לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93799,379 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.

אודות הפורום אמנויות לחימה קלאסיות

שמות המנהלים: בודוקאן , samoyed, וזאב ארליך שמותיהם של מנהלי הפורום צבועים בכחול. כתובת הפורום: forum.tapuz.co.il/Classic_Martialברוכים הבאים! פורום אומנויות לחימה קלאסיות הוא מקום מפגש לתלמידים, מורים, מתחילים, ותיקים ומתענינים בתחום הרחב של אומנויות הלחימה הקלאסיות. הפורום מתמקד באמנויות לחימה אשר התפתחו וצמחו בתרבויות מזרח-אסיה ואשר שורשיהן נעוצים במסורת רבת השנים של אמנויות לחימה בחלק זה של העולם. הפורום נועד לדיון בכל ההיבטים של אמנויות הלחימה: היסטוריה, פילוסופיה, טכניקה ועוד.הפורום עוסק פחות באמנויות לחימה המתמקדות בהיבט תחרותי-ספורטיבי או קרבות זירה למיניהם ובאמנויות לחימה אשר נוצרו כשיטות הגנה-עצמית מודרניות.כמובן שמתאמנים מכל אמנויות ושיטות הלחימה מוזמנים להשתתף בפורום ולקחת חלק בדיונים!בכתיבה בפורום אנא הקפידו על הכללים הבאים: 1. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום:השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק שבוע קודם לכן, וכולם כבר עייפים ממנה. שימו לב שבעמוד המאמרים של הפורום מופיעים סיכומים חודשיים ובהם דיונים מרכזיים שנערכו בפורום בעבר.כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 2. שמירה על סדר: אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 3. הודעות עם תוכן: השתדלו להימנע מהודעות סתמיות כגון "איזה כיף היה באימון!" או "מישהו כאן לומד קראטה?" ולפרסם הודעות עם תוכן שיעוררו עניין.כדאי לתת להודעה כותרת אינפורמטיבית ולא כותרת כללית כגון "שאלה" או "בעיה".4. בלי צ´אט: שימו לב, כאן לא צ´אט! שמתם שאלה? המתינו בסבלנות לפחות יום אחד. אין טעם להציף את הפורום בהודעות "תענו לשאלה שלי! למה אף אחד לא אוהב אותי?". הודעות אישיות כגון "מושיקו יא גבר אתה בא מחר לפלאפל?" מקומן במסרים ולא בפורום. 5. שפה נקיה וגישה חיובית: אין לקלל או לנקוט בסגנון בוטה ושפה גסה. הערות גזעניות, התקפות אישיות או רמיזות מרושעות מקומן אינו בפורום, וכך גם הודעות שליליות ובלתי מנומקות על מורה זה או אחר. 6. פרסום בפורום: הפורום אינו לוח מודעות. אם אתם מעוניינים לפרסם את השיטה שלכם או מוצרים שונים, יש לעשות זאת בלוחות ולא בפורום. 7. אלימות: בשום אופן לא יורשה בפורום תוכן של אלימות!אנו מזמינים את החברים להעלות תמונות או סירטונים הקשורים ישירות לתחום אומנויות הלחימה, אך תוכן, סרטון או תמונות שיש בהם אלימות, ימחקו מיד.8. אאוטינג: אסור בתכלית איסור להביא לפורום מידע על גולש כלשהו או כל אדם אחר שמקורו מחוץ לפורום: פרטים אישיים, מקום אימונים, תוכן משיחות או תכתובות שהיו מחוץ לפורום. כל הודעה המכילה תוכן כזה תימחק מיד.9. זכויות יוצרים: מותר וכדאי להפנות את קוראי הפורום למאמרים וכתבות מעניינים ברשת ובכלל. אסור בהחלט לפרסם בפורום עצמו (בין בגוף ההודעה ובין כקובץ מצורף) מאמרים, כתבות וטקסטים בלא אישור מפורש מהמפרסם המקורי. הודעות המכילות פרסומים כאלה ימחקו מייד.10. ניהול הפורום: הפורום אינו דמוקרטי. למנהלים יש זכות למחוק כל הודעה שהיא, בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי, והם אינם מחויבים להצדיק את החלטותיהם בפני הפורום. המנהלים עשויים להוועץ מידי פעם בחברים בפורום, על פי הצורך ולפי בחירתם.לא יהיו בפורום שום דיונים על ניהול הפורום. אלה ימחקו מיד. כך גם השגות או טענות בדבר עצם קיומו של הפורום. שאלות או הערות בדבר עבודת המנהלים יש להפנות אליהם במסרים. אם לא קיבלתם תשובה מספקת, יש לפנות לפורום משוב.
x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים - כותבים חדשים: לפני כתיבה בפורום, יש לקרוא את כללי הפורום. הפורום מתנהל על פי כללים אלו.
המשך >>

לצפיה ב-'פסק זמן בין כחול לאפור'
פסק זמן בין כחול לאפור
<< ההודעה הנוכחית
03/11/2007 | 12:04
53
6
לצפיה ב-'מאמר נהדר'
מאמר נהדר
03/11/2007 | 12:53
3
מאוד התחברתי למה שכתבת
גם אצלי היה סיפור דומה בערך עם פסנתר תמיד התאמנתי שעות עד שפשוט נשחקתי לחלוטין
ועשיתי הפסקה זה קרה לפני 4 שנים האמתי מאז לא נגעתי בפסנתר
חיכיתי שזה יבער בעצמותיי וזה פשוט לא קרה לא חזרתי עד היום וגם לא אחזור בזמן הקרוב
כנראה שכדי לחזור למשהו שאתה אוהב בלי מטרה כמו שהייתה לי כשהתחלתי ללמוד פסנתר זה קשה
כנראה מעולם לא אהבתי פסנתר אבל המטרה שהצבתי בפניי לא הניחה לי עד שהשגתי אותה
ואחרי שזה קרה נגמר לי מפסנתר לחלוטין
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'follow your bliss'
follow your bliss
03/11/2007 | 14:38
1
1
עיסוק ייתר עלול לעיתים להיות ככנפי איקארוס...
עכשיו במרחק הנכון מהשמש אתה יכול להינות מזיו קרניה.
אני מקווה שתשוב להתאמן אצל המורה שלך אך אינני מכיר מקרוב את מערכת היחסים ביניכם וגם אינני מ כיר מקרוב את אמנותך, את דרכו של המורה שלך וכן את המקום אליו הגעת במסע שלך עם שני אלו (האמנות עצמה ודרך הוראתו של המורה שלך).

אהבתי את שכתבת אודות המורה שלך שהגיב להודעתך על עזיבה כפי שהגיב. דבר חכם הוא אמר לדעתי שכן לא ניתן להחזיק באדם בכח.

מה קורה עם הקשתות?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'עוד לא חזרתי להתאמן בקשת, אבל זה ממילא היה'
עוד לא חזרתי להתאמן בקשת, אבל זה ממילא היה
03/11/2007 | 15:08
1
(בשבילי) רק המשך של הטאי-צ'י ולא עיסוק בפני עצמו.
אני מניח שגם זה יחזור, בזמנו...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'|קידה|'
|קידה|
04/11/2007 | 10:17
1
כל הכבוד על הכנות

ועל ההבנה העצמית,
גם אם לקח לה מעט זמן.

כל הכבוד גם למורך על יכולתו להבין את החיים

מקרב
אמיר
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-''
04/11/2007 | 16:17
2
דברים שכתבתי אצל בבלוג:
תודה על השיתוף. מאמר מעורר השראה!
בהצלחה בעבודה החדשה ובחיים בכלל.

אל תשכח לספר לנו כשתחזור להתאמן (בטאי צ'י או בא"ל אחרת).

רן.

חוץ מזה, המאמר המעולה של יוסי שריף שתיישושו הביא אצלך בבלוג גם מעורר מחשבה
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'חזרתי להתאמן. חשבתי שזה היה ברור מהרשימה'
חזרתי להתאמן. חשבתי שזה היה ברור מהרשימה
05/11/2007 | 00:11
1
1
לא חזרתי ללמוד, אבל חזרתי להתאמן.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-''
05/11/2007 | 09:18
נכון...

אז אל תשכח לספר לנו כשתחזור ללמוד (טאי צ'י או א"ל אחרת).
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'רשומה מעניינת ורלבנטית תמיד'
רשומה מעניינת ורלבנטית תמיד
05/11/2007 | 14:12
5
2
תודה דוד, ומשמח לקרוא שאתה מצליח למצוא עכשיו את הדרך השפויה באומנות הלחימה האישית שלך.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'מעניין....'
מעניין....
05/11/2007 | 21:17
3
1
אני עוסק באומנויות לחימה מגיל עשר כלומר 25 שנים. תמיד שאלתי את עצמי למה? קיבלתי תשובה לפני כמה שנים, בעצם שתי תשובות: 1. זו האהבה שלי. אני עושה אהבה עם אומנות הלחימה כבר המון שנים וכל דבר שגורם לא לעשות אהבה פוגע לי במקום הזה. לפעמים האהבה כואבת אבל היא מרחיבה את הלב לאורך הזמן. הבנתי שכל עוד אני רוצה להרחיב את ליבי אני צריך אומנות לחימה.
2. לפני 10 שנים אמרתי למורה שלי שאני לומד באוניברסיטה לשם השכלה ועושה אומנות לחימה משום שכך אני " עושה את עצמי".

.....ואז התחלתי ללמד וראיתי כי אני מעייף עצמי בללמד. הרגשתי שהלימוד מוריד לי את הרוח ממנה אני בה לאומנות במיוחד בשל העובדה שאני מלמד לרוב אנשים רגילים מהישוב ולא כאלו הבאים ללמוד ממקום של לוחמים. מצד שני המורה שלי גם אמר לי "תמיד תהיה 10 רמות מעל התלמידים שלך". אמירה זו שלו גרמה לי לא לוותר על האימונים שלי. הבנתי גם שאם ההוראה גורמת לי לא להתאמן אז היא פוגעת לי במימוש האהבה לאומנות ופוגעת לי במימוש עצמי.  
היום אני מתאמן כל יום בבוקר, מאמן כל יום אחר הצהריים ובערב ומבדיל לגמרי בין שני האלמנטים. אם הייתי צריך לוותר על אחד מהם, ללא ספק הייתי מוותר על ההוראה. למדתי עם הזמן ללמד גם את אלו הבאים להתנתק מהיומיום, אלו הבאים לשם חברה וכו'.
אני לא מנסה ללמד את כולם את כל מה שאני למדתי, אני מלמד אותם את מה שהם יכולים, רוצים ומתאים להם. המקום הזה נתן לי שקט נפשי לעשות את האומנות עם עצמי בדרכי וללמד גם בדרכים אחרות כשצריך.

היום אני אוהב את האומנות יותר מתמיד, כמו שראיתי אותה בסרטים בגיל 8.
אנו פשוט מאוהבים בעיסוק הזה. הוא אנחנו. הוא מיוחד. הוא מתנה שקיבלנו.

אני אומר לתלמידים שלי  : " אם אתם עוצמים עיניים ורואים עצמכם בדמיון מתרגלים קונג פו אז אסור לכם להפסיק"

אני מבין מאוד את מה שעברת טחושב שזו הדרך לניקוי פנימי והשלמה עצמית.

בהצלחה לכולם בדרך.

צחי שוחט  

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'שאלה לצחי'
שאלה לצחי
07/11/2007 | 22:22
1
היי
מה שלומך?
האם אדם עם מגבלה יכול ללמוד קונג פו?
אדם בעל מגבלה יהיה קשה ויתקדם לאט מאחרים ירגיש לא טוב עם עצמו
מה אתה חושב?
במיוחד בחברה שאני חיים
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אולי זה שווה דיון נפרד? נראה שכאן לא תינתן'
אולי זה שווה דיון נפרד? נראה שכאן לא תינתן
10/11/2007 | 17:47
לצפיה ב-'עוד לא מצליח, אבל עובד על זה '
עוד לא מצליח, אבל עובד על זה
10/11/2007 | 17:57
לצפיה ב-''
10/11/2007 | 17:56
תמיד נופל על הרגלים => יש מה ללמוד ממנו...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'שלום דוד'
שלום דוד
06/11/2007 | 09:19
25
5
ראשית אני מעריך מאוד את המאמר הכנה ואת היושרה ( הפסקת ללמד שהרגשת שאתה לא מחובר).
יצא לי לראות כמה וכמה תלמידים אם התלבטות כמו שלך גם מבית הספר שלך וגם לקרוא על בתי ספר אחרים שמשלבים את שלושת הסגנונות כגון: תלמידים של סון לו טאנג, וחו ליו בא פה.
המאסטרים שהקימו את הסגנונות האלו למדו כל סגנון לעומק וללא הסגנונות האחרים באותו זמן ולרוב ממי שהתמחה בסגנון הספציפי בלבד.
סאן לו טאנג ו וואנג שו צ'ין היו קודם מאסטרים לסגנון אחד ליפני שהם למדו את השני.
לדוגמה סון לו טאנג למד אצל גאו יו שאנג שינג אי לאחר מיכן ממורה אחר בה גואה ובסוף טאי צ'י.
גם וואנג שו צינג למד ממורה אחד שינג אי ולאחר מכן בא גואה. יותר מאוחר הוא למד עמידות מוואנג שיאנג צ'אי ובגיל מאוחר יחסית טאי צ'י.
שני המורים הקדישו את רוב הזמן לאימון ולא התאמנו רק שעתיים ביום.
כאשר מורים אלו ניסו להעביר את הידע שלהם לתלמידים לדעתי היה קשה להם לוותר על כל הידע.
התלמידים שלהם הרבה פעמים לא יכלו להתמודד עם כל הידע:
1. כי הם התאמנו פחות שעות ביום( פרנסה, משפחה, אופי).
2. כשרון. שני המאסטרים היו גאונים בתחומם.
לדעתי כל סגנון דורש לפחות שעתיים ביום ועמידות לפי וואנג שיאנג צ'אי לפחות 45 דקות ביום ( וואנג המליץ פעמיים ביום).
לכן לדעתי אם משהו מתאמן שעתיים ביום כדאי לו לבחור סגנון אחד ולחקור אותו לעומק.
לפי הבנתי כל הסגנונות הפנימים מנסים להגיע לאותו מקום רק הדרך שונה.
דבר נוסף אני מציע להגיע לרמה גבוה בסגנון אחד לפני שלומדים אחר, כמו סאן לו טאנג וואנג שו צ'ין.
עצה שלישית אני מציע שלאחר 10 שנים התלמיד ילך להתאמן גם אצל מורה בעל גישה שונה.
וואנג שו צ'ין למד לפחות מארבעה מאסטרים וסאו לו טאנג למד אצל יותר משלושה.
המורה האחר לא חייב להיות טוב יותר מהראשון אלא בעל גישה שונה.
עצה רביעית: אין שיטה אכי טובה או סגנון אכי טוב ולכן למי שמתאמן יותר מ 10 שנים כדאי  להשאיר ראש פתוח ולא רק צייתנות למורה או שיטה מסויימת.
לתלמיד שמתאמן פחות מ 10 שנים לא כדאי לערבב (תלוי כמה שעות ביום, החישוב שלי זה שעתיים כפול 10 אך אפשר גם ארבע שעות כפול חמש) .
המספר פחות חשוב אלא רק הבסיס המוצק בסגנון אחד לפני שהולכים לאחר כדי לא לעשות סלט.
לסיכום:
לדעתי הבסיס בשיטות הפנימיות הוא החקירה האישית לעומק והרבה תנועות או סגנונות משאירים את המתרגל בתנועה החיצונית.
המאסטרים הגדולים לא היו צייתנים לסגנון או מורה מסויים אלא הם הרשו לעצמם ללכת עם הרעיונות שלהם.
סיייג למה שאני אומר זה דווקא בסגנונות החיצוניים כגון M,M,A שם הוכיחו ששילוב כמה סגנונות הוא הכרכי לתחרויות אלו אבל אלו אנשים שהמקצוע שלהם הוא להתאמן ולהתחרות והם מתאמנים הרבה שעות ביום.
בהצלחה.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'הפסקתי ללמד כשהרגשתי לא מחובר?'
הפסקתי ללמד כשהרגשתי לא מחובר?
06/11/2007 | 22:48
24
2
הפסקתי ללמוד כשהרגשתי שלא רק שאין לי יותר אנרגיה ללמד, אלא שההדרכה גוזלת ממני את מעט האנרגיה שנשארה. בשום מקום ברשימה לא כתבתי ובשום שלב בחיים לא הרגשתי "לא מחובר" לשיטה שלמדתי, ושאני מקווה לחזור ללמוד.

הסיבה לכך שאיבדתי אנרגיה היא לא סוג החומר עליו התאמנתי אלא צורת האימון - התאמנתי והדרכתי בניגוד לעצה שקיבלתי מהמורה שלי, לא פעם אחת. הלכתי בדרך הזו מתוך אשלייה עצמית ש"לי זה לא יקרה", שהתבררה - הפלא-ופלא - כאשליה. אם אתה חושב שמקור הבעיה בשיטה, אז אני מניח שיפתיע אותך לשמוע שבעקבות פרסום הרשימה קיבלתי מסרים/מיילים ממספר מורים לשיטות שונות, חלקן עם הרבה פחות חומר לאימון אישי ממה שאני למדתי, שדיברו על אותה עייפות ושחיקה מהדרכה. אולי יפתיע אותך עוד יותר, לשמוע שמורים בכלל - גם ביסודי, חיבת ביניים, תיכון ואפילו אוניברסיטה - חווים שחיקה ובהרבה מקרים עוזבים את ההוראה. זה לא קשור למקצוע אותו הם מלמדים, זה קשור להוראה עצמה.

כשההדרכה היא העיסוק העיקרי בחיים, הסיכון לשחיקה גדול הרבה יותר מאשר במצבים בהם אדם מתפרנס ממקצוע "רגיל" כלשהו, ומתאמן ומדריך כתחביב המאפשר לו "לנקות את הראש".

ברגע שההדרכה היא העיסוק העיקרי, במיוחד כשזו הפרנסה העיקרית, הסיכון לחוות שחיקה והתשה גדול הרבה יותר.
זה מה שקרה לי, ואין לזה שום קשר לשיטה עצמה, שאותה אני עדין רוצה ללמוד ובה אני עדין מתאמן (כרגע לצערי ללא מורה).
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'תיקון לשורה הראשונה, והבהרה'
תיקון לשורה הראשונה, והבהרה
07/11/2007 | 06:22
2
למעלה כתבתי "הפסקתי ללמוד", היה צ"ל "הפסקתי ללמד". המשפט הנכון נראה כך:
הפסקתי ללמד כשהרגשתי שלא רק שאין לי יותר אנרגיה ללמד, אלא שההדרכה גוזלת ממני את מעט האנרגיה שנשארה. בשום מקום ברשימה לא כתבתי ובשום שלב בחיים לא הרגשתי "לא מחובר" לשיטה שלמדתי, ושאני מקווה לחזור ללמוד.

ההחלטה להפסיק ללמוד (הפעם לא טעות...) באה בגלל העייפות הגדולה והשחיקה שתוארו למעלה וברשימה עצמה. אין טעם להגיע לשיעור אם אתה נרדם על ההגה בדרך בחזרה הביתה, אם אין לך כוח - לא פיזי ולא נפשי - להשתתף בשיעור ובאמת ללמוד. (אני אסייג שאילו היה מדובר בארוע בודד או תקופה קצרה, הייתי מתעקש וממשיך - אבל זה היה יותר משנה. מיותר.)

בשום שלב לא הרגשתי "לא מחובר" לשיטה, ואין לי אלא להצטער על שלא התאמנתי והדרכתי לפי המלצתו של המורה אלא ניסיתי להפוך תחביב למקצוע.

אחת הסיבות לכתיבת הרשימה, היא לאותת לאנשים שאולי נמצאים בשלב מוקדם של התהליך - כאמור, מכל בית ספר, כל שיטה וכל תחום; דיברתי גם עם מורים לנגינה שחוו תחושה דומה, שהמוסיקה שכל-כך אהבו נמאסה עליהם אחרי שנים כמורים לנגינה, והם תקועים - כי מה שאהבו כל כך בצעירותם הוא היום המקצוע היחיד שיכול לפרנס אותם, והיום הם שונאים אותו....
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'בהצלחה דוד'
בהצלחה דוד
07/11/2007 | 08:17
21
2
קודם בהצלחה בדרכך איך שתיבחר.
אצלי אישית העניין בא מחקירה לעומק.
לקחת משהו ובאמת לחזור עליו ולחקור אותו לעורך זמן .
להגיע להבנות שלי עליו מתוך עצמי.
בהתחלה זה המיבנא החיצוני או התנועה החיצונית ולאחר מיכן זה התהליך בפנים והניסיון לחוות אחדות של הכוח, הנפש וההכרה.
תהליך זה לא יכול לקרות לי אם אני צריך לתרגל כמות חומר גדולה, כי אז אני צריך לעבור מתנועה לתנועה ועד שאני מגיע לתחושה אותה אני מחפש אני צריך לעבור הלאה.
גם בתוך האי צ'ואן שהיא שטה ממוקדת אני לוקח רק עמידה או שתיים ותנועה אחת וחוקר אותם ולא מתרגל את על היידע באימון האישי.
אני גם מלמד בדרך שאני אוהב דבר שקשה יותר למתחילים לכן רוב התלמידים שלי שהם לא תלמידי רפואה סינית תרגלו או  עוד מתרגלים אצל מורים אחרים ויש להם רקע.
אני גם מעודד את התלמידים לחקור בעצמם והם לא חייבים שהקונג פו שללהם יהיה כמו שלי.
אני מעוניין שלכל תלמיד ימצא את הקונג פו האישי שלו בהתאם לצרכיו.
אני יודע שגישתך שונה ואני מכבד אותה.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'העיקר שהצלחת שוב לספר על עצמך ולבקר אחרים,'
העיקר שהצלחת שוב לספר על עצמך ולבקר אחרים,
07/11/2007 | 18:42
13
3
גם כשהוסבר - פעמיים - שמקור הבעיה אינו החומר עליו מתאמנים (הנושא החביב עליך).

אני מבין שבזכות החקירה לעומק, מעולם לא הפסיק תלמיד אי-צ'ואן ללמד או להתאמן...?
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'הרי זה מה שלומדים באי צ'ואן -'
הרי זה מה שלומדים באי צ'ואן -
07/11/2007 | 18:49
5
4
מיקוד בדבר אחד.
אבל יכול להיות שבתנועה וזרימה הם משקיעים קצת פחות ...

אגב, אני עומד 38 דקות ביום, זה כמעט מספיק לפי הקריטריונים שנאמרו למעלה ...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'באוטובוס בדרך לעבודה זה נחשב?'
באוטובוס בדרך לעבודה זה נחשב?
07/11/2007 | 20:43
2
3
לצפיה ב-'לסמואיד.'
לסמואיד.
08/11/2007 | 01:11
1
2
לפי הבנתי בעמידה אתה צריך לנסות להיות באחדות: ZHEN TI.
אם אתה מצליח לשמור על הכללים באוטובוס  ללא הפראות אז כן.
אם דעתך מוסחת כל פעם שיש תנועה באוטובוס אז העמידה היא יותר צורה חיצונית.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'האמת ששאלתי בצחוק אבל'
האמת ששאלתי בצחוק אבל
08/11/2007 | 09:05
1
תודה על התשובה בכל מקרה. אני לא מתרגל צן צואן באוטובוס אבל לפעמים אני מנסה לעמוד תוך שמירה על העקרונות ולראות מה קורה.
יתכן שלכך התכוונת ב חיצוני כי באמת אין שם עניין מנטלי אלא מעין שעשוע כזה. מיותר לציין שאני נמרח על הנוסעים האחרים מדי פעם, אבל לפחות תוך נסיון לשמור על עקרונות היציבה - אני בטוח שבשבילם זה עושה את כל ההבדל
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אל תדאג ידידי'
אל תדאג ידידי
07/11/2007 | 21:52
1
9
לא משקיעים פחות.נהפוך הוא, קצת יותר מטאי ג'י.(וזה לא בצחוק)
מיקוד בדבר אחד בשעתו הוא חלק מהסילבוס של כל ספורט שהומצא.לומדים מיומנויות יסוד,שולטים בהן,לומדים לחבר אותן  ולהגיע למגוון אפשרויות תנועה מכמה תנועות וצעדים בסיסיים.
זה צורך של אי צ'ואן ושל כל ספורט אחר שאני מכיר (כדורגל,כדורסל וכו' וכו') חוץ מטאי ג'י בו יש קאטה ועליה יקום וייפול דבר.
כדורגלן לא עושה קאטות(רונאלדיניו) .בשביל מה?
גם כדורסלן.גם כדורעפן.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'ברונו, יוסל, הדיון הזה מיותר.'
ברונו, יוסל, הדיון הזה מיותר.
07/11/2007 | 22:26
2
אמיר ניסן לקח רשימה שלי, על בעיות אישיות שלי, ומנצל הזדמנות (שוב, כדרכו) להטיף מוסר שלא טוב להתאמן על הרבה חומר.

בסדר, שמענו את דעתו, עכשיו די. אין טעם בעוד דיון על מי יותר טוב ומי צודק.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'דוד ציטטה פיסקה של אמיר אחר ולא שלי'
דוד ציטטה פיסקה של אמיר אחר ולא שלי
07/11/2007 | 23:58
1
1
לצפיה ב-'חשבתי שזה ברור'
חשבתי שזה ברור
08/11/2007 | 21:34
1
אמיר-אייקידו כתב על מורים ותיקים שעזבו, מסיבות שונות.
לזה בדיוק התייחסתי, כראיה למה שכתבתי כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp... - שמקור הבעיה אינו החומר עליו מתאמנים.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'דוד אתה מתגונן במקום שאין התקפה'
דוד אתה מתגונן במקום שאין התקפה
07/11/2007 | 23:53
3
3
שלום דוד
אני התיחסתי למאמר שכתבתה ציטוט:
"ג'אגלרים יודעים שהשלב הכי קשה הוא המעבר משלושה כדורים לארבעה. בשלבים הראשונים, הוספת הכדור הרביעי בדרך-כלל גורמת לך להפיל את כולם. בשיטה שלנו, כשמתחילים ללמוד דבר חדש זה לא אומר שמפסיקים להתאמן על הישן - פשוט צריך למצוא זמן לדבר החדש. ככל שמג'נגלים יותר כדורים, כך צריך לשלוח אותם ליותר זמן באוויר - כי בכל יד יכול להיות רק אחד בכל פעם. כשיש המון חומר להתאמן עליו, ומעט זמן להתאמן, יש שתי אפשרויות: להתאמן כל יום על חלק מהחומר עד שעוברים על כולו, או לוותר על חלק מהחומר. או, כמו שאני עשיתי, לחוש רגשי אשם על שאני לא מתאמן "כמו שצריך", ולהמשיך לנסות לג'נגל חומר לחמש שעות אימון רצוף בשעה וחצי של אימון יומי; וכשזה לא מצליח, לוותר על הכל"
אתה עובר לפסים אישיים לדעתי זה מיותר.
אני גם לא חושב שהשם של הסגנון או הסגנון הוא העיקר אי צ'ואן או שינג אי צ'ואן או בה גואה.
אין שיטה מושלמת ובכל סגנון מורים שונים לימדו והתאמנו בצורות שונות.
ידידי שלומי שעוסק בווינג צ'ון אומר: " אין שיטה מושלמת יש לוחמים טובים".
אני מקווה שאני מצטט נכון.
אני גם מציע שלא ניכנס לפסים אישיים.

אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'דעתך ידועה, הושמעה פעמים רבות, די.'
דעתך ידועה, הושמעה פעמים רבות, די.
08/11/2007 | 00:14
3
לצפיה ב-'יפה שאתה מצטט פסקא שלמה...'
יפה שאתה מצטט פסקא שלמה...
10/11/2007 | 01:09
1
1
ולא טורח לקרוא את שתי הבאות מיד אחריה...
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'צודק...'
צודק...
10/11/2007 | 21:54
1
לצפיה ב-'Hold it חברים'
Hold it חברים
08/11/2007 | 00:59
6
2
דוד כתב מאמר מרגש המכיל בתוכו וידוי אישי וגלוי.
לדעתי הוא לא עשה זאת בשביל לקבל ליטוף ובטח שלא לשם פרסום עצמי.
אני מציע לנהוג ברגישות בנושא ולהיזהר מאוד בתגובות.

אני רוצה להאמין שאף אחד כאן לא ניסה להיות חכמולוג ושגם הכוונות שכביכול נרמזו כאן הן רק "פליטת" מקלדת וחיפזון ייתר בלחיצה על "שלח".

התיאור של דוד - המקרה הזה - יכול לקרות לכל אחד. אם מישהו כאן חושב שזה לעולם לא יכול לקרות לו הוא חי באשלייה.
התירגול באמנות לחימה מוביל אותנו לעיתים דרך תהליך של מחקר וגילוי עצמי. בעבר הרחוק ואפילו עדיין כיום, קיים מנהג של פרישות בו גם מורה יכול באופן לגיטימי ביותר לפרוש מהעולם ולהתבודד. בהודו ובעוד ארצות עד היום מקבלים בכאב אך בהבנה אדם שמשאיר מאחוריו משפחה והולך להתבודד לשם התפתחות ולשם תירגול דתי. בישראל של המאה ה21 אין זה ראוי לנטוש אישה ותינוקת... וטוב שכך!

דוד לקח לא רק פסק זמן, אלא גם כמה צעדים אחורה מ"כָּן הציור שלו" כדי לקבל פרספקטיבה חדשה ובעקבותיה לתת לליבו להחליט האם להמשיך בציור, האם לצייר ציור חדש, ואולי לעבור למשהו אחר לגמרי...

בהצלחה לדוד ואני מקווה שהדיון הזה לא הולך להתגלגל אל פגיעות הדדיות.

אם מישהו כאן מרגיש ש"מה זה בא לו" להחזיר תגובה עוקצנית, אודה לו בכל ליבי אם יעצור בעצמו ויתחשב ברגשות שבאו כאן לידי ביטוי.

בברכה,
ז.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-''
08/11/2007 | 10:12
2
לצפיה ב-'תודה זאב'
תודה זאב
10/11/2007 | 17:52
1
לצפיה ב-'התגברת על הפחדים ויצרת שינוי'
התגברת על הפחדים ויצרת שינוי
07/11/2007 | 17:26
2
1
לומדים את זה בא"ל,,,לא?!
חלק רב ממעשינו  הופכים לחלק מזהותינו,והרבה פעמים קשה מאד להפרד.
אני בטוח שעברת תהליך לא קל
ואם טוב לך,אז אתה במקום הנכון.
עם ובלי כל קשר לא"ל
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'"טוב לי" כי יש דברים יותר חשובים מא"ל בחיים,'
"טוב לי" כי יש דברים יותר חשובים מא"ל בחיים,
10/11/2007 | 17:51
1
2
וכשנאלצתי לבחור - בחרתי בחשוב יותר.
זה לא אומר שאין בי רצון לחזור לשיעורים, פשוט כרגע אין יכולת, לא טכנית, לא פיזית ולא נפשית.
אני מקווה שזה עוד יגיע.
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'אוהב אותך דוד '
אוהב אותך דוד
08/11/2007 | 15:13
2
1
גרמת לי לחשוב על נושא זה מכיוון שונה וכמובן כל כך אישי ,כשזה בא ממך
בברכה ובהצלחה
ניקו
אמנויות לחימה קלאסיות >>
לצפיה ב-'דוד היקר, מאמרך נגע ללבי'
דוד היקר, מאמרך נגע ללבי
08/11/2007 | 23:04
1
2
אני מקווה שדרכך החדשה, או אולי החדשה-ישנה תנעם לך מאוד.
במחלקה שלי ישנו חוקר אורח מאוסטרליה. אדם חביב ונחמד עם אנגלית קשה לפענוח. במספר מילים מאוד מצומצם הוא גילה לי שסגר את הדוג'ו שלו באוסטרליה זמן מועט לאחר שהגיע לדאן 5 בנינג'יטסו ושכיום הוא אינו עוסק באומנות זו כלל. הסיפור שלו דומה וגם שונה לשלך. אך לא אלאה אותך במילים מיותרות.

קראתי כמה מטוריך וללא ספק הטור הזה מיוחד במינו בעיני. יש לך את היכולת להראות את עולמך בדרך  ישרה ואמיתית וללא כל פיתול . הרגשתי שלקחת אותי בידך והראית לי קטע מאוד מיוחד ממסע חייך. הלוואי ויכולתי לעוץ לך עצה. הייתי תלמיד שלך ובעצם אני עוד חוטא לעיתים באיזו קטה, או סאן -צואן בנבכי המעבדה שלי. בכל אופן אני מאמין (לגבי אומנויות הלחימה שלמדתי בעבר ואלמד בעתיד) כי אורח החיים הזה משול לטיול נינוח ללא סוף, או לטיפוס איטי ושקט על הרים נטולי פסגות.  אמרת לי פעם לגבי הקטה האיטית של וונג פו לאי כי גם כשנדמה שהוא קפוא על מקומו הוא זז. אני חושב שאתה מצוי בעיצומו של תהליך דומה (לפחות ברמה המטפורית).
המשך טיפוס נעים!!!
אמנויות לחימה קלאסיות >>

הודעות אחרונות

15:03 | 02.04.13 אריות יהודה
14:34 | 02.04.13 זאב ארליך
18:19 | 30.03.13 pinan
15:59 | 25.03.13 דוד כפרי
23:19 | 23.03.13 זאב ארליך
16:14 | 23.03.13 זאב ארליך
03:03 | 20.03.13 pinan
23:16 | 15.03.13 זאב ארליך

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ