אפוד כרמי.

מירי,

New member
אפוד כרמי.

בקבוצת הווצאפ של ההורים מהטירונות יצאה הודעה על קניית אפוד קרמי לילדים, עוד פחות מחודש הם עולים לקו וההורים מתארגנים לקנייה מוזלת.
ניסינו לשאול מסביבנו (אין הרבה הורים לקרביים) וכולם התפלאו.
האמא שפתחה בהצעה סיפרה שמזכיר לה את ההתארגנות של כיתה ג לקניית מזגנים, אלא שבכיתה ג כבר הייתי אמא מספיק חכמה וממש לא שילמתי על מה שאחרים צריכים לדאוג, אני יודעת להלחם ואני יודעת לדחוף אבל....
צה"ל זו מערכת אטומה! אין עם מי לדבר! פגשנו כבר את המ"כ של החייל, אבל הוא ילד בגיל של הבן שלי, ותגיע במש"קית ת"ש וגם היא בטח בגיל (או צעירה ממנו) אף אחד מהם לא יכול להגיד לי מה באמת שווה האפוד שהוא יילבש.
ואם לא היה אכפת לי שיהיה לו קצת חם או קר בכיתה, כאן זה יושב על הפחדים הכי גדולים של החיים

מישהו קנה לבן אפוד? באמת האפוד שצה"ל מספק לא אמין? לא מספיק?
ואני רק המחשבה שהאימון מתקדם נגמר עושה לי רע.

r i n i

New member
הלכתי לשאול את הקרבי בדימוס ולהלן תשובתו

1. באימון המתקדם אין צורך באפוד קרמי (כרמי? קרמי?) כשיסיימו מסלול כל הסיכויים שיקבלו ציוד משופר יותר ובין היתר גם אפודים קרמיים.
2. הצבא עשוי לא לאשר את האפודים מאחר והם הגיעו מבחוץ, כלומר מתנה. הצבא מאד רגיש לעניינים האלו בשנים האחרונות (מנסיון אישי) ובהחלט ההורים עשויים למצוא את עצמם עם אפודים שהילדים לא יוכלו להשתמש בהם.

שישקלו שנית על מה הם הולכים להוציא כסף עם כל החשש שזה מנגן עליו.

מירי,

New member
המפקדים שלהם לובשים וסט כזה.

שקיבלו בתקופת התרומות.
בסוף החודש הם עולים לקו, התכנון של ההורים הוא להביא את הווסטים לסיום מסע.
(אני חושבת קרמי- קרמיקה)
לפי מה שאומרים צה"ל מאשר, זו קניה של ההורים...(כמו התיק, הלבנים וכל 'מליון הדברים' שאנחנו קונים)
&nbsp
חזר הביתה, עוד שנתיים לא יהיה מה שיחזור הביתה מרוב שהוא רזה.
&nbsp

r i n i

New member
המפקדים שלהם כבר סיימו מסלול ועשו דבר או שניים

ואין דין תחתונים כדין אפוד! תבדקו טוב טוב מה מותר ומה אסור.
ומה אם יש חייל שאין לו תקציב לזה? ההורים האחרים שיסבסדו אותו?

במקביל לזה שהוא מרזה הוא גם מתחזק ומתפתח לכל הכיוונים. עוד מעט זה יתחיל להתאזן.
הקרבי בדימוס (שניהם קרביים בדימוס אבל כרגע אני מדברת על מס' 2) שעבר מסלול קשה ומפרך במיוחד עלה במידת חולצה בשנת השירות הראשונה (טירונות+ מסלול) ממדיום ללארג'. קיבל פתאום כתפיים רחבות עם זרועות ענק.
(איזה חתיייייך
).
תני לו שיאכל, יישן ויאכל עוד קצת בשבת

* בספר "ילקוט הכזבים" יש מתכון לחיים בריאים: "כל יום שן 'תעמל ווזהר מטרומבילים"

מירי,

New member
בינתיים ירד מידה בחולצה.

כתפיים רחבות היו כבר כשהגיע, פגש את אבא שלו, שתו קפה עם עוגה, אכל שווארמה ופרנה התקלח שעה והלך לישון... (הוא הזמין את אחי ב 17:00....)

מי שיוזמת את העיניין כתבה שהורים שיש להם בעיה כלכלית יפנו אליה בפרטי, כל הורה יוסיף סכום (לא נשמעה התנגדות, דיברה 50 ש"ח תוספת, אחרי 1200 ש"ח
) הבן שאל אם כל ההורים יודעים על היוזמה- אני בטוחה שלא.
אז אולי שהם יעלו את זה בנהם השבוע, כבר יש חיילים שאמרו להורים 'לא!' הפרטי שלי אמר לא כששמע את העלות, אבל האמת היא שאני קונה את זה בשבילי.
מאידך הוא מתכנן מסלול פיקודי וכרגע הוא נגביסט, אז אלה שני ווסטים אחרים... ובכלל אם יחליטו להוריד אותו מחי"ר (יש לו בעיה בברך שעכשיו בברור..)
שיחזור לתיכון

adif11

New member
מירי

נשמע מלחיץ.
מאז שהבן עף מקרבי התרחקנו המנושאים האלה.
ניסיתי לבדוק באינטרנט אבל בשום מקום לא ממש מסבירים מה צהל מספק ואם זה טוב מספיק ואין אינפורמציה על רכישה באופן פרטי.
אבקש מהבן שיברר עם חברים כשיחזור הביתה.
מצאתי את הכתבה הזו http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4595742,00.html
לא ממש עןנה על כל השאלות.

מירי,

New member
כמו כל דבר בצה"ל- עמום.

אבל לא ראיתי שיש לו אפילו אטמים כמו בכתבה שצרפת

r i n i

New member
אני יודעת שמקבלים אטמים

המלצה של הבדימוס היא לשמור כל סט של אטמים שמקבל.
אמנם לא קראתי את הכתבה אבל אני עדיין חושבת שיש הבדל בין אמל״ח (אמצעי לחימה) לבין ציוד כללי שההורים רוכשים.

מירי,

New member
אני מסכימה איתך.

מאידך המפקדים שלו משתמשים באפוד כמו זה שההורים רוצים לקנות אותו הם קיבלו עוד בתקופת התרומות, קצת מגוחך שהם ישתמשו בו ואנחנו לא נוכל לרכוש לילדים שלנו (אבל זה צה"ל, אז לכי תדעי).
בקבוצה נמצא מישהו שמתעסק עם הקניות המרוכזות הללו (כן, אני בטוחה שהוא יגזור קופון) שמבטיח שלא תהיה בעיה.

למעלה