דייטאה לילד בן 4 PDD

yulriv1

New member
דייטאה לילד בן 4 PDD

שלום! לאחר איסוף מידע והמלצות התחלנו את הדייטא בלי גלוטן ובלי קזאין, כלומר אנחנו בשלב התחלתי, בבית הוא כבר לגמרי גמול ולעט לעט מעבירים לגן. כדי שהילד יוכל בגן אני משתדלת לתת לו מוצרים דומים (זאת גם היתה דרישה של הצוות הגן). נתקלתי בבעיה, בארוחת ארבע הם אוכלים, קרקרים, פתי בר, ופלים וממרכי שוקולד... מצאתי תחליפים לכל הדברים האלו אבל בכל דבר יש סויה, גם למשל אם אני אכין פתי בר בעצמי אז במרגרינה גם יש סויה. מה עושים, האם אפשר להתפשר פה.

Anat Shemer

New member
בהחלט

הגן בהחלט צריך להתפשר פה...

yulriv1

New member
בהחלט

בהחלט זה משאני אדרוש מהם אם לא אמצע את הדברים, כבר הפעלתי אנשים בקנדה, רוסיה ואוקראינה:) אולי יש בארץ חנות כזאת שאני לא מכירה, את האמת נראה לי חרשתי בכל החנויות האורגניות בנתיים ללא הצלחה גדולה

חלופות לדיאטה ללא גלוטן- מאפים+ לחנך את הגן

שלום לך, בהצלחה לילדך ולכם בתהליך השינוי. הגן כמובן דבוק להרגלים ישנים ובטוח לא בריאים לילדים עם PDD, אז בהחלט רצוי לעזור להם לתת חלופות לממרחי השוקולד והופלים האלה. אני בזמנו דיברתי עם הצוות החינוכי שגם הוא קיבל מהקייטרינג וההזנה עוגיות וופלים, שזה ממש הרגל לא בריא במסגרת חינוכית של ילדים עם בעיות קשב ונטייה להיפראקטיביות. אז הם התחילו לשלוח פירות במקום הופלים וכך הבן שלי לא בלט בשונות שלו. אני אגב, ממליצה בחום על פירות אורגניים, היות ופרי מרוסס בטירוף בארץ הזו.. לגבי חלופות לעוגיות פתי בר ללא גלוטן וסויה, את בהחלט יכולה ליצור קשר עם אורית שטרית, המוכרת מאפים ופתי בר כאלה, תחת השם "אור וקינמון" . ככל הידוע לי היא מוכרת אותם בחנויות טבע כמו "אניס" ויש רבות כאלו בארץ אז את לא צריכה להזמין מחו"ל. אפשר לדבר איתה ולבקש ממנה להכין לך מתכון מתאים ולשלוח אלייך, או שתבואי אליה, לקחת הזמנה. היא גרה ליד מודיעין והיא צליאקית בעצמה ומקסימה ומוכנה גם להכין מתכונים ייחודיים. יש לה המון עוגיות וגם קרמבו ללא גלוטן, אם בא לך לתת לו ממתקים. יש כמובן הרבה סוכר במאפים, אז אם את רוצה לתת לה חלופות, דברי איתה. "אור וקינמון" מופיע גם ברשימת היצרנים והחנויות שמוכרות ללא גלוטן. אפשר גם לדבר עם יניב צמח, שגם הוא שף למוצרים ללא גלוטן ועושה קוסקוס, מלאווח, וג'חנון ועוד מאפים משמינים ללא גלוטן. הוא יודע בדיוק מה יש בתוכם ותוכלי לבקש ללא מרגרינה וסויה. גם יניב צמח מופיע ברשימה המצורפת ואפשר להשיג את מוצריו בגלוטן פרי. צירפתי לך גם קובץ מתכונים. בהצלחה !! אז הנה חלופות סבירות להתפשרות ודאגי שגם הגננת תתפשר קצת .. חינוך למזון בריא הוא חלק מהחינוך של ילדינו וחבל שירגילו ילדים עם לקות תקשורת לצרוך זבל למוח..

למעלה