היכרות

רונית 763

New member
היכרות

בוקר טוב.
שמי רונית, ואם לחייל קרבי.
שמחתי למצוא מקום שאפשר לחלוק את הדאגות והלילות הטרופים
המשך יום טוב ושקט

r i n i

New member
ברוכה הבאה
הזדמנות מצויינת להיכרות

שמחה שהצטרפת אלינו.
אנחנו חולקות ביננו את הרגעים השמחים והקשים ויותר קל ככה.
תתכבדי בקפה
ועוגה
ושבי איתנו

אני ריני
אמא לארבעה בנים
הבכור היה קצת עתודאי ואח"כ ב"נצח יהודה" - לוחם קרבי, שירת שלוש שנים כחובש, מ"כ וסמל בכיר במחלקת טירונים. כעת הוא סטודנט בטכניון
המשוחרר - השתחרר לפני שלושה חודשים משירות מעניין כמדריך ולוחם, עברנו את "צוק איתן", הוא באכזבה כי לא נכנס פנימה ואני עדיין עם עצבים מרוטים, כרגע מחפש עבודה.
המתבגר - מסיים כעת י"ב והולך למסלול של י"ג - י"ד מחשבים באופן עצמאי (לא דרך הצבא
הגוזל - בן 10, מסיים כיתה ד'. עד שיגיע לגיל 18 כבר לא יהיו מלחמות ולא נצטרך לשלוח אותם לצבא, נכון?????

רונית 763

New member
היכרות

אז כפי שאמרתי, שמי רונית, אם חד הורית ל3 בנים מקסימים.
הבכור עוד מעט בן 26, היה תומך לחימה בבא"פ לכיש.
האמצעי בן 22 ורבע, השתחרר לא מזמן. מקום השירות האחרון היה בפלמחים.
הצעיר, בן 19 וחצי, משרת בגדוד נחשון בכפיר.
זהו.
אשמח לשמוע על הברים האחרים בפורום.
המשך יום נעים.

adif11

New member
הי ברוכה הבאה

גם אני די חדשה פה. הבכור התגייס לפני כחודשיים. התחיל קרבי ונשר במהלך הטירונות.
כרגע ממתין לשיבוץ מחדש. ידוע כבר החיל אך לא התפקיד .
ויש גם בן נוסף הידוע בכינויו "הצעיר" ,בן 15, כיתה ט'.

מירי,

New member
הגעתי

אמא לטירון בגדוד חרוב בחטיבת כפיר (החטיבה הזו ממש דומיננטית כאן, מודה שלא שמעתי עליה לפני שהטירון חשב על עוקץ).
בינתיים נהנית מהשלווה של הטירונות.
&nbsp
בן 17 בתהליך צו ראשון שכבר עובר התעללות של הצבא.
&nbsp
ובת 12, שבניגוד לריני, אני יודעת שגם כשהיא תגיע לגיל 18 עוד נצטרך צבא

נטלי22

New member
שלום לכולם, נעים להכיר

אני נטלי,

אמא לבכורה בת כמעט 17 שנקראה לצו ראשון ביולי הקרוב ונמצאת בבלבלות רציניות לגבי מה תרצה לעשות בצבא. בכל פעם שיש ביקור של חיילים בכיתה שלהם היא נוטה לכיוון אחר...
היא חולת צליאק ואני כבר בחששות ממה יהיה עם האוכל שלה, כי כבר שמעתי על המון מקרים של פספוסים עם האוכל והיא מאוד רגישה אם נחשפת אפילו לפירור מיקרוסקופי של גלוטן (כיום יש לצליאקים גיוס חובה עם פרופיל 97 וסעיף צליאק).

האמצעי בן כמעט 14 אובחן לפני כשנה כחולה קרוהן ולכן יקבל פטור אוטומטי מגיוס. עוד לא החלטתי איך אני מרגישה לגבי זה... ייתכן שיחליט להתנדב לצבא או לשירות לאומי בבוא היום.

והקטנה בת כמעט 11, עוד לא בכיוון...

נעים להיות כאן.

adif11

New member
ברוכה הבאה

לא פשוט לכם, אני מתארת לעצמי, עם המחלות של שני הילדים.

r i n i

New member
ברוכה הבאה

אני חושבת שלצבא יש בעיה חמורה עם מתנדבים מסוג מסוים.
עם מתנדבים בעלי לקויות/נכויות קשות הם מתאימים ומתואמים.
לגבי הבעיות ה"פחות חמורות" המקנות פטור אבל מאפשרות גיוס כמעט לכל היחידות הדבר תלוי בהחלט בגורם האנושי שהוא לא תמיד מודע למה שממש צריך לעשות.
לחייל המשוחרר היה כפוף חייל חולה צליאק. עד שקיבל מקרר להחזיק את האוכל שלו יצא נשמתם (החייל וכל מי שניסוי לעזור) לא תמיד היה בנמצא אוכל מתאים ולפעמים במטבח טעו ונתנו לו מנה עם גלוטן. אני באופן אישי קיבלתי טלפון בהול מהחייל שלי שביקש שאקנה לחייל שלו לחמניות ללא גלוטן כי לא נותנים לו לצאת לקנות ונגמר לו האוכל. אז הסתובבתי ברחבי עיר שאני לא מכירה כדי למצוא לחמניות לחייל שאין לי קשר אליו - אני מניחה שכל אחד אחר היה עושה את זה אבל בכל זאת...
לגבי קרוהן, גם כאן שמעתי סיפורים לא נעימים על מפקדים שלא ממלאים אחרי ההוראות.
עצוב לי שזו ההתנהגות עם מי שמוכן להתנדב שנתיים-שלוש.

במצבים כאלו אני בהחלט בעד שירות לאומי - אי בהחלט מסירה את הכובע בפני מי שעל אף האפשרות לפטור מחליט לתרום את חלקו בדרך אחרת.

מוזמנת להשאר

נטלי22

New member
תודה רבה. מזה בדיוק אני חוששת.

ועכשיו כשיש חובת גיוס לחולי צליאק, זה לא בדיוק בידיים שלה או שלי.
לפי הנהלים אמורים לארגן לה אמצעי קירור וחימום לאוכל אם היא בוחרת לדאוג לתשונה שלה ולא לקבל מנות מוכנות מהמטבח (שהן גם לא טעימות וגם לא תמיד זמינות), אבל לא תמיד זה בא לידי ביטוי בשטח, כמו שאני רואה שגם את כבר נתקלת...

נקווה שיהיה בסדר.

כן עם האמצעי אנחנו נוטים לשכנע לשירות לאומי אם יחליט להתנדב.

למעלה