מה דעתכם על רשימת קמחים ללא גלוטן עם תרגום ;-

net the jet

New member
מה דעתכם על רשימת קמחים ללא גלוטן עם תרגום ;-

almond-שקדים amaranth-אמרנט buckwheat-כוסמת cassava-קסאווה נקרא גם maniocוגם tapioca-טפיוקה ( אותו צמח ) chestnut-ערמונים chickpea-חומוס גם נקרא garabanzo coconut-קוקוס corn flour-קורנפלור corn starch-עמילן תירס corn meal-קמח תירס ( צהוב או לבן וגס יותר מקורנפלור ) lentils-עדשים millet-דוחן potato flour- קמח תפ"א potato starch-עמילן תפ"א quinoa-קינואה sorghum-דוּרה soy -סויה tef-טף מקוה שיעזור ( וצריך להיות מלווה בארון ו\או מקרר נוסף בבית
)

d a p h n a

New member
נדמה לי שטף כותבים כאן teff

ומוסיפה לרשימת הcorn meal שבנוסף לצהוב ולבן יש גם כחול. וכמובן גם: white rice flour - קמח אורז לבן brown rice flour - קמח אורז מלא sweet rice flour - קמח אורז מתקתק יש עוד סוג של קמח/עמילן שמשתמשים בו כאן לדברים נטולי גלוטן, אבל לא הצלחתי למצוא לו תרגום. הוא נקרא Arrowroot.

net the jet

New member
תודה, יש עוד כמה קמחים אבל מכיוון שנדירים

לא הוספתי ( למשל קמח זרעי ענבים ... שאגב די איכזב אותי, ועוד במחיר שעלה ) מוזר באמת של aroowroot אין תרגום, אני כבר כמה שנים מחפשת ולא מוצאת

tamysh1

New member
מה זה AROOWROOT?

ראיתי את זה כתוב בכמה מתכונים ולא הצלחתי להבין מה זה

net the jet

New member
מכיוון שאין לו תרגום, אז לפי ההסברים זהו

צמח שמהשורש שלו מפיקים סוג של עמילן שמשמש בתעשיית המזון. קראתי בכמה מקומות שאם אין אז עמילן אחר ( טפיוקה או תירס או תפ"א ) יעשו את התפקיד....

tamysh1

New member
מה שאני מצאתי- קוראים לזה ערער

הצמח ARROWART מכונה בעברית "מרנטת הקנה" . גדל באזור משווני ומפיקים ממנו עמילן. עמילן אפשר להפיק גם מתירס, תפו"א, ופקעות אחרות ולכן אולי בכל זאת אפשר להחליף את האבקה הזו בעמילן זמין יותר (למשל קמח תפו"א או קורנפלור). סוג של עשב מאכל המגיע כאבקת תבלין בה משתמשים כגורם מעבה ברפרפות, פשטידות, מרקים, רטבים סמיכים וכדומה.

טליאמתי

New member
וגם משתמשים בערער במשחה,להקלה על הפרקים

לספורטאים+אנשים שסובלים מהפרקים
רב שימושי, הייתי אומרת

למעלה