יש אמת בדברים שאת אומרת?

מעניין...

קודם כל, ברוכה הבאה לפורום!

אני מבינה ממך שאין נושא משותף בין המילים שבעברית למילים שבפורטוגזית.
נשמח אם תשתפי אותנו בתרגום השיר (כמובן בהודעה חדשה, כך כולם יוכלו להנות ממנו)

יש אמת בדברים שאת אומרת?

"יש אמת בדברים שאת אומרת"- במילים אלו נפתח הסינגל השלישי והיפהפה של הפרויקט שיצא היום - "Sabe Deus".
השיר הינו דואט
של עידן עם אנה מורה השרה בשפה הפורטוגזית.

האם אתם חושבים שניתן תמיד לומר את האמת או ששקר הוא בסך הכל דבר אנושי

חשבו רגע על סוג של קשרים שיש לכם בחיים- קשר עם אחים, קשר עם חברים לספסל הלימודים, קשר עם קולגות, קשר כבני זוג הנשואים
אחד לשני וכדו'...
האם זה נכון לומר תמיד את האמת או שדווקא צריך וכדאי לשקר כדי לשמור על יחסים טובים ותקינים אחד עם השני

mbauman

New member
שיר מקסים !

ולדעתי שקר זה דבר אנושי למרות שתמיד האמת עדיפה על השקר.
וכן לפעמים שאתה לא אומר את האמת למשהו זה לטובתו ואתה עושה את זה לא מתוך רוע אלה מתוך דאגה.
אבל האמת תמיד עדיפה ותמיד אני מעדיפה לדעת את האמת אפילו שהיא יכולה להיות קשה.

נערה162

New member
דעתי בעניין

יש פעמים שהאמת חשובה והכנות בקשר היא בעיני אחד הדברים החשובים ביותר.. אך יש מקרים שבהם גם השקר הוא חשוב, כל מה שנקרא שקר לבן, על מנת לא להעליב אנשים שחשובים לנו (או גם אנשים זרים).. אפילו הבעת עניין במשהו שלא מעניין אותנו יכולה להיתפס כשקר, אך פשוט נתנו לזה שם יותר יפה, נימוסים..

אני תמיד בעד לומר את האמת

שקר סופו להתגלות, גם אם הוא צץ בדרכים עקיפות.
במיוחד במה שקשור לנושא הרגש.

האמת היא ש...

צריך להגיד את האמת. האמת שלנו. אבל לשם מה?
כי לא נראה לי נכון להגיב תמיד לכל מה שכל אחד אומר. לפעמים אני לא מסכימה עם מישהו אבל אני לא אגיד לו כי אני לא חושבת שצריך להתעמת על כל דבר. או אם אני מרגישה שזה יכול לפגוע. אני חושבת טוב טוב לפני שאני פותחת את הפה. ואומרת את האמת אחרי שחשבתי איך להגיד את זה בצורה הכי נחמדה ולא פוגעת. לפעמים אנחנו מגיבים כי אנחנו רוצים להיות צודקים. אז לשם מה להגיד את האמת?
על דברים שמאוד חשובים לי למשל אני כן אפתח את הפה. ואני אפילו אצא לסוג של מלחמה. אני לא מפחדת למשל לצאת נגד תרבות הצריכה שבעיני הופכת את האנשים להיות פסיבים מכל הבחינות...
אבל צריך להבהיר קודם כל מהי האמת שלנו.

למעלה