לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
94279,427 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.

אודות הפורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.
x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים - כותבים חדשים: לפני כתיבה בפורום, יש לקרוא את כללי הפורום. הפורום מתנהל על פי כללים אלו.
המשך >>

לצפיה ב-'תמונות מסדנת הקשתות האחרונה'
תמונות מסדנת הקשתות האחרונה
15/04/2005 | 08:30
28
13
זה אמנם היה לפני יותר מחודש, אבל לטפל בתמונות הגעתי רק עכשיו.

הנה הקשתים, ושימו לב לבלונים מאחור...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'וזו הסיבה שלא יהיו יותר סדנאות'
וזו הסיבה שלא יהיו יותר סדנאות
15/04/2005 | 08:37
19
6
קשתות במרכז הישראלי לטאי-צ'י: הבחור המקסים הזה ירה חץ שחדר את רשת הביטחון ואת הקיר שמאחוריה, ונתקע בקיר השני.
מכיוון שלא ניתן להבטיח שזה לא יקרה שוב, ומכיוון ששיפר (שהתאמן מעבר לקיר השני) לא אוהב שיורים עליו, ניאלץ למצוא מקום אחר להתאמן בו.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'החץ עבר דרך הקיר, הזנב נשאר מאחור'
החץ עבר דרך הקיר, הזנב נשאר מאחור
15/04/2005 | 08:44
13
4
זנב החץ תופס את המיתר בשעת מתיחת הקשת; שימו לב לחריץ בו נכנס המיתר.
אחת הסיבות לפרסום הרב של הקשתים הוולשים בימי הביניים היתה שהם ייצרו את הצמר הטוב בעולם, מה שאיפשר להם לייצר מיתרי-קשתות דקים יותר מרוב שאר העולם; בעת מלחמה, כשהיו נגמרים להם החיצים הם היו אוספים את החיצים שירה האויב ויורים אותם בחזרה עליו. האויב היה מנסה לעשות אותו הדבר, אבל החריצים בזנבות החיצים הוולשים היו דקים מדי, והיה בלתי-אפשרי לירות אותם עם מיתרים עבים...

הזנב בתמונה פשוט ניתק ממוט החץ.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'החץ שחדר את הקיר השאיר חור-יציאה'
החץ שחדר את הקיר השאיר חור-יציאה
15/04/2005 | 08:48
12
2
די מרשים.

הכפפה שלבש הבחור בתמונה הקודמת, אגב, מיועדת להגן על האצבעות מלחץ המיתר. למי שלא רגיל זה כואב באצבעות.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'החץ הנ"ל חדר רשת-ביטחון וקיר אחד,'
החץ הנ"ל חדר רשת-ביטחון וקיר אחד,
<< ההודעה הנוכחית
15/04/2005 | 08:55
11
ונתקע בקיר השני, מרחק כשבעה-שמונה מטרים מקיר לקיר (תלמידי המרכז, תקנו אותי אם אני טועה). קל לנחש מה היה קורה אילו מישהו היה מתאמן שם.
מזל שסגרתי את הדלת כך שאיש לא ייכנס... ומזל שהחץ לא חדר את הקיר הבא.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'הבחור שירה את אותו חץ, אגב...'
הבחור שירה את אותו חץ, אגב...
15/04/2005 | 09:00
10
לא הפסיק להתלהב מהחץ, מהקשת, מהקיר ובעיקר מעצמו...

אחרי הכל, חזרנו להתאמן וירינו על בלונים (ניפוח בלונים הוא תרגיל נשימה חשוב ביותר!).

זוכרים אותם, מהתמונה הראשונה?
כך זה נראה בסוף...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'כך שאני מחפש מקום לסדנא הבאה,'
כך שאני מחפש מקום לסדנא הבאה,
15/04/2005 | 09:06
9
4
באזור המרכז, עם קיר לא מעץ שלידו אפשר לתלות רשת-ביטחון (מרחק לפחות מטר בין הרשת לקיר).
מישהו מכיר?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מוזמן '
מוזמן
15/04/2005 | 09:15
8
2
לצפיה ב-'פנוי בימי ו'?'
פנוי בימי ו'?
15/04/2005 | 09:20
7
1
לצפיה ב-'לאחר שעות הלימודים, או בחופשות'
לאחר שעות הלימודים, או בחופשות
15/04/2005 | 09:34
6
לצפיה ב-'פסח קרוב מדי, אבל הקיץ מתקרב והשבת'
פסח קרוב מדי, אבל הקיץ מתקרב והשבת
16/04/2005 | 16:05
5
4
נכנסת מאוחר, כך שיום ו' מאחת עד חמש זה לא מוגזם, לרוב האנשים.
מתי מתפנה בית-הספר?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אחת זה טוב '
אחת זה טוב
16/04/2005 | 16:26
4
1
לצפיה ב-' אז נדבר אחרי פסח ונקבע יום '
אז נדבר אחרי פסח ונקבע יום
16/04/2005 | 16:53
3
3
לצפיה ב-'אני מבקשת לא לנהל שיחות פרטיות'
אני מבקשת לא לנהל שיחות פרטיות
16/04/2005 | 17:14
2
1
מעל גבי הפורום.
לשם כך קיימת מערכת המסרים של תפוז.
פה לא צ'אט
נא לקרא את כללי הפורום.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ההודעה לבודוקאן ולדוד כפרי '
ההודעה לבודוקאן ולדוד כפרי
16/04/2005 | 17:15
1
1

מי זו המנהלת המעאפנה הזו.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'הבחור המקסים הזה'
הבחור המקסים הזה
15/04/2005 | 09:02
3
2
הסיפור עבר עיבוד?
זה לא היה אתה? בכבודך ובעצמך?
ומה זה הקירות האלה?
ואיפה מאסוגו?
סדר שיהיה פה
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'לא, לא אני (לא בפעם הזאת...)'
לא, לא אני (לא בפעם הזאת...)
15/04/2005 | 09:10
2
בפעמים הקודמות זה הייתי אני, הפעם לא.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אה, הבנתי '
אה, הבנתי
15/04/2005 | 09:14
1
ז"א שאצלכם, זה...מין הרגל כזה.
הבנתי.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'האמת היא שעד הפעם הזו זה תמיד הייתי'
האמת היא שעד הפעם הזו זה תמיד הייתי
17/04/2005 | 13:33
1
אני.
כנראה שזה מדבק.
באמת בעיה...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'לתמונה הזו ייחלנו וציפינו'
לתמונה הזו ייחלנו וציפינו
15/04/2005 | 19:00
באמת נראה מפחיד.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'דוד תוכל בבקשה לכתוב על הסדנה שלך?'
דוד תוכל בבקשה לכתוב על הסדנה שלך?
16/04/2005 | 00:49
6
68
איך הגעת לתחום ומה אתה מעביר...

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'תמונות של יאבוסאמה: ירי פרשים'
תמונות של יאבוסאמה: ירי פרשים
16/04/2005 | 13:06
3
אסף שפריר שלח אלי:
http://www.flickr.com/photos/52279178@N00/
אנסה לכתוב יותר מאוחר, כרגע חייב לרוץ.
זה שני דפים (בתחתית הראשון יש קישור לשני), תהנו!
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'איך הגעתי לזה?'
איך הגעתי לזה?
16/04/2005 | 16:39
4
3
ישבתי ערב אחד בחדר-האוכל בקיבוץ, וחבר שלמד איתי טאי-צ'י בא ושאל אותי אם אני רוצה ללמוד קיודו.
הייתי מאוד מופתע; קראתי את "זן באמנות הקשת" של הריגל, אבל לא שמעתי על מישהו שמלמד קיודו בארץ. החבר שאל אותי: "אתה רוצה או לא?" אמרתי כן.

נפגשנו שבוע אחרי-כן, החבר, אני, ועוד קבוצה מהקיבוץ, גילאים 12 עד 60, ואקירה, מתנדב מיפן, עם המורה - עזיז סובאח.

הסיפור של עזיז נראה שאוב מסרט, או מבולשידו; אם לא הייתי רואה במו-עיני, לא הייתי מאמין.
בצבא הוא היה בסיירת גולני, ובאותה תקופה היה בנהריה יפני מהמקויה (זאב, אולי קצת חומר עליהם?), שהיה מורה לאמנויות לחימה. הוא לימד את עזיז ועוד ארבעה, שלושה דברים: קשתות (קשת קצרה, לא ארוכה; אם הבנתי נכון מדובר בקשתות שמקורה מנינג'וצו), להבים קצרים ולחימה בחושך. על המורה עזיז מספר סיפורי נפלאות, אבל הכל הסיפור שאולי אומר יותר מכל הוא מה שקרה כשהמתנדב היפני שלח הביתה מכתב להורים, וסיפר שמצא ישראלי שאומר שהוא מלמד קיודו, אבל שזה לא קיודו כמו שהוא מכיר.

עזיז לימד עם ציוד מערבי, לא יפני; אז לא היה איך להשיג ציוד יפני בארץ (האינטרנט היה בחיתוליו), והציוד הזה גם מאוד יקר. הטכניקה והקאטה לא היו כמו של קיודו (את זה אני יודע היום, אז עוד לא היה לי מושג), אבל הכל "ישב" בדיוק על העקרונות שאני מכיר מטאי-צ'י, וממבט ראשון היה לי ברור ש"הכל נכון" מבחינת הדרך. מאוד שונה מקשתות מערבית. טכניקת הדריכה שונה, היציבה שונה, אורך המתיחה שונה... הכל שונה.

כששאלתי את אקירה, הוא אמר שזה "מאוד מענין"; בשביל יפני, זו דרך דיפלומטית לא לענות.
אקירה לא סיפר לנו לפני-כן, אבל הוא היה דאן-2 בקיודו; בתחרויות בבית-הספר התיכון שלו הוא הגיע למקום שישי מתוך 5,000 תלמידים. אחרי שסיים תיכון הוא זנח את התחום, לצערם של הוריו; כשהם קיבלו את המכתב הזה, הם פנו למורים שלו, שהחזירו תגובה-שאלה (לקרוא בטון של סנסאי יפני קשוח): מי זה הישראלי שאומר שהוא מלמד קיודו? אצל מי הוא למד?

אקירה פנה אל עזיז, בפרטיות, ושאל אותו איפה ואצל מי הוא למד.
עזיז ענה לו שהוא למד אצל איטו טאנאקה סנסאי, ואקירה שלח את התשובה הביתה; שבועיים אחר-כך הגיעה תשובה מהמורים וההורים של אקירה: למַד ממנו כל מה שאתה יכול, ולַמֶד אותו כל מה שאתה יודע. אנחנו שולחים לכם ציוד קיודו, על חשבוננו.

אחרי כחודשיים הגיעו בדואר-ים שתי קשתות, כפפות, חיצים, מיתרים ומעט ציוד לתיקונים. עזיז למד את הטכניקה של קיודו מאקירה, אבל זה כבר "ישב" על מה שהוא ידע עוד קודם.

אני לא נכנסתי אף-פעם לקשת היפנית; המערבית מספיקה לי, וגם זה הרבה.
מתישהו הייתי צריך לבחור אם להתמקד בטאי-צ'י או בקשת, ובחרתי בטאי-צ'י, בצער. אני עדין מתאמן, ומלמד קשת לכל מי שרוצה ללמוד, אבל הדגש שלי הוא של קשת כיישום עקרונות של טאי-צ'י; זה לא סותר את מה שלמדתי (הרי מההתחלה אחד הדברים שמשכו אותי היה שהעקרונות ממש זהים), אבל נותן לדברים כיוון אחר.

בסדנאות אני מנסה להראות איך עובדים עם קשת; מה דרך-הלימוד, מה הטכניקה הבסיסית, ומה הרעיון שעומד מאחורי הטכניקה. למי שעוסק באמנויות לחימה/תנועה אחרות, הקשת בעצם משמשת כמיקרוסקופ, שמגדיל ומביא לשדה-הראיה הרבה דברים שבתרגול הרגיל נוח לשכוח ממנו.

כשאני עובד עם בני-נוער (מפנים אלי נערים עם בעיות לימודים והתנהגות קשות), הקשת היא מוקד-המשיכה העיקרי, והמורה העיקרי.
בני-נוער מאוד מתלהבים מקשת, מאוד רוצים לירות, אבל רואים מהר מאוד שזה לא דבר שאפשר להשתולל איתו. בניגוד למקל, סכין או חרב, אי-אפשר לקחת קשת ולנפנף בה בלי לדעת כלום; קשת היא כלי קונטרא-אינטואיטיבי, שצריך להירגע ולהקשיב כדי ללמוד מה עושים איתו.
הרצון לירות כמו רובין-הוד מכריח את הילדים לעצור ולהקשיב לי.
הטכניקה עצמה, קשה; היא מכריחה את הילדים להתאמץ, להקפיד על דיוק, להקפיד על נשימה; דברים שקשים לכל אחד, ועוד יותר קשים לאלה שמופנים אלי.
הקשת היא מורה קשה; כשלא יורים נכון, חוטפים מהמיתר פליק חזק ביד, שמשאיר סימן אדום, גדול וכואב. הקשת מלמדת דיוק; הרצון לירות גורם לילדים לנסות שוב ושוב, למרות הכאב, וכך הם גם לומדים להתגבר.

אפשר לכתוב עוד המון, אבל אני לא יודע כמה שווה לקרוא את זה. עדיף פשוט לירות...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'לחימה בחושך'
לחימה בחושך
16/04/2005 | 17:16
2
2
האם הכוונה רק ללחימה עם קשתות או למשהו אחר?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, הכוונה ללחימה בידים'
אם אני לא טועה, הכוונה ללחימה בידים
16/04/2005 | 17:45
1
2
ובכלי-נשק פשוטים מקשת.
כמו שכתבתי, לא למדתי מעזיז מעבר לקשת קצרה, אבל תלמידה שלמדה אצלו סיפרה לי שבאחד השיעורים עזיז הלביש לתלמיד ותיק שלו כיסוי עיניים, ואז נתן להם לעשות ראנדורי עם ציוד קנדו, כשהיא ללא כיסוי עיניים; התלמיד הנ"ל, בעיניים מכוסות, חבט בה ללא בעיות.

עזיז לא אמר את זה אף-פעם במפורש, אבל קיבלתי רושם שהמורה שלו ידע שהוא מלמד חמישה חיילים (סיירת גולני) שצריכים כישורים מסויימים (מדובר על התקופה שקצת לפני מלחמת לבנון, וסיירת גולני היתה פעילה מאוד בגזרה ההיא), וזה מה שהוא לימד אותם; הוא "תפר" את השיטה שלימד אותם לפי צרכיהם.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מצד שני, עזיז הקפיד שנדע לירות'
מצד שני, עזיז הקפיד שנדע לירות
16/04/2005 | 18:47
11
בעיניים עצומות; חלק מהשיעורים היו בחושך, או שהיה מכבה את האור (לילה) בזמן שהיינו יורים. עשינו גם גשקו של שישבת בנחל-סכר, דרומית לב"ש, שם הוא טרח להעיר אותנו באמצע הלילה לירות בחושך על חישוקים; דבר מביך מאוד, כי יורים על מה שאיננו... ולמרות שזה לכאורה זהה לירי על מטרה רגילה, תפיסת-המרחק משתנה ואתה מחטיא שוב ושוב עד שאתה לומד את הרעיון.

עם זאת, בכל המקרים האלה ידענו איפה המטרה לפני שירינו, אפילו אם היה חשוך מכדי לראות אותה.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מקויה - קישור:'
מקויה - קישור:
16/04/2005 | 21:04
4
אמנויות לחימה קלאסיות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שרשור "מנוהל" לחלוטין '
שרשור "מנוהל" לחלוטין
17/04/2005 | 21:35
2

הודעות אחרונות

15:03 | 02.04.13 אריות יהודה
14:34 | 02.04.13 זאב ארליך
18:19 | 30.03.13 pinan
15:59 | 25.03.13 דוד כפרי
23:19 | 23.03.13 זאב ארליך
16:14 | 23.03.13 זאב ארליך
03:03 | 20.03.13 pinan
23:16 | 15.03.13 זאב ארליך

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ