לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
94269,426 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.

אודות הפורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.
x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים - כותבים חדשים: לפני כתיבה בפורום, יש לקרוא את כללי הפורום. הפורום מתנהל על פי כללים אלו.
המשך >>

לצפיה ב-'דוג'ו מסורתי, מה זה בעצם?'
דוג'ו מסורתי, מה זה בעצם?
03/01/2007 | 15:11
20
2
הי חברים

אני מתאמן באייקידו כ 4 שנים, ולאחרונה ראיתי כאן בפורום דיבורים על דוג'ו מסורתי יותר ומסורתי פחות.
אני סקרן לדעת למה הכוונה כשאומרים דוג'ו מסורתי?

תודה,

טל
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אני מניח שבדרך כלל הכוונה היא'
אני מניח שבדרך כלל הכוונה היא
03/01/2007 | 15:16
2
2
לדוג'ו שדומה באופיו, במנהגים, באטיקט לדוג'ו היפני המסורתי.
ואם אתה שואל לגבי שיטה "מסורתית" - זה כבר נראה לי שאלה הרבה יותר מסובכת
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'דוג'ו יפני מסורתי'
דוג'ו יפני מסורתי
03/01/2007 | 15:50
1
כל הנכתב הנו על סמך נסיוני ומתייחס למקום אימון של א"ל יפני,בעיקר קראטה,ספציפית-קיוקושין קראטה.

דוג'ו הנו המקום שבו מלמדים/עוסקים בדרך.לכן יש כמה רבדים :
א.החיצוניות-המבנה,סידור חלל המבנה,סוג הקישוט ומיקומו.
ב.מערכת של כללי התנהגות הנלווים למקום שכזה.
שני החלקים הנם תוצר של תרבות יפן.השוני בין שיטות שונות מקביל להבדלים בין עדות שונות בעם ישראל.

המשך מאוחר יותרתעקב אילוצים טכניים(זמן)
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אתה יכול להביא כמה דוגמאות?'
אתה יכול להביא כמה דוגמאות?
03/01/2007 | 19:03
3
אולי קישורים להודעות ספציפיות או תיאור של ההקשר בו הביטוי "דוג'ו מסורתי" הופיע?
כי לי לא ממש זכורים אזכורים כאלו לאחרונה..
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהמקלדת '
הוצאת לי את המילים מהמקלדת
04/01/2007 | 00:11
2
1
ולגבי המשמעות של דוג'ו מסורתי:
מסכים אם דברי הבן של קנגה ומוסיף שבדוג'ו מסורתי חשוב שעיצוב לא יהיה חיקוי אלא שיעשה עם הבנה של המשמעות (איפה למקם את שומן, איפה למקם את כן כלי הנשק, איפה המתחילים יושבים ואיפה המתקדמים וכו' וכו').
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מילון מונחים של עמוס סנסיי'
מילון מונחים של עמוס סנסיי
04/01/2007 | 01:34
1
1
עמוס גילעד סנסיי כתב מילון מונחים עבור משתתפי סמינר הקאטות, עם הסבר לגבי מונחים שונים הקשורים בדוג'ו: שומן, ג'וסקי, קמיזה וכו'.
אבקש ממנו רשות לפרסם זאת כאן.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מתוך מילון המונחים של עמוס סנסיי'
מתוך מילון המונחים של עמוס סנסיי
04/01/2007 | 17:25
ההסבר הבא נלקח מתוך חומר שעמוס סנסיי הכין עבור משתתפי סמינר הקאטות של הקודוקאן.
תודה לעמוס סנסיי על הרשות לפרסם כאן את החומר
החומר עובד על פי הספר Judo Training Methods של טקהיקו אישיקאווה ודון דרגר.

בדוֹג'וֹ (המקום של ה"דרך") הקלסי יש 4 צדדים:
ג'וֹזָא או קָמִיזָא (מושב הכבוד או המושב העליון), שהוא הצד בו יושבים המאמנים ואורחים בכירים; לעתים יהיה שם גם תמונה של מיסד הג'ודו, דגלים וחפצי כבוד אחרים. זהו הצד אליו מופנית הקטא בעת תצוגה.
ממול נמצא השִימוֹזָא (המושב התחתון), בו יושבים המתאמנים לפני תחילת האימון, וממנו הם קדים כלפי המושב העליון והמאמן או המאמנים היושבים בו – קידה בישיבה זָארֵי (או, לעתים נדרות, קידה בעמידה רִיצוּרֶי).
להלכה, גם לשני הצדדים הנותרים יש שמות, אבל כיום בדרך כלל מתעלמים מכך: הצד שמשמאל לקמיזא הוא הג'וֹסֶקִי (צד הכבוד) וזה שמימין לקמיזא – השִימוֹסֶקִי (הצד התחתון). כשמקפידים על סדר הצדדים האלה, אזי, כשהזוגות מסתדרים לאימון, חופשי או מובנה, הבכיר יעמוד מצד הג'וסקי והזוטר מצד השימוסקי. כאמור, זה כמעט ולא נהוג עוד, ואפילו בפרסומים רשמיים של הקודוקאן אפשר למצוא שימוש מתחלף במונחים קמיזא וג'וסקי (כי מתעלמים לחלוטין מההבדל בין שני הצדדים ה"צדדיים").
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'דוג'ו מסורתי'
דוג'ו מסורתי
04/01/2007 | 08:40
7
2
בעיני זהו דוג'ו בו מתאמנים אנשים אשר רואים חשיבות בשמירה ההיבטים המסורתיים של השיטה שלהם.
זה יכול לקרות גם במקלט מעופש עם מזרן לא קבוע, המשמש בו זמנית לעוד פעילויות לא קשורות, כמו אסיפות דיירים קולניות, מסיבות יומולדת עם ליצן מאולתר, וכד'.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
<< ההודעה הנוכחית
04/01/2007 | 09:21
6
2
דוג'ו הוא לא המבנה או המראה החיצוני.
דוג'ו הוא מקום בו מתאמנים באמנות הקשורה ל"דוֹ". שיעור לבד, או שיעור עם תלמיד או סדנה עם חמש מאות איש.

פירוש המילה דוג'ו היא:
דוֹ=דרך - דרך להתפתחות.
ג'וֹ=מקום.

המילה דוג'ו היא יפנית וביפן היא לא מתייחסת רק אל מקום בו לומדים רק אמנות לחימה אלא גם אמנויות אחרות הקשורות ל"דוֹ".

בודוקאן צודקת שהחשיבות היא לגישה לאימון ולאו דווקא למראהו החיצוני של המבנה.

המקור של המילה דוג'ו הוא "מקום ההארה". אולם המדיטציה במנזרי זן בודהיזם גם הם נקראים ונקראו דוג'ו (גם זֶנדוֹ). רק מאוחר יותר המושג "דוג'ו" אומץ על ידי אמנויות הלחימה משאלו הפכו כלי להתפתחות ולא רק להרג ולהגנה.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אמרת דוג'ו, אמרת מקרר.'
אמרת דוג'ו, אמרת מקרר.
04/01/2007 | 14:43
5
אמרת דוג'ו מסורתי, אמרת פריג'ידר.
ככה אני מבין זאת.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ואתה כנראה היחיד'
ואתה כנראה היחיד
04/01/2007 | 16:24
4
כי אני (ויש לי הרגשה שאני לא לבד) לא מצליח אפילו להתקרב ולהתחיל להבין על מה אתה מדבר...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אני חושב שהוא מתכוון'
אני חושב שהוא מתכוון
04/01/2007 | 16:32
3
לבדיחה הקזאחית המפורסמת:

אור פנימי יש אצלי רק במקרר...

LOL

ועכשיו אני טס אל הדוג'ו...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'בואו נעשה מישאל '
בואו נעשה מישאל
04/01/2007 | 17:13
2
למה התכוון רוני
אני חושבת שהוא התכוון שברגע שאומרים "דוג'ו" הכוונה אוטומטית ל"מסורתי".
הה
תגיד רוני, כששואלים אותך למחיר של פריט, אתה גם עונה במשלים?
או שאתה אומר "ככה וככה"
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אומר ככה וככה. '
אומר ככה וככה.
04/01/2007 | 18:26
1
אז ככה.
כאשר אומרים דוג'ו זה כאילו אומרים מקרר. איזה מקרר ? יש הרבה.
כאשר אומרים דוג'ו מסורתי, אומרים בעצם פריג'דר שהיא חברת המקררים הראשונה והספציפית.

יש כאלה שקוראים לכל מקרר, פריג'ידר ואין הדבר נכון.
פריג'ידר הוא מקרר של חברה מסויימת ששמה פריג'ידר.

דוג'ו מסורתי = פריג'דר, כלומר דוג'ו במתקונת היפאנית המסורתית.

זה מסובך ?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'כל אחד והאסוצייציות שלו..'
כל אחד והאסוצייציות שלו..
05/01/2007 | 10:17
1
לצפיה ב-'תודה '
תודה
04/01/2007 | 11:30
4
1

תודה על ההתיחסויות של כולם

תענוג לקרוא את הדעות של כולכם שהן שונות אחת מהשניה אבל גם נמצאות על אותה הדרך (אני חושב שזה אומר שהפורום עצמו הוא סוג של דוג'ו).

האמת היא שנהייתי סקרן לגבי עוד משהו - האם אנחנו יודעים כיצד התנהלו בחינות בדוג'ו-ים של פעם?
ובנוגע לאייקידו מישהו יודע איך או-סנסאי קבע את דרגות תלמידיו?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'תגדיר בבקשה'
תגדיר בבקשה
04/01/2007 | 17:13
3
מתי זה פעם?
אחרי מלחמת העולם השניה?
לפני מלחמת העולם השניה?
אחרי יסוד הג'ודו?
לפני?
לפני מהפיכת מייג'י?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'הגדרה'
הגדרה
04/01/2007 | 17:58
1
הי קנגה, תודה על השאלה.

לדעתי, כדי להגדיר מסורת חייבים מסגרת זמן כלשהי בעבר (אגב, אפשר גם לטעון ש"מסורת" נמצאת כל הזמן בתהליך של שינוי עדין וכמעט לא מורגש אבל זה דיון קצת אחר).

בכל מקרה, בשאלה שלי התכוונתי למסורת האייקידו (אבל לא רק): או סנסאי הכשיר את תלמידיו, כפי שכל מורה מכשיר את תלמידיו. האם ידועים לנו הקריטריונים שלפיהם השתמש במתן הדרגות?
היום כמעט כל דוג'ו מפרסם רשימה של טכניקות נדרשות לכל דרגה, האם כך היה נהוג תמיד? האם זה חלק מהמסורת?

אני באמת לא יודע מה התשובה, ולכן אני שואל האם אתם יכולים לספר לי קצת יותר על המסורת של בחינות ודרגות.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'השאלה של רוּ (כרגיל) בהחלט במקום'
השאלה של רוּ (כרגיל) בהחלט במקום
05/01/2007 | 06:13
ולשאלתך שלך - היו שינויים רבים הן בסגנון ההוראה של או-סנסיי והן בסגנון הבחינות שערך לתלמידיו.

בגדול ניתן אולי לחלק אותן פחות או יותר לשלוש בצורה די גסה: ראשית יש לזכור שאואשיבה בתחילת דרכו למד ולימד שיטות קוריו, כלומר שיטות שבהן הטכניקות מתוארות ומתועדות בד"כ בספר (או מגילת) השיטה ובהחלט היה תיאור ותיעוד של כל הטכניקות שצריכות להלמד לדרגה מסויימת (יש תיאור של אואשיבה עצמו לומד ממורה מסויים כשהוא משלם לו סכום קבוע של כסף לכל טכניקה שהמורה מלמד אותו), כמובן ששיטת החגורות והקיו לא הייתה קיימת אז אלא שיטת ה"קאיידן"  ה"מנקיו-קאיידן" או ה"אוקו-דֵן" - שעיקרה הענקת רשיון הוראה לאחר שהתלמיד בילה כמה שנים טובות בצמידות למורה שווידא שלא רק שהתלמיד שולט היטב בטכניקות אלא שגם האישיות וההתנהלות שלו מתאימות לרוח השיטה.

(לעיתים היו מחלקים את השלבים לשלושה שניתן להקביל אולי ל"תלמיד מתחיל" - מה שמקביל פחות או יותר לדאנים שבין אחד לשלוש כיום, תלמיד מתקדם, נניח בין דאן 3-5 ו"בעל רשיון" מדאן חמש ומעלה - קיימות כמובן  ווריאציות שונות על הנושא אבל התיאור הזה צריך לתת לך איזשהו סוג של רעיון על אופן התנהלות העניינים)

כשאואשיבה התחיל ללמד הוא שמר בתחילה על סדר-הדברים כפי שהוא למד אותם (לימוד טכניקות לפי מגילות השיטה והערכה אישית של תלמיד על בסיס אישי), כשהתחיל לפתח את השיטה שלו ולשאוב טכניקות ורעיונות מהשיטות השונות שלמד כמובן שלא יכל יותר להשען על המגילות והקוריקולום של שיטה ספציפית. בנוסף לכך, עם העלייה בפופולאריות של שיטת הקיו/דאן שהומצאה ע"י ג'יגורו-קאנו הוא העניק רטרואקטיבית לתלמידיו המתקדמים (שכבר החזיקו ברשיונות-לימוד מטעמו) דרגות-דאן מתאימות.

לגבי ההחדרה והסטנדראטיזצייה של בחינות קיו/דאן באייקיקאי אין לי ממש מושג - אני מניח שמישהו מהסמכויות בתחום יוכל להרחיב

אמנויות לחימה קלאסיות >>

הודעות אחרונות

15:03 | 02.04.13 אריות יהודה
14:34 | 02.04.13 זאב ארליך
18:19 | 30.03.13 pinan
15:59 | 25.03.13 דוד כפרי
23:19 | 23.03.13 זאב ארליך
16:14 | 23.03.13 זאב ארליך
03:03 | 20.03.13 pinan
23:16 | 15.03.13 זאב ארליך

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ