לחיות עם צליאק ברגנטינה

skooby

New member
לחיות עם צליאק ברגנטינה

לחברי הפורום שלום, התלבטתי מאוד עם לכתוב כאן את ההודעה הזאת, כי כתבתי פעם הודעה, שם רשמתי שאין לי צליאק (בסופו של דבר מסתבר שכן יש לי) ואף אחד לא ענה לי חוץ ממתי המקסימה במסנג'ר ועזרה לי המון.בסוף החלטתי כן לכתוב כי אפשר לשאוב המון רעויות מאיך שתמודדים בארגנטינה בצורה נפלאה עם נושא הצליאק.לתוהים, מה אני עושה בארגנטינה. אני ארנגטינאית מארץ האש שחזרתי לתקופה ארוכה ואני עובדת כאן (בארץ האש) עם ילדים ונוערים צרכים מיוחדים (למדתי חי נוך מיוחד). לנושא שלנו: 1. יש כאן חוק שעל כל מוצר שהוא נטול גלוטן צריכה להיות כיתובית עם סמל, לרוב זה במקום בולט, לכן מאוד קל לדעת מה מותר לאכול ומה לא. 2. המוצרים המיוחדים (עוגות עוגיות פסטה וכו') נמצאים על המדפים בכל סופר. 3.המחירים של המוצרים המיוחדים סביר בהחלט גם ביחס למוצרים הרגילים. למשל חבילת פסטה עולה 3.5 פסו (3.8 שח) חבילת עוגיות 3.3-3.9 פסוס,תלוי בטעם, פצפוצי שוקלד יותר יקר,(משהו בין 3.5 ל4.2שח), אבקת שוקו קופסא גדולה 2 פסוס (2.2 שח), מעדן חלב ללא גלוטן 70 סנטסבוס (פחות משקל). 4.הבדיקות לצליאק והטיפול בו הוא ניתן חינם לכל התושבים במרכז מיוחד. 5.פעם בשנה נערכת סדנת בישול בת שלושה ימים במימון העירייה. מוזמנים אליה כל משפחות חולי הצליאק וכל המבשלים והמבשלות של חדרי האוכל בבתי הספר (פה יש חדר אוכל בבית ספר) 6. מופצת חוברת מתכונים לחולי צליאק חינם לכל המבשלים של בתי הספר (המבלשת של התיכון שאני עובדת בו תיתן לי לצלם משלה!) זהו בנתיים, שבוע טוב, מריאלה

shavririt

New member
כל הכבוד להם, מריאלה..

והאם כך נהוג בכל ארגנטינה או רק בערים הגדולות? שבוע טוב גם לך, ולא צריך להיפגע אם מאיזו שהיא סיבה, לא ענו כמעט, זה קורה לעיתים כשיש הרבה הודעות או שאנשים לא הגיעו לפורום.

skooby

New member
אני לא גרה באיזבעיר גדולה

אני גרה בארץ האש, שזה רשמית סוף העולם. זה אי שנמצא מדרום ליבשת דרום אמריקה ויש כאן פיגווינים. ככה שמפתיע שדווקא במקום כזה שיש כל כך הרבה מעורבות ועזרה בנושא.

מתי11

New member
איזה הודעה מושקעת - ../images/Emo106.gif

יופי,אז עכשיו את בטוחה שיש לך צליאק וברוכה הבאה באופן רשמי למשפחה! אולי גם בארץ יגיעו למחירים וחוק כזה?!?!? אמן מתי

skooby

New member
המאבק של חולי הצליאק בארגנטינה

לפי מה שהבנתי המצב הנוכחי הוא תוצאה של מאבק ארוך שנים של חולי הצליאק בממסד. תודה על הברכות, מריאלה

skooby

New member
תיקון

המחיר של השוקו היא לקופסא קטנה (200 גר')

skooby שלום,

שמעתי גם מחברה לעבודה שביקרה בארגנטיה שיש רמת מודעות מאד גבוהה. נשמע באמת תענוג וממש ממש עושה חשק לבקר בארגנטינה הרחוקה (בכלל יש חשק גם בלי קשר לצליאק!) המשיכי לעשות חייל בעבודתך החשובה עם ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים בארץ האש הרחוקה. שמחים לארח אותך בפורום, המשיכי לכתוב ולשתף אותנו בדברים מענינים. שובע טוב,

skooby

New member
כתשבואו לבקר

תכתבו לי ואני אעשה לכם סיור מודרך
ארגנטינה יפיפייה, תודה, מריאלה

למעלה