ציליאק של העור

רחלה22

New member
ציליאק של העור

גילו לי ציליאק של העור לפני מספר חודשים התחלתי דיאטה ללט גלוטן ואכן הפצעים נעלמו לחודשיים עכשיו הם חזרו שוב מה זה אומר האם למישהוא יש נסיון עם הדבר הזה אשמח לשמוע תודה

אני לא מתמצאת בתחום ואין לי ניסיון.

מקווה שתקבלי תגובות נוספות. בכל מקרה, אני ממליצה לחזור למעקב גסטרו ולהתיעץ. הרבה בריאות!

האם את מתכוונת לדרמטיטיס הרפטיפורמיס?

לא לגמרי ברור לי המושג צליאק של העור.

רחלה22

New member
צליאק

הי שני כן ציליאק של העור זה דרמטיטיס ..... האם יש לך נסיון בענין אם כן אשמח לשמוע נראה לי שזה דבר די נדיר אני בכל אופן קיבלתי אותו בגל מבוגר וזה די חדש לי

לא ברור לי למה הרופאה מתייחסת לזה בתור

"צליאק של העור", אבל לא ידוע לי על שום קשר לצליאק

רחלה22

New member
צליאק של העור

תודה על ההתענינות יש לי דרמטיטיס הפטיפורמיס כמו כן בדיקת גסטרולוג הראתה ציליאק כמו כן בדיקת דם הראתה anti ttg lga 30

ו"דרמטיטיס" זה שם כולל ל"עור"

זה פשוט סיומת של הרבה מחלות עור - עדיין לא ברור מאיזו מחלה את סובלת. יש סוגים של מחלות עור שמופיעים לפעמים אצל חולי צליאק, אבל כדי לעבור לדיאטה ללא גלוטן את צריכה לעבור אבחון לצליאק אצל רופא גסטרו, ולא אבחון אצל רופא עור. שימי לב שאם יש לך צליאק, מדובר בדיאטה לכל החיים ולא במשהו זמני, וצריך לבדוק את זה בצורה פרטנית ולא להסיק באופן עקיף.

נטלי22

New member
אם את מאובחנת רשמית כחולת צליאק

(בדיקות דם וגסטרוסקופיה), והצליאק אצלך מתבטא בצורה עורית - חשוב לזכור, שלוקח זמן עד שכל הסימפטומים נעלמים לגמרי, כי לגוף לוקח זמן להתגבר על הדלקת שנוצרה במעי ולהתחיל לספוג אוכל כרגיל. אז יכול להיות שיעבור זמן (אפילו שנה אצל מבוגרים) עד שכל הסימפטומי ייעלמו. אם הסימפטומים נעלמו לגמרי ואח"כ חזרו - ייתכן שנחשפת בלי כוונה לגלוטן? צריך להקפיד על הימנעות של 100% מגלוטן, ואם אצלך זה מתבטא בצורה עורית הייתי בודקת גם סבון, שמפו, וקרמים למיניהם. רצוי לעשות בדיקות דם חוזרות לנוגדני גלוטן כל כמה חודשים כדי לראות שהם במגמת ירידה ולאחר מכן - שהם נשמרים ברמה שלילית. כמובן שחשוב להתייעץ עם הרופא המטפל (רצוי גסטרואנטרולוג לפחות בשביל ההתחלה). מקווה שעזרתי ורק בריאות...

רחלה22

New member
צליאק

הי נטלי תודה על תשובתך החכמה אובחנתי רשמית כחולת ציליאק אני שומרת על אי אכילת גלוטן אני חיה בעיקר על פריכיות אורז הדבר היחידי שאולי לא בסדר זה אמרנט אני מחפשת משדהו לעשות איתו דיסה בבוקר תירס לא עושה לי טוב בבטן שבלת שועל בלי גלוטן אין להשיג ולחם לא מצליח לי באופה לחם בקצור אני די מתוסכלת במיוחד שהפצעים חזרו ובדיקת דם הראו עליה במקום ירידה היום הייתי אצל טבעוני אני מקווה שהוא יעזור לי

יונית1010

New member
אטופיק דרמטיטיס

לשתי בנותיי יש אטופיק דרמטיטיס. הרופאה לא קראה לזה בשם אחר. ואמרה שזה גם אחד הסימנים לצליאק. אנחנו כבר 3 חודשים בדיאטה נ"ג ובינתיים רואים שיפור קל בעור. אבל זה תלוי בעונות. אני מחכה עד הקיץ.

שרית102030

New member
פעם ראשונה שאני שומעת את המונח צליאק של העור

לבת שלי יש את הדרמטיטיס הזה, לצערי הרב לא נראה שהדיאטה נ"ג משפיעה בינתיים אחרי כמעט שמונה חודשים של דיאטה. יש שיפור שקשור במזג האויר והחמרה כשיבש (כמו עכשיו). מה שעוזר זה אמבטיות שמן ומשחות למיניהן. אשמח לדעת שיש מישהו שהדיאטה עזרה לו...

רחלה22

New member
צליאק

הי שרית לי אמרו בתל השומר שהדרמטיטיס שיש לי זה ציליאק של העור זה מגרד בטירוף והדבר היחידי שעוזר זה משחת קורטיזון אמרו לי שלוקח חצי שנה עד שרואים שיפור וגם הציעו לי לקחת כדורי סולפה שהם כדורים כמו אנטיביוטיקה ול א הסכמתי בינתיים מצער לשמוע שהדיאטה לא עוזרת

שרית102030

New member
זה שזה לא השפיע עדיין על הבת שלי

זה לא אומר שזה לא יעזור לך... שיהיה בהצלחה...

לכל מי שלא מכיר את הבעיה

סליחה על העיכוב בתשובה אני מצרפת משהו בעברית בנושא http://www.e-med.co.il/emed/new/UserSite/content.asp?CatID=5&ContentID=53805 אין לי את זה אישית אבל שמעתי קצת ולמדתי קצת לוקח זמן עד שהסימפטומים העוריים עוברים, זה סיפור ארוך ודרך אגב אם את נחשפת אפילו לקצת גלוטן הסימפטומים יכולים לחזור אני מקווה שעזרתי

שרית102030

New member
תודה שני ../images/Emo13.gif

לא נותר לנו אלא לחכות ולקוות שההתמדה תשתלם גם בתחום הזה..

מתי11

New member
../images/Emo92.gifלמנהלות הפורום ../images/Emo239.gif

האם אפשר להכניס את הכתבה למאמרים? תודה מתי

רחלה22

New member
אוכל

רציתי לשאול את כל בעלי הנסיון היות ואני חדשה בשטח איך מכינים לחם במכונת לחם אם אפשר מתכון או מתכונים והוראות הפעלה כמו כן האם אתם אוכלים אמרנט יש כאלה שטוענים שאפשר וישכאלה שלא ממה אפשר לעשות דייסה טעימה לארוחת בוקר ניסיתי דוחן ותירס ולא התלהבתי דווקא האמרנט טעים לי אבל אני לא יודעת אם להמשיך בגלל הספק תודה מראש

למעלה