אמנות לחימה שלא כדרך חיים. היש דבר

Tonjin

New member
אז לגבי ב' וג'..

ב. אני מסכים שצריך לנסות ולהשתחרר ממה שמוכתב ומהשפעות חיצוניות שאתה מוצא כשליליות או לא רצויות - אבל מה, הכל זה השפעות חיצוניות, לא..? ככה שמה שאתה באמת עושה זה דוחה גישה אחת ובוחר באחרת. והגישות האלה שאתה בוחר ביניהן לא צמחו בוואקום (הניסיון מראה שאנשים שלא גדלו בחברת בני-אדם אחרים לא הצליחו לפתח אפילו שפה בסיסית ובלי שפה אין מקום למחשבות מעבר ל"אני רעב", "אני עייף" וכו'..) הם התפתחו בתוכך בסינרגייה של מה שאתה ושל החוויות והרשמים שנחשפת אליהם ולכן כשאתה אומר שאתה רוצה לבחור "מה שטוב לי בעיני" אני בהחלט מסכים אבל חייב להזכיר שה"בעיני" הזה הוא תוצאה לא רק של עדי אלא גם של החוויות הקודמות שלו והאינטראקציות הקודמות שלו עם אנשים וידע שהפכו אותו למה שהוא (קרי "השפעות חיצוניות") ג. לא חייב להיות מדובר דווקא רק במשאבים מוגבלים: אם שנינו שותפים באותו עסק, נניח מסעדה ואתה רוצה להעיף את כל חומרי החיטוי הכימיים ולהשתמש בכאלו אורגניים יקרים יותר? או שאני רוצה להפטר מהמבורגר הטופו שבתפריט ולהכניס במקומו קוֹבֶּה-ביף... ל"מציאות" של מי תהיה עדיפות? נ.ב "לא צריך לחיות כאילו אתה אחראי, אלא לחיות כאחראי..." - אהבתי את התיקון

Yin

New member
נכון

ב. ואז מדובר על בחירה מודעת. וחוץ מזה מדובר על היכולת להשיל את המיותר. והשפעה חיצונית יכולה להיות מכשול, שעור או משוב מעבר להיותה "ידע". ג. ביצירת מציאות יש צורך ביותר מהכרה בסיסית של מה חשוב לי. אין מגבלת מציאויות - יש מקום לשתי המציאויות - זו הטופויית וגם זו הביפית. השאלה יכולה להיות "איך?" ולא "אם?" תודה, עדי

Tonjin

New member
גם פה אני מסכים עם העקרון וההגיון

שבגישה שלך, אבל בכל-זאת המציאות (וואו, זה נהיה מושג מאד טעון עכשיו - אבל אני מניח שאתה מבין למה אני מתכוון) מוכיחה שלפחות בינתיים כנראה שיש יותר מצבים בהם הטופו והבשר מתנגשים מאשר כאלו בהם הם יוצרים הרמוניה חדשה בצלחת (וזה לא מפתיע אגב, טופו זה די דוחה..)

Yin

New member
טוב, רק שלא אתן

למציאות להפריע לתאוריה טובה

Tonjin

New member
נאמר כבר מזמן שהמציאות זה למי שלא

יכול להתמודד עם אלכוהול...

ראשמחק

New member
מציאות מדומיינת?

המציאות שלנו, כמו שאתה אומר, "מדומיינת" כי הקלט החושי שלנו מוגבל. האם לזה התכוונת? למרות שלפעמים הדמיון האנושי וכושר ההמצאה מייצרים מכשירים שיכולים לתרגם קלט לא אנושי לתחום אנושי.

isaacl

New member
כתבתי שאיננו חיים במציאות מדומיינת

אם כי ידי רעדה כשכתבתי את המילים הללו בדיוק בגלל דבריך. אבל די עם דקארט וממשיכיו.

ראשמחק

New member
אופס!

גם החלקים במח שלי שאחראיים על חוש הראייה והבנת הנקרא כנראה מפנים מקום לנסיונות נואשים להבין על מה המרצים שלי מדברים ועל התרגילים בשפה שאפילו קת'ולהו האיום היה מקבל ממנה כאב ראש. בכל מקרה אני משתדל להמנע כמה שיותר מפילוסופיה...

isaacl

New member
מדעי הקוגניציה

יקברו את התחום הזה כנראה, אז אתה יכול להרגע.

avshalomat

New member
לינקים לרוב

http://www.time.com/time/magazine/0,9263,7601070129,00.html והבלוג ממנו נלקח הלינק הספציפי הזה של גיל גרינגרוז שהוא מצויין ומלבד זאת מכיל כמות אדירה של לינקים בעצמו. http://www.notes.co.il/greengross/29768.asp

ראשמחק

New member
וואו, הרבה חומר קריאה

מעניין. אותי מעניין איך יש עדיין בריאתנים בעולם... כשלון מערכת החינוך?

בודוקאן

New member
מעולם לא הבנתי ../images/Emo163.gif

כיצד הקוגניציה יכולה לחקור את עצמה...

דו קרב

New member
אם אתן לך אקדח, תירה בתוקף ?

אם אתן לך סכין, תדקור את התוקף ? אם אלמד אותך להרוג בידיים, תהרוג את התוקף ? אתה סגור על זה ? אם התשובה חיובית, אתה לא צריך להתאמן אלא לקרוא מאמר או שניים ולקוות שיצליח לך. אם התשובה היא שלילית אתה צריך להתאמן כדי שלא להרוג. וזה דורש זמן.

annamg

New member
עוד תתפלא כמה אמנות ללחימה היא דרך

חיים!!! גם אם תתחיל ללמוד (ומומלץ מאוד שכן) את האומנות הכי בסיסית להגנה עצמית ותתרגל אותה מספיק כדי להפיק תועלת, אתה תרגיש איך היא מתחילה להיות דרך חיים. ככה בלי שתשים לב. הערך המוסף של אומנות הלחימה מעבר לשליטה בכמה תנועות שיצילו אותך הוא רב ומקיף תחומים רבים. הקורדינציה תשתפר, מהירות ובהירות החשיבה, יכולת התגובה תשתפר. הלך הרוח והחשיבה ישתפרו. הם יעזרו לך בכל התמודדות עם אנשים, הם יגיעו למצב כזה שכבר תדע איך לא להכנס למצבים בהם נטפלים אליך כמו אל אותו אחד בשירותים. בהצלחה.

למעלה