אמנות לחימה שלא כדרך חיים. היש דבר

חTחתול

New member
אמנות לחימה שלא כדרך חיים. היש דבר

כזה ? מקווה שלא ארתיח את חברי הפורום. הבעיה שלי אמיתית ואני מקווה שלא תתרגזו מהניסוח. ה"בעיה" שלי היא כזו: בטירוף של החיים זמני מוגבל ביותר. יש פעילות ספורטיבית מסויימת אותה אני הכי אוהב ובכל הזדמנות שיש לי זמן אני אוהב לבצע את הפעילות הגופנית הזו (לא אמנות לחימה). אבל אני יודע שעלי ללמוד איזושהיא אמנות לחימה (ידעתי תמיד ועדיין לא יישמתי) בעיקר עקב הגנה עצמית - כבר הותקפתי בעבר ואני יודע כמה חשוב היום להגן על עצמך. רק בשבוע שעבר בעודי מטיל את מימי בשירותים של קניון חבורת נערים נטפלה למישהו פשוט סתם למזלי לא אלי- זה יכול לתפוס אותך בכל מקום אפשרי. וכאן הדילמה הבלתי פתירה שלי : בזמן המועט שיש לי אני רוצה לעשות מה שאני הכי אוהב (לא אמנות לחימה) היש אמנות לחימה יעילה שאפשר ללמוד אותה זמן קצר ואולי אפילו לא להתמיד בה אבל שאדע שתשמש אותי כהגנה עצמית במקרי חירום ? (אני יודע שאמנות לחימה זה הרבה הרבה מעבר להגנה עצמית אבל אותי מעניין רק הפן הזה כרגע)

איקידו

New member
אל חשש, אין סיכוי לרתיחה

לצערי, לעניות דעתי ולדעתי האישית בלבד, תירגול לפרק זמן קצר ולאחר מכן הפסקה של האימונים לא יוביל אותך לתוצאות מרחיקות לכת. ולמרות זאת אני כן ממליץ לך ללכת תחילה על קורס כלשהו קצר מועד או על תקופת אימונים קצרה לשם נסיון. אף שיש אמנויות לחימה העוסקות ספציפית בהגנה עצמית ומתרגלות מצבי תקיפה האופייניים לעולמינו המודרני באיזורים האלימים יותר שלו, אף שיהיו כאלו שיתיימרו לתת לך הכל בקורס אינסטנט, למעשה הדבר היחידי שתקבל בסיום הקורס הוא אחד משני הדברים הבאים: אשליה אחת גדולה או אכזבה אחת גדולה. אבל, לעיתים החיים מובילים אותנו אל משעולים חדשים ואל אהבות חדשות. אולי אם תתחיל להתאמן באמנות לחימה כלשהי תגלה עולם חדש שישבה אותך בקסמיו. אם מושך אותך מכל סיבה שהיא להתחיל להתאמן, אני מציע לך להתחיל ללמוד ולברר מה מוצע באיזור מגוריך, ללכת לראות שיעור פה, שיעור שם, להתחיל להכיר את תחום אמנויות הלחימה וללכת על תקופת התנסות של מספר חודשים. רבים מאיתנו עסוקים מאוד אך כאשר נהנים לעסוק בדבר מה ומוצאים שהוא תורם לנו בצורה זו או אחרת, אנחנו מוצאים דרכים לשלבו בחיינו. יש את הסיפור המפורסם על האבנים הגדולות והוא מצויין לאלו שמתקשים באירגון זמנם ובעיסוק בדברים שהיו באמת רוצים לעשות. בהצלחה, זאב. מצורף: סיפור האבנים הגדולות - האבנים הגדולות יום אחד הוזמן מרצה זקן בבית הספר למנהל ציבורי בארה"ב לשאת הרצאה על הנושא "תכנון זמן יעיל" בפני קבוצה של 15 מנהלים בכירים בחברות הגדולות ביותר בארה"ב. ההרצאה הייתה אחת מתוך חמש הרצאות ביום העיון שאורגן עבורם. למרצה ניתנה שעה אחת "להעביר את החומר". בעומדו בפני קבוצת האליטה הזו, שהיתה מוכנה לרשום כל מילה שתצא מפיו, העביר המרצה הזקן את מבטו עליהם באיטיות ולאחר מכן אמר" :אנו עומדים לערוך ניסוי". מתחת לשולחן שהפריד בינו לבין מאזיניו הוציא המרצה מיכל זכוכית גדול והניחו בעדינות לפניו. לאחר מכן הוציא מתחת לשולחן כתריסר אבנים, כל אחת בגודל של כדור טניס, והניחן בעדינות, אחת אחת, בתוך המיכל. כאשר התמלא המיכל לגמרי ולא ניתן היה להוסיף עוד אבן אחת, הרים המרצה את מבטו באיטיות ושאל: "האם המיכל מלא?" כולם השיבו "אכן". המרצה המתין מספר שניות ושאל :"האמנם?" ואז שוב התכופף והוציא מתחת לשולחן כלי מלא אבני חצץ. בקפדנות שפך את החצץ מעל האבנים וניער מעט את המיכל. אבני החצץ הסתננו בין האבנים הגדולות עד שירדו לתחתית המיכל. שוב הרים המרצה הזקן את מבטו ושאל את הקהל: "האם המיכל מלא?" עתה החלו מאזיניו המבריקים להבין את כוונתו. אחד מהם השיב "כנראה שלא." "נכון" השיב המרצה הזקן. חזר והתכופף, והפעם הוציא מתחת לשולחן סיר מלא בחול. בתשומת לב שפך את החול אל תוך המיכל. החול מילא את החלל בין האבנים הגדולות ובין החצץ. פעם נוספת שאל המרצה את תלמידיו: "האם המיכל מלא?" הפעם ללא היסוס ובמקהלה השיבו התלמידים המחוננים: "לא!" "נכון" השיב להם המרצה הזקן. וכפי שציפו תלמידיו רבי העוצמה והיוקרה, הוא נטל את כד המים שעמד על השולחן ומילא בהם את המיכל עד לשפתו. המרצה הזקן הרים את מבטו אל הקהל ושאל: "איזו אמת גדולה יכולים אנו ללמוד מניסוי זה?" בחושבו על נושא ההרצאה, השיב אחד הנועזים והזריזים שבין מאזיניו: "אנו למדים שככל שנראה לנו שהיומן שלנו גדוש ומלא התחייבויות, אם באמת מתאמצים תמיד ניתן להוסיף עוד משימות ומטלות". "לא", השיב המרצה הזקן. "לא זה. האמת הגדולה שמוכיח לנו הניסוי היא זו: אם לא מכניסים למיכל קודם כל את האבנים הגדולות, לעולם לא נוכל להכניס אותן אחר כך." דממה עמוקה השתררה באולם, כאשר כל אחד מנסה לתפוס את מלוא המשמעות של דברי המרצה. הזקן התבונן בשומעיו ואמר: "מהן האבנים הגדולות בחייכם? בריאותכם? המשפחה? ידידיכם? הגשמת חלומותיכם? לעשות מה שאתם באמת אוהבים? להילחם למען מטרה נעלה? להינפש? לקחת זמן לעצמכם? למכור פרופיל? " "מה שחייבים לזכור הוא, שחשוב ביותר להכניס קודם כל את האבנים הגדולות בחיינו, כי אם לא נעשה זאת, אנו עלולים לפספס את החיים. אם ניתן עדיפות לדברים הקטנים (החצץ, החול) יתמלאו החיים בדברים הקטנים , ולא יישאר די מהזמן היקר שלנו כדי להשיג את הדברים החשובים באמת בחיים. משום כך, אל תשכחו לשאול את עצמכם את השאלה: מהן האבנים הגדולות בחיי? וכאשר תזהו אותן, הכניסו אותן ראשונות למיכל החיים שלכם." בתנועת יד ידידותית בירך המרצה את מאזיניו ויצא באיטיות מן האולם. לא ידוע לי מהו מקור הסיפור אך הוא אהוב עלי מאוד ומסתובב לו חופשי באינטרנט.

בנוסף

לכל הדברים הנכונים וטובים שייעץ לך "איקידו",אני ממליץ לבדוק את האפשרות לעבור קורס ירי מעשי. if you have to shoot,shoot.don't talk

ש מים

New member
קרב-מגע

יחס זמן/יעילות הכי טוב ייתן לך קרב-מגע (על כל נגזרותיו וסניפיו). ירי-מעשי אינו מומלץ בשום אופן כהגנה-עצמית "אזרחית"
(ראה המקרים האחרונים שבחדשות: שי דרומי, סעיד זחאלקה ועוד)

broadaxe

New member
"ירי מעשי" הוא סוג של ספורט

וכמו למשל, ג'ודו, כפוף לחוקה וישים בתנאים שנקבעים מראש. מתאמני ירי מעשי מאד מיומנים בירי אבל הם מותנים לעבודה עם ציוד מיוחד שלא ממש מתאים לתנאי הרחוב.

kagekun

New member
ירי מבצעי

פעם ממש מזמן (פשוט מאז לא בדקתי) באותו מטווח שהיה ירי מבצעי, היה גם קורס ירי מבצעי... אני את החומר (או חלקים ממנו) למדתי במסגרת אחרת אבל זה מתאים יותר להגנה עצמית... למרות שבאמת לא כדאי להסתמך על נשק חם לצורך זה כי הנזק למתגונן עלול להיות רב על התועלת.

broadaxe

New member
אמת, יש הבדל בין "ירי מעשי"

לבין ירי מבצעי שנועד לתת מיומנויות לחימה לתנאי היום יום. כמו כל מיומנות אחרת, גם את אלו כדאי לשמור בכושר באמצעות אימונים חוזרים ונשנים.

Dotan83

New member
הגנה עצמית

עדיף שפשוט לא יגיעו אליך אנשים שרוצים לתקוף אותך. איך לומדים ליצור מציאות כזו?... אולי עבודות דמיון, מחשבה וכוונה שקשורות.

צודק אך אין לברוח מהמציאות

כמו שחשוב לדעת להחליף גלגל במכונית שלנו ולא מספיק להיזהר שלא לנסוע על מסמרים (בלתי אפשרי להימנע נכון?) וכמו שחשוב שנחזיק עימנו כמה מספרי טלפון חשובים למקרה של שריפה או מקרה חירום רפואי במקום להיזהר שלא לשחק עם גפרורים ולא לאכול יותר מדי גבינה צהובה... וכמו שחשוב שנלמד איזו שפה זרה למקרה שנזדקק למשהו שמעבר לפנטומימה אלמנטרית בזמן טיול לחו"ל... כך גם חשוב שאנשים ידעו כיצד ומתי ניתן להגן על עצמם, בין אם זה רק מילולית או פסיכולוגית ובין אם זה פיזית למקרה שבו אין ברירה. אתה צודק במאה אחוזים שהחשוב ביותר הוא ההימנעות מיצירת מצבים בהם אנחנו עלולים למצוא את עצמינו קורבנות לאלימות. אבל... לא יזיק כלל אם יותר אנשים יהיו מסוגלים לצאת חיים, בריאים ושלמים ממצבי אלימות בלתי צפויים.

Tonjin

New member
ליצור מציאות.. כמה אני אוהב את

הביטוי הזה.. תגיד, במציאות שאתה יצרת לעצמך - גם אני יכול להשתמש?

יצירת מציאות

נכון שאנחנו לא יוצרים את כלל המציאות שלנו אבל חלק ניכר מהמציאות שלנו הוא תוצר של מעשינו וגישתינו לחיים. הלא תסכים עם זה?

Tonjin

New member
בהחלט כן

אבל האם אנו "יוצרים את המציאות", או שאולי אנחנו לומדים להגיב לה בצורה יותר מוצלחת? או שאנחנו סתם צוברים ידע וחוויות ולומדים...? אני בהחלט מסכים שאנחנו יכולים להשיג מטרות ומצבים מסויימים שאנו חושקים בהם אם נפנים התנהגות או גישה מסויימת לחיים ואנחנו והבחירות שלנו אחראים לפעמים בצורה מסויימת לאיך שהחיים שלנו נראים.. אבל מי שמספר לי שהוא "יוצר מציאות" בדרך כלל מנסה למכור לי משהו, בדרך כלל זה לא משהו שאני באמת צריך..

אפרופו מכירות

יש בידי מאגר מצומצם של חומר משובח יוצר מציאות ברמות מטריפות. ממש מכניס את החיים לסרט.

Kiru

New member
ליצור מציאות

זה מבחינתי ביטוי שקול ללקחת אחריות, כלומר להכיר בזה שיש לך את היכולת לשלוט במה שקורה לך, ושזה גם התפקיד שלך לעשות את זה. אני לא מכיר מישהו שיכול לקחת אחריות מלאה על החיים שלו, אבל השאיפה היא כמה שיותר ליזום ולשנות וכמה שפחות למצוא את עצמך מגיב.

לירוןE

New member
באותו הקשר...

פונקושי אמר: כשאתה יוצא מביתך חשוב תמיד שיש לך מיליון אויבים מחקים בחוץ, וזהו התנהגותך אשר תגרום להם להגיע אליך או לא....

isaacl

New member
מדוע לא?

האם אתה בטוח שהביקורת שלך נכונה? כבני אדם, כיצורים תבוניים, אנחנו יוצרים את המציאות שלנו כל הזמן, שהופכת מאוחר יותר למציאות משותפת. האם השפה, החוק, הנימוס והתרבות בכלל אינם מציאות שיצרנו לנו?

isaacl

New member
אנחנו נוטים להפריד בין יחס סימפטי

ליחס אלים. כאילו שבמצב של לחימה אין תקשורת, אין חילופי דעות ומציאות. האם זה באמת כך? האם האויב איננו קורא אותך כל הזמן? האם אינך משדר לו את דעותיך, תחושותיך והרגשותיך, והאם הוא אינו נוהג בהתאם, מתקיף בהתאם או בורח בהתאם? בקיצור, האם אין תקשורת מלחמתית בינאישית? האם אין פסיכולוגיה של מלחמה?

למעלה