך כל הזמן להסביר (לסביבה, במסעדות וכו') וכל ישיבה במסעדה שהיא לא מראש "מיועדת לצליאקים" הופכת להיות טקס, מעבר לזה אובדן הספונטניות, זה שאי אפשר סתם לאכול ג'אנק בחוץ וגם זה שלא תמיד יש מה לאכול (כן, גם זה קורה) ואז מתחילים המבטים המרחמים, אוי הרחמים... כ"כ שונאת את זה

השינוי המשמעותי הוא שהתחלתי להיות מודעת מה נכנס לי לפה, ואולי גם נהייתי רגישה יותר

שימציאו תרופה אני דיי בטוחה שאקח אותה, למרות שהנ"ג נהיה כבר הרגל וחלק ממני, מוזר לחשוב על לאכול רגיל

פורום צליאק בשבילי זה מקום שאפשר להרגיש בו בבית, להזדהות, לדעת שיש עוד כמוני, ורק כאן יכולים להבין איזה תסכול "חסר חשיבות" שחוויתי.
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני מתפקדת '
גם אני מתפקדת
07/08/2010 | 20:17
2
בן/בת כמה את/ה?  עוד רגע 28.
מהו איזור המגורים?  יבנה.  
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק?  כמעט שנה וחצי.
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?  מרגע הגילוי.
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? מודעות לאכילה בריאה יותר ומודעות גבוהה יותר למצבי הבריאותי.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר הספונטניות, העובדה שקשה למצוא מקומות בחוץ שמרגישים נוח לאכול בהם והכל דורש תכנון מוקדם.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? כל היחס שלי לאוכל השתנה, "הרגשת" הטעמים השתנתה, דברים שלא אהבתי פעם, פתאום טעימים יותר ובגדול נראה לי שאני יותר נהנת מהאוכל.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? ברגע שיהיה ודאי שזה בטוח לשימוש- כמובן שאקח
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... מקום שבו יש אוזן קשבת, מקום שבו מרגישים שאת לא לבד ומקור מידע להמון ידע שמאוד מאוד עוזר להתמודדות. אני יכולה לומר שהרבה בזכות הפורום היתה לי "נחיתה רכה" לעולם הצליאק
צליאק >>
לצפיה ב-'ואנחנו....'
ואנחנו....
07/08/2010 | 22:04
2
עונה בשם האפרוח , שלא הבין מה אני רוצה מחייו כשניסיתי לשאול אותו...

בן/בת כמה את/ה? בן ארבע ורבע
מהו איזור המגורים? מרכז
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? חצי שנה בערך
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? שבוע אחרי שקיבלנו את התוצאות. אבא ואמא ריחמו עלי ונתנו לי לאכול כרגיל את המשלוחי מנות של פורים....  
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? עוד לא מצאנו...
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? העדר הספונטניות, שאי אפשר לאכול אצל חברים ומחוץ לבית את כל מה שרוצים
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? גבהתי מאוד, העליתי במשקל (שזה טוב, במקרה שלי...), אני הרבה פחות עייף ויש לי הרבה יותר כוח לרוץ ולהשתולל
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? נראה לי שנהיה בין הראשונים... והלוואי שיגיע היום הזה בקרוב..
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... ה-מקום לגלות שאנחנו לא לבד... (זאת כמובן תשובה שלי, לא של האפרוח...)
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדים'
מתפקדים
07/08/2010 | 22:16
2
בן כמה אתה? - איתמר בן 4
מהו איזור המגורים? גרים בתל אביב
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני שנה וחצי
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? לפני שנה וחצי
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? גילינו שלאיתמר יש תיאבון בפעם הראשונה... אוכל אוכל בריא של בית
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין ספונטניות, קשה להתארגן על נסיעות לחו"ל וכד', לאמא נשבר הלב כשבגינה כולם אוכלים גלוטן ורק איתמר לא.... (וגם עדיין נמוך למרות כל השמירה הקפדנית על האוכל)
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? איתמר התחיל לאכול סוףסוף, יותר אנרגטי ועירני וחלפו השילשולים (מיידי עם תחילת הדיאטה)
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אם יוכח שהחיסון בטוח, ניקח בשתי ידיים
פורום צליאק ב- הוא עבורי המקום היחידי עם אנשים שמבינים אותי באמת, אינפורציה ועזרה כשמשברונים מגיעים... תודה לכם!
צליאק >>
לצפיה ב-'איזה שרשור לתפארת'
איזה שרשור לתפארת
07/08/2010 | 22:36
1
3
כ"כ מעורר גאווה.
אכן... בית.
צליאק >>
לצפיה ב-'שמחה לראותך כאן אצלינו ב-'
שמחה לראותך כאן אצלינו ב-
07/08/2010 | 22:42
לצפיה ב-'מתפקדת בשם נופר'
מתפקדת בשם נופר
07/08/2010 | 23:17
2
בן/בת כמה את/ה?  בת 11

מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)  פתח תקוה

לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני 4 שנים ורבע (בפסח של כיתה א')

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? ביום הביופסיה

מה היתרון הכי גדול של הצליאק? שנופר בריאה, מתפתחת היטב, השלימה פערים מבחינה מנטלית, סובלת פחות מתופעות בריאותיות נלוות

מה החסרון הכי גדול של הצליאק?  פחות ספונטניות

מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?  יכולת ריכוז וחשיבה מוגברת (משהו שלא דמיינו שקורה בגלל הצליאק)

כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?  לאחר שנבדוק היטב את ההשלכות נופר תשמח לקחת

פורום צליאק ב-  הוא עבורי......  בית חם ותומך עם המון עזרה הדדית

צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
08/08/2010 | 09:53
2
בת כמה אני: 28
ינשוף| גרה בר"ג.
ינשוף| גילו לי את הצליאק במאי 2005, חודשיים לפני גיל 23. גילו לי את הבדיקה רק ע"י ביופסיה בגסטרוסקופיה ולא ע"י בדיקות דם (6 ימים אחרי שהלכתי לגסטרו כבר קיבלתי תור לבדיקה).
ינשוף| התחלתי לשמור ישר אחרי הבדיקה, כי אמרו לי עוד לפני קבלת תוצאות הביופסיה שיש לי צליאק.
ינשוף| היתרון.... הכרתי אנשים חדשים ונחמדים והפכתי ד"ר לתזונה..
ינשוף| יש די הרבה חסרונות - אין ספונטניות, צריך להיות ערוכים מראש ומתוכנים היטב, צריך לאפות כל שבוע, התמודדות עם תגובות של אנשים וחיים במדינה שלא דואגים לסימן ראוי ושום דבר לא באמת בטוח.
ינשוף| עליתי במשקל, ירדה הבטן הנפוחה ונעלמו הפריחות וכאבי הפרקים.
ינשוף| אינני יודעת, אולי. אני עדיין אשאר מאד מוגבלת באוכל, כך או כך.
ינשוף| פורום צליאק בשבילי הוא משפחה תומכת וחמה.

למי שלא מכיר את הסיפור שלי, התגלתה אצלי גם אלרגיה לתירס. לעומת התירס, רגישות לגלוטן היא ממש פיקניק. כמעט בכל מאכל שאתם יכולים להעלות על דעתכם, יש תירס. השבוע למשל, חטפתי התקף אלרגיה בגלל תבנית אפייה קטנה שהכילה תירס (!).  בגלל הרגישות לתירס, הרגישות לגלוטן כבר לא תופסת מקום נרחב בחיים שלי, כי את המוצרים הנטולים אסור לי לאכול ובמסעדות אני לא יושבת. אבל לומדים להסתדר עם הכל, מי כמונו יודע
צליאק >>
לצפיה ב-'מצטרפים להתפקדות...'
מצטרפים להתפקדות...
08/08/2010 | 11:27
3
כותבת בשם עדי, בסוגריים גם התשובות שלי.
בן/בת כמה את/ה? כמעט 6
מהו איזור המגורים? רמת גן
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לא זוכרת (לפני קצת יותר משלוש שנים)
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? לפני כמה חודשים (יום אחרי הביופסיה)
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? שאוכלים אוכל טעים ובריא שנותן הרבה אנרגיה  
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? לפעמים מקנאים במישהו שאוכל משהו עם גלוטן
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?  (אין שינוי משמעותי. אומנם שומרת על קצב גדילה בקצב אחיד, אבל עדיין באחוזוני גדילה נמוכים ביותר...)
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? עדי כיווצה את המצח והגבות ואחרי כמה שניות אמרה "זו שאלה קשה מדי, אני לא יכולה לענות עליה!" (גם לי קשה לענות על זה כרגע. הכל תלוי בתופעות הלוואי שעלולות להתלוות לתרופה, בכמות התרופות שצריך ליטול, תכיפות החיסון ועוד')
פורום צליאק ב-  הוא עבורי.... כשנפגשים אפשר לאכול הכל (ובשבילי זה מקור לתמיכה ומידע, מקור לחברויות חדשות ומדהימות ומקור לחוזק ואופטימיות..)
צליאק >>
לצפיה ב-'התפקדות כפולה- גם אני וגם בתי'
התפקדות כפולה- גם אני וגם בתי
08/08/2010 | 11:37
3
45/6
ירושלים
לפני כשישה חודשים. קודם לקטנה ואז בעקבותזה הדיקה לכל המשפחה- ואז גם לי
לפני כשישה חודשים
אוכלים הרבה יותר בריא. בתי עלתה במשקל ובגובה, ואני ירדתי במשקל (סבבה!!)
האפשרויות המוגבלות של אכילה מחוץ לבית
בדיקות הדם של שנינו- הרבה יותר טובות, פחות מתלןננים על מיחושים שונים
נשאיר את ההתלבטות לכשתימצא התרופה...
מקום לקבלת מידע, להתייעץ, להרגיש חלק.
צליאק >>
לצפיה ב-'בדרך כלל סמויה אבל מתפקדת בשם הבן'
בדרך כלל סמויה אבל מתפקדת בשם הבן
08/08/2010 | 11:54
2
איתי בן כמעט 11
גר בפתח תקווה-בירת הצליאק
גילו את הצליאק כמתנה ליום ההולדת ה - 5
התחיל לשמור כחודש לאחר התשובות - לקחנו את הזמן להתארגן על עצמנו, לצייד את הבית ולבשר לו כשאנחנו מוכנים לחלוטין.
היתרון הכי גדול של הצליאק הוא כמו שכתבו פה שאוכלים הרבה יותר בריא ומסודר וכל בני הבית נהנים מזה. גילינו גם המון נכונות מצד המשפחה המורחבת ואפילו החברים הקרובים מאוד מחמם את הלב.
החסרון הגדול הוא חוסר הספונטניות וההתארגנות מראש אבל אחרי כל כך הרבה זמן כבר מאוד מתורגלים כך שזה פחות מעיק.
האמת שלא חל שינוי משמעותי כי גם לפני כן לא היו תופעות לואי. הצליאק התגלה בגלל חוסר גדילה שלמרות השמירה הקפדנית לא מראה שיפור ניכר, יש שיפור בפריטין ובהמוגלובין.
איתי מחכה בקוצר רוח לכדור שמדברים עליו ושואל ומתעניין כך שאני מניחה שהוא יהיה בין הראשונים לנסות.
פורום צליאק בשבילי הוא מקור בלתי נדלה לאינפורמציה. למרות הוותק תמיד יש חידושים ומתכונים נפלאים של תמי (בהזדמנות זאת תודה תודה תודה)
צליאק >>
לצפיה ב-'גמאנחנו'
גמאנחנו
08/08/2010 | 12:27
1

בן/בת כמה את/ה? בת 5 ו 7 חודשים

מהו איזור המגורים? חדרה

לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 3 שנים

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?  לאחר הביופסיה

מה היתרון הכי גדול של הצליאק? למדנו להעריך את הדברים הקטנים והמחוות הקטנות. להגיד תודה לאל על מה שיש.
יתרון נוסףבמגבלות האילוץ-    שנפתח עבורי עולם שלם של בישול ואפייה ללא גלוטן וגליה נהנית מזה . לא תמיד אני מרוצה מהתוצאות, אבל זה מאתגר ויצירתי עבורי וגליה אומרת: "אמא מבשלת לי הכי טוב בעולם והחברות שלי אוהבות לבוא לאכול אצלי".

מה החסרון הכי גדול של הצליאק? (1) השונות- לא משנה כמה ה"תחליפים" טעימים. אף פעם זה לא כמו של כולם. זה לא מפריע 100% מהזמן,   אבל אע"פ שגליה בוגרת וזורמת עם הסיטואציות, תחושת השונות כל הזמן באויר       (2) היעדר הספונטניות, הצורך בלוגיסטיקה, היערכות והסברים ותזכורות שוב ושוב לאנשים שונים ( לגננות- כשעוברת שנה ומחליפים גן, לאחראים בקייטנה, כשמתארחים, במסעדות ובתי מלון...........)...

מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? (1) בריאות ! בריאות! בריאות! הפסיקו הכאבי בטן החזקים. היו תקופות שרוב היום גליה היתה מתפתלת מכאבי בטן וממש זחלה על הרצפה מרוב כאב. לאורך כמה חודשים לפני האיבחון יצא שלא ישנתי בלילה . הייתי יושבת ליד המיטה של גליה ועושה לה מסאז' בבטן ומנדנדת אותה ונרדמת בישיבה בין לבין... באיזשהו שלב הופיעו שיעולים קשים, ירידה באנרגיה... הסימפטומים עברו ימים ספורים בלבד לאחר השינוי בתזונה
(2) הזמן שאני מבלה במטבח, ובכלל, מערכת היחסים הקרובה שפיתחתי עם המיקסר, התנור, התבניות וכ"ו...
(3) היעדר הספונטניות

גליה אומרת שהיא מיד תיקח תרופה. רק לפני כשבועיים גיליתי לה שיש תרופות בפיתוח ושאולי עד שהיא תיגדל הן כבר ישווקו ..מאז היא כבר דיברה עם כל החברות שלה וסיפרה להן  שכשהיא תגדל היא תוכל לאכול גלוטן.

פורום צליאק ב-  הוא עבורי......    תלוי ביום-  לפעמים הפורום  הוא מקור חיוני למידע, לפעמים מקור להתרגשות רבה, לפעמים מקור לחמצן וקרש הצלה...פורום מדהים . גם כשאין לי בכלל זמן, אני משתדלת "לנשום" את הפורום לכמה דקות כל כמה ימים...
תודה רבה אמא של הבנים, אלפקהפקה וכל הפעילים/פעילות בפורום.

צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת בשם אייל...'
מתפקדת בשם אייל...
08/08/2010 | 09:28
1

אז ככה:
מדובר באייל שעולה לכיתה ג' , את הצליאק קיבל מתנה לכיתה א'
בן/בת כמה את/ה? - אייל בן - 8
מהו איזור המגורים? - יבנה
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? - שנתיים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? - שנתיים בדיוק
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? -  אוכל בריא ??
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? - חוסר ספונטנית ביציאות מהבית, הרבה תכנון מראש.  "מותר לי ?   אסור לי ?", ימי הולדת של חברים .
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? - אייל גבה טיפונת , אין כאבי בטן ושילשולים
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשונה לקחת...
או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? - אולי...
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......- משענת, מקור אינפורמציה אדיר ובעיקר בית חם !!
צליאק >>
לצפיה ב-'מקווה שעדיין מותר להתפקד'
מקווה שעדיין מותר להתפקד
08/08/2010 | 13:28
2
בן/בת כמה את/ה? אני בת 30 ועדי הבת שלי בת 4
מהו איזור המגורים? גרות בכפר סבא
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לי גילו את הצליאק לפני 10 שנים ולעדי לפני 3 חודשים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? ברגע קבלת תוצאות הביופסיה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אין יתרון... מצטערת... שומרים כי אין ברירה וזו הבריאות שלנו. עדי תגיד שהיתרון זה שהיא מיוחדת
מה החסרון הכי גדול של הצליאק?הבעיה מחוץ לבית, אובדן הספונטניות, הצורך ברכישת יכולות הסבר מפותחות, סבלנות אינסופית לבורות הסביבה ועור של פיל מפני מיני מייעצים וידעונים.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? היכולת להתרכז - את התיכון בקושי סיימתי עם הצליאק.....ועכשיו אני באמצע תואר שני. אצל עדי עוד קשה להגיד כי הדיאטה חדשה מאד אבל נראה לי שכבר אפשר לראות שהבטן ירדה.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? קרוב לוודאי שאקח אבל רק לפני יציאה למסעדות או אירועים, חופשות וכו'
פורום צליאק ב-  הוא עבורי קהילה חמה ועוטפת, מקום שייכות בו אפשר פשוט להוריד את המסכות, וגם קצת להתלונן ולדעת שכתף חמה ועצה טובה תמיד פה תמצא. בשביל עדי הפורום לא מדבר אבל הפיקניק שהיה לפני חודש היה מאד מיוחד עבורה והיא שמחה לפגוש עוד ילדים כמוה (ועוד כמה!!)
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אנו מתפקדים'
גם אנו מתפקדים
08/08/2010 | 13:54
2
NETOY ו בומבי3 בשם השובב שלנו

בן/בת כמה את/ה? 9.5
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) שרון
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? שנה וקצת
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן?שנה וקצת עוד יותר...
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? שהתזונה קצת (בדגש על הקצת) יותר מגוונת
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? שבסך הכל אוכלים פחות בריא
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? אצל השובב - אירועים חברתיים נעשים קצת פחות נעימים, אצלנו - אבדן הספונטניות וצמצום האפשרות להתעצל
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?  אנחנו מתייצבים ראשונים. כמו בחנויות של אפל - עם שק שינה ליד ....
מקור בלתי נדלה של מידע, וגם קנאה בכל הבשלנים/אופים למינהם
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני בשם בּיתי'
גם אני בשם בּיתי
08/08/2010 | 14:25
2
בת -27
איזור - השרון הצפוני
אבחון - 13 שנים.
דיאטה - מיידית.
יתרון - עכשיו חוושבים שאני בת 15, בגיל 14 כשאובחנתי היו בטוחים שאני בת 9 (אז- 1.30 משקל 23 ק"ג).
חיסרון - צריך לבדוק כל מאכל, וזה מפריע בעיקר במתוקים (מקס ברנר).
שינוי מאז - הפסקתי לבלות בשירותים (רק אם יש שם ספר מעניין), וקיבלתי תיאבון, ואני מעזה לברר ולשאול במסעדות, והגעתי ל-38 ק"ג).
אם ימציאו תרופה - אשמח, אוכל לאכול "כריות" בבוקר (יש עדיין דבר כזה?), ובלי לבדוק כל מזון.
הפורום בשבילי - המקום ממנו אמא מעבירה לי מידע, וגם מוסרת משלה. מלבד זה לא אוהבת להתעסק בצליאק יותר מדי.
צליאק >>
לצפיה ב-'אצלינו - הבת שלי הצליאקית'
אצלינו - הבת שלי הצליאקית
08/08/2010 | 19:52
2
הצליאקית עוד מעט בת שש
גרים בירושלים
גילינו את הצליאק ביומולדת 3
שומרים בקפדנות על דיאטה מיום הביופסיה (3 שנים)
היתרון הגדול של הצליאק זה מעבר לאוכל בריא יותר לכל המשפחה
החסרון - צריך התארגנות מיוחדת כל פעם מחדש (אירועים, גן, מפגשים משפחתיים)
השינויי הוא אדיר - מחוסר התפתחות להתפתחות מהירה ביותר (דיבור, הליכה ועוד) אני חושבת שאפשר להגיד שמאז הגילוי היא נהייתה ילדה שמחה במיוחד, ולפני כן היא הייתה עצובה ומסכנה.
תרופה? - נקבל בשמחה
פורום צליאק - מקום שבו אפשר לשתף, להעביר ולקבל מידע ועדכונים, מתכונים וחיזוקים.
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אנחנו מתפקדים'
גם אנחנו מתפקדים
09/08/2010 | 10:28
2
אמא בת 39, הבן שלי, בן 9 (כמעט..)
גרים במודיעין.
לי גילו לפני למעלה מ - 10 שנים.
ליהונתן - לפני 5 שנים.
התחלנו לשמור - שנינו - מיום האבחנה.
היתרון - אנחנו בריאים.. אין שלשולים, אין כאבי בטן, אין הקאות, אין ירידה במשקל, אין עירויים להשלמת חוסרים, מלחים וכו'.
החיסרון - אצלי זה הגעגוע המתמיד לטעם המוכר, אני מריחה חלה או לחמניה טרייה ומתמסטלת.. לפעמים מתוסכלת, לפעמים נמאס להסביר למה אני לא יכולה לאכול את העוגה שכל כך טרחו בהכנתה...
אצל הבן שלי החיסרון הוא שאם הוא סיים את הפיתה / לחמנייה שלו - ולא הבאנו עוד.. אז אין... הוא לא יכול לבצוע עוד ביס כמו כולם..ושיהיה בריא הוא אוהב לאכול ..
אם ימצאו תרופה או חיסון לצליאק, שתהיה אמינה ותקבל את כל האישורים - אני אהיה הראשונה לאכול! מצטערת..
פורום הצליאק עבורי הוא המקום המושלם בשבילי לחדשנות, התעדכנות, מקור לעידוד ושאיבת תמיכה. אני נכנסת לפורום כל יום, מספר פעמים ביום ומנסה כמעט כל דבר שמפורסם פה.
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת בשם בנותי'
מתפקדת בשם בנותי
09/08/2010 | 12:58
2
יש לי שתי בנות עם צליאק, זו בת ה 17 לא רצתה לענות על השאלון .
בת כמה את? 14
מהו איזור המגורים? תל אביב
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 6 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? 6 שנים ושבוע
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? שמשקיעים בי יותר מבאחרים
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? יציאות עם חברים
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? הבטן הנפוחה ירדה
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשונה לקחת
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......לא פעילה. אני כאמא שלה פעילה מדי פעם בפורום, שמחה לתת ולתמוך מנסיוני ולהעזר ולשאול שאלות כשאני צריכה.
צליאק >>
לצפיה ב-'התפקדות....רעיון מצוין :)'
התפקדות....רעיון מצוין :)
09/08/2010 | 15:02
2
שמי שני, בת 25 מפלמחים (לא במקור).
גילו לי את הצליאק לפני 9 שנים כמעט, יום אחרי הגילוי לאחר מסיבת פרידה מגולטן התחלתי אורח חיים נטול גלוטן ומאז אנחנו חיים באושר ובעושר.
היתרון הכי גדול של צליאק מבחינתי הינו שהוא פתר לי בעיות בריאותיות מעיקות, וגם היום זה מהווה חלק בלתי נפרד מהחיים הבריאים יותר שאני חייה ומרגישה טוב איתם.
החסרון זה הרחמים שעדיין קיימים מידי פעם מאחרים, וכמובן שאתה כל הזמן צריך לדאוג לעצמך ולא יכוול להסתמך על כך שבכל מקום יהיה לך מה לאכול.
השינוי המשמעותי שחל אצלי זה כמובן בבריאות, שינוי נעים ומשמעותי.
כשיום אחד ימציאו תרופה לצליאק אני ממש לא (בלשון המעטה) אמהר לקחת אותה.
פורום צליאק עדיין מלמד אותי דברים חדשים, עוזר לי להקפיד ברמת הקפדה מאוד גבוהה, ומהווה עבורי מקור מידע אמין נעים וזמין.
אין עליכם....תודה :)
צליאק >>
לצפיה ב-'ועכשיו תורי להתפקד...'
ועכשיו תורי להתפקד...
09/08/2010 | 16:27
2

עונה כפול - בשמי ובשם בני.
אז ככה:
בן/בת כמה את/ה? בני בן שש.
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) אזור המרכז.
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? אצלי - לפני כתשע שנים, אצל בני - לפני שלוש שנים.
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מיד מההתחלה.
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? לצליאק עצמו אין יתרונות (היה הרבה יותר פשוט בלעדיו). מה שנלווה אליו זה    הרחבת המעגל החברתי הכולל הכרות עם אנשים בעלי עניין משותף, מפגשי האמהות וכן פורום זה.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? בעיקר חוסר הספונטניות בנסיעות לבתי מלון ובארועים (אז בעיקר עולה התחושה של טרחה בשל העדר הספונטניות). מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? גיליתי שיש לי הרבה כוח רצון ויכולת איפוק.
מקווה מאוד שאכן זה יתרחש בשנים הקרובות. בוודאי שאהיה מעוניינת בכך
פורום צליאק ב-  הוא עבורי מקור למידע אמין, מקום בו אני יכולה לשתף אחרים בחוויות טובות ופחות טובות, את הפורום אני פוקדת לפחות פעם ביום.
צליאק >>
לצפיה ב-'גם אני מתפקדת'
גם אני מתפקדת
09/08/2010 | 18:07
2
בת 24 (כבר שבוע...(:)
מאיזור ירושלים
גילו לפני כמה חודשים...מי סופר...
התחלתי ברגע שגילו לי.. חחח
היתרון...הלוואי שאני ימצא יתרון.. מי שמצא שיעדכן אותי בבקשה...
החסרון...זה שיש לך  צליאק...
השינוי שחל- הבנתי שהחיים הם מתנה..(: והתחלתי לאפות  עוגות ועוגיות.. כי אם אין אני תמי לי...
כשיום אחד ימצאו תרופה ... קודם שימצאו ואז נראה....

צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדים'
מתפקדים
09/08/2010 | 21:39
2
דקל מתפקד
בן/בת כמה את/ה? בן שבע

מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) מושב ליד כפר סבא

לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 8 חודשים

לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? אחרי חנוכה - דצמבר 2009

מדברי דקל: שאני מקבל יותר ממתקים כשנותנים אוכל שאני לא יכול לאכול

מדברי דקל: שכשיש עוגת יום הולדת יפה אני לא יכול לאכול ממנה.

גבהתי ב- 5 ס"מ

לא יודע, תלוי אם זה זריקה או כדור...

עבור אמא - מקום שאני נהנית לקרוא, לכתוב להיות שותפה.

צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת בשם עדן'
מתפקדת בשם עדן
09/08/2010 | 21:49
7
אני בת 13
גרים ברחובות
גילו את הצליאק לפני כ 3 וחצי שנים
מיום הביופסיה לפני כ 3 וחצי שנים
היתרון הכי גדול, אני כבר לא עייפה כל הזמן, גבהתי ומרגישה טוב
החסרון,חוסר הספונטניות (זה אני אומרת)
מרגישה הרבה יותר טוב
אחרי שנבדוק טוב את המוצר נקבל החלטה
פורום צליאק ב הוא ומשפחה , וכמו בכל משפחה יש תקופות שיותר קרובים ונפגשים ויש תקופות שרק ב"קשר רחוק" ורק קוראים,
אך כמו בכל משפחה תמיד נשארת הדלת פתוחה לחזור, ותמיד כייף לחזור
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת סמויה חדשה'
מתפקדת סמויה חדשה
09/08/2010 | 22:01
2
3
אני עונה בשם ביתי
גיל - 7.5
איזור המגורים - מזכרת בתיה
גילוי הצליאק - אבחנה סופית לפני חודש וחצי
התחלת הדיאטה נ"ג - מרגע הגילוי, אך היום היינו אצל הגסטרואנטרולוגית שאמרה שצריך להקפיד שהכל יהיה ללא גלוטן ולא "עלול להכיל..." כך שצריכה להערך מחדש בתשומת לב רבה יותר
היתרון הגדול - חסל תלונות על כאבי בטן חזקים, הבטן פחות נפוחה וזוהי רק ההתחלה לה לה...
החיסרון - היא מתה לביסלי ושאר האוכל האהוב עליה
השינוי המשמעותי - ראה ערך יתרונות + אני גיליתי את הבייגלה המדהים שקראתי שייתכן ויהיו בעיות למצוא אותו... חבל!!!
כשיום אחד ימציאו - נחכה ונחליט אז
הפורום עבורי - מקום חדש שמקווה להתוודע אליו בזמן הקרוב 3>
צליאק >>
לצפיה ב-'Yafau ברוכה הבאה לפורום'
Yafau ברוכה הבאה לפורום
09/08/2010 | 22:53
1
1
ולמשפחת הצליאק.
נשמח להכיר אותך כאן בפרדס

אמא של הבנים
צליאק >>
לצפיה ב-'תודה יקירתי על הקבלת פנים הלבבית '
תודה יקירתי על הקבלת פנים הלבבית
10/08/2010 | 08:12
1
לצפיה ב-'וגם אני שייכת'
וגם אני שייכת
09/08/2010 | 22:16
3
בת 46 כמעט, מאובחנת מגיל 45, כלומר כבר 10 חודשים (למרות שמרגיש כאילו הרבה יותר). גרה בתל אביב, היחידה הידועה בינתים במשפחה . השמירה ההדוקה והיסודית החלה מיד עם האבחנה, ולא הופרה בינתים אף לא לרגע. היתרונות? אפשר בקלות להמנע ממתוקים במקומות שיש בהם כיבוד או במפגשים חברתיים, בחסות הצליאק (בתנאי שאף אחד לא הכין במיוחד בשבילך משהו נטול...) וכך לשמור גם על הקלוריות.  וגם - מקשיבה לעצמי (יותר נכון לבטן שלי...), בודקת מה טוב בשבילי, ומרשה לעצמי מידי פעם לשים את עצמי ראשונה בסדר העדיפויות. אוכלת מסודר יותר, נכון יותר , אם כי היעדרו של לחם כמו שצריך, ובייחוד לחם קל- מורגש בחסרונו מאד.  החסרונות-  מרגישה מסכנה לפעמים מול כאלה שאוכלים הכל ואני לא, מרגישה קצת מוזנחת כשאין אופציות במסעדות, בחו"ל, כשמתארחים, והאפשרויות, למרות שאיך שלא ידאגו לי- תמיד יותר מצומצמות. אבל בסיכום נטו- אם לבחור מחלה- זו הבחירה, כמעט הכל יותר מסובך ובעייתי מזה. השינוי הוא שהנפיחות בבטן ירדה, הבטן בכלל- הפכה להיות שקטה יותר.  
אם ימציאו תרופה- בודאות לא אהיה הראשונה, אולי כי אני מהתחום- כל דבר צריך לעבור בקרה ובדיקה, והתבוננות ארוכת טווח בתוצאות לפני השמוש. ומהו פורום צליאק בשבילי? תגידו אתם, איך קוראים למקום שלא מחמיצים שום הזדמנות להכנס אליו, שלמרות שהאנשים מכונים בשם בדוי- הם כ"כ מוכרים, שמצטטים ממנו את מה שקורה, שמתייעצים ושופכים את הלב, ומרגישים אח"כ פתאום יותר טוב? קוריאם לזה משפחה?.....
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
10/08/2010 | 08:37
1
2
בן/בת כמה את/ה? בת 35
מהו איזור המגורים? קרית אונו, עוברים בסוף החודש לכפר סבא
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 3 חודשים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מהרגע שיצאתי מהביופסיה..
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אמור לפתור את בעיות העיכול שסובלת כל החיים.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר הספונטניות (אי אפשר לחטוף סנדוויץ או משהו על הדרך) וגם אם חו"ח יגלו לאחד מ-2 הילדים שלי גם צליאק חוששת מאוד מהפן החברתי- להגיד לילד בן 3 לא לאכול עוגות ביומולדת זה קצת בעייתי..
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? בינתיים חל שיפור אבל עדיין מחכה לשיפור חד משמעי שמקווה שיגיע עם הזמן (בלי עצירויות+גזים+נפיחות)
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אם יוכיחו שהתרופה עובדת, למה לא, אקח אותה בכיף ואוכל כרגיל
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... חדש ומהווה מקור לתמיכה
צליאק >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה גם לעיר הירוקה'
ברוכה הבאה גם לעיר הירוקה
10/08/2010 | 09:02
2
זקוקה לטיפים ייחודיים נטולי גלוטן לכפר סבאים? את במקום הנכון!

אמא של הבנים (הכפר סבאית)
צליאק >>
לצפיה ב-'יפה שלא שכחת אותי'
יפה שלא שכחת אותי
12/08/2010 | 15:38
2
אז ככה, למרות אני לא כ"כ פעילה -שאבתי המון מידע מהפורום המקסים והתומך הזה.
1) 39 נושקת ל-40
2) רחובות
3) אפריל 2007
4) כנ"ל
5) שדיאטה ללא גלוטן = אורח חיים בריא יותר.
6) יש הרבה: שבתור תמניה אני "חולת" בצקים - וזה חסר לי....ושמסובך יותר להתארח/לצאת למסעדה/חו"ל, חסרון נוסף זה המחירים האסטרונומים של אוכל בססי....והכי הכי הכי זה שעדין לא מצאו תרופה...
7) תשומת לב מרבית לתזונה שלי ושל בני משפחתי למרות שברוך השם אין להם צליאק.
8) אהיה הראשונה שאעשה אותו - יש משהו שאני לא יודעת? - כ"כ אמשיך לנהל אורח חיים בריא.
9) מצוין שיש את הפורום הזה בפרט לחדשים שלא יודעים כלום בנושא.
צליאק >>
לצפיה ב-'מוטב מאוחר מאשר אף פעם'
מוטב מאוחר מאשר אף פעם
12/08/2010 | 22:06
2
בן/בת כמה את/ה? 30
מהו איזור המגורים? מרכז
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 30 שנה +-
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? 30+-
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? אפשר לומר "לא תודה, אסור לי למאכלים חשודים"
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין כמו הדבר האמיתי = קמח
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? לא ממש מכירה מציאות אחרת, רב חיי השתדלתי לשמור על נ"ג
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אקח למאכלים ספציפיים שאני ממש אוהבת.
פורום צליאק ב- הוא עבורי בית חם, למרות שאני לא כותבת הרבה ולמרות שאיני נעזרת ממש במידע - אין תחליף לאווירה החמימה של הבית שקיימת בפורום
צליאק >>
לצפיה ב-'מצטרפת ... כנראה שאחרונה? מקווה שלא ..'
מצטרפת ... כנראה שאחרונה? מקווה שלא ..
14/08/2010 | 00:03
1
4
1. אני אהיה בת 25 ביום שני הקרוב
2. אני גרה באזור רחובות
3. בזמן הצבא, לקראת גיל 20.
4. בערך באותו זמן שכאבה לי הבטן כל פעם אחרי מאפים ופסטות, החלטתי לבדוק מה זה - וכך הפסקתי לאכול גלוטן. חזרתי לאכול גלוטן בשביל הבדיקה ועכשיו אני אוכלת רק נטול גלוטן.
5. היתרון הכי גדול - יחס מיוחד בארוחות :) והכיף כל פעם כשמגלים על משהו שהוא נטול גלוטן - למשל - שיש פעם בשנה לאכול קרפ צרפתי :) זה הופך את זה לאירוע חגיגי של ממש :)
6. החסרון הכי גדול -  המחסור בספונטניות. אי אפשר להחליט שבא לי פתאום להזמין פיצה, כי לא בכל מקום יש פיצה ללא גלוטן.
7. השינוי הכי גדול? כאמור, הספונטניות. אי אפשר לאכול בכל מקום שמתחשק או בכל זמן, כי רוב המזון המהיר - אסור.
8. אשמח לחזור לאכול גלוטן, אך יש דברים שאשאיר בתחום הנטול.
9. הפורום כאן הוא בעיקר מקום לקרוא, לקבל רעיונות למתכונים, לדעת שאני לא לבד ..

מתפקדת :)
נעים מאוד - אליאן
צליאק >>
לצפיה ב-'מה פתאום אחרונה...משפ' הצליאק גדלה כל יום'
מה פתאום אחרונה...משפ' הצליאק גדלה כל יום
14/08/2010 | 01:19
4
לצפיה ב-'בתי הצליאקית עונה למפקד'
בתי הצליאקית עונה למפקד
14/08/2010 | 14:28
4
ואלה תשובותיה לשאלותיכם:
בת 12.5.
גרה במרכז הארץ בעיר.
לפני יותר מחמישה חודשים.
לפני יותר מחמישה חודשים.
היתרון הוא שהרבה פעמים יש לי הרבה אוכל מתוק ללא גלוטן שנשאר מפסח או ממקומות אחרים ושתמיד ההורים מפנקים אותי.
החיסרון הוא שלפעמים אני עם חברות,ומאוד קשה לי לראות אותן אוכלות ממתקים או שאני יושבת במסעדה יחד איתן ואני לא יכולה לאכול כלום.
השינו המשמעותי שהתחלתי לגדול בקצב מהיר ביותר, זאת אומרת שגבהתי המון, השמנתי,הפסיקו לי כאבי הבטן הלא מוסברים,כאבי הראש,
וכל זאת בתוך חודשים ספורים.
אני חושבת שעדיין הייתי ממשיכה באורח חיים ללא גלוטן,עד שאני אהיה בטוחה שהתרופה/חיסון באמת לא מזיק, ויכול לפתור את המחלה.
רק אמא שלי נכנסת לפורום צליאק
צליאק >>
לצפיה ב-'אשמח להתפקד '
אשמח להתפקד
15/08/2010 | 00:03
1
11
אז ככה:
אני בת 26 מדרום הארץ, באר שבע בירת הנגב.
גילו לי ציליאק לפני כ4 חודשים. אורח החיים שלי ושל משפחתי הקרובה השתנה ברגע שאשרו סופית את הציליאק.
השינוי הוא גדול ומשמעותי והשפיע לטובה על החיים שלי, אני ערנית יותר, פעילה, יצירתית מתמיד...אני חושבת שאני די מסתדרת עם אורח החיים החדש שלי והמטרה שלי כרגע היא
לעלות במשקל כיוון שירדתי המון.
אני אוהבת לאכול המון ולנסות דברים חדשים, אני בעיקר אוהבת לאכול בחוץ ולצערי בדרום אין מסעדות שיש להן תפריט ללא גלוטן. יחש מסעדה אחת בעיר שאני פוקדת אותה אחת לחודש כמעט (אולי מהפחד שבסוף גם היא תוריד את התפריט המיוחד).
במשפחה שלי אני היחידה עם ציליאק אבל כולם נהנים מהאוכל שלי...זה טעים להם ואינם מרגישים כל כך הבדל. לפעמים אני מתעצבנת כיון שזה שלי ובסוף לי לא נשאר מה לאכול ולהם תמיד יהיה...אבל בסוף אני נרגעת מחייכת ומכינה עוד. זה נותן תחושה טובה לדעת שאת לא אוכלת לבד ואחרים לא רואים בזה דבר מוזר או לא טעים אלא להיפך.
אני חושבת שאם ימצאו תרופה לציליאק אני אקח אותה רק כדי שאוכל לאכול את המאכלים שבלתי אפשרי (כרגע לפחות) להכין ללא גלוטן אבל אני אמשיך לאכול את שאר המאכלים ללא גלוטן.
אני לא כל כך פעילה בפורום ואני הייתי רוצה להיות יותר, עכשיו שאני בחופשת סמסטר אשתדל להיות פעילה יותר. אני ואמא שלי מידי פעם נכנסות משאילות מתכונים מתעדכנות מה חדש. ואני חייבת לציין שלמדנו מהפורום הזה המון!! כיף לראות את כל העזרה והתמיכה שאתם מעניקים אחד לשני זה לא מובן מאליו. זה מאוד חשוב לנו המתחילים לדעת שיש למי לפנות.
תודה רבה!!
צליאק >>
לצפיה ב-' שבוע מקסים'
שבוע מקסים
15/08/2010 | 00:09
1
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
16/08/2010 | 15:51
2
בתי שקד בת 8 צליאקית מגיל 7.
שומרים על דיאטה כבר שנה.
יתרונות אכילה בריאה.
חסרונות: צריך כל הזמן לדאוג לארוחות מתאימות מחוץ לבית
אזור מגורים: מושב מעונה (צפון קרוב למעלות)
לגבי התרופה: אמשיך לדגול בתזונה נ"ג עבור ביתי אך אשמח מידי פעם להשתמש באיזו תרופה שתאפשר לה מידי פעם
לחטוא במיוחד כאשר נוסעים לחו"ל או חוגגים במסעדה ולדעת שהיא תוכל גם להנות לפעמים ללא חשש שיגרם נזק כל שהוא.
צליאק >>
לצפיה ב-'בשם יהונתן הקטן...'
בשם יהונתן הקטן...
19/08/2010 | 13:05
2
בן/בת כמה את/ה? 3
מהו איזור המגורים? הרצליה
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? חצי שנה
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? חצי שנה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? הגברת המודעות במשפחה לנושא התזונה בכלל
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין ג'חנון בשבת...:)
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? גדילה
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת
פורום צליאק ב-  הוא עבורי מקור ידע
צליאק >>
לצפיה ב-'בשם יהונתן הקטן...'
בשם יהונתן הקטן...
19/08/2010 | 14:48
1
בן/בת כמה את/ה? 3
מהו איזור המגורים? הרצליה
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? חצי שנה
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? חצי שנה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? הגברת המודעות במשפחה לנושא התזונה בכלל
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין ג'חנון בשבת...:)
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? גדילה
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת
פורום צליאק ב-  הוא עבורי מקור ידע
צליאק >>
לצפיה ב-'חברים יקרים, מוזמנים להמשיך להתפקד'
חברים יקרים, מוזמנים להמשיך להתפקד
07/08/2010 | 22:57
6
2
לצפיה ב-'גם אני מתפקדת'
גם אני מתפקדת
08/08/2010 | 09:54
3
וכן גם אני מתפקדת - וזה למעשה מצהיר שהשלמתי עם זה שיש לי צליאק.
אז ככה:
בן/בת כמה את/ה? בת 43
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף) גבעת זאב
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? שנה וקצת
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? שנה וקצת
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? עדיין לאמצאתי - אולי שאני לא יכולה לאכול שטיות בעבודה אלא רק דברים שאני מביאה. אולי תמי שתמיד חושבת איך לעשות לנו חיים קלים יותר.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? הרעב התמידי שיש לי....
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? שאני אוכלת יותר מסודר ומקפידה לקרוא את כל הכתוביות על האריזות. אבל זה גם מבאס כי מגלים שיש גלוטן בדברים שבחיים לא הייתי חושבת עליהם.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? אני אהיה הראשונה בתור ומיד אחרי זה אני אקח פרוסת לחם טרי שרק יצא מהתנור אם הריח המשכר עם חמאה  - בקצור עכשיו רק עשיתי לעצמי חשק....
פורום צליאק ב-  הוא עבורי...... מקום שאפשר לשאול שאלות ולראות שיש אנשים שמתמודדים בדיוק כמוני. בית לצליאק.
צליאק >>
לצפיה ב-'אחרי שחזרתי הביתה גם אני מתפקדת בשם הילדה'
אחרי שחזרתי הביתה גם אני מתפקדת בשם הילדה
08/08/2010 | 13:18
3
אצלנו הצליאקית כבר בת 6.5 ואני אמא שלה בת 45.5.
מגורים -הרצליה
גילנו את הצליאק לפני בדיוק 3 שנים - סוף יוני 2007
התחלנו את הדיאטה בסוף יוני 2007
יתרון בצליאק - אין כאבי בטן,אין שלשולים,הילדה גבוה,בריאה,פעלתנית - כמו כל הילדים
חסרון בצליאק - העדר ספונטניות מלאה.עם השנים לומדת לתפקד בספונטניות יחסית וזה כבר טוב.
תרופה - אני מניחה שהיא כן תרצה לקחת וכמובן שאני אתמוך בה אבל אחרי אישור מרופא.
הפורום - בשבילי זה בית חם,משפחה,חברים,כתף לבכות,תמיכה אין סופית.

מתי
צליאק >>
לצפיה ב-'חברים יקרים, יש לכולנו במה להתגאות'
חברים יקרים, יש לכולנו במה להתגאות
08/08/2010 | 20:28
2
אני קוראת את ההתפקדות ורואה את המגוון גילאים, רקעים, סגננונות והעדפות. יחד, כולנו יוצרים קהילה נטולת גלוטן, תומכת וייחודית.
התאורים מרגשים, עצובים, משמחים, מעצבנים ומצחיקים. אך בעיקר מלאי שיתוף ותחושת שייכות לפורום היקר שלנו.
מי שעדיין לא הספיק להתפקד, כמובן שמוזמן להצטרף. משפחת הצליאק מקבלת את כולם ולא הולכת לשום מקום....

אמא של הבנים

צליאק >>
לצפיה ב-'אמנם סמויה אך מתפקדת'
אמנם סמויה אך מתפקדת
09/08/2010 | 17:22
1
1
בן/בת כמה את/ה? בתי בת 8.5.
מהו איזור המגורים? (צפון, דרום, מרכז, עיר, כפר, כמה שמתאים לכם לשתף או לא לשתף)- תל אביב
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? בדיקות דם - לפני כשלושה חודשים, ביופסיה - לפני כחודש. יצויין כי הצליאק התגלה במקרה, ללא סימפטומים כלל (למעט כמובן בדיקות הדם).
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? יום לאחר הביופסיה.
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? מעבר לאורח חיים בריא יותר, שליטה על התזונה בבית ובחוץ.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חברתי - העדר הספונטניות ביציאה למסעדות, חופשות, חו"ל, מסיבות, חברים - הכל צריך להיות מתוכנן מראש והדבר מנוגד לדרך החיים שהיתה נהוגה אצלנו עד כה.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? היתרון והחסרון שצויינו מעלה. לגבי מצב גופני - לא היו כל סימפטומים כך שאין שינוי.
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן? לאחר הבדיקות המתאימות - בוודאי שתרוץ לקבל את התרופה/חיסון.
פורום צליאק ב-  הוא עבורי......- מקור מידע בלתי נדלה!.
צליאק >>
לצפיה ב-'שלום שירוני3 וברוכים הבאים לפורום צליאק '
שלום שירוני3 וברוכים הבאים לפורום צליאק
09/08/2010 | 22:56
שמחה שהצטרפת להתפקדות, נשמח להכיר אותך כאן בפורום

אמא של הבנים
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת בשם ביתי-'
מתפקדת בשם ביתי-
09/08/2010 | 21:29
3
בת 12 . מאיזור המרכז. גילינו את הצליאק לפני שנה ושמונה חודשים- בבדיקות דם שגרתיות.
הפסקנו עם הגלוטן מרגע קבלת תוצאות הביופסיה. לקח שנה עד שכאבי הבטן פסקו.
החיסרון- היעדר הספונטניות, במיוחד עכשיו בחופש הגדול כשנמצאים הרבה מחוץ לבית. "הפתעות" של כיבוד לא מתוכנן בביה"ס. הצורך להיות תמיד מוכנים ולאגור בפריזר אוכל למקרה שלא אהיה בבית להכין לה או סתם כשאין חשק להתחיל לאפות.
היתרון- הצמיחה לגובה- גבהה ב-18 ס"מ בשנה וחצי מאז הגילוי, השיער יותר בריא, אין גירודים על העור. אוכלים יותר בריא. אבל עדיין לא אוכלת ירקות ופירות לצערי.
אם תימצא תרופה- כמובן שניקח אם תוכח כבטוחה וללא תופעות לוואי.
הפורום עבורי כאמא- מקור לתמיכה, ייעוץ והבנה ללא צורך במתן הסברים. תמיד ניתן למצוא תשובה לשאלות להתייעץ ולהרגיש שאנחנו לא לבד בעסק.
עבור שיר- מקור למתכונים טעימים ולידיעה שיש עוד הרבה כמוה. וכמובן שהיא גם נהנית המפגשים ומהפיקניקים.
צליאק >>
לצפיה ב-'גמאני גמאני'
גמאני גמאני
08/08/2010 | 09:38
2
בן/בת כמה את/ה?  36
מהו איזור המגורים? ירושלים
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? 35 שנים
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? 35 שנים (לפעמים גונבת משהו שאסור, יש תקופות)
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? קוראת תוייות מזון היטב היטב.
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? חוסר ספונטניות, פוביות מאוכל.
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג?  קשה לי לומר  
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אהיה הראשון לקחת או שעדיף להמשיך באורח חיים נטול גלוטן?  אהיה השלישית שתיקח את החיסון. וישר למאפיה.
פורום צליאק ב-  הוא עבורי.. מקום שכיף להיות בו
צליאק >>
לצפיה ב-'תשובה משפחתית'
תשובה משפחתית
08/08/2010 | 10:08
5
2
שמי לאה ואני בת 52 אמא לחני (הצליאקית שלי - בת 23)
גילו לה צליאק בגיל 19 במהלך קורס בצבא - מיד אחרי הטירונות.
חני לא פעילה מאד בפורום - ואני פעילה לסרוגין - בעיקר בקריאת הודעות.
אני חברה בקבוצת התמיכה המדהימה של האימהות ומשתתפת בארועים של קבוצה זו.
חני החלה לשמור על אורח חיים נטול גלוטן מיד עם קבלת תשובות הביופסיה,
למעשה כל הבית שלי נטול גלוטן מאז.
היתרון הכי גדול של הצליאק - פחות גרגרנות ואכילת ג'אנק-פוד בחוץ.
(חני היתה בת בית במקדונלדס - בכל שעות היממה).
החסרון: יש כל כך הרבה ...... בעיקר הקושי להסתדר בחוץ: קניות, מסעדות, בתי מלון וחופשות
כל ההתארגנות, השאלות המקדימות, והשאלות בזמן אמיתי במקום .........
החלום הכי גדול כמובן מציאת כמוסה שתאפשר לאכול הכל ועד אז -  החלום היותר קטן
הוא שאפשר יהיה לקנות מוצרים ללא גלוטן בכל מקום.
אני אשקלונית, ואת הקניות שלי אני עורכת בפתח תיקוה פעם או יותר בחודש - לא קל .......
המודעות והאפשרויות באזור שלנו מאד מוגבלים לצערי.
נקודת אור מיוחדת ואמיתית - הפורום הזה, הנותן תמיכה ואוזן קשבת בכל שלב. לעולם לא אשכח
את התקופה הראשונה של הכניסה לצליאק - הדבר היחידי שאיפס אותי היה הפורום.
וגם היום, אפילו רק מקריאת הודעות לאני לומדת ומתחזקת כל יום מחדש.
צליאק >>
לצפיה ב-'צליאקית - עדיין לא ברור לחלוטין'
צליאקית - עדיין לא ברור לחלוטין
08/08/2010 | 20:08
4
2
אז כן, רק בנובמבר אדע האם אני צליאקית או לא. צפוייה לי בדיקה גסטרוקופיה נוספת משום שהתשובות אצלי לא היו חד משמעיות. אני נטולת גלוטן כ - 8 חודשים. לקח כמה ימים (פלוס...) להתרגל לטעמים החדשים ועכשיו (כבר מזמן...) לחם נטול גלוטן הינו מעדן עבורי ולא בצחוק.
אני בת 40, והרופא חושד שיש לי צליאק.
היתרונות: 8 וחצי ק"ג פחות. האמת שאני אופה רק לחם ולחמניות בינתיים (כל המשפחה אוהבת...), הצרבות שהיו פסקו.
כאבי הבטן - עוד לא ממש. אני כנראה תיבלתי את האוכל בתבלינים עם גלוטן (שלא בידיעתי)
אני ממעטת לאכול פסטה - שזה שינוי אדיר עבורי. הפסטה הזולה טעימה לי אבל כשאני אוכלת תוספת ממנה - הבטן כואבת. והפסטה היקרה - טעימה מאוד - אך יקרה עבורי.
ובאמת גם מודעות - מודעות - לדברים שאוכלים... אוכלת גם יותר ירקות...
הבטחתי לעצמי שאם יש לי צליאק באמת  - או אז - אתחיל לאפות מתכונים ללא גלוטן (שיש כאן בשפע ורק מלראות את התמונות בבלוג של תמי ואיימי - אני משמינה...)
החסרונות: כמו שכמעט כולם כתבו חוסר ספונטניות... אבל מתרגלים ונערכים בהתאם. לא סיפור גדול. לפעמים בא לי מאפה טרי - אך הראש נכנס לפעולה - אומר שאסור לי ויש תחליפים נהדרים וחוץ מזה עדיף שארד במשקל.
חברה טובה שלי (ללא צליאק) מעבירה את מטבחה לתזונה נטולת גלוטן (טרנד כזה) כך שאני יכולה לאכול אצלה...
הפורום עבורי הוא מקום למידע חדיש, זמין, אפשרות להכיר אנשים מקסימים (תמי למשל שענתה לי מיידית והציעה עזרה... ) אני לא כותבת הרבה ואני עדיין לא באופן רשמי צליאקית, אך אני באמת מבלה פה הרבה, בעיקר בלילות.
אז שוב, תודה על הפורום התומך והאוהב שמקבל כל אחד ואחת בברכה!
צליאק >>
לצפיה ב-'מתפקדת-לפי תשובותיה של ליאור'
מתפקדת-לפי תשובותיה של ליאור
08/08/2010 | 22:00
3
אני בת 7 וגרה ברמת גן.
גילו לי את הציליאק ליפני 5 שנים בספטמבר 2005.
ביום של הביופסיה הרופא אמר שאפשר להתחיל בדיאטה.
היתרון של המחלה שזו לא באמת מחלה כי לא צריכים לקחת תרופות.וזו המחלה הכי קלה שאם צריך ליבחור אז עדיף ציליאק.
החיסרון הכי כדול שיש המון דברים שאני לא יכולה לאכול כמו כולם ןלפעמים אני קצת מקנאה.
השינוי המשמעותי שחל מאז שהתחלתי לאכול ללא גלוטן- העצירויות וכאבי הבטן פסקו.
כשימציאו את התרופה לציליאק בודאי שאקח אותה רק אם זה לא יהיה כואב-כמו זריקה.
אך אמשיך לאכול גם ללא גלוטן.
פורום ציליאק בישבילי הוא חברה,אנשים וכיף במיוחד בפיקניקים של הילדים.
ובישבילי-אמא שלה -למרות שבזמן האחרון אני לא פעילה מחוסר זמן כשאני מגיעה כבר למחשב דבר ראשון אני ניכנסת לפורום שזה דף הבית שלי ומתעדכנת.עוד יגיעו ימים רגועים יותר ונחזור לפעילות סדירה.
צליאק >>
לצפיה ב-'סליחה על ההתפרצות, כיפה אדומה'
סליחה על ההתפרצות, כיפה אדומה
08/08/2010 | 23:33
2
3
אני מקווה שאת יודעת שאת חייבת לחזור לאכול עם גלוטן בכמות רגילה כדי שהגסטרוסקופיה שתעשי בנובמבר, תצא נכונה ומדוייקת.
ברור שבזמן שאת בדיאטה נטולת גלוטן, ואפילו לא מלאה, הבדיקות משתבשות. חזרי לאכול רגיל עד הבדיקה (כולל בבדיקות דם).
צליאק >>
לצפיה ב-'שברירית יקרה! תודה והסבר'
שברירית יקרה! תודה והסבר
08/08/2010 | 23:46
3
ראשית, תודה על תשומת הלב, כל הכבוד לך!
אך,אולי לא הסברתי את עצמי נכון, ולהלן ההסבר:
בדיקות הדם שעשיתי באוקטובר האחרון לנוגדנים לצליאק היו שליליות.
רופא הגסטרו ורופא המשפחה החליטו, גם בגלל אנמיה רצינית,
שאני אעשה גם בדיקת קולונוסקופיה וגם גסטרוקופיה.
ואכן עברתי את הבדיקות. בדיקת הקולונוסקופיה - תקינה - תודה לאל.
בדיקת הגסטרוקופיה היתה גבולית.
רופא הגסטרו חושד שיש לי צליאק ולכן ביקש כי לאחר תקופה בה לא אוכל גלוטן
יעשה לי בדיקה חוזרת.
אם המדדים ירדו - יש צליאק. כך הסביר לי הרופא.
וטען, שאין זה נדיר, שבדיקת הנוגדנים בדם שלילית ויש צליאק.
מקווה שהסברתי בצורה מובנת, בגלל זה אני כותבת שאני עדיין לא מוגדרת רשמית ובגלל זה עדיין לא רכשתי את המדריך.
ושוב כל הכבוד לך על תשומת ליבך! לילה טוב!
צליאק >>
לצפיה ב-' תשאירו שרשור זה להתפקדות בלבד'
תשאירו שרשור זה להתפקדות בלבד
09/08/2010 | 06:16
2
הרחבות, דיונים, שאלות, עצות בבקשה לפתוח שרשור

תודה,

אמא של הבנים
צליאק >>
לצפיה ב-'מצטרף למשפחה'
מצטרף למשפחה
09/08/2010 | 12:13
1
4
לצפיה ב-' שמחה לראות שהצטרפת '
שמחה לראות שהצטרפת
09/08/2010 | 13:32
3
לצפיה ב-'סוף סוף גם אני מתפקדת'
סוף סוף גם אני מתפקדת
11/08/2010 | 13:52
1
5
בת כמה את? 38
מהו איזור המגורים? ירושלים
לפני כמה זמן גילו לך את הצליאק? לפני שנתיים בעקבות לידה
לפני כמה זמן התחלת לשמור על אורח חיים נטול גלוטן- דיאטה נטולת גלוטן? מיד אחרי הביופסיה, לפני שקיבלתי תשובה
מה היתרון הכי גדול של הצליאק? בשבילי, אין
מה החסרון הכי גדול של הצליאק? אין יותר חדוות אכילה, אני כל הזמן עסוקה בזה, הפגיעה בספונטניות
מה השינוי המשמעותי ביותר שחל מאז התחלת לאכול נ"ג? הצורך בתכנון ובהתארגנות
כשיום אחד ימציאו תרופה/חיסון לצליאק, מה אעשה? אשתה בירה אמיתית בחוף הים ואח"כ אעשה קורס מקצועי של קונדיטוריה. חלום ישן.
צליאק >>
לצפיה ב-'שמחה שהצטרפת למבצע התפקדות 2010'
שמחה שהצטרפת למבצע התפקדות 2010
11/08/2010 | 18:45
14
מיד אחרי הקורס קונדיטוריה, ארוע מתוקים פורום צליאק אצלך
צליאק >>
לצפיה ב-'עדיין אפשר להתפקד?'
עדיין אפשר להתפקד?
12/08/2010 | 09:51
2
6
בתור אמא של צליאקית למדתי את הנושא ומודעת לו. הצליאקית כבר לא בבית באופן שוטף, אבל מדי פעם אני עדיין מכינה ושומרת עבורה. פעם אף הזדמנה לביתנו אורחת שלא טעמה כלום. שאלתי - את צליאקית? ומיד הוצאתי עבורה מהמקפיא כל מיני דברים והיה כדאי  לראות את האושר בעיניים.
בזכות הצליאק מחד ורגישות שלי לחלב מצד שני - כל מתכון כבר בקריאה מקבל בראש את ההחלפות הרלוונטיות, זה נחמד שיודעים למצוא תחליפים כמעט לכל דבר - ויש!
מזדמנת לפורום לעיתים רחוקות כעת - טוב שקיים ומהווה בית ואוזן קשבת.
כל הכבוד ליוזמה ולהמשך המבוורך..
צליאק >>
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר '
בוודאי שאפשר
12/08/2010 | 10:48
2
לצפיה ב-'תודה שהצטרפת להתפקדות, אפשר להמשיך עוד...'
תודה שהצטרפת להתפקדות, אפשר להמשיך עוד...
12/08/2010 | 15:20
3
השרשור ממשיך לכל מי שרוצה להצטרף
צליאק >>

הודעות אחרונות

20:49 | 10.12.19 אורחים בפורום
07:06 | 30.11.19 אורחים בפורום
15:54 | 29.11.19 אורחים בפורום
12:21 | 21.11.19 אורחים בפורום
21:01 | 20.11.19 mothermotherworg
09:46 | 13.11.19 טובה744
14:47 | 10.11.19 אורחים בפורום
18:27 | 25.10.19 טובה744
13:14 | 20.10.19 אורחים בפורום
12:18 | 17.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 27.09.19 אורחים בפורום
01:07 | 18.09.19 אורחים בפורום
20:47 | 24.08.19 אורחים בפורום
07:43 | 02.08.19 אורחים בפורום
09:17 | 01.08.19 אמא של הבנים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ