לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
94279,427 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.

אודות הפורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.
x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים - כותבים חדשים: לפני כתיבה בפורום, יש לקרוא את כללי הפורום. הפורום מתנהל על פי כללים אלו.
המשך >>

לצפיה ב-'אמנות לחימה שלא כדרך חיים. היש דבר'
אמנות לחימה שלא כדרך חיים. היש דבר
14/03/2007 | 06:08
55
2
כזה ?
מקווה שלא ארתיח את חברי הפורום. הבעיה שלי אמיתית ואני מקווה שלא תתרגזו מהניסוח.
ה"בעיה" שלי היא כזו: בטירוף של החיים זמני מוגבל ביותר. יש פעילות ספורטיבית מסויימת אותה אני הכי אוהב
ובכל הזדמנות שיש לי זמן אני אוהב לבצע את הפעילות הגופנית הזו (לא אמנות לחימה).
אבל אני יודע שעלי ללמוד איזושהיא אמנות לחימה (ידעתי תמיד ועדיין לא יישמתי) בעיקר עקב הגנה
עצמית - כבר הותקפתי בעבר ואני יודע כמה חשוב היום להגן על עצמך.
רק בשבוע שעבר בעודי מטיל את מימי בשירותים של קניון חבורת נערים נטפלה למישהו פשוט סתם למזלי לא אלי- זה יכול
לתפוס אותך בכל מקום אפשרי.
וכאן הדילמה הבלתי פתירה שלי : בזמן המועט שיש לי אני רוצה לעשות מה שאני הכי אוהב (לא אמנות לחימה)
היש אמנות לחימה יעילה שאפשר ללמוד אותה זמן קצר ואולי אפילו לא להתמיד בה אבל שאדע שתשמש אותי כהגנה עצמית
במקרי חירום ? (אני יודע שאמנות לחימה זה הרבה הרבה מעבר להגנה עצמית אבל אותי מעניין רק הפן הזה כרגע)
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אל חשש, אין סיכוי לרתיחה'
אל חשש, אין סיכוי לרתיחה
<< ההודעה הנוכחית
14/03/2007 | 08:31
6
2
לצערי, לעניות דעתי ולדעתי האישית בלבד, תירגול לפרק זמן קצר ולאחר מכן הפסקה של האימונים לא יוביל אותך לתוצאות מרחיקות לכת. ולמרות זאת אני כן ממליץ לך ללכת תחילה על קורס כלשהו קצר מועד או על תקופת אימונים קצרה לשם נסיון.

אף שיש אמנויות לחימה העוסקות ספציפית בהגנה עצמית ומתרגלות מצבי תקיפה האופייניים לעולמינו המודרני באיזורים האלימים יותר שלו, אף שיהיו כאלו שיתיימרו לתת לך הכל בקורס אינסטנט, למעשה הדבר היחידי שתקבל בסיום הקורס הוא אחד משני הדברים הבאים: אשליה אחת גדולה או אכזבה אחת גדולה.

אבל, לעיתים החיים מובילים אותנו אל משעולים חדשים ואל אהבות חדשות. אולי אם תתחיל להתאמן באמנות לחימה כלשהי תגלה עולם חדש שישבה אותך בקסמיו. אם מושך אותך מכל סיבה שהיא להתחיל להתאמן, אני מציע לך להתחיל ללמוד ולברר מה מוצע באיזור מגוריך, ללכת לראות שיעור פה, שיעור שם, להתחיל להכיר את תחום אמנויות הלחימה וללכת על תקופת התנסות של מספר חודשים.

רבים מאיתנו עסוקים מאוד אך כאשר נהנים לעסוק בדבר מה ומוצאים שהוא תורם לנו בצורה זו או אחרת, אנחנו מוצאים דרכים לשלבו בחיינו.

יש את הסיפור המפורסם על האבנים הגדולות  והוא מצויין לאלו שמתקשים באירגון זמנם ובעיסוק בדברים שהיו באמת רוצים לעשות.

בהצלחה,
זאב.
מצורף: סיפור האבנים הגדולות -
האבנים הגדולות

יום אחד הוזמן מרצה זקן בבית הספר למנהל ציבורי בארה"ב לשאת הרצאה על  הנושא "תכנון זמן יעיל" בפני קבוצה של 15 מנהלים בכירים בחברות הגדולות ביותר בארה"ב.

ההרצאה הייתה אחת מתוך חמש הרצאות ביום העיון שאורגן  עבורם. למרצה ניתנה שעה אחת "להעביר את החומר".

בעומדו בפני קבוצת האליטה הזו, שהיתה מוכנה לרשום כל מילה שתצא מפיו, העביר המרצה הזקן את מבטו עליהם באיטיות ולאחר מכן אמר" :אנו עומדים לערוך ניסוי".

מתחת לשולחן שהפריד בינו לבין מאזיניו הוציא המרצה מיכל זכוכית גדול והניחו בעדינות לפניו. לאחר מכן הוציא מתחת לשולחן כתריסר אבנים, כל אחת בגודל של כדור טניס, והניחן בעדינות, אחת אחת, בתוך המיכל.

כאשר התמלא המיכל לגמרי ולא ניתן היה להוסיף עוד אבן אחת, הרים המרצה את מבטו באיטיות ושאל: "האם המיכל מלא?" כולם השיבו "אכן".

המרצה המתין מספר שניות ושאל :"האמנם?" ואז שוב התכופף והוציא מתחת לשולחן כלי מלא אבני חצץ.

בקפדנות שפך את החצץ מעל האבנים וניער מעט את המיכל. אבני החצץ הסתננו בין האבנים הגדולות עד שירדו לתחתית המיכל. שוב הרים המרצה הזקן את מבטו ושאל את הקהל: "האם המיכל מלא?"

עתה החלו מאזיניו המבריקים להבין את כוונתו. אחד מהם השיב "כנראה שלא."

"נכון" השיב המרצה הזקן. חזר והתכופף, והפעם הוציא מתחת לשולחן סיר מלא בחול. בתשומת לב שפך את החול אל  תוך המיכל. החול מילא את החלל בין האבנים הגדולות ובין החצץ. פעם נוספת שאל המרצה את תלמידיו: "האם המיכל מלא?"

הפעם ללא היסוס ובמקהלה השיבו התלמידים המחוננים: "לא!"

"נכון" השיב להם המרצה הזקן. וכפי שציפו תלמידיו רבי העוצמה והיוקרה, הוא נטל את כד המים שעמד על השולחן ומילא בהם את המיכל עד לשפתו.

המרצה הזקן הרים את מבטו אל הקהל ושאל: "איזו אמת גדולה יכולים אנו ללמוד מניסוי זה?" בחושבו על נושא ההרצאה, השיב אחד הנועזים והזריזים שבין מאזיניו: "אנו למדים שככל שנראה לנו שהיומן שלנו גדוש ומלא התחייבויות, אם באמת מתאמצים תמיד ניתן להוסיף עוד משימות ומטלות".

"לא", השיב המרצה הזקן. "לא זה. האמת הגדולה שמוכיח לנו הניסוי היא זו: אם לא מכניסים למיכל קודם כל את האבנים הגדולות, לעולם לא נוכל להכניס אותן אחר כך."

דממה עמוקה השתררה באולם, כאשר כל אחד מנסה לתפוס את מלוא המשמעות של דברי המרצה.

הזקן התבונן בשומעיו ואמר: "מהן האבנים הגדולות בחייכם? בריאותכם? המשפחה? ידידיכם? הגשמת חלומותיכם? לעשות מה שאתם באמת אוהבים? להילחם למען מטרה נעלה? להינפש? לקחת זמן לעצמכם? למכור פרופיל? "

"מה שחייבים לזכור הוא, שחשוב ביותר להכניס קודם כל את האבנים הגדולות בחיינו, כי אם לא נעשה זאת, אנו עלולים לפספס את החיים. אם ניתן עדיפות לדברים הקטנים (החצץ, החול) יתמלאו החיים בדברים הקטנים , ולא יישאר די מהזמן היקר שלנו כדי להשיג את הדברים החשובים באמת בחיים. משום כך, אל תשכחו לשאול את עצמכם את השאלה: מהן האבנים  הגדולות בחיי? וכאשר תזהו אותן, הכניסו אותן ראשונות למיכל החיים שלכם."

בתנועת יד ידידותית בירך המרצה את מאזיניו ויצא באיטיות מן האולם.

לא ידוע לי מהו מקור הסיפור אך הוא אהוב עלי מאוד ומסתובב לו חופשי באינטרנט.

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
14/03/2007 | 11:02
4
1
לכל הדברים הנכונים וטובים שייעץ לך  "איקידו",אני ממליץ לבדוק את האפשרות לעבור קורס ירי  מעשי.

if you have to shoot,shoot.don't talk
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'קרב-מגע'
קרב-מגע
14/03/2007 | 12:41
35
יחס זמן/יעילות הכי טוב ייתן לך קרב-מגע (על כל נגזרותיו וסניפיו).
ירי-מעשי אינו מומלץ בשום אופן כהגנה-עצמית "אזרחית" (ראה המקרים האחרונים שבחדשות:  שי דרומי, סעיד זחאלקה ועוד)
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'"ירי מעשי" הוא סוג של ספורט'
"ירי מעשי" הוא סוג של ספורט
14/03/2007 | 13:54
2
1
וכמו למשל, ג'ודו, כפוף לחוקה וישים בתנאים שנקבעים מראש.
מתאמני ירי מעשי מאד מיומנים בירי אבל הם מותנים לעבודה עם ציוד מיוחד שלא ממש מתאים לתנאי הרחוב.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ירי מבצעי'
ירי מבצעי
17/03/2007 | 22:14
1
1
פעם ממש מזמן (פשוט מאז לא בדקתי) באותו מטווח שהיה ירי מבצעי, היה גם קורס ירי מבצעי... אני את החומר (או חלקים ממנו) למדתי במסגרת אחרת אבל זה מתאים יותר להגנה עצמית... למרות שבאמת לא כדאי להסתמך על נשק חם לצורך זה כי הנזק למתגונן עלול להיות רב על התועלת.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אמת, יש הבדל בין "ירי מעשי"'
אמת, יש הבדל בין "ירי מעשי"
18/03/2007 | 10:10
1
לבין ירי מבצעי שנועד לתת מיומנויות לחימה לתנאי היום יום. כמו כל מיומנות אחרת, גם את אלו כדאי לשמור בכושר באמצעות אימונים חוזרים ונשנים.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מחלחל עמוק....'
מחלחל עמוק....
14/03/2007 | 12:06
1
לצפיה ב-'הגנה עצמית'
הגנה עצמית
14/03/2007 | 12:23
45
1
עדיף שפשוט לא יגיעו אליך אנשים שרוצים לתקוף אותך.
איך לומדים ליצור מציאות כזו?...

אולי עבודות דמיון, מחשבה וכוונה שקשורות.  
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'צודק אך אין לברוח מהמציאות'
צודק אך אין לברוח מהמציאות
14/03/2007 | 12:37
1
כמו שחשוב לדעת להחליף גלגל במכונית שלנו ולא מספיק להיזהר שלא לנסוע על מסמרים (בלתי אפשרי להימנע נכון?)
וכמו שחשוב שנחזיק עימנו כמה מספרי טלפון חשובים למקרה של שריפה או מקרה חירום רפואי במקום להיזהר שלא לשחק עם גפרורים ולא לאכול יותר מדי גבינה צהובה...
וכמו שחשוב שנלמד איזו שפה זרה למקרה שנזדקק למשהו שמעבר לפנטומימה אלמנטרית בזמן טיול לחו"ל...

כך גם חשוב שאנשים ידעו כיצד ומתי ניתן להגן על עצמם, בין אם זה רק מילולית או פסיכולוגית ובין אם זה פיזית למקרה שבו אין ברירה.

אתה צודק במאה אחוזים שהחשוב ביותר הוא ההימנעות מיצירת מצבים בהם אנחנו עלולים למצוא את עצמינו קורבנות לאלימות.
אבל... לא יזיק כלל אם יותר אנשים יהיו מסוגלים לצאת חיים, בריאים ושלמים ממצבי אלימות בלתי צפויים.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ליצור מציאות.. כמה אני אוהב את'
ליצור מציאות.. כמה אני אוהב את
14/03/2007 | 13:44
43
1
הביטוי הזה..
תגיד, במציאות שאתה יצרת לעצמך - גם אני יכול להשתמש?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'יצירת מציאות'
יצירת מציאות
14/03/2007 | 13:49
4
1
נכון שאנחנו לא יוצרים את כלל המציאות שלנו אבל חלק ניכר מהמציאות שלנו הוא תוצר של מעשינו וגישתינו לחיים. הלא תסכים עם זה?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'בהחלט כן'
בהחלט כן
14/03/2007 | 14:09
2
1
אבל האם אנו "יוצרים את המציאות", או שאולי אנחנו לומדים להגיב לה בצורה יותר מוצלחת? או שאנחנו סתם צוברים ידע וחוויות ולומדים...?

אני בהחלט מסכים שאנחנו יכולים להשיג מטרות ומצבים מסויימים שאנו חושקים בהם אם נפנים התנהגות או גישה מסויימת לחיים ואנחנו והבחירות שלנו אחראים לפעמים בצורה מסויימת לאיך  שהחיים שלנו נראים..

אבל מי שמספר לי שהוא "יוצר מציאות" בדרך כלל מנסה למכור לי משהו, בדרך כלל זה לא משהו שאני באמת צריך..
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אפרופו מכירות'
אפרופו מכירות
14/03/2007 | 15:31
1
יש בידי מאגר מצומצם של חומר משובח יוצר מציאות ברמות מטריפות.
ממש מכניס את החיים לסרט.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ליצור מציאות'
ליצור מציאות
15/03/2007 | 00:12
1
זה מבחינתי ביטוי שקול ללקחת אחריות, כלומר להכיר בזה שיש לך את היכולת לשלוט במה שקורה לך, ושזה גם התפקיד שלך לעשות את זה. אני לא מכיר מישהו שיכול לקחת אחריות מלאה על החיים שלו, אבל השאיפה היא כמה שיותר ליזום ולשנות וכמה שפחות למצוא את עצמך מגיב.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'באותו הקשר...'
באותו הקשר...
17/03/2007 | 13:51
1
פונקושי אמר: כשאתה יוצא מביתך חשוב תמיד שיש לך מיליון אויבים מחקים  בחוץ, וזהו התנהגותך אשר תגרום להם להגיע אליך או לא....
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מדוע לא?'
מדוע לא?
14/03/2007 | 14:07
37
1
האם אתה בטוח שהביקורת שלך נכונה? כבני אדם, כיצורים תבוניים, אנחנו יוצרים את המציאות שלנו כל הזמן, שהופכת מאוחר יותר למציאות משותפת. האם השפה, החוק, הנימוס והתרבות בכלל אינם מציאות שיצרנו לנו?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'לנו אבל לא להם.'
לנו אבל לא להם.
14/03/2007 | 14:10
9
לצפיה ב-'אנחנו נוטים להפריד בין יחס סימפטי'
אנחנו נוטים להפריד בין יחס סימפטי
14/03/2007 | 14:45
7
ליחס אלים. כאילו שבמצב של לחימה אין תקשורת, אין חילופי דעות ומציאות. האם זה באמת כך? האם האויב איננו קורא אותך כל הזמן? האם אינך משדר לו את דעותיך, תחושותיך והרגשותיך, והאם הוא אינו נוהג בהתאם, מתקיף בהתאם או בורח בהתאם? בקיצור, האם אין תקשורת מלחמתית בינאישית? האם אין פסיכולוגיה של מלחמה?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'נזכרתי בשואה.'
נזכרתי בשואה.
14/03/2007 | 15:10
6
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
14/03/2007 | 16:06
5
לצפיה ב-'המציאות עולה על כל דמיון.'
המציאות עולה על כל דמיון.
14/03/2007 | 16:23
4
דפוסי התנהגותך אינם יכולים לשלוט בטרופו של השני. עליך להיות מוכן למציאות שונה מזו שאתה מכיר.
מציאות לא ניתן לשנות, צריך ללמוד איך להסתדר איתה. דיבורים כאלה או אחרים יכולים או להרגיע או לעודד תוקפנות ואם דיבורים הם הקלף החזק שלך אז אתה בצרות.
למה שואה ? עם תרבותי שמונהג כעדר מטורף ומגיע עד כדי השמדתו של עם שני אשר בדיבורים הוא חזק.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אני פשוט לא מסכים'
אני פשוט לא מסכים
14/03/2007 | 16:37
1
דפוסי התנהגות שלך כן משפיעים על אלה של זולתך. ולא התייחסתי לדיבור אל הזולת אלא בהתנהגות. פעולות שלי שגוררות פעולות של הזולת שגוררות פעולות נגדיות. אני מציע להגדיר לחימה כשיח וככזה ניתן בהחלט לדבר על מסגרת של שיח ועל שליטה בו.
ובקשר לשואה, אני מציע לא לאמץ תיאוריות אנטישמיות של עם שחזק בדיבורים בלבד.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ה..בלבד, זו תוספת שלך.'
ה..בלבד, זו תוספת שלך.
14/03/2007 | 16:46
תוספת שלא משנה את המציאות.

אדם באמונתו יחיה.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'זהירות לא לגלוש לנושאים רגישים'
זהירות לא לגלוש לנושאים רגישים
14/03/2007 | 16:51
1
לצפיה ב-'אין השמצות. אפילו אין ויכוח.'
אין השמצות. אפילו אין ויכוח.
14/03/2007 | 16:59
לצפיה ב-'ולשאלתי...'
ולשאלתי...
14/03/2007 | 14:13
26
האם אני יכול להשתמש במציאות שלך?

לא זו הקולקטיבית שלנו שיצרנו באמצעות חוקים או תרבות אלא זו הספציפית שלך?

כפי שכתבתי למעלה, מסכים לגמרי שאפשר לשנות גישה, תפיסת-עולם ומן הסתם אלו ישפיעו בהכרח על אופי החיים
אבל האם באמת שיניתי את המציאות או שמה שיניתי רק את הגישה ואת תפיסת העולם שלי?

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אנחנו הלוא'
אנחנו הלוא
14/03/2007 | 14:42
25
איננו חיים במציאות מדומיינת. לדמיון שלנו יש השלכות. כמו שאתה יכול להבין אותי למרות שמעולם לא נפגשנו, ואני בטוח שתוכל להבין ללבי כשניפגש. המציאות האישית הופכת מהר מאוד להיות למציאות בין אישית. הגישה שלך אינה נשארת אצלך בלבד. אנחנו בריות חברותיות למרות שלחלק מאיתנו נדמה אחרת.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ברור שלדמיון שלנו יש השלכות'
ברור שלדמיון שלנו יש השלכות
14/03/2007 | 16:51
15
וברור שאנחנו יכולים לנסות ולתמרן בעזרתו את חיינו, בכך זאת ההבדל בין האמירה שאנחנו מנסים ואולי אפילו מצליחים לפעמים השפיע על המציאות בעזרתו ובין האמירה הגורפת שאנחנו "יוצרים את המציאות" בעזרתו נראה לי לפעמים כמו ההבדל בין שפיות או אשפוז בכפייה..

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'בסרטים האחרונים של דייויד לינץ''
בסרטים האחרונים של דייויד לינץ'
14/03/2007 | 18:49
הדמויות הראשיות דווקא מצליחים לבנות לעצמם מציאות חלופית בתוך הראש. (בסרטים מלהולנד דרייב וכביש אבוד במיוחד) כמובן שהם עושים את זה בעקבות משהו נורא שהם עשו שהם לא יכולים להתמודד איתו ובסוף הם משתגעים ו\או מתים... אבל כל זה רק תיאוריה שלי כי לינץ' אף פעם לא מסביר את הסרטים שלו, אם יש בכלל מבחינתו הגיון מאחורי הסרטים... אבל התיאוריה הזו די יפה לדעתי :).
... לסיכום- ליצור מציאות חלופית בראש- לא מומלץ.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אתה יכול ליצור ולברוא מציאות'
אתה יכול ליצור ולברוא מציאות
14/03/2007 | 20:24
13
אבל רק את שלך, אתה לא יכול לברוא את המציאות של האחר.

"אשר יגורתי בא"
אפקט פיגמליון ואפקט הגולם
"האם הוא סך מחשבותיו"

אתה בחרת לגור וללמוד ביפן = יצירת מציאות
אני בוחר לענות לך = יצירת מציאות

ויש עוד מלא ציטוטים ומקרים כאלו ואחרים.

מי שחושב שהוא לא יוצר מציאות לא יכול לשנותה, לא יכול להשתפר ושאר לא יכולים

דיבר מספר 1 הוא הוא ההנחייה לאיך יוצרים מציאות.

עדי
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'כן, אבל שוב - ההבדל'
כן, אבל שוב - ההבדל
15/03/2007 | 03:08
12
בין מה שאתה מתאר ל"ליצור מציאות" הוא מבחינתי קצת כמו ההבדל (מתנצל מראש על הדוגמא, מוקדם בבוקר, לא שתיתי קפה ואני חייב לצאת. אולי אצליח למצוא טובה יותר היום) כמו לחנך את הכלב שלך להתנהג יפה בביית (מה שאין ויכוח שניתן לעשות ולו בצורה חלקית) וכמו ליצור את הכלב הזה מאפס שזו זכות שכנראה לא ממש שמורה לנו (ללא רמיזה למאטפיזיקה אלא פשוט בגלל שככה זה)

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מיקוד'
מיקוד
15/03/2007 | 23:11
11
הדיון על יצירת מציאות התחיל מהערה על כך שניתן ליצור בועות של מציאות בהן מתנהגים אחרת, הכותב ציין כלים כמו דמיון מודרך ושימוש בכוונה.

משם הגענו לבריאת כלבים.

אם אני מבין נכון, אפשר גם אפשר לצור כזו מציאות. אין כאן שאלות כמו "החתול של שרדינגר" או "הכלב של טונג'ין", אלא שאלה בסיסית ופרקטית והיא מה רמת ההשפעה שלי על המציאות בה אני חי (על שלל מרכיביה)?

עדי
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'שים לב לשאלה שלך'
שים לב לשאלה שלך
16/03/2007 | 03:26
10
"מה רמת ההשפעה שלי על המציאות בה אני חי?"

אין לנו ויכוח על כך שיש השפעה, מה שאני אישית לא אוהב הוא את השימוש בביטוי  "ליצור מציאות" כפי שהוא מופיע למשל בהודעה המקורית אליה הגבתי ("עדיף שפשוט לא יגיעו אליך אנשים שרוצים לתקוף אותך.
איך לומדים ליצור מציאות כזו?...אולי עבודות דמיון, מחשבה וכוונה שקשורות.") ולמרות שאני בהחלט יכול להבין את כוונת הכותב וגם מאמין שבהרבה מקרים ההקלעות למצבים אלימים היא אכן כזו שניתן להמנע ממנה אני בהחלט מעדיף את הגישה שלך, מה שאומר שאני הייתי מנסח את המשפט המקורי בצורה שונה, אולי משהו כמו:
"עדיף שפשוט לא יגיעו אליך אנשים שרוצים לתקוף אותך, איך לומדים להגיע/ליצור מצב כזה...?", כי שוב - אני לא חושב שאנחנו באמת מסוגלים ליצור מציאות ולא חשוב מה הגורו מרמת אביב ג' או היוגי מת"א אומרים..

בקשר ל"בועות של מציאות"..
נו טוב, אני מניח שאפשר לנסות וליצור אותן רק שלי אישית נראה שצריך הרבה מאד שכנוע עצמי כדי להאריך את קיומן ולהפוך אותו לפחות שברירי מזה של בועות סבון..  

בקשר לכלבים, אנסה למקד: ברור שהסביבה שתיצור לכלב תקבע את התנהגותו במידה מסויימת - אבל כמה שלא תנסה לא תצליח להפוך אותו לברווז, ללמד אותו לקרוא ולכתוב וגם מסגרת האילוף הקפדנית ביותר לא תגרום לכלב להשאר במצב "ארצה, לא לזוז" במשך יותר מכמה שעות אם אין אף אחד בסביבה (ובטח שלא אם יש שם חתול..), אז נכון יש לנו השפעה על הכלב (או המציאות) אבל באותו זמן יש דברים שלא נוכל "ליצור" או לשנות וכדאי גם לא לשכוח שהכל פועל בשני הכיוונים ומן הסתם יותר ממה שאתה משפיע על המציאות, היא משפיעה עליך...

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מסכים ולא מסכים'
מסכים ולא מסכים
18/03/2007 | 21:44
9
אני חושב שהקו הנוכחי שאתה מציג יותר מסתדר עם מחשבותי מהאמירה הראשונית שלך. אנו בהחלט בעלי השפעה רבה מאוד על המציאות, אנו בוחרים לאן ללכת, וברוב המקרים, בהחלט יש לנו אפשרות לשלוט על העימותים שלנו ולמנוע את הסלמתם. אבל, זה רק הרוב ולא הכל.

אמיר
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אנסה לחדד..'
אנסה לחדד..
19/03/2007 | 03:33
8
אין ספק שיש לנו השפעה מסויימת על המציאות, אדם אופטימי (או מישהו שמנסה למכור קורס בדמיון מודרך) אכן יוכל בעקבות כך לומר ואפילו במידה מסויימת של צדק שאנחנו "יוצרים מציאות".

מה שאני לא אוהב ומה שניסיתי להצביע עליו הוא השימוש המוגזם ולדעתי בביטוי "ליצור מציאות", מאחר לשיטתי יותר נכון לומר שהמציאות יצרה אותנו... כמובן שכפי שהזכרתי קודם מתקיימים יחסי-גומלין בשני הכיוונים ומן הסתם גם בהרבה דרכים וצורות שאנחנו עוד לא מכירים אבל יותר ממה שהמציאות היא תוצר שלנו, אני חושב שאנחנו תוצר של המציאות (לפחות ברמת חיי היום-יום, בלי להכנס לתיאוריות קיצוניות לא בפיזיקה ולא במטא-פיזיקה)
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אם כך'
אם כך
19/03/2007 | 13:57
7
איך אפשר לקחת אחריות ולשנות את מה שלא מוצא חן במציאות הזו?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי למה אתה מתכוון'
לא כ"כ הבנתי למה אתה מתכוון
19/03/2007 | 15:13
6
אבל אם כן הבנתי אז התשובה היא: כרגיל...  אתה יכול ואפילו צריך לחתור תמיד להשגת המטרות שאתה מעוניין בהם ולחיות תמיד כאילו אתה אחראי לחייך ולסביבה (אתה יודע, קצת כמו בדיון השחוק של דטרמיניזם מול רצון חופשי) אבל לדעתי רצוי תמיד לזכור ש:
א. למציאות יש הרבה דרכים להפתיע אותך, גם אם אתה חושב שאתה "שולט בה" או "יוצר אותה" כרצונך

ב. בהרבה מקרים השיטות שמשמשות אותך לנסות ולהשפיע על המציאות (אמרתי כבר שאני לא אוהב את המילה "ליצור" בהקשר הזה, נכון..?) מושפעות מאד ע"י המציאות עצמה (החינוך וההשפעה שקבלת מההורים שלך, שמושפעת במידה רבה אם תרצה בכך או לא גם ממצבם הכלכלי, החברים שלך בגן ובביה"ס והרעיונות שהם ומהלך החיים שלך חשפו אותך אליהם, מערכות היחסים שהיו לך עם החברים האלו ואולי גם עם חברות, אפילו גודל ותכונות פיזיות - כל אלו ועוד מעצבים את תפיסת העולם שלך עוד לפני שיש לך כזו אותה אתה מנסה להשליך/לכפות על המציאות)

ג. גם עם היית מסוגל ליצור את המציאות של עצמך ואני את שלי, מה היה קורה אם הן היו מתנגשות (בהנחה שאתה לא אייקידוקא ולא מרגיש את עצמך מחוייב להגיע איתי להרמוניה והסכמה והאייקידו שלי עדיין לא מספיק טוב כדי לשכנע אותך בדרכי נועם שהאינטרסים שלנו לא מתנגשים בעצם..)

ג. הנוצרים הם אולי אוסף של גויים עם דת מבאסת אבל הם עלו על משהו מעניין כשאמרו: תן לי את הכוח לשנות את מה שאני יכול ולקבל את מה שאיני יכול לשנות...  כי כן, לפעמים מופיעות "מציאויות" שלא ניתן לשנות או "ליצור מחדש"
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'כנראה שהבנת'
כנראה שהבנת
19/03/2007 | 18:26
5
א. לדעתי אין באמת אפשרות לשלוט במשהו למעט בפרשנות שלי.

ב. מזה בדיוק אני מנסה להשתחרר - מכל מה שאחרים אמרו לי, מה"מציאות" שהמערכות השונות בהן אני חי (משפחה, חברה, בתי ספר, צבא...) מכתיבות לי ללא יכולת לבחור באמת מה שטוב לי בעיני.

ג. אני לא בטוח שיצירת המציאות שאני מדבר עליה קשורה למשאבים מוגבלים עליהם אני צריך להיות בתחרות איתך או אם אחר - יש מספיק לכולם, במיוחד אי-אלימות  .

תן לי את הכח לשנות את עצמי ולקבל בעצמי את מה אני לא יכול לשנות (גנים).
------
לא צריך לחיות כאילו אתה אחראי, אלא לחיות כאחראי...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אז לגבי ב' וג'..'
אז לגבי ב' וג'..
20/03/2007 | 02:27
4
ב. אני מסכים שצריך לנסות ולהשתחרר ממה שמוכתב ומהשפעות חיצוניות שאתה מוצא כשליליות או לא רצויות - אבל מה, הכל זה השפעות חיצוניות, לא..?  ככה שמה שאתה באמת עושה זה דוחה גישה אחת ובוחר באחרת. והגישות האלה שאתה בוחר ביניהן לא צמחו בוואקום (הניסיון מראה שאנשים שלא גדלו בחברת בני-אדם אחרים לא הצליחו לפתח אפילו שפה בסיסית ובלי שפה אין מקום למחשבות מעבר ל"אני רעב", "אני עייף" וכו'..) הם התפתחו בתוכך בסינרגייה של מה שאתה ושל החוויות והרשמים שנחשפת אליהם ולכן כשאתה אומר שאתה רוצה לבחור "מה שטוב לי בעיני" אני בהחלט מסכים אבל חייב להזכיר שה"בעיני" הזה הוא תוצאה לא רק של עדי אלא גם של החוויות הקודמות שלו והאינטראקציות הקודמות שלו עם אנשים וידע שהפכו אותו למה שהוא (קרי "השפעות חיצוניות")

ג. לא חייב להיות מדובר דווקא רק במשאבים מוגבלים: אם שנינו שותפים באותו עסק, נניח מסעדה ואתה רוצה להעיף את כל חומרי החיטוי הכימיים ולהשתמש בכאלו אורגניים יקרים יותר?  או שאני רוצה להפטר מהמבורגר הטופו שבתפריט ולהכניס במקומו קוֹבֶּה-ביף...  ל"מציאות" של מי תהיה עדיפות?

נ.ב
"לא צריך לחיות כאילו אתה אחראי, אלא לחיות כאחראי..." - אהבתי את התיקון

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
20/03/2007 | 09:44
3
ב. ואז מדובר על בחירה מודעת.
וחוץ מזה מדובר על היכולת להשיל את המיותר.
והשפעה חיצונית יכולה להיות מכשול, שעור או משוב מעבר להיותה "ידע".

ג. ביצירת מציאות יש צורך ביותר מהכרה בסיסית של מה חשוב לי.

אין מגבלת מציאויות - יש מקום לשתי המציאויות - זו הטופויית וגם זו הביפית.
השאלה יכולה להיות "איך?" ולא "אם?"

תודה,
עדי
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'גם פה אני מסכים עם העקרון וההגיון'
גם פה אני מסכים עם העקרון וההגיון
20/03/2007 | 13:34
2
שבגישה שלך, אבל בכל-זאת המציאות (וואו, זה נהיה מושג מאד טעון עכשיו - אבל אני מניח שאתה מבין למה אני מתכוון) מוכיחה שלפחות בינתיים כנראה שיש יותר מצבים בהם הטופו והבשר מתנגשים מאשר כאלו בהם הם יוצרים הרמוניה חדשה  בצלחת (וזה לא מפתיע אגב, טופו זה די דוחה..)
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'טוב, רק שלא אתן'
טוב, רק שלא אתן
20/03/2007 | 14:39
למציאות להפריע לתאוריה טובה
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'נאמר כבר מזמן שהמציאות זה למי שלא'
נאמר כבר מזמן שהמציאות זה למי שלא
20/03/2007 | 19:41
יכול להתמודד עם אלכוהול...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מציאות מדומיינת?'
מציאות מדומיינת?
14/03/2007 | 19:11
8
המציאות שלנו, כמו שאתה אומר, "מדומיינת" כי הקלט החושי שלנו מוגבל. האם לזה התכוונת?
למרות שלפעמים הדמיון האנושי וכושר ההמצאה מייצרים מכשירים שיכולים לתרגם קלט לא אנושי לתחום אנושי.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'כתבתי שאיננו חיים במציאות מדומיינת'
כתבתי שאיננו חיים במציאות מדומיינת
14/03/2007 | 23:16
7
אם כי ידי רעדה כשכתבתי את המילים הללו בדיוק בגלל דבריך. אבל די עם דקארט וממשיכיו.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אופס!'
אופס!
15/03/2007 | 12:46
6
גם החלקים במח שלי שאחראיים על חוש הראייה והבנת הנקרא כנראה מפנים מקום לנסיונות נואשים להבין על מה המרצים שלי מדברים ועל התרגילים בשפה שאפילו קת'ולהו האיום היה מקבל ממנה כאב ראש.

בכל מקרה אני משתדל להמנע כמה שיותר מפילוסופיה...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מדעי הקוגניציה'
מדעי הקוגניציה
15/03/2007 | 14:20
5
יקברו את התחום הזה כנראה, אז אתה יכול להרגע.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'לינקים לרוב'
לינקים לרוב
15/03/2007 | 15:33
1
http://www.time.com/time/magazine/0,9263,7601070129,00.html
והבלוג ממנו נלקח הלינק הספציפי הזה של גיל גרינגרוז
שהוא מצויין ומלבד זאת מכיל כמות אדירה של לינקים בעצמו.
http://www.notes.co.il/greengross/29768.asp

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'וואו, הרבה חומר קריאה'
וואו, הרבה חומר קריאה
16/03/2007 | 01:45
מעניין.
אותי מעניין איך יש עדיין בריאתנים בעולם... כשלון מערכת החינוך?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מעולם לא הבנתי '
מעולם לא הבנתי
15/03/2007 | 17:45
2
כיצד הקוגניציה יכולה לחקור את עצמה...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מי אמר שהקוגניציה חוקרת?'
מי אמר שהקוגניציה חוקרת?
15/03/2007 | 19:37
1
לצפיה ב-'אה '
אה
16/03/2007 | 00:03
זה כבר סיפור אחר.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אם אתן לך אקדח, תירה בתוקף ?'
אם אתן לך אקדח, תירה בתוקף ?
14/03/2007 | 13:57
אם אתן לך סכין, תדקור את התוקף ?
אם אלמד אותך להרוג בידיים, תהרוג את התוקף ?
אתה סגור על זה ?

אם התשובה חיובית, אתה לא צריך להתאמן אלא לקרוא מאמר או שניים ולקוות שיצליח לך.
אם התשובה היא שלילית אתה צריך להתאמן כדי שלא להרוג.

וזה דורש זמן.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'עוד תתפלא כמה אמנות ללחימה היא דרך'
עוד תתפלא כמה אמנות ללחימה היא דרך
17/03/2007 | 14:39
1
חיים!!!
גם אם תתחיל ללמוד (ומומלץ מאוד שכן) את האומנות הכי בסיסית להגנה עצמית ותתרגל אותה מספיק כדי להפיק תועלת, אתה תרגיש איך היא מתחילה להיות דרך חיים. ככה בלי שתשים לב. הערך המוסף של אומנות הלחימה מעבר לשליטה בכמה תנועות שיצילו אותך הוא רב ומקיף תחומים רבים. הקורדינציה תשתפר, מהירות ובהירות החשיבה, יכולת התגובה תשתפר. הלך הרוח והחשיבה ישתפרו. הם יעזרו לך בכל התמודדות עם אנשים, הם יגיעו למצב כזה שכבר תדע איך לא להכנס למצבים בהם נטפלים אליך כמו אל אותו אחד בשירותים.
בהצלחה.
אמנויות לחימה קלאסיות >>

הודעות אחרונות

15:03 | 02.04.13 אריות יהודה
14:34 | 02.04.13 זאב ארליך
18:19 | 30.03.13 pinan
15:59 | 25.03.13 דוד כפרי
23:19 | 23.03.13 זאב ארליך
16:14 | 23.03.13 זאב ארליך
03:03 | 20.03.13 pinan
23:16 | 15.03.13 זאב ארליך

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ