נימון וג'רי בכלל לא שונאים

רואי

New member
נימון וג'רי בכלל לא שונאים

כולם אומרים שג'רי וניומן שונאים אחד את השני. בחינה מעמיקה מראה שפרט לדיבורים על שנאה, הם נראים חברים לכל דבר: הנה כמה דוגמאות: ניומן אוכל צ'אנקי אצל ג'רי בספה (השרבוט) ניומן תופס נמנום אצל ג'רי במיטה ("הדם") ניומן צופה בטלויזיה במיטה של ג'רי ("הדם") ניומן עושה נקניקיות אצל ג'רי במטבח ("הדם") ניומן וג'רי קונים ביחד ראש למקלחת ניומן משחק מונופול בבית של ג'רי ניומן אוכל אצל ג'רי בבית ומבקש ממנו לפנות את הצלחות ניומן מאחסן דואר במחסן של ג'רי (שוכר חצי מהחצי של קרמר) ניומן נכנס לבית של ג'רי מספר פעמים ואוכל שוקולד בלי רשות ג'רי מאפשר לניומן להשתמש בשירותים שלו! ואפילו לשבת לצפות איתו בסרט!!! ("הספר") אני בטוח שיש עוד הרבה דוגמאות, שאתם מוזמנים להוסיף, וכולם מובילים למסקנה אחת: אחרי הכל, ג'רי וניומן ידידים טובים....

SaintJohn

New member
"פרט לדיבורים על שנאה"

אתה מתעלם מכך שעל כל מקרה שבו ג'רי וניומן לא התנהגו אחד כלפי השני בתור אויבים, יש 10 מקרים מובהקים שבהם הם כן התנהגו ככה. בכל אופן, זה לא שחור ולבן. הם לא אויבים מרים, ולא חברים טובים. הם בין לבין, ולדעתי די ברור שהם יותר לכיוון האויבים למרות שזה לא ככה בצורה מוחלטת ובלעדית.

Optimus_Prime

New member
זה לא שחור ולבן מבחינת שנאה, אבל

ניומן הוא הלקס לות'ור של ג'רי (בדיוק כמו שסו אלן-מישקי היא הלקס לו'תור של איליין, וגם הן לפעמים מדברות וחביבות וכו'). על זה מתבססת כל הדמות! בהודעה המקורית, לא יודע אם שמת לב רואי, אבל רוב האיזכורים שרשמת (וגם אחרים) הם או עם קרמר, או בעקבות קרמר (החוב מה"דם" למשל), או לחילופין - לטובתו האישית של ג'רי, כך בסיפור הברזים למשל. כמעט בכל פעם שניומן נכנס לדירה של ג'רי לעניין אחר הוא מסולק/מנודה/מתעלמים ממנו. ודוגמאות כמובן לא חסר.. זה שהם לפעמים מדברים ולא "אויבים מוחלטים" זה כי הם, אחרי הכל, שכנים לאותה קומה, ויש להם חבר טוב משותף. ידידים טובים? איזה מין ידיד טוב לא יזמין את השכן שלו (!) למסיבת מילניום? מילניום נטול-ג'רי?? הכצעקתה? אם כך זה כנראה לא "שחור ולבן" מבחינת שנאה, כי גם בין לקס לות'ור וסופרמן לא קיימת שינאה תהומית (לא בקיא בקומיקס כ"כ, ממה שהצלחתי להבין
), אבל לג'רי אין שום עניין חברתי/אישי בניומן. אני חושב שמערכת יחסים של "חוסר כבוד הדדי" זו הדרך הכי טובה להגדיר אותם.

על מה אתה מדבר ?

יכלת גם לתת את הדוגמא שג'רי עוזר לניומן לחלק דואר, אלא שבכל פעם שנראה כאילו ג'רי עוזר לניומן, למעשה הוא חפץ בטובתו האישית בלבד והוא לא עושה זאת כי הוא חבר של ניומן. הציטוט הבא לקוח מהפרק של ה"אנדריאה דוריה": JERRY: Elaine, Newman is my sworn enemy. And he lives down the hall from my home - my home, Elaine! Where I sleep, where I come to play with my toys. ג'רי עצמו אומר לאיליין שניומן הוא יריבו המושבע, והוא מוכן לעשות הכל כדי לסלקו מהבניין ומטווח הראייה שלו. אז ממש לא ברור לי על מה אתה מדבר. חברים טובים ? שטויות במיץ עגבניות.

רואי

New member
נו באמת "מכור", תן לי קצת קרדיט....

ברור לי שעל פניו ג'רי וניומן מוצגים כאויבים מרים.... אבל לאור ניתוח שונה של העובדות, אמרתי את מה שאמרתי.. אני יכול לתת דוגמא נוספת: בסיום הפרק של ה-סופ נאצי- ניומן רץ לעברו של ג'רי והם משוחחים...

Vdrums

New member
יש לדייק, לא מדובר במונופול אלא בRISK

game of world domination

למעלה