משכורת צבאית - חוסר צדק או לא ?

משכורת צבאית - חוסר צדק או לא ?

איך ייתכן שחייל שמשרת בתפקיד מסווג שדורש ממנו המון מרוויח כמו חייל שמשרת במטבח ( בלי לזלזל חס וחלילה?
קצת מכעיס לא ?
וקצת על חוצפה ישראלית : הבת סיימה קורס יוקרתי בחיל מודיעין , בטקס הסיום נכחו מפקדים שביקשו לכבות פלאפונים ולא לצלם כי אסור , ואמא אחת החליטה שהיא שמה פס והיא חייבת לצלם , הורים העירו לה שביקשו לא לצלם כמה פעמים , והיא בתגובה , תוך כדי שהיא ממשיכה לצלם את הבת שלה מקבלת סיכות ״ מה באמת לא שמעתי ״ והמשיכה לצלם .....
אין כבוד לכלום ? באמת לא מבינים את המשמעות של צילומים כאלה ? והסתומה בטח גם תעלה לפייסבוק לקבל לייקים ומחמאות . ממש מכעיס .

נומלה

New member
שתי הערות

1. תחליטי את את מזלזלת או לא, כי ההערה היתה מאוד מזלזלת והסיומת לא עושה אותה יותר טובה. חיילים מקבלים כסף כדמי כיס. זה לא משכורת ממש. ואם כבר אז הידעת שפקידים במודיעין של הפיקוד מקבלים שכר יותר גבוה מפקידים בשלישות של הפיקוד. למה? ככה.
2. קורס יוקרתי????? מה עושה קורס ליוקרתי? יש פרוות צ'ינצ'ילה מסביב לסיכה שמקבלים בסיום?

מחשבות

New member
והערה ל"יוקרה". את כמובן צודקת.

תמיד כשמבטיחים לנו משהו יוקרתי, ברור שנשלם על כך ביוקר בכל מובן אפשרי.

נומלה

New member
התשלום על היוקרתי ידוע

שס"נ - שזה ראשי תיבות מכובסים לתוספת של תקופה בתנאי עבדות.

תרגיעי

אני האחרונה שאזלזל בחיילים , את לא צריכה להיעלב ...
ואת יודעת מה , חבל שאני לא יכולה לפרט מה היא עושה ואיזה קורס עברה , פקידה היא ממש לא ....
מה עושה קורס ליוקרתי ? אוהו ... חבל שאי אפשר לפרט .. שתי סיכות יש לה דרך אגב , שבאות עם נתונים הכי גבוהים , תפקיד קשה עם המון אחריות בגרות ובעיקר מוטיבציה לשרת את המדינה . את מה שהיא תעשה כל השירות פלוס הקבע חייל במטבח לא יעשה עם כל הכבוד , אי אפשר להשוות . אז את העוקצנות שלך תשמרי למי שזה מזיז לו .

נומלה

New member
חביבתי לא נעלבתי

ואת עדיין מתנשאת. אומר שלושה דברים:
1. הבת שלי עשתה אחד מאותם קורסים "יוקרתיים" במודיעין ואכן היתה בטוחה שהיא מצילה את המולדת כל השרות (הארוךךךך) שלה. לא חושבת שעלה בדעתה שמגיע לה יותר כסף מעובד רס"ר, רק כי יש לה יכולות יותר גבוהות.
2. השאלה היא שאלה לגיטימית: מה עושה קורס ליוקרתי בעינייך. האם זה אותו דבר שעושה אוטו ליוקרתי? השימוש במילה הזו בהחלט משדר את האפשרות לזריחת השמש ממקומות מסויימים.
3. ולענין הטבחים. לאור "ההצלחות" הגדולות של הערכות המודיעין בעיתות משבר שונות בהיסטוריה שלנו, לא הייתי מזלזלת בטבחים. בלי אוכל יותר קשה להסתדר מאשר בלי הערכות מודיעין. כל אחד תורם כפי יכלתו ולא ראוי לזלזל באלה שלדעתך יכלתם פחותה מכל מיני סיבות שלא תמיד את יכולה אפילו לשער אותן.

1Shir

New member
תרגיעי בעצמך

משום שאף אחד לא שמך לקבוע מה קשה יותר ומה חשוב יותר.

מחשבות

New member
אכן, יש אנשים כאלה. הם שמים פס על כולנו וידוע שהם נוהגים

בג'יפים גדולים ויוקרתיים, בלי כמובן לאותת במעבר בין נתיבים. לא מאמינים? עקבו אחרי אנשים כאלה והווכחו בעצמכם. רק בזלזול באחרים מגיעים למשהו בחיים. לא מעבודה קשה וציות לבקשות.

r i n i

New member
למיטב ידיעתי יש שלוש רמות של תשלום

בלי קשר למהות התפקיד:
  • לוחמים
  • תומכים
  • שאר החיילים
פעם גם זה לא היה, לאט לאט יש שינוי ואולי בעתיד יהיה דירוג גדול יותר, צודק? לא בטוחה.
לגבי ההורים, מה אומר ומה אגיד? מעצבן אבל אי אפשר לחנך כל אחד.
כשמס' 2 סיים את המסלול ההורים הוזמנו לטקס שכלל "הצגת תכלית", נתנו להורים לצלם אך ביקשו לפעול בשיקול דעת ולא להעלות סרטונים לרשת. יש סרטונים של היחידה עצמה שמועלים לרשת ושם הכל עבר צנזורה והכל תקין. למיטב ידיעתי אף אחד לא חרג מהבקשה.

מירי,

New member
הצגת התכלית אצלנו הייתה כ"כ רחוקה שאפילו לראות לא ממש ראינו.

לא זוכרת שדיברו משהו על הרשת.
הבן שלי מקבל גבר שכר של לוחם, מה אגיד.... כשעבד אצל אבא שלו בקצת יותר משכר מינימום והרבה יותר זמן לעצמו קיבל פי 3

&nbsp
אבל היי... יש לו כ"כ מעט זמן לבזבז את זה...

דורית1901

New member
זה קצת מגוחך שדווקא זה מכעיס אותך

כשאנשים נדרשים בחוק לעבוד שנים ב(כמעט) חינם אז מה זה כבר משנה כמה בדיוק זה החינם הזה?

דורית1901

New member
להפעיל לויינים זה מסובך?

הרי זה לא שהוא בונה אותם או כותב להם תוכנה בעצמו. אני מניחה שגם לא משגר אותם בעצמו.

האם יתכן שלחתוך ירקות יותר מסובך?

adif11

New member
האמת שאותי זה לא מכעיס

הבן שלי עשה קורס "יוקרתי" (יוקרתי בעיני לפחות) וזה דוקא נראה לי הגיוני שהוא מרוויח כמו מי שמאכיל אותו או נותן לו מדים באפסנאות.
במקביל גם מקובל עלי שמי שמסכן את חייו עבור כולנו מרוויח יותר.

מירי,

New member
זה שחותך עבור הבן שלי את הירקות

בהחלט לא מכעיס אותי אם יקבל כמו הבן שלי.
(והבן הבטיח שכאשר סוף סוף יגיע ליחידה יקבל הרבה פינוקים מהטבח...)
&nbsp
בשביל שבוגרי הקורס היוקרתי הזה יוכלו לתפקד הם צריכים לאכול....

אאמאאא

New member
כולם חיבים לשרת

לא צריך להעניש את מי שהיכולות שלו יותר נמוכות על כך. כמו שכבר כתבו לך החלוקה היא בין לא לוחמים, תומכי לחימה ולוחמים. והתשלום הוא בהתאם.
כל זה בזמן הסדיר, לאחר מכן גם בקבע וגם בהסללה לאזרחות המצב של ביתך הרבה יותר טוב. שם פוטנציאל ההשתכרות שלה הוא הרבה יותר גבוע.
ועל זה היא צריכה לשמוח.
לבן הלוחם שלי אין מה לעשות באזרחות עם רובאי 7. ואת ההכשרה שלו בכל מקצוע חילופי הוא יצתרך לעשות על חשבונו.

מה זה צדק? כרורג צעיר שמנתח עשרות שעות בחודש מקבל שכר רעב

החלק המהותי מהתגמול של הבת הוא התרומה והגאווה ממה שהיא עושה. ופרופורציות... עברה קורס של כמה חודשים, לא דוקטורט בפיזיקה.
&nbsp
רוצה לקרא על עוד עיוות מצחיק...
הבן שלי סיים שנת שרות של 13 חודש בשומר החדש שבהם בבוקר עבד בחקלאות ובערב שמר על שטחי חקלאות ועדרי בקר. אנחנו שילמנו לאירגון 600 ש"ח בחודש... היה שווה כל גרוש! התנועה הזאת באמת נותנת ערך מוסף מדהים
&nbsp
והמקרה שתארת אינו חוצפה ישראלית... האישה פשוט בעייתית, לא סתם אומרים שהנוער של היום עולה על הדורות הקודמים...

הבעיה היא שאת לא מבדילה בין שרות חובה לבין עבודה באזרחות

ה"משכורת" של חיילי חובה היא לא שכר עבודה אלא דמי כיס וחיילים משרתים בצבא לא בשביל לקבל משכורת אלא מתוקף חוק וכדי לתרום לבטחון המדינה, כל אחד לפי יכולתו, ממילא דמי כיס אלה אינם שכר ראוי לא לביתך ולא לעובד המטבח ומטרתם היא סיפוק צרכיהם המינימליים של המשרתים ולא לתגמל אותם על עבודתם. היות וכך דמי הכיס האלה צריכים להיות זהים לחיילים שמשרתים באותו בסיס כי צרכיהם זהים (אם כבר אז רוב הסיכויים שלחייל ה"פשוט" שכנראה אין מאחוריו בית תומך יש יותר צרכים מאשר לחייל ה"יוקרתי").

1precious1

New member
קצת פרופורציה

דבר ראשון, ובליחה על הביקורת הישירה, את כן מזלזלת

לומר "אני לא מזלזלת" לא הופך אותך אוטומטית ל"לא מזלזלת".

ולעניין:
למדינתינו הקטנטונת אין כסף לתת לכל חילי צה"ל משכורת מפוארת ואמיתית כמו שוכאילו הם עובדים שכירים או עובדים לפי שעה.
הצבא הוא מחד חובה לכאורה ומצד שני התנדבודי, ומשיקולים כאלה ואחרים, חלקם פוליטיים וחלקם כלכליים הוחלט על קריטריונים למי מגיע לקבל שכר יותר משמעותי בצהל ולמי לא.

הקריטריונים הם בעיקר בין חיילים קרביים (או חיילי שטח/שדה) לשאינם קרביים
אני מקווה שתסכימי איתי שלא משנה כמה מכובד וחשוב ומצריך המון שכל התפקיד של הבן שלך, אם צריך להחליט מי כן ומי לא יקבל יותר כסף, מגיע לחייל הקרבי, אפילו אם אין לו שכל, לקבל יותר כסף מהבן שלך ולו רק בגלל שביום מלחמה הוא שם את חייו למען צה"ל והמדינה.

אוכלוסיה שניה שמקבלת שכר הגון בצה"ל היא אנשי הקבע.
וזה בכדי להמריץ ולשכנע את אלו שצריכים אותם או שנמצאו מתאימים לשרת בצה"ל מעבר לחובת השירות או כי ההכשרה שלהם שווה לכולנו שיהיו בצה"ל יותר מחובת השירות.

למעלה