שלום. עזרה דחופה ואמיתית בבקשה.

שלום. עזרה דחופה ואמיתית בבקשה.

שלום בחורה מסויימת שהכרתי סובלת מבעיה שמציקה לה נורא זה נשמע קצת הזוי ולא בעייתי כל כך אבל הבעיה הזאת מתישה אותה נורא וגורמת לה לעצבנות והתשה גופנית ולפעמים קריסה. אני אתאר את הבעיה איך שהיא תיארה לי אותה; בעל + אישה + ילד = 3. כל דבר שהיא עושה חייבת לחזור עליו 3 פעמים. לכבס בגד = 3 פעמים. מכבסת מייבשת 5 דקות ושוב מכבסת. X 3 פעמים. המון בגדים חדשים נהרסו לה בגלל זה. כשהיא הולכת לקנות בגד = היכן שהקולבים נמצאים מושיטה את היד ומעבירה 3 קולבים. את הבגד שיצא לה היא לוקחת גם אם לא רוצה אותו. רק בגלל שהוא נבחר. כשמגרד לה = מגרדת 3 פעמים. כשכועסת על מישהו = 3 פעמים. גם כשנרגעה חייבת לכעוס 3 פעמים. כשנושמת היא נושמת בשלשות. כשאומרים לה לקום היא סופרת עד 3 או 30 סופרת בראש. אתמול נתתי לה 2 סוכריות אמרה לי למה לא הבאת 3? אמרתי לה הבאתי אבל אכלתי אחת. את הסוכריה הראשונה שהבאתי לה היא שברה בפה ל-3. את השניה אמרה שהיא תשבור ל-3 בפה כי חייב הכל להיות מוכפל ב-3. אכלה אותה ושברה אותה בעצבים להמון חלקים בפה וירקה אותה. כשהיא שותה כוס מים חייבת לשתות 3 אפילו שהיא עומדת להתפוצץ. כשהיא אוכלת פיתה חייבת לשים 3 מוצרים בתוכה כדי לאכול. ואת אותו מאכל היא חייבת לאכול 3 פעמים ביום. כשהיא אוכלת היא טוחנת עם השיניים רק 3 פעמים ובולעת. המצב הזה הביא אותה לתזונה לקויה. היא לא אוכלת המון דברים רק משום שהיא לא מוכנה ללעוס יותר מ-3 פעמים. עכשיו היא לומדת איפושהו וכשהמורה מסבירה לה דבר מסויים היא אומרת למורה לא הבנתי כשהיא כן הבינה. היא אומרת לי שהיא צריכה שהמורה תחזור לה על זה 3 פעמים ואז נכנס לה בראש שהיא הבינה. גם כשהיא מבינה היא אומרת לעצמה שאם אמרו לה את הדבר הזה פחות מ-3 פעמים אז היא לא מבינה. יש עוד המון תיאורים. המצב הזה מתסכל אותה נורא וגורם לה להתשה ועצבים. היא בחורה נורמאלית לחלוטין אגב או שזה נובע מבעיה נפשית אין לי מושג. היו לה תקופות שהייתה מתעלפת אז כשהייתה מתעלפת פעם אחת הייתה חייבת להתעלף עוד פעמיים. קשה לי כל כך לראות אותה במצב המתסכל הזה היא בכתה לי וקשה שלא לחשוב על פיתרון. מקווה שהבנתם את הבעיה ומקווה שיש פיתרון נורמאלי למצב. תודה.

קספר07

New member
אשרי האיש

נראה שחברה שלך סובלת מOCD ("הפרעה טורדנית כפייתית" בלשון מקצועית) לצערנו יש הרבה שסובלים מזה ויש להם 'טקסים' חוזרים ונשנים יש רמות שונות של קושי בזה וכמו שאת מתארת זה חמור-היא צריכה ללכת לטיפול יש בהחלט אפשרות לעזור לה שכנעי אותה ללכת ותאמיני שזה יעזור!!! בהצלחה

למעלה